Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2014 жылғы 12 желтоқсандағы № 21-2 "2015-2017 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 23-1 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 1 сәуірде № 3867 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2016 жылғы 9 қаңтардағы № 30-3 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 09.01.2016 № 30-3 шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, облыстық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2014 жылғы 12 желтоқсандағы № 21-2 "2015-2017 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3724 тіркелген, 2014 жылғы 27 желтоқсандағы "Орал өңірі" газетінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. 2015-2017 жылдарға арналған облыстық бюджет 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2015 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 100 774 941 мың теңге:
салықтық түсімдер – 25 606 163 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 1 135 020 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 74 032 758 мың теңге;
2) шығындар – 101 533 634 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 3 623 005 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 6 767 987 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 3 144 982 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
ішінде қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -4 381 698 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4 381 698 мың теңге:
қарыздар түсімі – 6 767 987 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 3 114 982 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 728 693 мың теңге.";
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Қазақстан Республикасының "2015-2017 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 11, 12, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 баптары баптары қатерге және басшылыққа алынсын:
1) 2015 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы 35 207 065 мың теңге көлемінде қарастырылсын:

О внесении изменений и дополнения в решение Западно-Казахстанского областного маслихата от 12 декабря 2014 года № 21-2 "Об областном бюджете на 2015-2017 годы"
Решение Западно-Казахстанского областного маслихата от 27 марта 2015 года № 23-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 1 апреля 2015 года № 3867. Утратило силу - решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 9 января 2016 года № 30-3
Сноска. Утратило силу - решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 09.01.2016 № 30-3.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Западно-Казахстанского областного маслихата от 12 декабря 2014 года № 21-2 "Об областном бюджете на 2015-2017 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3724, опубликованное 27 декабря 2014 года в газете "Приуралье") следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2015-2017 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы – 100 774 941 тысяча тенге:
налоговые поступления – 25 606 163 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 1 135 020 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 74 032 758 тысяч тенге;
2) затраты – 101 533 634 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 3 623 005 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 6 767 987 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 3 144 982 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -4 381 698 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4 381 698 тысяч тенге:
поступление займов – 6 767 987 тысяч тенге;
погашение займов – 3 114 982 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 728 693 тысячи тенге.
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Принять к сведению и руководству статьи 11, 12, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2015-2017 годы":
1) Учесть в областном бюджете на 2015 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского бюджета в общей сумме – 35 207 065 тысяч тенге:

халықты, объектілер мен аумақтарды дүлей табиғи зілзалалардан инженерлік қорғау жөніндегі жұмыстарды жүргізуге – 337 151 мың теңге;
Қазақстан Республикасында агроөнеркәсiптiк кешендi дамыту жөнiндегi 2013–2020 жылдарға арналған "Агробизнес-2020" бағдарламасы шеңберiнде өңiрлерде агроөнеркәсiптiк кешен субъектiлерiн қолдауға – 588 722 мың теңге;
мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек төлеуге – 7 052 мың теңге;
18 жасқа дейiнгi балаларға мемлекеттiк жәрдемақылар төлеуге – 23 860 мың теңге;
халықты әлеуметтiк қорғауға және оған көмек көрсетуге – 203 742 мың теңге;
Ұлы Отан соғысындағы Жеңiстiң жетпiс жылдығына арналған iс-шараларды өткiзуге – 306 935 мың теңге;
"Бизнестiң жол картасы - 2020" бағдарламасы шеңберiнде өңiрлерде жеке кәсiпкерлiктi қолдауға – 1 674 749 мың теңге;
ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздерi болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды оқшау жүйелерiнен ауызсу беру жөнiнде көрсетiлетiн қызметтердiң құнын субсидиялауға – 212 521 мың теңге;
көлік инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға – 2 500 000 мың теңге;
мемлекеттiк мекемелердің мемлекеттiк қызметшілер болып табылмайтын жұмыскерлеріне, сондай-ақ жергiлiктi бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттiк қазыналық кәсіпорындардың жұмыскерлеріне еңбекақы төлеу жүйесiнiң жаңа моделі бойынша еңбекақы төлеуге және олардың лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшiн ай сайынғы үстемеақы төлеуге – 2 978 677 мың теңге;
мектепке дейiнгi бiлiм беру ұйымдарында мемлекеттiк бiлiм беру тапсырысын iске асыруға – 935 237 мың теңге;
үш деңгейлi жүйе бойынша бiлiктiлiктi арттырудан өткен мұғалiмдерге төленетiн еңбекақыны арттыруға – 588 638 мың теңге;
техникалық және кәсiптiк бiлiм беру ұйымдарында мамандарды даярлауға арналған мемлекеттiк бiлiм беру тапсырысын ұлғайтуға – 110 586 мың теңге;
техникалық және кәсiптiк бiлiм беру ұйымдарында бiлiм алушылардың стипендияларының мөлшерiн ұлғайтуға – 97 684 мың теңге;
тегiн медициналық көмектiң кепiлдiк берiлген көлемiн қамтамасыз етуге және кеңейтуге – 13 355 168 мың теңге;
жергiлiктi атқарушы органдардың мемлекеттiк бiлiм беру тапсырысы негiзiнде техникалық және кәсiптiк, орта бiлiмнен кейiнгi бiлiм беру ұйымдарында бiлiм алушылардың стипендияларының мөлшерiн ұлғайтуға – 7 806 мың теңге;
халықтың иммундық профилактикасын қамтамасыз етуге – 674 777 мың теңге;
профилактикалық дезинсекция мен дератизация жүргiзуге (инфекциялық және паразиттiк аурулардың табиғи ошақтарының аумағындағы, сондай-ақ инфекциялық және паразиттiк аурулардың ошақтарындағы дезинсекция мен дератизацияны қоспағанда) – 52 901 мың теңге;

проведение работ по инженерной защите населения, объектов и территорий от природных стихийных бедствий – 337 151 тысяча тенге;
поддержку субъектов агропромышленного комплекса в регионах в рамках Программы по развитию агропромышленного комплекса в Республике Казахстан на 2013–2020 годы "Агробизнес-2020" - 588 722 тысячи тенге;
выплату государственной адресной социальной помощи – 7 052 тысячи тенге;
выплату государственных пособий на детей до 18 лет – 23 860 тысяч тенге;
оказание социальной защиты и помощи населению – 203 742 тысячи тенге;
проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне – 306 935 тысячи тенге;
поддержку частного предпринимательства в регионах в рамках Программы "Дорожная карта бизнеса-2020" – 1 674 749 тысяч тенге;
субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения – 212 521 тысяча тенге;
финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры – 2 500 000 тысяч тенге;
оплату труда по новой модели системы оплаты труда и выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов – 2 978 677 тысяч тенге;
реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 935 237 тысяч тенге;
повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе – 588 638 тысячи тенге;
увеличение государственного образовательного заказа на подготовку специалистов в организациях технического и профессионального образования – 110 586 тысяч тенге;
увеличение размера стипендий обучающимся в организациях технического и профессионального образования – 97 684 тысячи тенге;
обеспечение и расширение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи – 13 355 168 тысяч тенге;
увеличение размера стипендий обучающимся в организациях технического и профессионального, после среднего образования на основании государственного образовательного заказа местных исполнительных органов – 7 806 тысяч тенге;
обеспечение иммунопрофилактики населения – 674 777 тысяч тенге;
проведение профилактической дезинсекции и дератизации (за исключением дезинсекции и дератизации на территории природных очагов инфекционных и паразитарных заболеваний, а также в очагах инфекционных и паразитарных заболеваний) – 52 901 тысяча тенге;

инженерлiк-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру – 384 457 мың теңге;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйiн жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау – 757 036 мың теңге;
ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға – 661 419 мың теңге;
білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға – 1 402 057 мың теңге;
денсаулық сақтау объектілерін салуға және реконструкциялауға – 2 338 677 мың теңге;
газ тасымалдау жүйесін дамытуға – 1 540 536 мың теңге;
коммуналдық шаруашылықты дамытуға – 6 029 мың теңге;
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамытуға – 205 268 мың теңге;
мамандандырылған уәкілетті ұйымдардың жарғылық капиталдарын ұлғайтуға – 251 000 мың теңге;
"Бизнестің жол картасы 2020" бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамытуға – 131 941 мың теңге;
көліктік инфрақұрылымды дамытуға – 500 000 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер – 812 744 мың теңге;
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде кәсіпкерлікке микрокредит беру үшін облыстық бюджеттерді кредиттеу - 107 000 мың теңге;
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде моноқалалардағы ағымдағы іс-шараларды іске асыруға – 142 055 мың теңге;
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде ауылда кәсіпкерліктің дамуына жәрдемдесуге кредит беру – 465 757 мың теңге;
моноқалалардағы бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға – 237 757 мың теңге;
агроөнеркәсіптік кешеннің жергілікті атқарушы органдарының бөлімшелерін ұстауға – 92 846 мың теңге;
тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық объектілерінің қауіпті техникалық құрылғыларының қауіпсіз пайдаланылуын бақылауды жүзеге асыратын жергілікті атқарушы органдардың штат санын ұстауға – 1 001 мың теңге;
азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімдерінің штат санын ұстауға – 14 630 мың теңге;
елді мекендерді шаруашылық-ауыз сумен жабдықтау үшін жерасты суларына іздестіру-барлау жұмыстарын ұйымдастыруға және жүргізуге – 441 407 мың теңге;
жердің пайдаланылуы мен қорғалуын бақылау жөніндегі уәкілетті органның штат санын ұстауға – 27 195 мың теңге;
сәулет, қала құрылысы, құрылыс және мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауы істері жөніндегі жергілікті атқарушы органдардың штат санын ұстауға – 30 098 мың теңге;
2) 2015 жылға арналған облыстық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық Қорынан бөлінген нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 9 306 304 мың теңге көлемінде қарастырылғаны ескерілсін:";

проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 384 457 тысяч тенге;
проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда – 757 036 тысяч тенге;
развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах – 661 419 тысяч тенге;
строительство и реконструкцию объектов образования – 1 402 057 тысяч тенге;
строительство и реконструкцию объектов здравоохранения – 2 338 677 тысяч тенге;
развитие газотранспортной системы – 1 540 536 тысяч тенге;
развитие коммунального хозяйства – 6 029 тысяч тенге;
развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы развития регионов до 2020 года – 205 268 тысяч тенге;
увеличение уставных капиталов специализированных уполномоченных организаций – 251 000 тысяч тенге;
развитие индустриальной инфраструктуры в рамках программы "Дорожная карта бизнеса 2020" – 131 941 тысяча тенге;
развитие транспортной инфраструктуры – 500 000 тысяч тенге;
бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов – 812 744 тысячи тенге;
кредитование областных бюджетов для микрокредитования предпринимательства в рамках Программы развития регионов до 2020 года – 107 000 тысяч тенге;
реализацию текущих мероприятий в моногородах в рамках Программы развития регионов до 2020 года – 142 055 тысяч тенге;
кредитование областных бюджетов на содействие развитию предпринимательства в селе в рамках Дорожной карты занятости 2020 – 465 706 тысяч тенге;
реализацию бюджетных инвестиционных проектов в моногородах – 237 757 тысячи тенге;
на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса – 92 846 тысяч тенге;
на содержание штатной численности местных исполнительных органов, осуществляющих контроль за безопасной эксплуатацией опасных технических устройств объектов жилищно-коммунального хозяйства – 1 001 тысяча тенге;
на содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния – 14 630 тысяч тенге;
на организацию и проведение поисково-разведочных работ на подземные воды для хозяйственно-питьевого водоснабжения населенных пунктов – 441 407 тысяч тенге;
на содержание штатной численности уполномоченного органа по контролю за использованием и охраной земель – 27 195 тысяч тенге;
на содержание штатной численности местных исполнительных органов по делам архитектуры, градостроительства, строительства и государственного архитектурно-строительного контроля – 30 098 тысяч тенге;
2) Учесть в областном бюджете на 2015 год поступление целевых трансфертов из Национального фонда Республики Казахстан в общей сумме 9 306 304 тысячи тенге:

мектепке дейiнгi бiлiм беру ұйымдарында мемлекеттiк бiлiм беру тапсырысын iске асыруға – 309 545 мың теңге;
мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялауға – 2 450 000 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға – 580 297 мың теңге;
білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға – 200 000 мың теңге;
"Бизнестің жол картасы 2020" бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамытуға – 383 925 мың теңге;
тұрғын үй жобалауға және (немесе) салуға облыстық бюджеттен кредит беру – 2 762 637 мың теңге;
жылу, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін реконструкция және құрылыс үшін кредит беру – 2 619 900 мың теңге;";
мынадай мазмұндағы 4-1 тармақпен толықтырылсын:
"4-1. 2015 жылға арналған облыстық бюджетте аудандық (қалалық) бюджеттерінен 83 807 мың теңге сомасындағы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді облыстық бюджетке қайтару қарастырылғаны ескерілсін.";
аталған шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 309 545 тысяч тенге;
на субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства – 2 450 000 тысяч тенге;
на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 580 297 тысяч тенге;
строительство и реконструкцию объектов образования – 200 000 тысяч тенге;
на развитие индустриальной инфраструктуры в рамках программы "Дорожная карта бизнеса 2020" – 383 925 тысяч тенге;
кредитование областных бюджетов на проектирование и (или) строительство жилья – 2 762 637 тысяч тенге;
на реконструкцию и строительство систем тепло-, водоснабжения и водоотведения – 2 619 900 тысяч тенге;";
дополнить пунктом 4-1 следующего содержания:
"4-1. Учесть, что в областном бюджете на 2015 год предусмотрен возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов районными (городскими) бюджетами в сумме 83 807 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

505 715
006
Ана мен баланы қорғау бойынша қызмет көрсету
116 638
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
116 150
3
Мамандандырылған медициналық көмек
7 012 750
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
7 012 750
009
Туберкулез, жұқпалы аурулар, психикалық күйзеліс және мінез-құлқының бұзылуынан, оның ішінде психикаға белсенді әсер ететін заттарды қолдануға байланысты, зардап шегетін адамдарға медициналық көмек көрсету
3 387 804
019
Туберкулезбен ауыратын науқастарды туберкулезге қарсы препараттармен қамтамасыз ету
216 573
020
Диабетпен ауыратын науқастарды диабетке қарсы препараттармен қамтамасыз ету
210 998
021
Онкогематологиялық науқастарды химия препараттарымен қамтамасыз ету
133 599
022
Созылмалы бүйрек функциясының жетіспеушілігі бар, аутоиммунды, орфандық аурулармен ауыратын, иммунитеті жеткіліксіз науқастарды, сондай-ақ бүйрегін транспланттаудан кейінгі науқастарды дәрілік заттармен қамтамасыз ету
209 824
026
Гемофилиямен ауыратын науқастарды қанды ұйыту факторларымен қамтамасыз ету
507 583
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
746 473
036
Жіті миокард инфаркті бар науқастарды тромболитикалық препараттармен қамтамасыз ету
59 148
046
Онкологиялық науқастарға тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде медициналық көмек көрсету
1 540 748
4
Емханалар
12 331 151
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
12 331 151
014
Халықтың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде дәрілік заттармен және балаларға арналған және емдік тағамдардың арнаулы өнімдерімен қамтамасыз ету
1 005 658
038
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде скринингтік зерттеулер жүргізу
199 872
039
Аудандық маңызы бар және ауыл денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмекті және амбулаториялық-емханалық көмекті халыққа тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде көрсетуі
10 680 559
045
Азаматтардың жекелеген санаттарын дәрілік заттармен амбулаториялық емдеу деңгейінде жеңілдетілген жағдайда қамтамасыз ету
445 062
5
Медициналық көмектiң басқа түрлерi
697 315
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
697 315
011
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін және аудандық маңызы бар және ауылдың денсаулық сақтау субъектілері көрсететін медициналық көмекті қоспағанда, жедел медициналық көмек көрсету және санитариялық авиация
674 478
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
22 837
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
3 404 995
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы

505 715
006
Услуги по охране материнства и детства
116 638
007
Пропаганда здорового образа жизни
116 150
3
Специализированная медицинская помощь
7 012 750
253
Управление здравоохранения области
7 012 750
009
Оказание медицинской помощи лицам, страдающим туберкулезом, инфекционными заболеваниями, психическими расстройствами и расстройствами поведения, в том числе связанные с употреблением психоактивных веществ
3 387 804
019
Обеспечение больных туберкулезом противотуберкулезными препаратами
216 573
020
Обеспечение больных диабетом противодиабетическими препаратами
210 998
021
Обеспечение онкогемотологических больных химиопрепаратами
133 599
022
Обеспечение лекарственными средствами больных с хронической почечной недостаточностью, аутоиммунными, орфанными заболеваниями, иммунодефицитными состояниями, а также больных после трансплантации почек
209 824
026
Обеспечение факторами свертывания крови больных гемофилией
507 583
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
746 473
036
Обеспечение тромболитическими препаратами больных с острым инфарктом миокарда
59 148
046
Оказание медицинской помощи онкологическим больным в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
1 540 748
4
Поликлиники
12 331 151
253
Управление здравоохранения области
12 331 151
014
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне
1 005 658
038
Проведение скрининговых исследований в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
199 872
039
Оказание медицинской помощи населению субъектами здравоохранения районного значения и села и амбулаторно-поликлинической помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
10 680 559
045
Обеспечение лекарственными средствами на льготных условиях отдельных категорий граждан на амбулаторном уровне лечения
445 062
5
Другие виды медицинской помощи
697 315
253
Управление здравоохранения области
697 315
011
Оказание скорой медицинской помощи и санитарная авиация, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета и субъектами здравоохранения районного значения и села
674 478
029
Областные базы спецмедснабжения
22 837
9
Прочие услуги в области здравоохранения
3 404 995
253
Управление здравоохранения области

324 719
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
260 755
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
76 944
017
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне арнаулы әлеуметтік қызметтер стандарттарын енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
16 213
018
Үкіметтік емес секторда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
17 105
044
Жергiлiктi деңгейде көшi-қон iс-шараларын iске асыру
4 433
045
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
121 869
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
24 191
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
0
263
Облыстың ішкі саясат басқармасы
27 395
077
Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыру
27 395
270
Облыстың еңбек инспекциясы бойынша басқармасы
36 569
001
Жергілікті деңгейде еңбек қатынасын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
36 569
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
6 528 517
1
Тұрғын үй шаруашылығы
3 162 920
261
Облыстың білім басқармасы
488 713
062
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамытуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
158 423
064
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
330 290
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
61 153
021
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамытуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
61 153
271
Облыстың құрылыс басқармасы
2 325 535
014
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттері
1 309 483
027
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
1 016 052
273
Облыстың мәдениет, мұрағаттар және құжаттама басқармасы

324 719
256
Управление координации занятости и социальных программ области
260 755
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
76 944
017
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на введение стандартов специальных социальных услуг
16 213
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственном секторе
17 105
044
Реализация миграционных мероприятий на местном уровне
4 433
045
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов
121 869
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
24 191
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
0
263
Управление внутренней политики области
27 395
077
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов
27 395
270
Управление по инспекции труда области
36 569
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования трудовых отношений на местном уровне
36 569
003
Капитальные расходы государственного органа
0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
6 528 517
1
Жилищное хозяйство
3 162 920
261
Управление образования области
488 713
062
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на развитие городов и сельских населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020
158 423
064
Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных
пунктов по Дорожной карте занятости 2020
330 290
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
61 153
021
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на развитие городов и сельских населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020
61 153
271
Управление строительства области
2 325 535
014
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда
1 309 483
027
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1 016 052
273
Управление культуры, архивов и документации области

14 811
015
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамытуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
14 811
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
272 708
026
Көп пәтерлі тұрғын үйлерде энергетикалық аудит жүргізу
13 125
039
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерiне мамандандырылған уәкілетті ұйымдардың жарғылық капиталдарын ұлғайтуға берiлетiн нысаналы даму трансферттерi
251 000
042
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамытуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
8 583
2
Коммуналдық шаруашылық
3 312 696
271
Облыстың құрылыс басқармасы
1 042 276
030
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
500
058
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
1 041 776
279
Облыстың Энергетика және коммуналдық шаруашылық басқармасы
2 270 420
001
Жергілікті деңгейде энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
45 864
004
Елді мекендерді газдандыру
1 702 611
005
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0
010
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
148 758
014
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне коммуналдық шаруашылықты дамытуға арналған нысаналы даму трансферттері
6 029
038
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
0
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
259 488
114
Жергілікті бюджеттерден берілетін нысаналы даму трансферттері
107 670
3
Елді-мекендерді абаттандыру
52 901
271
Облыстың құрылыс басқармасы
0
015
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне қалалар мен елді мекендерді абаттандыруды дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
0
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
52 901
040
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне профилактикалық дезинсекция мен дератизация жүргізуге (инфекциялық және паразиттік аурулардың табиғи ошақтарының аумағындағы, сондай-ақ инфекциялық және паразиттік аурулардың ошақтарындағы дезинсекция мен дератизацияны қоспағанда) берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
52 901
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
3 868 303
1
Мәдениет саласындағы қызмет
1 403 641
271
Облыстың құрылыс басқармасы

14 811
015
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на развитие городов и сельских населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020
14 811
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
272 708
026
Проведение энергетического аудита многоквартирных жилых домов
13 125
039
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на увеличение уставных капиталов специализированных уполномоченных организаций
251 000
042
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на развитие городов и сельских населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020
8 583
2
Коммунальное хозяйство
3 312 696
271
Управление строительства области
1 042 276
030
Развитие коммунального хозяйства
500
058
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
1 041 776
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
2 270 420
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и жилищно-коммунального хозяйства
45 864
004
Газификация населенных пунктов
1 702 611
005
Капитальные расходы государственного органа
0
010
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие системы водоснабжения и водоотведения
148 758
014
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие коммунального хозяйства
6 029
038
Развитие коммунального хозяйства
0
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
259 488
114
Целевые трансферты на развитие из местных бюджетов
107 670
3
Благоустройство населенных пунктов
52 901
271
Управление строительства области
0
015
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие благоустройства городов и населенных пунктов
0
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
52 901
040
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на проведение профилактической дезинсекции и дератизации (за исключением дезинсекции и дератизации на территории природных очагов инфекционных и паразитарных заболеваний, а также в очагах инфекционных и паразитарных заболеваний)
52 901
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
3 868 303
1
Деятельность в области культуры
1 403 641
271
Управление строительства области

254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
441 407
081
Елді мекендерді шаруашылық-ауыз сумен жабдықтау үшін жерасты суларына іздестіру-барлау жұмыстарын ұйымдастыру және жүргізу
441 407
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
7 713 015
1
Ауыл шаруашылығы
6 319 130
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
6 190 195
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
79 612
002
Тұқым шаруашылығын қолдау
97 731
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 426
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
19 431
016
Жеміс-жидек дақылдарының және жүзімнің көп жылдық көшеттерін отырғызу және өсіруді қамтамасыз ету
10 815
020
Басым дақылдарды өндіруді субсидиялау арқылы өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды және көктемгі егіс пен егін жинау жұмыстарын жүргізуге қажетті жанар-жағармай материалдары мен басқа да тауар-материалдық құндылықтардың құнын арзандатуды субсидиялау
493 640
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс-шаралар
119 053
041
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге өсімдіктерді қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын арзандату
9 319
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
17 515
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
357
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
15 422
048
Ауыл шаруашылығы дақылдарын қорғалған топырақта өсіру
31 817
049
Қайта өңдеуші кәсіпорындардың ауылшаруашылық өнімін тереңдете қайта өңдеп өнім шығаруы үшін оны сатып алу шығындарын субсидиялау
58 590
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
521 774
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
8 358
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
4 703 335
719
Облыстың ветеринария басқармасы
128 935
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
50 476
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
17 713
028
Уақытша сақтау пунктіне дейін ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша көрсетілетін қызметтер

254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
441 407
081
Организация и проведение поисково-разведочных работ на подземные воды для хозяйственно-питьевого водоснабжения населенных пунктов
441 407
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
7 713 015
1
Сельское хозяйство
6 319 130
255
Управление сельского хозяйства области
6 190 195
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
79 612
002
Поддержка семеноводства
97 731
003
Капитальные расходы государственного органа
3 426
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
19 431
016
Обеспечение закладки и выращивания многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда
10 815
020
Субсидирование повышения урожайности и качества продукции растениеводства, удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур
493 640
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
119 053
041
Удешевление сельхозтоваропроизводителям стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений
9 319
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
17 515
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
357
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
15 422
048
Возделывание сельскохозяйственных культур в защищенном грунте
31 817
049
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки
58 590
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
521 774
051
Субсидирование в рамках страхования и гарантирования займов субъектов агропромышленного комплекса
8 358
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
4 703 335
719
Управление ветеринарии области
128 935
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
50 476
003
Капитальные расходы государственного органа
17 713
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения