Бөрлі аудандық мәслихатының 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 23-12 "2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихатының 2015 жылғы 29 қыркүйектегі № 30-1 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 14 қазанда № 4098 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихатының 2016 жылғы 11 қаңтардағы № 33-2 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихатының 11.01.2016 № 33-2 шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Бөрлі аудандық мәслихатының 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 23-12 "2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3753 тіркелген, 2015 жылғы 29 қаңтарда "Бөрлі жаршысы-Бурлинские вести" газетінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. 2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2015 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 7 523 851 мың теңге:
салықтық түсімдер – 5 987 448 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 88 444 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 187 718 мың теңге;
трансферттер түсімі – 1 260 241 мың теңге;
2) шығындар – 8 619 972 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 532 211 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 543 802 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 11 591 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 35 072 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 35 072 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 663 404 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)–1 663 404 мың теңге:
қарыздар түсімі – 1 451 081 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 8 844 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары –221 167 мың теңге.";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. 2015 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы 1 114 281 мың теңге көлемінде қарастырылсын:

О внесении изменений в решение Бурлинского районного маслихата от 23 декабря 2014 года № 23-12 "О районном бюджете на 2015-2017 годы"
Решение Бурлинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 29 сентября 2015 года № 30-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 14 октября 2015 года № 4098. Утратило силу решением Бурлинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 11 января 2016 года № 33-2
О внесении изменений в решение Бурлинского районного маслихата от 23 декабря 2014 года № 23-12 "О районном бюджете на 2015-2017 годы"
Сноска. Утратило силу решением Бурлинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 11.01.2016 № 33-2.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Бурлинского районного маслихата от 23 декабря 2014 года № 23-12 "О районном бюджете на 2015-2017 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3753, опубликованное 29 января 2015 года в газете "Бөрлі жаршысы-Бурлинские вести") следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2015-2017 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 523 851 тысяча тенге:
налоговые поступления – 5 987 448 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 88 444 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 187 718 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 260 241 тысяча тенге;
2) затраты – 8 619 972 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 532 211 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 543 802 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 11 591 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 35 072 тысячи тенге:
приобретение финансовых активов – 35 072 тысячи тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 663 404 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 663 404 тысячи тенге:
поступление займов – 1 451 081 тысяча тенге;
погашение займов – 8 844 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств –221 167 тысяч тенге.";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Учесть в районном бюджете на 2015 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского бюджета в общей сумме– 1 114 281 тысяча тенге:

мектепке дейiнгi бiлiм беру ұйымдарында мемлекеттiк бiлiм беру тапсырысын iске асыруға – 72 767 мың теңге;
үш деңгейлi жүйе бойынша бiлiктiлiктi арттырудан өткен мұғалiмдерге төленетiн еңбекақыны арттыруға – 42 818 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 331 мың теңге;
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге– 468 мың теңге;
халықты әлеуметтiк қорғауға және оған көмек көрсетуге – 6 065 мың теңге;
Ұлы Отан соғысындағы Жеңiстiң жетпiс жылдығына арналған iс-шараларды өткiзуге – 24 381 мың теңге;
мемлекеттiк мекемелердiң мемлекеттiк қызметшiлер болып табылмайтын жұмыскерлерiне, сондай-ақ жергiлiктi бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттiк қазыналық кәсiпорындардың жұмыскерлерiне еңбекақы төлеу жүйесiнiң жаңа моделi бойынша еңбекақы төлеуге және олардың лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшiн ай сайынғы үстемеақы төлеуге – 221 492 мың теңге;
инженерлiк-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру – 174 057 мың теңге;
мамандандырылған уәкілетті ұйымдардың жарғылық капиталдарын ұлғайтуға – 35 072 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер – 44 595 мың теңге;
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде кәсіпкерлікке микрокредит беру үшін облыстық бюджеттерді кредиттеу - 107 000 мың теңге;
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде моноқалалардағы ағымдағы іс-шараларды іске асыруға – 142 055 мың теңге;
моноқалалардағы бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға – 237 757 мың теңге;
агроөнеркәсіптік кешеннің жергілікті атқарушы органдарының бөлімшелерін ұстауға – 4 388 мың теңге;
азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімдерінің штат санын ұстауға – 1 035 мың теңге.";
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. 2015 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 297 555 мың теңге көлемінде ескерілсін, соның ішінде:
ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға–87 779 мың теңге;
моноқалалардағы бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға – 114 842 мың теңге;
мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алуға және жеткізуге – 3 719 мың теңге;
табиғи сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін техника сатып алуға - 21 624 мың теңге;
балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсетуге - 12 546 мың теңге;

на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 72 767 тысяч тенге;
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе – 42 818 тысяч тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи - 331 тысяча тенге;
на выплату государственных пособий на детей до 18 лет - 468 тысяч тенге;
на оказание социальной защиты и помощи населению – 6 065 тысяч тенге;
на проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне – 24 381 тысяча тенге;
на оплату труда по новой модели системы оплаты труда и выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов – 221 492 тысячи тенге;
на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 174 057 тысяч тенге;
на увеличение уставных капиталов специализированных уполномоченных организаций – 35 072 тысячи тенге;
бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов – 44 595 тысяч тенге;
кредитование областных бюджетов для микрокредитования предпринимательства в рамках Программы развития регионов до 2020 года - 107 000 тысяч тенге;
реализацию текущих мероприятий в моногородах в рамках Программы развития регионов до 2020 года – 142 055 тысяч тенге;
реализацию бюджетных инвестиционных проектов в моногородах - 237 757 тысяч тенге;
на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса – 4 388 тысяч тенге;
на содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния – 1 035 тысяч тенге.";
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Учесть в районном бюджете на 2015 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета в общей сумме 297 555 тысяч тенге, в том числе:
на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах – 87 779 тысяч тенге;
на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в моногородах – 114 842 тысячи тенге;
на приобретение и доставку учебников, учебно–методических комплексов для государственных учреждений образования – 3 719 тысяч тенге;
на приобретение техники для ликвидации чрезвычайных ситуаций техногенного характера - 21 624 тысячи тенге;
на обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению - 12 546 тысяч тенге;

патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) күтіп-бағуға - 9 125 мың теңге;
халықты әлеуметтiк қорғауға және оған көмек көрсетуге – 53 мың теңге;
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын ағымдағы жөндеуге және күтіп ұстауға - 26 000 мың теңге;
балалар мен жасөспірімдерге қосымша білім беруге - 21 867 мың теңге.";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. 2015 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органдарының резерві 68 479 мың теңге көлемінде бекітілсін.";
аталған шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Аудандық мәслихат аппаратының басшысы (Б. Б. Мұқашева) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде және бұқаралық ақпарат құралдарында оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы шешім 2015 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы А. Манашев
Аудандық мәслихат хатшысы А. Куликешев
Бөрлі аудандық мәслихатының
2015 жылғы 29 қыркүйектегі
№ 30-1 шешіміне қосымша
Бөрлі аудандық мәслихатының
2015 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 23-12 шешіміне 1-қосымша
2015 жылға арналған аудандық бюджет
мың теңге
Санаты
Сомасы
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
1) Кірістер

на содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям - 9 125 тысяч тенге;
оказание социальной защиты и помощи населению – 53 тысячи тенге;
на текущий ремонт и содержания автомобильных дорог районного значения - 26 000 тысяч тенге.
на дополнительное образование для детей и юношества - 21 867 тысяч тенге";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2015 год в размере 68 479 тысяч тенге.";
Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Руководителю аппарата районного маслихата (Б. Б. Мукашева) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции, его официальное опубликование в информационно-правовой системе "Әділет" и в средствах массовой информации.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2015 года.
Председатель сессии А. Манашев
Секретарь районного маслихата А. Куликешев
Приложение
к решению Бурлинского
районного маслихата
от 29 сентября 2015 года № 30-1
Приложение 1
к решению Бурлинского
районного маслихата
от 23 декабря 2014 года № 23-12
Районный бюджет на 2015 год
тысяч тенге
Категория
Сумма
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
Доходы