"Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы
Атырау облысы әкімдігінің 2015 жылғы 09 қазандағы № 314 қаулысы. Атырау облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 09 қарашада № 3339 болып тіркелді. Күші жойылды - Атырау облысы әкімдігінің 2019 жылғы 25 желтоқсандағы № 304 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Атырау облысы әкімдігінің 25.12.2019 № 304 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 16-бабының 3-тармағына сәйкес Атырау облысы әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы қаулының қосымшасына сәйкес бекітілсін.
2. Атырау облысы әкімдігінің 2014 жылғы 19 қыркүйектегі № 296 "Элиталық тұқымдарды субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы" қаулысының (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3019 тіркелген, 2014 жылы 6 қарашада "Атырау" газетінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Атырау облысы әкімінің бірінші орынбасары Ғ.И. Дүйсембаевқа жүктелсін.
4. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі      Б. Ізмұхамбетов
Атырау облысы әкімдігінің 2015 жылғы "9" қазандағы № 314 қаулысына қосымша
Атырау облысы әкімдігінің 2015 жылғы "9" қазандағы №314 қаулысымен бекітілген
"Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) облыстың жергілікті атқарушы органымен "Атырау облысы Ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру көрсетілетін қызметті беруші, Атырау қаласы мен аудандарының жергілікті атқарушы органдары - ауыл шаруашылығы саласындағы функцияларды жүзеге асыратын бөлімдер (бұдан әрі – бөлім) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – көрсетілетін қызметті алушылардың банктік шоттарына тиесілі субсидияларды одан әрі аудару үшін аумақтық қазынашылық бөлімшеге төлем шоттарының тізілімін ұсыну.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.

Об утверждении регламента государственной услуги "Субсидирование развития семеноводства"
Постановление акимата Атырауской области от 09 октября 2015 года № 314. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 09 ноября 2015 года № 3339. Утратило силу постановлением акимата Атырауской области от 25 декабря 2019 года № 304 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Атырауской области от 25.12.2019 № 304 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" акимат Атырауской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить регламент государственной услуги "Субсидирование развития семеноводства", согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Признать утратившим силу постановление акимата Атырауской области от 19 сентября 2014 года № 296 "Об утверждении регламента государственной услуги "Субсидирование элитных семян" (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 3019, опубликовано 6 ноября 2014 года в газете "Прикаспийская коммуна").
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Дюсембаева Г.И. – первого заместителя акима Атырауской области.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области Б. Измухамбетов
Приложение к постановлению акимата Атырауской области от "9" октября 2015 года № 314
Утвержден постановлению акимата Атырауской области от "9" октября 2015 года № 314
Регламент государственной услуги "Субсидирование развития семеноводства"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Субсидирование развития семеноводства" (далее - государственная услуга) оказывается местным исполнительным органом области - государственным учреждением "Управление сельского хозяйства Атырауской области" (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через услугодателя, местными исполнительными органами районов и города Атырау – отделами, осуществляющими функции в сфере сельского хозяйства (далее - отдел).
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги - предоставление в территориальное подразделение казначейства реестра счетов к оплате для дальнейшего перечисления причитающихся субсидий на банковские счета услугополучателей.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.

2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылдар тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіз Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 6 мамырдағы № 4-2/419 "Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы" бұйрығымен бекітілген "Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – стандарт) 1, 4, 6, 9-қосымшасына сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының (не сенімхат бойынша оның өкілінің) өтінім ұсынуы болып табылады.
5. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесінiң құрамына кiретiн әрбiр рәсiмнiң (iс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) бөлімнің кеңсе маманы көрсетілетін қызметті алушы стандарттың 9-тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды (бұдан әрі – құжаттар) ұсынған сәттен бастап 15 (он бес) минут ішінде көрсетілетін қызметті беруші белгілеген өтінімдерді қабылдаудың басталу және аяқталу мерзімдерінен кешіктірмей оларды қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады, көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде қағаз жеткізгіштегі өтініштің қабылданғанын растау көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде оның көшірмесінде құжаттар топтамасын қабылдау күні мен уақыты көрсетіле отырып, тіркеу туралы белгі қойылғаны болып табылады;
нәтижесі - бөлімнің кеңсе маманы құжаттарды бөлімнің басшысына бұрыштама қоюға жолдайды;
2) бөлімнің басшысы 1 (бір) жұмыс күні ішінде құжаттарды қарайды және бөлімнің жауапты орындаушысын белгілейді;
нәтижесі - бөлім басшысы мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарды бөлімнің жауапты орындаушысына жолдайды;
3) бөлімнің жауапты орындаушысы құжаттарды қарайды және 1 (бір) жұмыс күні ішінде ведомствоаралық комиссияға (бұдан әрі – ВАК) қарауға ұсынады;
нәтижесі - бөлімнің жауапты орындаушысы құжаттарды ВАК - қа қарауға жолдайды;
4) ВАК 3 (үш) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттарды қарайды, субсидия алушылардың тізбесін (бұдан әрі – Аудан бойынша тізбе), сондай-ақ олар арқылы ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілердің өтінімдері берілген тұқым өсіру шаруашылықтарының тізілімін (бұдан әрі – Аудан бойынша тізілім) жасақтап, оларды аудан әкіміне бекітуге ұсынады;
нәтижесі - ВАК құжаттарды қарайды, Аудан бойынша тізбені және Аудан бойынша тізілімді жасақтайды, оларды аудан әкіміне бекітуге ұсынады;
5) аудан әкімі Аудан бойынша тізбені және Аудан бойынша тізілімді 2 (екі) жұмыс күні ішінде бекітеді, бөлімнің жауапты орындаушысына жібереді;
нәтижесі - әкім Аудан бойынша тізбені және Аудан бойынша тізілімді бекітіп, бөлімнің жауапты орындаушысына жібереді;

2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является предоставление услугополучателем (либо его представителем по доверенности) заявки по форме согласно приложению 1, 4, 6, 9 к стандарту государственной услуги "Субсидирование развития семеноводства", утвержденного приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 6 мая 2015 года № 4-2/419 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Субсидирование развития семеноводства" (далее – стандарт).
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность их выполнения:
1) специалист канцелярии отдела с момента подачи услугополучателем необходимых документов, указанных в пункте 9 стандарта (далее – документы) в течении 15 (пятнадцати) минут осуществляет прием и их регистрацию не позднее установленных услугодателем сроков начала и окончания приема заявок, при подаче услугополучателем всех необходимых документов подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является отметка на его копии о регистрации в канцелярии услугодателя с указанием даты и времени приема пакета документов;
результат - специалист канцелярии отдела направляет документы на резолюцию руководителю отдела;
2) руководитель отдела рассматривает документы в течение 1 (одного) рабочего дня и определяет ответственного исполнителя отдела;
результат - руководитель отдела направляет документы для оказания государственной услуги ответственному исполнителю отдела;
3) ответственный исполнитель отдела рассматривает и предоставляет в течение 1 (одного) рабочего дня документы на рассмотрение межведомственной комиссии (далее - МВК);
результат - ответственный исполнитель отдела направляет документы на рассмотрение МВК;
4) МВК в течении 3 (трех) рабочих дней рассматривает предоставленные документы, формирует перечень получателей субсидий (далее – Перечень по району), а также Реестр семеноводческих хозяйств, через которые поданы заявки сельхозтоваропроизводителей (далее - Реестр по району) и направляет их на утверждение акиму района;
результат - МВК рассматривает документы, формирует Перечень по району и Реестр по району, представляет их на утверждение акиму района;
5) аким района в течении 2 (двух) рабочих дней утверждает Перечень по району и Реестр по району, направляет ответственному исполнителю отдела;
результат - аким утверждает Перечень по району и Реестр по району, направляет ответственному исполнителю отдела;

6) бөлімінің жауапты орындаушысы 3 (үш) жұмыс күні ішінде бекітілген Аудан бойынша тізбені және Аудан бойынша тізілімді көрсетілетін қызметті берушінің астық және тұқым инспекциясы бөліміне (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші бөлімі) береді;
нәтижесі - бөлімнің жауапты орындаушысы бекітілген Аудан бойынша тізбені және Аудан бойынша тізілімді көрсетілетін қызметті беруші береді;
7) көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысы 1 (бір) жұмыс күні ішінде құжаттарды қарайды және көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің жауапты орындаушысына жолдайды;
нәтижесі - көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысы құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің бөлімінің жауапты орындаушысына жолдайды;
8) көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің жауапты орындаушысы 6 (алты) жұмыс күні ішінде облыс бойынша бірінші көбейтілген, бірінші ұрпақ будандарының тұқымдарын сатып алу (тұқым өсіру шаруашылығының пайдалану) көлемдері жөніндегі жиынтық актілерді, облыс бойынша жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің элиталық көшеттерін сату көлемдері жөніндегі жиынтық актілерді жасайды (бұдан әрі –жиынтық актілер) субсидиялардың белгіленген мөлшерлерінің негізінде төлеуге жататын субсидиялардың көлемдерін анықтайды, шығындарды ішінара өтеуге субсидия төлеу үшін жиынтық тізімдемелерді (бұдан әрі – жиынтық тізімдеме) жасақтайды және бөлім басшысына қол қоюға жолдайды;
нәтижесі - көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің жауапты орындаушысы жасақталған жиынтық актілерді және жиынтық тізімдемелерді көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысына қол қоюға жолдайды;
9) көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысы 2 (екі) жұмыс күні ішінде жиынтық актілерді және жиынтық тізімдемелерді тексеріп қол қояды, көрсетілетін қызметті берушінің басшысына бекітуге жолдайды;
нәтижесі - көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысы қол қойылған жиынтық актілерді және жиынтық тізімдемелерді, көрсетілетін қызметті берушінің басшысына бекітуге жолдайды;
10) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 1 (бір) жұмыс күні ішінде жиынтық актілерді және жиынтық тізімдемелерді бекітеді және көрсетілетін қызметті берушінің қаржы бөлімінің жауапты орындаушысына береді;
нәтижесі - көрсетілетін қызметті берушінің басшысы бекітілген жиынтық актілерді және жиынтық тізімдемелерді көрсетілетін қызметті берушінің қаржы бөлімінің жауапты орындаушысына береді;
11) көрсетілетін қызметті берушінің қаржы бөлімінің жауапты орындаушысы 7 (жеті) жұмыс күні ішінде төлем шоттарының тізілімін жасақтайды және аумақтық қазынашылық бөлімшеге ұсынады, ал төлем шоттарын "Қазынашылық-Клиент" ақпараттық жүйесі бойынша өткізген кезде төлем шоттарының тізілімі ұсынылмайды;
нәтижесі - көрсетілетін қызметті берушінің қаржы бөлімінің жауапты орындаушысы төлем шоттарының тізілімін аумақтық қазынашылық бөлімшеге ұсынады.

6) ответственный исполнитель отдела в течении 3 (трех) рабочих дней представляет утвержденный Перечень по району и Реестр по району в отдел зерновой и семенной инспекции услугодателя (далее - отдел услугодателя);
результат - ответственный исполнитель отдела представляет утвержденный Перечень по району и Реестр по району услугодателя;
7) руководитель отдела услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня рассматривает документы и направляет ответственному исполнителю отдела услугодателя;
результат - руководитель отдела услугодателя направляет документы ответственному исполнителю отдела услугодателя;
8) ответственный исполнитель отдела услугодателя в течении 6 (шести) рабочих дней составляет сводные акты по объемам приобретения (использования семеноводческим хозяйством) семян первой репродукции, гибридов первого поколения по области, сводные акты по обьемам реализованных элитных саженцев плодово-ягодных культур и винограда по области (далее - сводные акты), определяет обьемы субсидий, подлежащих выплате, формирует сводные ведомости для выплаты субсидий на частичное возмещение затрат (далее – сводные ведомости) и направляет на подписание руководителю отдела;
результат - ответственный исполнитель отдела услугодателя составленные сводные акты и сводные ведомости направляет на подписание руководителю отдела услугодателя;
9) руководитель отдела услугодателя в течении 2 (двух) рабочих дней проверяет, подписывает сводные акты и сводные ведомости и направляет на утверждение руководителю услугодателя;
результат - руководитель отдела услугодателя подписанные сводные акты и сводные ведомости, направляет на утверждение руководителю услугодателя;
10) руководитель услугодателя в течении 1 (одного) рабочего дня утверждает сводные акты и сводные ведомости и передает ответственному исполнителю финансового отдела услугодателя;
результат - руководитель услугодателя утвержденные сводные акты и сводные ведомости передает ответственному исполнителю финансового отдела услугодателя;
11) ответственный исполнитель финансового отдела услугодателя в течение 7 (cемь) рабочих дней формирует и представляет в территориальное подразделение казначейства реестр счетов к оплате, а при проведении счетов к оплате по информационной системе "Казначейство-клиент" реестры счетов к оплате не представляются;
результат - ответственный исполнитель финансового отдела услугодателя представляет в территориальное подразделение казначейства реестр счетов к оплате.

3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттiк қызметті көрсету процесiне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінiң құрылымдық бөлiмшелерінің (қызметкерлерінің) тiзбесi:
1) бөлімнің кеңсе маманы;
2) бөлімнің басшысы;
3) бөлімнің жауапты орындаушысы;
4) ВАК;
5) аудан әкімі;
6) көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысы;
7) көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің жауапты орындаушысы;
8) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
9) көрсетілетін қызметті берушінің қаржы бөлімінің жауапты орындаушысы.
7. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлiмшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдар, рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің сипаттамасы осы регламенттің 1-қосымшасында, "Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау" мемлекеттік қызметін көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы осы регламенттің 2– қосымшасында келтірілген.
"Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет регламентіне 1-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша әрбір рәсiмнің (iс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлiмшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдер (іс–қимылдар) реттілігінің сипаттамасы
"Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2-қосымша
"Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау" мемлекеттік қызметін көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілер:

3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) специалист канцелярии отдела;
2) руководитель отдела;
3) ответственный исполнитель отдела;
4) МВК;
5) аким района;
6) руководитель отдела услугодателя;
7) ответственный исполнитель отдела услугодателя;
8) руководитель услугодателя;
9) ответственный исполнитель финансового отдела услугодателя.
7. Описание последовательности процедур (действии), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги приведено в приложении 1 к настоящему регламенту, справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Субсидирование развития семеноводства" в приложении 2 к настоящему регламенту.
Приложение 1 к регламенту государственной услуги "Субсидирование развития семеноводства"
Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками ) с указанием длительности каждой процедуры (действия) по оказанию государственной услуги.
Приложение 2 к регламенту государственной услуги "Субсидирование развития семеноводства"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Субсидирование развития семеноводства"
Условные обозначения: