"2015-2017 жылдарға арналған Тимирязев ауданының аудандық бюджеті туралы" аудандық мәслихаттың 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 32/1 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы"
Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандық мәслихатының 2015 жылғы 30 наурыздағы № 35/2 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 13 сәуірде N 3203 болып тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев ауданы мәслихатының 2015 жылғы 25 желтоқсандағы N 44/7 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев ауданы мәслихатының 25.12.2015 N 44/7 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 109 бабына және 1998 жылғы 24 наурыздағы "Нормативтік құқықтық актілері туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 21 бабына сәйкес Тимирязев аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2015-2017 жылдарға арналған Тимирязев ауданының аудандық бюджеті туралы" Тимирязев аудандық мәслихаттың 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 32/1 (2015 жылғы 09 қаңтардағы 3048 нөмірмен нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу Реестрінде тіркелген, 2015 жылғы 24 қаңтардағы "Көтерілген тың" аудандық газетінде, 2015 жылғы 24 қаңтардағы "Нива" аудандық газетінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1 тармақ келесі редакцияда баяндалсын:
"1. Сәйкесінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес 2015-2017 жылдарға арналған Тимирязев ауданының аудандық бюджеті, оның ішінде 2015 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 1 526 924 мың теңге, оның ішінде келесілер бойынша:
салықтық түсімдер – 237 972 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 2 738 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсім – 17 290 мың теңге;
трансферттер түсімі – 1 268 924 мың теңге;
2) шығындар – 1 538 745 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелеу – 25 608,2 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелеу – 32 739,2 мың теңге;
бюджеттік несиелерді жабу – 7 131 мың теңге;
4) қаржылық активтерімен операция бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерін сатып алудан – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түскен түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджеттік дефицит (профицит) - - 37 429,2 мың теңге;
6) бюджеттің дефицитін қаржыландыру – 37 429,2 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 32 703 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 7 131 мың теңге;
пайдаланатын бюджет қаражатының қалдықтары – 11857,2 мың теңге.";
8 тармақ келесі редакцияда баяндалсын:
"8. Аудандық бюджетте келесі мөлшерлерде, республикалық бюджеттен 2015 жылғы нысаналы трансферттер 132 807 мың теңге сомасы есепке алынсын:

О внесении изменений и дополнений в решение районного маслихата от 23 декабря 2014 года № 32/1 "О районном бюджете Тимирязевского района на 2015-2017 годы"
Решение маслихата Тимирязевского района Северо-Казахстанской области от 30 марта 2015 года № 35/2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 13 апреля 2015 года № 3203. Утратило силу решением маслихата Тимирязеввского района Северо-Казахстанской области от 25 декабря 2015 года N 44/7
Сноска. Утратило силу решением маслихата Тимирязеввского района Северо-Казахстанской области от 25.12.2015 N 44/7 (вводится в действие с 01.01.2016).
В соответствии со статьей 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и статьей 21 Закона Республики Казахстан от 24 марта 1998 года "О нормативных правовых актах", Тимирязевский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Тимирязевского районного маслихата от 23 декабря 2014 года № 32/1 "О районном бюджете Тимирязевского района на 2015-2017 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3048 от 09 января 2015 года, опубликовано 24 января 2015 года в районной газете "Көтерілген тың", 24 января 2015 года в районной газете "Нива"), следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Тимирязевского района на 2015-2017 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы – 1 526 924 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 237 972 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 2 738 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 17 290 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 268 924 тысяч тенге;
2) затраты – 1 538 745 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 25 608,2 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 32 739,2 тысяч тенге,
погашение бюджетных кредитов – 7 131 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства– 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 37 429,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 37 429,2 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 32 703 тысяч тенге;
погашение займов – 7 131 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 11857,2 тысяч тенге.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Учесть в районном бюджете на 2015 год целевые трансферты из республиканского бюджета в сумме 132 807 тысяч тенге в следующих размерах:

1) 24 545 мың теңге – үш деңгейлік жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдердің еңбекақысын жоғарылатуға;
2) 17 268 мың теңге – 2015 жылға Тимирязев ауданы бойынша мектепке дейінгі ұйымдарға мемлекеттік білім беру тапсырысын жүзеге асыруға;
3) 164 мың теңге – мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге;
4) 320 мың теңге –18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге;
5) 4 020 мың теңге – мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету көлемін ұлғайтуға;
6) 4 823 мың теңге – Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге (біржолғы материалдық көмек көрсетуге);
7) 78 261 мың теңге – мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын жұмыскерлеріне, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындардың жұмыскерлеріне лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге;
8) 3 406 мың теңге – жаңадан құрылған ветеринария бөлімін қалыпта ұстауға.";
10 тармақ келесі редакцияда баяндалсын:
"10. 2015 жылға арналған аудандық бюджетке облыстық бюджеттен сомасы 11 265 мың теңге келесі мөлшерде нысаналы трансферттер алдын ала қарастырылсын:
1) 515 мың теңге – Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге (біржолғы материалдық көмек көрсетуге);
2) 3 336 мың теңге – энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізуге;
3) 4751 мың теңге – білім беру мекемелері үшін оқулықтар сатып алу және жеткізуге;
4) 2 663 мың теңге – білім беру мекемелерінің интернет жүйесіне қосылуын ұсыну үшін төлемге.";
11 тармақ келесі редакцияда баяндалсын:
"11. 2015 жылға ауданның жергілікті атқарушы органының қоры 2 445 мың теңге сомасында белгіленсін.";
17-1 тармағы келесі мазмұнда толықтырылсын:
"17-1. 10 қосымшаға сәйкес, қаржылық жыл басында қалыптасқан, бюджеттік қаражаттың бос қалдықтары және 2014 жылы пайдаланылмаған республикалық және ағымдағы қаржылық жылы пайдалануға (қосымша пайдалануға) рұқсат етілген 2014 жылы дамытуға сомалары, жергілікті бюджеттерден нысаналы трансферттерді қайтару есебінен аудандық бюджет шығыстары қарастырылсын".
Көрсетілген шешімнің 1, 5 қосымшасы осы шешімнің 1, 2 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын;

1) 24 545 тысяч тенге – на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе;
2) 17 268 тысяч тенге – на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования по Тимирязевскому району на 2015 год;
3) 164 тысяч тенге – на выплату государственной адресной помощи;
4) 320 тысяч тенге – на выплату государственных пособий на детей до 18 лет;
5) 4 020 тысяч тенге – на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами;
6) 4 823 тысяч тенге – на проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне (на единовременную материальную помощь);
7) 78 261 тысяч тенге – на выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся госсударственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местного бюджета;
8) 3 406 тысяч тенге – на содержание вновь созданного отдела ветеринарии.";
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. Предусмотреть в районном бюджете на 2015 год целевые трансферты из областного бюджета в сумме 11 265 тысяч тенге в следующих размерах:
1) 515 тысяч тенге – на проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне (на единовременную материальную помощь);
2) 3 336 тысяч тенге – на проведение профилактических мероприятий против энзоотических болезней;
3) 4751 тысяч тенге – на приобретение и доставку учебников для организаций образования;
4) 2663 тысяч тенге – на оплату услуг за предоставление доступа к сети интернет организаций образования.";
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2015 год в сумме 2 445 тысяч тенге.";
дополнить пунктом 17-1 следующего содержания:
"17-1. Предусмотреть расходы районного бюджета за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года, неиспользованных (недоиспользованных) сумм целевых трансфертов на развитие, выделенных из республиканского бюджета в 2014 году, разрешенных к использованию (доиспользованию) в текущем финансовом году и возврата целевых трансфертов республиканского и местного бюджетов, неиспользованных в 2014 году согласно приложению 10".
Приложения 1, 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению;