2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Батыс Қазақстан облысы Сырым аудандық мәслихатының 2015 жылғы 24 желтоқсандағы № 33-2 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 14 қаңтарда № 4230 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Сырым аудандық мәслихатының 2017 жылғы 10 наурыздағы № 12-4 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Сырым аудандық мәслихатының 10.03.2017 № 12-4 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2016 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 3 849 406 мың теңге:
салықтық түсімдер – 375 508 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 6 183 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 4 578 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 463 137 мың теңге;
2) шығындар – 3 860 354 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 31 316 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 44 541 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 13 225 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 42 264 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 42 264 мың теңге;
қарыздар түсімі - 44 541 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 21 559 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 19 282 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Сырым аудандық мәслихатының 21.12.2016 № 9-1 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2016 жылға арналған аудандық бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "2016-2018 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына, Батыс-Қазакстан облыстық мәслихатының 2015 жылғы 14 желтоксандағы №29-2 "2016-2018 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне және осы шешімнің 4 тармағына сәйкес қалыптастырылады.
3. 2016 жылға арналған аудандық бюджетке бөлінетін нысаналы республикалық, облыстық трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы 1 399 134 мың теңге көлемінде қарастырылсын:

О районном бюджете на 2016-2018 годы
Решение Сырымского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 24 декабря 2015 года № 33-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 14 января 2016 года № 4230. Утратило силу решением Сырымского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 10 марта 2017 года № 12-4
Сноска. Утратило силу решением Сырымского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 10.03.2017 № 12-4 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2016-2018 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 849 406 тысяч тенге:
налоговые поступления – 375 508 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 6 183 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 4 578 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 463 137 тысяч тенге;
2) затраты – 3 860 354 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 31 316 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 44 541 тысяча тенге;
погашение бюджетных кредитов - 13 225 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 42 264 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 42 264 тысячи тенге;
поступление займов - 44 541 тысяча тенге;
погашение займов - 21 559 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 19 282 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Сырымского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 21.12.2016 № 9-1 (вводится в действие с 01.01.2016).
2. Поступления в районный бюджет на 2016 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2016-2018 годы", решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 14 декабря 2015 года №29-2 "Об областном бюджете на 2016-2018 годы" и согласно пункту 4 настоящего решения.
3. Учесть в районном бюджете на 2016 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского, областного бюджета в общей сумме 1 399 134 тысячи тенге:

1) республикалық бюджет трансферттер сомасы – 702 927 мың теңге:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 11 390 мың теңге;
азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімінің штат санын ұстауға - 1 627 мың теңге;
мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгілері мен сілтегіштерін орнатуға - 171 мың теңге;
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын көбейтуге - 3 363 мың теңге;
жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын азаматтық қызметшілерге еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделі бойынша еңбекақы төлеуге және олардың лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге - 498 658 мың теңге;
мемлекеттік әкімшілік қызметшілер еңбек ақысының денгейін арттыруға - 47 000 мың теңге;
агроөнеркәсіптік кешеннің жергілікті атқарушы органының бөлімшесін ұстауға - 5 366 мың теңге.
экономикалық орнықтылықты қамтамасыз етуге - 42 746 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға – 77 230 мың теңге;
цифрлық білім беру инфрақұрылымын құруға – 15 376 мың теңге.
2) облыстық бюджет трансферттер сомасы – 651 666 мың теңге:
балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсетуге – 7 593 мың теңге;
жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдауға – 1 022 мың теңге;
білім беру ұйымдарында бейнебақылау жүйелерін орнатуға - 1 600 мың теңге;
жалпы білім беретін мектептерге компьютерлер сатып алуға - 12 192 мың теңге;
балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беруге - 26 330 мың теңге;
Аралтөбе ауылының әлеуметтік нысандарын газдандыруға - 22 124 мың теңге;
Жамбыл ауылының әлеуметтік нысандарын газдандыруға - 14 243 мың теңге;
Қарақұдық ауылының әлеуметтік нысандарын газдандыруға - 1 000 мың теңге;
Көздіқара ауылының әлеуметтік нысандарын газдандыруға - 7 762 мың теңге;
Қызылағаш ауылының әлеуметтік нысандарын газдандыруға - 10 112 мың теңге;
Тамды ауылының әлеуметтік нысандарын газдандыруға - 10 549 мың теңге;
Бұлдырты ауылының әлеуметтік нысандарын газдандыруға - 64 674 мың теңге;
Көгеріс ауылының әлеуметтік нысандарын газдандыруға - 6 800 мың теңге;
Қоңыр ауылының әлеуметтік нысандарын газдандыруға - 23 543 мың теңге;
Бұлан ауылының әлеуметтік нысандарын газдандыруға - 58 181 мың теңге;

1) трансферты из республиканского бюджета в сумме – 702 927 тысяч тенге:
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования - 11 390 тысяч тенге;
на содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния - 1 627 тысяч тенге;
на установку дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов - 171 тысяча тенге;
на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами - 3 363 тысячи тенге;
на новую модель системы оплаты труда гражданских служащих, финансируемых из местных бюджетов, а также выплаты им ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным - 498 658 тысяч тенге;
на повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих – 47 000 тысяч тенге;
на содержание подразделения местного исполнительного органа агропромышленного комплекса - 5 366 тысяч тенге;
на обеспечение экономической стабильности - 42 746 тысячи тенге;
на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 77 230 тысяч тенге;
на создание цифровой образовательной инфраструктуры – 15 376 тысяч тенге.
2) трансферты из областного бюджета в сумме – 651 666 тысяч тенге:
на обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению - 7 593 тысячи тенге;
на государственную поддержку по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях – 1 022 тысячи тенге;
на установку систем видеонаблюдения в организациях образования - 1 600 тысяч тенге;
на приобретение компьютеров для общеобразовательных школ - 12 192 тысячи тенге;
на дополнительное образование для детей и юношества по спорту - 26 330 тысяч тенге;
на газификацию социальных объектов села Аралтобе - 22 124 тысячи тенге;
на газификацию социальных объектов села Жамбыл - 14 243 тысячи тенге;
на газификацию социальных объектов села Каракудык - 1 000 тысяч тенге;
на газификацию социальных объектов села Коздикара – 7 762 тысячи тенге;
на газификацию социальных объектов села Кызылагаш - 10 112 тысяч тенге;
на газификацию социальных объектов села Тамды - 10 549 тысяч тенге;
на газификацию социальных объектов села Булдырты - 64 674 тысячи тенге;
на газификацию социальных объектов села Когерис - 6 800 тысяч тенге;
на газификацию социальных объектов села Коныр - 23 543 тысячи тенге;
на газификацию социальных объектов села Булан - 58 181тысяча тенге;

Жымпиты ауылының Қаратаев көшесінің автомобиль жолын орташа жөндеуге – 18 606 мың теңге;
Жымпиты ауылының Датов көшесінің автомобиль жолын орташа жөндеуге – 40 901 мың теңге;
Жымпиты ауылының Амангельді көшесінің автомобиль жолын орташа жөндеуге – 43 597 мың теңге;
Жымпиты ауылының Сейфуллин көшесінің автомобиль жолын орташа жөндеуге – 62 890 мың теңге;
Жымпиты ауылының Абай және Есенжанов көшелерінің автомобиль жолдарын орташа жөндеуге – 56 436 мың теңге;
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын ағымдағы жөндеу және күтіп ұстауға - 26 000 мың теңге;
Жымпиты ауылына "Кенащы" жер асты су-кен орнынан сумен қамту жүйесінің құрылысына жобалық-сметалық құжаттама жасақтауға және инженерлік-геодезиялық, инженерлік-геологиялық ізденістер жүргізуге - 12 284 мың теңге;
Қособа ауылының мектеп-балабақшасын күрделі жөндеуге – 24 281 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға – 272 мың теңге;
ұлттық біріңғай тестілеуге, "iTest", "BilimLand", "iMektep" дайындық бағдарламасы бойынша виртуалды білім берудің кешенін пайдалануға қызмет ақысын төлеуге – 190 мың теңге;
кәмелеттік жасқа толмағандар арасындағы суицидтың алдын алу жобасын жүзеге асыруға – 575 мың теңге;
аудандағы мектептерде көптілдікті енгізуге – 4 741 мың теңге;
жалпы білім беретін мектептердің оқу үдерісіне "Роботтық техника" элективтік бағам енгізуге – 14 821 мың теңге;
спорт ұйымдары бойынша тамақтану нормасының өсуіне байланысты қосымша қажеттілікке – 2 049 мың теңге;
жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнының 50 пайызын иелеріне өтеуге – 29 461 мың теңге;
анықталмаған сібір жарасы көмiнділері орындарын анықтауға және зертханалық зерттеулер жүргізуге – 10 433 мың теңге;
Жымпиты ауылының Қажымұқан және Мұхит көшелерінің автомобиль жолдарын орташа жөндеуге – 20 100 мың теңге;
оқулықтарды сатып алуға және жеткізуге – 1 304 мың теңге;
Шолақаңқаты өзенінің су жіберу құрылғысын қайта жаңартуға – 15 000 мың теңге;
3) бюджеттік кредиттер сомасы - 44 541 мың теңге:
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға берілетін бюджеттік кредиттер - 44 541 мың теңге.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Сырым аудандық мәслихатының 21.12.2016 № 9-1 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. Жергілікті бюджеттердің теңгерімдігін қамтамасыз ету үшін 2016 жылдың кірістер бөлу нормативі төмендегі кіші сыныптар кірістері бойынша белгіленсін:

на средний ремонт автомобильной дороги по улице Каратаева села Жымпиты – 18 606 тысяч тенге;
на средний ремонт автомобильной дороги по улице Датова села Жымпиты – 40 901 тысяча тенге;
на средний ремонт автомобильной дороги по улице Амангельды села Жымпиты – 43 597 тысяч тенге;
на средний ремонт автомобильной дороги по улице Сейфуллина села Жымпиты – 62 890 тысяч тенге;
на средний ремонт автомобильной дороги по улицам Есенжанова и Абая села Жымпиты – 56 436 тысяч тенге;
на текущий ремонт и содержания автомобильных дорог районного значения - 26 000 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документаций на строительство водоснабжения села Жымпиты из месторождения подземных вод "Кенащы" и инженерно-геодезические, инженерно-геологические исследования – 12 284 тысячи тенге;
на капитальный ремонт школы-сада села Кособа - 24 281 тысяча тенге;
на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 272 тысячи тенге;
на оплату услуг по использованию комплекса виртуального обучения по программе подготовки к единой национальной тестирование, "iTest", "BilimLand", "iMektep" – 190 тысяч тенге;
на реализацию проекта превенции суицида среди несовершеннолетних – 575 тысяч тенге;
на внедрение полиязычия в школах района – 4 741 тысяча тенге;
на внедрение в учебный процесс общеобразовательных школ элективного курса "Робототехника" – 14 821 тысяча тенге;
на дополнительную потребность в связи с повышением нормы питания по организациям спорта – 2 049 тысяч тенге;
на возмещение владельцам 50 процентов стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека – 29 461 тысяча тенге;
на определение мест неустановленных сибиреязвенных захоронений и на проведение лабораторных исследований – 10 433 тысячи тенге;
на средний ремонт автомобильной дороги по улицам Кажмухан и Мухита села Жымпиты – 20 100 тысяч тенге;
на приобретение и доставку учебников – 1 304 тысячи тенге.
на реконструкцию водосбросного сооружения на реке Шолаканкаты – 15 000 тысяч тенге;
3) бюджетные кредиты в сумме - 44 541 тысяча тенге:
бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов - 44 541 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 3 - в редакции решения Сырымского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 21.12.2016 № 9-1 (вводится в действие с 01.01.2016).
4. Установить на 2016 год норматив распределения доходов, для обеспечения сбалансированности местных бюджетов, зачисляемых в районный бюджет по следующим подклассам доходов:

1) жеке табыс салығы - 100%.
2) әлеуметтік салық - 100%.
5. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын қызметтер мен тауарларды өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған тәртіпте пайдаланылады.
6. 2016 жылға арналған аудандық жергілікті атқарушы органдарының резерві 5 799 мың теңге көлемінде бекітілсін.

1) индивидуальный подоходный налог - 100%;
2) социальный налог - 100%.
5. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органам, используются ими в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Правительством Республики Казахстан.
6. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2016 год в размере 5 799 тысяч тенге.

7. Аудандық жергілікті атқарушы органының борыш лимиті 2016 жылдың 31 желтоқсанына 30 000 мың теңге мөлшерінде белгіленсін.
8. 2016 жылдың 1 қаңтарынан бастап Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасымен белгіленген мамандар лауазымдарының тізбесіне ауылдық жерлерде қызмет ететін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласының азаматтық қызметшілеріне осы қызмет түрлерімен қалада айналысатын азаматтық қызметшілердің ставкаларымен салыстырғанда лауазымдық жалақыларын 25 пайызға көтеру белгіленсін.

7. На 31 декабря 2016 года лимит долга местного исполнительного органа составляет 30 000 тысяч тенге.
8. Установить гражданским служащим социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, работающим в сельской местности согласно перечню должностей специалистов определенных в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан повышение на 25 процентов должностных окладов по сравнению со ставками гражданских служащих, занимающимися этими видами деятельности в городских условиях с 1 января 2016 года.

9. 2016 жылға арналған аудан бюджетін орындау процессінде секвестірлендіруге жатпайтын бағдарламалар тізбесі 4- қосымшаға сәйкес бекітілсін.
10. Сырым аудандық мәслихат аппаратының бас маманы (А.Орашева) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, оның бұқаралық ақпарат құралдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
11. Осы шешім 2016 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі
Сессия төрағасы Х. Мусағалиев
Мәслихат хатшысы А.Галимов
Сырым аудандық мәслихатының
2015 жылғы 24 желтоқсандағы
№33-2 шешіміне 1- қосымша
2016 жылға арналған аудандық бюджет

9. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестрированию в процессе исполнения районного бюджета на 2016 год, согласно приложению 4.
10. Главному специалисту аппарата Сырымского районного маслихата (А.Орашева) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции, его официальное опубликование в средствах массовой информации и в информационно-правовой системе "Әділет".
11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2016 года.
Председатель сессии Х.Мусагалиев
Секретарь маслихата А.Галимов
Приложение 1
к решению Сырымского
районного маслихата
от 24 декабря 2015 года №33-2
Районный бюджет на 2016 год

25 908
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
25 737
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25 224
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
513
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
171
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
171
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
429 095
1
Тұрғын үй шаруашылығы
123 932
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
6 649
007
Аудандық маңызы бар қаланың, кенттің, ауылдың, ауылдық округтің мемлекеттік тұрғын үй қорының сақталуын ұйымдастыру
540
027
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу және абаттандыру
6 109
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
874
024
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
874
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
12 631
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорының сақталуынұйымдастыру
5 815
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
6 816
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
25 632
026
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
25 632
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
78 146
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
78 146
2
Коммуналдық шаруашылық
281 188
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
20 967
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
17 014
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
3 962
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
260 212
005
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
218 988
006
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
41 224
3
Елдi- мекендердi көркейту

25 908
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
25 737
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
25 224
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
513
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
171
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
171
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
429 095
1
Жилищное хозяйство
123 932
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
6 649
007
Организация сохранения государственного жилищного фонда города районного значения, поселка, села, сельского округа
540
027
Ремонт и благоустройство объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
6 109
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
874
024
Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
874
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
12 631
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
5 815
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
6 816
464
Отдел образования района (города областного значения)
25 632
026
Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
25 632
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
78 146
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
78 146
2
Коммунальное хозяйство
281 188
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
20 967
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
17 014
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
3 962
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
260 212
005
Развитие коммунального хозяйства
218 988
006
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
41 224
3
Благоустройство населенных пунктов