2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Оңтүстік Қазақстан облысы Түлкібас аудандық мәслихатының 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 45/1-05 шешімі. Оңтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 31 желтоқсанда № 3497 болып тіркелді. 2017 жылдың 1 қаңтарына дейін қолданыста болды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75 бабының 2 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына және Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2015 жылғы 9 желтоқсандағы № 44/351-V "2016-2018 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3458 тіркелген шешіміне сәйкес, Түлкібас аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Түлкібас ауданының 2016-2018 жылдарға арналған аудан бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2016 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 11176330 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер – 1165805 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 11996 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 29833 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 9968696 мың теңге;
2) шығындар – 12505596 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 62344 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 79537 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 17193 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы – -1391610 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 1391610 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 79537 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 17193 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1329266 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облысы Түлкібас аудандық мәслихатының 30.11.2016 № 7/1-06 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2016 жылы жеке табыс салығы және әлеуметтік салық түсімдерінің жалпы сомасын бөлу нормативтері белгіленсін:
аудандық бюджетке төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығынан 62,7 пайыз;
аудандық бюджетке төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы 100 пайыз;
аудандық бюджетке төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы 50 пайыз;
аудандық бюджетке әлеуметтік салықтан 50 пайыз.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облысы Түлкібас аудандық мәслихатының 30.11.2016 № 7/1-06 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).

О районном бюджете на 2016-2018 годы
Решение Тюлькубасского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 23 декабря 2015 года № 45/1-05. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 31 декабря 2015 года № 3497. Срок действия решения - до 1 января 2017 года
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Южно-Казахстанского областного маслихата от 9 декабря 2015 года № 44/351-V "Об областном бюджете на 2016-2018 годы", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3458, Тюлькубасский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Тюлькубасского района на 2016-2018 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы – 11176330 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1165805 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 11996 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 29833 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 9968696 тысяч тенге;
2) затраты – 12505596 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 62344 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 79537 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 17193 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит бюджета – - 1391610 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 1391610 тысяч тенге, в том числе:
поступления займов – 79537 тысяч тенге;
погашение займов – 17193 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1329266 тыс тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Тюлькубасского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 30.11.2016 № 7/1-06 (вводится в действие с 01.01.2016).
2. Установить на 2016 год норматив распределения общей суммы поступлений индивидуального подоходного налога и социального налога:
индивидуального подоходного налога с доходов, облагаемых у источника выплаты 62,7 процентов в районный бюджет;
индивидуального подоходного налога с доходов, не облагаемых у источника выплаты 100 процентов в районный бюджет;
индивидуального подоходного налога с доходов у ностранных граждан, облагаемых у источника выплаты 50 процентов в районный бюджет;
социального налога 50 процентов в районный бюджет.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Тюлькубасского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 30.11.2016 № 7/1-06 (вводится в действие с 01.01.2016).

3. 2016 жылы облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция мөлшерінің жалпы сомасы 4201656 мың теңге болып белгіленсін.
4. Аудан әкімдігінің 2016 жылға арналған резервi 15000 мың теңге сомасында белгіленсін.
5. Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық қорын қалыптастыруға бағытталған бюджеттік бағдарламалар бөлінісінде 2016 жылға арналған аудандық бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

3. Предусмотреть на 2016 год размер субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджет Тюлькубасского района в сумме 4201656 тысяч тенге.
4. Утвердить резерв акимата района на 2016 год в сумме 15000 тысяч тенге.
5. Утвердить перечень бюджетных программ развития районного бюджета на 2016 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ), согласно приложению 4.

6. 2016 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқарылуы процесiнде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттiк бағдарламалардың тiзбесi 5 қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
7. 2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджеттен қаржыландырылатын әрбір ауылдық, поселкелік окруктердің бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 6 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. 2016 жылға жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттердің аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер арасында бөлінуі 7 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

6. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2016 год, согласно приложению 5.
7. Утвердить перечень бюджетных программ каждого сельского и поселкового округа финансируемых из бюджета района на 2016-2018 годы, согласно приложению 6.
8. Утвердить распределение трансфертов органам местного самоуправления между городами районного значения, селами, поселками, сельскими округами на 2016 год, согласно приложению 7.

9. 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасының Еңбек Кодексінің 139 бабының 9 тармағына сәйкес 2016 жылға азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдарда жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылары мен тарифтік мөлшерлемелер белгіленсін.

9. В соответствии с пунктом 9 статьи 139 Трудового Кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года установить на 2016 год повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки специалистам в области социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности в организациях, финансируемых из районного бюджета, по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.