Зеленов аудандық мәслихатының 2014 жылғы 26 желтоқсандағы № 30-2 "2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Зеленов аудандық мәслихатының 2015 жылғы 10 сәуірдегі № 32-1 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 16 сәуірде № 3887 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Зеленов аудандық мәслихатының 2016 жылғы 11 қаңтардағы № 40-3 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Зеленов аудандық мәслихатының 11.01.2016 № 40-3 шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына және Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 23-1 "Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2014 жылғы 12 желтоқсандағы № 21-2 "2015-2017 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3867 тіркелген) шешіміне сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Зеленов аудандық мәслихатының 2014 жылғы 26 желтоқсандағы № 30-2 "2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3759 тіркелген, 2015 жылғы 16 қаңтардағы "Ауыл тынысы" газетінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. 2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2015 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 4 649 483 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 155 734 мың тенге;
салықтық емес түсімдер – 3 340 мың тенге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 50 000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 440 409 мың теңге;
2) шығындар – 4 623 420 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 106 096 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 136 762 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 30 666 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 46 631 мың теңге:
қаржы активтерiн сатып алу – 46 631 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -126 664 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 126 664 мың теңге:
қарыздар түсімі – 136 758 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 30 666 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 20 572 мың теңге.";
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в решение Зеленовского районного маслихата от 26 декабря 2014 года № 30-2 "О районном бюджете на 2015 - 2017 годы"
Решение Зеленовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 10 апреля 2015 года № 32-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 16 апреля 2015 года № 3887. Утратило силу - решением Зеленовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 11 января 2016 года № 40-3
Сноска. Утратило силу - решением Зеленовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 11.01.2016 № 40-3.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года и решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 27 марта 2015 года № 23-1 "О внесении изменений и дополнения в решение Западно-Казахстанского областного маслихата от 12 декабря 2014 года № 21-2 "Об областном бюджете на 2015-2017 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 3867) районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Зеленовского районного маслихата от 26 декабря 2014 года № 30-2 "О районном бюджете на 2015-2017 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 3759, опубликованное 16 января 2015 года в газете "Ауыл тынысы"), следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2015-2017 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 649 483 тысячи тенге:
налоговые поступления – 1 155 734 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 3 340 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 50 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 440 409 тысяч тенге;
2) затраты – 4 623 420 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 106 096 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 136 762 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 30 666 тысяч тенге;
сальдо по операциям с финансовыми активами – 46 631 тысяча тенге:
приобретение финансовых активов – 46 631 тысяча тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -126 664 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 126 664 тысячи тенге:
поступление займов – 136 758 тысяч тенге;
погашение займов – 30 666 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 20 572 тысячи тенге.";
пункт 3 изложить в следующей редакции:

"3. Қазақстан Республикасының "2015-2017 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 11, 12-баптары қатерге және басшылыққа алынсын:
1) 2015 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы 518 837 мың теңге көлемінде қарастырылсын, соның ішінде:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға, оның ішінде еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделі деңгейіне сәйкес төленетін еңбекақы мөлшерін жеткізуге – 5 987 мың теңге;
үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыруға – 48 017 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге - 500 мың теңге;
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге – 1 197 мың теңге;
мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгілері мен сілтегіштерін орнатуға – 433 мың теңге;
мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын көбейтуге – 8 086 мың теңге;
біржолғы материалдық көмек көрсетуге – 24 915 мың теңге;
материалдық көмекті төлегені үшін екінші деңгейдегі банктерге комиссиялық сыйақы – 249 мың теңге;
мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілері болып табылмайтын жұмыскерлеріне, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындардың жұмыскерлеріне еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделі бойынша еңбекақы төлеуге және олардың лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге – 235 790 мың теңге;
кезекте тұрғандар үшін тұрғын үй салуға – 11 303 мың теңге;
мамандандырылған уәкілетті ұйымдардың жарғылық капиталдарын ұлғайтуға – 40 631 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер – 136 758 мың теңге;
азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімдерінің штат санын ұстауға – 1 040 мың теңге;
агроөнеркәсіптік кешеннің жергілікті атқарушы органдарының бөлімшелерін ұстауға – 3 931 мың теңге;
2) 2015 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 205 292 мың теңге көлемінде ескерілсін:
Қаражар ауылындағы су құбырын реконструкциялауға – 12 097 мың теңге;
мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерді сатып алу және жеткізуге – 22 589 мың теңге;
табиғи сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін техника сатып алу – 21 624 мың теңге;
мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгілері мен сілтегіштерін орнатуға – 186 мың теңге;

"3. Принять к сведению и руководству статьи 11, 12 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2015-2017 годы":
1) Учесть в районном бюджете на 2015 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского бюджета в общей сумме 518 837 тысяч тенге, в том числе:
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования, из них на доведение размера оплаты труда до уровня в соответствии с новой моделью системы оплаты труда – 5 987 тысяч тенге;
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе – 48 017 тысяч тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи – 500 тысяч тенге;
на выплату государственных пособий на детей до 18 лет – 1 197 тысяч тенге;
на установку дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов – 433 тысячи тенге;
на увеличение норм обеспечения нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами – 8 086 тысяч тенге;
на оказание единовременной материальной помощи – 24 915 тысяч тенге;
на комиссионное вознаграждение банкам второго уровня за выплату материальной помощи – 249 тысяч тенге;
на оплату труда по новой модели системы оплаты труда и выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов – 235 790 тысяч тенге;
на строительство жилья для очередников – 11 303 тысячи тенге;
на увеличение уставных капиталов специализированных уполномоченных организаций – 40 631 тысяч тенге;
на бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов – 136 758 тысяч тенге;
на содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния – 1 040 тысяч тенге;
на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса – 3 931 тысяча тенге;
2) Учесть в районном бюджете на 2015 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета в общей сумме 205 292 тысячи тенге:
на реконструкцию водопровода села Каражар – 12 097 тысяч тенге;
на приобретение и доставку учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования – 22 589 тысяч тенге;
на приобретение техники в целях предотвращения чрезвычайных ситуаций природного характера – 21 624 тысячи тенге;
на установку дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов – 186 тысяч тенге;

аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын ағымдағы жөндеу және күтіп ұстауға – 57 000 мың теңге;
патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағуға – 22 804 мың теңге;
балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсетуге – 10 362 мың теңге;
Мичурин жалпы орта білім беретін мектеп-балабақшаға күрделі жөндеу жүргізуге – 52 277 мың теңге;
Дариян ауылындағы балабақшаға күрделі жөндеу жүргізуге – 6 353 мың теңге.";
аталған шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Аудандық мәслихат аппаратының басшысы (Г. А. Терехов) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде және бұқаралық ақпарат құралдарында оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы шешім 2015 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрайымы В. Шохина
Аудандық мәслихат хатшысы Р. Исмагулов
Зеленов аудандық
мәслихатының
2015 жылғы 10 сәуірдегі
№ 32-1 шешіміне
қосымша
Зеленов аудандық
мәслихатының
2014 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 30-2 шешіміне
1-қосымша
2015 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы
мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Ерекшелігі
Атауы

на текущий ремонт и содержания автомобильных дорог районного значения - 57 000 тысяч тенге;
на государственную поддержку по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях - 22 804 тысячи тенге;
на обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению – 10 362 тысячи тенге;
на капитальный ремонт Мичуринской средней общеобразовательной школы-сад – 52 277 тысяч тенге;
на капитальный ремонт детского сада в селе Дарьинское – 6 353 тысячи тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Руководителю аппарата районного маслихата (Терехов Г. А.) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции, его официальное опубликование в информационно-правовой системе "Әділет" и средствах массовой информации.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2015 года.
Председатель сессии В. Шохина
Секретарь районного маслихата Р. Исмагулов
Приложение 1
к решению Зеленовского
районного маслихата
от 10 апреля 2015 года № 32-1
Приложение 1
к решению Зеленовского
районного маслихата
от 26 декабря 2014 года № 30-2
Районный бюджет на 2015 год
Категория
Сумма
тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование