Қаратөбе аудандық мәслихатының 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 29-2 "2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе аудандық мәслихатының 2015 жылғы 12 тамыздағы № 34-2 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 4 қыркүйекте № 4022 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе аудандық мәслихатының 2016 жылғы 22 сәуірдегі № 2-12 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе ордасы аудандық мәслихаттың 22.04.2016 № 2-12 шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қантардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қаратөбе аудандық мәслихатының 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 29-2 "2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3756 тіркелген, 2015 жылғы 23 қаңтардағы "Қаратөбе өңірі" газетінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. 2015-2017 жылдарға арналған аудан бюджет 1, 5-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2015 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2 322 181 мың теңге:
салықтық түсімдер – 201 207 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 7 410 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 50 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2 113 514 мың теңге;
2) шығындар – 2 321 787 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 45 458 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 59 460 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 14 002 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 7 863 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 7863 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -52 927 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 52 927 мың теңге:
қарыздар түсімі – 59 460 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 14 002 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 7 469 мың теңге.";
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. 2015 жылға арналған аудандық бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2014 жылғы 28 қарашадағы "2015-2017 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына және осы шешімнің 4-тармағына сәйкес қалыптастырылады.";
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Қазақстан Республикасының "2015-2017 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 11, 12, 15, 17, 19-баптары мәліметке және басшылыққа алынсын:

О внесении изменений в решение Каратобинского районного маслихата от 24 декабря 2014 года № 29-2 "О районном бюджете на 2015-2017 годы"
Решение Каратобинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 12 августа 2015 года № 34-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 4 сентября 2015 года № 4022. Утратило силу решением Каратобинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 22 апреля 2016 года № 2-12
Сноска. Утратило силу решением Каратобинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 22.04.2016 № 2-12.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Каратобинского районного маслихата от 24 декабря 2014 года № 29-2 "О районном бюджете на 2015-2017 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3756, опубликованное 23 января 2015 года в газете "Қаратөбе өңірі") следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2015-2017 годы согласно приложениям 1, 5 соответственно, в том числе на 2015 год в следующем объеме:
1) доходы – 2 322 181 тысяча тенге:
налоговые поступления – 201 207 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 7 410 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 50 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 113 514 тысячи тенге;
2) затраты – 2 321 787 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 45 458 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 59 460 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 14 002 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 7 863 тысячи тенге:
приобретение финансовых активов – 7 863 тысячи тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -52 927 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 52 927 тысяч тенге;
поступление займов – 59 460 тысяч тенге;
погашение займов – 14 002 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 7 469 тысяч тенге.";
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Поступления в районный бюджет на 2015 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан от 28 ноября 2014 года "О республиканском бюджете на 2015-2017 годы" и пункту 4 настоящего решения.";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Принять к сведению и руководству статьи 11, 12, 15, 17, 19 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2015-2017 годы":

1) 2015 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы – 224 322 мың теңге, оның ішінде:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға, оның ішінде еңбекақы жүйесінің жаңа моделінің деңгейіне сәйкес еңбекақы мөлшерін жеткізуге – 25 648 мың теңге;
үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыларын арттыруға – 17 415 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 315 мың теңге;
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге – 1 503 мың теңге;
мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгілері мен сілтегіштерін орнатуға – 42 мың теңге;
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын көбейтуге – 1 076 мың теңге;
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге – 4 393 мың теңге, соның ішінде:
біржолғы материалдық көмек көрсетуге – 4 350 мың теңге;
материалдық көмекті төлегені үшін екінші деңгейдегі банктерге комиссиялық сыйақы – 43 мың теңге;
мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілері болып табылмайтын жұмыскерлеріне, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындардың жұмыскерлеріне еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделі бойынша еңбекақы төлеуге және олардың лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге – 100 484 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер – 59 460 мың теңге;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялауға – 1 933 мың теңге;
мамандандырылған уәкілетті ұйымдардың жарғылық капиталдарын ұлғайтуға – 7 863 мың теңге;
азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімдерінің штат санын ұстауға – 853 мың теңге;
жергілікті атқарушы органдарының агроөнеркәсіптік кешен бөлімшелерін ұстауға – 3 337 мың теңге;
2) 2015 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 141 989 мың теңге көлемінде ескерілсін, соның ішінде:
Егіндікөл ауылындағы 424 оқушыға арналған мектепті күрделі жөндеуге (түзету) – 11 348 мың теңге;
Қаратөбе ауылындағы Ғарифолла Құрманғалиев атындағы саябақты абаттандыруға – 8 583 мың теңге;
Қаратөбе ауылындағы ауылішілік су бұру желісін қайта құруға (түзету) – 45 014 мың теңге;
табиғи сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін техника сатып алуға – 21 624 мың теңге;
балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсетуге – 11846 мың теңге;
жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдауға – 870 мың теңге;
мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгілері мен сілтегіштерін орнатуға – 18 мың теңге;
Қаратөбе ауылының бас жоспарын әзірлеуге – 7058 мың теңге;

1) Учесть в районном бюджете на 2015 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского бюджета в общей сумме – 224 322 тысячи тенге, в том числе:
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования, из них на доведение размера оплаты труда до уровня в соответствии с новой моделью системы оплаты труда – 25 648 тысяч тенге;
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе – 17 415 тысяч тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи – 315 тысяч тенге;
на выплату государственных пособий на детей до 18 лет – 1 503 тысячи тенге;
на установку дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов – 42 тысячи тенге;
на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами – 1 076 тысяч тенге;
на проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне – 4 393 тысячи тенге, в том числе:
на оказание единовременной материальной помощи – 4 350 тысяч тенге,
на комиссионное вознаграждение банкам второго уровня за выплату материальной помощи – 43 тысячи тенге;
на оплату труда по новой модели системы оплаты труда и выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов – 100 484 тысяч тенге;
бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов – 59 460 тысяч тенге;
на проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда – 1 933 тысячи тенге;
на увеличение уставных капиталов специализированных уполномоченных организаций –7 863 тысячи тенге;
на содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния – 853 тысячи тенге;
на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса – 3 337 тысяч тенге;
2) Учесть в районном бюджете на 2015 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета в общей сумме 141 989 тысяч тенге, в том числе:
на капитальный ремонт (корректировку) школы на 424 учащихся в селе Егиндиколь – 11 348 тысяч тенге;
на благоустройство парка имени Гарифуллы Курмангалиева в селе Каратобе – 8 583 тысячи тенге;
на реконструкцию (корректировку) внутрипоселковых водопроводных сетей села Каратобе – 45 014 тысячи тенге;
на приобретение техники для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного характера – 21 624 тысячи тенге;
обследование психического здоровья детей и подростов и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению – 11 846 тысяч тенге;
государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях – 870 тысяч тенге;
установка дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов – 18 тысяч тенге;
разработка генерального плана села Каратобе – 7 058 тысяч тенге;

аудандық маңызы бар автокөлік жолдарын ағымдағы жөндеу және күтіп ұстауға – 24 000 мың теңге;
балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру – 11 628 мың теңге.";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. 2015 жылдың 1 қаңтарынан бастап ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың ставкаларымен салыстырғанда айлықақы мен тарифтік ставкаларын 25%-ға көтеру белгіленсін".
аталған шешімнің 1 және 5-қосымшалары осы шешімнің 1 және 2-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Аудандық мәслихат аппаратының басшысы (Ж. Жангазиев) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде және бұқаралық ақпарат құралдарында оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы шешім 2015 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі
Сессия төрайымы Г. Тлеуғалиева
Аудандық мәслихат хатшысы Б. Тойшыбаев
Қаратөбе аудандық
мәслихатының
2015 жылғы 12 тамыздағы
№ 34-2 шешіміне
1-қосымша
Қаратөбе аудандық
мәслихатының
2014 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 29-2 шешіміне
1-қосымша
2015 жылға арналған аудандық бюджет
мың тенге
Санаты
Сомасы
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Ерекшелігі
Атауы

текущий ремонт и содержания автомобильных дорог районного значения – 24 000 тысяч тенге;
дополнительное образование для детей и юношества по спорту – 11 628 тысяч тенге.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Установить гражданским служащим социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии работающим в сельской местности согласно перечню должностей специалистов определенных в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан повышение на 25% должностных окладов по сравнению со ставками гражданских служащих, занимающимися этими видами деятельности в городских условиях, с 1 января 2015 года".
приложения 1 и 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему решению.
2. Руководителю аппарата районного маслихата (Жангазиев Ж.) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции, его официальное опубликование в информационно-правовой системе "Әділет" и в средствах массовой информации.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2015 года.
Председатель сессии Г. Тлеугалиева
Секретарь районного маслихата Б. Тойшыбаев
Приложение 1
к решению
Каратобинского районного маслихата
от 12 августа 2015 года № 34-2
Приложение 1
к решению
Каратобинского районного маслихата
от 24 декабря 2014 года № 29-2
Районный бюджет на 2015 год
тысяч тенге
Категория
Сумма
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
1
2
3
4
5
6

005
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
14 002
Санаты
Сомасы
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
8
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
7 469
01
Бюджет қаражаты қалдықтары
7 469
1
Бюджет қаражатының бос қалдықтары
7 469
2015 жылғы 12 тамыздағы Қаратөбе аудандық
мәслихатының
№ 34-2 шешіміне
2-қосымша
2014 жылғы 24 желтоқсандағы Қаратөбе аудандық
мәслихатының
№ 29-2 шешіміне
5-қосымша
Қаратөбе ауданы бойынша ауылдық округтер әкімі аппаратының
2015 жылға арналған бюджеттік бағдарламалары
Ауылдық округтер атаулары
001 "Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер"
002 "Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру"
005 "Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру"
008 "Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру"
009 "Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету"
011 "Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру"
022 "Мемлекеттік органның күрделі шығыстары"
040 "Өңірлерді дамыту" Бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру"
Барлығы (мың теңге)
1
Қаратөбе ауылдық округі

005
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
14 002
Категория
Сумма
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
8
Используемые остатки бюджетных средств
7 469
01
Остатки бюджетных средств
7 469
1
Свободные остатки бюджетных средств
7 469
Приложение 2
к решению
Каратобинского районного
маслихата
от 12 августа 2015 года № 34-2
Приложение 5
к решению
Каратобинского районного
маслихата
от 24 декабря 2014 года № 29-2
Бюджетные программы аппарата акима сельских округов
по Каратобинскому району на 2015 год
Наименование сельского округа
001 "Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа"
002 "Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь"
005 "Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности"
008 "Освещение улиц населенных пунктов"
009 "Обеспечение санитарии населенных пунктов"
011 "Благоустройство и озеленение населенных пунктов"
022 "Капитальные расходы государственного органа"
040 "Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов"
Всего (тысяч тенге)
1
Каратобинский сельский округ