"2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Ордабасы аудандық мәслихатының 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 39/1 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Оңтүстік Қазақстан облысы Ордабасы аудандық мәслихатының 2015 жылғы 27 қазандағы № 46/1 шешімі. Оңтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 5 қарашада № 3416 болып тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Оңтүстік Қазақстан облысы Ордабасы аудандық мәслихатының 2016 жылғы 5 ақпандағы № 17 хатымен)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Оңтүстік Қазақстан облысы Ордабасы аудандық мәслихатының 05.02.2016 № 17 хатымен).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109 бабының 5 тармағына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына және Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2015 жылғы 21 қазандағы № 43/348-V «2015-2017 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2014 жылғы 11 желтоқсандағы № 34/258-V шешіміне өзгерістер енгізу туралы» Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3374 тіркелген шешіміне сәйкес, Ордабасы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ордабасы аудандық мәслихатының 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 39/1 «2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы» (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2941 нөмірімен тіркелген, 2015 жылғы 17 қаңтардағы «Ордабасы оттары» газетінде жарияланған) шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтырулар еңгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Ордабасы ауданының 2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджеті 1-қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2015 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 10 045 760 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 713 122 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 12 361 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 43 130 мың теңге;
трансферттер түсімі - 9 277 147 мың теңге;
2) шығындар – 10 119 083 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 66 827 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 89 190 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 22 363 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы – - 140 150 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 140 150 мың теңге, оның ішінде:

О внесении изменений и дополнений в решение Ордабасинского районного маслихата от 24 декабря 2014 года № 39/1 "О районном бюджете на 2015-2017 годы"
Решение Ордабасинского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 27 октября 2015 года № 46/1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 5 ноября 2015 года № 3416. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Ордабасинского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 5 февраля 2016 года № 17)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Ордабасинского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 05.02.2016 № 17).
В соответствии с пунктом 5 статьи 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» и решением Южно-Казахстанского областного маслихата от 21 октября 2015 года за № 43/348-V «О внесении изменений в решение Южно-Казахстанского областного маслихата от 11 декабря 2014 года № 34/258-V «Об областном бюджете на 2015-2017 годы», зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3374, Ордабасинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Ордабасинского районного маслихата от 24 декабря 2014 года № 39/1 «О районном бюджете на 2015-2017 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2941, опубликовано 17 января 2015 года в газете «Ордабасы оттары») следующие изменения и дополнения:
пункт 1 настоящего решения изложить в следующей редакции:
«1. Утвердить районный бюджет Ордабасинского района на 2015-2017 годы согласно приложениям 1 соответственно, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы – 10 045 760 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 713 122 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 12 361 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 43 130 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 9 277 147 тысяч тенге;
2) затраты – 10 119 083 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 66 827 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 89 190 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 22 363 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит бюджета – - 140 150 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 140 150 тысяч тенге, в том числе:

қарыздар түсімі – 89 190 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 22 363 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 73 323 мың теңге.».
2-1 тармақпен келесідей мазмұнда толықтырылсын:
«2-1. 2015 жылға арналған аудан бюджетінде жоғары бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттері келесіде мақсаттарға қарастырылғаны ескерілсін:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырыстарын іске асыруға – 820 429 мың теңге;
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге – 47 886 мың теңге;
үш деңгейлік бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны көтеруге – 150 767 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 1 150 мың теңге;
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге – 16 200 мың теңге;
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын көбейтуге – 13 792 мың теңге;
мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілері болып табылмайтын жұмыскерлердің, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындардың жұмыскерлеріне еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа модулі бойынша еңбекақы төлеуге және олардың лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемақы төлеуге және мемлекеттік әкімшілік қызметшілер еңбекақысының деңгейін арттыруға – 1 069 226 мың теңге;
балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету шығындарын өтеуге – 16 420 мың теңге;
патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу үшін шығындарын өтеуге – 5 509 мың теңге;
жаңадан іске қосылған нысандарды ұстауға – 14 678 мың теңге;
жалпы білім беретін мектеп мұғалімдерінің еңбек ақыларына – 25 854 мың теңге;
жалпы білім беру ұйымдарының электр қуатына төлеу шығындарын жабуға – 13 821 мың теңге;
Ұлттық валюта курсының төмендеуіне байланысты аз қамтамасыз етілген отбасыларға әлеуметтік көмек көрсету үшін – 18 783 мың теңге.».
3-1 тармақпен келесідей мазмұнда толықтырылсын:
«3-1. 2015 жылға арналған аудан бюджетінде жоғары бюджеттен нысаналы даму трансферттері келесідей мақсаттарға қарастырылғаны ескерілсін:
білім беру объектілерін салу және реконструкциялауға – 665 964 мың теңге;
газ тасымалдау жүйесін дамытуға – 1 009 000 мың теңге.».
4-тармақта:
«13 668» деген сандар «2 652» деген сандармен ауыстырылсын.
Аталған шешімнің 15 – қосымшалары осы шешімнің 12 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

поступление займов – 89 190 тысяч тенге;
погашение займов – 22 363 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 73 323 тысяч тенге.».
дополнить пунктом 2-1 следующей содержания:
«2-1. Учесть, что в районном бюджете на 2015 год предусмотрены целовые текущие трансферты из республиканского бюджета на следующие цели:
реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 820 429 тысяч тенге;
проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой отечественной войне –47 886 тысяч тенге;
повышение оплаты труда учетелям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе – 150 767 тысяч тенге;
выплату государственной адресной социальной помощи – 1 150 тысяч тенге;
выплату государственных пособий на детей до 18 лет – 16 200 тысяч тенге;
увелечение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами – 13 792 тысяч тенге;
оплату труда по новой модели системы оплата труда и выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учереждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий и на повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих, финансируемых из местных бюджетов – 1 069 226 тысяч тенге;
компенсацию потерь по обследованию психического здоровья детей и подростков и оказание психолого–медико–педагогической консультативной помощи населению – 16 420 тысяч тенге;
компенсацию потерь по содержанию ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям – 5 509 тысяч тенге;
на содержание вновь вводимых обьектов – 14 678 тысяч тенге;
на оплату труда учетелей общеобразовательных школ – 25 854 тысяч тенге;
на уплату расходов за потреблении электрической энергии в организациях оброзования – 13 821 тысяч тенге;
на оказание социальной помощи малообеспеченным семьям в связи с падением курса Национальной валюты – 18 783 тысяч тенге.».
дополнить пунктом 3-1 следующего содержания:
«3-1. Учесть, что в районном бюджете на 2015 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из вышестоящего бюджета на следующие цели:
строительство и реконструкция объектов образования – 665 954 тысяч тенге;
на развитие сферы газоснабжения – 1 009 000.».
в пункте 4 цифру «13 668» заменить цифрой «2 652».
Приложения 15 указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 12, 3 к настоящему решению.