"2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы"
Батыс Қазақстан облысы Жаңақала аудандық мәслихатының 2015 жылғы 25 желтоқсандағы № 31-3 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 14 қаңтарда № 4225 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Жаңақала аудандық мәслихатының 2017 жылғы 10 наурыздағы № 9-8 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Жаңақала аудандық мәслихатының 10.03.2017 № 9-8 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2016 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 3 602 419 мың теңге:
салықтық түсімдер – 554 512 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 226 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 300 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 047 381 мың теңге;
2) шығындар – 3 625 068 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 51 400 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 66 948 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 15 548 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 9 317 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 9 317 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -83 366 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 83 366 мың теңге:
қарыздар түсімі – 66 811 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 15 548 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары -32 103 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Жаңақала аудандық мәслихатының 05.12.2016 № 7-1 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2016 жылға арналған аудандық бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "2016-2018 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" 2015 жылғы 30 қарашадағы Заңына, Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2015 жылғы 14 желтоқсандағы №29-2 "2016-2018 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2015 жылғы 23 желтоқсандағы №4190 тіркелген, 2015 жылғы 24 желтоқсандағы "Орал өңірі" газетінде жарияланған) шешіміне және осы шешімнің 4-тармағына сәйкес қалыптастырылды.

"О районном бюджете на 2016-2018 годы"
Решение Жангалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 25 декабря 2015 года № 31-3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 14 января 2016 года № 4225. Утратило силу решением Жангалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 10 марта 2017 года № 9-8
Сноска. Утратило силу решением Жангалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 10.03.2017 № 9-8 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2016-2018 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 602 419 тысяч тенге:
налоговые поступления – 554 512 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 226 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 300 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 047 381тысяч тенге;
2) затраты – 3 625 068 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 51 400 тысяч тенге:
бюджетные кредиты –66 948 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 15 548 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 9 317 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 9 317 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -83 366 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 83 366 тысяч тенге:
поступление займов – 66 811 тысяч тенге;
погашение займов – 15 548 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 32 103 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Жангалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 05.12.2016 № 7-1 (вводится в действие с 01.01.2016).
2. Поступления в районный бюджет на 2016 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2016-2018 годы", решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 14 декабря 2015 года №29-2 "Об областном бюджете на 2016-2018 годы" (зарегистрированное 23 декабря 2015 года в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №4190, опубликованное 24 декабря 2015 года в газете "Приуралье") и согласно пункту 4 настоящего решения.

3. Қазақстан Республикасының "2016-2018 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 11, 12, 14, 15, 17, 19-баптары қатерге және басшылыққа алынсын.
1) 2016 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы - 900 273 мың теңге көлемінде қарастырылсын:
Жаңақала ауданы Жаңақала ауылындағы 100 орындық интернаты мен 600 орындық мектеп-лицейін күтіп ұстауға - 114 633 мың теңге;
балалармен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету - 15 350 мың теңге;
білім беру ұйымдарына бейне бақылау жүйесін қондыруға - 10 800 мың теңге;
жалпы білім беретін мектептер мен колледждерге компьютерлер сатып алуға - 10 176 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарына мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға - 5 659 мың теңге;
жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер - 18 214 мың теңге;
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын көбейту - 3 364 мың теңге;
мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгілері мен сілтегіштерін орнатуға - 8 мың теңге;
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын ағымдағы жөндеу және күтіп ұстауға - 15 000 мың теңге;
агроөнеркәсіптік кешеннің жергілікті атқарушы органдарының бөлімшелерін ұстауға - 3 308 мың теңге;
жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын азаматтық қызметшілерге еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделіне көшуге, сондай-ақ оларға лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге - 590 786 мың теңге;
мемлекеттік әкімшілік қызметшілер еңбекақысының деңгейін арттыруға -45 000 мың теңге;
азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімінің штат санын ұстауға - 1 164 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға берілетін бюджеттік кредиттерге - 66 811 мың теңге.
4. 2016 жылға арналған аудандық бюджетте бюджеттік кредиттердің өтеуін жалпы сомасы - 15 548 мың теңге түсімдер қарастырылсын.
5. Жергілікті бюджеттердің теңгерімдігін қамтамасыз ету үшін 2016 жылдың кірістерін бөлу нормативі төмендегі ішкі сыныптар кірістері бойынша белгіленсін:
1) жеке табыс салығы аудандық бюджетке 100 пайыз есепке алынады;
2) әлеуметтік салық аудандық бюджетке 100 пайыз есепке алынады.
6. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын қызметтер мен тауарларды өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған тәртіпте пайдаланылады.

3. Принять к сведению и руководству статьи 11, 12, 14, 15, 17, 19 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2016-2018 годы".
1) Учесть в районном бюджете на 2016 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского бюджета в общей сумме - 900 273 тысячи тенге:
содержание школы-лицея на 600 мест и интерната на 100 мест в поселке Жангала Жангалинского района - 114 633 тысячи тенге;
обследование психического здоровья детей и подростков и оказания психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению - 15 350 тысяч тенге;
установка систем видеонаблюдения в организациях образования - 10 800 тысяч тенге;
приобретение компьютеров для общеобразовательных школ и колледжей - 10 176 тысяч тенге;
реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования - 5 659 тысяч тенге;
целевые трансферты выделенные из местного бюджета - 18 214 тысячи тенге;
на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами - 3 364 тысячи тенге;
установка дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов – 8 тысяч тенге;
на текущий ремонт и содержания автомобильных дорог районного значения - 15 000 тысяч тенге;
на содержание подразделения местного исполнительного органа агропромышленного комплекса - 3 308 тысяч тенге;
переход на новую модель системы оплаты труда гражданских служащих, финансируемых из местных бюджетов, а также выплату им ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам - 590 786 тысяч тенге;
на повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих – 45 000 тысяч тенге;
содержание штатной численности отдела регистрации актов гражданского состояния – 1 164 тысяч тенге;
бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов - 66 811 тысяча тенге.
4. Учесть в районном бюджете на 2016 год поступление сумм погашения бюджетных кредитов в общей сумме – 15 548 тысяч тенге.
5. Установить на 2016 год норматив распределения доходов, для обеспечения сбалансированности районного бюджета, по следующим подклассам доходов:
1) индивидуальный подоходный налог, зачисляется в районный бюджет в размере 100 процентов;
2) социальный налог, зачисляется в районный бюджет в размере 100 процентов.
6. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органам, используются в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Правительством Республики Казахстан.

7. Облыстық бюджеттен аудан бюджетіне 2016 жылға берілетін субвенция көлемінің жалпы сомасы - 1 682 699 мың теңге болып белгіленсін.
8. 2016 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджетке бюджеттік кредиттерді өтеуге сомасы - 15 548 мың теңге қарастырылсын.
9. 2016 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві - 4000 мың теңге көлемінде бекітілсін.
10. 2016 жылдың 1 қаңтарынан бастап Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасымен белгіленген мамандар лауазымдарының тізбесіне ауылдық жерлерде қызмет ететін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласының азаматтық қызметшілеріне осы қызмет түрлерімен қалада айналысатын азаматтық қызметшілердің ставкаларымен салыстырғанда лауазымдық жалақыларын 25%-ға көтеру белгіленсін.

7. Установить на 2016 год размеры субвенций, передаваемый из областного бюджета в бюджет района в общей сумме – 1 682 699 тысяч тенге.
8. Предусмотреть в районном бюджете на 2016 год погашение бюджетных кредитов в областной бюджет в сумме – 15 548 тысяч тенге.
9. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2016 год в размере - 4 000 тысяч тенге.
10. Установить гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии работающим в сельской местности, согласно перечню должностей специалистов определенных в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан повышение на 25% должностных окладов по сравнению со ставками гражданских служащих, занимающимися этими видами деятельности в городских условиях, с 1 января 2016 года.

11. 2016 жылға арналған жергілікті бюджеттердің атқару үдерісінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
12. 2016 жылға арналған ауылдық округтердің бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
13. Жаңақала аудандық мәслихат аппаратының басшысы (С.Успанова) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде және бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.

11. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2016 год согласно приложению 4.
12. Утвердить перечень бюджетных программ сельских округов на 2016 год согласно приложению 5.
13. Руководителю аппарата районного маслихата (Успанова С.) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции, его официальное опубликование в информационно-правовой системе "Әділет" и в средствах массовой информации.

7 423
477
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы мен жер қатынастары бөлімі
13 778
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және жер қатынастары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
13 778
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
64 919
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
64 919
011
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
64 919
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
11 301
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
11 301
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
11 301
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
11 301
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0
108
Бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
0
12
Көлік және коммуникация
2 245
1
Автомобиль көлігі
2 245
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
1 761
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
1 761
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
484
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
0
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
484
13
Басқалар
32 818
3
Кәсіпкерлік қызметті қолдау және бәсекелестікті қорғау
6 817
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі
6 817
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6 717
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
100
9
Басқалар
26 001
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
22 001
040
"Өңірлерді дамыту" Бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
22 001
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі

7 423
477
Отдел сельского хозяйства и земельных отношений района (города областного значения)
13 778
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и земельных отношений
13 778
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
64 919
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
64 919
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
64 919
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
11 301
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
11 301
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
11 301
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
11 301
015
Капитальные расходы государственного органа
0
108
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
0
12
Транспорт и коммуникации
2 245
1
Автомобильный транспорт
2 245
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
1 761
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
1 761
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
484
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
0
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
484
13
Прочие
32 818
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
6 817
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
6817
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства
6 717
004
Капитальные расходы государственного органа
100
9
Прочие
26 001
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
22 001
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов"
22 001
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)