2016-2018 жылдарға арналған аудан бюджеті туралы
Оңтүстік Қазақстан облысы Отырар аудандық мәслихатының 2015 жылғы 22 желтоқсандағы № 42/238-V шешімі. Оңтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 29 желтоқсанда № 3488 болып тіркелді. 2017 жылдың 1 қаңтарына дейін қолданыста болды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына, 75 бабының 2 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабы 1 тармағының 1) тармақшасына және Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2015 жылғы 9 желтоқсандағы № 44/351-V "2016-2018 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3458 тіркелген шешіміне сәйкес, Отырар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Отырар ауданының 2016-2018 жылдарға арналған аудан бюджеті тиісінше 1, 2. 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2016 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 12 274 947 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 389 477 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 6 848 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3 149 мың теңге;
трансферттер түсімі – 10 875 473 мың теңге;
2) шығындар – 12 304 868 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 26 401 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 31 022 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 4 621 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -56 322 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 56 322 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 31 022 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 4 621 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 29 921 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облысы Отырар аудандық мәслихатының 07.12.2016 №7/37-VI шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2016 жылға жеке табыс салығы және әлеуметтік салық түсімдерінің жалпы сомасын бөлу нормативтері:
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша:
аудандық бюджетке – 100 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша:
аудандық бюджетке – 100 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша:
аудандық бюджетке – 50,0 пайыз;
облыстық бюджетке – 50,0 пайыз;
әлеуметтік салық бойынша:
аудандық бюджетке – 54 пайыз;
облыстық бюджетке – 46 пайыз болып белгіленсін.

О районном бюджете на 2016-2018 годы
Решение Отрарского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 22 декабря 2015 года № 42/238-V. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 29 декабря 2015 года № 3488. Срок действия решения - до 1 января 2017 года
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Южно-Казахстанского областного маслихата от 9 декабря 2015 года № 44/351-V "Об областном бюджете на 2016-2018 годы", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3458, Отрарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Отрарского района на 2016-2018 годы согласно приложениям 1, 2, и 3 соответственно, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы – 12 274 947 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1 389 477 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 6 848 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 3 149 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 10 875 473 тысяч тенге;
2) затраты – 12 304 868 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 26 401 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 31 022 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 4 621 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -56 322 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 56 322 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 31 022 тысяч тенге;
погашение займов – 4 621 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 29 921 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Отрарского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 07.12.2016 № 7/37-VI (вводится в действие с 01.01.2016).
2. Установить на 2016 год норматив распределения общей суммы поступлений индивидуального подоходного налога и социального налога:
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты:
в районный бюджет – 100 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты:
в районный бюджет – 100 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты:
в районный бюджет – 50,0 процентов;
в областной бюджет – 50,0 процентов;
по социальному налогу:
в районный бюджет – 54 процентов;
в областной бюджет – 46 процентов.

Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облысы Отырар аудандық мәслихатының 07.12.2016 №7/37-VI шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. 2016 жылы облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін бюджеттік субвенция көлемі 4 034 077 мың теңге болып белгіленсін.
4. Аудан әкімдігінің 2016 жылға арналған резерві 17 803 мың теңге сомасында бекітілсін.
5. 2016 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқарылуы процесiнде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттiк бағдарламалардың тiзбесi 4-қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
6. Ауданның әрбір ауылдық округ әкімдерінің аппараттары бойынша 2016 жылға арналған бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. 2016 жылға жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттердің Отырар ауданының ауылдық округтер арасында бөлінуі 6-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасының Еңбек Кодексінің 139 бабының 9 тармағына сәйкес 2016 жылға азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдарда жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға қызметтің осы түрлерімен аудандық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлықақыларымен және ставкаларымен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылары мен тарифтік ставкалар белгіленсін.
9. Осы шешім 2016 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Отырар аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы
Б.Зұлпыхаров
Отырар аудандық
мәслихатының хатшысы
Б.Зұлпыхаров
Отырар аудан мәслихатының
22 желтоқсан 2015 жылғы
№ 42/238-V шешіміне
1 қосымша
2016 жылға арналған аудан бюджеті

Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Отрарского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 07.12.2016 № 7/37-VI (вводится в действие с 01.01.2016).
3. Установить объем бюджетных субвенций передаваемых из областного бюджета в бюджет района 2016 год в сумме 4 034 077 тысяч тенге.
4. Утвердить резерв акимата района на 2016 год в сумме 17 803 тысяч тенге.
5. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2016 год, согласно приложению 4.
6. Утвердить перечень бюджетных программ по аппаратам сельского округа на 2016 год, согласно приложению 5.
7. Утвердить распределение трансфертов органам местного самоуправления между сельскими округами Отрарского района на 2016 год, согласно приложению 6.
8. В соответствии с пунктом 9 статьи 139 Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года установить на 2016 год повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки специалистам в области социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности в организациях, финансируемых из районного бюджета, по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в районных условиях.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2016 года.
Председатель сессии
Отрарского районного
маслихата Б.Зулпыхаров
Секретарь Отрарского
районного маслихата Б.Зулпыхаров
Приложение 1 к решению
Отрарского районного
маслихата от 22 декабря
2015 года № 42/238-V
Районный бюджет на 2016 год