2016-2018 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы
Оңтүстік Қазақстан облысы Кентау қалалық мәслихатының 2015 жылғы 21 желтоқсандағы № 278 шешімі. Оңтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 5 қаңтарда № 3509 болып тіркелді. 2017 жылдың 1 қаңтарына дейін қолданыста болды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1-тармағы 1) тармақшасына және Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2015 жылғы 9 желтоқсандағы № 44/351-V "2016-2018 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3458 шешіміне сәйкес, Кентау қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Кентау қаласының 2016-2018 жылдарға арналған қалалық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2016 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 11 340 191 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер – 1 218 050 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 29 018 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 22 369 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 10 070 754 мың теңге;
2) шығындар – 11 354 328 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 4 806 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 6 196 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 1 390 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы – -18 943 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 18 943 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 6 196 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 1 483 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 14 230 теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облысы Кентау қалалық мәслихатының 28.11.2016 № 53 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізілсін).
2. 2016 жылы салық түсімдерінен қаланың бюджетіне төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығынан 45 пайыз, төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығынан 100 пайыз және әлеуметтік салықтан 50 пайыз аударылатын болып және облыстық бюджеттен қаланың бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар 3 361 742 мың теңге көлемінде бекітілсін.
3. Қала әкімдігінің 2016 жылға арналған резерві 10000 мың теңге сомасында белгіленсін.
4. 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасының Еңбек кодексінің 139 бабының 9 тармағына сәйкес 2016 жылға азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде қалалық бюджеттен қаржыландыратын ұйымдарда жұмыс iстейтiн әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшiлердiң айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда Хантағы, Қарнақ, Байылдыр ауылдарындағы мамандарға жиырма бес пайызға, Ащысай ауылының қаладан тыс алыс қашықтықта орналасуын, ауылдың басқа ауылдарға қарағанда әлеуметтік-экономикалық жағдайының өте төмендігін, ауылда тұратын халықтың әл-ауқатының күрт нашарлауын, ауылда өндіріс және басқа тұрмыстық инфрақұрылымдардың жоқтығын ескере отырып Ащысай ауылына отыз пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылар мен тарифтiк мөлшерлемелер белгіленсін.

О городском бюджете на 2016-2018 годы
Решение Кентауского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 21 декабря 2015 года № 278. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 5 января 2016 года № 3509. Срок действия решения - до 1 января 2017 года
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Южно-Казахстанского областного маслихата от 9 декабря 2015 года № 44/351-V "Об областном бюджете на 2016-2018 годы", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3458, Кентауский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет города Кентау на 2016-2018 годы согласно приложению 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы – 11 340 191 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1 218 050 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 29 018 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 22 369 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 10 070 754 тысяч тенге;
2) затраты – 11 354 328 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 4 806 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 6 196 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 1 390 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит бюджета – -18 943 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета –18 943 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 6 196 тысяч тенге;
погашение займов – 1 483 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 14 230 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Кентауского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 28.11.2016 № 53 (вводится в действие с 01.01.2016).
2. Установить на 2016 год норматив распределения в городской бюджет от общей суммы поступлений индивидуального подоходного налога с доходов, облагаемых у источника выплаты в размере 45 процентов, индивидуального подоходного налога с доходов, не облагаемых у источника выплаты в размере 100 процентов и социального налога в размере 50 процентов и объемы бюджетных субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджет города 3361742 тысяч тенге.
3. Утвердить резерв акимата города на 2016 год в сумме 10 000 тысяч тенге.
4. В соответствии с пунктом 9 статьи 139 Трудового Кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года установить на 2016 год в селах Байылдыр, Кантаги, Карнак повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки, в селе Ачисай в размере тридцать процентов, из-за отдаленности села Ачисай от города Кентау, низкого уровня социально-экономического развития села, плохого материального положения населения села, отсутствия промышленного производства, слабого развития инфраструктуры села, специалистам в области социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности в организациях, финансируемых из городского бюджета, по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

5. 2016 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқарылуы барысында қысқартуға жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
6. 2016 жылы ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін сатудан түсетін Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына түсетін түсімдер көлемі 500 мың теңге болып 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. 2016-2018 жылдарға арналған ауылдық округтердің жергілікті бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 6, 7 және 8-қосымшаларға сәйкес бекітілсін.

5. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2016 год, согласно приложению 4.
6. Утвердить объем поступлений в Национальный фонд Республики Казахстан от продажи земельных участков сельскохозяйственного назначения на 2016 год в сумме 500 тысяч тенге, согласно приложению 5.
7. Утвердить перечень местных бюджетных программ по сельским округам на 2015-2017 годы, согласно приложению 6, 7 и 8.

8. Кентау қаласы ауылдық аймақтары бойынша 2016 жылға арналған жергілікті өзін-өзі басқару органдарына трансферттер сомаларын бөлу көлемдері 9-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
9. Осы шешім 2016 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізілсін.
Қалалық мәслихат
сессиясының төрағасы Ж.Құрманбеков
Қалалық мәслихат хатшысы К.Сырлыбаев
Кентау қалалық мәслихатының
2015 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 278 шешіміне 1 қосымша
2016 жылға арналған қалалық бюджет

8. Утвердить распределение объемов сумм трансфертов органам местного самоуправления в разрезе сельских территорий города Кентау на 2016 год согласно приложения 9.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2016 года.
Председатель сессии
городского маслихата Ж.Курманбеков
Секретарь городского
маслихата К.Сырлыбаев
Приложение 1
к решению Кентауского городского
маслихата от 21 декабря 2015 года № 278
Городской бюджет на 2016 год

1 799
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
166 727
2
Әлеуметтiк көмек
191 775
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
5 735
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
5 735
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
184 202
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
38 496
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
8 714
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
28 946
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
42 693
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 002
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
25 977
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
37 374
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
1 838
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
1 838
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
32 840
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
32 840
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30 635
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 205
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 074 224
1
Тұрғын үй шаруашылығы
51 255
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3 600
049
Көп пәтерлі тұрғын үйлерде энергетикалық аудит жүргізу
3 600
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
37 310
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
8 000
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
29 310
479
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй инспекциясы бөлімі
10 345
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

1 799
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
166 727
2
Социальная помощь
191 775
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
5 735
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
5 735
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
184 202
002
Программа занятости
38 496
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
8 714
006
Оказание жилищной помощи
28 946
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
42 693
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 002
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
25 977
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
37 374
464
Отдел образования района (города областного значения)
1 838
008
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
1 838
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
32 840
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
32 840
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
30 635
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 205
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 074 224
1
Жилищное хозяйство
51 255
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3 600
049
Проведение энергетического аудита многоквартирных жилых домов
3 600
467
Отдел строительства района (города областного значения)
37 310
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
8 000
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
29 310
479
Отдел жилищной инспекции района (города областного значения)
10 345
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда

459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
11 449
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
11 449
3. Таза бюджеттік кредиттеу
0
Функционалдық топ
Сома (мың тенге)
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
Бюджеттік кредиттер
0
Санаты
Сома (мың тенге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
Бюджеттік кредиттерді өтеу
0
4. Қаржылық активтермен операция бойынша сальдо
0
Функционалдық топ
Сома (мың тенге)
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
Қаржы активтерін сатып алу
0
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
0
5. Бюджет тапшылығы (профициті)
0
6. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану)
0
Санаты
Сома (мың тенге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
Қарыздар түсімдері
0
Функционалдық топ
Сома (мың тенге)
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
Қарыздарды өтеу
0
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
0
Кентау қалалық мәслихатының
2015 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 278 шешіміне 4-қосымша
2016 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқарылуы барысында қысқартуға жатпайтын жергілікті бюджеттің бағдарламалар тізбесі
Функциональдық топ
Кіші функция
Бюджеттік бағдарлама өкімшісі
Бағдарлама
Атауы
04
Бiлiм беру
2
Жалпы бастауыш, жалпы негізгі, жалпы орта бiлiм беру

459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
11 449
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
11 449
3. Чистое бюджетное кредитование
0
Функциональная группа
Сумма (тысяч тенге)
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
Бюджетные кредиты
0
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
Погашение бюджетных кредитов
0
Функциональная группа
Сумма (тысяч тенге)
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
Приобретение финансовых активов
0
Поступления от продажи финансовых активов государства
0
5. Дефицит (профицит) бюджета
0
6. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
0
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
Поступление займов
0
Функциональная группа
Сумма (тысяч тенге)
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
Погашение займов
0
Приложение № 4
к решению Кентауского городского
маслихата от 21 декабря 2015 года № 278
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджета на 2016 год
Функциональная группа
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
04
Образование
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование