Қаратөбе аудандық мәслихатының 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 29-2 "2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе аудандық мәслихатының 2015 жылғы 7 сәуірдегі № 31-1 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 22 сәуірде № 3896 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе аудандық мәслихатының 2016 жылғы 22 сәуірдегі № 2-12 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе ордасы аудандық мәслихаттың 22.04.2016 № 2-12 шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қаратөбе аудандық мәслихатының 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 29-2 "2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3756 тіркелген, 2015 жылғы 23 қаңтардағы "Қаратөбе өңірі" газетінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. 2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 5 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2015 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 2 283 817 мың теңге:
салықтық түсімдер – 176 207 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 7 410 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 50 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2 100 150 мың теңге;
2) шығындар – 2 291 286 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 45 458 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 59 460 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 14 002 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 52 927 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 52 927 мың теңге:
қарыздар түсімі – 59 460 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 14 002 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 7 469 мың теңге.";
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Қазақстан Республикасының "2015-2017 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 11, 12, 15, 17, 19-баптары мәліметке және басшылыққа алынсын:
1) 2015 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы – 222 586 мың теңге қарастырылсын, соның ішінде:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 32 596 мың теңге;

О внесении изменений в решение Каратобинского районного маслихата от 24 декабря 2014 года № 29-2 "О районном бюджете на 2015-2017 годы"
Решение Каратобинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 7 апреля 2015 года № 31-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 22 апреля 2015 года № 3896. Утратило силу решением Каратобинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 22 апреля 2016 года № 2-12
Сноска. Утратило силу решением Каратобинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 22.04.2016 № 2-12.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Каратобинского районного маслихата от 24 декабря 2014 года № 29-2 "О районном бюджете на 2015-2017 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3756, опубликованное 23 января 2015 года в газете "Қаратөбе өңірі") следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2015-2017 годы согласно приложениям 1, 5 соответственно, в том числе на 2015 год в следующем объеме:
1) доходы – 2 283 817 тысяч тенге:
налоговые поступления – 176 207 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 7 410 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 50 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 100 150 тысяч тенге;
2) затраты – 2 291 286 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 45 458 тысячи тенге:
бюджетные кредиты – 59 460 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 14 002 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 52 927 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 52 927 тысяч тенге:
поступление займов – 59 460 тысяч тенге;
погашение займов – 14 002 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 7 469 тысяч тенге.";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Принять к сведению и руководству статьи 11, 12, 15, 17, 19 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2015-2017 годы":
1) Учесть в районном бюджете на 2015 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского бюджета в общей сумме – 222 586 тысяч тенге, в том числе:
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 32 596 тысяч тенге;

үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыларын арттыруға – 17 415 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 315 мың теңге;
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге – 1 503 мың теңге;
мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгілері мен сілтегіштерін орнатуға – 42 мың теңге;
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын көбейтуге – 1 076 мың теңге;
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге – 4 393 мың теңге, соның ішінде:
біржолғы материалдық көмек көрсетуге – 4 350 мың теңге;
материалдық көмекті төлегені үшін екінші деңгейдегі банктерге комиссиялық сыйақы төлеуге – 43 мың теңге;
мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілері болып табылмайтын жұмыскерлеріне, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындардың жұмыскерлеріне еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделі бойынша еңбекақы төлеуге және олардың лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге – 99 663 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер – 59 460 мың теңге;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға – 1 933 мың теңге;
азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімдерінің штат санын ұстауға – 853 мың теңге;
агроөнеркәсіптік кешеннің жергілікті атқарушы органдарының бөлімшелерін ұстауға – 3 337 мың теңге;
2) 2015 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 130 361 мың теңге көлемінде ескерілсін, соның ішінде:
Егіндікөл ауылындағы 424 оқушыға арналған мектепті күрделі жөндеуге (түзетуге) – 11 348 мың теңге;
Қаратөбе ауылындағы Ғарифолла Құрманғалиев атындағы саябақты абаттандыруға – 8 583 мың теңге;
Қаратөбе ауылындағы ауылішілік су бұру желісін қайта құруға (түзетуге) – 45 014 мың теңге;
табиғи сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін техника сатып алуға – 21 624 мың теңге;
балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсетуге – 11 846 мың теңге;
жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдауға – 870 мың теңге;
мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгілері мен сілтегіштерін орнатуға – 18 мың теңге;

на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе – 17 415 тысяч тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи – 315 тысяч тенге;
на выплату государственных пособий на детей до 18 лет – 1 503 тысячи тенге;
на установку дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов – 42 тысячи тенге;
на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами – 1 076 тысяч тенге;
на проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне – 4 393 тысячи тенге, в том числе:
на оказание единовременной материальной помощи – 4 350 тысяч тенге;
на комиссионное вознаграждение банкам второго уровня на выплату материальной помощи – 43 тысячи тенге;
на оплату труда по новой модели системы оплаты труда и выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов – 99 663 тысячи тенге;
бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов – 59 460 тысяч тенге;
на проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда – 1 933 тысячи тенге;
на содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния – 853 тысячи тенге;
на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса – 3 337 тысяч тенге;
2) Учесть в районном бюджете на 2015 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета в общей сумме 130 361 тысяча тенге, в том числе:
на капитальный ремонт (корректировку) школы на 424 учащихся в селе Егиндиколь – 11 348 тысяч тенге;
на благоустройство парка имени Гарифуллы Курмангалиева в селе Каратобе– 8 583 тысячи тенге;
на реконструкцию (корректировку) внутрипоселковых водопроводных сетей села Каратобе – 45 014 тысяч тенге;
на приобретение техники для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного характера – 21 624 тысячи тенге;
обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению – 11 846 тысяч тенге;
государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях – 870 тысяч тенге;
установка дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов – 18 тысяч тенге;

8 542
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды iске асыру
10 918
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
700
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
16 159
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8 769
014
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
529
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
6 861
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
79 389
1
Ауыл шаруашылығы
35 525
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
14 707
099
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
14 707
460
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы, ветеринария және жер қатынастары бөлімі
20 818
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағында жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы, ветеринария және жер қатынастары саласында мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
14 057
003
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
36
006
Ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастыру
654
012
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
1 000
017
Алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
5 071
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
43 864
460
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылық, ветеринария және жер қатынастары бөлiмi
43 864
015
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
43 864
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
17 958
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
17 958
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
17 958
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
9 011
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
7 647
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 300
12
Көлiк және коммуникация
24 198
1
Автомобиль көлiгi
24 198

8 542
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
10 918
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
700
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
16 159
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
8 769
014
Капитальные расходы государственного органа
529
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
6 861
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
79 389
1
Сельское хозяйство
35 525
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
14 707
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
14 707
460
Отдел сельского хозяйства, ветеринарии и земельных отношений района (города областного значения)
20 818
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства, ветеринарии и земельных отношений на территории района (города областного значения)
14 057
003
Капитальные расходы государственных органов
36
006
Организация санитарного убоя больных животных
654
012
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
1 000
017
Возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения
5 071
10
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
43 864
460
Отдел сельского хозяйства, ветеринарии и земельных отношений района (города областного значения)
43 864
015
Проведение противоэпизоотических мероприятий
43 864
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
17 958
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
17 958
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
17 958
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
9 011
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
7 647
015
Капитальные расходы государственного органа
1 300
12
Транспорт и коммуникации
24 198
1
Автомобильный транспорт
24 198

005
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
14 002
Санаты
Сомасы
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
8
Бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары
7 469
01
Бюджет қаражаты қалдықтары
7 469
1
Бюджет қаражатының бос қалдықтары
7 469
Қаратөбе аудандық
мәслихатының
2015 жылғы 7 сәуірдегі
№ 31-1 шешіміне
2-қосымша
Қаратөбе аудандық мәслихатының
2014 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 29-21 шешіміне
5-қосымша
Қаратөбе ауданы бойынша ауылдық округтер әкімі аппаратының
2015 жылға арналған бюджеттік бағдарламалары
№ п/н
А/о атауы
001 "Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер"
002 "Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру"
005 "Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру"
008 "Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру"
009 "Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету"
011 "Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру"
022 "Мемлекеттік органның күрделі шығыстары"
040 ""Өңірлерді дамыту" Бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру"
Барлығы (мың теңге)
1
Қаратөбе ауылдық округі

005
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
14002
Категория
Сумма
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
Приобретение финансовых активов
0
Используемые остатки бюджетных средств
7469
01
Остатки бюджетных средств
7469
1
Свободные остатки бюджетных средств
7469
Приложение 2
к решению Каратобинского
районного маслихата
№ 31-1 от 7 апреля 2015 года
Приложение 5
к решению Каратобинского
районного маслихата
№ 29-2 от 24 декабря 2014 года
Бюджетные программы аппарата акима района в городе, города районного значения,
поселка, села, сельского округа по Каратобинскому району на 2015 год
№ п/н
Наименование с/о
001 "Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа"
002 "Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь"
005 "Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности"
008 "Освещение улиц населенных пунктов
009 "Обеспечение санитарии населенных пунктов
011 "Благоустройство и озеленение населенных пунктов"
022 "Капитальные расходы государственного органа"
040 "Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов"
Всего (тыс. тенге)
1
Каратобинский сельский округ