2014 жылғы 22 желтоқсандағы № 31-3 "2015-2017 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" мәслихаттың шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихатының 2015 жылғы 5 тамыздағы № 36-3 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 25 тамызда № 4004 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихатының 2016 жылғы 11 қаңтардағы № 41-3 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихатының 11.01.2016 № 41-3 шешімімен (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Орал қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Орал қалалық мәслихатының 2014 жылғы 22 желтоқсандағы № 31-3 "2015-2017 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3751 тіркелген, 2015 жылғы 15 қаңтарда "Жайық-үні – Жизнь города" газетінде жарияланған) келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. 2015-2017 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2015 жылға арналған бюджет келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 21 214 484 мың теңге:
салықтық түсімдер – 13 083 448 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 128 819 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3 180 409 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 821 808 мың теңге;
2) шығындар – 22 538 410 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 74 450 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 74 450 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 398 376 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 398 376 мың теңге:
қарыздар түсімі – 4 083 051 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 2 925 000 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 240 325 мың теңге.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. 2015 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін:
жалпы білім беруге – 232 917 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 798 532 мың теңге;

О внесении изменений в решение маслихата от 22 декабря 2014 года № 31-3 "О городском бюджете на 2015-2017 годы"
Решение Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 5 августа 2015 года № 36-3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 25 августа 2015 года № 4004. Утратило силу решением Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 11 января 2016 года № 41-3
Сноска. Утратило силу решением Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 11.01.2016 № 41-3 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Уральский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Уральского городского маслихата от 22 декабря 2014 года № 31-3 "О городском бюджете на 2015-2017 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3751, опубликованное 14 января 2015 года в газете "Пульс города") следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить городской бюджет на 2015-2017 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы – 21 214 484 тысячи тенге:
налоговые поступления – 13 083 448 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 128 819 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 3 180 409 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 821 808 тысяч тенге;
2) затраты – 22 538 410 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 74 450 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 74 450 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 398 376 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 398 376 тысяч тенге:
поступления займов – 4 083 051 тысяча тенге;
погашение займов – 2 925 000 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 240 325 тысяч тенге.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Учесть, что в городском бюджете на 2015 год предусмотрены целевые трансферты из республиканского бюджета:
на общеобразовательное обучение – 232 917 тысяч тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 798 532 тысячи тенге;

Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге – 159 343 мың теңге;
белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеуге – 16 213 мың теңге;
мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыруға – 12 422 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекке – 232 мың теңге;
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақыларға – 1 491 мың теңге;
мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз етуге – 63 683 мың теңге;
мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілері болып табылмайтын жұмыскерлеріне, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындардың жұмыскерлеріне еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделі бойынша еңбекақы төлеуге және олардың лауазымдық айлық ақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге – 578 930 мың теңге;
елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге – 52 901 мың теңге;
коммуналдық шаруашылығын дамытуға – 6 029 мың теңге;
мамандандырылған уәкілетті ұйымдардың жарғылық капиталдарын ұлғайтуға – 74 450 мың теңге;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялауға – 661 747 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыруға – 580 297 мың теңге;
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамыту – 205 268 мың теңге;
агроөнеркәсіптік кешеннің жергілікті атқарушы органдарының бөлімшелерін ұстауға – 6 753 мың теңге;
азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімдерінің штат санын ұстауға – 4 817 мың теңге;
балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беруге – 2 831 мың теңге;
облыстық бюджеттен:
ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерді сатып алу және жеткізуге – 114 152 мың теңге;
мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыруға – 2 149 мың теңге;
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеуге – 22 971 мың теңге;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялауға – 552 447 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыруға – 51 298 мың теңге;

на проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне, – 159 343 тысячи тенге;
на социальную адаптацию лиц, не имеющих определенного местожительства, – 16 213 тысячи тенге;
на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов – 12 422 тысячи тенге;
на государственную адресную социальную помощь – 232 тысячи тенге;
на государственное пособие на детей до 18 лет – 1 491 тысяча тенге;
на обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида – 63 683 тысячи тенге;
на оплату труда по новой модели системы оплаты труда и выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов, – 578 930 тысяч тенге;
на обеспечение санитарии населенных пунктов – 52 901 тысяча тенге;
на развитие коммунального хозяйства – 6 029 тысяч тенге;
на увеличение уставных капиталов специализированных уполномоченных организаций – 74 450 тысяч тенге;
на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда – 661 747 тысяч тенге;
на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 580 297 тысяч тенге;
на развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы развития регионов до 2020 года – 205 268 тысяч тенге;
на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса – 6 753 тысячи тенге;
на содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния – 4 817 тысяч тенге;
на дополнительное образование для детей и юношества по спорту – 2 831 тысяча тенге;
из областного бюджета:
на приобретение и доставку учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения) – 114 152 тысячи тенге;
на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов – 2 149 тысяч тенге;
на ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020 – 22 971 тысяча тенге;
на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда – 552 447 тысяч тенге;
на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 51 298 тысяч тенге;

сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға – 148 758 мың теңге;
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамытуға – 180 746 мың теңге;
көлік инфрақұрылымын дамытуға – 132 000 мың теңге;
автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеуге – 58 490 мың теңге;
патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағуға – 33 119 мың теңге;
балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсетуге – 10 277 мың теңге;
балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беруге – 56 545 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Орал қалалық мәслихат аппаратының басшысы (С. Давлетов) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде және бұқаралық ақпарат құралдарында оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы шешім 2015 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы А. Амирханян
Мәслихат хатшысы А. Әубекеров
Орал қалалық мәслихатының

на развитие системы водоснабжения и водоотведения – 148 758 тысяч тенге;
на развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы развития регионов до 2020 года – 180 746 тысяч тенге;
на развитие транспортной инфраструктуры – 132 000 тысяч тенге;
на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог – 58 490 тысяч тенге;
на содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям, – 33 119 тысяч тенге;
на обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению – 10 277 тысяч тенге;
на дополнительное образование для детей и юношества по спорту – 56 545 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему решению.
2. Руководителю аппарата Уральского городского маслихата (С. Давлетов) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции, его официальное опубликование в информационно-правовой системе "Әділет" и в средствах массовой информации.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2015 года.
Председатель сессии А. Амирханян
Секретарь маслихата А. Аубекеров
Приложение 1
к решению Уральского
городского маслихата