2016–2018 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Атырау облысы Мақат аудандық мәслихатының 2015 жылғы 21 желтоқсандағы № 340-V шешімі. Атырау облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 14 қаңтарда № 3441 болып тіркелді. Күші жойылды - Атырау облысы Мақат аудандық мәслихатының 2017 жылғы 29 наурыздағы № 96-VI шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Атырау облысы Мақат аудандық мәслихатының 29.03.2017 № 96-VI шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағы 1) тармақшасына сәйкес және аудан әкімдігі ұсынған 2016–2018 жылдарға арналған аудандық бюджет жобасын қарап, аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2016 – 2018 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2016 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 4 213 610 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 761 826 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 6 962 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 75 570 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 2 363 803 мың теңге.
2) шығындар – 4 246 348 мың теңге;
мүмкіндіктері шектеулі адамдар үшін пандустар жайластыру – 8 929 мың теңге;
туберкулезбен ауыратын және амбулаториялық деңгейде ем алатын адамдарға ай сайын 10 айлық есептік көрсеткіш көлемінде әлеуметтік көмек көрсетуге – 2 969 мың теңге;
ветеринариялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету іс-шараларына – 5 100 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелеу – 12 726 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 12 726 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 мың теңге.
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -12 726 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 12 726 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 12 726 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 32 738 мың теңге мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облысы Мақат аудандық мәслихатының 25.04.2016 № 23-VI; 13.07.2016 № 32-VІ; 04.11.2016 № 58-VI; 13.12.2016 № 79-VI шешімдерімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).

О районном бюджете на 2016-2018 годы
Решение Макатского районного маслихата Атырауской области от 21 декабря 2015 года № 340-V. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 14 января 2016 года № 3441. Утратило силу решением Макатского районного маслихата Атырауской области от 29 марта 2017 года № 96-VI
Сноска. Утратило силу решением Макатского районного маслихата Атырауской области от 29.03.2017 № 96-VI (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и рассмотрев предложенный акиматом района проект районного бюджета на 2016-2018 годы, районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2016-2018 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе 2016 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 213 610 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 761 826 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 6 962 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 75 570 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 363 803 тысяч тенге;
2) затраты – 4 246 348 тысяч тенге.
8 929 тысяч тенге – на обустройство пандусов для граждан с ограниченными возможностями;
2 969 тысяч тенге – на оказание ежемесячной социальной помощи в размере 10 месячных расчетных показателей гражданам больным туберкулезом и лечащимся на амбулаторном уровне;
5 100 тысяч тенге – на мероприятия по обеспечению ветеринарной безопасности;
3) чистое бюджетное кредитование – 12 726 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 12 726 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -12 726 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 12 726 тысяч тенге:
поступление займов – 12 726 тысяч тенге;
погашение займов – 32 738 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Макатского районного маслихата Атырауской области от 25.04.2016 № 23-VI; от 13.07.2016 № 32-VI; от 04.11.2016 № 58-VI; от 13.12.2016 № 79-VI (вводится в действие с 01.01.2016).

2. Аудан бюджетіне жалпы мемлекеттік салықтар түсімінің жалпы сома нормативі 2016 жылға келесі мөлшерде бекітілсін:
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы – 100%;
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы – 100%;
әлеуметтік салық бойынша – 50%.
3. Облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция көлемі 2016 жылға – 33 578 мың теңге сомасында белгіленсін.
4. 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап азаматтық қызметшілерге еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделі бойынша еңбекақы төлеу, сондай-ақ оларға лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін 10 пайыз мөлшерінде ай сайынғы үстемақы төлеу белгіленсін.
5. 2016 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттен төмендегідей көлемдерде:
жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын азаматтық қызметшілерге еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделіне көшуге, сондай-ақ оларға лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге – 457 077 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырыстарын іске асыруға – 205 480 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға – 3 336 мың теңге;
мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің еңбекақысының деңгейін арттыруға – 43 030 мың теңге;
азаматтық хал актілерің тіркеу бөлімдерінің штат санын ұстауға – 1 444 мың теңге;
агроөнеркәсіптік кешеннің жергілікті атқарушы органдарының бөлімшелерін ұстауға – 3 416 мың теңге;
жергілікті бюджеттердін шығындарын өтеуді қамтамасыз етуге -162 535 мың теңге.
Ескерту. 5-тармаққа өзгеріс енгізілді - Атырау облысы Мақат аудандық мәслихатының 04.11.2016 № 58-VI шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. 2016 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен:
жалпы білім беру мектептерінде аз қамтылған отбасылардың оқушы балаларын ыстық тамақпен қамтамасыз етуге – 15 649 мың теңге;
білім беру мекемелерін материалдық техникалық қамтамасыз етуге – 15 450 мың теңге;
білім беру мекемелері үшін оқулықтармен оқу-әдістемелік кешендерді сатып алу және жеткізу – 13 944 мың теңге;
"Жұмыспен қамту 2020 жол картасы" шеңберінде ауылдық елді мекендерді дамытуға – 18 925 мың теңге;
Чернобыль АЭС-сындағы апаттың салдарын жоюға қатысушыларға біржолғы материалдық көмек беруге – 950 мың теңге;
"Өрлеу" жобасы бойынша шартты ақшалай көмекті енгізуге – 880 мың теңге;

2. Утвердить на 2016 год норматив общей суммы поступлений общегосударственных налогов в бюджет района в следующих объемах:
индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты – 100%;
индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты – 100%;
социальный налог – 50%.
3. Установить на 2016 год объем субвенций, передаваемый из областного бюджета в районный бюджет, в сумме – 33 578 тысяч тенге.
4. Установить с 1 января 2016 года оплату труда гражданским служащим по новой модели системы оплаты труда, а также выплату им ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам в размере 10 процентов.
5. Учесть, что в районном бюджете на 2016 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в следующих размерах:
457 077 тысяч тенге – для перехода на новую модель системы оплаты труда гражданских служащих, финансируемых из местных бюджетов, а также выплаты им ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам;
205 480 тысяч тенге – на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
3 336 тысяч тенге – на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012–2018 годы;
43 030 тысяч тенге – на повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих;
1 444 тысяч тенге – на содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния;
3 416 тысяч тенге – на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса;
162 535 тысяч тенге – на обеспечение компенсации потерь местного бюджета.
Сноска. Пункт 5 с изменением, внесенным решением Макатского районного маслихата Атырауской области от 04.11.2016 № 58-VI (вводится в действие с 01.01.2016).
6. Предусмотреть в районном бюджете на 2016 год целевые текущие трансферты из областного бюджета:
15 649 тысяч тенге – на обеспечение горячим питанием детей из малообеспеченных семей в общеобразовательных школах района;
15 450 тысяч тенге – на материально-техническое оснащение организаций образования;
13 944 тысяч тенге - на приобретение и доставку учебников, учебно-методических комплексов для общеобразовательных организаций образования;
18 925 тысяч тенге - на развитие сельских населенных пунктов в рамках "Дорожной карты занятости 2020";
950 тысяч тенге – на единовременную материальную помощь участникам ликвидации аварии на Чернобыльской АЭС;
880 тысяч тенге – на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу";

автокөлік жолдарын күрделі және орташа жөндеуге – 300 000 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферт көзделгені ескерілсін.
7. 2016 жылға арналған аудандық бюджетте облысттық бюджеттен:
инженерлік инфрақұрылым құрылысына – 244 000 мың тенге нысаналы даму трансферттері көзделсін.
8. 2016 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға – 12 726 мың теңге сомасында бюджеттік несиелер беру көзделгені ескерілсін.
9. 2016 жылға жергілікті атқарушы органдарының резерві – 34 844 мың теңге сомасында бекітілсін.
10. 2016 жылға арналған кент, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының бюджеттік бағдарламаларын қаржыландыру мөлшері 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

300 000 тысяч тенге – на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог.
7. Предусмотреть в районном бюджете на 2016 год целевые трансферты на развитие из областного бюджета:
244 000 тысяч тенге – на строительство инженерной инфраструктуры.
8. Учесть, что в районном бюджете на 2016 год предусмотрены бюджетные кредиты местным исполнительным органам на реализацию мер социальной поддержки специалистов в сумме – 12 726 тысяч тенге.
9. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2016 год в сумме – 34 844 тысяч тенге.
10. Утвердить объем финансирования бюджетных программ аппаратов поселок, сельских округов согласно приложению 4.

11. 2016 жылға арналған жергілікті бюджеттің орындау процесінде қысқартуға жатпайтын жергілікті бюджеттің бағдарлама тізбесі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
12. Жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттердің бөліндісі 6 қосымшаға сәйкес бекітісін.
13. Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру және мәдениет саласындағы мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылар мен тарифтік мөлшерлемелер белгіленсін.

11. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2016 год, согласно приложению 5.
12. Утвердить расшифровку трансфертов органам местного самоуправления согласно приложению 6.
13. Установить специалистам в области социального обеспечения, образования и культуры, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

14. Осы шешімнің орындалуына бақылау жасау бюджеттік жоспарлау, шаруашылық қызмет, жерді пайдалану, табиғатты қорғау және заңдылықты қамтамасыз ету мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясының төрағасына (Д. Алтаева) жүктелсін.
15. Осы шешім 2016 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледi.
16. 04 1 123 004 "Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұймдарының қызметін қамтамасыз ету" бағдарламасы 015 "Жергілікті бюджет қаражаты есебінен" кіші бағдарламасының 159 "Өзге де қызметтермен жұмыстарға ақы төлеу" ерекшелігі бойынша жұмсалған 162 535 000 теңге кассалық шығындары 011 "Республикалық бюджеттен берілген трансферттер есебінен" кіші бағдарламасының 159 "Өзге де қызметтермен жұмыстарға ақы төлеу" ерекшелігіне жылжытылсын.

14. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на председателя постоянной комиссии районного маслихата по вопросам бюджетного планирования, хозяйственной деятельности, использования земли, охраны природы и обеспечения законности (Д. Алтаева).
15. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2016 года.
16. Произведенные кассовые расходы по специфике 159 "Оплата прочих работ и услуг" программы 04 1 123 004 "Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения" подпрограммы 015 "За счет средств местного бюджета" в сумме 162 535 000 тенге перенести на специфику 159 "Оплата прочих работ и услуг" подпрограммы 011 "За счет трансфертов из республиканского бюджета.

Ескерту. Шешім 16-тармақпен толықтырылды- Атырау облысы Мақат аудандық мәслихатының 04.11.2016 № 58-VI шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
Аудандық мәслихаттың кезекті
ХХХІХ сессиясының төрағасы
Д. Алтаева
Аудандық мәслихат хатшысы Т. Жолмағамбетов
Аудандық мәслихаттың 2015 жылғы 21 желтоқсандағы № 340-V шешіміне № 1 қосымша
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Атырау облысы Мақат аудандық мәслихатының 13.12.2016 № 79-VI шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
2016 жылға арналған аудандық бюджеті
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
1
2
3
4
5
І. Кірістер

Сноска. Решение дополнено пунктом 16 в соответствии c решением Макатского районного маслихата Атырауской области от 04.11.2016 № 58-VI (вводится в действие с 01.01.2016).
Председатель очередной ХХХІХ
сессии районного маслихата
Д. Алтаева
Секретарь районного маслихата Т. Жолмагамбетов
Приложение № 1 к решению районного маслихата от 21 декабря 2015 года № 340-V
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Макатского районного маслихата Атырауской области от 13.12.2016 № 79-VI (вводится в действие с 01.01.2016).
Районный бюджет на 2016 год
Категория
Сумма (тыс. тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3
4
5
1. Доходы

34844
Аудандық мәслихаттың 2015 жылғы 21 желтоқсандағы № 340-V шешіміне № 4 қосымша
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - Атырау облысы Мақат аудандық мәслихатының 13.12.2016 № 79-VI шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімі аппаратының бюджеттік бағдарламаларының қаржыландыру мөлшері:
Бағдарлама
Бюджеттік бағдарлама атауы
Макат кенті әкімінің аппараты
Доссор кенті әкімінің аппараты
Бәйгетобе ауылдық округі әкімінің аппараты
БАРЛЫҒЫ (мың теңге)

34844
Приложение № 4 к решению районного маслихата от 21 декабря 2015 года № 340-V
Сноска. Приложение 4 в редакции решения Макатского районного маслихата Атырауской области от 13.12.2016 № 79-VI (вводится в действие с 01.01.2016).
Финансирование бюджетных программ аппарата акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа в следкющих размерах:
Программа
Наименование бюджетных программ
Аппарат акима поселка Макат
Аппарат акима поселка Доссор
Аппарат акима сельского округа Байгетобе
Сумма (тыс.тенге)

659902
Аудандық мәслихаттың 2015 жылғы 21 желтоқсандағы № 340-V шешіміне № 5 қосымша
2016 жылға арналған жергілікті бюджеттің орындау процесінде қысқартуға жатпайтын жергілікті бюджеттің бағдарлама тізбесі
Атауы
Білім
Жалпы білім беру
Аудандық мәслихаттың 2015 жылғы 21 желтоқсандағы № 340-V шешіміне № 6 қосымша
Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда - Атырау облысы Мақат аудандық мәслихатының 13.12.2016 № 79-VI шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
Жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттердің бөліндісі
Бағдарлама
Бюджеттік бағдарлама атауы
Макат кенті әкімінің аппараты
Доссор кенті әкімінің аппараты
Бәйгетөбе ауылдық округі әкімінің аппараты
Барлығы (мың теңге)

659902
Приложение № 5 к решению районного маслихата от 21 декабря 2015 года № 340-V
Перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестору в процессе исполнения местного бюджета на 2016 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Приложение № 6 к решению районного маслихата от 21 декабря 2015 года № 340-V
Сноска. Приложение 6 в редакции решения Макатского районного маслихата Атырауской области от 13.12.2016 № 79-VI (вводится в действие с 01.01.2016).
Расшифровка трансфертов органам местного самоуправления
Программа
Наименование бюджетных программ
Аппарат акима поселка Макат
Аппарат акима поселка Доссор
Аппарат акима сельского округа Байгетобе
Сумма (тыс.тенге)