Орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы
Оңтүстік Қазақстан облыстық әкімдігінің 2015 жылғы 6 қазандағы № 310 қаулысы. Оңтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 18 қарашада № 3433 болып тіркелді. Күші жойылды - Оңтүстiк Қазақстан облысы әкiмдiгiнiң 2017 жылғы 27 қарашадағы № 328 қаулысымен
Ескерту. Күшi жойылды - Оңтүстiк Қазақстан облысы әкiмдiгiнiң 27.11.2017 № 328 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 2013 жылғы 15 сәуірдегі 16-бабының 1 және 3-тармақтарына сәйкес Оңтүстік Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналар:
1) "Ағаш кесу және орман билетін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметінің регламенті осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес;
2) "Мемлекеттік орман қоры учаскелерінде ұзақ мерзімді орман пайдалану шартын мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметінің регламенті осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес;
3) "Орман ресурстары, сауықтыру, рекреациалық, тарихи-мәдени, туристік және спорттық мақсаттар; аңшылық шаруашылығының мұқтаждықтары; жанама орман пайдалану үшін ұзақ мерзімді орман пайдалануға берілген мемлекеттік орман қоры жерлерінде учаскелерді құрылыс обьектілерін салуға пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметінің регламенті осы қаулыға 3-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. "Оңтүстік Қазақстан облысы Әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген тәртіпте:
1) осы қаулыны Оңтүстік Қазақстан облысының аумағында таратылатын мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялануын;
2) осы қаулыны Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің интернет-ресурсына орналастыруын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары С.Ә.Қаныбековке жүктелсін.
Облыс әкімі Б.Атамқұлов
Д.Сатыбалды
Б.Жылқышиев
Е.Айтаханов
С.Қаныбеков
Е.Садыр
С.Тұяқбаев
А.Абдуллаев
Оңтүстік Қазақстан
облысы әкімдігінің
2015 жылғы "06" қазандағы
№ 310 қаулысына
1-қосымша
"Ағаш кесу және орман билетін беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Ағаш кесу және орман билетін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) осы регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген орман және жануарлар дүниесін қорғау жөніндегі мемлекеттік мекемелері көрсетеді.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижелерiн беру қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.

Об утверждении регламентов государственных услуг в области лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий
Постановление акимата Южно-Казахстанской области от 6 октября 2015 года № 310. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 18 ноября 2015 года № 3433. Утратило силу постановлением акимата Южно-Казахстанской области от 27 ноября 2017 года № 328
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Южно-Казахстанской области от 27.11.2017 № 328 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктами 1 и 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", акимат Южно-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить:
1) регламент государственной услуги "Выдача лесорубочного и лесного билета" согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) регламент государственной услуги "Государственная регистрация договора долгосрочного лесопользования на участках государственного лесного фонда" согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
3) регламент государственной услуги "Выдача разрешения на использование участков под объекты строительства на землях государственного лесного фонда, где лесные ресурсы предоставлены в долгосрочное лесопользование для оздоровительных, рекреационных, историко-культурных, туристских и спортивных целей; нужд охотничьего хозяйства; побочного лесного пользования" согласно приложению 3 к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Аппарата Акима Южно-Казахстанской области" в порядке, установленном законодательными актами Республики Казахстан, обеспечить:
1) направление настоящего постановления на официальное опубликование в периодических печатных изданиях, распространяемых на территории Южно-Казахстанской области, и информационно-правовой системе "Әділет";
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Южно-Казахстанской области.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Каныбекова С.А.
Аким области Б.Атамкулов
Сатыбалды Д.
Жилкишиев Б.
Айтаханов Е.
Каныбеков С.
Садыр Е.
Туякбаев С.
Абдуллаев А.
Приложение 1
к постановлению акимата
Южно-Казахстанской области
от "06" октября 2015 года
№ 310
Регламент государственной услуги
"Выдача лесорубочного и лесного билета"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача лесорубочного и лесного билета" (далее – государственная услуга) оказывается государственными учреждениями по охране лесов и животного мира согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через канцелярию услугодателя.

2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі қағаз түріндегі ағаш кесу және (немесе) орман билетін беру болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін көрсетілетін қызметті алушының еркін нысандағы өтініші негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
1) қызметті берушінің кеңсе қызметкері өтінішті және Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 6 мамырдағы № 18-1/415 бұйрығымен бекітілген "Ағаш кесу және орман билетін беру" мемлекеттік көрсетілетін стандартының (бұдан әрі - Стандарт) 9–тармағында көрсетілген құжаттарды қабылдайды, қабылдаған күні мен уақыты көрсетілген қолхат береді және құжаттарды басшылыққа ұсынады (30 минут);
2) қызметті берушінің басшылығы тиісті бұрыштама қояды және құжаттарды жауапты қызметкерге жолдайды (30 минут);
3) қызметті берушінің жауапты қызметкері 2 жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді;
4) ұсынылған құжаттар толық болмаған жағдайда жауапты қызметкер өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жауаптың жобасын әзірлейді;
5) басшы өтінішті қараудан бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды (30 минут);
6) кеңсе қызметкері өтінішті қараудан бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркейді және қызметті алушыға береді (30 минут);
7) ұсынылған құжаттар тізбеге сәйкес болған жағдайда жауапты қызметкер ағаш кесу және (немесе) орман билетін жазып, басшылыққа қол қоюға енгізеді (30 минут);
8) басшы ағаш кесу және (немесе) орман билетіне қол қояды (30 минут);
9) кеңсе қызметкері ағаш кесу және (немесе) орман билетін қызметті алушыға береді (30 минут).
3.Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) қызметті берушінің басшылығы;
2) қызметті берушінің жауапты қызметкері;
3) қызметті берушінің кеңсе қызметкері.
7. Құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (іс-қимыл) реттілігі, әрбір рәсімнің ұзақтығы көрсетілген сипаттамасы осы регламенттің 2-бөлімінің 5-тармағында көрсетілген.
4. "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
Ескерту. 4-тараудың атауы жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облыстық әкімдігінің 02.06.2016 № 148 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).

2. Форма оказания государственной услуги – бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является выдача лесорубочного и (или) лесного билета в бумажной форме.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) является заявление в произвольной форме услугополучателя.
5. Этапы оказания государственной услуги:
1) работник канцелярии принимает заявление и документы, указанные в пункте 9 стандарта государственной услуги "Выдача лесорубочного и лесного билета", утвержденного приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 6 мая 2015 года № 18-1/415 (далее – Стандарт), выдает расписку о приеме документов с указанием даты и времени и передает документы руководству (30 минут);
2) руководство услугодателя налагает соответствующую визу и направляет документы ответственному работнику (30 минут);
3) в течение 2 рабочих дней ответственный работник услугодателя проверяет полноту представленных документов;
4) ответственный работник в случае неполноты представленных документов, готовит проект ответа с мотивированным отказом в рассмотрении заявления;
5) руководитель подписывает ответ с мотивированным отказом в рассмотрении заявления (30 минут);
6) сотрудник канцелярии регистрирует ответ с мотивированным отказом в рассмотрении заявления и выдает его услугополучателю (30 минут);
7) при соответствии представленных документов перечню, ответственный работник выписывает лесорубочный и (или) лесной билет и заносит на подпись руководителю (30 минут);
8) руководитель услугодателя подписывает лесорубочный и (или) лесной билет (30 минут);
9) работник канцелярии услугодателя выдает лесорубочный и (или) лесной билет услугополучателю (30 минут).
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) руководство услугодателя;
2) ответственный работник услугодателя;
3) сотрудник канцелярии услугодателя.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры указано в пункте 5 раздела 2 настоящего регламента.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией "Правительство для граждан" и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
Сноска. Наименование главы 4 – в редакции постановления акимата Южно-Казахстанской области от 02.07.2016 № 148 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

8. Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы осы регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген.
"Ағаш кесу және
орман билетін беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
1-қосымша
Оңтүстік Қазақстан облысының орман және жануарлар дүниесін қорғау жөніндегі мемлекеттік мекемелері
№ р/с
Мемлекеттік мекеменің атауы
Орналасқан жері
(аудан, қала)
1
"Оңтүстік Қазақстан облысы Бадам орман және жануарлар әлемін қорғау жөніндегі мемлекеттік мекемесі" мемлекеттік мекеме
Шымкент қаласы, Орманшы ауылы, Ә.Ысқақов көшесі, н/үй
2
"Отырар орман және жануарлар әлемін қорғау жөніндегі мемлекеттік мекемесі" мемлекеттік мекеме
Отырар ауданы, Шәуілдір ауылы, Жібек-жолы көшесі, н/үй
3
"Оңтүстік Қазақстан облысы Созақ орман және жануарлар әлемін қорғау жөніндегі мемлекеттік мекемесі" мемлекеттік мекеме
Созақ ауданы, Шолаққорған ауылы, Қазыбек-би көшесі, № 11 үй
4
"Оңтүстік Қазақстан облысы Шардара орман және жануарлар әлемін қорғау жөніндегі мемлекеттік мекемесі" мемлекеттік мекеме
Шардара қаласы, А.Мамытов көшесі, № 54 үй
5
Оңтүстік Қазақстан облысының табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасының "Жасыл-желек" мемлекеттік мекемесі
Қазығұрт ауданы, Қазығұрт ауылы, Ынтымақ көшесі, № 61 үй
6
Оңтүстік Қазақстан облысының табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасының "Сырдария-Түркістан мемлекеттік өңірлік табиғи паркі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Шымкент қаласы, Түркістан көшесі, № 91 үй
Ағаш кесу және
орман билетін беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
1
2
3
4
Көрсетілетін қызметті алушы
Кеңсе қызметкері
Қызмет
берушінің басшысы
Жауапты қызметкер
Қызметті алушы
Құжаттарды қабылдайды, өтінішті және қажетті құжаттарды қабылдаған күні мен уақыты көрсетілген қолхат береді және құжаттарды басшыға ұсынады (30 минут)
Басшы тиісті бұрыштаманы қояды және құжаттарды жауапты қызметкерге жолдайды (30 минут)
Жауапты қызметкер 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді
Мемлекеттікқызметті алушы
Құжаттардың толық болмауы анықталған жағдайда Стандарттың 4-тармағында көрсетілген мерзімде жауапты немесе өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тарту жауап береді
Дәлелді бас тарту туралы жауапты тіркейді және қызметті алушыға береді (30 минут)
Өтінішті қараудан дәлелді бас тарту туралы жауапқа қол қояды (30 минут)
Кеңсе қызметкері ағаш кесу және (немесе) орман билетін қызметті алушыға береді (30 минут)
Басшы ағаш кесу және (немесе) орман билетіне қол қояды (30 минут)
Ұсығылған құжаттар тізбесі толық болғанда ағаш кесу және (немесе) орман билетін дайындап, басшыға қол қоюға жолдайды (30 минут)
"Ағаш кесу және
орман билетін беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызметті Портал арқылы көрсету кезіндегі іске қосылатын ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылының диаграммасы
Оңтүстік Қазақстан
облысы әкімдігінің
2015 жылғы "06" қазандағы
№ 310 қаулысына
2-қосымша
"Мемлекеттік орман қоры учаскелерінде ұзақ мерзімді орман пайдалану шартын мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

8. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги представлен в приложении 2 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Выдача лесорубочного и лесного билета"
№ п/п
Наименование государственного учреждения
Место расположения
(район, город)
1
Государственное учреждение "Бадамское государственное учреждение по охране лесов и животного мира Южно-Казахстанской области"
город Шымкент, поселок Орманшы, улица А.Ыскакова, б/н
2
Государственное учреждение "Отрарское государственное учреждение по охране лесов и животного мира"
Отрарский район, поселок Шаулдер, улица Жибек-жолы, б/н
3
Государственное учреждение "Сузакское государственное учреждение по охране лесов и животного мира Южно-Казахстанской области"
Сузакский район, поселок Шолаккорган, улица Казыбек-би, № 11
4
Государственное учреждение "Шардаринское государственное учреждение по охране лесов и животного мира Южно-Казахстанской области"
город Шардара, улица А.Мамытова, № 54
5
Государственное учреждение "Жасыл-желек" управления природных ресурсов и регулирования природопользования Южно-Казахстанской области
Казыгуртский район, поселок Казыгурт, улица Ынтымак, № 61
6
Коммунальное государственное учреждение "Сырдарья-Туркестанский государственный региональный природный парк" управления природных ресурсов и регулирования природопользования Южно-Казахстанской области
город Шымкент, улица Туркестанская, № 91
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Выдача лесорубочного и лесного билета"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
1
2
3
4
Услугополучатель
Работник канцелярии
Руководитель услугодателя
Ответственный работник
Услугополучатель
Принимает заявление и необходимые документы, выдает расписку о приеме документов с указанием даты и времени и передает документы руководителю (30 минут)
Руководитель налагает соответствующую визу и направляет документы ответственному работнику (30 минут)
В течение 2 рабочих дней ответственный работник услугодателя проверяет полноту и правильность оформления представленных документов
Услугополучатель для получения государственной услуги
Ответственный работник в случае неполноты представленных документов, дает мотивированный ответ об отказе в дальнейшем рассмотрении заявления в сроки, указанные в пункте 4 Стандарта
Регистрирует мотивированный ответ об отказе в дальнейшем рассмотрении заявления и выдает его услугополучателю (30 минут)
Подписывает мотивированный ответ в дальнейшем рассмотрении заявления (30 минут)
Выдает лесорубочный или лесной билет услугополучателю (30 минут)
Подписывает лесорубочный или лесной билет (30 минут)
При соответствии представленных документов перечню, ответственный работник готовит лесорубочный или лесной билет на подпись руководителю (30 минут)
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Выдача лесорубочного и лесного билета"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через Портал
Приложение 2
к постановлению акимата
Южно-Казахстанской области от
"06" октября 2015 года № 310
Регламент государственной услуги
"Государственная регистрация договора долгосрочного лесопользования на участках государственного лесного фонда"

1. Жалпы ережелер
1. "Мемлекеттік орман қоры учаскелерінде ұзақ мерзімді орман пайдалану шартын мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі–мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Оңтүстік Қазақстан облысының табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы" мемлекеттік мекемесі көрсетеді.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижелерiн беру:
1) қызметті берушінің кеңсесі;
2) www.egov.kz, www.elicense.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі- Портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және немесе қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі мемлекеттік орман қоры учаскелерінде ұзақ мерзімді орман пайдалану шартын мемлекеттік тіркеу (бұдан әрі - Шарт).
2. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 6 мамырдағы № 18-1/415 бұйрығымен бекітілген "Мемлекеттік орман қоры учаскелерінде ұзақ мерзімді орман пайдалану шартын мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін стандартының қосымшасына сәйкес нысан бойынша шартты тіркеу туралы өтініш негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
1) қызметті берушінің кеңсе қызметкері өтінішті және қажетті құжаттарды қабылдайды, құжаттарды қабылданған күні мен уақыты көрсетілген қолхат береді және құжаттарды қызметті берушінің басшысына ұсынады (30 минут);
2) қызметті берушінің басшысы тиісті бұрыштаманы қояды және құжаттарды жауапты қызметкерге жолдайды (30 минут);
3) жауапты қызметкер 2 жұмыс күні ішінде Стандарттың 9-тармағына сәйкес ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
4) жауапты қызметкер ұсынылған құжаттардың толық болмауы анықталған жағдайда, Стандарттың 4-тармағында көрсетілген мерзімде өтінімді әрі қарай қараудан бас тарту туралы дәлелді жауаптың жобасын әзірлейді;
5) басшы өтінімді әрі қарай қараудан бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды (30 минут);
6) кеңсе қызметкері өтінімді әрі қарай қараудан бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркейді және қызметті алушыға береді (30 минут);
7) ұсығылған құжаттар тізбесі Стандарттың 9-тармағына сәйкес болғанда, Шартты мемлекеттік тіркеуге алып, басшыға қол қоюға жолдайды (30 минут);

1. Общие положения
1. Государственная услуга "Государственная регистрация договора долгосрочного лесопользования на участках государственного лесного фонда" (далее – государственная услуга) оказывается государственным учреждением "Управление природных ресурсов и регулирования природопользования Южно-Казахстанской области".
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через:
1) канцелярию услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – Портал).
2.Форма оказания государственной услуги–электронная (частично автоматизированная) или бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является государственная регистрация договора долгосрочного лесопользования на участках государственного лесного фонда (далее – Договор).
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) является заявление о государственной регистрации Договора по форме согласно приложению к стандарту государственной услуги "Государственная регистрация договора долгосрочного лесопользования на участках государственного лесного фонда", утвержденному приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 6 мая 2015 года № 18-1/415 (далее – Стандарт).
5. Этапы оказания государственной услуги:
1) работник канцелярии услугодателя принимает заявление и необходимые документы, выдает расписку о приеме документов с указанием даты и времени и передает документы руководителю услугодателя (30 минут);
2) руководитель услугодателя налагает соответствующую визу и направляет пакет документов ответственному работнику услугодателя (30 минут);
3) в течение 2 рабочих дней ответственный работник проверяет полноту и правильность представленных документов в соответствии с пунктом 9 Стандарта;
4) ответственный работник в случае неполноты представленных документов готовит проект ответа с мотивированным отказом в дальнейшем рассмотрении заявления в сроки, указанные в пункте 4 Стандарта;
5) руководитель подписывает ответ с мотивированным отказом в дальнейшем рассмотрении заявления (30 минут);
6) сотрудник канцелярии регистрирует ответ с мотивированным отказом в дальнейшем рассмотрении заявления и выдает его услугополучателю (30 минут);
7) при соответствии представленных документов перечню, указанному в пункте 9 Стандарта, ответственный работник проводит государственную регистрацию Договора и направляет на подпись руководителю (30 минут);

8) қызметті берушінің басшысы Шартқа қол қояды (30 минут);
9) қызметті берушінің кеңсе қызметкері мемлекеттік тіркеуге алынған Шартты қызметті алушыға береді (30 минут).
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) қызметті берушінің басшысы;
2) қызметті берушінің жауапты қызметкері;
3) қызметті берушінің кеңсе қызметкері.
7. Құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (іс-қимыл) реттілігінің, әрбір рәсімнің ұзақтығы көрсетілген сипаттамасы осы регламенттің 2-бөлімінің 5-тармағында көрсетілген.
4. "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясымен және өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
Ескерту. 4-тараудың атауы жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облыстық әкімдігінің 02.06.2016 № 148 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
8. Портал арқылы көрсетілетін мемлекеттiк қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы:
1) Порталға кіреді;
2) мемлекеттік қызметті таңдайды;
3) көрсетілетін қызметті алушының жеке сәйкестендіру нөмірі немесе бизнес сәйкестендіру нөмірі арқылы электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі - ЭЦҚ) тіркеледі және авторизацияланады;
4) мемлекеттік қызметке "онлайн" тапсырыс береді;
5) электрондық сұрату жиегін толтыру және мемлекеттік қызмет Стандартының 9-тармағында қарастырылған тізімге сәйкес электрондық түрде құжаттар топтамасын бекіту;
6) шығыс құжатты тексергеннен кейін ЭЦҚ-мен қол қоюы керек. Қол қойылғаннан кейін өтініш автоматты түрде қызметті берушіге түседі;
7) қызметті беруші түскен өтінішті тіркегеннен кейін көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетінде өтініштің мәртебесі автоматты түрде өзгереді. Өтініш тіркелген кезден бастап Стандарттың 4-тармағында көрсетілген мерзім ішінде қызметті беруші нәтижесін беру тиіс;
8) оң нәтиже болған жағдайда көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетінде өтініштің мәртебесі "Қанағаттандырылды" болып өзгереді. Бұдан кейін көрсетілетін қызметті алушы нәтижесін жүктеуіне болады.
9. Мемлекеттік қызметті Портал арқылы көрсету кезіндегі жүгіну тәртібі мен процедуралардың (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау диаграмма түрінде осы регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген.

8) руководитель услугодателя подписывает Договор (30 минут);
9) работник канцелярии услугодателя выдает Договор услугополучателю (30 минут).
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений, (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) руководство услугодателя;
2) ответственный работник услугодателя;
3) сотрудник канцелярии услугодателя.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры указано в пункте 5 раздела 2 настоящего регламента.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией "Правительство для граждан" и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
Сноска. Наименование главы 4 – в редакции постановления акимата Южно-Казахстанской области от 02.07.2016 № 148 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8. Для получения государственной услуги через портал, услугополучатель должен:
1) войти в Портал;
2) выбрать государственную услугу;
3) зарегистрироваться и авторизоваться посредством индивидуального идентификационного номера или бизнес-идентификационного номера, электронной цифровой подписи (далее-ЭЦП);
4) заказать государственную услугу "онлайн";
5) заполнить поля электронного запроса и прикрепить пакет документов в электронном виде согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта государственной услуги;
6) после проверки выходного документа поставить ЭЦП. После подписи заявление автоматически поступает услугодателю;
7) после регистрации поступившего заявления услугодателем, в личном кабинете услугополучателя статус заявления автоматически меняется. С момента регистрации заявления в сроки, установленные пунктом 4 Стандарта услугодатель должен выдать результат;
8) при положительном результате в личном кабинете услугополучателя статус заявления меняется на "удовлетворительно". После чего услугополучатель может скачать результат.
9. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через Портал в виде диаграммы указано в приложении 1 к настоящему регламенту.

10. Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы осы регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген.
"Мемлекеттік орман қоры учаскелерінде
ұзақ мерзімді орман пайдалану шартын
мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
2 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
1
2
3
4
Көрсетілетін қызметті алушы
Кеңсе қызметкері
Қызмет берушінің басшысы
Жауапты қызметкер
Қызметті алушы
Өтінімді және құжаттар топтамасын қабылданған күні мен уақыты көрсетілген қолхат береді, құжаттар топтамасын қызметті берушінің басшысына ұсынады (30 минут)
Басшы тиісті бұрыштаманы қояды және құжаттар топтамасын жауапты қызметкерге жолдайды (30 минут)
Жауапты қызметкер 2 (екі) жұмыс күні ішінде Стандарттың 9-тармағына сәйкес ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді
Мемлекеттік қызметті алушы
Ұсынылған құжаттардың толық болмауы анықталған жағдайда, Стандарттың 4-тармағында көрсетілген мерзімде өтінімді қараудан дәлелді түрде бас тарту береді
Дәлелді бас тарту туралы жауапты тіркейді және қызметті алушыға береді (30 минут)
Өтінімді қараудан уәжді бас тарту туралы жауапқа қол қояды (30 минут);
Кеңсе қызметкері мемлекеттік тіркеуге алынған Шартты қызметті алушыға береді (30 минут).
Басшы мемлекеттік тіркеуге алынған Шартқа қол қояды (30 минут)
Ұсығылған құжаттар тізбесі Стандарттың 9-тармағына сәйкес болғанда, Шартты мемлекеттік тіркеуге алып, басшыға қол қоюға дайындайды (30 минут)
"Мемлекеттік орман қоры учаскелерінде
ұзақ мерзімді орман пайдалану шартын
мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
1 қосымша
Мемлекеттік қызметті Портал арқылы көрсету кезіндегі іске қосылатын ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылының диаграммасы
Оңтүстік Қазақстан
облысы әкімдігінің
2015 жылғы "06" қазандағы
№ 310 қаулысына
3-қосымша
"Орман ресурстары, сауықтыру, рекреациалық, тарихи-мәдени, туристік және спорттық мақсаттар; аңшылық шаруашылығының мұқтаждықтары; жанама орман пайдалану үшін ұзақ мерзімді орман пайдалануға берілген мемлекеттік орман қоры жерлерінде учаскелерді құрылыс обьектілерін салуға пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Орман ресурстары, сауықтыру, рекреациалық, тарихи-мәдени, туристік және спорттық мақсаттар; аңшылық шаруашылығының мұқтаждықтары; жанама орман пайдалану үшін ұзақ мерзімді орман пайдалануға берілген мемлекеттік орман қоры жерлерінде учаскелерді құрылыс обьектілерін салуға пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Оңтүстік Қазақстан облысының табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы" мемлекеттік мекемесі көрсетеді.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижелерiн беру:

10. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги представлен в приложении 2 к настоящему регламенту.
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Государственная регистрация договора
долгосрочного лесопользования на
участках государственного лесного фонда"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
1
2
3
4
Услугополучатель
Работник канцелярии
Руководитель услугодателя
Ответственный работник
Услугополучатель
Принимает заявление и необходимые документы, выдает расписку о приеме документов с указанием даты и времени и передает руководителю (30 минут)
Руководитель налагает соответствующую визу и направляет пакет документов ответственному работнику услугодателя (30 минут)
В течение 2 рабочих дней ответственный работник проверяет полноту и правильность представленных документов согласно пункту 9 Стандарта.
Услугополучатель для получения государственной услуги
В случае неполноты представленных документов в сроки, указанные в пункте 4 Стандарта подготавливает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления
Регистрирует мотивированный ответ об отказе в дальнейшем рассмотрении заявления и выдает услугополучателю (30 минут)
Подписывает мотивированный ответ о дальнейшем рассмотрении заявления (30 минут)
работник канцелярии услугодателя выдает Договор услугополучателю (30 минут)
Руководитель услугодателя подписывает Договор (30 минут);
При соответствии представленных документов перечню, указанному в пункте 9 Стандарта, ответственный работник проводит государственную регистрацию Договора и направляет на подпись руководителю 30 минут)
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Государственная регистрация договора
долгосрочного лесопользования на
участках государственного лесного фонда"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через Портал
Приложение 3
к постановлению акимата
Южно-Казахстанской области
от "06" октября 2015 года
№ 310
Регламент государственной услуги "Выдача разрешения на использование участков под обьекты строительства на землях государственного лесного фонда, где лесные ресурсы предоставлены в долгосрочное лесопользование для оздоровительных, рекреационных, историко-культурных, туристских и спортивных целей; нужд охотничьего хозяйтва, побочного лесного пользования"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача разрешения на использование участков под обьекты строительства на землях государственного лесного фонда, где лесные ресурсы предоставлены в долгосрочное лесопользование для оздоровительных, рекреационных, историко-культурных, туристских и спортивных целей; нужд охотничьего хозяйтва, побочного лесного пользования" (далее–государственная услуга) оказывается государственным учреждением "Управление природных ресурсов и регулирования природопользования Южно-Казахстанской области".
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через:

1) қызметті берушінің кеңсесі;
2) www.egov.kz, www.elicense.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі - Портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және немесе қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі орман ресурстары, сауықтыру, рекреациалық, тарихи-мәдени, туристік және спорттық мақсаттар; аңшылық шаруашылығының мұқтаждықтары; жанама орман пайдалану үшін ұзақ мерзімді орман пайдалануға берілген мемлекеттік орман қоры жерлерінде учаскелерді құрылыс обьектілерін салу үшін пайдалануға рұқсат беру болып табылады (әрі қарай – рұқсат беру).
2. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін көрсетілетін қызметті алушыныңеркін түрдегі өтініші негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
1) мемлекеттік көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері өтінішті және Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 6 мамырдағы № 18-1/415 бұйрығымен бекітілген "Орман ресурстары, сауықтыру, рекреациалық, тарихи-мәдени, туристік және спорттық мақсаттар; аңшылық шаруашылығының мұқтаждықтары; жанама орман пайдалану үшін ұзақ мерзімді орман пайдалануға берілген мемлекеттік орман қоры жерлерінде учаскелерді құрылыс обьектілерін салуға пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін стандартының (бұдан әрі - Стандарт) 9-тармағына сәйкес құжаттарды қабылдайды, қабылданған күні мен уақыты көрсетілген құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат береді және құжаттарды топтамасын көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады (10 минут);
2) мемлекеттік көрсетілетін қызметті берушінің басшысы тиісті бұрыштаманы қояды және құжаттарды қызметті берушінің жауапты қызметкеріне жолдайды (30 минут);
3) жауапты қызметкер 2 жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеріп, қызмет көрсетушіге құжаттарды алған сәттен бастап рұқсат беруді немесе құжаттар толық болмаған жағдайда өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жауап береді;
4) мемлекеттік көрсетілетін қызметті берушінің жауапты қызметкері рұқсат беру туралы немесе әрі қарай қараудан бас тарту туралы жауаптың жобасын дайындайды және басшыға жолдайды (10 минут);
5) мемлекеттік көрсетілетін қызметті берушінің басшысы жауаптың жобасына қол қояды (30 минут);
6) қызметті берушінің кеңсе қызметкері жауапты немесе дәлелді бас тарту туралы жауапты тіркейді және қызметті алушыға береді (10 минут).
3.Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау

1) канцелярию услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – Портал).
2.Форма оказания государственной услуги–электронная (частично автоматизированная) или бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является выдача разрешения на использование участков под обьекты строительства на землях государственного лесного фонда, где лесные ресурсы предоставлены в долгосрочное лесопользование для оздоровительных, рекреационных, историко-культурных, туристских и спортивных целей; нужд охотничьего хозяйтва, побочного лесного пользования (далее - разрешение).
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) является заявление в произвольной форме услугополучателя.
5. Этапы оказания государственной услуги:
1) работник канцелярии услугодателя принимает заявление и документы, указанные в пункте 9 стандарта государственной услуги "Выдача разрешения на использование участков под обьекты строительства на землях государственного лесного фонда, где лесные ресурсы предоставлены в долгосрочное лесопользование для оздоровительных, рекреационных, историко-культурных, туристских и спортивных целей; нужд охотничьего хозяйтва, побочного лесного пользования", утвержденного приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 6 мая 2015 года № 18-1/415 (далее – Стандарт), выдает расписку о приеме документов с указанием даты и времени и передает документы руководителю услугодателя (10 минут);
2) руководитель услугодателя налагает соответствующую визу и направляет пакет документов ответственному работнику услугодателя (30 минут);
3) ответственный работник в течение 2 рабочих дней проверяет полноту документов, выдает разрешение с момента получения документов от услугополучателя, или при неполноте представленных документов – дает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления;
4) ответственный работник услугодателя направляет проект ответа о выдаче разрешения и (или) об отказе в дальнейшем рассмотрении на подпись руководителю (10 минут);
5) руководитель услугодателя подписывает проект ответа (30 минут);
6) работник канцелярии услугодателя регистрирует ответ и (или) мотивированный отказ услугополучателю (10 минут).
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги

6. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) қызметті берушінің басшысы;
2) берушінің жауапты қызметкері;
3) қызметті берушінің кеңсе қызметкері.
7. Құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (іс-қимыл) ретілігінің, әрбір рәсімнің ұзақтығы көрсетілген сипаттамасы осы регламенттің 2-бөлімінің 5-тармағында көрсетілген.
4. "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
Ескерту. 4-тараудың атауы жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облыстық әкімдігінің 02.06.2016 № 148 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
8. Портал арқылы мемлекеттiк қызметті алушы:
1) Порталға кіруі;
2) көрсетілетін қызметті алушымен мемлекеттік қызметті таңдау;
3) көрсетілетін қызметті алушының жеке сәйкестендіру нөмірі немесе бизнес сәйкестендіру нөмірі арқылы электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі - ЭЦҚ) тіркелуі және авторизациялануы;
4) мемлекеттік қызметке "онлайн" тапсырыс беру;
5) көрсетілетін қызметті алушымен электрондық сұрату жиегін толтыру және мемлекеттік қызмет Стандартының 9-тармағында қарастырылған тізімге сәйкес электрондық түрде құжаттар топтамасын бекіту;
6) шығыс құжатты тексергеннен кейін көрсетілетін қызметті көрсетуші ЭЦҚ-мен қол қоюы керек. Қол қойылғаннан кейін өтініш автоматты түрде көрсетілетін қызметті алушыға түседі;
7) көрсетілетін қызметті беруші түскен өтініш тіркелгеннен кейін көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетінде өтініштің мәртебесі автоматты түрде өзгереді. Өтініш тіркелген кезден бастап Стандарттың 4-тармағында көрсетілген мерзім ішінде көрсетілетін қызметті беруші нәтижесін беруі тиіс;
8) оң нәтиже болған жағдайда көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетінде өтініштің мәртебесі "Қанағаттандырылды" болып өзгереді. Бұдан кейін көрсетілетін қызметті алушы нәтижесін жүктеуіне болады.
9. Мемлекеттік қызметті Портал арқылы көрсету кезіндегі жүгіну тәртібі мен процедуралардың (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау диаграмма түрінде осы регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген.
10. Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы осы регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген.
Орман ресурстары, сауықтыру, рекреациалық,
тарихи-мәдени, туристік және спорттық мақсттар;
аңшылық шаруашылығының мұқтаждықтары; жанама
орман пайдалану үшін ұзақ мерзімді орман пайдалануға
берілген мемлекеттік орман қоры жерлерінде учаскелерді
құрылыс обьектілерін салуға пайдалануға рұқсат беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
1
2
3
4
Көрсетілетін қызметті алушы
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері
Көрсетілетін қызметтің берушінің басшысы
Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы
жауапты орындаушы 2 (екі) жұмыс күні ішінде учаскелерді құрылыс обьектілерін салуға пайдалануға рұқсат беру жөнінде ұсынылған құжаттардың толықтығын және дұрыс ресімделуін тексереді немесе өтінішті қараудан дәлелді бас тарту туралы жауаптың жобасын дайындайды.
Дайындалған құжаттарды басшыға жолдайды (30 минут ішінде)
Қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) еркін нысандағы өтініш береді.
Өтінішті, қоса берілген құжаттарды қабылдап, тіркейді және қызметті алушыға құжаттардың қабылданғаны жөнінде қолхат береді, оны 30-минут ішінде басшылыққа ұсынады
Басшы 30 минут ішінде, түскен өтінішті және құжаттарды қарап, оны жауапты орындаушыға жолдайды
Мемлекеттік қызметті алушы
Кеңсе қызметкері 30 минут ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесінің жауабын тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға, не сенімхаты бар өкіліне береді
Басшы 30 минут ішінде дайындалған жауаптың жобасына қол қояды және кеңсе қызметкеріне береді
"Орман ресурстары, сауықтыру, рекреациалық,
тарихи-мәдени, туристік және спорттық мақсаттар;
аңшылық шаруашылығының мұқтаждықтары; жанама орман
пайдалану үшін ұзақ мерзімді орман пайдалануға
берілген мемлекеттік орман қоры жерлерінде учаскелерді
құрылыс обьектілерін салуға пайдалануға рұқсат беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 1 қосымша
Мемлекеттік қызметті Портал арқылы көрсету кезіндегі іске қосылатын ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылының диаграммасы

6. Перечень структурных подразделений, (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) руководство услугодателя;
2) ответственный работник услугодателя;
3) сотрудник канцелярии услугодателя.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры указано в пункте 5 раздела 2 настоящего регламента.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией "Правительство для граждан" и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
Сноска. Наименование главы 4 – в редакции постановления акимата Южно-Казахстанской области от 02.07.2016 № 148 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8. Для получения государственной услуги через портал услугополучатель должен:
1) войти в Портал;
2) выбрать государственную услугу;
3) регистрироватся и авторизоваться посредством индивидуального идентификационного номера или бизнес-идентификационного номера, электронной цифровой подписи (далее-ЭЦП);
4) заказать государственную услугу "онлайн";
5) заполнить поля электронного запроса и прикрепить пакет документов в электронном виде согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта государственной услуги;
6) после проверки выходного документа услугополучателю необходимо поставить ЭЦП. После подписи заявление автоматически поступает услугодателю;
7) после регистрации поступившего заявления услугодателем в личном кабинете услугополучателя статус заявления автоматически меняется. С момента регистрации заявления в сроки, установленные пунктом 4 Стандарта услугодатель должен выдать результат;
8) при положительном результате в личном кабинете услугополучателя статус заявления меняется на "удовлетворительно". После чего услугополучатель может скачать результат.
9. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через Портал в виде диаграммы указано в приложении 1 к настоящему регламенту.
10. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги представлен в приложении 2 к настоящему регламенту.
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Выдача разрешения на использование участков
под обьекты строительства на землях
государственного лесного фонда, где лесные ресурсы
предоставлены в долгосрочное лесопользование для
оздоровительных, рекреационных, историко-культурных,
туристских и спортивных целей; нужд охотничьего
хозяйтва, побочного лесного пользования"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
1
2
3
4
Услугополучатель государственной услуги
Сотрудник канцелярии услугодателя
Руководитель услугодателя
Ответственный исполнитель услугодателя
Ответственный исполнитель в течение 2 рабочих дней проверяет полноту и правильность оформления представленных документов, выдает разрешение на использование участков под обьекты строительства или при неполноте представленных документов, дает мотивированный отказ в дальнейшим рассмотрении.
Направляет проект ответа о выдаче разрешения или мотивированный отказ в дальнейшим рассмотрении заявления на подпись руководителю услугодателя (10 минут).
Услугополучатель для получения государственной услуги подает заявления
Сотрудник канцелярии услугодателя проводит регистрацию заявления, документов услугополучателя государственной услуги расписку о приеме документов и в течение 10 минут передает пакет документов руководителю
Руководитель в течение 30 минут рассматривает документы и направляет ответственному исполнителю
Услугополучатель для получения государственной услуги
Сотрудник канцелярии услугодателя в течение 10 минут регистрирует ответ результата государственной услуги и выдает услугополучателю либо доверенному лицу.
Руководитель услугодателя в течение 30 минут подписывает проект ответа и передает их сотруднику канцелярии
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Выдача разрешения на использование участков
под обьекты строительства на землях
государственного лесного фонда, где лесные
ресурсы предоставлены в долгосрочное
лесопользование для оздоровительных,
рекреационных, историко-культурных,
туристских и спортивных целей; нужд охотничьего
хозяйтва, побочного лесного пользования"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через Портал