Қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етуге қатысатын азаматтарды мадақтаудың түрлері мен мөлшерлерін айқындау және оларды мадақтаудың тәртібін бекіту туралы
Оңтүстік Қазақстан облысы Сайрам ауданы әкімдігінің 2015 жылғы 10 желтоқсандағы № 733 қаулысы. Оңтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 15 қаңтарда № 3528 болып тіркелді
«Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 31 бабының 2 тармағына, «Қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етуге азаматтардың қатысуы туралы» Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 9 шілдедегі Заңының 3 бабының 2 тармағының 3) тармақшасына сәйкес, Сайрам ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етуге қатысатын азаматтарды мадақтаудың түрлері мен мөлшерлері осы қаулыға қосымшаға сәйкес айқындалсын.
2. Қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етуге қатысатын азаматтарды мадақтаудың қоса берілген тәртібі бекітілсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Сайрам ауданы әкімінің орынбасары Т.Керімбеков жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі                                В.Кайназаров
«КЕЛІСІЛДІ»
«Оңтүстік Қазақстан облысының
ішкі істер департаменті Сайрам
ауданының ішкі істер басқармасы»
мемлекеттік мекемесінің бастығы            Д.Мейірхан
«10» желтоқсан 2015 жыл
Сайрам ауданы әкімдігінің
2015 жылғы 10 желтоқсандағы
№ 733 қаулысына қосымша
Қоғамдық тәртiптi қамтамасыз етуге қатысатын азаматтарды мадақтаудың түрлерi мен мөлшерлерi
1. Сайрам ауданы әкімінің Құрмет грамотасы.
2. 10 есептiк айлық есептiк көрсеткiштен аспайтын мөлшердегi ақшалай сыйақы.
3. Бағасы 10 есептiк айлық есептiк көрсеткiштен аспайтын құнды сыйлық.
Сайрам ауданы әкімдігінің
2015 жылғы 10 желтоқсандағы
№ 733 қаулысымен бекітілген
Қоғамдық тәртiптi қамтамасыз етуге қатысатын азаматтарды мадақтау Тәртібі
Осы Тәртіп қоғамдық тәртiптi қамтамасыз етуге қатысатын азаматтарды көтермелеу тәртібін айқындайды.
1. Қоғамдық тәртiптi қамтамасыз етуге қатысатын азаматтарды көтермелеу мәселелерiн Қоғамдық тәртiптi қамтамасыз етуге қатысатын азаматтарды көтермелеу жөнiндегi аудандық комиссия (бұдан әрi – Комиссия) қарайды.
2. Қоғамдық тәртiптi қамтамасыз етуге белсендi қатысатын азаматтарды көтермелеу туралы ұсынымды Комиссияның қарауына «Оңтүстік Қазақстан облысының iшкi iстер департаментi Сайрам ауданының ішкі істер басқармасы» мемлекеттiк мекемесi (бұдан әрi – Сайрам ауданының ІІБ) енгiзедi.

Об определении видов и размера поощрений граждан, участвующих в обеспечении общественного порядка, а также утверждении порядка их поощрения
Постановление акимата Сайрамского района Южно-Казахстанской области от 10 декабря 2015 года № 733. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 15 января 2016 года № 3528
В соответствии с пунктом 2 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», подпунктом 3) пункта 2 статьи 3 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года «Об участии граждан в обеспечении общественного порядка», акимат Сайрамского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить виды и размеры поощрений граждан, участвующих в обеспечении общественного порядка, согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Утвердить прилагаемый Порядок поощрения граждан, участвующих в обеспечении общественного порядка.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Сайрамского района Керимбекова Т.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района                                В.Кайназаров
«СОГЛАСОВАНО»
Начальник государственного учреждения
«Управление внутренных дел
Сайрамского района Департамента
внутренных дел
Южно-Казахстанской области»                Д.Мейирхан
«10» декабря 2015 года
Приложение к постановлению
акимата Сайрамского района
от 10 декабря 2015 года № 733
Виды и размеры поощрений граждан, участвующих в обеспечении общественного порядка
1. Почетная грамота акима Сайрамского района.
2. Денежное вознаграждение в размере, не превышающем 10-кратного месячного расчетного показателя.
3. Ценный подарок в стоимости, не превышающий 10-кратного месячного расчетного показателя.
Утверждены постановлением
акимата Сайрамского района
от 10 декабря 2015 года № 733
Порядок поощрения граждан, участвующих в обеспечении общественного порядка
Настоящий Порядок определяет порядок поощрения граждан, участвующих в охране общественного порядка.
1. Вопросы поощрения граждан, участвующих в охране общественного порядка рассматриваются районной комиссией по поощрению граждан, участвующих в обеспечении общественного порядка (далее - Комиссия).
2. Представление о поощрении граждан, принимающих активное участие в охране общественного порядка, вносится на рассмотрение Комиссии государственным учреждением «Управление внутренних дел Сайрамского района департамента внутренних дел Южно-Казахстанской области» (далее - РУВД Сайрамского района).

3. Көтермелеу үшiн Комиссия қабылдайтын шешiм негiз болып табылады.
4. Көтермелеу түрiн, соның iшiнде ақшалай сыйақы мөлшерiн, көтермеленушiнiң қоғамдық тәртiптi қамтамасыз етуге қосқан үлесiн ескере отырып, Комиссия белгiлейдi.
5. Ақшалай сыйақыны төлеу және құнды сыйлықты алу үшiн Комиссия қабылдайтын шешiмге сәйкес, қосымша Сайрам ауданының ІІБ бастығының бұйрығы шығарылады.
6. Сайрам ауданының ІІБ ақшалай сыйақыны төлеудi және бағалы сыйлықты алуды облыстық бюджет қаражаты есебiнен жүргiзедi.
7. Көтермелеулердi төлеуге қаражат облыстық бюджетте, 252 003 «Қоғамдық тәртiптi қамтамасыз етуге қатысатын азаматтарды көтермелеу» бюджеттiк бағдарламасымен көзделедi.
8. Қоғамдық тәртiптi қамтамасыз етуге қосқан үлесi үшiн азаматтарға аудан әкімінің Құрмет грамотасын, ақшалай сыйақы, бағалы сыйлықтар берудi Сайрам ауданының ІІБ салтанатты жағдайда жүзеге асырады.

3. Основанием для поощрения является решение, принимаемое Комиссией.
4. Вид поощрения, в том числе размер денежного вознаграждения, устанавливается Комиссией с учетом внесенного поощряемым вклада в обеспечение общественного порядка.
5. Для выплаты денежного вознаграждения и приобретения ценного подарка дополнительно издается приказ начальника РУВД Сайрамского района согласно решения, принятого Комиссией.
6. Выплата денежного вознаграждения и приобретение ценного подарка производится РУВД Сайрамского района за счет средств областного бюджета.
7. Средства на выплату поощрений предусматриваются из областного бюджета, бюджетной программой 252 003 «Поощрение граждан, участвующих в охране общественного порядка».
8. Вручение Почетной грамоты акима района, денежного вознаграждения, ценного подарка гражданам за вклад в обеспечение общественного порядка осуществляется РУВД Сайрамского района в торжественной обстановке.