"Бөкей ордасы ауданының 2016-2018 жылдарға арналған бюджеті туралы"
Батыс Қазақстан облысы Бөкей ордасы аудандық мәслихатының 2015 жылғы 24 желтоқсандағы № 27-2 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 14 қаңтарда № 4231 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Бөкей ордасы аудандық мәслихатының 2017 жылғы 9 наурыздағы № 9-6 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Бөкей ордасы аудандық мәслихатының 09.03.2017 № 9-6 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Бөкей ордасы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2016 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 2 842 176 мың теңге:
салықтық түсімдер – 255 574 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 144 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 150 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2 585 308 мың теңге;
2) шығындар – 2 888 820 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 24 780 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 38 178 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 13 398 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 71 424 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 71 424 мың теңге:
қарыздар түсімі – 38 178 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 13 398 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 46 644 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Бөкей ордасы аудандық мәслихатының 05.12.2016 № 6-1 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2016 жылға арналған аудандық бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "2016-2018 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына, Батыс Қазақстан облыстық мәслихаттың 2015 жылғы 14 желтоқсандағы № 29-2 "2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне және осы шешімнің 4-тармақшасына сәйкес қалыптастырылады.
3. Қазақстан Республикасының "2016-2018 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 10-бабы басшылыққа алынсын.

"О бюджете Бокейординского района на 2016-2018 годы"
Решение Бокейординского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 24 декабря 2015 года № 27-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 14 января 2016 года № 4231. Утратило силу решением маслихата Бокейординского района Западно-Казахстанской области от 9 марта 2017 года № 9-6
Сноска. Утратило силу решением маслихата Бокейординского района Западно-Казахстанской области от 09.03.2017 № 9-6 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Бокейординский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2016-2018 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 842 176 тысяча тенге:
налоговые поступления – 255 574 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 1 144 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 150 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 585 308 тысячи тенге;
2) затраты – 2 888 820 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 24 780 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 38 178 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 13 398 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 71 424 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 71 424 тысячи тенге;
поступление займов – 38 178 тысяч тенге;
погашение займов – 13 398 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 46 644 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Бокейординского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 05.12.2016 № 6-1 (вводится в действие с 01.01.2016).
2. Поступления в районный бюджет на 2016 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2016-2018 годы", решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 14 декабря 2015 года № 29-2 "Об областном бюджете на 2016-2018 годы" и согласно пункту 4 настоящего решения.
3. Принять к руководству статью 10 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2016-2018 годы".

4. 2016 жылға арналған аудандық бюджетке бөлінетін республикалық, облыстық нысаналы трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы – 808 916 мың теңге көлемінде ескерілсін, оның ішінде:
1) республикалық бюджет трансферттер сомасы – 681 677 мың теңге:
азаматтық халық актілерін тіркеу бөлімдерінің штат санын ұстауға – 1 094 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға, оның ішінде еңбекақы жүйесінің жаңа моделінің денгейіне сәйкес еңбекақы мөлшерін жеткізуге – 65 652 мың теңге;
мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгілері мен сілтегіштерін орнату – 31 мың теңге;
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын көбейту –2 242 мың теңге;
мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілері болып табылмайтын жұмыскерлеріне, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындардың жұмыскерлеріне еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделі бойынша еңбекақы төлеуге және олардың лауазымдық айлықақысына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге – 431 941 мың теңге;
мемлекеттік әкімшілік қызметшілер еңбекақысының деңгейін арттыруға – 37 000 мың теңге;
агроөнеркәсіптік кешеннің жергілікті атқарушы органдарының бөлімшелерін ұстауға 8 189 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Бөкей ордасы ауданының Сайқын ауылында асфальт бетонды жабынбен жүру бөлігін орташа жөндеу – 108 655 мың теңге;
кадрларды кәсіптік даярлауға, қайта даярлауға және олардың біліктілігін арттыруға – 872 мың теңге;
жалақыны ішінара субсидиялауға – 3 081 мың теңге;
жастар практикасына – 6 872 мың теңге;
халықты жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз етуге – 16 048 мың теңге;
2) облыстық бюджет трансферттер сомасы – 89 061 мың теңге:
балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын тексеру жүргізу үшін және психологиялық-медициналық және білім беру консультация беруді қамтамасыз ету – 13 350 мың теңге;
білім беру ұйымдарына бейне бақылау жүйесін қондыруға – 2 800 мың теңге;
жалпы білім беретін мектептермен колледждерге компьютерлер сатып алу – 8 160 мың теңге;
жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер – 29 189 мың теңге;
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын ағымдағы жөндеу және күтіп ұстауға – 15 000 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Бөкей ордасы ауданы Сайқын ауылындағы Жангелдин көшесі мен Насимуллин көшесіндегі инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым (газбен қамту, сумен қамту және ВЛ-0,4 кВт электр беру желісі) құрылысы – 20 562 мың теңге;

4. Учесть в районном бюджете на 2016 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского, областного бюджета в общей сумме – 808 916 тысячи тенге, в том числе:
1) сумма трансфертов из республиканского бюджета – 681 677 тысяча тенге:
на содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния – 1 094 тысяч тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования, из них на доведение размера оплаты труда до уровня в соответствии с новой моделью системы оплаты труда – 65 652 тысяча тенге;
установка дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов – 31 тысячи тенге;
увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами – 2 242 тысячи тенге;
на оплату труда по новой модели системы оплаты труда и выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов – 431 941 тысяча тенге;
на повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих – 37 000 тысяч тенге;
на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса – 8 189 тысячи тенге;
средний ремонт проезжей части дорог с асфальтобетонным покрытием в поселке Сайхин Бокейординского района Западно-Казахстанской области – 108 655 тысяча тенге;
на профессиональную подготовку, переподготовку и повышение квалификации кадров – 872 тысяч тенге;
на частичное субсидирование заработной платы – 3 081 тысяча тенге;
на молодежную практику – 6 872 тысячи тенге;
на обеспечение деятельности центров занятости населения – 16 048 тысяча тенге;
2) сумма трансфертов из областного бюджета – 89 061 тысяч тенге:
на обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психологомедико-педагогической консультативной помощи – 13 350 тысяча тенге;
на установку систем видеонаблюдения в организациях образования области – 2 800 тысяча тенге;
приобретение компьютеров для общеобразовательных школ и колледжей – 8 160 тысяча тенге;
целевые текущие трансферты из местных бюджетов – 29 189 тысяча тенге;
текущий ремонт и содержания автомобильных дорог районного значения – 15 000 тысяча тенге;
строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры (газопровода, водопровода и линии электропередач ВЛ-0,4 кВт) по улице Жангельдина и улице Насимуллина села Сайхин Бокейординского района Западно-Казахстанской области – 20 562 тысяча тенге;

3) бюджеттік кредиттер сомасы – 38 178 мың теңге:
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер – 38 178 мың теңге.
5. Жергілікті бюджеттердің тенгерімдігін қамтамасыз ету үшін 2016 жылдың кірістерін бөлу нормативі төмендегі кіші сыныптар кірістері бойынша белгіленсін:
1) жеке табыс салығы аудандық бюджетке 100% көлемінде есепке алынады;
2) әлеуметтік салық аудандық бюджетке 100% көлемінде есепке алынады.
6. Жергілікті атқарушы органдарға қарсы мемлекеттік мекемелер ұсынатын қызметтер мен тауарларды өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған тәртіпте пайданылады.
7. 2016 жылға арналған аудандық бюджет шығынында 13 398 мың теңге сомасында жергілікті атқарушы органының борышын өтеу қарастырылғаны ескерілсін.
8. 2016 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органдарының резерві 4 111 мың теңге көлемінде бекітілсін.
9. 2016 жылдың 1 қаңтарынан бастап Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасымен белгіленген мамандар лауазымдарының тізбесіне сәйкес ауылдық жерлерде қызмет ететін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт саласының азаматтық қызметшілердің ставкаларымен салыстырылғанда лауазымдық жалақыларын 25%-ға көтеру белгіленсін.
10. 2016 жылға арналған аудандық бюджетті орындау барысында секвестірге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
11. 2016 жылға арналған ауылдық округтің бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

3) сумма бюджетных кредитов – 38 178 тысяч тенге:
бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов – 38 178 тысяч тенге;
5. Установить на 2016 год норматив распределения доходов, для обеспечения сбалансированности местных бюджетов, по следующим подклассам доходов:
1) индивидуальный подоходный налог зачисляется в районный бюджет – 100%.
2) социальный налог зачисляется в районный бюджет – 100%.
6. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органам, используется в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Правительством Республики Казахстан.
7. Учесть, что в расходах районного бюджета на 2016 год предусмотрено погашение долга местного исполнительного органа в сумме 13 398 тысяч тенге.
8. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2016 год в размере – 4 111 тысяч тенге.
9. Установить гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающим в сельской местности, согласно перечню должностей специалистов определенных в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан повышение на 25%, с 1 января 2016 года.
10. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2016 год, согласно приложению 4.
11. Перечень бюджетных программ сельских округов на 2016 год утвердить согласно приложению 5.

12. Осы шешімнің орындалуына бақылау жасау Бөкей ордасы аудандық мәслихатының экономикалық дамуы, ауылды дамыту, бюджетті орынды пайдалану, құқық қорғау, қоғамдық тәртіп сақтау жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін (комиссия төрағасы Т. Арыстанбеков).
13. Бөкей ордасы аудандық мәслихатының аппарат басшысы (А. Хайруллин) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде және бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.

12. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Бокейординского районного маслихата по развитии экономики и села, целевое использование бюджета, защита право, охрана общество порядка (председатель комиссии Т. Арыстанбеков).
13. Руководителю аппарата Бокейординского районного маслихата (А. Хайруллин) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции, его официальное опубликование в информационно-правовой системе "Әділет" и средствах массовой информации.

35 719
2
Әлеуметтiк көмек
110 181
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
110 181
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
41 443
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
169
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
35 996
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
806
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
21 110
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
10 657
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
27 167
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
27 115
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20 910
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 495
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
4 710
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
52
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
52
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
246 866
1
Тұрғын үй шаруашылығы
177 609
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
323
027
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу және абаттандыру
323
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
22 559
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
22 300
041
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу және абаттандыру
259
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
2 298
026
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
2 298
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
152 429
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
122 024
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру

35 719
2
Социальная помощь
110 181
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
110 181
002
Программа занятости
41 443
006
Оказание жилищной помощи
169
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
35 996
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
806
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
21 110
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
10 657
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
27 167
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
27 115
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
20 910
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 495
021
'Капитальные расходы государственного органа
4 710
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
52
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
52
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
246 866
1
Жилищное хозяйство
177 609
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
323
027
'Ремонт и благоустройство объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
323
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
22 559
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
22 300
041
'Ремонт и благоустройство объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
259
464
Отдел образования района (города областного значения)
2 298
026
Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
2 298
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
152 429
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
122 024
004
'Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры

464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
003
Жалпы білім беру
Бөкей ордасы
аудандық мәслихатының
2015 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 27-2 шешіміне
5-қосымша
2016 жылға арналған ауылдық округтердің бюджеттік бағдарламалары
Функционалдық топ
Функционалдық кіші топ
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
1
Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкiлдi, атқарушы және басқа органдар

464
Отдел образования района (города областного значения)
003
Общеобразовательное обучение
Приложение 5
к решению Бокейординского
районного маслихата
от 24 декабря 2015 года № 27-2
Бюджетные программы сельских округов в 2016 году
Функциональная группа
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Бюджетная программа
Наименование
01
Государственные услуги общего характера
1
Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления

123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
5
Денсаулық сақтау
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
002
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
3
Елді-мекендерді көркейту
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
008
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
13
Басқалар
9
Басқалар
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
040
"Өңірлерді дамыту" Бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру

123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
5
Здравоохранение
9
Прочие услуги в области здравоохранения
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
002
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
3
Благоустройство населенных пунктов
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
008
Освещение улиц населенных пунктов
13
Прочие
9
Прочие
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов"