Батыс Қазақстан облысында есептеу аспаптары жоқ тұтынушылар үшін электрмен жабдықтау, сумен жабдықтау, су бұру және жылумен жабдықтау жөніндегі коммуналдық көрсетілетін қызметтерді тұтыну нормаларын бекіту туралы
Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2015 жылғы 18 тамыздағы № 220 қаулысы. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 18 қыркүйекте № 4049 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңын басшылыққа ала отырып, Батыс Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Батыс Қазақстан облысында есептеу аспаптары жоқ тұтынушылар үшін электрмен жабдықтау, сумен жабдықтау, су бұру және жылумен жабдықтау жөніндегі коммуналдық көрсетілетін қызметтерді тұтыну нормалары бекітілсін.
2. "Батыс Қазақстан облысының энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесі (Б. Ж. Талдықбаев) осы қаулының әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде және бұқаралық ақпарат құралдарында оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары А. Б. Бадашевқа жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі Н. Ноғаев
2015 жылғы 18 тамыздағы
№ 220
Батыс Қазақстан облысы
әкімдігінің қаулысымен
бекітілген
Батыс Қазақстан облысында есептеу аспаптары жоқ тұтынушылар үшін электрмен
жабдықтау, сумен жабдықтау, су бұру және жылумен жабдықтау жөніндегі
коммуналдық көрсетілетін қызметтерді тұтыну нормалары
№
Норма атауы
Тұтыну сипаты
Өлшем бірлігі
Тұтыну нормасы
1
Электрмен жабдықтау
1)
Электр энергиясын тұтыну тұрғын үйлерде
1 нысан айына
2281 кВт·сағ
2
Сумен жабдықтау
1)
Душтар және ванналармен жабдықталған, орталықтандырылған ыстық және салқын суы бар тұрғын үйлер
1 тұрғынға тәулігіне
270 литр
2)
Душтар және қолжуғыштармен жабдықталған, орталықтандырылған ыстық және салқын суы бар тұрғын үйлер
1 тұрғынға тәулігіне
230 литр
3)
Газды су қыздырғыштарымен, су құбыры және кәрізі бар тұрғын үйлер
1 тұрғынға тәулігіне
210 литр
4)
Қабаттардағы әрбір секцияларда тұрғын бөлмелердегі душ блогтары мен жалпы ас бөлмелері бар тұрғын үйлер
1 тұрғынға тәулігіне
160 литр
5)
Қатты отынмен жұмыс істейтін су қыздырғыштары, ванналары бар, су құбыры және кәрізі бар тұрғын үйлер
1 тұрғынға тәулігіне
150 литр
6)
Газбен жабдықталған, ванналары жоқ, су құбыры және кәрізі бар тұрғын үйлер
1 тұрғынға тәулігіне
125 литр
7)
Ванналары жоқ, су құбыры және кәрізі бар тұрғын үйлер
1 тұрғынға тәулігіне
110 литр

Об утверждении норм потребления коммунальных услуг по электроснабжению, водоснабжению, водоотведению и теплоснабжению для потребителей, не имеющих приборов учета в Западно-Казахстанской области
Постановление акимата Западно-Казахстанской области от 18 августа 2015 года № 220. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 18 сентября 2015 года № 4049
Руководствуясь Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" акимат Западно-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые нормы потребления коммунальных услуг по электроснабжению, водоснабжению, водоотведению и теплоснабжению для потребителей, не имеющих приборов учета в Западно-Казахстанской области.
2. Государственному учреждению "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства Западно-Казахстанской области" (Талдыкбаев Б. Ж.) обеспечить государственную регистрацию данного постановления в органах юстиции, его официальное опубликование в информационно-правовой системе "Әділет" и в средствах массовой информации.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Бадашева А. Б.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования.
Аким области Н. Ногаев
Утверждены
постановлением акимата
Западно-Казахстанской области
от 18 августа 2015 года № 220
Нормы потребления коммунальных услуг по электроснабжению, водоснабжению,
водоотведению и теплоснабжению для потребителей, не имеющих приборов учета
в Западно-Казахстанской области
№
Наименование
нормы
Характеристика
потребления
Единица
измерения
Норма
потребления
1
Электроснабжение
1)
Потребление электрической энергии в жилых домах
1 объект в месяц
2281 кВт·ч
2
Водоснабжение
1)
Жилые дома с централизованным горячим и холодным водоснабжением, оборудованные ваннами и душами
1 житель в сутки
270 литров
2)
Жилые дома с централизованным горячим и холодным водоснабжением, оборудованные умывальниками и душами
1 житель в сутки
230 литров
3)
Жилые дома с водопроводом и канализацией, с газовыми водонагревателями
1 житель в сутки
210 литров
4)
Жилые дома с общими кухнями и блоками душевых на этажах при жилых комнатах в каждой секции
1 житель в сутки
160 литров
5)
Жилые дома с водопроводом и канализацией, с ваннами, с водонагревателями, работающими на твердом топливе
1 житель в сутки
150 литров
6)
Жилые дома с водопроводом и канализацией, без ванн, с газоснабжением
1 житель в сутки
125 литров
7)
Жилые дома с водопроводом и канализацией, без ванн
1 житель в сутки
110 литров

8)
Жалпы душтары, су құбыры және кәрізі бар тұрғын үйлер
1 тұрғынға тәулігіне
100 литр
9)
Душтары жоқ, су құбыры және кәрізі бар тұрғын үйлер
1 тұрғынға тәулігіне
80 литр
10)
Су құбыры бар, бірақ кәрізі жоқ тұрғын үйлер
1 тұрғынға тәулігіне
80 литр
11)
Көшедегі су тарату колонкаларынан суды пайдалану
1 тұрғынға тәулігіне
40 литр
3
Су бұру
1)
Душтар және ванналармен жабдықталған, орталықтандырылған ыстық және салқын суы бар тұрғын үйлер
1 тұрғынға тәулігіне
270 литр
2)
Душтар және қолжуғыштармен жабдықталған, орталықтандырылған ыстық және салқын суы бар тұрғын үйлер
1 тұрғынға тәулігіне
230 литр
3)
Газды су қыздырғыштарымен, су құбыры және кәрізі бар тұрғын үйлер
1 тұрғынға тәулігіне
210 литр
4)
Қабаттардағы әрбір секцияларда тұрғын бөлмелердегі душ блогтары мен жалпы ас бөлмелері бар тұрғын үйлер
1 тұрғынға тәулігіне
160 литр
5)
Қатты отынмен жұмыс істейтін су қыздырғыштары, ванналары бар, су құбыры және кәрізі бар тұрғын үйлер
1 тұрғынға тәулігіне
150 литр
6)
Газбен жабдықталған, ванналары жоқ, су құбыры және кәрізі бар тұрғын үйлер
1 тұрғынға тәулігіне
125 литр
7)
Ванналары жоқ, су құбыры және кәрізі бар тұрғын үйлер
1 тұрғынға тәулігіне
110 литр
8)
Жалпы душтары, су құбыры, кәрізі бар тұрғын үйлер
1 тұрғынға тәулігіне
100 литр
9)
Душтары жоқ, су құбыры және кәрізі бар тұрғын үйлер
1 тұрғынға тәулігіне
80 литр
4
Жылумен жабдықтау
Орал қаласы
1)
Тұрғын үйлерде 1 м3 суды ысытуға
Гкал
0,053
2)
Тұрғын үйлерде 1 м2 жылытуға
Гкал
0,0315
Ақсай қаласы
3)
Тұрғын үйлерде 1 м3 суды ысытуға
Гкал
0,055
4)
Тұрғын үйлерде 1 м2 жылытуға
Гкал
0,03
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
кВт·сағ – киловатт-сағат,
Гкал – гигакалория,
м2 – шаршы метр,
м3 – текше метр.

8)
Жилые дома с водопроводом и канализацией, с общими душевыми
1 житель в сутки
100 литров
9)
Жилые дома с водопроводом и канализацией, без душа
1 житель в сутки
80 литров
10)
Жилые дома с водопроводом, но без канализации
1 житель в сутки
80 литров
11)
Разбор воды из уличных водоразборных колонок
1 житель в сутки
40 литров
3
Водоотведение
1)
Жилые дома с централизованным горячим и холодным водоснабжением, оборудованные ваннами и душами
1 житель в сутки
270 литров
2)
Жилые дома с централизованным горячим и холодным водоснабжением, оборудованные умывальниками и душами
1 житель в сутки
230 литров
3)
Жилые дома с водопроводом и канализацией, с газовыми водонагревателями
1 житель в сутки
210 литров
4)
Жилые дома с общими кухнями и блоками душевых на этажах при жилых комнатах в каждой секции
1 житель в сутки
160 литров
5)
Жилые дома с водопроводом и канализацией, с ваннами, с водонагревателями, работающими на твердом топливе
1 житель в сутки
150 литров
6)
Жилые дома с водопроводом и канализацией, без ванн, с газоснабжением
1 житель в сутки
125 литров
7)
Жилые дома с водопроводом и канализацией, без ванн
1 житель в сутки
110 литров
8)
Жилые дома с водопроводом и канализацией, с общими душевыми
1 житель в сутки
100 литров
9)
Жилые дома с водопроводом и канализацией, без душа
1 житель в сутки
80 литров
4
Теплоснабжение
Город Уральск
1)
Подогрев воды в жилых домах за 1 м3
Гкал
0,053
2)
Отопление в жилых домах за 1 м2
Гкал
0,0315
Город Аксай
3)
Подогрев воды в жилых домах за 1 м3
Гкал
0,055
4)
Отопление в жилых домах за 1 м2
Гкал
0,03
Расшифровка аббревиатур:
кВт·ч – киловатт-час,
Гкал – гигакалория,
м2 – квадратный метр,
м3 – кубический метр.