2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 2015 жылғы 24 желтоқсандағы № 38-2 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 14 қаңтарда № 4233 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 2017 жылғы 9 маусымдағы № 13-5 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 09.06.2017 № 13-5 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2016 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2 828 428 мың теңге:
салықтық түсімдер – 288 874 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 6 609 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 4 517 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2 528 428 мың теңге;
2) шығындар – 2 847 948 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 45 038 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 63 630 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 18 592 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 64 558 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 64 558 мың теңге:
қарыздар түсімі – 63 630 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 27 943 мың теңге;
бюджет қаражатын пайдаланылатын қалдықтары – 28 871 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 29.11.2016 № 10-1 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2016 жылға арналған аудандық бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, 2015 жылғы 30 қарашадағы Қазақстан Республикасының "2016-2018 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына және осы шешімнің 4, 5-тармақтарына сәйкес қалыптастырылады.
3. Қазақстан Республикасының "2016-2018 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 11, 12, 14, 15 баптары қатерге және басшылыққа алынсын.
4. Аудандық бюджетте 2016 жылға арналған республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы 665 761 мың теңге ескерілсін:

О районном бюджете на 2016-2018 годы
Решение Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 24 декабря 2015 года № 38-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 14 января 2016 года № 4233. Утратило силу решением Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 9 июня 2017 года № 13-5
Сноска. Утратило силу решением Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 09.06.2017 № 13-5 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2016-2018 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 828 428 тысяч тенге:
налоговые поступления – 288 874 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 6 609 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 4 517 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 528 428 тысяч тенге;
2) затраты – 2 847 948 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 45 038 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 63 630 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 18 592 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -64 558 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 64 558 тысяч тенге:
поступление займов – 63 630 тысяч тенге;
погашение займов – 27 943 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 28 871 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 29.11.2016 № 10-1 (вводится в действие с 01.01.2016).
2. Поступления в районный бюджет на 2016 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан от 30 ноября 2015 года "О республиканском бюджете на 2016-2018 годы" и согласно пунктам 4, 5 настоящего решения.
3. Принять к сведению и руководству статьи 11, 12, 14, 15 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2016-2018 годы".
4. Учесть в районном бюджете на 2016 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского бюджета в общей сумме 665 761 тысяча тенге:

мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 22 167 мың теңге;
мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын жұмыскерлеріне, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындардың жұмыскерлеріне еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделі бойынша еңбекақы төлеуге және олардың лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге – 403 180 мың теңге;
әкімшілік мемлекеттік қызметшілердің еңбекақысының деңгейін арттыруға – 39 000 мың теңге;
жергілікті атқарушы органдардың агроөнеркәсіптік кешен бөлімшелерін ұстауға – 5 649 мың теңге;
мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдардың орналасқан жерлерде жол белгілері мен сілтегіштерін орнатуға – 219 мың теңге;
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын көбейту – 1 495 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға берілетін бюджеттік кредиттер – 63 630 мың теңге.
экономикалық орнықтылықты қамтамасыз етуге – 50 111 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға – 71 878 мың теңге;
цифрлық білім беру инфрақұрылымын құруға – 8 432 мың теңге.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерістер енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 21.04.2016 № 2-1 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 11.08.2016 № 6-3 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 29.11.2016 № 10-1 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
5. Аудандық бюджетте 2016 жылға арналған облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 341 676 мың теңге ескерілсін:
Шыңғырлау ауданының мектептеріне өртке қарсы құрал-жабдықтарды сатып алу бойынша, өрт дабылын орнату, құрамында оттан құралатын шатырлар төбесінің ағаш құрылымдарын өңдеуге – 10 481 мың теңге;
балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын тексеру жүргізу үшін және психологиялық-медициналық және білім беру консультация берудi қамтамасыз ету – 7 045 мың теңге;
патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағуға – 19 003 мың теңге;
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын ағымдағы жөндеу және күтіп ұстауға – 10 872 мың теңге;
білім беру ұйымдарына бейне бақылау жүйесін қондыруға – 3 696 мың теңге;
жалпы беретін мектептерге компьютерлер сатып алуға – 6 144 мың теңге;
Шыңғырлау ауданының мәдениет нысандарының өртке қарсы құрал-жабдықтарды сатып алу бойынша, өрт дабылын орнату, құрамында оттан құралатын шатырлар төбесінің ағаш құрылымдарын өңдеуге – 11 350 мың теңге;

на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 22 167 тысяч тенге;
на оплату труда по новой модели системы оплаты труда и выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных предприятий, финансируемых из местных бюджетов – 403 180 тысяч тенге;
на повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих – 39 000 тысяч тенге;
на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса – 5 649 тысяч тенге;
на установку дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов – 219 тысяч тенге;
на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами – 1 495 тысяч тенге;
бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов – 63 630 тысяч тенге.
на обеспечение экономической стабильности – 50 111 тысяч тенге;
на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 71 878 тысяч тенге;
на создание цифровой образовательной инфраструктуры – 8 432 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решениями Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 21.04.2016 № 2-1 (вводится в действие с 01.01.2016); от 11.08.2016 № 6-3 (вводится в действие с 01.01.2016); от 29.11.2016 № 10-1 (вводится в действие с 01.01.2016).
5. Учесть в районном бюджете на 2016 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета в общей сумме 341 676 тысяч тенге:
на приобретение противопожарного инвентаря, установку пожарной сигнализации, обработку чердачных деревянных конструкции кровель огнезащитным составом для школ Чингирлауского района – 10 481 тысяча тенге;
на обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению – 7 045 тысяч тенге;
на содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям – 19 003 тысячи тенге;
на текущий ремонт и содержания автомобильных дорог районного значения – 10 872 тысячи тенге;
на установку систем видеонаблюдения в организациях образования – 3 696 тысяч тенге;
на приобретение компьютеров для общеобразовательных школ – 6 144 тысячи тенге;
на приобретение противопожарного инвентаря, установку пожарной сигнализации, обработку чердачных деревянных конструкции кровель огнезащитным составом для объектов культуры Чингирлауского района – 11 350 тысяч тенге;

балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беруіне – 26 085 мың теңге;
Шыңғырлау ауданы Қайынды ауылының әлеуметтік нысандарын газдандыруына – 16 448 мың теңге;
Шыңғырлау ауданы Алмазный ауылының әлеуметтік нысандарын газдандыруына – 59 749 мың теңге;
Шыңғырлау ауданы Лубенка ауылының әлеуметтік нысандарын газдандыруына – 65 132 мың теңге;
Шыңғырлау ауданы Қарағаш ауылының әлеуметтік нысандарын газдандыруына – 29 992 мың теңге;
Шыңғырлау ауданы Сегізсай ауылының әлеуметтік нысандарын газдандыруына – 10 285 мың теңге;
Шыңғырлау ауданының Шыңғырлау ауылындағы "Бөбек" балабақшасына қазандық құрылысына – 5 533 мың теңге;
ұлттық бірыңғай тестілеуге "iTest", "BilimLand", "iMektep" дайындық бағдарламасы бойынша виртуалды білім берудің кешенін пайдалануға қызмет ақысын төлеуге – 760 мың теңге;
кәмелет жасқа толмағандар арасындағы суицидтың алдын алу жобасын жүзеге асыруға – 409 мың теңге;
мектептерде көптілдікті енгізуге – 3 623 мың теңге;
жалпы білім беретін мектептердің оқу үдерісіне "Роботтық техника" элективтік бағам енгізуге – 14 915 мың теңге;
Шыңғырлау ауданының Алмаз ауылында орта жалпы білім беретін мектеп ғимаратын күрделі жөндеуге (түзету) – 21 119 мың теңге;
алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың құнының 50 пайызын иелерiне өтеуге – 8 905 мың теңге.
оқулықтарды сатып алуға және жеткізуге – 447 мың теңге.
эпизотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге – 9 683 мың теңге.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 11.08.2016 № 6-3 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгерістер енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 06.10.2014 № 8-1 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 29.11.2016 № 10-1 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
6. Жергілікті бюджеттердің теңгерімдігін қамтамасыз ету үшін 2016 жылдың кірістер бөлу нормативі төмендегі кіші сыныптар кірістері бойынша белгіленсін:
1) жеке табыс салығы аудандық бюджетке 100 пайыз мөлшерінде енгізіледі;
2) әлеуметтік салық аудандық бюджетке 100 пайыз мөлшерінде енгізіледі.
7. Облыстық бюджеттен аудандық бюджетке 2016 жылға берілетін субвенцияның жалпы сомасы 1 584 621 мың теңге көлемінде белгіленсін.
8. 2016 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджетке бюджеттік кредиттерді өтеуге сомасы 18 457 мың теңге қарастырылсын.
9. 2016 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органдарының резерві 4 600 мың теңге көлемінде бекітілсін:
табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жоюға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының төтенше резерві – 3 000 мың теңге;

на дополнительное образование для детей и юношества по спорту – 26 085 тысяч тенге;
на газификацию социальных объектов в селе Кайынды Чингирлауского района – 16 448 тысяч тенге;
на газификацию социальных объектов в селе Алмазный Чингирлауского района – 59 749 тысяч тенге;
на газификацию социальных объектов в селе Лубенка Чингирлауского района – 65 132 тысячи тенге;
на газификацию социальных объектов в селе Карагаш Чингирлауского района – 29 992 тысячи тенге;
на газификацию социальных объектов в селе Сегизсай Чингирлауского района – 10 285 тысяч тенге;
на строительство котельной детского сада "Бобек" в селе Шынгырлау Чингирлауского района – 5 533 тысячи тенге;
на оплату услуг по использованию комплекса виртуального обучения по программе подготовки к единым национальным тестам "iTest", "BilimLand", "iMektep" – 760 тысяч тенге;
на реализацию проекта превенции суицида среди несовершеннолетних – 409 тысяч тенге;
на внедрение полиязычия в школах – 3 623 тысячи тенге;
на внедрение в учебный процесс общеобразовательных школ элективного курса "Робототехника" – 14 915 тысяч тенге;
на капитальный ремонт здания средней общеобразовательной школы в селе Алмазное Чингирлауского района (корректировка) – 21 119 тысяч тенге;
на возмещение владельцам 50 процентов стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных – 8 905 тысяч тенге.
на приобретение и доставку учебников – 447 тысяч тенге.
проведение противоэпизоотических мероприятий – 9 683 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 5 - в редакции решения Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 11.08.2016 № 6-3 (вводится в действие с 01.01.2016); с изменениями, внесенными решениями Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 06.10.2016 № 8-1 (вводится в действие с 01.01.2016); от 29.11.2016 № 10-1 (вводится в действие с 01.01.2016).
6. Установить на 2016 год норматив распределения доходов, для обеспечения сбалансированности местных бюджетов, по следующим подклассам доходов:
1) индивидуальный подоходный налог, зачисляется в районный бюджет в размере 100 процентов;
2) социальный налог, зачисляется в районный бюджет в размере 100 процентов.
7. Установить на 2016 год размер субвенций, передаваемый из областного бюджета в районный бюджет в общей сумме 1 584 621 тысяча тенге.
8. Предусмотреть в районном бюджете на 2016 год погашение бюджетных кредитов в областной бюджет в сумме 18 457 тысяч тенге.
9. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2016 год в размере 4 600 тысяч тенге:
чрезвычайный резерв местного исполнительного органа района для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера на территории района – 3 000 тысяч тенге;

шұғыл шығындарға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві – 1 600 мың теңге.
10. Ауданның жергілікті атқарушы органының борыш лимиті 2016 жылдың 31 желтоқсанына 384 857 мың теңгені құрайды.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 11.08.2016 № 6-3 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
11. 2016 жылдың 1 қаңтарынан бастап Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасымен белгіленген мамандар лауазымдарының тізбесіне ауылдық жерлерде қызмет ететін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласының азаматтық қызметшілеріне осы қызмет түрлерімен қалада айналысатын азаматтық қызметшілердің ставкаларымен салыстырғанда лауазымдық жалақыларын 25%-ға көтеру белгіленсін.
12. 2016 жылға арналған жергілікті бюджеттердің атқару үдерісінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
13. Аудандық мәслихат аппаратының басшысы (Б. Уразғалиев) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде және бұқаралық ақпарат құралдарында оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
14. Осы шешім 2016 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрайымы С. Байтенова
Мәслихат хатшысы Т. Қалмен
Шыңғырлау аудандық
мәслихатының
2015 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 38-2 шешіміне
1-қосымша
2016 жылға арналған аудандық бюджеті

резерв местного исполнительного органа района на неотложные затраты – 1 600 тысяч тенге.
10. На 31 декабря 2016 года лимит долга местного исполнительного органа района составляет 384 857 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10 - в редакции решения Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 11.08.2016 № 6-3 (вводится в действие с 01.01.2016).
11. Установить гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, работающим в сельской местности, согласно перечню должностей специалистов определенных в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан повышение на 25% должностных окладов по сравнению со ставками гражданских служащих, занимающимися этими видами деятельности в городских условиях, с 1 января 2016 года.
12. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2016 год, согласно приложению 4.
13. Руководителю аппарата районного маслихата (Б. Уразгалиев) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции, его официальное опубликование в информационно-правовой системе "Әділет" и в средствах массовой информации.
14. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2016 года.
Председатель сессии C. Байтенова
Секретарь маслихата Т. Калмен
Приложение 1
к решению Чингирлауского
районного маслихата
от 24 декабря 2015 года № 38-2
Районный бюджет на 2016 год

65 817
006
Аудандық (қалалық) кітапханалардың жұмыс істеуі
64 817
007
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа да тілдерін дамыту
1 000
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістікті ұйымдастыру жөніндегі өзге де қызметтер
27 375
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
16 071
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10 824
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
5 247
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
11 304
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11 304
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
80 876
1
Ауыл шаруашылығы
45 246
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
21 705
099
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
21 705
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
13 691
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
13 691
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
9 850
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
4 850
006
Ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастыру
500
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
500
008
Алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
4 000
6
Жер қатынастары
8 929
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
8 929
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8 929
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
26 701
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
26 701
011
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
26 701
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
10 199
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
10 199
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
10 199
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер

65 817
006
Функционирование районных (городских) библиотек
64 817
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
1 000
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
27 375
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
16 071
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
10 824
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
5 247
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
11 304
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
11 304
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
80 876
1
Сельское хозяйство
45 246
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
21 705
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
21 705
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
13 691
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
13 691
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
9 850
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
4 850
006
Организация санитарного убоя больных животных
500
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
500
008
Возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения
4 000
6
Земельные отношения
8 929
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
8 929
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
8 929
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
26 701
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
26 701
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
26 701
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
10 199
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
10 199
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
10 199
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)