2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Батыс Қазақстан облысы Жәнібек аудандық мәслихатының 2015 жылғы 25 желтоқсандағы № 41-1 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 14 қаңтарда № 4227 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Жәнібек аудандық мәслихатының 2017 жылғы 10 наурыздағы № 12-16 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Жәнібек аудандық мәслихатының 10.03.2017 № 12-16 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Жәнібек аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2016 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2 613 862 мың теңге:
салықтық түсімдер – 311 003 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 5 683 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 779 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2 296 397 мың теңге;
2) шығындар – 2 652 513 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 52 003 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 66 812 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 14 809 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -90 654 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 90 654 мың теңге:
қарыздар түсімі – 66 812 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 14 809 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 38 651 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Жәнібек аудандық мәслихатының 30.11.2016 № 9-1 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2016 жылға арналған аудандық бюджеттің түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес және Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2015 жылғы 14 желтоқсандағы 29-2 "2016-2018 жылға арналған облыстық бюджет туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімде 2015 жылғы 23 желтоқсанда № 4190 тіркелген, 2015 жылғы 24 желтоқсанда № 166 "Орал өңірі" газетінде жарияланған) шешімінің 5-тармағының 1), 2) тармақшаларына сәйкес қалыптастырылады.
3. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын қызметтер мен тауарларды өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған тәртіпте пайдаланылады.

О районном бюджете на 2016-2018 годы
Решение Жанибекского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 25 декабря 2015 года № 41-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 14 января 2016 года № 4227. Утратило силу решением Жанибекского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 10 марта 2017 года № 12-16
Сноска. Утратило силу решением Жанибекского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 10.03.2017 № 12-16 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года Жанибекский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2016-2018 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 613 862 тысяч тенге:
налоговые поступления – 311 003 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 5 683 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 779 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 296 397 тысяч тенге;
2) затраты – 2 652 513 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 52 003 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 66 812 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 14 809 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -90 654 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 90 654 тысячи тенге;
поступление займов – 66 812 тысяч тенге;
погашение займов – 14 809 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 38 651 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Жанибекского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 30.11.2016 № 9-1 (вводится в действие с 01.01.2016).
2. Поступления в районный бюджет на 2016 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан и согласно подпунктам 1), 2) пункта 5 решения Западно-Казахстанского областного маслихата от 14 декабря 2015 года № 29-2 "Об областном бюджете на 2016-2018 годы" (зарегистрированное 23 декабря 2015 года в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4190, опубликованное 24 декабря 2015 года в газете "Приуралье" № 166).
3. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органам, используются в порядке определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Правительством Республики Казахстан.

4. 2016 жылдың 1 қаңтарынан бастап Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасымен белгіленген мамандар лауазымдарының тізбесіне ауылдық жерлерге қызмет ететін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласының азаматтық қызметшілеріне осы қызмет түрлерімен қалада айналысатын азаматтық қызметшілердің ставкаларымен салыстырғанда лауазымдық жалақыларын 25%-ға көтеру белгіленсін.
5. Жергілікті атқарушы органның 2016 жылға арналған резерві 4 000 мың теңге мөлшерінде бекітілсін.
6. 2016 жылға арналған жергілікті бюджетті атқару процесінде секвестрлендіруге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. 2016 жылға арналған ауылдық округтердің бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. Жәнібек аудандық мәслихат аппарат басшысының уақытша міндетін атқарушы (Н. Мусин) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде және бұқаралық ақпарат құралдарында оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.

4. Установить гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, работающим в сельской местности, согласно перечню должностей специалистов определенных в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан повышение на 25% должностных окладов по сравнению со ставками гражданских служащих, занимающимися этими видами деятельности в городских условиях, с 1 января 2016 года.
5. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2016 год в размере 4 000 тысяч тенге.
6. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестрированию в процессе исполнения местного бюджета на 2016 год, согласно приложению 4.
7. Утвердить перечень бюджетных программ сельских округов на 2016 год, согласно приложение 5.
8. Временно исполняющему обязанности руководителя аппарата Жанибекского районного маслихата (Н. Мусин) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции, его официальное опубликование в информационно-правовой системе "Әділет" и в средствах массовой информации.

20 963
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11 714
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
9 249
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
17 217
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12 555
014
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 150
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
1 512
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
140 339
1
Ауыл шаруашылығы
95 041
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
13 865
099
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
13 865
466
Ауданның (облыстық маңызы қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
9 129
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
9 129
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
58 487
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
16 786
005
Мал көмінділерінің (биотермиялық шұңқырлардың) жұмыс істеуін қамтамасыз ету
3 211
006
Ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастыру
5 114
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
1 394
008
Алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
15 991
047
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
15 991
498
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары және ауыл шаруашылығы бөлімі
13 560
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары және ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
13 560
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
45 298
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
45 298
011
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
45 298
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
13 631
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
13 631
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
13 631
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер

20 963
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
11 714
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
9 249
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
17 217
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
12 555
014
Капитальные расходы государственного органа
3 150
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1 512
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
140 339
1
Сельское хозяйство
95 041
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
13 865
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
13 865
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
9 129
010
Развитие объектов сельского хозяйства
9 129
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
58 487
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
16 786
005
Обеспечение функционирования скотомогильников (биотермических ям)
3 211
006
Организация санитарного убоя больных животных
5 114
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
1 394
008
Возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения
15 991
047
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
15 991
498
Отдел земельных отношений и сельского хозяйства района (города областного значения)
13 560
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере земельных отношений и сельского хозяйства
13 560
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
45 298
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
45 298
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
45 298
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
13 631
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
13 631
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
13 631
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)