Атқарушы құжаттар бойынша міндеттемелерді орындамаған тұлғалардың, сондай-ақ әкімшілік айыппұлды салу жөнінде қаулыларды ерікті түрде орындамаған тұлғалардың орталықтандырылған деректер банкін (борышкерлердің орталықтандырылған деректер банкі) құру және оны жүргізу жөніндегі Нұсқаулығын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2014 жылғы 8 шілдедегі № 70 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Бас Прокурорының 2015 жылғы 5 қаңтардағы № 4 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 6 ақпанда № 10196 тіркелді
2014 жылғы 5 шілдедегі Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы Кодексінің 2015 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізілуіне байланысты атқарушы құжаттар бойынша міндеттемелерді орындамаған тұлғалардың, сондай-ақ әкімшілік айыппұлды салу жөнінде қаулыларды ерікті түрде орындамаған тұлғалардың орталықтандырылған деректер банкін жүргізу мен пайдалануды әрі қарай жетілдіру мақсатында Қазақстан Республикасының «Прокуратура туралы» 1995 жылғы 21 желтоқсандағы Заңының 11-бабының 1) тармақшасын басшылыққа ала отырып, БҰЙЫРАМЫН:
1. Атқарушы құжаттар бойынша міндеттемелерді орындамаған тұлғалардың, сондай-ақ әкімшілік айыппұлды салу жөнінде қаулыларды ерікті түрде орындамаған тұлғалардың орталықтандырылған деректер банкін (борышкерлердің орталықтандырылған деректер банкі) құру және оны жүргізу жөніндегі Нұсқаулығын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2014 жылғы 8 шілдедегі № 70 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9628 санымен тіркелген, 2014 жылғы 15 қыркүйекте «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) келесі өзгерістер енгізілсін:
аталған бұйрықтың кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
«Мемлекеттік құқықтық ақпараттық статистикалық жүйені даму мен жетілдіру, сондай-ақ Қазақстан Республикасының «Әкімшілік құқық бұзушылық туралы» 2014 жылғы 5 шілдедегі Кодексін қолдану барысында мемлекеттік органдарды ақпараттық қамтамасыз ету мақсатында, Қазақстан Республикасының «Прокуратура туралы» 1995 жылғы 21 желтоқсандағы Заңының 11-бабының 4-1) тармақшасын басшылыққа ала отырып»;
аталған бұйрықпен бекітілген атқарушы құжаттар бойынша міндеттемелерді орындамаған тұлғалардың, сондай-ақ әкімшілік айыппұлды салу жөнінде қаулыларды ерікті түрде орындамаған тұлғалардың орталықтандырылған деректер банкін (борышкерлердің орталықтандырылған деректер банкі) құру және оны жүргізу жөніндегі Нұсқаулығында (бұдан әрі - Нұсқаулық):
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 8 июля 2014 года № 70 "О создании централизованного банка данных лиц, не исполнивших обязательства по исполнительным документам, а также лиц, добровольно не исполнивших постановления о наложении административного штрафа (централизованный банк данных должников), и утверждении Инструкции по его ведению"
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 5 января 2015 года № 4. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 февраля 2015 года № 10196
В связи с введением в действие с 1 января 2015 года Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях" от 5 июля 2014 года и в целях дальнейшего совершенствования ведения и использования централизованного банка данных лиц, не исполнивших обязательства по исполнительным документам, а также лиц, добровольно не исполнивших постановления о наложении административного штрафа, руководствуясь подпунктом 4-1) статьи 11 Закона Республики Казахстан "О Прокуратуре", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 8 июля 2014 года № 70 "О создании централизованного банка данных лиц, не исполнивших обязательства по исполнительным документам, а также лиц, добровольно не исполнивших постановления о наложении административного штрафа (централизованный банк данных должников), и утверждении Инструкции по его ведению" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9628, опубликован 15.09.2014 года в Информационно-правовой системе "Әділет"), следующие изменения:
преамбулу указанного приказа изложить в следующей редакции:
"В целях совершенствования и развития государственной правовой информационной статистической системы, а также информационного обеспечения государственных органов при применении Кодекса Республики Казахстан от 5 июля 2014 года «Об административных правонарушениях», руководствуясь подпунктом 4-1) статьи 11 Закона Республики Казахстан от 21 декабря 1995 года "О Прокуратуре"";
в Инструкции по ведению централизованного банка данных лиц, не исполнивших обязательства по исполнительным документам, а также лиц, добровольно не исполнивших постановления о наложении административного штрафа (централизованный банк данных должников) (далее - Инструкция), утвержденной указанным приказом:
пункт 3 изложить в следующей редакции:

«3. ДОДБ әкімшілік құқық бұзушылықты айқындауға және (не) әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы істерді қарауға уәкілетті мемлекеттік органдарымен (бұдан әрі - әкімшілік тәжірибе субъектілері), «Әкімшілік құқық бұзушылықтар және оларды жасаған тұлғалар туралы орталықтандырылған деректер банкін құру және оның жүргізілуі жөніндегі Нұсқаулықты бекіту туралы» 2014 жылғы 10 қазандағы № 114 Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9869 тіркелген, 2014 жылғы 24 қарашада «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) сәйкес (бұдан әрі - № 114 бұйрық) Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің (бұдан әрі - ҚСжАЕАК) автоматтандырылған ақпараттық жүйе (бұдан әрі - ААЖ) мәліметтері және атқарушы өндіріс органдарымен, «Сот актілерін орындау бойынша жұмыс туралы» № 4 нысанды есепті ж не оны құрастыру жөніндегі Нұсқаулықты бекіту туралы» 2014 жылғы 22 қаңтардағы № 9 Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9169 тіркелген, 2014 жылғы 28 наурызда «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) сәйкес ұсынылатын ақпараттық-есеп құжаттарының негізінде қалыптастырылады.»;
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«5. «Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы» Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан эрі - Заң) 9-бабымен көзделген атқарушы құжаттары бойынша мәліметтер Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Сот актілерін орындау бойынша департаменті (бұдан әрі - САОД) ААЖ-де тұрып және ҚСжАЕАК ААЖ арқылы автоматты түрде БОДБ-не келіп түседі.
Сот орындаушысы атқарушылық іс жүргізуді қысқарту туралы нәтижесін дереу САОД ААЖ-не енгізеді.»;
8-тармақтың 1-бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«8. Әкімшілік тәжірибе субъекті, әкімшілік жазасын салу жөнінде қаулысын орындауға жүктелген лауазымды тұлғадан не тікелей құқық бұзушыдан әкімшілік айыппұлды салу жөнінде қаулыны орындау туралы растайтын құжаттарды (түбіртек, төлеу туралы төлем тапсырмасы) алған кезде № 114 бұйрығымен сәйкес ҚСжАЕАК ААЖ тиісті мәліметтерімен дереу толтырады.»;
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«10. БОДБ деректердің толықтығын және дұрыстығын қамтамасыз ету мақсатында, атқарушылық іс жүргізудің аумақтық органдар және ҚСжАЕАК басқармалар айда бір рет (есептік айдан кейінгі айдың 2 күніне дейін) САОК пен ҚСжАЕАК жүйелердің арасында борышкерлер бойынша деректердің салыстыруын өткізеді.».

"3. ЦБДД формируется на основании сведений автоматизированной информационной системы (далее - АИС) Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее -КПСиСУ), предоставляемых государственными органами, уполномоченными выявлять административные правонарушения и (или) рассматривать дела об административных правонарушениях (далее - субъекты административной практики) в соответствии с приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 10 октября 2014 года № 114 «Об утверждении Инструкции по формированию централизованного учета данных об административных правонарушениях и лицах, их совершивших» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9869, опубликован 24.11.2014 года в Информационно-правовой системе "Әдилет (далее - приказ № 114)), и органами исполнительного производства на основании информационных учетных документов, предусмотренных приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 22 января 2014 года № 9 «Об утверждении отчета формы № 4 "О работе по исполнению судебных актов» и Инструкции по его составлению" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9169, опубликован 28.03.2014 года в Информационно-правовой системе "Әділет").";
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Сведения по исполнительным документам, указанным в статье 9 Закона Республики Казахстан "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" (далее - Закон), содержатся в АИС Департамента по исполнению судебных актов Министерства юстиции Республики Казахстан (далее - ДИСА) и поступают в ЦБДД автоматически через АИС КПСиСУ.
Результат о прекращении исполнительного производства судебным исполнителем незамедлительно вводится в АИС ДИСА.";
часть 1 пункта 8 изложить в следующей редакции:
"8. Субъект административной практики при получении подтверждающих документов (квитанция, платежное поручение об уплате) об исполнении постановления о наложении административного штрафа от непосредственного правонарушителя либо должностного лица, на которого возложено исполнение постановления о наложении административного взыскания, незамедлительно пополняет соответствующими сведениями АИС КПСиСУ в соответствии с приказом № 114.";
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. В целях обеспечения полноты и достоверности данных ЦБДД территориальные органы исполнительного производства и управления КПСиСУ раз в месяц (до 2 числа месяца, следующего за отчетным месяцем) проводят сверки данных по должникам между системами ДИСА и КПСиСУ.".

2. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті (бұдан әрі - Комитет):
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін;
2) осы бұйрықты мүдделі құқықтық статистика және арнайы есепке алу субъектілеріне, сондай-ақ Комитеттің аумақтық органдарына орындау үшін жолдасын.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Комитеттің Төрағасына жүктелсін.
4. Осы бұйрық бірінші ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Бас Прокуроры                             А. Дауылбаев

2. Комитету по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее - Комитет):
1) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его официальное опубликование;
2) направить настоящий приказ субъектам правовой статистики и специальных учетов, а также территориальным органам Комитета для исполнения.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Председателя Комитета.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан                       А. Даулбаев