"Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері" Қазақстан Республикасы Қаржы Министрінің 2014 жылғы 18 қыркүйектегі № 403 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің м.а. 2016 жылғы 6 қаңтардағы № 1 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 27 қаңтарда № 12937 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 18 сәуірдегі № 180 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 18.04.2025 № 180 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері" Қазақстан Республикасы Қаржы Министрінің 2014 жылғы 18 қыркүйектегі № 403 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9756 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2014 жылғы 17 қазанда жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасында:
бюджет шығыстарының функционалдық сыныптамасында:
01 "Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер" функционалдық тобында:
1 "Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкiлдi, атқарушы және басқа органдар" функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 001 бюджеттік бағдарламасы мен 100 және 104 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 107-бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"107 Қазақстан Республикасы Жоғары Сот Кеңесінің Аппараты
001 Казақстан Республикасы Жоғарғы Сот Кеңесінің қызметін қамтамасыз ету жөнінде көрсетілетін қызметтер
100 Қазақстан Республикасы Жоғары Сот Кеңесінің қызметін қамтамасыз ету
104 Ақпараттық жүйелердің жұмыс істеуін қамтамасыз ету және мемлекеттік органдарды ақпараттық-техникалық қамтамасыз ету";
мынадай мазмұндағы 100, 101, 105, 109, 114 және 119-бюджеттік бағдарламаларымен толықтырылсын:
"100 Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізу
101 Өкілдiк шығындарға арналған қаражат есебiнен іс-шаралар өткізу
105 Бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
109 Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резерві есебінен іс-шаралар өткізу
114 Қазақстан Республикасы Үкіметі резервінің қаражаты есебінен соттардың шешімдері бойынша орталық мемлекеттік органдардың міндеттемелерін орындау
119 Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң арнайы резервi есебінен іс-шаралар өткізу";
637 "Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесi" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
001 "Қазақстан Республикасы Конституциясының республика аумағында жоғары тұруын қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
100 "Қазақстан Республикасы Конституциялық кеңесінің қызметін қамтамасыз ету" бюджеттік кіші бағдарламасы мынадай редакцияда жазылсын:
"100 Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесінің қызметін қамтамасыз ету";
3 "Сыртқы саяси қызмет" функционалдық кіші тобында:
204 "Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгi" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
001 "Сыртқы саяси қызметті үйлестіру жөніндегі қызметтер" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
111 "Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің күрделі шығыстары" бюджеттік кіші бағдарламасы мынадай редакцияда жазылсын:
"111 Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі орталық аппаратының күрделі шығыстары";
6 "Жалпы кадрлық мәселелер" функционалдық кіші тобында:

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 18 сентября 2014 года № 403 "Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан"
Приказ и.о. Министра финансов Республики Казахстан от 6 января 2016 года № 1. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 января 2016 года № 12937. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 18 апреля 2025 года № 180.
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 18.04.2025 № 180 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 18 сентября 2014 года № 403 "Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9756, опубликованный в информационно-правовой системе "Әділет" 17 октября 2014 года) следующие изменения и дополнения:
в Единой бюджетной классификации Республики Казахстан, утвержденной указанным приказом:
в функциональной классификации расходов бюджета:
в функциональной группе 01 "Государственные услуги общего характера":
в функциональной подгруппе 1 "Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления":
дополнить администратором бюджетных программ 107 с бюджетной программой 001 и бюджетными подпрограммами 100 и 104 следующего содержания:
"107 Аппарат Высшего Судебного Совета Республики Казахстан
001 Услуги по обеспечению деятельности Высшего Судебного Совета Республики Казахстан
100 Обеспечение деятельности Высшего Судебного Совета Республики Казахстан
104 Обеспечение функционирования информационных систем и информационно-техническое обеспечение государственных органов";
дополнить бюджетными программами 100, 101, 105, 109, 114 и 119 следующего содержания:
"100 Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
101 Проведение мероприятий за счет средств на представительские затраты
105 Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
109 Проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
114 Выполнение обязательств центральных государственных органов по решениям судов за счет средств резерва Правительства Республики Казахстан
119 Проведение мероприятий за счет специального резерва Правительства Республики Казахстан";
по администратору бюджетных программ 637 "Конституционный Совет Республики Казахстан":
по бюджетной программе 001 "Обеспечение верховенства Конституции Республики Казахстан на территории республики":
по бюджетной подпрограмме 100 "Обеспечение деятельности Конституционного Cовета Республики Казахстан" в наименование внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не изменяется;
в функциональной подгруппе 3 "Внешнеполитическая деятельность":
по администратору бюджетных программ 204 "Министерство иностранных дел Республики Казахстан":
по бюджетной программе 001 "Услуги по координации внешнеполитической деятельности":
по бюджетной подпрограмме 111 "Капитальные расходы центрального аппарата Министерства иностранных дел Республики Казахстан" в наименование внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не изменяется;
в функциональной подгруппе 6 "Общие кадровые вопросы":

мынадай мазмұндағы 008 бюджеттік бағдарламасы мен 006 және 018 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 244-бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"244 Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері министрлігі
008 Мемлекеттік қызмет саласындағы өңірлік хабты институционалдық қолдау және қызметтік этика, меритократияны қорғау және сыбайлас жемқорлықтың алдын алу саласында мемлекеттік қызмет реформасын қолдау
006 Республикалық бюджеттен грантты бірлесіп қаржыландыру есебінен
018 Грант есебінен";
мынадай мазмұндағы 012 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"012 Республиканың мемлекеттiк қызмет кадрларын тестілеу жөніндегі қызметтер";
9 "Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер" функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 001 бюджеттік бағдарламасы мен 100, 101, 103, 104, 105 және 111 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 244-бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"244 Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері министрлігі
001 Мемлекеттік қызмет саласындағы бірыңғай мемлекеттiк саясатты қалыптастыру мен іске асыру және сыбайлас жемқорлық қылмыстарға және құқық бұзушылықтарға қарсы іс-қимыл
100 Мемлекеттік қызмет саласындағы бірыңғай мемлекеттiк саясатты қалыптастыру және іске асыру және сыбайлас жемқорлық қылмыстарға және құқық бұзушылықтарға қарсы іс-қимыл жөніндегі уәкілетті органның қызметін қамтамасыз ету
101 Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасына қоғамдық мониторинг жүргізу бойынша мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты қалыптастыру және іске асыру
103 Әлеуметтанушылық, талдамалық зерттеулер жүргізу және консалтингтік қызметтер көрсету
104 Ақпараттық жүйелердің жұмыс істеуін қамтамасыз ету және мемлекеттік органды ақпараттық-техникалық қамтамасыз ету
105 Ғылыми зерттеулер жүргізу және ғылыми-қолданбалы әдістемелер әзірлеу
111 Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері министрлігінің күрделі шығыстары";
мынадай мазмұндағы 100, 101, 102, 105, 109, 114, 116 және 119 бюджеттік бағдарламаларымен толықтырылсын:
"100 Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізу
101 Өкілдiк шығындарға арналған қаражат есебiнен іс-шаралар өткізу
102 Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер
105 Бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
109 Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резерві есебінен іс-шаралар өткізу
114 Қазақстан Республикасы Үкіметі резервінің қаражаты есебінен соттардың шешімдері бойынша орталық мемлекеттік органдардың міндеттемелерін орындау
116 Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резерві есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер
119 Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң арнайы резервi есебінен іс-шаралар өткізу";
03 "Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі" функционалдық тобында:
1 "Құқық қорғау қызметi" функционалдық кіші тобында:

дополнить администратором бюджетных программ 244 с бюджетной программой 008 и бюджетными подпрограммами 006 и 018 следующего содержания:
"244 Министерство по делам государственной службы Республики Казахстан
008 Институциональная поддержка регионального хаба в сфере государственной службы и поддержка реформы государственной службы в области служебной этики, защиты меритократии и предупреждения коррупции
006 За счет софинансирования гранта из республиканского бюджета
018 За счет гранта";
дополнить бюджетной программой 012 следующего содержания:
"012 Услуги по тестированию кадров государственной службы республики";
в функциональной подгруппе 9 "Прочие государственные услуги общего характера":
дополнить администратором бюджетных программ 244 с бюджетной программой 001 и бюджетными подпрограммами 100, 101, 103, 104, 105 и 111 следующего содержания:
"244 Министерство по делам государственной службы Республики Казахстан
001 Формирование и реализация единой государственной политики в сфере государственной службы и противодействия коррупционным преступлениям и правонарушениям
100 Обеспечение деятельности уполномоченного органа по формированию и реализации единой государственной политики в сфере государственной службы и противодействия коррупционным преступлениям и правонарушениям
101 Формирование и реализация государственного социального заказа по проведению общественного мониторинга качества оказания государственных услуг
103 Проведение социологических, аналитических исследований и оказание консалтинговых услуг
104 Обеспечение функционирования информационных систем и информационно-техническое обеспечение государственного органа
105 Проведение научных исследований и разработка научно-прикладных методик
111 Капитальные расходы Министерства по делам государственной службы Республики Казахстан";
дополнить бюджетными программами 100, 101, 102, 105, 109, 114, 116 и 119 следующего содержания:
"100 Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
101 Проведение мероприятий за счет средств на представительские затраты
102 Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
105 Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
109 Проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
114 Выполнение обязательств центральных государственных органов по решениям судов за счет средств резерва Правительства Республики Казахстан
116 Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
119 Проведение мероприятий за счет специального резерва Правительства Республики Казахстан";
в функциональной группе 03 "Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность":
в функциональной подгруппе 1 "Правоохранительная деятельность":

мынадай мазмұндағы 014 бюджеттік бағдарламасы мен 100 және 101 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 244-бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"244 Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері министрлігі
014 Сыбайлас жемқорлық қылмыстарға және құқық бұзушылықтарға қарсы іс-қимыл бойынша жедел-іздестіру және сыбайлас жемқорлық қылмыстар және құқық бұзушылықтар бойынша қылмыстық процеске қатысатын адамдардың құқықтары мен бостандықтарын қорғау жөніндегі қызметтер
100 Сыбайлас жемқорлық қылмыстары және құқық бұзушылықтар бойынша қылмыстық процеске қатысатын адамдардың құқықтары мен бостандықтарын қорғауды қамтамасыз ету
101 Сыбайлас жемқорлық қылмыстарға және құқық бұзушылықтарға қарсы іс-қимыл бойынша жедел-іздестіру қызметі";
04 "Бiлiм беру" функционалдық тобында:
5 "Мамандарды қайта даярлау және біліктіліктерін арттыру" функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 013 бюджеттік бағдарламасы мен 100 және 101 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 244-бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"244 Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері министрлігі
013 Мемлекеттік қызметшілерді даярлау, қайта даярлау және олардың біліктілігін арттыру бойынша көрсетілетін қызметтер
100 Шетелдік оқытушыларды тарта отырып, мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін арттыру
101 Мемлекеттік қызметшілерді даярлау, қайта даярлау және олардың біліктілігін арттыру";
6 "Жоғары және жоғары оқу орнынан кейін бiлiм беру" функционалдық кіші тобында:
225 "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
204 "Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрлармен қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 105 бюджеттік кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"105 Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан нысаналы трансферт есебінен білім беру ұйымдарының күрделі шығыстары".
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бюджет заңнамасы департаменті (З.А. Ерназарова) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның мерзімді баспа басылымдары мен "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде, сондай-ақ Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде орналастыру үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;

дополнить администратором бюджетных программ 244 с бюджетной программой 014 и бюджетными подпрограммами 100 и 101 следующего содержания:
"244 Министерство по делам государственной службы Республики Казахстан
014 Услуги по обеспечению оперативно-розыскной деятельности по противодействию коррупционным преступлениям и правонарушениям и защиты прав и свобод лиц, участвующих в уголовном процессе по коррупционным преступлениям и правонарушениям
100 Обеспечение защиты прав и свобод лиц, участвующих в уголовном процессе по коррупционным преступлениям и правонарушениям
101 Оперативно-розыскная деятельность по противодействию коррупционным преступлениям и правонарушениям";
в функциональной группе 04 "Образование":
в функциональной подгруппе 5 "Переподготовка и повышение квалификации специалистов":
дополнить администратором бюджетных программ 244 с бюджетной программой 013 и бюджетными подпрограммами 100 и 101 следующего содержания:
"244 Министерство по делам государственной службы Республики Казахстан
013 Услуги по подготовке, переподготовке и повышению квалификации государственных служащих
100 Повышение квалификации государственных служащих с привлечением иностранных преподавателей
101 Подготовка, переподготовка и повышение квалификации государственных служащих";
в функциональной подгруппе 6 "Высшее и послевузовское образование":
по администратору бюджетных программ 225 "Министерство образования и науки Республики Казахстан":
по бюджетной программе 204 "Обеспечение кадрами с высшим и послевузовским образованием":
дополнить бюджетной подпрограммой 105 следующего содержания:
"105 Капитальные расходы организаций образования за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан".
2. Департаменту бюджетного законодательства Министерства финансов Республики Казахстан (Ерназарова З. А.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет", а также в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;

3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық мемлекеттік тiркелген күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Қаржы Министрінің
міндетін атқарушы
Р.Дәленов

3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня его государственной регистрации.
Исполняющий обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
Р. Даленов