Шыңғырлау аудандық мәслихатының 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 30-3 "2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 2015 жылғы 23 қыркүйектегі № 36-1 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 7 қазанда № 4080 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 2016 жылғы 25 қаңтардағы № 40-2 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 25.01.2016 № 40-2 шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Шыңғырлау аудандық мәслихатының 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 30-3 "2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3769 тіркелген, 2015 жылғы 31 қаңтардағы аудандық "Серпін" газетінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. 2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2015 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2 120 820 мың теңге:
салықтық түсімдер – 250 029 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 7 756 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3 000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 1 860 035 мың теңге;
2) шығындар – 2 126 933 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 37 618 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 50 541 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 12 923 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 19 800 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 19 800 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -63 531 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 63 531 мың теңге:
қарыздар түсімі – 50 541 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 15 087 мың теңге;
бюджет қаражатын пайдаланылатын қалдықтары – 28 077 мың теңге.";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Аудандық бюджетте 2015 жылға арналған республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы 189 822 мың теңге ескертілсін:
үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыруға – 14 987 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 766 мың теңге;

О внесении изменений в решение Чингирлауского районного маслихата от 23 декабря 2014 года № 30-3 "О районном бюджете на 2015-2017 годы"
Решение Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 23 сентября 2015 года № 36-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 7 октября 2015 года № 4080. Утратило силу решением Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 25 января 2016 года № 40-2
Сноска. Утратило силу решением Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 25.01.2016 № 40-2.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Чингирлауского районного маслихата от 23 декабря 2014 года № 30-3 "О районном бюджете на 2015-2017 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 3769, опубликованное 31 января 2015 года в районной газете "Серпін") следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2015-2017 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 120 820 тысяч тенге:
налоговые поступления – 250 029 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 7 756 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 3 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 860 035 тысяч тенге;
2) затраты – 2 126 933 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 37 618 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 50 541 тысяча тенге;
погашение бюджетных кредитов – 12 923 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 19 800 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 19 800 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -63 531 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 63 531 тысяча тенге:
поступление займов – 50 541 тысяча тенге;
погашение займов – 15 087 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 28 077 тысяч тенге.";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Учесть в районном бюджете на 2015 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского бюджета в общей сумме 189 822 тысячи тенге:
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе – 14 987 тысяч тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи – 766 тысяч тенге;

18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге – 971 мың теңге;
мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдардың орналасқан жерлерде жол белгілері мен сілтегіштерін орнатуға – 183 мың теңге;
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын көбейтуіне – 1 064 мың теңге;
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге – 5 425 мың теңге;
материалдық көмекті төлегені үшін екінші деңгейдегі банктерге комиссиялық сыйақы – 54 мың теңге;
мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын жұмыскерлеріне, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындардың жұмыскерлеріне лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге – 92 723 мың теңге;
агроөнеркәсіптік кешеннің жергілікті атқарушы органдарының бөлімшелерін ұстауға – 3 308 мың теңге;
мамандандырылған уәкілетті ұйымдардың жарғылық капиталдарын ұлғайту – 19 800 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға берілетін бюджеттік кредиттер – 50 541 мың теңге.";
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Аудандық бюджетте 2015 жылға арналған облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 175 310 мың теңге ескертілсін:
табиғи сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін техника сатып алуына – 21 624 мың теңге;
балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсетуге – 11 189 мың теңге;
жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдауға – 13 789 мың теңге;
мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдардың орналасқан жерлерде жол белгілері мен сілтегіштерін орнатуға – 78 мың теңге;
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын ағымдағы жөндеу және күтіп ұстауға – 19 000 мың теңге;
ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерді сатып алу және жеткізуіне – 189 мың теңге;
балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беруіне – 17 730 мың теңге;
Шыңғырлау ауданы Алмаз селолық округінің Сегізсай ауылындағы 48 орындық мектеп құрылысына – 25 270 мың теңге;
Шыңғырлау ауданы Полтавка ауылының әлеуметтік нысандарын газдандыруына – 10 688 мың теңге;
Шыңғырлау ауданы Амангелді ауылының әлеуметтік нысандарын газдандыруына – 8 146 мың теңге;
Шыңғырлау ауданы Шыңғырлау селосында орналасқан "Арай" балалар лагерін газдандыруына – 14 933 мың теңге;

на выплату государственных пособий на детей до 18 лет – 971 тысяча тенге;
на установку дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов – 183 тысячи тенге;
на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами – 1 064 тысячи тенге;
на проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне – 5 425 тысяч тенге;
на комиссионное вознаграждение банкам второго уровня за выплату материальной помощи – 54 тысячи тенге;
на выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов – 92 723 тысячи тенге;
на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса – 3 308 тысяч тенге;
на увеличение уставных капиталов специализированных уполномоченных организаций – 19 800 тысяч тенге;
бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов – 50 541 тысяча тенге.";
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Учесть в районном бюджете на 2015 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета в общей сумме 175 310 тысяч тенге:
на приобретение техники для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного характера – 21 624 тысячи тенге;
на обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению – 11 189 тысяч тенге;
на государственную поддержку по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях – 13 789 тысяч тенге;
на установку дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов – 78 тысяч тенге;
на текущий ремонт и содержания автомобильных дорог районного значения – 19 000 тысяч тенге;
на приобретение и доставку учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения) – 189 тысяч тенге;
на дополнительное образование для детей и юношества по спорту – 17 730 тысяч тенге;
на строительство школы на 48 мест в селе Сегизсай Алмазненского сельского округа Чингирлауского района – 25 270 тысяч тенге;
на газификацию социальных объектов в селе Полтавка Чингирлауского района – 10 688 тысяч тенге;
на газификацию социальных объектов в селе Амангельды Чингирлауского района – 8 146 тысячи тенге;
на газификацию детского лагеря "Арай" расположенного в селе Чингирлау Чингирлауского района – 14 933 тысячи тенге;

Шыңғырлау ауданы Белогор ауылының әлеуметтік нысандарын газдандыруына – 32 674 мың теңге.";
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. 2015 жылдың 1 қаңтарынан бастап Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасымен белгіленген мамандар лауазымдарының тізбесіне ауылдық жерлерде қызмет ететін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт саласының азаматтық қызметшілеріне осы қызмет түрлерімен қалада айналысатын азаматтық қызметшілердің ставкаларымен салыстырғанда лауазымдық жалақыларын 25%-ға көтеру белгіленсін.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімінің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Аудандық мәслихат аппаратының басшысы (Б. Уразғалиев) осы шешімді әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде және бұқаралық ақпарат құралдарында оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы шешім 2015 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы С. Байтенова
Мәслихат хатшысы Т. Қалмен
Шыңғырлау аудандық
мәслихатының
2015 жылғы 23 қыркүйектегі
№ 36-1 шешіміне
қосымша
Шыңғырлау
аудандық мәслихатының
2014 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 30-3 шешіміне
1-қосымша
2015 жылға арналған аудандық бюджеті
мың теңге
Санаты
Сомасы
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Ерекшелігі
Атауы

на газификацию социальных объектов в селе Белогорка Чингирлауского района – 32 674 тысячи тенге.";
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Установить гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, работающим в сельской местности, согласно перечню должностей специалистов определенных в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан повышение на 25% должностных окладов по сравнению со ставками гражданских служащих, занимающимися этими видами деятельности в городских условиях, с 1 января 2015 года.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Руководителю аппарата районного маслихата (Б. Уразгалиев) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции, его официальное опубликование в информационно-правовой системе "Әділет" и в средствах массовой информации.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2015 года.
Председатель сессии С. Байтенова
Секретарь маслихата Т. Калмен
Приложение
к решению Чингирлауского
районного маслихата
от 23 сентября 2015 года № 36-1
Приложение 1
к решению Чингирлауского
районного маслихата
от 23 декабря 2014 года № 30-3
Районный бюджет на 2015 год
тысяч тенге
Категория
Сумма
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование