"Жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу және міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу мәселелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет Министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 246 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет Министрінің 2016 жылғы 27 қаңтардағы № 41 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет Министрлігінде 2016 жылы 9 ақпанда № 13022 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2020 жылғы 29 мамырдағы № 67 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Әділет министрінің м.а.29.05.2020 № 67 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
РҚАО-ның ескертпесі!
2016 жылғы 1 наурыздан бастап қолданысқа енгізіледі.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу және міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу мәселелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет Министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 246 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11408 болып тіркелген, "Әділет" құқықтық-ақпараттық жүйесінде 2015 жылғы 9 шілдеде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес "Жылжымайтын мүлiкке құқықтарды (ауыртпалықтарды) мемлекеттiк тiркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес "Мiндеттi мемлекеттiк тiркеуге жатпайтын жылжымалы мүлiк кепiлдігін тiркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес "Жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар (ауыртпалықтар) және оның техникалық сипаттамалары туралы анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес "Жылжымайтын мүлiк объектiлерi жоспарын (схемасын) қоса алғанда, тiркеу органы куәландырған тiркеу iсi құжаттарының көшiрмелерiн беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес "Жылжымайтын мүлiктiң болмауы (болуы) туралы анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес "Жылжымалы мүлік кепілінің тізілімінен үзінді беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
7) осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес "Жылжымайтын мүлiкке тiркелген құқықтар және тоқтатылған құқықтар туралы анықтамалар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;

О внесении изменений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 246 "Об утверждении стандартов государственных услуг по вопросам регистрации прав на недвижимое имущество и регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации"
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 27 января 2016 года № 41. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 февраля 2016 года № 13022. Утратил силу приказом и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 29 мая 2020 года № 67.
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра юстиции РК от 29.05.2020 № 67 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Вводится в действие с 1 марта 2016 года.
В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 246 "Об утверждении стандартов государственных услуг по вопросам регистрации прав на недвижимое имущество и регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11408, опубликованный в информационно-правовой системе "Әділет" от 9 июля 2015 года) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1) Стандарт государственной услуги "Государственная регистрация прав (обременений) на недвижимое имущество", согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Стандарт государственной услуги "Регистрация залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации", согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) Стандарт государственной услуги "Выдача справки о зарегистрированных правах (обременениях) на недвижимое имущество и его технических характеристиках", согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) Стандарт государственной услуги "Выдача копий документов регистрационного дела, заверенных регистрирующим органом, включая план (схемы) объектов недвижимости", согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) Стандарт государственной услуги "Выдача справки об отсутствии (наличии) недвижимого имущества", согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) Стандарт государственной услуги "Выдача выписки из реестра регистрации залога движимого имущества", согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) Стандарт государственной услуги "Выдача справок о зарегистрированных и прекращенных правах на недвижимое имущество", согласно приложению 7 к настоящему приказу;

8) осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес "Жылжымайтын мүлікке құқық белгілейтін құжаттың телнұсқасын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
9) осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес "Жылжымайтын мүлiк объектiлерiнiң техникалық паспортын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
10) осы бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес "Жылжымайтын мүлік объектілерінің техникалық паспортының телнұсқасын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
11) осы бұйрыққа 11-қосымшаға сәйкес "Жылжымайтын мүлік иесі (құқық иеленушісі) туралы мәліметті қамтитын техникалық паспортқа қосымшаны беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты бекітілсін.".
2. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі және заң қызметін ұйымдастыру департаменті (В.Қ. Калимова) заңнамада белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оны мерзімді баспасөз басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жолдауды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Әділет Министрінің орынбасары Б. Ж. Әбдірайымға жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2016 жылғы 1 наурыздан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Әділет Министрі
Б. Имашев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрінің
міндетін атқарушы
_______________________ Ж. Қасымбек
2016 жылғы 28 қаңтар
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
_______________ Е. Досаев
2016 жылғы 1 ақпан
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2016 жылғы 27 қаңтардағы
№ 41 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 28 сәуірдегі
№ 246 бұйрығына
1-қосымша
"Жылжымайтын мүлiкке құқықтарды (ауыртпалықтарды) мемлекеттiк тiркеу" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. "Жылжымайтын мүлiкке құқықтарды (ауыртпалықтарды) мемлекеттiк тiркеу" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).

8) Стандарт государственной услуги "Выдача дубликата правоустанавливающего документа на недвижимое имущество", согласно приложению 8 к настоящему приказу;
9) Стандарт государственной услуги "Выдача технического паспорта объектов недвижимости", согласно приложению 9 к настоящему приказу;
10) Стандарт государственной услуги "Выдача дубликата технического паспорта объектов недвижимости", согласно приложению 10 к настоящему приказу;
11) Стандарт государственной услуги "Выдача приложения к техническому паспорту, содержащему сведения о собственнике (правообладателе) недвижимого имущества", согласно приложению 11 к настоящему приказу.".
2. Департаменту регистрационной службы и организации юридических услуг Министерства юстиции Республики Казахстан (Калимова В.К.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет";
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Министра юстиции Республики Казахстан Әбдірайым Б.Ж.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 марта 2016 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр юстиции
Республики Казахстан
Б. Имашев
"СОГЛАСОВАН"
Исполняющий обязанности
Министра по инвестициям
и развитию Республики Казахстан
_________________ Ж. Касымбек
28 января 2016 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной
экономики Республики Казахстан
_________________ Е. Досаев
1 февраля 2016 года
Приложение 1
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 27 января 2016 года № 41
Приложение 1
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 28 апреля 2015 года № 246
Стандарт государственной услуги
"Государственная регистрация прав (обременений)
на недвижимое имущество"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Государственная регистрация прав (обременений) на недвижимое имущество" (далее – государственная услуга).

2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті аумақтық әділет органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру:
1) "Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) арқылы көрсетілетін қызметті алушының жылжымайтын мүлкі объектісінің тіркелген жері бойынша;
2) "электрондық үкіметтің" www.е.gov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырады.
2. Мемлекеттiк қызметті көрсету тәртiбi
4. Мемлекеттiк қызметті көрсету мерзiмдерi:
1) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезінде құжаттар топтамасын тапсырған кезден бастап:
жылжымайтын мүлiкке және өзге де мемлекеттік тіркеу объектiлеріне құқықтардың (құқықтар ауыртпалықтарының) туындауын, өзгеруiн немесе тоқтатылуын мемлекеттiк тiркеу бойынша – өтініш көрсетілетін қызметті берушіге келiп түскен кезден бастап бес жұмыс күнi iшiнде (құжаттарды қабылдау күнi мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмiне кiрмейдi, бұл ретте мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін көрсетілетін қызметті беруші көрсету мерзімі аяқталғанға дейін бір күн бұрын береді);
жылжымайтын мүлiкке құқықтарды жеделдетiлген тәртiппен мемлекеттiк тiркеу бойынша – өтiнiш Мемлекеттік корпорацияға келіп түскен кезден бастап келесi жұмыс күнi (егер Мемлекеттік корпорация өтiнiш сағат 18-ден кейiн немесе сенбi күнi қабылданса, онда көрсетілетін қызметті беруші үшiн мерзiмдi есептеу келесi жұмыс күнi басталады);
мемлекеттiк органдар және өзге де уәкiлеттi адамдар салатын ауыртпалықтарды (ауыртпалықтардың тоқтатылуын), сондай-ақ заңдық талаптарды тiркеу – көрсетілетін қызметті берушіге өтiнiш келіп түскен кезден бастап дереу (орындалған құжаттар көрсетілетін қызметті берушіге келіп түскен кезден бастап бір жұмыс күнiнен кешiктiрiлмей мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушыға берiледi);
егер "Бизнестiң жол картасы 2020" бағдарламасын iске асыру шеңберiнде "Даму" кәсiпкерлiктi дамыту қоры" акционерлік қоғамы субсидиялаған қарыз шарты, "Исламдық қаржыландыруды дамытудың 2020 жылға дейінгі жол картасы" бағдарламасын iске асыру шеңберiнде Мурабаха, Иджара және Истисна шарттары бойынша мiндеттемелердi орындауды кепiл қамтамасыз еткен жағдайда, жылжымайтын мүлiк кепiлiнiң туындауын немесе өзгеруiн тiркеу, сондай-ақ ипотека куәлiгiн беру бойынша - өтiнiш көрсетілетін қызметті берушіге келіп түскен кезден бастап үш жұмыс күнi iшiнде (құжаттарды қабылдау күнi мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмiне кiрмейдi, бұл ретте мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін көрсетілетін қызметті беруші көрсету мерзімі аяқталғанға дейін бір күн бұрын береді);
салынған және күрделілігі бірінші санатқа жататын объектіні пайдалануға қабылдау туралы мемлекеттік қабылдау комиссиясының актісі негізінде (ал мемлекеттік нормативтермен белгіленген жағдайларда қабылдау комиссиясының актісі) жалпы көлемі 1000 шаршы метрден асатын жылжымайтын мүлікке туындаған құқықтарды алғашқы тіркеу кезінде екінші жұмыс күні беріледі.
Жылжымайтын мүлік объектісінің күрделілігі санаттары техникалық паспортта көрсетіліеді.
Мемлекеттік қызмет көрсету бір айдан аспайтын мерзімге мынадай жағдайларда тоқтатылады:

2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством юстиции Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается территориальными органами юстиции (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:
1) некоммерческое акционерное общество Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация), по местонахождению объекта недвижимого имущества услугополучателя;
2) веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугополучателем при обращении в Государственную корпорацию:
по государственной регистрации возникновения, изменения или прекращения прав (обременений прав) на недвижимое имущество и иных объектов государственной регистрации – в течение пяти рабочих дней с момента поступления заявления услугодателю, (день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги, при этом результат оказания государственной услуги услугодатель предоставляет за день до окончания срока оказания);
по государственной регистрации прав на недвижимое имущество в ускоренном порядке – на следующий рабочий день с момента поступления заявления в Государственную корпорацию (если в Государственной корпорации заявление принято после 18 часов или в субботу, то исчисление срока для услугодателя начинается на следующий рабочий день);
по регистрации обременений (прекращений обременений), налагаемых государственными органами и иными уполномоченными лицами, а также юридических притязаний с момента поступления заявления услугополучателя – исполняется немедленно (исполненные документы выдаются услугополучателю не позднее одного рабочего дня с момента поступления заявления услугодателю);
по регистрации возникновения или изменения залога недвижимого имущества, а также выдаче ипотечного свидетельства, при обеспечении залогом исполнение обязательств по договору займа, субсидированного акционерным обществом "Фонд развития предпринимательства "Даму" в рамках реализации Программы "Дорожная карта бизнеса 2020", договоров Мурабаха, Иджара и Истисна в рамках реализации "Дорожной карты развития исламского финансирования до 2020 года" – в течение трех рабочих дней с момента поступления заявления услугодателю (день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги, при этом результат оказания государственной услуги услугодатель предоставляет за день до окончания срока оказания);
при регистрации впервые, возникающего права на объекты недвижимого имущества общей площадью более 1000 квадратных метров на основании акта государственной приемочной комиссии (а в установленных государственными нормативами случаях акт приемочной комиссии) о приемке построенного объекта в эксплуатацию и относящиеся к первой категории сложности, выдается на второй рабочий день.
Категории сложности объекта недвижимого имущества отражается в техническом паспорте.
Оказание государственной услуги приостанавливается не более чем на один месяц в следующих случаях:

1) сотқа берілген талап және өзге де арыздар (шағымдар) негізінде соттың қаулысы (ұйғарымы) бойынша;
2) заңның бұзылуын жойғанға дейін прокурорлық қадағалау актілеріне сәйкес;
3) "Қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы" 2009 жылғы 28 тамыздағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес;
4) егер қажетті құжаттардың болмауы құжаттарды тіркеуге қабылдамауға негіз болып табылмаса, осы стандарттың 9-тармағында көзделген барлық құжаттарды көрсетілетін қызметті алушының ұсынбауы;
5) егер көрсетілген мән-жайлар құжаттарды тіркеуге қабылдамауға негіз болып табылмаса, түсініктемелер алу немесе мемлекеттік органдардан шығатын құжаттарда қажетті ақпараттың болмауына немесе осындай құжаттарда қайшылықтардың болуына байланысты олардан қажетті ақпарат сұратып алу үшін;
6) құқық белгілеуші құжаттар негізінде белгіленетін тіркеу объектісі мен өтініште көрсетілген тіркеу объектісі сәйкес келмеген жағдайда олардың арасындағы қайшылықтарды жою үшін тоқтатылады.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру туралы шешімді құжаттар қабылданған кезден бастап, бірақ мемлекеттік тіркеу мерзімінің өтуінен кешіктірмей көрсетілетін қызметті беруші қабылдайды.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет тоқтатыла тұрған кезде көрсетілетін қызметті беруші орталығы Бірыңғай нотариалдық ақпараттық жүйеге (бұдан әрі – БНАЖ), порталдағы көрсетілетін қызметті алушының порталдағы жеке кабинетіне және мәміле қатысушыларының электрондық мекенжайларына (болған жағдайда) көрсетілетін қызметті алушыға хабарламаны кейіннен беру үшін тоқтата тұру себептері мен мерзімдерін көрсете отырып, жазбаша хабарлама жолдайды.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті нотариустар нотариус куәландырған мәмілелер бойынша БНАЖ-мен өзара іс-қимыл жасау арқылы және құқықтық кадастр ақпараттық жүйесіне құқық белгілеуші құжаттың электрондық көшірмесін жолдау арқылы жүзеге асырады.
Электрондық тіркеу кезінде "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) арқылы алымды төлеу туралы растама болмаған жағдайда, электрондық сұрау салу алынған кезден бастап үш жұмыс күні ішінде "жылжымайтын мүлік тіркелімінің" мемлекеттік дерекқорында (бұдан әрі – ЖМТ МД) автоматты түрде тоқтатыла тұрады.
2) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсыру үшін көрсетілетін қызметті алушыға күтудің рұқсат берілетін ең ұзақ уақыты – 15 минуттан аспайды;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат берілетін ең ұзақ уақыты – 15 минуттан аспайды.
Көрсетілетін қызметті алушының нотариусқа жүгінген кезінен бастап, электрондық тіркеу ЖМТ МД-ның ақпараттық жүйесіне мемлекеттік тіркеу үшін алымды төлеу немесе алымды төлеуден босату туралы растау келіп түскен кезден бастап бір жұмыс күні ішінде көрсетіледі.

1) по постановлению (определению) суда на основании исковых и иных заявлений (жалоб), поданных в суд;
2) в соответствии с актами прокурорского надзора до устранения нарушения закона;
3) в соответствии с Законом Республики Казахстан от 28 августа 2009 года "О противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных незаконным путем, и финансированию терроризма";
4) непредставления услугополучателем всех документов, предусмотренных пунктом 9 настоящего стандарта государственной услуги, если отсутствие необходимых документов не явилось основанием для отказа в приеме документов на регистрацию;
5) для получения разъяснений или истребования от государственных органов необходимой информации в связи с ее отсутствием в документах, исходящих от таких органов, или наличием противоречий в таких документах, если указанные обстоятельства не явились основаниями для отказа в приеме документов на регистрацию;
6) при несоответствии объекта регистрации, устанавливаемого на основании правоустанавливающих документов, и объекта регистрации, указанного в заявлении, для устранения противоречия между ними.
Решение о приостановлении оказания государственной услуги принимается услугодателем с момента приема документов, но не позднее истечения срока оказания государственной услуги.
При приостановлении оказания государственной услуги услугодатель направляет в Государственную корпорацию, в единую нотариальную информационную систему (далее – ЕНИС), на портал в личный кабинет услугополучателя и электронные адреса участников сделки (при наличии) письменное уведомление с указанием причин и сроков приостановления для последующей выдачи уведомления услугополучателю (уполномоченному представителю услугополучателя).
По сделкам, удостоверенным нотариусом государственная услуга оказывается нотариусами путем взаимодействия ЕНИС и направления электронной копии правоустанавливающего документа в информационную систему правового кадастра (далее – электронная регистрация).
При электронной регистрации при отсутствия подтверждения об оплате сбора через платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП) в течение трех рабочих дней с момента получения электронного запроса, в государственной базе данных "регистра недвижимости" (далее – ГБД РН) оказание государственной услуги автоматически приостанавливается;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугополучателем услугодателю – не более 20 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – не более 20 минут.
С момента обращения услугополучателя к нотариусу, электронная регистрация оказывается в течение одного рабочего дня с момента поступления в информационную систему ГБД РН подтверждения об оплате сбора или освобождении от оплаты сбора за государственную регистрацию.

5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны – электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз жүзінде.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесi:
1) Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде жүргізілген жылжымайтын мүлiкке құқықтарды (ауыртпалықтарды) мемлекеттiк тiркеу туралы белгісі бар құқық белгілеуші құжат, не тіркеуді тоқтата тұру немесе осы мемлекеттік қызмет көрсету стандарының 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша бас тарту туралы дәлелді жазбаша жауап, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамалық актiлерiнде көзделген жағдайларда мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiк (қағаз жеткізгіште) беру болып табылады.
2) порталға электрондық тіркеу үшін жүгінген кезде құқық белгілеуші құжатты және көрсетілетін қызметті берушінің (құқық иеленушінің) уәкілетті лауазымды адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжаттар нысанында тіркеу туралы не тіркеуді тоқтата тұру немесе осы мемлекеттік қызмет көрсету стандарының 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша бас тарту туралы дәлелді жазбаша хабарлама жолдау болып табылады.
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап берген жағдайда, тіркеу үшін алымның төленгені туралы құжатты көрсетілетін қызметті алушы құжаттарды тіркеуге қайталап берген кезде ұсына алады.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны – электрондық және қағаз түрінде.
Электронды тіркеу кезінде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті беруші БНАЖ-ға, көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" және мәмілеге қатысушылардың электрондық мекенжайына (бар болған жағдайда) жолдайды.
7. Мемлекеттiк қызмет ақылы түрде жеке және заңды тұлғаларға көрсетiледi (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы):
1) "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы кодексінің (Салық кодексi) 457-бабына сәйкес алым төлеуден босатылған тұлғаларды қоспағанда, Салық кодексінің 456-бабына сәйкес белгiленген ставкалар бойынша есептелген сома салық салу объектісінің тіркелген орны бойынша тиісті құжаттар берілгенге дейін төленеді, тіркеу алымы кестесі осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшада көрсетілген;
2) электрондық тіркеу көрсетілетін қызметін алуға электрондық сұрау салуды БНАЖ арқылы берген жағдайда, БНАЖ берген сұрау салу нөмірі туралы ақпарат негізінде порталда ЭҮТШ арқылы көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетінде үш жұмыс күні ішінде төлем жүзеге асырылады;

5. Форма оказания государственной услуги – электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результатом оказания государственной услуги при обращении:
1) в Государственную корпорацию является правоустанавливающий документ с отметкой о произведенной государственной регистрации прав (обременений) на недвижимое имущество или приостановлении регистрации или письменный мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги, по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги, а также выдача свидетельства о государственной регистрации (на бумажном носителе) в случаях, предусмотренных законодательными актами Республики Казахстан;
2) на портал за электронной регистрацией является направление уведомления о регистрации или приостановлении регистрации или письменный мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги, в случаях и по основаниям, предусмотренных пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги в форме электронных документов, удостоверенных электронно-цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного должностного лица.
При предоставлении мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги, документ об оплате сбора за регистрацию может быть предъявлен услугополучателем при повторной подаче документов на регистрацию.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги - электронная и бумажная.
Результат оказания государственной услуги при электронной регистрации услугодателем направляется в ЕНИС, на портал в "личный кабинет" услугополучателя и на электронные адреса участников сделки (при наличии).
7. Государственная услуга оказывается платно физическим и юридическим лицам (далее - услугополучатель):
1) сумма исчисляется по ставкам, установленным в соответствии со статьей 456 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый Кодекс), и оплачивается до подачи соответствующих документов по месту регистрации объекта обложения, за исключением лиц, освобожденных от оплаты сбора согласно статье 457 Налогового кодекса, ставки регистрационных сборов по государственной услуге "Государственная регистрация прав (обременений) на недвижимое имущество" изложены в приложении 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) при подаче посредством ЕНИС электронного запроса на получение услуги электронной регистрации, оплата осуществляется в течение трех рабочих дней на портале в личном кабинете услугополучателя через ПШЭП на основании информации о номере запроса, присвоенном ЕНИС;

3) порталда - көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" мемлекеттік алымды төлеу туралы электрондық түбіртек жолданады. Төлем туралы ақпарат көрсетілетін қызметтер төлемдері тарихында сақталады.
8. Жұмыс кестесі:
1) Мемлекеттік корпорацияда – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес жексенбі және мереке күндерiн қоспағанда, Мемлекеттік корпорацияда белгiленген жұмыс кестесiне сәйкес дүйсенбiден бастап сенбiнi қоса алғанда, күн сайын түскі үзiлiссiз сағат 9.00-ден сағат 20.00-ге дейiн.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеделдетiлген қызмет көрсетусiз "электрондық" кезек тәртiбiмен жүзеге асырылады, портал арқылы электрондық кезекті броньға қоюға болады, бұл ретте құжаттарды қабылдау кедергісіз қызмет көрсету арқылы операция залында жүзеге асырылады;
2) БНАЖ арқылы, нотариустардың жұмыс кестесіне сәйкес.
3) портал – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы жұмыс істейді (жұмыс күні аяқталғаннан кейін жүгіну кезінде, жексенбі және мереке күндері Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес, өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметтер нәтижесін беру келесі жұмыс күнінде жүзеге асырылады).
9. Көрсетілетін қызметті алушы (құқық иеленуші) немесе оның өкілі (сенімхат бойынша) жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі мынадай: заңды тұлға үшін уәкілеттігін растайтын құжат бойынша;
жеке тұлға үшін нотариат куәландырған сенімхат бойынша немесе оның уәкілеттігін растайтын өзге де құжат бойынша;
Мемлекеттік корпорацияда:
жеке тұлғалар үшін:
1) осы мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес белгiленген нысандағы жылжымайтын мүлікке құқықтарды (құқықтық ауыртпалықтарды) мемлекеттік тіркеу туралы өтініш;
2) көрсетілетін қызметті алушының (жеке тұлғаның) жеке басын куәландыратын құжат (түпнұсқа көрсетілетін қызметті алушының жеке басын сәйкестендіру үшін ұсынылады);
3) тіркеу объектісін растайтын құқық белгілеуші құжат. Жер учаскесіне құқықтарды (ауыртпалықтарды) тіркеу кезніде жер учаскесіне сәйкестендіру құжаты ұсынылады.
Жылжымайтын мүлік кепілі шарттары бойынша құқықтарды (талаптарды) беру кезінде құқықтар (талаптарды) беру туралы шарт (активтер мен міндеттемелерді бір мезгілде беру шарты ұсынылса);
4) бюджетке тіркеу алымы сомасын төлегенiн растайтын құжат немесе алым төлеуден босатуды және жекеленген жеңілдіктер санатын растайтын құжат.
Заңды тұлға үшін:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес белгiленген нысандағы жылжымайтын мүлікке құқықтарды (құқықтарды ауыртпалықтарды) мемлекеттік тіркеу туралы өтініш;

3) на портал – в "личный кабинет" услугополучателя направляется электронный чек об оплате государственного сбора. Информация о платеже сохраняется в истории оплаты услуг.
8. График работы:
1) Государственной корпорации – с понедельника по субботу включительно, за исключением воскресенья и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан, в соответствии с установленным графиком работы Государственной корпорации с 9.00 до 20.00 часов без перерыва на обед.
Государственная услуга оказывается в порядке "электронной" очереди, без ускоренного обслуживания, бронируется электронная очередь посредством портала;
2) посредством ЕНИС, согласно графику работы нотариусов;
3) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении после окончания рабочего времени, воскресенья и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (правообладателя) или его представителя: для юридического лица по документу, подтверждающий полномочия;
для физического лица по нотариально заверенной доверенности или иной документ, подтверждающий его полномочия:
в Государственную корпорацию:
для физического лица:
1) заявление о государственной регистрации прав (обременений прав) на недвижимое имущество установленной формы согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) документ, удостоверяющий личность услугополучателя (физического лица) (оригинал предоставляется для идентификации личности услугополучателя);
3) правоустанавливающий документ, подтверждающий объект регистрации. При регистрации права (обременения) на земельный участок представляется идентификационного документа на земельный участок.
При уступке прав (требований) по договорам залога недвижимого имущества представляется договор об уступке прав (требований) (договор об одновременной передаче активов и обязательств);
4) документ, подтверждающий оплату в бюджет суммы регистрационного сбора, илидокумент, подтверждающий отдельную категорию льгот и освобождающий от оплаты сборов.
Для юридического лица:
1) заявление о государственной регистрации прав (обременений прав) на недвижимое имущество установленной формы согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги;

2) тіркеу объектісін растайтын құқық белгілеуші құжат. жер учаскесіне құқықтарды (ауыртпалықтарды) тіркеу кезінде жер учаскесіне сәйкестендіру құжаты ұсынылады;
Жылжымайтын мүлік кепілі шарттары бойынша құқықтарды (талаптарды) беру кезінде құқықтар (талаптарды) беру туралы шарт (активтер мен міндеттемелерді бір мезгілде беру шарты ұсынылса).
3) бюджетке тіркеу алымы сомасын төлегенiн растайтын құжат не алым төлеуден босатуды және жекеленген жеңілдіктер санатын растайтын құжат.
4) құрылтай құжаттары;
5) Қазақстан Республикасының заңнамалық актiлерiнде немесе құрылтай құжаттарында көзделген жағдайларда жылжымайтын мүлiк объектiлерiн сатып алуға немесе иелiктен айыруға құрылтайшылар (қатысушылар, директорлар кеңесi, акционерлер кеңесi) жиналыстарының хаттамалары (олардан үзiндi көшірмелер);
6) шетелдiк заңды тұлғалар сауда тiзiлiмiнен заңдастырылған үзiндi көшірмені немесе шетелдiк заңды тұлға шет мемлекеттiң заңнамасы бойынша заңды тұлға болып табылатындығын куәландыратын басқа да заңдастырылған құжатты мемлекеттiк тiлдегi және орыс тiлiндегi нотариат куәландырған аудармасымен бірге ұсынады.
Егер тiркеуге арналған өтiнiште сатып алынатын немесе сатылатын активтердiң жиынтық теңгерiмдiк құны Қазақстан Республикасының монополияға қарсы заңнамасында белгiленген мөлшерден асып кететiні туралы мәлiметтер болса, онда көрсетілетін қызметті алушы монополияға қарсы органның алдын ала жазбаша келiсiмiн ұсынады.
Электрондық тіркеу кезінде:
1) нотариус ЭЦҚ-мен куәландырған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
2) көрсетілетін қызметті алушының (жеке тұлғаның) жеке басын куәландыратын құжат (түпнұсқа көрсетілетін қызметті алушының жеке тұлғасын сәйкестендіру үшін ұсынылады);
3) нотариус куәландырған, тіркеу объектісін растайтын құқық белгілеуші құжаттар – электрондық нысанда электрондық сұрау салуға қоса беріледі;
4) бюджетке тіркеу алымы сомасының төлемі жекелеген жеңілдіктер санатын растайтын және алымдарды төлеуден босататын құжат (бөлек тұратын зейнеткерлер және мемлекеттік тіркеу кезінен үш жыл ішінде кадрларды даярлаумен және оқытумен айналысатын шағын кәсіпкерлік субъектілері санаттары үшін) – электрондық сұрау салуға электрондық нысанда қоса беріледі;
5) мәміле қатысушыларының Интернет желісіндегі электрондық мекенжайлары (олар болған жағдайда).
Жеке басын куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, Ұлы Отан соғысына қатысушылар және оларға теңестірілген адамдар туралы, Ұлы Отан соғысы кезінде тылда аянбай еңбек еткені және мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендері және медальдарымен наградталған адамдар туралы, 1941 жылдың 22 маусымынан 1945 жылдың 9 мамырына дейін кемінде алты ай жұмыс істеген (қызмет өткерген) және Ұлы Отан соғысы кезінде тылда аянбай еңбек еткені және мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендері және медальдарымен наградталмаған адамдар туралы, мүгедектер туралы, сондай-ақ бала кезінен мүгедек баланың ата-анасының бірі туралы;
жетім балалар және он сегіз жасқа толғанға дейін ата-ана қамқорлығысыз қалған балалар туралы, оралмандар туралы мемлекеттік ақпараттық жүйеде қамтылатын мәліметтерді Мемлекеттік корпорация қызметкері және нотариус "электронды үкімет" шлюзі арқылы Мемлекеттік корпорация ақпараттық жүйесі бойынша тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Мемлекеттік қызметті алған кезде, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, көрсетілетін қызметті алушы ақпараттық жүйеде бар, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісімді ұсынады.
Құжаттарды қабылдау кезінде Мемлекеттік корпорация қызметкері құжаттарды мемлекеттік органның мемлекеттік ақпараттық жүйесінен ұсынылған мәліметтермен салыстырады, ол кейіннен көрсетілетін кызметті алушыға қайтарылады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсыру кезінде:
Мемлекеттік корпорацияда – көрсетілетін қызметті алушыға тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхат беріледі;
электронды тіркеу кезінде көрсетілетін қызметті алушыға нотариус БНАЖ берген сұрау салудың бірегей нөмірі туралы ақпаратты береді.
Мемлекеттік корпорацияда көрсетілетін қызметті алушыға құжаттар қолхат негізінде көрсетілетін қызметті алушының немесе оның өкілінің жеке басын куәландыратын құжат ұсынылғаннан кейін: заңды тұлға үшін өкілеттігін растайтын құжат бойынша; жеке тұлға үшін нотариаттық куәландырған сенімхат немесе оның өкілеттігін растайтын өзге де құжат бойынша беріледі.
Бюджетке тіркеу алымы сомасын портал арқылы төлеген кезде мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушыға порталдағы "жеке кабинетіне" мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетіле отырып, мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрау салуды қабылдау туралы хабарлама-есеп жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілген мерзімде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне жүгінбеген кезде, Мемлекеттік корпорация оларды бір ай бойы сақтауды қамтамасыз етеді, кейінен оларды көрсетілетін қызметті берушіге одан әрі сақтау үшін береді.
Көрсетілетін қызметті алушы бір ай өткен соң дайын құжаттарды алу үшін жүгінген кезде Мемлекеттік корпорация бір жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушіге сұрау салу жасайды. Көрсетілетін қызметті беруші бір жұмыс күні ішінде дайын құжаттарды Мемлекеттік корпорацияға жолдайды, кейіннен Мемлекеттік корпорация дайын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға береді.

2) правоустанавливающий документ, подтверждающий объект регистрации. При регистрации права (обременения) на земельный участок представляется идентификационного документа на земельный участок.
При уступке прав (требований) по договорам залога недвижимого имущества представляется договор об уступке прав (требований) (договор об одновременной передаче активов и обязательств);
3) документ, подтверждающий оплату в бюджет суммы регистрационного сбора, или документ, подтверждающий отдельную категорию льгот и освобождающий от оплаты сборов;
4) учредительные документы;
5) протоколы собраний (выписки из них) учредителей (участников, совета директоров, совета акционеров) на приобретение или отчуждение объектов недвижимости, в случаях, предусмотренных законодательными актами Республики Казахстан или учредительными документами;
6) иностранные юридические лица представляют легализованную выписку из торгового реестра или другой легализованный документ, удостоверяющий, что иностранное юридическое лицо является юридическим лицом по законодательству иностранного государства, с нотариально засвидетельствованным переводом на государственный и русский языки.
В случае, если в заявлении на регистрацию содержатся сведения, что совокупная балансовая стоимость приобретаемых или продаваемых активов превышает размеры, установленные антимонопольным законодательством Республики Казахстан, то услугополучателем представляется предварительное письменное согласие антимонопольного органа.
При электронной регистрации:
1) запрос в форме электронного документа, удостоверенный ЭЦП нотариуса;
2) документ, удостоверяющий личность услугополучателя (физического лица) (оригинал предоставляется для идентификации личности услугополучателя);
3) правоустанавливающие документы, подтверждающие объект регистрации, удостоверенные у нотариуса – в электронной форме нотариусом прикрепляются к электронному запросу;
4) оплата в бюджет суммы регистрационного сбора, или документ, подтверждающий отдельную категорию льгот и освобождающий от оплаты сборов для категорий: отдельно проживающие пенсионеры и субъекты малого предпринимательства, занимающиеся подготовкой и обучением кадров в течение трех лет с момента государственной регистрации – в электронной форме прикрепляется к электронному запросу;
5) электронные адреса в сети Интернет участников сделки (при их наличии).
Сведения, содержащиеся в государственных информационных системах, о документе, удостоверяющем личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, об участнике Великой Отечественной войны и приравненных к ним лицам, о лицах, награжденных орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны, о лицах, проработавших (прослуживших) не менее шести месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденные орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны, об инвалидах, а также об одном из родителей инвалида с детства;
о детях-сиротах и детей, оставшихся без попечения родителей, до достижения ими восемнадцатилетнего возраста;
об оралманах работник Государственной корпорации и нотариус получает из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему Государственной корпорации через шлюз "электронного правительства".
При получении государственной услуги услугополучатель предоставляет письменное согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При приеме документов работник Государственной корпорации сверяет документы со сведениями, представленными из государственной информационной системы государственного органа, после чего возвращает услугополучателю.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов:
в Государственной корпорации – услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов;
при электронной регистрации нотариусом услугополучателю выдается информация об уникальном номере запроса, присвоенном ЕНИС.
В Государственной корпорации выдача документа услугополучателю осуществляется на основании расписки, при предъявлении удостоверения личности услугополучателя или его представителя: для юридического лица по документу, подтверждающий полномочия;
для физического лица по нотариально заверенной доверенности или документ, подтверждающий его полномочия.
При оплате в бюджет суммы регистрационного сбора через портал, услугополучателю государственной услуги на портале в "личный кабинет" направляется уведомление-отчет о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты и времени получения результата.
При не обращении услугополучателя за результатом государственной услуги в указанный срок, Государственная корпорация обеспечивает их хранение в течение одного месяца, после чего передает их услугодателю для дальнейшего хранения.
При обращении услугополучателя в Государственную корпорацию за получением готовых документов по истечении одного месяца, Государственную корпорацию в течение одного рабочего дня делает запрос услугодателю. Услугодатель в течение одного рабочего дня направляет готовые документы в Государственную корпорацию, после чего Государственная корпорация выдает готовые документы услугополучателю.

10. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер:
1) құқықтық қатынастардың субъектілері мен объектілерінің, жылжымайтын мүлікке және өзге де тіркеу объектілеріне құқық немесе құқық ауыртпалығы түрі немесе олардың туындау, өзгеру немесе тоқтатылу негіздерінің заңнама талаптарына сәйкес келмеуі;
2) егер қажетті құжаттар мемлекеттік тіркеуді тоқтата тұру кезінде ұсынылмаса, осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік тіркеуге қажетті құжаттар топтамасын толық ұсынбауы;
3) нысаны мен мазмұны бойынша заңнама талаптарына сәйкес келмейтін құжаттардың тіркеуге ұсынылуы;
4) құқықты немесе өзге де мемлекеттік тіркеу объектісін мемлекеттік тіркеуді болдырмайтын ауыртпалықтардың болуы;
5) заңды күшіне енген сот актісінің болуы;
6) тіркеуді тоқтата тұру мерзімі ішінде тоқтата тұруға негіз болған мән-жайлардың жойылмауы;
7) егер тіркеу объектісі ауысу, өзгеру, тоқтату немесе осындай құқыққа қатысты ауыртпалықты белгілеу болып табылса, бұрын туындаған құқық ол туындаған кезде қолданыста болған заңнамаға сәйкес келмеуі.
Көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес толық құжаттар топтамасын ұсынбаған кезде, Мемлекеттік корпорация қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
3. Көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының, Мемлекеттік корпорацияның және (немесе) олардың қызметкерлерінің мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртiбi
11. Мемлекеттік корпорация мемлекеттік органдардың көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының, Мемлекеттік корпорацияның және (немесе) олардың қызметкерлерінің мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану:
1) шағым көрсетілетін қызметті берушінің басшысының атына осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 14-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша немесе Министрлік басшысының атына 010000, Астана қаласы, Орынбор көшесі, 8, 13-кіреберіс, телефон: 8 (7172) 74-07-37 мекенжайы бойынша беріледі.
Шағымдар пошта арқылы жазбаша нысанда немесе жұмыс күндері көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы қолма-қол қабылданады.
Шағымды кабылдаған адамның тегі, аты, әкесінің аты, шағымға жауап алу мерзімі мен орны көрсетіле отырып, оның көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде тіркелуі (мөртабан, кіріс нөмірі және күні) шағымды қабылдаудың растауы болып табылады. Шағым тіркелгеннен кейін жауапты орындаушыны белгілеу және тиісті шаралар қабылдау үшін көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің басшысына жіберіледі;

10. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги являются:
1) несоответствия субъектов и объектов правоотношений, вида права или обременения права на недвижимое имущество и иных объектов регистрации или оснований их возникновения, изменения или прекращения требованиям законодательства;
2) предоставления услугополучателем неполного пакета документов, необходимых для государственной регистрации в соответствии с пунктом 9 настоящего стандарта государственной услуги, если необходимые документы не были представлены при приостановлении государственной регистрации;
3) представления на регистрацию документов, по форме и содержанию не соответствующих требованиям законодательства;
4) наличия обременений, которые исключают государственную регистрацию права или иного объекта государственной регистрации;
5) наличие судебного акта, вступившего в законную силу;
6) если в течении сроков приостановления регистрации не были устранены обстоятельства, явившиеся основаниями для приостановления;
7) несоответствия ранее возникшего права законодательству, действовавшему в момент его возникновения, если объектом регистрации являются переход, изменение, прекращение или установление обременения в отношении такого права.
При представлении услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 настоящего стандарта государственной услуги, работник Государственной корпорации отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 4 к настоящему стандарту государственной услуги.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
услугодателей и (или) их должностных лиц, Государственной
корпорации и (или) их работников по вопросам оказания
государственных услуг
11. Обжалование решений, действий (бездействий) центральных государственных органов, услугодателя и (или) его должностных лиц, Государственной корпорации и (или) их работников по вопросам оказания государственных услуг:
1) жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 14 настоящего стандарта государственной услуги, илина имя руководителя Министерства по адресу: 010000, город Астана, ул. Орынбор, 8 подъезд 13, телефон: 8 (7172) 74-07-37.
Жалоба принимается в письменной форме по почте илинарочно через канцелярию услугодателя, или Министерства, в рабочие дни.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, или Министерства, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя, или Министерства, для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер;

2) Мемлекеттік корпорация қызметкерінің әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 14-тармағында көрсетілген мекенжайлар және телефондар бойынша Мемлекеттік корпорация басшысына жіберіледі.
Қолма-қол, сондай-ақ пошта арқылы Мемлекеттік корпорацияның кеңсесіне келіп түскен шағымды қабылдаудың растауы оның тіркелуі (мөртабан, кіріс нөмірі және күні шағымның екінші данасына немесе шағымға ілеспе хатта қойылады) болып табылады. Шағым тіркелгеннен кейін жауапты орындаушыны белгілеу және тиісті шаралар қабылдау үшін Мемлекеттік корпорацияның басшысына жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің, Министрліктің немесе Мемлекеттік корпорацияның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс. Шағымды қарау нәтижелері туралы дәлелді жауап пошта байланысы арқылы көрсетілетін қызметті алушыға жіберіледі немесе көрсетілетін қызметті берушіні немесе Министрліктің кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Портал арқылы жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс телефоны бойынша алуға болады.
Шағымды портал арқылы жіберген кезде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" жүгіну туралы ақпарат қолжетімді болады, оны көрсетілетін қызметті беруші өтінішті өңдеу барысында жаңартып отырады (жеткізілу, тіркеу, орындау туралы белгілер, қарау немес қараудан бас тарту туралы жауап).
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген кезде, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
12. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген кезде, көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгіну құқығы бар.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетін қызметтің ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге де талаптар
13. Заңнамада белгіленген тәртіппен өз-өзіне қызмет көрсету, өздігінен қозғалуды, бағдар жасауды жүзеге асыру қабілетін немесе мүмкіндігін толық немесе жартылай жоғалтқан көрсетілетін қызметті алушылардан 1414, 88000807777 біріңғай байланыс орталығы арқылы жүгіну жолымен мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар қабылдауды көрсетілетін қызметті алушының тұратын жеріне бара отырып, Мемлекеттік корпорацияның қызметкері жүргізеді.

2) жалоба на действия (бездействия) работника Государственной корпорации направляется к руководителю Государственной корпорации по адресам и телефонам, указанным в пункте 14 настоящего стандарта государственной услуги.
Подтверждением принятия жалобы в канцелярии Государственной корпорации, поступившей как нарочно, так и почтой, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе).
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, Министерства или Государственной корпорации, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услогополучателю по почте или выдается нарочно в канцелярии услугодателя или Министерства.
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
При несогласии с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
12. При несогласии с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной
форме и через Государственную корпорацию
13. Услугополучателям имеющим установленным законодательством порядке полную или частичную утрату способности или возможности осуществлять самообслуживание, самостоятельно передвигаться, ориентироваться прием документов, для оказания государственной услуги, производиться работником Государственной корпорации с выездом по месту жительства посредством обращения через единый контакт-центр 1414, 8 800 080 7777.

14. Мемлекеттiк қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
1) көрсетілетін қызметті берушінің – www.adilet.gov.kz, "Көрсетілетін мемлекеттік қызметтер" бөлімінде;
2) Мемлекеттік корпорацияның – www.con.gov.kz интернет-ресурстарында орналастырылған.
15. Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы ЭЦҚ-ның болу шартымен электрондық нысанда мемлекеттік көрсетілетін қызметті алады.
16. Көрсетілетін қызметті алушы порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпарат алады.
17. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары: 8 (7172) 58 00 58 және мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 88000807777.
"Жылжымайтын мүлiкке құқықтарды
(ауыртпалықтарды) мемлекеттік тіркеу"
мемлекеттiк көрсетілетін
қызмет стандартына
1-қосымша
"Жылжымайтын мүлiкке құқықтарды (ауыртпалықтарды) мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет бойынша тіркеу алымдарының ставкалары
Алым ставкалары республикалық бюджет туралы заңда белгіленген және алымдарды төлеу күні қолданыста болған айлық есептік көрсеткіш (бұдан әрі – АЕК) мөлшері негізге алына отырып есептеледі және мыналарды құрайды:
Р/с
Тіркеу әрекеттерінің түрлері
Ставкалар (АЕК)
1
2
3
Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркегені үшін:
1.
Мыналарға меншік, шаруашылық жүргізу, жедел басқару, сенімгерлік басқару, кепіл, рента, пайдалану (сервитуттардан басқа) құқығының пайда болуын тіркегені үшін:
1)
пәтерге, жеке тұрғын үйге (шаруашылық құрылыстары және басқа да осыған ұқсас объектілері бар), шаруашылық құрылыстарға
0,5*
2)
көп пәтерлі тұрғын үйге (шаруашылық құрылыстары және басқа да осыған ұқсас объектілері бар), тұрғын үйдегі тұрғын үй емес үй-жайға, тұрғын үй емес құрылысқа
8*
3)
гараждарға
0,5*

14. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
1) услугодателя – www. adilet.gov.kz, раздел "Государственные услуги";
2) Государственной корпорации – www.con.gov.kz.
15. Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
16. Услугополучатель получает информацию о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
17. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 58 00 58 и единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Государственная регистрация прав
(обременений) на недвижимое имущество"
Ставки регистрационных сборов по государственной услуге
"Государственная регистрация прав (обременений) на
недвижимое имущество"
Ставки сборов исчисляются исходя из размера месячного расчетного показателя, установленного законом о республиканском бюджете (далее – МРП) и действующего на дату уплаты сборов, которые составляют:
п/п
Виды регистрационных действий
Ставки
(МРП)
1
2
3
За государственную регистрацию прав на недвижимое имущество:
1.
За регистрацию возникновения права собственности, хозяйственного ведения, оперативного управления, доверительного управления, залога, ренты, пользования (кроме сервитутов):
1)
на квартиру, индивидуальный жилой дом (с хозяйственными постройками и другими подобными объектами), хозяйственные постройки
0,5 *
2)
на многоквартирный жилой дом (с хозяйственными постройками и другими подобными объектами), нежилое помещение в жилом доме, нежилое строение
8 *
3)
на гаражи
0,5 *

4)
мыналарды қамтитын тұруға болмайтын мақсаттағы мүліктік кешендерге (үйлер, құрылыстар, ғимараттар):
бір объект
10*
екіден беске дейінгі жеке тұрған объектілер
15*
алтыдан онға дейінгі жеке тұрған объектілер
20*
оннан көп жеке тұрған объектілер
25*
2.
Шағын кәсіпкерлік субъектілері үшін:
1)
көп пәтерлі тұрғын үйге (шаруашылық құрылыстары және басқа да осыған ұқсас объектілері бар), тұрғын үйдегі тұрғын үй емес үй-жайға, тұрғын үй емес құрылысқа, тұруға болмайтын мақсаттағы мүліктік кешендерге (үйлер, құрылыстар, ғимараттар) меншік, сенімгерлік басқару, кепіл, рента, пайдалану (сервитуттардан басқа) құқығының пайда болуын тіркегені үшін
1
3.
Жер учаскесіне меншік, жер пайдалану құқығын, өзге де құқықтарды (құқықтардың ауыртпалықтарын) тіркегені үшін
0,5*
4.
Сервитутты (объектілерге қарамастан) тіркегені үшін
0,5
5.
Кондоминиум объектісін тіркегені үшін
1
6.
Ипотекалық куәлік беруді және оны кейіннен басқа иелерге беруді тіркегені үшін
0,25*
7.
Құқық иесі деректерінің, жылжымайтын мүлік объектісінің сәйкестендіру сипаттамаларының өзгерістерін тіркегені үшін
0,25*
8.
Жылжымайтын мүліктің апатқа ұшырауына (бүлінуіне) немесе оған құқықтан бас тартылуына байланысты және ауысу құқығына байланыссыз өзге де жағдайларда жылжымайтын мүлікке құқықты тоқтатуды тіркегені үшін
0,25*
9.
Құқықтың үшінші тұлғаға ауысуына байланысты емес ауыртпалықты тоқтатуды тіркегені үшін, оның ішінде жылжымайтын мүліктің ипотекасын тоқтатуды тіркегені үшін
0,25*
10.
Міндеттемелері ипотекамен қамтамасыз етілген банктік займ шарты бойынша талаптар құқықтарын басқаға беруді тіркегені үшін
0,25*
11.
Құқықтың пайда болуының негізі болып табылатын шарт талабының (құқық ауыртпалығы) немесе өзге де заңдық фактілердің өзгеруі нәтижесінде құқықтың өзгеруін немесе құқықтың ауыртпалығын тіркегені үшін
0,25*
12.
Жылжымайтын мүлікке өзге де құқықтарды, сондай-ақ жылжымайтын мүлікке құқық ауыртпалықтарын тіркегені үшін
0,5*
13.
Құқықтық талап етуді тіркегені үшін
0,25
14.
Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде көзделген тәртіппен мемлекеттік органдар салған (туындатқан) жылжымайтын мүлікке құқықтың ауыртпалығын тіркегені үшін
0
15.
Республикалық меншікті иелену, пайдалану және оған билік ету құқығын жүзеге асыратын уәкілетті мемлекеттік орган мен оның аумақтық органдары үшін мемлекеттік меншікке жатқызылған жылжымайтын мүлікке құқықты тіркегені үшін
0
16.
Жылжымайтын мүлікке бұрын пайда болған құқықтарды (құқықтардың ауыртпалықтарын) жүйелі түрде тіркегені үшін
0
17.
Мемлекеттік органдар шешімінің негізінде жылжымайтын мүліктің сәйкестендіру сипаттамаларының өзгеруін, оның ішінде елді мекендердің атауы, көше аттары, сондай-ақ ғимараттар мен құрылыстардың реттік нөмірлері (мекенжайлары) өзгерген кезде немесе Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылымын реформалауға байланысты кадастр нөмірлері өзгерген кезде тіркегені үшін
0
18.
Жылжымайтын мүлікке құқық белгілеуші құжаттың телнұсқасын бергені үшін
0,25
Жедел тәртіппен жүргізілетін жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркегені үшін алым ставкалары
Р/с
Тіркеу әрекеттерінің түрлері
Айлық есептік көрсеткіштердегі ставкалар
жеке тұлғалар үшін
заңды тұлғалар үшін
1
2
3
4
1.
Мыналарға меншік, шаруашылық жүргізу, жедел басқару, сенімгерлік басқару, кепіл, рента, пайдалану (сервитуттардан басқа) құқығы пайда болуын тіркегені үшін:

4)
на имущественные комплексы нежилого назначения (здания, строения, сооружения), включающие:
один объект
10 *
от двух до пяти отдельно стоящих объектов
15 *
от шести до десяти отдельно стоящих объектов
20 *
свыше десяти отдельно стоящих объектов
25 *
2.
Для субъектов малого предпринимательства:
1)
за регистрацию возникновения права собственности, доверительного управления, залога, ренты, пользования (кроме сервитутов) на многоквартирный жилой дом (с хозяйственными постройками и другими подобными объектами), нежилое помещение в жилом доме, нежилое строение, имущественные комплексы нежилого назначения (здания, строения, сооружения)
1
3.
За регистрацию права собственности, землепользования, иных прав (обременений прав) на земельный участок
0,5 *
4.
За регистрацию сервитута (независимо от объектов)
0,5
5.
За регистрацию объекта кондоминиума
1
6.
За регистрацию выдачи ипотечного свидетельства и его последующей передачи другим владельцам
0,25 *
7.
За регистрацию изменений данных правообладателя, идентификационной характеристики объекта недвижимости
0,25 *
8.
За регистрацию прекращения права на недвижимость в связи с гибелью (повреждением) недвижимого имущества или отказом от прав на него и в иных случаях, не связанных с переходом права
0,25 *
9.
За регистрацию прекращения обременения, не связанного с переходом права третьему лицу, в том числе за регистрацию прекращения ипотеки недвижимого имущества
0,25 *
10.
За регистрацию уступки права требования по договору банковского займа, обязательства по которому обеспечены ипотекой
0,25 *
11.
За регистрацию изменения права или обременения права в результате изменения условия договора, являющегося основанием возникновения права (обременения права) или иных юридических фактов
0,25 *
12.
За регистрацию иных прав на недвижимое имущество, а также обременений прав на недвижимое имущество
0,5 *
13.
За регистрацию юридических притязаний
0,25
14.
За регистрацию обременения права на недвижимое имущество, налагаемого (производимого) государственными органами в порядке, предусмотренном законодательным актом Республики Казахстан
0
15.
За регистрацию права на недвижимое имущество, отнесенное к государственной собственности, для уполномоченного государственного органа, осуществляющего права владения, пользования и распоряжения республиканской собственностью, и его территориальных органов
0
16.
За систематическую регистрацию ранее возникших прав (обременений прав) на недвижимое имущество
0
17.
За регистрацию изменений идентификационных характеристик недвижимого имущества на основании решений государственных органов, в том числе при изменении наименования населенных пунктов, названия улиц, а также порядкового номера зданий и сооружений (адреса) или при изменении кадастровых номеров в связи с реформированием административно-территориального устройства Республики Казахстан
0
18.
За выдачу дубликата правоустанавливающего документа на недвижимое имущество
0,25
Ставки сбора за государственную регистрацию прав на
недвижимое имущество, производимую в ускоренном порядке
п/п
Виды регистрационных действий
Ставки в месячных расчетных показателях
для физических лиц
для юридических лиц
1
2
3
4
1.
За регистрацию возникновения права собственности, хозяйственного ведения, оперативного управления, доверительного управления, залога, ренты, пользования (кроме сервитутов):

1)
пәтерге, жеке тұрғын үйге (шаруашылық құрылыстарымен және басқа да осыған ұқсас объектілерімен бірге), шаруашылық құрылыстарға;
5
15
2)
көп пәтерлі тұрғын үйге (шаруашылық құрылыстары және басқа да осыған ұқсас объектілерімен бірге), тұрғын үйдегі тұрғын емес үй-жайға, тұрғын емес құрылысқа;
15
20
3)
гараждарға;
4
8
4)
мыналарды қамтитын тұрғын емес мақсаттағы мүліктік кешендерге (ғимараттар, құрылыстар, құрылғылар):
бір объект;
20
30
екіден беске дейінгі жеке тұрған объектілер;
22
32
алтыдан онға дейінгі жеке тұрған объектілер;
30
40
оннан астам жеке тұрған объектілер.
35
45
2.
Жер учаскесіне меншік, жерді пайдалану құқығын, өзге де құқықтарды (құқықтық ауыртпалықтарды) тіркегені үшін
5
15
3.
Ипотекалық куәлік беруді және оны кейіннен басқа иелерге беруді тіркегені үшін
5
15
4.
Құқық иесі деректерінің, жылжымайтын мүлік объектісінің сәйкестендіру сипаттамаларының өзгерістерін тіркегені үшін
5
15
5.
Жылжымайтын мүліктің апатқа ұшырауына (бүлінуіне) немесе оған құқықтан бас тартылуына байланысты және ауысу құқығына байланысты емес өзге де жағдайларда жылжымайтын мүлікке құқықты тоқтатуды тіркегені үшін
5
15
6.
Құқығының үшінші тұлғаға ауысуына байланысты емес ауыртпалықты тоқтатуды тіркегені үшін, оның ішінде жылжымайтын мүлік ипотекасын тоқтатуды тіркегені үшін
5
15
7.
Міндеттемелері ипотекамен қамтамасыз етілген банктік қарыз шарты бойынша талаптарды басқаға беруді тіркегені үшін
5
15
8.
Құқықтың пайда болуының негізі болып табылатын шарт талабының (кұқық ауыртпалығы) немесе өзге де заңдық фактілердің өзгеруі нәтижесінде құқықтың өзгеруін немесе құқықтың ауыртпалығын тіркегені үшін
5
15
9.
Жылжымайтын мүлікке өзге құқықтарды, сондай-ақ жылжымайтын мүлікке құқық ауыртпалықтарын тіркегені үшін
5
15
"Жылжымайтын мүлiкке құқықтарды
(ауыртпалықтарды) мемлекеттік тіркеу"
мемлекеттiк көрсетілетін
қызмет стандартына
2-қосымша
Нысаны
___________________________________________________________________
(Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің аумақтық органы)
Жеке тұлға үшін жылжымайтын мүлікке құқықтарды
(құқықтық ауыртпалықтарды) мемлекеттік тіркеу туралы
№_____________ өтініш
Тегі, аты, болса - әкесінің аты (бұдан әрі – Т.Ә.А)_________________
____________________________________________________________________
ЖСН және тұратын жері ______________________________________________
____________________________________________________________________
Жеке басын куәландыратын құжат: түрі_________, сериясы_____________,
№_________ Берілді__________________________________, берілген күні
(егер өтініш беруші біреуден артық болса, ақпаратты қайталау)
____________________________________________________________________
_________________________________________________________ негізінде
(өкілеттігін куәландыратын құжаттың деректемелері)
___________________________________________ атынан іс-әрекет ететін
(уәкілетті өкіл толтырады)
____________________________________________________________________
мекенжайы бойынша орналасқан жылжымайтын мүлік объектісіне құқықтың
/пайда болуын, ауыртпалығын, тоқтатылуын/ (керегінің астын сызу)
тіркеуді сұраймын (сұраймыз).
Өтінішке мынадай құжаттар қоса беріледі:

1)
на квартиру, индивидуальный жилой дом (с хозяйственными постройками и другими подобными объектами), хозяйственные постройки;
5
15
2)
на многоквартирный жилой дом (с хозяйственными постройками и другими подобными объектами), нежилое помещение в жилом доме, нежилое строение;
15
20
3)
на гаражи;
4
8
4)
на имущественные комплексы нежилого назначения (здания, строения, сооружения), включающие:
один объект;
20
30
от двух до пяти отдельно стоящих объектов;
22
32
от шести до десяти отдельно стоящих объектов;
30
40
свыше десяти отдельно стоящих объектов.
35
45
2.
За регистрацию права собственности, землепользования, иных прав (обременении прав) на земельный участок
5
15
3.
За регистрацию выдачи ипотечного свидетельства и его последующей передачи другим владельцам
5
15
4.
За регистрацию изменений данных правообладателя, идентификационной характеристики объекта недвижимости
5
15
5.
За регистрацию прекращения права на недвижимость в связи с гибелью (повреждением) недвижимого имущества или отказом от прав на него и в иных случаях, не связанных с переходом права
5
15
6.
За регистрацию прекращения обременения, не связанного с переходом права третьему лицу, в том числе за регистрацию прекращения ипотеки недвижимого имущества
5
15
7.
За регистрацию уступки требования по договору банковского займа, обязательства по которому обеспечены ипотекой
5
15
8.
За регистрацию изменения права или обременения права в результате изменения условия договора, являющегося основанием возникновения права (обременения права) или иных юридических фактов
5
15
9.
За регистрацию иных прав на недвижимое имущество, а также обременении прав на недвижимое имущество
5
15
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Государственная регистрация прав
(обременений) на недвижимое имущество"
Форма
_____________________________________________________________________
(территориальный орган Министерства юстиции Республики Казахстан)
Заявление № _____________
о государственной регистрации прав (обременений прав) на
недвижимое имущество для физического лица
Фамилия, имя, при наличии отчество (далее – Ф.И.О)___________________
_____________________________________________________________________
ИИН и место жительства_______________________________________________
_____________________________________________________________________
Документ, удостоверяющий личность: вид _______, серия ______________,
№ ____________________ Выдан _________________, дата выдачи _________
_____________________________________________________________________
(повтор информации, если заявителей больше одного)
_____________________________________________________________________
От имени, которого действует_________________________________________
(заполняется уполномоченным представителем)
на основании ________________________________________________________
(реквизиты документа, удостоверяющего полномочия)
_____________________________________________________________________
Прошу (просим) зарегистрировать/возникновение, обременение,
прекращение/права (нужное подчеркнуть) на объект недвижимости,
расположенный по адресу: ____________________________________________
_____________________________________________________________________
К заявлению прилагаю(ем) следующие документы:

1. Төленгені туралы құжат: түрі_______№_____ сомасы__________теңге;
2. Жылжымайтын мүлікке құқығын растайтын құжат_____________________
____________________________________________________________________
(атауы, сериясы, нөмірі, қашан және кім берді)
3. Некеде тұрғанын немесе тұрмағанын растайтын мәліметтер __________
____________________________________________________________________
меншік иесі туралы мәліметтер қажет пе Иә Жоқ (керек емесін сызып тастау)
Сатып алынатын немесе сатылатын активтердің жиынтық баланстық құны
Қазақстан Республикасының монополияға қарсы заңнамасында белгіленген
мөлшерден аса ма Иә Жоқ (керек емесін сызып тастау)
________________/__________________/________________________________
(күні) (өтініш берушінің қолы) (өтініш берушінің Т.А.Ә. (болған кезде)
____________________________________________________________________
(өтініш қабылдаған маманның Т.А.Ә. және қолы)
Өтініш берген күні:____________20__ж. Уақыты______сағ____________мин
Өтінішті орындау /қарау/ нәтижесі___________________________________
____________________________________________________________________
Тексерілді: күні ________________ 20 __ж.
____________________________________________________________________
(тіркеуші маманның Т.А.Ә. және қолы)
Ескертпе: Егер тіркеуге арналған өтініште сатып алынатын немесе сатылатын активтердің жиынтық баланстық құны Қазақстан Республикасының монополияға қарсы заңнамасында белгіленген мөлшерден асып кеткендігі туралы мәліметтер болса, онда өтініш беруші монополияға қарсы органның алдын ала жазбаша келісімін ұсынады.
Заңмен қорғалатын құпияны құрайтын, ақпараттық жүйелерде қамтылған мәліметтерді пайдалануға келісемін.
20__ жылғы "___" _______________ ________
(қолы)
"Жылжымайтын мүлiкке құқықтарды
(ауыртпалықтарды) мемлекеттік тіркеу"
мемлекеттiк көрсетілетін
қызмет стандартына
3-қосымша
Нысаны
__________________________________________________________________
(Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің аумақтық органы)
Заңды тұлға үшін жылжымайтын мүлікке құқықтарды (құқықтарды ауыртпалықтарды) мемлекеттік тіркеу туралы
№_____________ өтініш
Заңды тұлғаның толық атауы_________________________________________
Мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің нөмірі _________________________
Мемлекеттік тіркеу күні ________________, БСН: _____________________
Заңды мекенжайы ____________________________________________________
Тегі, аты, болса - әкесінің аты (бұдан әрі – Т.Ә.А) басшысының немесе
уәкілетті өкілдің__________________________________________________
_________________________________________________________ негізінде
(өкілеттігін куәландыратын құжаттың деректемелері)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
___________________________________________ атынан ісәрекет ететін
(уәкілетті өкіл толтырады)
мекенжайы бойынша орналасқан жылжымайтын мүлік объектісіне құқықтың
/пайда болуын, ауыртпалығын, тоқтатылуы/ (керегінің астын сызу)
тіркеуді сұраймын (сұраймыз).
Өтінішке мынадай құжаттар қоса беріледі:

1. Документ об оплате: вид ______ № ________ на сумму _________ тенге
2. Документ, подтверждающий право на недвижимое имущество ___________
_____________________________________________________________________
(наименование, серия, номер, когда и кем выдан)
3. Сведения, подтверждающие наличие или отсутствие факта брачных
отношений____________________________________________________________
_____________________________________________________________________
необходимы ли сведения о собственнике Да Нет (ненужное зачеркнуть)
Превышает ли совокупная Да Нет (ненужное зачеркнуть)
балансовая стоимость приобретаемых или продаваемых активов размеры,
установленные антимонопольным законодательством Республики Казахстан
__________________/____________________/_____________________________
(дата) (подпись заявителя) (Ф.И.О заявителя)
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О и подпись специалиста, принявшего заявление)
Дата подачи заявления: __________ 20_____ г. Время ____ час ____ мин
Результат выполнения /рассмотрения/заявления ________________________
Проверено: дата ________________ 20___ г.
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О и подпись специалиста-регистратора)
Примечание: В случае, если в заявлении на регистрацию содержится
сведение, что совокупная балансовая стоимость приобретаемых или
продаваемых активов превышает размеры, установленные антимонопольным
законодательством Республики Казахстан, то заявителем представляется
предварительное письменное согласие антимонопольного органа.
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом
тайну, содержащихся в информационных системах
_______________ "___ "________ 20__ г.
(подпись)
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
"Государственная регистрация прав
(обременений) на недвижимое имущество"
Форма
_____________________________________________________________________
(территориальный орган Министерства юстиции Республики Казахстан)
Заявление № _____________
о государственной регистрации прав
(обременений прав) на недвижимое имущество для
юридического лица
Полное наименование юридического лица _______________________________
_____________________________________________________________________
Номер свидетельства о государственной регистрации____________________
_____________________________________________________________________
Дата государственной регистрации __________, БИН ____________________
Юридический адрес ___________________________________________________
Фамилия, имя, при наличии отчество (далее – Ф.И.О) руководителя или
уполномоченного представителя _______________________________________
_____________________________________________________________________
От имени которого действует _________________________________________
(заполняется уполномоченным представителем)
на основании ________________________________________________________
(реквизиты документа, удостоверяющего полномочия)
_____________________________________________________________________
Прошу зарегистрировать/возникновение, обременение, прекращение/права
(нужное подчеркнуть) на объект недвижимости, расположенный по адресу:
_____________________________________________________________________
К заявлению прилагаю(ем) следующие документы:

1. Ақы төленгені туралы құжат: түрі________№______ сомасы ____ теңге
2. Жылжымайтын мүлікке құқығын растайтын құжат______________________
____________________________________________________________________
(атауы, сериясы, нөмірі, қашан және кім берді)
Меншік иесі туралы мәлімет қажет пе Иә Жоқ (керек емесін сызып
тастау)
Сатып алынатын немесе сатылатын активтердің жиынтық баланстық құны Қазақстан Республикасының монополияға қарсы заңнамасында белгіленген мөлшерден асып кетеді ме
Иә Жоқ (керек емесін сызып тастау)
___________/_____________________________/__________________________
(күні) (басшысының немесе уәкілетті өкілдің қолы) (Т.А.Ә.)
____________________________________________________________________
(өтініш қабылдаған маманның Т.А.Ә. және қолы)
Өтініш берген күн: ___________ 20__ж. Уақыты_______сағ_______ мин
Өтінішті орындау /қарау/ нәтижесі___________________________________
____________________________________________________________________
Тексерілді: күні _________________ 20 __ж.
____________________________________________________________________
(Т.А.Ә. және өтініш қабылдаған маманның қолы)
Ескертпе: Егер тіркеуге арналған өтініште сатып алынатын немесе
сатылатын активтердің жиынтық баланстық құны Қазақстан
Республикасының монополияға қарсы заңнамасында белгіленген мөлшерден
асып кететіндігі туралы мәліметтер болса, онда өтініш беруші
монополияға қарсы органның алдын ала жазбаша келісімін ұсынады.
Заңмен қорғалатын құпияны құрайтын, ақпараттық жүйелерде қамтылған
мәліметтерді пайдалануға келісемін.
20__ жылғы "___" _______________ ________
(қолы)
"Жылжымайтын мүлiкке құқықтарды
(ауыртпалықтарды) мемлекеттік тіркеу"
мемлекеттiк көрсетілетін
қызмет стандартына
4-қосымша
Нысаны
(Тегі, аты, болса - әкесінің аты (бұдан әрі – Т.А.Ә.),
не көрсетілетін қызметті алушы ұйымның атауы)
_________________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, "Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорация КАҚ (мекенжайын көрсету) Сіздің мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбауыңызға байланысты мемлекеттік қызмет көрсету үшін (мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызмет атауын көрсету) құжаттарды қабылдаудан бас тартады, атап айтқанда:
Жоқ құжаттардың атаулары:

1. Документ об оплате: вид ______ № _________ на сумму ________ тенге
2. Документ, подтверждающий право на недвижимое имущество, а при
уступке прав (требований) по договорам залога недвижимого имущества
представляется договор об уступке прав (требований) (договор об
одновременной передаче активов и обязательств)_______________________
_____________________________________________________________________
(наименование, серия, номер, когда и кем выдан):
Необходимы ли Сведения о собственнике Да Нет (ненужное зачеркнуть)
Превышает ли совокупная балансовая стоимость приобретаемых или
продаваемых активов размеры, установленные антимонопольным
законодательством Республики Казахстан Да Нет (ненужное зачеркнуть)
__________/____________________________________________/_____________
(дата) (Ф.И.О руководителя или уполномоченного представителя) (подпись)
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О и подпись специалиста, принявшего заявление)
Дата подачи заявления: _____ 20 ___ г. время _____ час ____ мин
Результат выполнения/рассмотрения/заявления _________________________
Проверено: дата ________________ 20 ___ г.
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О и подпись специалиста-регистратора)
Примечание: В случае, если в заявлении на регистрацию содержится сведение, что совокупная балансовая стоимость приобретаемых или продаваемых активов превышает размеры, установленные антимонопольным законодательством Республики Казахстан, то заявителем представляется предварительное письменное согласие антимонопольного органа.
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах
_______________ "___"________20__ г.
(подпись)
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
"Государственная регистрация прав
(обременений) на недвижимое имущество"
Форма
(Фамилия, имя, при наличии отчество
(далее – Ф.И.О), или наименование
организации услугополучателя)
___________________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка
об отказе в приеме документов
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", НАО государственная корпорация "Правительство для граждан" (указать адрес) отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги (указать наименование государственной услуги в соответствии со стандартом государственной услуги) ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:

1) ________________________________________;
2) ________________________________________;
3) ….
Осы қолхат 2 данада, әрбір тарапқа біреуден жасалды.
Т.А.Ә. (Мемлекеттік корпорация қызметкері)
(қолы)
Орындаушы: Т.А.Ә. _____________
Телефон ______________________
Алдым: ______________________________________________________
көрсетілетін қызметті алушының /Т.А.Ә. қолы
20___ жылғы "___" ____________
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2016 жылғы 27 қаңтардағы
№ 41 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 28 сәуірдегі
№ 246 бұйрығына
2-қосымша
"Мiндеттi мемлекеттiк тiркеуге жатпайтын жылжымалы мүлiк кепiлдігiн тiркеу" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. "Мiндеттi мемлекеттiк тiркеуге жатпайтын жылжымалы мүлiк кепiлгiн тiркеу" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті "Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорациясы коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету нәтижелерін беру:
1) Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетін қызметті алушының тіркелген жері бойынша;
2) "электрондық үкіметтің" www.e.gov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы.
2. Мемлекеттiк қызметті көрсету тәртiбi
4. Мемлекеттiк қызметті көрсету мерзiмдерi:
1) Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын тапсырған кезден бастап:
мемлекеттік қызмет екі жұмыс күнi iшiнде көрсетiледi (құжаттарды қабылдау күнi мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмiне кiрмейдi, бұл ретте мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін бір күн бұрын береді);
2) көрсетілетін қызметті алушының құжаттарды тапсыру үшін күтудің рұқсат берiлетін ең ұзақ уақыты – 20 минуттан аспайды;
3) көрсетiлетiн қызметтi алушыға қызмет көрсетудiң рұқсат берiлетін ең ұзақ уақыты – 20 минуттан аспайды.
Екінші деңгейдегі банкпен кепіл туралы мәліметтерді қамтитын кепіл туралы шартты немесе өзге шартты жеке немесе заңды тұлғалармен жасасқан кезде (бұдан әрі – электрондық тіркеу) "Екінші деңгейдегі банктердің" ақпараттық жүйесімен (бұдан әрі – ЕДБ АЖ) өзара қарым-қатынас арқылы жүзеге асырылады.
ЕДБ АЖ арқылы:
мемлекеттік қызмет жылжымалы мүлік кепілдігін мемлекеттік тіркеуі үшін алымның төленгені туралы немесе алымды төлеуден босатылғаны туралы растау тіркеуші органның ақпараттық жүйесіне түскен кезден бір жұмыс күні ішінде көрсетіледі.

1) __________________________________________________________;
2) __________________________________________________________;
3) ….
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для каждой стороны.
Ф.И.О (работника Государственной корпорации) (подпись)
Исполнитель: Ф.И.О __________________________________________________
Телефон _______________________
Получил: ____________________________________________________________
Ф.И.О / подпись услугополучателя
"___" _________ 20__ год
Приложение 2
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 27 января 2016 года № 41
Приложение 2
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 28 апреля 2015 года № 246
Стандарт государственной услуги
"Регистрация залога движимого имущества, не подлежащего
обязательной государственной регистрации"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Регистрация залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством юстиции Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается некоммерческим акционерным обществом Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:
1) Государственную корпорацию по месту регистрации услугополучателя;
2) веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугополучателем при обращении:
в Государственную корпорацию:
государственная услуга оказывается в течение двух рабочих дней (день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги, при этом результат оказания государственной услуги предоставляется за день до окончания срока оказания);
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугополучателем – не более 20 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – не более 20 минут.
На портале услуга оказывается путем взаимодействия с информационной системой "Банков второго уровня" (далее – ИС БВУ) при заключении физическими или юридическими лицами договора о залоге или иного договора, содержащего сведения о залоге с банком второго уровня (далее – электронная регистрация);
на портал посредством ИС БВУ:
государственная услуга оказывается в течение одного рабочего дня с момента поступления в информационную систему регистрирующего органа подтверждения об оплате сбора за государственную регистрацию залога движимого имущества или об освобождении от оплаты сбора.

5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
6. Мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесi – Мемлекеттік корпорация арқылы қағаз жеткізгіште:
1) тіркеу туралы белгiсi бар кепіл талаптарын және мiндеттi мемлекеттiк тiркеуге жатпайтын, жылжымалы мүлiк кепілдігін тіркеу туралы куәлікті қамтитын кепіл шарты немесе өзге де шарт немесе осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетуден бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауабы;
2) берілетін куәліктерге қатысты жоғалғанның орнына жылжымалы мүлiк кепiлiн тiркеу туралы куәлiктiң телнұсқасы;
ЕДБ АЖ көмегімен электрондық нысанда портал арқылы:
1) Мемлекеттік корпорацияның электрондық-цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған жылжымалы мүлік кепілдігін тіркеу туралы куәлік;
2) Мемлекеттік корпорацияның ЭЦҚ-мен куәландырылған, осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетуден бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауабы.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету нәтижелерін беру нысаны - электрондық және қағаз түрінде.
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) ақылы көрсетіледі.
Міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілдігін тіркеу үшін тіркеу алымының сомасы 2008 жылғы 10 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексi) 456-бабына сәйкес белгіленген мөлшерлемелер бойынша есептеледі және Салық кодексінің 457-бабына сәйкес алымды төлеуден босатылған тұлғаларды қоспағанда, салық салу объектісінің тіркелген жері бойынша тиісті құжаттарды тапсырғанға дейін төленеді және:
1) жеке тұлғалардан – айлық есептік көрсеткіштің (бұдан әрі – АЕК) 1 мөлшерлемесі;
2) заңды тұлғалардан – 5 АЕК құрайды.
Міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілдігін тіркеу туралы куәліктің телнұсқасын беру үшін – 0,5 АЕК.
8. Жұмыс кестесі:
1) Мемлекеттік корпорацияда, Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес жексенбі және мереке күндерiн қоспағанда, дүйсенбiден бастап сенбiні қоса алғанда, Мемлекеттік корпорацияның белгiленген жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзiлiссiз, сағат 9.00-ден сағат 20.00-ге дейiн.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеделдетiп қызмет көрсетусiз, "электрондық" кезек тәртiбiмен жүзеге асырылады, портал арқылы электрондық кезек бронға қойылады;

5. Форма оказания государственной услуги – электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – через Государственную корпорацию на бумажном носителе:
1) договор залога или иной договор, содержащий условия залога с отметкой о регистрации и свидетельства о регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации или письменный мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги, по основаниям, предусмотренных пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги;
2) дубликат свидетельства о регистрации залога движимого имущества взамен утраченного в отношении выданных свидетельств;
через портал посредством ИС БВУ в электронной форме:
1) свидетельство о регистрации залога движимого имущества, удостоверенное электронной – цифровой подписью (далее - ЭЦП) Государственной корпорации;
2) письменный мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги, по основаниям, предусмотренных пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги, удостоверенный ЭЦП Государственной корпорации.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги - электронная и бумажная.
7. Государственная услуга оказывается платно физическим и юридическим лицам (далее - услугополучатель).
За регистрацию залога движимого имущества, не подлежащей обязательной государственной регистрации сумма регистрационного сбора исчисляется по ставкам, установленным в соответствии со статьей 456 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый Кодекс), и оплачивается до подачи соответствующих документов по месту регистрации объекта обложения, за исключением лиц, освобожденных от оплаты сбора согласно статье 457 Налогового кодекса и составляет:
1) с физических лиц – 1 ставка месячного расчетного показателя (далее – МРП);
2) с юридических лиц – 5 МРП.
За выдачу дубликата свидетельства о регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации – 0,5 МРП.
8. График работы:
1) Государственной корпорации – с понедельника по субботу включительно, за исключением воскресенья и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан, в соответствии с установленным графиком работы Государственной корпорации с 9.00 до 20.00 часов без перерыва на обед.
Государственная услуга оказывается в порядке "электронной" очереди, без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством портала;

2) ЕДБ АЖ арқылы екінші деңгейдегі банктердің жұмыс кестесіне сәйкес;
3) порталда – тәулік бойы, жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда (жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, жексенбі және мереке күндері жүгінген кезде Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күнінде жүзеге асырылады).
9. Көрсетілетін қызметті алушы немесе оның өкілі жүгінген кезде:
заңды тұлға үшін оның өкілеттігін растайтын құжат бойынша;
жеке тұлға үшін нотариаттық куәландырылған сенімхат бойынша мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
Мемлекеттік корпорация арқылы:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес, ал құқықтарды (талаптарды) басқаға берген кезде (активтер мен міндеттемелерді бір мезгілде беру туралы шарт) өзгерістер мен толықтыруларды енгізу туралы өтініш 2–қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы, жылжымалы мүлік кепілдігін тіркеуге өтініш;
2) көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат (көрсетілетін қызметті алушының жеке басын сәйкестендіру үшін түпнұсқа ұсынылады);
3) бюджетке тіркеу алымы сомасының төленгенiн растайтын құжат;
4) кепіл шарты немесе кепіл талаптарын қамтитын өзге де шарт немесе өтініште қамтылған мәліметтерді Мемлекеттік корпорация тексергеннен кейін тіркеу туралы белгімен көрсетілетін қызметті алушыға қайтарылатын тапсыру актісін немесе одан үзінді көшірмені (түпнұсқаны немесе нотариаттық куәландырылған көшірмені қоса бере отырып, құқықтарды (талаптарды) басқаға беру туралы (активтер мен міндеттемелерді бір мезгілде тапсыру туралы шарт).
Жылжымалы мүлік кепілдігін тіркеу туралы куәліктің телнұсқасын алу үшін көрсетілетін қызметті алушы мынадай құжаттарды ұсынады:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы жылжымалы мүлік кепілдігін тіркеу туралы куәліктің телнұсқасын алу туралы өтінішті;
2) көрсетілетін қызметті алушының (өтініш берушінің) жеке басын куәландыратын құжат (көрсетілетін қызметті алушының жеке басын сәйкестендіру үшін түпнұсқа ұсынылады);
3) бюджетке тіркеу алымы сомасының төленгенiн растайтын құжат.
ЕДБ АЖ портал арқылы:
1) кепіл ұстаушының ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш (сұрау салу);
2) көрсетілетін қызметті алушының жеке куәландыратын құжат (көрсетілетін қызметті алушының жеке басын сәйкестендіру үшін түпнұсқа ұсынылады);
3) кепіл ұстаушының ЭЦҚ куәландырылған, Мемлекеттік корпорацияның ақпараттық жүйесіне жылжымалы мүлік кепілдігін тіркеуге өтінішті жіберуге көрсетілетін қызметті алушының жазбаша келісімі;

2) посредством ИС БВУ, согласно графику работы банков второго уровня;
3) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении после окончания рабочего времени, воскресенья и праздничные дни согласно Трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя или его представителя:
для юридического лица по документу, подтверждающий полномочия;
для физического лица по нотариально заверенной доверенности:
в Государственную корпорацию:
1) заявление о регистрации залога движимого имущества, установленной формы, согласно приложению 1, а при уступке прав (требований) (договор об одновременной передаче активов и обязательств) заявление о регистрации внесения изменений и дополнений согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) документ, удостоверяющий личность услугополучателя (оригинал предоставляется для идентификации личности услугополучателя);
3) документ, подтверждающий оплату в бюджет суммы регистрационного сбора;
4) договор о залоге или иной договор, содержащий условия залога, или договор об уступке прав (требований) (договор об одновременной передаче активов и обязательств) с приложением передаточного акта или выписки из него (подлинник или нотариально удостоверенная копия) который после проверки Государственной корпорацией сведений, содержащихся в заявлении, с отметкой о регистрации возвращается услугополучателю.
Для получения дубликата свидетельства о регистрации залога движимого имущества услугополучатель, представляет следующие документы:
1) заявление о получении дубликата свидетельства о регистрации залога движимого имущества установленной формы, согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) документ, удостоверяющий личность услугополучателя (заявителя) (оригинал предоставляется для идентификации личности услугополучателя);
3) документ, подтверждающий оплату в бюджет суммы регистрационного сбора.
Через портал посредством ИС БВУ:
1) заявление (запрос) в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП залогодержателя;
2) документ, удостоверяющий личность услугополучателя (оригинал предоставляется для идентификации личности услугополучателя);
3) письменное согласие услугополучателя на отправление заявления на регистрацию залога движимого имущества в информационную систему Государственной корпорацией, удостоверенное ЭЦП залогодержателя;

4) бюджетке тіркеу алымы сомасының төленгенiн растайтын құжат;
5) кепіл шарты немесе көрсетілетін қызметті алушының (кепіл берушінің) немесе кепіл ұстаушының ЭЦҚ куәландырылған, кепiл талаптарын қамтитын электрондық құжат нысанындағы өзге де шартты.
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурс болып табылатын, көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттар туралы мәліметтерді Мемлекеттік корпорация және екінші деңгейдегі банк қызметкері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алған кезде, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісім береді.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттар тапсырған кезде Мемлекеттік корпорацияға көрсетілетін қызметті алушыға тиісті құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат беріледі.
Екінші деңгейдегі банктерде электрондық тіркеу кезінде құжаттар ЕДБ АЖ-ға рұқсаты бар банк қызметкеріне беріледі.
Мемлекеттік корпорация көрсетілетін қызметті алушыға құжаттарды беру көрсетілетін қызметті алушы немесе оның өкілінің жеке басын куәлігі ұсынылған кезде қолхат негізінде: заңды тұлға үшін өкілеттігін растайтын құжат бойынша; жеке тұлға үшін нотариаттық куәландырылған сенімхат бойынша жүзеге асырылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті электрондық тіркеу кезінде көрсетілетін қызметті берушінің ақпараттық жүйесі ЕДБ АЖ-ге және кепіл берушінің "жеке кабинетіне" порталға сұрау салудың қабылданғаны туралы және электрондық тіркеу жүзеге асырылғаннан кейін көрсетілетін қызметті берушінің ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанындағы нәтижесі туралы хабарлама жібереді.
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілген мерзімде мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесіне жүгінбеген кезде Мемлекеттік корпорация олардың бір ай бойы сақталуын қамтамасыз етеді, кейін оларды көрсетілетін қызметті берушіге әрі қарай сақтау үшін береді.
Көрсетілетін қызметті алушы бір ай өткен соң дайын құжаттарды алу үшін жүгінген кезде Мемлекеттік корпорация бір жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушіге сұрау салады. Көрсетілетін қызметті беруші бір жұмыс күні ішінде дайын құжаттарды Мемлекеттік корпорацияға жібереді, осыдан кейін Мемлекеттік корпорация дайын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға береді.
10. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер:
1) егер кепіл шартында немесе кепіл талаптарын қамтитын өзге де шартта кепіл нысанасы және оның бағалануы, мәні, мөлшері және кепілдігімен қамтамасыз етілген міндеттемелерді орындау мерзімі және кепілге қойылған мүлік тараптардың қайсысында болғаны туралы және оны пайдалануға рұқсаты туралы мәліметтері көрсетілмеген.
Кепіл нысанасын бағалау теңгемен көрсетіледі және егер Қазақстан Республикасының заңдарыңда өзгеше белгіленбесе тараптардың келісімімен айқындалуы мүмкін. Шетелдік валютада міндеттемелерді қамтамасыз ететін кепіл нысанасын бағалау теңгемен және кепіл шартын жасасу күніндегі валюта айырбастаудың нарықтық бағамы бойынша міндеттемелер валютамен көрсетіледі;

4) документ, подтверждающий оплату в бюджет суммы регистрационного сбора;
5) договор о залоге или иной договор, содержащий условия залога, в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя (залогодателя) и залогодержателя.
Сведения о документе, удостоверяющего личность услугополучателя, являющихся государственным электронным информационным ресурсом, работник Государственной корпорации и банка второго уровня получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
При получении государственной услуги услугополучатель предоставляет письменное согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов в Государственной корпорации услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов.
При электронной регистрации в банках второго уровня документы подаются сотруднику банка, имеющему доступ к ИС БВУ.
В Государственной корпорации выдача документа услугополучателю осуществляется на основании расписки, при предъявлении удостоверения личности услугополучателя или его представителя: для юридического лица по документу, подтверждающий полномочия; для физического лица по нотариально заверенной доверенности.
При электронной регистрации государственной услуги информационная система Государственной корпорацией направляет в ИС БВУ и "личный кабинет" залогодателя на портал уведомление о принятии запроса и после осуществления электронной регистрации результат в форме электронного документа, удостоверенный ЭЦП Государственной корпорацией.
10. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги являются:
1) если в договоре о залоге или ином договоре, содержащем условие залога, не указаны предмет залога и его оценка, существо, размер и срок исполнения обязательства, обеспечиваемого залогом и сведения о том, у какой из сторон находится заложенное имущество и допустимость его использования.
Оценка предмета залога выражается в тенге и может определяться соглашением сторон, если иное не установлено законами Республики Казахстан. Оценка предмета залога, обеспечивающего обязательство в иностранной валюте, выражается в тенге и валюте обязательства по рыночному курсу обмена валюты на дату заключения договора о залоге;

2) нысаны мен мазмұны бойынша заңнама талаптарына сәйкес келмейтiн өтінішті тiркеуге ұсынған кезінде;
3) егер кепілді тіркеу туралы өтінішпен тиісті адам жүгінбесе;
4) жылжымалы мүлік кепілдігін және кеменің немесе салынып жатқан кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеуге алымның бюджетке төленгенін растайтын құжаттың болмауы.
Көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың топтамасын толық ұсынбаған кезде, Мемлекеттік корпорация қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 4-қосымшасына сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
3. Мемлекеттік корпорацияның қызметкерлерінің мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртiбi
11. Мемлекеттік корпорацияның және (немесе) олардың қызметкерлерінің мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану:
1) шағым Мемлекеттік корпорацияның басшысының атына осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 14-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша беріледі.
Шағым почта арқылы жазбаша нысанда немесе жұмыс күндері кеңсе арқылы қолма-қол қабылданады.
Шағымды кабылдаған адамның тегі, аты, әкесінің аты, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орны көрсетіле отырып, кеңседе тіркелуі (мөртабан, кіріс нөмірі және күні) шағымды қабылдаудың растауы болып табылады;
2) Мемлекеттік корпорация қызметкерінің әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 14-тармағында көрсетілген мекенжайлар мен телефондар бойынша Мемлекеттік корпорация басшысына жіберіледі.
Қолма-қол сондай-ақ, пошта арқылы Мемлекеттік корпорация кеңсесіне келіп түскен шағымды қабылдаудың растауы оның тіркелуі (мөртабан, кіріс нөмірі және тіркеу күні шағымның екінші данасына немесе шағымға ілеспе хатқа қойылады) болып табылады. Тіркелгеннен кейін шағым жауапты орындаушыны айқындау және тиісті шаралар қабылдау үшін Мемлекеттік корпорация басшысына жіберіледі.
Шағым тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады. Шағымды қарау нәтижелері туралы дәлелді жауап почта арқылы көрсетілетін қызметті алушыға жіберіледі немесе кеңседе қолма-қол беріледі.
Портал арқылы жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының телефоны арқылы алуға болады.
Шағымды портал арқылы жіберген кезде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" жүгіну туралы ақпарат қолжетімді болады, оны көрсетілетін қызметті беруші өтінішті өңдеу барысында жаңартып отырады (жеткізілу, тіркеу, орындау туралы белгілер, қарау немес қараудан бас тарту туралы жауап).
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген кезде, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.

2) при представлении на регистрацию заявления по форме и содержанию не соответствующего требованиям законодательства;
3) если с заявлением о регистрации залога обратилось ненадлежащее лицо;
4) отсутствие документа, подтверждающего оплату в бюджет сбора за государственную регистрацию залога движимого имущества и ипотеки судна или строящегося судна.
При представлении услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 настоящего стандарта государственной услуги, работник Государственной корпорации отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 4 к настоящему стандарту государственной услуги.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
работников Государственной корпорации по вопросам оказания
государственных услуг
11. Обжалование решений, действий (бездействий) Государственной корпорации и (или) их работников по вопросам оказания государственных услуг.
Жалоба подается на имя руководителя Государственной корпорации по адресу, указанному в пункте 14 настоящего стандарта государственной услуги.
Жалоба принимается в письменной форме по почте или нарочно через канцелярию, в рабочие дни.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
Подтверждением принятия жалобы в канцелярии Государственной корпорации, поступившей как нарочно, так и почтой, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе). После регистрации жалоба направляется руководителю Государственной корпорации для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услогополучателю по почте или выдается нарочно в канцелярии.
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
При несогласии с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель обращается с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.

12. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген кезде, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінеді.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетін қызметтің ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге де талаптар
13. Заңнамада белгіленген тәртіппен толық немесе ішінара қабілеттері немесе өзіне-өзі қызмет көрсетуді жүзеге асыру, өздігінен қозғалу, құжаттарды қабылдауда хабардар болу мүмкіндігін жоғалтқан көрсетілетін қызметті алушыларға, 1414, 88000807777 бірыңғай байланыс-орталығы арқылы жүгіну жолымен мемлекеттік қызмет көрсету үшін тұратын жеріне бара отырып, Мемлекеттік корпорация қызметкері жүргізеді.
14. Мемлекеттiк қызмет көрсету орындарының мекенжайлары Мемлекеттік корпорация – www.con.gov.kz интернет-ресурстарында орналастырылған.
15. Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы ЭЦҚ-ның болу шартымен электрондық нысанда мемлекеттік көрсетілетін қызметті алады.
16. Көрсетілетін қызметті алушы порталдың сондай-ақ "жеке кабинеті", Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты алады.
17. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары: Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 88000807777.
"Мiндеттi мемлекеттiк тiркеуге
жатпайтын жылжымалы мүлiк
кепiлдігiн тiркеу" мемлекеттiк
көрсетілетін қызмет
стандартына 1-қосымша
Нысаны
_________________________________________________________________
(тіркеуші органның атауы)
Жылжымалы мүлiк кепiлдігiн
тiркеу туралы № _____ өтініш
Жылжымалы мүлiк кепiлгiн тiркеу туралы № ____________ өтініш
Кепіл беруші_______________________________________________________
(Жеке тұлғаның тегі, аты, болса - әкесінің аты (бұдан әрі – Т.А.Ә.)
___________________________________________________________________
(тұратын жері, туған күні мен жылы)
___________________________________________________________________
(Заңды тұлғаның орналасқан жері, атауы және тіркеу нөмірі)
Жеке басты куәландыратын құжат: түрі ______ сериясы ______ № ______
___________________________ берген, берілген күні__________________
(құжатты берген органның атауы)
Пошталық мекенжайы, телефоны ______________________________________
__________________________________________ атынан әрекет ететін
(уәкілетті өкілдің деректемелері)
_______________________________________________________ негізінде
(өкілеттігін куәландыратын құжаттың деректемелері)
Кепіл ұстаушы _____________________________________________________
__________________________________________________________________
(Жеке тұлғаның Т.А.Ә., туған күні мен жылы немесе заңды тұлғаның
атауы мен тіркеу нөмірі)___________________________________________
Жеке басты куәландыратын құжат: түрі _______ сериясы _______ № _____
____________________________ берген, берілген күні ________________
(құжатты берген органның атауы)
Пошталық мекенжайы, телефоны _______________________________________
_________________________________________ атынан әрекет ететін
(уәкілетті өкілдің деректемелері)
_________________________________________________________ негізінде
(өкілеттігін куәландыратын құжаттың деректемелері)
____________________________________________________________________
Жылжымалы мүлік кепілі шартын тіркеуді сұраймын: ___________________
Шартты жасасқан күн ________________________________________________
Шартты жасасқан орын _______________________________________________
Кепіл нысанасы туралы мәліметтер (жылжымалы мүлік сипаттамасы) _____
____________________________________________________________________
Кепілдігімен қамтамасыз етілген міндеттемелердің ақшалай баламасы ___
Шарттың қолданылу мерзімі ___________________________________________
Кепілге қойылған мүлік:
кепіл берушінің _______ кепіл ұстаушының_____________иелігінде және
пайдалануында қалады.
Оны пайдалануға болатыны: Иә/Жоқ (керек емесін сызып тастаңыз)
Қайта кепілге қою туралы мәліметтер: Иә/Жоқ (керек емесін сызып тастаңыз).
Өтінішке қоса беремін: (құжаттың атауы, сериясы, нөмірі, қашан және
кім берген)

12. При несогласии с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной
форме и через Государственную корпорацию
13. Услугополучателям имеющим установленным законодательством порядке полную или частичную утрату способности или возможности осуществлять самообслуживание, самостоятельно передвигаться, ориентироваться прием документов, для оказания государственной услуги, производиться работником Государственной корпорации с выездом по месту жительства посредством обращения через единый контакт-центр 1414, 8 800 080 7777.
14. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Государственной корпорации – www.con.gov.kz.
15. Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
16. Услугополучатель получает информацию о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
17. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Регистрация залога движимого имущества,
не подлежащего обязательной
государственной регистрации"
Форма
_____________________________________________________________________
(наименование регистрирующего органа)
Заявление о регистрации залога
движимого имущества № ______
Залогодатель ________________________________________________________
(Фамилия, имя, при наличии отчество (далее – Ф.И.О)
_____________________________________________________________________
(место жительства, дата и год рождения физического лица)
_____________________________________________________________________
(место нахождения, наименование и peгистрационный номер юридического
лица)
Документ, удостоверяющий личность: вид _______ серия _______ № ______
выдан _________________________________________ дата выдачи _________
(наименование органа, выдавшего документ)
Почтовый адрес, телефон _____________________________________________
От имени которого действует _________________________________________
(реквизиты уполномоченного представителя)
На основании ________________________________________________________
(реквизиты документа, удостоверяющего полномочия)
Залогодержатель _____________________________________________________
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О, дата, год рождения физического лица или наименование и
регистрационный номер юридического лица)
_____________________________________________________________________
Документ, удостоверяющий личность: вид ________ серия ________ № ____
выдан __________________________________ дата выдачи ________________
(наименование органа, выдавшего документ)
Почтовый адрес, телефон _____________________________________________
_____________________________________________________________________
От имени которого действует _________________________________________
(реквизиты уполномоченного представителя)
На основании ________________________________________________________
(реквизиты документа, удостоверяющего полномочия)
Прошу зарегистрировать договор залога движимого
имущества: __________________________________________________________
Дата заключения договора ____________________________________________
Место заключения договора ___________________________________________
Сведения о предмете залога (описание движимого имущества) ___________
Денежный эквивалент обязательства, обеспеченного залогом ____________
Срок действия договора ______________________________________________
Заложенное имущество остается во владении и пользовании:
залогодателя __________________ залогодержателя _____________________
Допустимость его использования: Да / Нет (ненужное зачеркнуть)
Сведения о перезалоге: Да / Нет (ненужное зачеркнуть)
К заявлению прилагаю: (наименование документа, серия, номер, когда и
кем выдан)

1. Төлем туралы құжат: түрі __________ № _________ сомасы ___________
2. __________________________________________________________________
Мемлекеттік тіркеу туралы куәлік қажет пе: Иә/Жоқ (керек емесін сызып
тастаңыз)
Өтініш берілген күн: ______________ 20__ ж.
Өтініш қабылданған күн:______________ 20__ ж.
Өтініш берушінің қолы: _____________________________________________
Тіркеушінің Т.А.Ә. және қолы ________________________________________
Уақыты: __________________ сағат _____________ минут.
Заңмен қорғалатын құпияларды құрайтын, ақпараттық жүйелерде қамтылған
мәліметтерді пайдалануға келісемін.
20__жылғы _______________ "___"________
(қолы)
"Мiндеттi мемлекеттiк тiркеуге
жатпайтын жылжымалы мүлiк
кепiлдігiн тiркеу" мемлекеттiк
көрсетілетін қызмет
стандартына 2-қосымша
Нысаны
__________________________________________________________________
(тіркеуші органның атауы)
Өзгерістер мен толықтыруларды
тіркеу туралы № ____ өтініш
Кепіл ұстаушы ______________________________________________________
____________________________________________________________________
(Жеке тұлғаның тегі, аты, болса - әкесінің аты (бұдан әрі – Т.А.Ә).,
туған күні мен жылы немесе заңды тұлғаның атауы мен тіркеу нөмірі)
____________________________________________________________________
Жеке басты куәландыратын құжат: түрі _______ сериясы _______ № _____
__________________________ берген, берілген күні ___________________
(құжатты берген органның атауы)
Пошталық мекенжайы, телефоны _______________________________________
______________________________________________ атынан әрекет ететін
(уәкілетті өкілдің деректемелері)
_________________________________________________________ негізінде
(өкілеттігін куәландыратын құжаттың
деректемелері)____________________
Кепілдің өзгеруін және/немесе толықтыруын тіркеуді сұраймын:
____________________________________________________________________
Шартты жасасқан күн ________________________________________________
Шартты жасасқан орын _______________________________________________
Кепіл нысанасы туралы мәліметтер (жылжымалы мүлік сипаттамасы)______
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Кепілмен қамтамасыз етілген міндеттемелердің ақшалай баламасы ______
Шарттың қолданылу мерзімі __________________________________________
Кепілге қойылған мүлік:
кепіл берушінің _______ кепіл ұстаушының_____________иелігінде және
пайдалануында қалады.
Оны пайдалануға болатыны: Иә/Жоқ (керек емесін сызып тастаңыз)
Қайта кепілге қою туралы мәліметтер: Иә/Жоқ (керек емесін сызып тастаңыз).
Өтінішке қоса беремін: (құжаттың атауы, сериясы, нөмірі, қашан және
кім берген)

1. Документ об оплате: вид ____________ № ___________ на сумму ______
2. __________________________________________________________________
Необходимо ли свидетельство о государственной регистрации:
Да / Нет (ненужное зачеркнуть)
Дата подачи заявления: ______________ 20__ г.
Дата приема заявления: ______________ 20__ г.
Подпись заявителя: __________________________________________________
Ф.И.О и подпись регистратора ________________________________________
Время: __________________ час _____________ мин.
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом
тайну, содержащихся в информационных системах
_______________ "___" ________ 20__ г
(подпись)
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Регистрация залога движимого имущества,
не подлежащего обязательной
государственной регистрации"
Форма
_____________________________________________________________________
(наименование регистрирующего органа)
Заявление о регистрации внесения
изменений и дополнений № ______
Залогодержатель _____________________________________________________
_____________________________________________________________________
(Фамилия, имя, при наличии отчество (далее – Ф.И.О), дата, год
рождения физического лица или наименование и регистрационный номер
юридического лица)
_____________________________________________________________________
Документ, удостоверяющий личность: вид ________ серия ________ № ____
выдан __________________________________ дата выдачи ________________
(наименование органа, выдавшего документ)
Почтовый адрес, телефон _____________________________________________
_____________________________________________________________________
От имени которого действует _________________________________________
(реквизиты уполномоченного представителя)
На основании ________________________________________________________
(реквизиты документа, удостоверяющего полномочия)
Прошу зарегистрировать изменение и/или дополнение
залога: _____________________________________________________________
Дата заключения договора ____________________________________________
Место заключения договора ___________________________________________
Сведения о предмете залога (описание движимого имущества) ___________
Денежный эквивалент обязательства, обеспеченного залогом ____________
Срок действия договора ______________________________________________
Заложенное имущество остается во владении и пользовании:
залогодателя __________________ залогодержателя _____________________
Допустимость его использования: Да / Нет (ненужное зачеркнуть)
Сведения о перезалоге: Да / Нет (ненужное зачеркнуть)
К заявлению прилагаю: (наименование документа, серия, номер, когда и
кем выдан)

1. Төлем туралы құжат: түрі ________ № _________ сомасы ____________
2. _________________________________________________________________
Мемлекеттік тіркеу туралы куәлік қажет пе: Иә/Жоқ (керек емесін сызып
тастаңыз)
Өтініш берілген күн: ______________ 20__ ж.
Өтініш қабылданған күн:______________ 20__ ж.
Өтініш берушінің қолы: ____________________________________________
Тіркеушінің Т.А.Ә. және қолы ______________________________________
Уақыты: __________________ сағат _____________ минут.
Заңмен қорғалатын құпияларды құрайтын, ақпараттық жүйелерде қамтылған
мәліметтерді пайдалануға келісемін.
20__ жылғы _______________ "___"________
(қолы)
"Мiндеттi мемлекеттiк тiркеуге
жатпайтын жылжымалы мүлiк
кепiлдігiн тiркеу" мемлекеттiк
көрсетілетін қызмет
стандартына 3-қосымша
Нысаны
Жылжымалы мүлiк кепiлдігiн тiркеу туралы куәлiктiң телнұсқасын алу туралы № ____________ өтініш
Мен,
____________________________________________________________________
(Жеке тұлғаның, тегі, аты, болса - әкесінің аты (бұдан әрі – Т.А.Ә)
____________________________________________________________________
(паспорт деректері (жеке куәлігінің деректері) және тұратын жері)
_________________________________________мекенжайы бойынша тұратын
__________________________________________________________ негізінде
(өкілеттіктерді куәландыратын құжаттың деректемелері)
________________________________________________атынан әрекет ететін
(заңды тұлғаның атауы мен деректемелері)
____________________________________________________________________
(уәкілетті өкіл толтырады)
Жылжымалы мүлiк кепiлiн тiркеу туралы куәлiктiң телнұсқасын беруді
сұраймын:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(Жеке тұлғаның Т.А.Ә. немесе кепіл берушінің заңды тұлғасының атауы)
Жылжымалы мүлік объектісінің түрі___________________________________
____________________________________________________________________
(кепіл беруші бойынша деректер болған кезде толтырылады)
Мынадай құжаттарды қоса беремін:
1. Төлеу туралы құжат: түрі_______, №________, күні __________
сомасы _______________________________________________________
2. Өкілеттікті растайтын құжат № _____________________________
Күні___________/__________________/________________________________/
(өтініш берушінің қолы) (өтініш берушінің Т.А.Ә)
____________________________________________________________________
(өтінішті қабылдаған маманның Т.А.Ә. және қолы)
Өтінішті тапсырған күн: "____"_____________20____ж.
Уақыты:__________сағ.________мин.
Өтінішті орындау /қарау/ нәтижесі: _________________________________
____________________________________________________________________
Тексерілді: күні_________________ж.
____________________________________________________________________
(тіркеуші маманның Т.А.Ә. және қолы)
Заңмен қорғалатын құпияларды құрайтын, ақпараттық жүйелерде қамтылған
мәліметтерді пайдалануға келісемін.
20__ жылғы _______________ "___"________
(қолы)
"Мiндеттi мемлекеттiк тiркеуге
жатпайтын жылжымалы мүлiк
кепiлдігiн тiркеу" мемлекеттiк
көрсетілетін қызмет
стандартына 4-қосымша
Нысаны
(Тегі, аты, болса - әкесінің аты (бұдан әрі – Т.А.Ә.)
не көрсетілетін қызметті алушы ұйымның атауы)
_________________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат

1. Документ об оплате: вид ____________ № ___________ на сумму ______
2. __________________________________________________________________
Необходимо ли свидетельство о государственной регистрации:
Да / Нет (ненужное зачеркнуть)
Дата подачи заявления: ______________ 20__ г.
Дата приема заявления: ______________ 20__ г.
Подпись заявителя: __________________________________________________
Ф.И.О и подпись регистратора ________________________________________
Время: __________________ час _____________ мин.
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом
тайну, содержащихся в информационных системах
_______________ "___" ________ 20__ г.
(подпись)
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
"Регистрация залога движимого имущества,
не подлежащего обязательной
государственной регистрации"
Форма
_____________________________________________________________________
(наименование)
Заявление № ___________________________________
о получении дубликата свидетельства о регистрации
залога движимого имущества
Я, __________________________________________________________________
(Фамилия, имя, при наличии отчество (далее – Ф.И.О)
_____________________________________________________________________
(паспортные данные (данные удостоверения личности) и место жительства
физического лица)
проживающий (ая) по адресу __________________________________________
(наименование и реквизиты юридического лица)
Действующий от имени ________________________________________________
(заполняется уполномоченным представителем)
На основании ________________________________________________________
(реквизиты документа, удостоверяющего полномочия)
Прошу предоставить:
Дубликат свидетельства о регистрации залога движимого имущества
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О физического лица или наименование юридического лица
залогодателя)
Вид объекта движимого имущества _____________________________________
(заполняются при наличии данных по залогодателю)
Прилагаю следующие документы:
1. Документ об оплате: вид _________, № _______, дата _________
на сумму ____________________________________________________________
2. Документ, подтверждающий полномочие № ______________________
Дата __________/________________/_____________________________/
(подпись заявителя) (Ф.И.О заявителя)
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О и подпись специалиста принявшего заявление)
Дата подачи заявления: "____" ___________ 20____ г.
Время:___________ час.__________ мин.
Результат выполнения /рассмотрения/ заявления: ______________________
_____________________________________________________________________
Проверено: дата _________________ г.
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О и подпись специалиста-регистратора)
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом
тайну, содержащихся в информационных системах
_______________ "___" ________ 20__ г.
(подпись)
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
"Регистрация залога движимого имущества,
не подлежащего обязательной
государственной регистрации"
Форма
(Фамилия, имя, при наличии отчество
(далее – Ф.И.О), или наименование
организации услугополучателя)
___________________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка
об отказе в приеме документов

"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, "Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорация КАҚ (мекенжайын көрсету) Сіздің мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбағаныңызға байланысты мемлекеттік қызмет көрсету үшін (мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызмет атауын көрсету) құжаттарды қабылдаудан бас тартады, атап айтқанда:
Жоқ құжаттардың атауы:
1) ________________________________________;
2) ________________________________________;
3) ….
Осы қолхат 2 данада, әрбір тарапқа біреуден жасалды.
Т.А.Ә. (Мемлекеттік корпорация қызметкерінің) (қолы)
Орындаушы: Т.А.Ә. _____________
Телефоны ______________________
Алдым: ______________________________________________________
көрсетілетін қызметті алушының / Т.А.Ә.қолы
20___ жылғы "___" ____________
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2016 жылғы 27 қаңтардағы
№ 41 бұйрығына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 28 сәуірдегі
№ 246 бұйрығына
3-қосымша
"Жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар (ауыртпалықтар) және оның техникалық сипаттамалары туралы анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. "Жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар (ауыртпалықтар) және оның техникалық сипаттамалары туралы анықтамалар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті аумақтық әділет органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру:
1) "Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорациясы коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) арқылы;
2) "электрондық үкімет" веб-порталы: www.egov.kz (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) Мемлекеттік корпорацияға және порталға жүгінген кезде құжаттар топтамасы тапсырылған кезден бастап – мемлекеттік ақпараттық жүйеде мәліметтер болған кезде 20 (жиырма) минут ішінде.
Мемлекеттік ақпараттық жүйеде деректер болмаған кезде Мемлекеттік корпорация мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі бір жұмыс күніне дейін ұзартылады (қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді, бұл ретте мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін көрсетілетін қызметті беруші көрсету мерзімі аяқталғанға дейін бір күн бұрын береді);

Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", НАО Государственная корпорация (указать адрес) отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги (указать наименование государственной услуги в соответствии со стандартом государственной услуги) ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:
1) ___________________________________________________________;
). ___________________________________________________________;
3) ….
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для каждой стороны.
Ф.И.О (работника Государственной корпорации) (подпись)
Исполнитель: Ф.И.О _____________
Телефон _______________________
Получил: ____________________________________________________________
Ф.И.О / подпись услугополучателя
"___" _________ 20__ год
Приложение 3
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 27 января 2016 года № 41
Приложение 3
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 28 апреля 2015 года № 246
Стандарт государственной услуги
"Выдача справки о зарегистрированных правах
(обременениях) на недвижимое имущество
и его технических характеристиках"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача справки о зарегистрированных правах (обременениях) на недвижимое имущество и его технических характеристиках" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством юстиции Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается территориальными органами юстиции (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:
1) некоммерческое акционерное общество Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
2) веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz
(далее – портал).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов при обращении в Государственную корпорацию и портал – в течение 20 (двадцати) минут при наличии сведений в государственной информационной системе.
При отсутствии данных в государственной информационной системе срок оказания государственной услуги в Государственной корпорации продлевается до одного рабочего дня (день приема не входит в срок оказания государственной услуги, при этом результат оказания государственной услуги услугодатель предоставляет за день до окончания срока оказания);

2) құжаттар топтамасын тапсыру үшін ең ұзақ күту уақыты – 20 минуттан аспайды;
3) қызмет көрсетудің ең ұзақ уақыты – 20 минуттан аспайды.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны – электрондық (толық автоматтандырылған).
6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар (ауыртпалықтар) және оның техникалық сипаттамалары туралы анықтама.
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық.
7. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) Мемлекеттік корпорацияда – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, Мемлекеттік корпорация белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес түскі асқа үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеделдетiлген қызмет көрсетусiз, "электрондық" кезек тәртiбiмен, сондай-ақ портал арқылы электрондық кезекті броньдаумен көрсетіледі.
2) порталда – тәулік бойы, жөндеу жұмыстарын өткізумен байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда.
9. Көрсетілетін қызметті алушы (құқық иеленуші) немесе оның өкілі жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі: заңды тұлға үшін өкілеттікті растайтын құжат бойынша; жеке тұлға үшін нотариат куәландырған сенімхат бойынша; адвокаттар, уақытша банкроттық және оңалтушы басқарушылар үшін тарату комиссиялары, кондоминиум объектісінің қатысушысы, оңалту және банкроттық рәсімдерін жүргізу шеңберінде:
Мемлекеттік корпорация:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы құқықтық кадастрдан жылжымайтын мүлiкке құқықтарды (құқықтар ауыртпалығын) мемлекеттiк тiркеу туралы ақпарат алуға сұрау салу;
2) көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат (көрсетілетін қызметті алушының жеке басын сәйкестендіру үшін түпнұсқа беріледі).
Адвокаттар ордерді ұсынады.
Уақытша, банкроттық және оңалтушы басқарушылар тиісті сот шешімдерін табыс етеді.
Тарату комиссиялары тиісті бұйрықты ұсынады.
Кондоминиум объектісінің қатысушысы пәтерге меншік құқығын растауға негіз болатын құжаттарды немесе кондоминиум қатысушылары өкілдерінің өкілеттігін растайтын кондоминиум қатысушыларының жалпы жиналысының хаттамасын табыс етеді.
Порталға:
Осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес электрондық-цифрлық қолтаңбамен (бұдан әрі - ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы құқықтық кадастрдан жылжымайтын мүлiкке құқықтарды (құқықтар ауыртпалығын) мемлекеттiк тiркеу туралы ақпарат алуға сұрау салу.
Мемлекеттік мәлімет жүйелеріндегі жеке басты куәландыратын құжат туралы мәліметтерді қызмет көрсетушінің және Мемлекеттік корпорация қызметкері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік қызмет алуға жүгінген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы заңмен қорғалатын құпияны құрайтын, ақпараттық жүйелерде қамтылған мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісім береді.
Құжаттарды қабылдау кезінде Мемлекеттік корпорация қызметкері құжаттарды мемлекеттік органның мемлекеттік ақпараттық жүйесінен берілген мәліметтермен салыстырып тексереді, одан кейін көрсетілетін қызметті алушыға қайтарады.

2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – не более 20 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – не более 20 минут.
5. Форма оказания государственной услуги – электронная (полностью автоматизированная).
6. Результат оказания государственной услуги – справка о зарегистрированных правах (обременениях) на недвижимое имущество и его технических характеристиках.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее - услугополучатель).
8. График работы:
1) Государственной корпорации – с понедельника по субботу включительно, за исключением воскресенья и праздничных дней согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан, в соответствии с установленным графиком работы Государственной корпорации с 9.00 до 20.00 часов без перерыва на обед.
Государственная услуга оказывается в порядке "электронной" очереди, без ускоренного обслуживания, а также бронирование электронной очереди посредством портала;
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ.
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (правообладателя) или его представителя: для юридического лица по документу, подтверждающий полномочия; для физического лица по нотариально заверенной доверенности для адвокатов, временных, банкротных и реабилитационных управляющих в рамках проведения процедур реабилитации и банкротства, ликвидационных комиссии, участника объекта кондоминиума:
в Государственную корпорацию:
1) запрос на получение информации о государственной регистрации прав (обременений прав) на недвижимое имущество из правового кадастра установленной формы, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) документ, удостоверяющий личность услугополучателя (оригинал предоставляется для идентификации личности услугополучателя).
Адвокаты предоставляют ордер.
Временные, банкротные и реабилитационные управляющие предоставляют соответствующие решения суда.
Ликвидационные комиссии предоставляют соответствующий приказ.
Участник объекта кондоминиума представляет документы на оснований которых подтверждают право собственности на квартиру или протокол общего собрания участников кондоминиума подтверждающего полномочия представителей участников кондоминиума.
На портал:
запрос на получение информации о государственной регистрации прав (обременений прав) на недвижимое имущество из правового кадастра в форме электронного документа, удостоверенный электронной-цифровой подписью (далее – ЭЦП) согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги.
Сведения о документе, удостоверяющего личность, содержащиеся в государственных информационных системах, работник услугодателя и Государственной корпорации получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
При обращении за государственной услугой услугополучатель представляет письменное согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При приеме документов работник Государственной корпорации сверяет документ, со сведениями, предоставленными из государственной информационной системы государственного органа, после чего возвращает услугополучателю.

10. Көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес толық құжаттар топтамасын ұсынбаған жағдайда, Мемлекеттік корпорация қызметкері осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
3. Көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының, "Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорацияның және (немесе) олардың қызметкерлерінің мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртiбi
11. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының, Мемлекеттік корпорация және (немесе) олардың қызметкерлерінің мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану:
1) шағым көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 14-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша немесе Министрлік басшысының атына 010000, Астана қаласы, Орынбор көшесі, 8, 13-кіреберіс мекенжайы, 8 (7172) 74-07-37 телефоны бойынша беріледі.
Шағым пошта арқылы жазбаша нысанда немесе жұмыс күндері көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы қолма-қол қабылданады.
Шағымды кабылдаған адамның тегі, аты, әкесінің аты, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орны көрсетіле отырып, көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде оның тіркелуі (мөртабан, кіріс нөмірі және күні) шағымды қабылдаудың растауы болып табылады. Шағым тіркелгеннен кейін жауапты орындаушыны белгілеу және тиісті шаралар қабылдау үшін көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің басшысына жіберіледі;
2) Мемлекеттік корпорация қызметкерінің әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 14-тармағында көрсетілген мекенжайлар және телефондар арқылы Мемлекеттік корпорация басшысына жіберіледі.
Қолма-қол сондай-ақ, пошта арқылы Мемлекеттік корпорация кеңсесіне келіп түскен шағымды қабылдаудың растауы оның тіркелуі (мөртабан, кіріс нөмірі және күні шағымның екінші данасына немесе шағымға ілеспе хатта қойылады) болып табылады.
Көрсетілетін қызметті берушінің, Министрліктің немесе Мемлекеттік корпорация мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады. Шағымды қарау нәтижелері туралы дәлелді жауап пошта арқылы көрсетілетін қызметті алушыға жіберіледі не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Портал арқылы жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының телефоны арқылы алуға болады.
Шағымды портал арқылы жіберген кезде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" жүгіну туралы ақпаратқа қолжетімділігі болады, оны көрсетілетін қызметті беруші өтінішті өңдеу барысында жаңартып отырады (жеткізу, тіркеу, орындау туралы белгілер, қарау немес қараудан бас тарту туралы жауап).
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген кезде, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.

10. При представлении услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 настоящего стандарта государственной услуги, работник Государственной корпорации выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
услугодателей и (или) их должностных лиц, Государственной
корпорации и (или) их работников по вопросам оказания
государственных услуг
11. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц, Государственной корпорации и (или) их работников по вопросам оказания государственных услуг:
1) жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 14 настоящего стандарта государственной услуги, или на имя руководителя Министерства по адресу: 010000, город Астана, ул. Орынбор, 8 подъезд 13, телефон: 8 (7172) 74-07-37.
Жалоба принимается в письменной форме по почте или нарочно через канцелярию услугодателя, или Министерства, в рабочие дни.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, или Министерства, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя, или Министерства, для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер;
2) жалоба на действия (бездействия) работника Государственной корпорации направляется к руководителю Государственной корпорации по адресам и телефонам, указанным в пункте 14 настоящего стандарта государственной услуги.
Подтверждением принятия жалобы в канцелярии Государственной корпорации, поступившей как нарочно, так и почтой, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе).
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, Министерства или Государственной корпорации, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услогополучателю по почте или выдается нарочно в канцелярии услугодателя или Министерства.
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
При несогласии с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель обращается с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.

12. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген кезде, көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгіну құқығы бар.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетін қызметтің ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге де талаптар
13. Заңнамада белгіленген тәртіппен өзіне-өзі қызмет көрсету, өздігінен жүру, бейімделу қабілетінен немесе мүмкіндігінен толық немесе ішінара айрылған көрсетілетін қызметті алушылардан мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттарды қабылдауды Мемлекеттік корпорация қызметкері көрсетілетін қызметті алушының тұратын жеріне барумен 1414, 8 800 080 7777 бірыңғай байланыс орталығы арқылы жүгіну жолымен жүргізеді.
14. Мемлекеттiк қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
1) көрсетілетін қызметті берушінің – www.adilet.gov.kz, "Көрсетілетін мемлекеттік қызметтер" бөлімінде;
2) Мемлекеттік корпорация – www.con.gov.kz интернет-ресурстарында орналастырылған.
15. Көрсетілетін қызметті алушы ЭЦҚ болған жағдайда портал арқылы электрондық нысанда мемлекеттік көрсетілетін қызметті алады.
16. Көрсетілетін қызметті алушы порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты алады.
17. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары: 8 (7172) 58 00 58 және мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
"Жылжымайтын мүлікке тіркелген
құқықтар (ауыртпалықтар) және оның
техникалық сипаттамалары туралы
анықтама беру" мемлекеттiк
көрсетілетін қызмет стандартына
1-қосымша
Нысаны
_____________________________________________________________
(Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң аумақтық органы)
Құқықтық кадастрдан жылжымайтын мүлiкке құқықтарды (құқықтар ауыртпалығын) мемлекеттiк тiркеу туралы ақпарат алуға
№ ________ сұрау салу
Мен,
____________________________________________________________________
(тегі, аты, болған кезде - әкесінің аты (бұдан әрі – Т.А.Ә.)
____________________________________________________________________
(паспорт деректерi (жеке куәлiк деректерi) және тұрғылықты жерi)
____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның атауы және деректемелерi)
_________________________________________________________ негізінде
(өкiлеттiгiн куәландыратын құжат деректемелерi)
________________________________________________атынан әрекет етушi
(уәкiлеттi өкiл толтырады)
Маған төмендегілерді беруді сұраймын: керегiн белгiлеу
жылжымайтын мүлiкке тiркелген құқықтар (ауыртпалықтар) және оның
техникалық сипаттамалары туралы анықтама;
жылжымайтын мүлiктiң жоқ (бар) екендiгi туралы анықтама;
жылжымайтын мүлiктiң меншiк иесi (құқық иеленушiсі) туралы мәлiметтер
қамтылған техникалық паспортқа қосымшаларды;
жылжымайтын мүлiк объектiлерiнiң жоспарын (схемасын) қоса алғанда,
тiркеуші орган растаған тiркеу iсi құжаттарының көшiрмелерi;
жылжымалы мүлік кепілінің тізілімінен үзінді.
Жылжымайтын мүлiк объектiсiнiң түрi ________________________________
Объектiнiң орналасқан жерi _________________________________________
Мынадай құжаттарды қоса беремiн:
____________________________________________________________________
Күнi_____/__________________________________________/_______________
(өтiнiш берушiнiң / уәкiлеттi өкiлдiң Т.А.Ә.) (қолы)
____________________________________________________________________
(сұрау салуды қабылдаған маманның Т.А.Ә. және қолы)
Сұрау салуды орындау /қарау нәтижесi: ______________________________
тексерiлдi: күнi 20_____ ж._________ ______________
____________________________________________________________________
(маманның Т.А.Ә. және қолы)
Заңмен қорғалатын құпияны құрайтын, ақпараттық жүйелерде қамтылған
мәліметтерді пайдалануға келісемін.
20__ жылғы _______________ "___"________
(қолы)
"Жылжымайтын мүлікке тіркелген
құқықтар (ауыртпалықтар) және оның
техникалық сипаттамалары туралы
анықтама беру" мемлекеттiк
көрсетілетін қызмет стандартына
2-қосымша
Нысаны
Тегі, аты, болған кезде әкесінің аты (бұдан әрі – Т.А.Ә.),
не көрсетілетін қызметті алушы ұйымының атауы)
_________________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, "Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорация КАҚ (мекенжайын көрсету) Сіздің мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбағаныңызға байланысты мемлекеттік қызмет көрсету үшін (мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызмет атауын көрсету) құжаттарды қабылдаудан бас тартады, атап айтқанда:
Жоқ құжаттардың атаулары:

12. При несогласии с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной
форме и через Государственную корпорацию
13. Услугополучателям имеющим установленным законодательством порядке полную или частичную утрату способности или возможности осуществлять самообслуживание, самостоятельно передвигаться, ориентироваться прием документов, для оказания государственной услуги, производиться работником Государственной корпорации с выездом по месту жительства посредством обращения через единый контакт-центр 1414, 8 800 080 7777.
14. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
1) услугодателя – www.adilet.gov.kz, раздел "Государственные услуги";
2) Государственной корпорации – www.con.gov.kz.
15. Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
16. Услугополучатель получает информацию о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг.
17. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 58 00 58 и единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Выдача справки о зарегистрированных
правах (обременениях) на недвижимое
имущество и его технических характеристиках"
Форма
_____________________________________________________________________
(территориальный орган Министерства юстиции Республики Казахстан)
Запрос № ____________
на получение информации о государственной регистрации прав
(обременений прав) на недвижимое имущество из правового
кадастра
Я, __________________________________________________________________
(Фамилия, имя, при наличии отчество (далее – Ф.И.О)
_____________________________________________________________________
(паспортные данные (данные удостоверения личности) и место жительства
физического лица)
_____________________________________________________________________
(наименование и реквизиты юридического лица)
_____________________________________________________________________
Действующий от имени ________________________________________________
(заполняется уполномоченным представителем)
на основании ________________________________________________________
(реквизиты документа, удостоверяющего полномочия)
Прошу предоставить мне: нужное отметить
справку о зарегистрированных правах (обременениях) на недвижимое имущество и его технических характеристиках;
справку об отсутствии (наличии) недвижимого имущества;
приложения к техническому паспорту, содержащему сведения о собственнике (правообладателе) недвижимого имущества;
копии документов регистрационного дела, заверенных регистрирующим органом, включая план (схемы) объектов недвижимости;
выписку из реестра регистрации залога движимого имущества.
Вид объекта недвижимости __________________________________________
Место нахождения объекта __________________________________________
Прилагаю следующие документы:
___________________________________________________________________
Дата _________/_______________________________________/_____________
(Ф.И.О заявителя /уполномоченного представителя) (подпись)
____________________________________________________________________
(Ф.И.О и подпись специалиста, принявшего запрос)
Результат выполнения /рассмотрения/ запроса: ________________________
_____________________________________________________________________
проверено: дата ______________ 20____ г.
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О и подпись специалиста)
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом
тайну, содержащихся в информационных системах
_______________ "___" ________ 20__ г.
(подпись)
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Выдача справки о зарегистрированных
правах (обременениях) на недвижимое
имущество и его технических характеристиках"
Форма
(Фамилия, имя, при наличии отчество
(далее – Ф.И.О), или наименование
организации услугополучателя)
__________________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка
об отказе в приеме документов
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан
от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", НАО
Государственная корпорация (указать адрес) отказывает в приеме
документов на оказание государственной услуги (указать наименование
государственной услуги в соответствии со стандартом государственной
услуги) ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно
перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, а
именно:
Наименование отсутствующих документов:

1) ________________________________________;
2) ________________________________________;
3) ….
Осы қолхат 2 данада, әрбір тарапқа бір-бірден жасалды.
Т.А.Ә. (Мемлекеттік корпорация қызметкері) (қолы)
Орындаушы: Т.А.Ә. _____________
Телефон ______________________
Алдым: ___________________________________________________________
көрсетілетін қызметті алушының / Т.А.Ә. қолы
20___ жылғы "___" ____________
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2016 жылғы 27 қаңтардағы
№ 41 бұйрығына
4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 28 сәуірдегі
№ 246 бұйрығына
4-қосымша
"Жылжымайтын мүлiк объектiлерi жоспарын (схемасын) қоса алғанда, тiркеу органы куәландырған тiркеу iсi құжаттарының көшiрмелерiн беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. "Жылжымайтын мүлiк объектiлерi жоспарын (схемасын) қоса алғанда, тiркеу органы куәландырған тiркеу iсi құжаттарының көшiрмелерiн беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын (бұдан әрі - стандарт) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті аумақтық әділет органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру:
1) "Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорациясы коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) арқылы көрсетілетін қызметті алушының жылжымайтын мүлік объектісінің орналасқан жері арқылы;
2) "электрондық үкіметтің" веб-порталы: www.egov.kz (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттiк қызметті көрсету тәртiбi
4. Мемлекеттiк қызметті көрсету мерзiмдерi:
1) Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде құжаттар топтамасын тапсырған кезден бастап:
тіркеу органы куәландырған тіркеу ісіндегі құқық белгілейтін құжаттардың көшірмелері бір жұмыс күні ішінде беріледі (құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді, бұл ретте көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін көрсету мерзімі аяқталғанға дейін бір күн бұрын береді);
2) құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 20 минуттан аспайды;
3) қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 20 минуттан аспайды.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
6. Мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесі – жылжымайтын мүлiк объектiлерi жоспарын (схемасын) қоса алғанда, тiркеу органы куәландырған тiркеу iсi құжаттарының көшiрмелерiн беру.
Құқықтық кадастрдың тіркеу ісіндегі құжаттардың көшірмелері сот, құқық қорғау және басқа да мемлекеттік органдардың олардың Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген құзыретіне сәйкес дәлелді сұрау салу бойынша беріледі. Өзге адамдарға көрсетілген ақпарат құқық иеленушінің келісімімен беріледі.
2) мемлекеттік қызмет көрсету нәтіжесін беру нысаны – қағаз түрінде.
Порталға жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" мемлекеттік көрсетілетін қызметтің орны мен алу күні көрсетіле отырып, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің дайындығы туралы хабарлама жіберіледі.

1) __________________________________________________________;
2) __________________________________________________________;
3) ….
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для
каждой стороны.
Ф.И.О (работника Государственной корпорации) (подпись)
Исполнитель: Ф.И.О _____________
Телефон _______________________
Получил: ____________________________________________________________
Ф.И.О / подпись услугополучателя
"___" _________ 20__ год
Приложение 4
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 27 января 2016 года № 41
Приложение 4
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 28 апреля 2015 года № 246
Стандарт государственной услуги
"Выдача копий документов регистрационного дела,
заверенных регистрирующим органом,
включая план (схемы) объектов недвижимости"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача копий документов регистрационного дела, заверенных регистрирующим органом, включая план (схемы) объектов недвижимости" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством юстиции Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается территориальными органами юстиции (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:
1) некоммерческое акционерное общество Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация), по месту нахождения объекта недвижимого имущества услугополучателя;
2) веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов при обращении в Государственную корпорацию:
копии правоустанавливающих документов, находящихся в регистрационном деле, заверенные регистрирующим органом, выдаются в течение одного рабочего дня (день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги, при этом результат оказания государственной услуги услугодатель предоставляет за день до окончания срока оказания);
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – не более 20 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – не более 20 минут.
5. Форма оказания государственной услуги – электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – выдача копий документов регистрационного дела, заверенных регистрирующим органом, включая план (схемы) объектов недвижимости.
Копии документов, находящихся в регистрационном деле правового кадастра, предоставляются по мотивированным запросам судебных, правоохранительных и других государственных органов в соответствии с их компетенцией, установленной законодательством Республики Казахстан. Иным лицам указанная информация выдается с согласия правообладателя.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги - бумажная.
При обращении на портал услугополучателю в личный кабинет направляется уведомление о готовности результата государственной услуги с указанием места и даты получения.

7. Мемлекеттiк қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетiледi.
8. Жұмыс кестесі:
1) Мемлекеттік корпорацияда – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес жексенбі және мереке күндерiн қоспағанда, дүйсенбiден бастап сенбiнi қоса алғанда, Мемлекеттік корпорацияның белгiленген жұмыс кестесiне сәйкес түскі асқа үзiлiссiз сағат 9.00-ден сағат 20.00-ге дейiн.
Мемлекеттік қызмет жеделдетiлген қызмет көрсетусiз, "электрондық" кезек тәртiбiмен көрсетіледі, сондай-ақ портал арқылы электрондық кезекті броньдауға болады.
2) порталда – жөндеу жұмыстарына байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес жұмыс уақытынан кейін және демалыс және мереке күндерi түскен жағдайда, өтініштер қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
9. Көрсетілетін қызметті алушы немесе оның өкілі жүгінген кезде:
заңды тұлға үшін өкілеттігін растайтын құжат;
жеке тұлға үшін нотариат куәландырған сенімхат бойынша, уақытша, банкроттық және оңалтушы басқарушылар оңалту және банкроттық рәсімдерді жүргізу шеңберінде, тарату комиссиясы үшін мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
Мемлекеттік корпорацияға :
1) осы мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құқықтық кадастрдан жылжымайтын мүлiкке құқықтарды (құқықтар ауыртпалығын) мемлекеттiк тiркеу туралы ақпарат алуға сұрау салу;
2) көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат (көрсетілетін қызметті алушының жеке басын сәйкестендіру үшін түпнұсқа беріледі);
3) заңнамада белгіленген көрсетілетін қызметті алушы өкiлінің өкілеттігін куәландыратын құжат.
Порталда: ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу.
Уақытша, банкроттық және оңалтушы басқарушылар соттың тиісті шешімдерін ұсынады.
Тарату комиссиясы тиісті бұйрықты ұсынады.
Мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған жеке басын куәландыратын құжаттар туралы мәліметтерді Мемлекеттік корпорация қызметкері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады.
Құжаттарды қабылдаған кезде Мемлекеттік корпорация қызметкері көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттарды мемлекеттік орган мемлекеттік ақпараттық жүйеден берген мәліметтермен салыстырып тексереді, содан кейін көрсетілетін қызметті алушыға қайтарады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды ұсынған кезде:
Мемлекеттік корпорацияда көрсетілетін қызметті алушыға тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі:
портал арқылы – көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" нәтижені алу орны және күні көрсетіле отырып, мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.
Мемлекеттік корпорацияда көрсетілетін қызметті алушыға құжатты беру көрсетілетін қызметті алушының немесе оның өкілінің жеке басын куәландыратын құжат ұсынылғаннан кейін: заңды тұлға үшін өкілеттігін растайтын құжат бойынша; жеке тұлға үшін нотариат куәландырған сенімхат бойынша құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат негізінде жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі үшін көрсетілген мерзімде жүгінбеген кезде, Мемлекеттік корпорация бір ай ішінде олардың сақталуын қамтамасыз етеді, одан кейін оларды одан әрі сақтау үшін көрсетілетін қызметті берушіге тапсырады.
Көрсетілетін қызметті алушы бір ай өткеннен кейін дайын құжатты алу үшін Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде, Мемлекеттік корпорация бір жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушіге сұрау салады. Көрсетілетін қызметті беруші бір жұмыс күні ішінде дайын құжаттарды Мемлекеттік корпорацияға жібереді, одан кейін Мемлекеттік корпорация дайын құжатты көрсетілетін қызметті алушыға береді.

7. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее - услугополучатель).
8. График работы:
1) Государственной корпорации – с понедельника по субботу включительно, за исключением воскресенья и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан, в соответствии с установленным графиком работы Государственной корпорации с 9.00 до 20.00 часов без перерыва на обед.
Государственная услуга оказывается в порядке "электронной" очереди, без ускоренного обслуживания, а также бронирование электронной очереди посредством портала;
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении после окончания рабочего времени, воскресенья и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя или его представителя:
для юридического лица по документу, подтверждающий полномочия;
для физического лица по нотариально заверенной доверенности для временных, банкротных и реабилитационных управляющих в рамках проведения процедур реабилитации и банкротства, ликвидационных комиссии:
в Государственную корпорацию:
1) запрос на получение информации о государственной регистрации прав (обременений прав) на недвижимое имущество из правового кадастра по форме, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) документ, удостоверяющий личность услугополучателя (оригинал предоставляется для идентификации личности услугополучателя);
3) документ, удостоверяющий полномочия представителя услугополучателя, установленное законодательством.
На портале: запрос в форме электронного документа, удостоверенный ЭЦП.
Временные, банкротные и реабилитационные управляющие предоставляют соответствующие решения суда.
Ликвидационные комиссии предоставляют соответствующий приказ.
Сведения о документе, удостоверяющего личность, содержащиеся в государственных информационных системах работник Государственной корпорации получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
При приеме документов работник Государственной корпорации сверяет документ удостоверяющий личность услугополучателя, со сведениями, предоставленными из государственной информационной системы государственного органа, после чего возвращает услугополучателю.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов:
в Государственной корпорации услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов;
через портал – в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием места и даты получения результата.
В Государственной корпорации выдача документа услугополучателю осуществляется на основании расписки о приеме документов, при предъявлении документа, удостоверяющего личность услугополучателя или его представителя: для юридического лица по документу, подтверждающий полномочия; для физического лица по нотариально заверенной доверенности.
При не обращении услугополучателя за результатом государственной услуги в указанный срок, Государственная корпорация обеспечивает их хранение в течение одного месяца, после чего передает их услугодателю для дальнейшего хранения.
При обращении услугополучателя в Государственная корпорация за получением готового документа по истечении одного месяца, Государственная корпорация в течение одного рабочего дня делает запрос услугодателю. Услугодатель в течение одного рабочего дня направляет готовый документ в Государственная корпорация, после чего Государственная корпорация выдает готовый документ услугополучателю.

10. Көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған кезде, Мемлекеттік корпорация қызметкері осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
3. Көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының, Мемлекеттік корпорацияның және (немесе) олардың қызметкерлерінің мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртiбi
11. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының, Мемлекеттік корпорацияның және (немесе) олардың қызметкерлерінің мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану:
1) шағым көрсетілетін қызметті берушінің басшысының атына осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 14-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша немесе Министрлік басшысының атына 010000, Астана қаласы, Орынбор көшесі, 8, 13-кіреберіс мекенжайы, 8 (7172) 74-07-37 телефоны бойынша беріледі.
Шағым пошта арқылы жазбаша нысанда немесе жұмыс күндері көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы қолма-қол қабылданады.
Шағымды кабылдаған адамның тегі және аты-жөні, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орны көрсетіле отырып, оның көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде тіркелуі (мөртабан, кіріс нөмірі және күні) шағымды қабылдаудың растауы болып табылады;
2) Мемлекеттік корпорация қызметкерінің әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 14-тармағында көрсетілген мекенжайлар және телефондар бойынша Мемлекеттік корпорация басшысына жіберіледі.
Пошта арқылы немесе қолма-қол Мемлекеттік корпорация кеңсесіне келіп түскен шағымды қабылдаудың растауы оның тіркелуі (мөртабан, кіріс нөмірі және тіркеу күні шағымның екінші данасына немесе шағымға ілеспе хатта қойылады) болып табылады. Шағым тіркелгеннен кейін жауапты орындаушыны белгілеу және тиісті шаралар қолдану үшін Мемлекеттік корпорация басшысына жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің, Министрліктің немесе Мемлекеттік корпорация атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс. Шағымды қарау нәтижелері туралы дәлелді жауап пошта арқылы көрсетілетін қызметті алушыға жіберіледі немесе көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Портал арқылы жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша бірыңғай байланыс орталығының телефоны бойынша алуға болады.
Шағымды портал арқылы жіберген кезде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" жүгіну туралы ақпарат қолжетімді болады, оны көрсетілетін қызметті беруші өтінішті өңдеу барысында жаңартып отырады (жеткізу, тіркеу, орындау туралы белгілер, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап).
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген кезде, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгінеді.
Мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.

10. При представлении услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 настоящего стандарта государственной услуги, работник Государственной корпорации выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
услугодателей и (или) их должностных лиц, Государственной
корпорации и (или) их работников по вопросам оказания
государственных услуг
11. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц, Государственной корпорации и (или) их работников по вопросам оказания государственных услуг:
1) жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 14 настоящего стандарта государственной услуги, или на имя руководителя Министерства по адресу: 010000, город Астана, ул. Орынбор, 8 подъезд 13, телефон: 8 (7172) 74-07-37.
Жалоба принимается в письменной форме по почте или нарочно через канцелярию услугодателя, или Министерства, в рабочие дни.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, или Министерства, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу;
2) жалоба на действия (бездействия) работника Государственной корпорации направляется к руководителю Государственной корпорации по адресам и телефонам, указанным в пункте 14 настоящего стандарта государственной услуги.
Подтверждением принятия жалобы по почте или нарочно в канцелярии Государственной корпорации является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе). После регистрации жалоба направляется руководителю Государственной корпорации для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, Министерства или Государственной корпорации, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения направляется услогополучателю по почте или выдается нарочно в канцелярии услугодателя или Министерства.
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
При несогласии с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель обращается с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.

12. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген кезде, көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінеді.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетін қызметтің ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге де талаптар
13. Заңнамада белгіленген тәртіппен өзіне-өзі қызмет көрсету, өздігінен жүріп-тұру, бейімделу қабілетінен немесе мүмкіндігінен толық немесе ішінара айрылған көрсетілетін қызметті алушылардан мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттарды қабылдауды Мемлекеттік корпорация қызметкері көрсетілетін қызметті алушының тұратын жеріне барумен 1414, 8 800 080 7777 бірыңғай байланыс орталығы арқылы жүгіну жолымен жүргізеді.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
1) көрсетілетін қызметті берушінің – www.adilet.gov.kz, "Көрсетілетін мемлекеттік қызмет" бөлімі;
2) Мемлекеттік корпорация – www.con.gov.kz интернет-ресурстарында орналастырылған.
15. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс-орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және мәртебесі туралы ақпаратты алады.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары: 8 (7172) 58 00 58 және мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
"Жылжымайтын мүлiк объектiлерi
жоспарын (схемасын) қоса алғанда,
тiркеу органы куәландырған тiркеу
iсi құжаттарының көшiрмелерiн беру"
мемлекеттiк көрсетілетін қызмет
стандартына 1-қосымша
Нысан
____________________________________________________________
(Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң аумақтық органы)
Құқықтық кадастрдан жылжымайтын мүлiкке құқықтарды (құқықтар
ауыртпалығын) мемлекеттiк тiркеу туралы ақпарат алуға № ________ сұрау салу
Мен,
____________________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, болған кезде - әкесінің аты (бұдан әрі – Т.А.Ә),
____________________________________________________________________
(жеке тұлғаның паспорт деректерi (жеке куәлiк деректерi) және тұрғылықты жерi)
____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның атауы және деректемелері)
____________________________________________________________________
______________________________________________________ негiзiнде
(өкiлеттiгiн куәландыратын құжат деректері)
______________________________________________ атынан әрекет ететін
(уәкiлеттi өкiл толтырады)
Маған мыналарды беруді сұраймын: керегiн белгiлеу
жылжымайтын мүлiкке тiркелген құқықтар (ауыртпалықтар) және оның техникалық сипаттамалары туралы анықтаманы;
жылжымайтын мүліктің болмауы (болуы) туралы анықтаманы;
жылжымайтын мүлiктiң меншiк иесi (құқық иеленушiсі) туралы мәлiмет
қамтылған техникалық паспортқа қосымшаларды;
жылжымайтын мүлiк объектiлерiнiң жоспарын (схемасын) қоса алғанда,
тiркеу органы куәландырған тiркеу iсi құжаттарының көшiрмелерiн;
жылжымалы мүлік кепілдігін тіркеу тізілімінен үзінді көшірмені.
Жылжымайтын мүлiк объектiсiнiң түрi _______________________________
Объектiнiң орналасқан жерi ________________________________________
Мынадай құжаттарды қоса беремiн:
__________________________________________________________________
Күнi________/______________________________________/_______________
(өтiнiш берушiнiң / уәкiлеттi өкiлдiң Т.А.Ә.) (қолы)
___________________________________________________________________
(сұрау салуды қабылдаған маманның Т.А.Ә. және қолы)
Сұрау салуды орындау /қарау/ нәтижесi: _____________________________
тексерiлдi: күнi 20_____ ж._________________________________________
____________________________________________________________________
(маманның Т.А.Ә. және қолы)
Ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияларды құрайтын
мәліметтерді пайдалануға келісемін.
20__ жылғы _______________ "___"________
(қолы)
"Жылжымайтын мүлiк объектiлерi
жоспарын (схемасын) қоса алғанда,
тiркеу органы куәландырған тiркеу
iсi құжаттарының көшiрмелерiн беру"
мемлекеттiк көрсетілетін қызмет
стандартына 2-қосымша
Нысан
(Тегі, аты, болған кезде - әкесінің аты (бұдан әрі – Т.А.Ә.)
немесе көрсетілетін қызметті алушы ұйымының атауы)
_________________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, Мемлекеттік корпорация КАҚ (мекенжайын көрсету) Сіздің мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбауыңызға байланысты мемлекеттік қызмет көрсету үшін (мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызмет атауын көрсету) құжаттарды қабылдаудан бас тартады, атап айтқанда:
Жоқ құжаттардың атаулары:

12. При несогласии с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной
форме и через Государственную корпорацию
13. Услугополучателям имеющим установленным законодательством порядке полную или частичную утрату способности или возможности осуществлять самообслуживание, самостоятельно передвигаться, ориентироваться прием документов, для оказания государственной услуги, производиться работником Государственной корпорации с выездом по месту жительства посредством обращения через единый контакт-центр 1414, 8 800 080 7777.
14. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
1) услугодателя – www.adilet.gov.kz, раздел "Государственные услуги";
2) Государственной корпорации – www.con.gov.kz.
15. Услугополучатель получает информацию о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством единого контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг.
16. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 58 00 58 и единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Выдача копий документов регистрационного
дела, заверенных регистрирующим органом,
включая план (схемы) объектов недвижимости"
Форма
_____________________________________________________________________
(территориальный орган Министерства юстиции Республики Казахстан)
Запрос № ____________
на получение информации о государственной регистрации прав
(обременений прав) на недвижимое имущество из правового
кадастра
Я, __________________________________________________________________
(Фамилия, имя, при наличии отчество (далее – Ф.И.О)
_____________________________________________________________________
(паспортные данные (данные удостоверения личности) и место жительства
физического лица)
_____________________________________________________________________
(наименование и реквизиты юридического лица)
_____________________________________________________________________
Действующий от имени ________________________________________________
(заполняется уполномоченным представителем)
на основании ________________________________________________________
(реквизиты документа, удостоверяющего полномочия)
Прошу предоставить мне: нужное отметить
справку о зарегистрированных правах (обременениях) на недвижимое имущество и его технических характеристиках;
справку об отсутствии (наличии) недвижимого имущества;
приложения к техническому паспорту, содержащему сведения о собственнике (правообладателе) недвижимого имущества;
копии документов регистрационного дела, заверенных регистрирующим органом, включая план (схемы) объектов недвижимости;
выписку из реестра регистрации залога движимого имущества.
Вид объекта недвижимости __________________________________________
Место нахождения объекта __________________________________________
Прилагаю следующие документы:
____________________________________________________________________
Дата _________/_______________________________________/_____________
(Ф.И.О заявителя /уполномоченного представителя) (подпись)
____________________________________________________________________
(Ф.И.О и подпись специалиста, принявшего запрос)
Результат выполнения /рассмотрения/ запроса: ________________________
_____________________________________________________________________
проверено: дата ______________ 20____ г.
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О и подпись специалиста)
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом
тайну, содержащихся в информационных системах, если иное не
предусмотрено законами Республики Казахстан.
_______________ "___" ________ 20__ г.
(подпись)
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Выдача копий документов регистрационного
дела, заверенных регистрирующим органом,
включая план (схемы) объектов недвижимости"
Форма
Фамилия, имя, при наличии отчество
(далее – Ф.И.О), или наименование
организации услугополучателя)
__________________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка
об отказе в приеме документов
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан
от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", НАО
Государственная корпорация (указать адрес) отказывает в приеме
документов на оказание государственной услуги (указать наименование
государственной услуги в соответствии со стандартом государственной
услуги) ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно
перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, а
именно:
Наименование отсутствующих документов:

1) ________________________________________;
2) ________________________________________;
3) ….
Осы қолхат 2 данада, әрбір тарап үшін біреуден жасалды.
Т.А.Ә. (Мемлекеттік корпорация қызметкері) (қолы)
Орындаушы: Т.А.Ә. _____________
Телефон ______________________
Алдым: _____________________________________________________
көрсетілетін қызметті алушының қолы/Т.А.Ә. қолы
20___ жылғы "___" ____________
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2016 жылғы 27 қаңтардағы
№ 41 бұйрығына
5-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 28 сәуірдегі
№ 246 бұйрығына
5-қосымша
"Жылжымайтын мүлiктiң болмауы (болуы) туралы анықтама беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. "Жылжымайтын мүлiктiң болмауы (болуы) туралы анықтама беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызметi (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын (бұдан әрі - стандарт) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекет көрсетілетін қызметті аумақтық әділет органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету нәтижелерін беру:
1) "Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорациясы коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) арқылы;
2) "электрондық үкіметтің" веб-порталы: www.egov.kz (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттiк қызметті көрсету тәртiбi
4. Мемлекеттiк қызметті көрсету мерзiмдерi:
1) көрсетілетін қызметті алушы Мемлекеттік корпорацияға және порталға жүгінген кезде құжаттар топтамасын тапсырған кезден бастап – мемлекеттік ақпараттық жүйеде деректер болған кезде 20 (жиырма) минут ішінде.
Мемлекеттік ақпараттық жүйеде деректер болмаған кезде Мемлекеттік корпорацияда мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі бір жұмыс күніне дейін ұзартылады (құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді, бұл ретте көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін қызмет көрсету мерзімі аяқталғана дейін бір күн қалғанда береді).
2) көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат берілетін ең ұзақ уақыты – 20 минуттан аспайды;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат берілетін ең ұзақ уақыты – 20 минуттан аспайды.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (толық автоматтандырылған).
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – жылжымайтын мүліктің болмауы (болуы) туралы анықтама.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің нысаны – электрондық.

1) __________________________________________________________;
2) __________________________________________________________;
3) ….
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для
каждой стороны.
Ф.И.О (работника Государственной корпорации) (подпись)
Исполнитель: Ф.И.О _____________
Телефон _______________________
Получил: ____________________________________________________________
Ф.И.О / подпись услугополучателя
"___" _________ 20__ год
Приложение 5
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 27 января 2016 года № 41
Приложение 5
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 28 апреля 2015 года № 246
Стандарт государственной услуги
"Выдача справки об отсутствии (наличии)
недвижимого имущества"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача справки об отсутствии (наличии) недвижимого имущества" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством юстиции Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается территориальными органами юстиции (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:
1) некоммерческое акционерное общество Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
2) веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугополучателем при обращении в Государственную корпорацию и портал – в течение 20 (двадцати) минут при наличии сведений в государственной информационной системе.
При отсутствии данных в государственной информационной системе срок оказания государственной услуги в Государственной корпорации е продлевается до одного рабочего дня (день приема не входит в срок оказания государственной услуги, при этом результат оказания государственной услуги услугодатель предоставляет за день до окончания срока оказания);
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугополучателем услугодателю – не более 20 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – не более 20 минут.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (полностью автоматизированная).
6. Результат оказания государственной услуги – справка об отсутствии (наличии) недвижимого имущества.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги - электронная.

7. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) Мемлекеттік корпорацияда – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, Мемлекеттік корпорацияның белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін.
Мемлекеттік қызмет "электрондық" кезек тәртібімен, жеделдетілген қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады, электрондық кезекті портал арқылы броньдауға болады.
2) порталда – тәулік бойы, жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда.
9. Көрсетілетін қызметті алушы немесе оның өкілі мемлекеттік қызметті көрсетуге өтініш білдіргенде қажетті құжаттар тізбесі: заңды тұлғалар үшін өкілеттігін растайтын құжаттар бойынша; жеке тұлғалар үшін нотариалды расталған сенімхат бойынша немесе адвокаттар, уақытша, оңалтуды және банкроттықты басқарушылар оңалту және банкроттау рәсімдерінің шеңберінде, тарату комиссиясы үшін:
Мемлекеттік корпорацияға:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құқықтық кадастрдан жылжымайтын мүлiкке құқықтарды (құқықтық ауыртпалықтарды) мемлекеттiк тiркеу туралы ақпарат алуға сұрау салу;
2) көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат (көрсетілетін қызметті алушының жеке басын сәйкесткендіру үшін түпнұсқа беріледі);
Адвокаттар ордер ұсынады.
Уақытша, банкроттық және оңалтушы басқарушылар тиісті сот шешімдерін ұсынады.
Тарату комиссиялары тиісті бұйрықты ұсынады.
Порталға:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанында құқықтық кадастрдан жылжымайтын мүлiкке құқықтарды (құқықтық ауыртпалықтарды) мемлекеттiк тiркеу туралы ақпарат алуға сұрау салу.
Көрсетілетін ақпараттық жүйелерде қамтылған жеке басын куәландыратын құжаттар туралы мәліметтерді Мемлекеттік корпорация қызмет ұсынушы қызметкері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады.
Егер Қазақстан Респбликасының заңдарында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік қызметті алуға жүгінген кезде, көрсетілетін қызметті алушы заңмен қорғалатын құпияны құрайтын, ақпараттық жүйелерде қамтылған мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісім береді.
Құжаттарды қабылдаған кезде Мемлекеттік корпорация қызметкері құжаттарды мемлекеттік органның мемлекеттік ақпараттық жүйесінен берілген мәліметтермен салыстырып тексереді, одан кейін көрсетілетін қызметті алушыға қайтарады.

7. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее - услугополучатель).
8. График работы:
1) Государственной корпорации – с понедельника по субботу включительно, за исключением воскресенья и праздничных дней согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан, в соответствии с установленным графиком работы Государственной корпорации с 9.00 до 20.00 часов без перерыва на обед.
Государственная услуга оказывается в порядке "электронной" очереди, без ускоренного обслуживания, а также бронирование электронной очереди посредством портала;
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ.
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя или его представителя:
для юридического лица по документу, подтверждающий полномочия;
для физического лица по нотариально заверенной доверенности, для адвокатов, временных, банкротных и реабилитационных управляющих в рамках проведения процедур реабилитации и банкротства, ликвидационных комиссии:
в Государственной корпорации:
1) запрос на получение информации о государственной регистрации прав (обременений прав) на недвижимое имущество из правового кадастра установленной формы, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) документ, удостоверяющий личность услугополучателя (оригинал предоставляется для идентификации личности услугополучателя).
Адвокаты предоставляют ордер.
Временные, банкротные и реабилитационные управляющие предоставляют соответствующие решения суда.
Ликвидационные комиссии предоставляют соответствующий приказ.
На портал:
запрос на получение информации о государственной регистрации прав (обременений прав) на недвижимое имущество из правового кадастра в форме электронного документа, удостоверенный ЭЦП согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги.
Сведения о документе, удостоверяющего личность, содержащиеся в государственных информационных системах, работник услугодателя и Государственной корпорации получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
При обращении за государственной услугой услугополучатель представляет письменное согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При приеме документов работник Государственной корпорации сверяет документ, со сведениями, предоставленными из государственной информационной системы государственного органа, после чего возвращает услугополучателю.

1) ________________________________________;
2) ________________________________________;
3) ….
Осы қолхат 2 данада, әрбір тарапқа біреуден жасалды.
Т.А.Ә. (Мемлекеттік корпорация қызметкері) (қолы)
Орындаушы: Т.А.Ә. _____________
Телефон ______________________
Алдым: ____________________________________________________
көрсетілетін қызметті алушының қолы/Т.А.Ә. қолы
20___ жылғы "___" ____________
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2016 жылғы 27 қаңтардағы
№ 41 бұйрығына
6-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 28 сәуірдегі
№ 246 бұйрығына
6-қосымша
"Жылжымалы мүлік кепілінің тізілімінен үзінді беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. "Жылжымалы мүлік кепілінің тізілімінен үзінді беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті "Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорациясы коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету нәтижелерін беру:
1) Мемлекеттік корпорация арқылы;
2) "электрондық үкіметтің" веб-порталы: www.egov.kz (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттiк қызметті көрсету мерзiмдері:
1) көрсетілетін қызметті алушы Мемлекеттік корпорацияға және порталға жүгінген кезде құжаттар топтамасын тапсырған кезден бастап – мемлекеттік ақпараттық жүйеде мәліметтер болған кезде 20 (жиырма) минут ішінде.
Мемлекеттік ақпараттық жүйеде деректер болмаған кезде мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі Мемлекеттік корпорацида бір жұмыс күніне дейін ұзартылады (қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді, бұл ретте көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін қызмет көрсету мерзімі аяқталғанда дейін бір күн қалғанда береді).
2) көрсетілетін қызметті алушының құжаттарды тапсыру үшін күтудің рұқсат берiлетін ең ұзақ уақыты – 20 минуттан аспайды;
3) көрсетiлетiн қызметтi алушыға қызмет көрсетудiң рұқсат берiлетін ең ұзақ уақыты – 20 минуттан аспайды.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (толық автоматтандырылған).
6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі: жылжымалы мүлік кепілінің тізілімінен үзінді беру.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру нысаны – электрондық.
7. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.

1) __________________________________________________________;
2) __________________________________________________________;
3) ….
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для
каждой стороны.
Ф.И.О. (работника Государственной корпорации) (подпись)
Исполнитель: Ф.И.О _____________
Телефон ______________________
Получил: ____________________________________________________________
Ф.И.О. / подпись услугополучателя
"___" _________ 20__ год
Приложение 6
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 27 января 2016 года № 41
Приложение 6
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 28 апреля 2015 года № 246
Стандарт государственной услуги
"Выдача выписки из реестра регистрации залога
движимого имущества"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача выписки из реестра регистрации залога движимого имущества" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством юстиции Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается некоммерческим акционерным обществом Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:
1) Государственную корпорацию;
2) веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугополучателем при обращении в Государственную корпорацию и портал – в течение 20 (двадцати) минут при наличии сведений в государственной информационной системе.
При отсутствии данных в государственной информационной системе срок оказания государственной услуги в Государственную корпорацию продлевается до одного рабочего дня (день приема не входит в срок оказания государственной услуги, при этом результат оказания государственной услуги предоставляется за день до окончания срока оказания);
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугополучателем – не более 20 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – не более 20 минут.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (полностью автоматизированная).
6. Результат оказания государственной услуги – выписка из реестра регистрации залога движимого имущества.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги - электронная.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее - услугополучатель).

8. Жұмыс кестесі:
1) Мемлекеттік корпорацияда - Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес жексенбі және мереке күндерiн қоспағанда, дүйсенбiден бастап сенбiні қоса алғанда, Мемлекеттік корпорацияның белгiленген жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзiлiссiз, сағат 9.00-ден сағат 20.00-ге дейiн.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті жеделдетiп қызмет көрсетусiз "электрондық" кезек тәртiбiмен жүзеге асырылады, электрондық кезекті портал арқылы броньдауға болады;
2) порталда – тәулік бойы, жөндеу жұмыстарының жүргізілуіне байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда.
9. Көрсетілетін қызметті алушы (құқық иесі) немесе оның өкілі жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі: заңды тұлғалар үшін оның өкілеттігін растайтын құжаттар бойынша; жеке тұлғалар үшін нотариаттық куәландырылған сенімхат бойынша немесе адвокаттар, уақытша, банкроттықты және оңалтуды басқарушылар оңалту және банкроттау рәсімдерін жүргізу шеңберінде, тарату комиссиясы үшін:
Мемлекеттік корпорацияға:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы құқықтық кадастрдан жылжымайтын мүлiкке құқықтарды (құқықтық ауыртпалықтарды) мемлекеттiк тiркеу туралы ақпарат алуға сұрау салу;
2) көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат (түпнұсқа көрсетілетін қызметті алушының жеке басын сәйкестендіру үшін ұсынылады);
Порталға:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанындағы құқықтық кадастрдан жылжымайтын мүлiкке құқықтарды (құқықтық ауыртпалықтарды) мемлекеттiк тiркеу туралы ақпарат алуға сұрау салу.
Мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған жеке басты куәландыратын құжаттар туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті берушінің және Мемлекеттік корпорация қызметкері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметке жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушы, егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше көзделмесе, ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісім береді.
Мемлекеттік корпорация қызметкері құжаттарды қабылдаған кезде мемлекеттік органның мемлекеттік ақпараттық жүйесінен берілген мәліметтермен құжаттарды салыстырады, содан кейін көрсетілетін қызметті алушыға қайтарады.
10. Көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін жағдайда стандартының 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған кезде, Мемлекеттік корпорация қызметкері осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.

8. График работы:
1) Государственной корпорации – с понедельника по субботу включительно, за исключением воскресенья и праздничных дней согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан, в соответствии с установленным графиком работы Государственной корпорации с 9.00 до 20.00 часов без перерыва на обед.
Государственная услуга оказывается в порядке "электронной" очереди, без ускоренного обслуживания, а также бронирование электронной очереди посредством портала;
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ.
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (правообладателя) или его представителя:
для юридического лица по документу, подтверждающий полномочия;
для физического лица по нотариально заверенной доверенности для адвокатов, временных, банкротных и реабилитационных управляющих в рамках проведения процедур реабилитации и банкротства, ликвидационных комиссии:
в Государственную корпорацию:
1) запрос на получение информации о государственной регистрации прав (обременений прав) на недвижимое имущество из правового кадастра установленной формы, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) документ, удостоверяющий личность услугополучателя (оригинал предоставляется для идентификации личности услугополучателя).
На портал:
запрос на получение информации о государственной регистрации прав (обременений прав) на недвижимое имущество из правового кадастра в форме электронного документа, удостоверенный ЭЦП согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги.
Сведения о документе, удостоверяющего личность, содержащиеся в государственных информационных системах, работник Государственной корпорации получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
При обращении за государственной услугой услугополучатель представляет письменное согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При приеме документов работник Государственной корпорации сверяет документ, со сведениями, предоставленными из государственной информационной системы государственного органа, после чего возвращает услугополучателю.
10. При представлении услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 настоящего стандарта государственной услуги, работник Государственной корпорации выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги.

3. Көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының, Мемлекеттік корпорацияның және (немесе) олардың қызметкерлерінің мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртiбi
11. Мемлекеттік корпорацияның және (немесе) олардың қызметкерлерінің мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану шағым Мемлекеттік корпорация басшысының атына осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 14-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша беріледі.
Шағым пошта арқылы жазбаша нысанда немесе жұмыс күндері кеңсе арқылы қолма-қол қабылданады.
Шағымды кабылдаған адамның тегі, аты, әкесінің аты, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орны көрсетіле отырып, кеңседе оның тіркелуі (мөртабан, кіріс нөмірі және күні) шағымды қабылдаудың растауы болып табылады.
Қолма-қол, сондай-ақ пошта арқылы Мемлекеттік корпорация кеңсесіне келіп түскен шағымды қабылдаудың растауы оның тіркелуі (мөртабан, кіріс нөмірі және тіркеу күні шағымның екінші данасына немесе шағымға ілеспе хатқа қойылады) болып табылады. Тіркелгеннен кейін шағым жауапты орындаушыны айқындау және тиісті шаралар қабылдау үшін Мемлекеттік корпорация басшысына жіберіледі.
Шағым тіркелген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады. Шағымды қарау нәтижелері туралы дәлелді жауап пошта арқылы көрсетілетін қызметті алушыға жіберіледі немесе кеңседе қолма-қол беріледі.
Портал арқылы жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының телефоны бойынша алуға болады.
Шағымды портал арқылы көрсетілетін қызметті алушыға жіберген кезде "жеке кабинетінде" жүгіну туралы ақпарат қолжетімді болады, оны көрсетілетін қызметті беруші өтінішті өңдеу барысында жаңартып отырады (жеткізілу, тіркеу, орындау туралы белгілер, қарау немес қараудан бас тарту туралы жауап).
Мемлекеттік көрсетілген қызмет нәтижелерімен келіспеген кезде, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
12. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген кезде, көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінеді.
4. Мемлекеттік көрсетілеттін қызметтің, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетін қызметтің ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге де талаптар

3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
Государственной корпорации и его работников по вопросам
оказания государственных услуг
11. Обжалование решений, действий (бездействий) Государственной корпорации и (или) их работников по вопросам оказания государственных услуг.
Жалоба подается на имя руководителя Государственной корпорациия по адресу, указанному в пункте 14 настоящего стандарта государственной услуги.
Жалоба принимается в письменной форме по почте или нарочно через канцелярию, в рабочие дни.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
Подтверждением принятия жалобы в канцелярии Государственной корпорации, поступившей как нарочно, так и почтой, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе). После регистрации жалоба направляется руководителю Государственной корпорации для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услогополучателю по почте или выдается нарочно в канцелярии.
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
При несогласии с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель обращается с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
12. При несогласии с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной
форме и через Государственную корпорацию

1) ________________________________________;
2) ________________________________________;
3) ….
Осы қолхат 2 данада, әрбір тарапқа біреуден жасалды.
Т.А.Ә. (Мемлекеттік корпорация қызметкері) (қолы)
Орындаушы: Т.А.Ә. _____________
Телефон ______________________
Алдым: _______________________________________________
көрсетілетін қызметті алушының қолы/Т.А.Ә. қолы
20___ жылғы "___" ____________
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2016 жылғы 27 қаңтардағы
№ 41 бұйрығына
7-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 28 сәуірдегі
№ 246 бұйрығына
7-қосымша
"Жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар және тоқтатылған құқықтар туралы анықтамалар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. "Жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар және тоқтатылған құқықтар туралы анықтамалар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті аумақтық әділет органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру:
1) "Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорациясы коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) арқылы;
2) "электрондық үкіметтің" веб-порталы: www.egov.kz (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) Мемлекеттік корпорацияға және порталға жүгінген кезде құжаттар топтамасы тапсырылған кезден бастап - мемлекеттік ақпараттық жүйеде мәліметтер болған кезде 20 (жиырма) минут ішінде;
Мемлекеттік ақпараттық жүйеде деректер болмаған кезде, Мемлекеттік корпорацияда мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі бір жұмыс күніне дейін ұзартылады (қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді, бұл ретте мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін көрсетілетін қызметті беруші көрсету мерзімі аяқталғанға дейін бір күн бұрын береді);
2) көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 20 минуттан аспайды;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 20 минуттан аспайды;
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны – электрондық (толық автоматтандырылған).
6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар және тоқтатылған құқықтар туралы анықтама.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру нысаны – электрондық.

1) ___________________________________________________________;
2) ___________________________________________________________;
3) ….
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для
каждой стороны.
Ф.И.О (работника Государственной корпорации) (подпись)
Исполнитель: Ф.И.О _____________
Телефон _______________________
Получил: ____________________________________________________________
Ф.И.О / подпись услугополучателя
"___" _________ 20__ год
Приложение 7
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 27 января 2016 года № 41
Приложение 7
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 28 апреля 2015 года № 246
Стандарт государственной услуги
"Выдача справок о зарегистрированных
и прекращенных правах на недвижимое имущество"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача справок о зарегистрированных и прекращенных правах на недвижимое имущество" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством юстиции Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается территориальными органами юстиции (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:
1) некоммерческое акционерное общество Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
2) веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов при обращении в Государственную корпорацию и портал – в течение 20 (двадцати) минут при наличии сведений в государственной информационной системе.
При отсутствии данных в государственной информационной системе срок оказания государственной услуги в Государственной корпорации продлевается до одного рабочего дня (день приема не входит в срок оказания государственной услуги, при этом результат оказания государственной услуги услугодатель предоставляет за день до окончания срока оказания);
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугополучателем услугодателю – не более 20 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – не более 20 минут.
5. Форма оказания государственной услуги – электронная (полностью автоматизированная).
6. Результат оказания государственной услуги – справка о зарегистрированных и прекращенных правах на недвижимое имущество.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги - электронная.

7. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) Мемлекеттік корпорацияда – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, Мемлекеттік корпорацияның белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін.
Мемлекеттік қызмет жеделдетілген қызмет көрсетусіз "электрондық" кезек тәртібімен, сондай-ақ портал арқылы электрондық кезекті броньдауға болады.
2) порталда – жөндеу жұмыстарын жүргізумен байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы.
9. Көрсетілетін қызметті алушы немесе оның өкілі жүгінген кезде заңды тұлға үшін өкілеттігін растайтын құжат бойынша; жеке тұлға үшін нотариат куәландырған сенімхат бойынша; адвокаттар, уақытша банкроттық және оңалтушы басқарушылар үшін тарату комиссиялары, оңалту және банкроттық рәсімдерін жүргізу шеңберінде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
Мемлекеттік корпорацияға:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы құқықтық кадастрдан жылжымайтын мүлiкке құқықтарды (құқықтар ауыртпалығын) мемлекеттiк тiркеу туралы ақпарат алуға сұрау салу;
2) көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат (көрсетілетін қызметті алушының жеке басын сәйкестендіру үшін түпнұсқа беріледі);
Адвокаттар ордерді ұсынады.
Уақытша, банкроттық және оңалтушы басқарушылар тиісті сот шешімдерін ұсынады.
Тарату комиссиялары тиісті бұйрықты ұсынады.
Порталға:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы құқықтық кадастрдан жылжымайтын мүлiкке құқықтарды (құқықтар ауыртпалығын) мемлекеттiк тiркеу туралы ақпарат алуға сұрау салу.
Мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған жеке басты куәландыратын құжат туралы мәліметтерді Мемлекеттік корпорация қызметкері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға жүгінген кезде, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісім береді.
Құжаттарды қабылдаған кезде Мемлекеттік корпорация қызметкері құжаттарды мемлекеттік орган мемлекеттік ақпараттық жүйеден берген мәліметтермен салыстырып тексереді, одан кейін көрсетілетін қызметті алушыға қайтарады.

7. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее - услугополучатель).
8. График работы:
1) Государственной корпорации – с понедельника по субботу включительно, за исключением воскресенья и праздничных дней согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан, в соответствии с установленным графиком работы Государственной корпорации с 9.00 до 20.00 часов без перерыва на обед.
Государственная услуга оказывается в порядке "электронной" очереди, без ускоренного обслуживания, а также бронирование электронной очереди посредством портала;
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ.
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя или его представителя:
для юридического лица по документу, подтверждающий полномочия;
для физического лица по нотариально заверенной доверенности, для адвокатов, временных, банкротных и реабилитационных управляющих в рамках проведения процедур реабилитации и банкротства, ликвидационных комиссии:
в Государственную корпорацию:
1) запрос на получение информации о государственной регистрации прав (обременений прав) на недвижимое имущество из правового кадастра установленной формы, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) документ, удостоверяющий личность услугополучателя (оригинал предоставляется для идентификации личности услугополучателя).
Адвокаты предоставляют ордер.
Временные, банкротные и реабилитационные управляющие предоставляют соответствующие решения суда.
Ликвидационные комиссии предоставляют соответствующий приказ.
На портал:
запрос на получение информации о государственной регистрации прав (обременений прав) на недвижимое имущество из правового кадастра в форме электронного документа, удостоверенный ЭЦП согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги.
Сведения о документе, удостоверяющего личность, содержащиеся в государственных информационных системах, работник Государственной корпорации получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
При обращении за государственной услугой услугополучатель представляет письменное согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При приеме документов работник Государственной корпорации сверяет документ, со сведениями, предоставленными из государственной информационной системы государственного органа, после чего возвращает услугополучателю.

1) ________________________________________;
2) ________________________________________;
3) ….
Осы қолхат 2 данада, әрбір тарап үшін біреуден жасалды.
Т.А.Ә. (Мемлекеттік корпорация қызметкері) (қолы)
Орындаушы: Т.А.Ә. _____________
Телефон ______________________
Алдым:____________________________________________________
көрсетілетін қызметті алушының қолы/Т.А.Ә. қолы
20___ жылғы "___" ____________
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2016 жылғы 27 қаңтардағы
№ 41 бұйрығына
8-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 28 сәуірдегі
№ 246 бұйрығына
8-қосымша
"Жылжымайтын мүлiкке құқық белгілейтін құжаттың телнұсқасын беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. "Жылжымайтын мүлiкке құқық белгілейтін құжаттың телнұсқасын беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті аумақтық әділет органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру:
1) "Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорациясы коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) көрсетілетін қызметті алушының жылжымайтын мүлік объектісінің орналасқан жері арқылы;
2) "электрондық үкіметтің" веб-порталы: www.egov.kz (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттiк қызметті көрсету мерзiмдерi:
1) Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын тапсырған кезден бастап:
мемлекеттік қызмет көрсетілетін қызметті берушіге өтiнiш келiп түскен кезден бастап бес жұмыс күні ішінде көрсетіледі (құжаттарды қабылдау күні мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмiне кiрмейдi, бұл ретте мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті беруші қызмет көрсету мерзімінің аяқталуына дейін бір күн бұрын береді):
2) құжаттар топтамасын тапсыру үшiн күтудің рұқсат берiлетiн ең ұзақ уақыты – 20 минуттан аспайды;
3) қызмет көрсету үшін күтудің рұқсат берілетін ең ұзақ уақыты – 20 минуттан аспайды.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – жылжымайтын мүлікке құқық белгілейтін құжаттың телнұсқасы.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру нысаны – қағаз түрінде.
Порталға жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" мемлекеттік көрсетілетін қызметтің орны мен алу күні көрсетіле отырып, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің дайындығы туралы хабарлама жіберіледі.

1) __________________________________________________________;
2) __________________________________________________________;
3) ….
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для
каждой стороны.
Ф.И.О (работника Государственной корпорации) (подпись)
Исполнитель: Ф.И.О _____________
Телефон _______________________
Получил: ____________________________________________________________
Ф.И.О / подпись услугополучателя
"___" _________ 20__ год
Приложение 8
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 27 января 2016 года № 41
Приложение 8
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 28 апреля 2015 года № 246
Стандарт государственной услуги
"Выдача дубликата правоустанавливающего документа
на недвижимое имущество"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача дубликата правоустанавливающего документа на недвижимое имущество" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством юстиции Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается территориальными органами юстиции (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:
1) некоммерческое акционерное общество Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) по месту нахождения объекта недвижимого имущества услугополучателя;
2) веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугополучателем при обращении в Государственную корпорацию:
государственная услуга оказывается в течение пяти рабочих дней с момента поступления заявления услугодателю, (день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги, при этом результат оказания государственной услуги услугодатель предоставляет за день до окончания срока оказания);
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – не более 20 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – не более 20 минут.
5. Форма оказания государственной услуги – электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – дубликат правоустанавливающего документа на недвижимое имущество.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги - бумажная.
При обращении на портал услугополучателю в личный кабинет направляется уведомление о готовности результата государственной услуги с указанием места и даты получения.

7. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) ақылы түрде көрсетіледі.
Тіркеу алымының сомасы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің 456-бабына сәйкес белгiленген мөлшерлеме бойынша есептеледі және Салық кодексінің 457-бабына сәйкес алым төлеуден босатылған тұлғаларды қоспағанда, салық салу объектісін тіркеу жері бойынша тиісті құжаттар берілгенге дейін банктер немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы аудару арқылы салық салу объектісінің тіркелген жері бойынша Қазақстан Республикасының бюджетіне айлық есептік көрсеткіштің 0,25 мөлшерінде төленеді.
Ақы төлеу "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) арқылы да жүргізіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) Мемлекеттік корпорацияда – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес жексенбі және мереке күндерiн қоспағанда, Мемлекеттік корпорацияның белгiленген жұмыс кестесiне сәйкес дүйсенбiден бастап сенбiнi қоса алғанда, түскі асқа үзiлiссiз сағат 9.00-ден сағат 20.00-ге дейiн.
Мемлекеттік қызмет жеделдетiлген қызмет көрсетусiз, "электрондық" кезек тәртiбiмен, сондай-ақ портал арқылы электрондық кезекті броньдаумен көрсетіледі.
2) порталда – жөндеу жұмыстарына байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес жұмыс уақытынан кейін және демалыс және мереке күндерi жүгінген кезде, өтініштер қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
9. Көрсетілетін қызметті алушы немесе оның өкілі жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
заңды тұлға үшін өкілеттігін растайтын құжат;
жеке тұлға үшін нотариат куәландырған сенімхат;
Мемлекеттік корпорацияға :
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес белгiленген нысандағы құқық белгілейтін құжаттың телнұсқасын немесе меншік құқығы туралы куәлікті беру туралы өтiнiш;
2) көрсетілетін қызметті алушының (жеке тұлғаның) және көрсетілетін қызметті алушының уәкілетті өкiлінің жеке басын куәландыратын құжат көрсетілетін қызметті алушының жеке басын сәйкестендіру үшiн түпнұсқа берiледi;
3) жылжымайтын мүлiкке құқық белгілейтін құжаттың телнұсқасын беру үшін алым төленгенiн растайтын құжат немесе төлем шлюзi арқылы берiлетiн төлем туралы чек .
Порталда:
1) ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;

7. Государственная услуга оказывается платно физическим и юридическим лицам (далее - услугополучатель).
Сумма регистрационного сбора исчисляется по ставкам, установленным в соответствии со статьей 456 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый Кодекс), и оплачивается в бюджет Республики Казахстан по месту регистрации объекта налогообложения в размере 0,25 ставки месячного расчетного показателя, путем перечисления через банки или организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций до подачи соответствующих документов по месту регистрации объекта обложения, за исключением лиц, освобожденных от оплаты сбора согласно статье 457 Налогового кодекса и оплачивается.
Оплата также производится через платежный шлюз "электронного правительства" (далее - ПШЭП).
8. График работы:
1) Государственной корпорации – с понедельника по субботу включительно, за исключением воскресенья и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан, в соответствии с установленным графиком работы Государственной корпорации с 9.00 до 20.00 часов без перерыва на обед.
Государственная услуга оказывается в порядке "электронной" очереди, без ускоренного обслуживания, а также бронирование электронной очереди посредством портала;
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении после окончания рабочего времени, воскресенья и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя или его представителя:
для юридического лица по документу, подтверждающий полномочия;
для физического лица по нотариально заверенной доверенности:
в Государственную корпорацию:
1) заявление о выдаче дубликата правоустанавливающего документа или свидетельства о праве собственности установленной формы согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) документ, удостоверяющий личность услугополучателя (физического лица) и уполномоченного представителя услугополучателя (оригинал предоставляется для идентификации личности услугополучателя);
3) документ, подтверждающий оплату сбора за выдачу дубликата правоустанавливающего документа на недвижимое имущество или чек об оплате, выдаваемый посредством платежного шлюза.
На портале:
1) запрос в форме электронного документа, удостоверенный ЭЦП;

2) ЭҮТШ арқылы жүргізілген төлемді қоспағанда, құқық белгілейтін құжаттың телнұсқасын беру үшін төлемді растайтын құжаттың электрондық көшірмесі.
Мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтерді, құқық белгілейтін құжат туралы мәліметтерді, ЭҮТШ арқылы жүргізілген ақы төлеуді Мемлекеттік корпорация және көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері "электрондық үкіметтің" шлюзі арқылы алады.
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде, көрсетілетін қызметті алушы, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісім береді.
Құжаттарды қабылдау кезінде, Мемлекеттік корпорация қызметкері жеке басын куәландыратын құжатты мемлекеттік орган мемлекеттік ақпараттық жүйеден алған мәліметтермен салыстырып тексереді, содан кейін көрсетілетін қызметті алушыға қайтарады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды ұсынған кезде:
Мемлекеттік корпорацияда көрсетілетін қызметті алушыға тиісті құжаттардың қабылданғандығы туралы қолхат беріледі;
портал арқылы – көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алу орны және күні көрсетіле отырып, сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.
Мемлекеттік корпорацияда көрсетілетін қызметті алушыға құжаттарды беру көрсетілетін қызметті алушы немесе оның өкілі жеке куәлігін көрсеткен кезде:
заңды тұлға үшін өкілеттігін растайтын құжат бойынша;
жеке тұлға үшін нотариат куәландырған сенімхат бойынша қолхат негізінде жүзеге асырылады .
Көрсетiлетiн қызметтi алушы мемлекеттiк көрсетiлетiн қызметтiң нәтижесiне белгiленген мерзiмде жүгiнбеген кезде, Мемлекеттік корпорация оларды бiр ай бойы сақтауды қамтамасыз етедi, одан кейiн оларды әрi қарай сақтау үшiн көрсетiлетiн қызметтi берушiге тапсырады.
Көрсетiлетiн қызметтi алушы бiр ай өткеннен кейiн дайын құжаттарды алу үшін Мемлекеттік корпорацияға жүгiнген кезде, Мемлекеттік корпорация бiр жұмыс күнi iшiнде көрсетiлетiн қызметтi берушiге сұрау салады. Көрсетiлетiн қызметтi берушi дайын құжаттарды Мемлекеттік корпорацияға бiр жұмыс күні iшiнде жiбередi, содан кейiн Мемлекеттік корпорация дайын құжаттарды көрсетiлетiн қызметтi алушыға бередi.
10. Көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған кезде Мемлекеттік корпорация қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тартқаны туралы қолхат береді.

2) электронная копия документа, подтверждающая оплату за выдачу дубликата правоустанавливающего документа, за исключением оплаты, произведенной через ПШЭП.
Сведения о документе, удостоверяющего личность, сведения о правоустанавливающем документе, оплата произведенная посредством ПШЭП содержащиеся в государственных информационных системах работник Государственной корпорации и услугодателя получает через шлюз "электронного правительства".
При оказании государственной услуги услугополучатель предоставляет письменное согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При приеме документов работник Государственной корпорации сверяет документ, удостоверяющий личность со сведениями, предоставленными из государственной информационной системы государственного органа, после чего возвращает услугополучателю.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов:
в Государственную корпорацию услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов;
через портал – в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием места и даты получения результата.
В Государственной корпорации выдача документов услугополучателю осуществляется на основании расписки, при предъявлении удостоверения личности услугополучателем или его представителя:
для юридического лица по документу, подтверждающий полномочия;
для физического лица по нотариально заверенной доверенности.
При не обращении услугополучателя за результатом государственной услуги в указанный срок, Государственная корпорация обеспечивает их хранение в течение одного месяца, после чего передает их услугодателю для дальнейшего хранения.
При обращении услугополучателя в Государственную корпорацию за получением готовых документов по истечении одного месяца, Государственная корпорация в течение одного рабочего дня делает запрос услугодателю. Услугодатель в течение одного рабочего дня направляет готовые документы в Государственную корпорацию, после чего Государственная корпорация выдает готовые документы услугополучателю.
10. При представлении услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 настоящего стандарта государственной услуги, работник Государственной корпорации отказывает и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги.

12. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген кезде, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінеді.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетін қызметтің ерекшеліктерін ескере отырып, қойылатын өзге де талаптар
13. Заңнамада белгіленген тәртіппен өзіне-өзі қызмет көрсету, өздігінен жүріп-тұру, бейімделу қабілетінен немесе мүмкіндігінен толық немесе ішінара айырылған көрсетілетін қызметті алушылардан мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттарды қабылдауды Мемлекеттік корпорация қызметкері көрсетілетін қызметті алушының тұратын жеріне барумен 1414, 8 800 080 7777 бірыңғай байланыс орталығы арқылы жүгіну жолымен жүргізеді.
14. Мемлекеттiк қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
1) көрсетілетін қызметті берушінің – www.adilet.gov.kz, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде;
2) Мемлекеттік корпорация – www.con.gov.kz интернет-ресурстарында орналастырылған.
15. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты алады.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары: 8 (7172) 58 00 58 және мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 0807777.
"Жылжымайтын мүлікке құқық
белгілейтін құжаттың телнұсқасын
беру" мемлекеттiк көрсетілетін
қызмет стандартына
1-қосымша
Нысан
______________________________________________________________
(Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң аумақтық органы)
Құқық белгiлейтiн құжаттың телнұсқасын немесе меншік құқығы туралы куәлікті беру туралы № _____ өтініш
____________________________________________________________________
(Тегi, аты, болса - әкесiнiң аты (бұдан әрі – Т.А.Ә.)
____________________________________________________________________
(Туған күні, ЖСН, жеке басын куәландыратын құжат болса, құжаттың
деректемелері)
____________________________________________________________________
(Жеке тұлғаның тұрғылықты жері, заңды тұлғаның атауы, болған кезде
БСН, деректемелері)
Оның атынан ________________________________________________________
(уәкiлеттi өкiл толтырады)
___________________________________________негізінде әрекет ететін
(өкiлеттiгiн куәландыратын құжат деректемелерi)
___________________________ мекенжайы бойынша орналасқан жылжымайтын
мүлiк объектiсiне
_____________________________ телнұсқасын беруді сұраймын (сұраймыз)
(құжаттың атауы)
Құқық белгілейтін құжаттың немесе куәліктің жоғалуына, бүлінуіне
(бұзылуына) алып келген мән-жайлар ________________________________
____________________________________________________________________
Өтiнiшке мынадай құжаттарды қоса беремін (береміз)

12. При несогласии с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной
форме и через Государственную корпорацию
13. Услугополучателям имеющим установленным законодательством порядке полную или частичную утрату способности или возможности осуществлять самообслуживание, самостоятельно передвигаться, ориентироваться прием документов, для оказания государственной услуги, производиться работником Государственной корпорации с выездом по месту жительства посредством обращения через единый контакт-центр 1414, 8 800 080 7777.
14. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
1) услугодателя – www.adilet.gov.kz, раздел "Государственные услуги";
2) Государственной корпорации – www.con.gov.kz.
15. Услугополучатель получает информацию о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством единого контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг.
16. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 58 00 58 и единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Выдача дубликата правоустанавливающего
документа на недвижимое имущество"
Форма
_____________________________________________________________________
(территориальный орган Министерства юстиции Республики Казахстан)
Заявление № _____
о выдаче дубликата правоустанавливающего документа
или свидетельства о праве собственности
_____________________________________________________________________
(Фамилия, имя, при наличии отчество (далее – Ф.И.О.)
_____________________________________________________________________
(дата рождения, ИИН при наличии, данные документа, удостоверяющего
личность)
_____________________________________________________________________
(место жительства физического лица, наименование, БИН при наличии,
реквизиты юридического лица)
От имени, которого действует ________________________________________
(заполняется уполномоченным представителем)
на основании ________________________________________________________
(реквизиты документа, удостоверяющего полномочия)
Прошу (просим) выдать дубликат ______________________________________
(наименование документа)
_____________________________________________________________________
на объект недвижимости, расположенный по адресу: ____________________
_____________________________________________________________________
Обстоятельства, повлекшие утрату, повреждение (порчу)
правоустанавливающего документа или свидетельства ___________________
_____________________________________________________________________
К заявлению прилагаю (ем) следующие документы:

1. Төленгенi туралы құжат: түрi _____ №____________теңге сомасына
2._________________________________________________________________
3._________________________________________________________________
(өтiнiшті қабылдаған маманның Т.А.Ә. және қолы)
Өтiнiш берілген күн: ________ 20__ж.
Уақыты ______ сағ _________ мин
Орындаудың жоспарлы күні ___________________________________________
Өтiнiштi орындау /қарау/ нәтижесi __________________________________
Тексерiлдi: күнi ___________ 20__ж.
____________________________________________________________________
(орындаушының Т.А.Ә. және қолы)
Ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияларды құрайтын
мәліметтерді пайдалануға келісемін.
20__ жылғы _______________ "___"________
(қолы)
"Жылжымайтын мүлікке құқық
белгілейтін құжаттың телнұсқасын
беру" мемлекеттiк көрсетілетін
қызмет стандартына
2-қосымша ысан
Тегі, аты, болған кезде әкесінің аты (бұдан әрі – Т.А.Ә.)
немесе көрсетілетін қызметті алушы ұйымының атауы)
_________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, Мемлекеттік корпорация КАҚ (мекенжайын көрсету) Сіздің мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес, құжаттар топтамасын толық ұсынбауыңызға байланысты мемлекеттік қызмет көрсету үшін (мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызмет атауын көрсету) құжаттарды қабылдаудан бас тартады, атап айтқанда:
Жоқ құжаттардың атаулары:
1) ________________________________________;
2) ________________________________________;
3) ….
Осы қолхат 2 данада, әрбір тарап үшін біреуден жасалды.
Т.А.Ә. (Мемлекеттік корпорация қызметкері) (қолы)
Орындаушы: Т.А.Ә. _____________
Телефон ______________________
Алдым: ____________________________________________________
көрсетілетін қызметті алушының қолы/Т.А.Ә. қолы
20___ жылғы "___" ____________
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2016 жылғы 27 қаңтардағы
№ 41 бұйрығына
9-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 28 сәуірдегі
№ 246 бұйрығына
9-қосымша
"Жылжымайтын мүлiк объектiлерiнiң техникалық паспортын беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. "Жылжымайтын мүлiк объектiлерiнің техникалық паспортын беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.

1. Документ об оплате: вид _______ № ________ на сумму ________ тенге
2. ________________________________________________________________
3._________________________________________________________________
(Ф.И.О и подпись специалиста, принявшего заявление)
Дата подачи заявления:___ __________ 200_ г. Время ______ час ___ мин
Плановая дата исполнения ___________________________________________
Результат выполнения/рассмотрения/__________________________________
Проверено: дата ________________ 200__ г.
__________________________________________________________________
(Ф.И.О и подпись исполнителя)
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом
тайну, содержащихся в информационных системах
_______________ "___" ________ 20__ г.
(подпись)
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Выдача дубликата правоустанавливающего
документа на недвижимое имущество"
Форма
Фамилия, имя, при наличии
отчество (далее – Ф.И.О), или
наименование организации услугополучателя)
_________________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка
об отказе в приеме документов
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан
от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", НАО
Государственная корпорация (указать адрес) отказывает в приеме
документов на оказание государственной услуги (указать наименование
государственной услуги в соответствии со стандартом государственной
услуги) ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно
перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, а
именно:
Наименование отсутствующих документов:
1) __________________________________________________________;
2) __________________________________________________________;
3) ….
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для
каждой стороны.
Ф.И.О (работника ЦОН) (подпись)
Исполнитель: Ф.И.О _____________
Телефон _______________________
Получил: ____________________________________________________________
Ф.И.О / подпись услугополучателя
"___" _________ 20__ год
Приложение 9
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 27 января 2016 года № 41
Приложение 9
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 28 апреля 2015 года № 246
Стандарт государственной услуги
"Выдача технического паспорта объектов недвижимости"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача технического паспорта объектов недвижимости" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством юстиции Республики Казахстан (далее – Министерство).

3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті "Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорация" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру:
1) Көрсетілетін қызметті алушының жылжымайтын мүлік объектісінің орналасқан жері бойынша Мемлекеттік корпорация;
2) "электрондық үкіметтің" веб-порталы: www.egov.kz (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттiк қызметті көрсету мерзiмдерi:
мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушы Мемлекеттік корпорацияға және порталға жүгінген кезде құжаттар топтамасын тапсырған кезден бастап (құжаттарды қабылдау күні мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмiне кiрмейдi, бұл ретте мемлекеттiк қызметті көрсетудің нәтижесін көрсетілетін қызметті беруші қызмет көрсету мерзімінің аяқталуына дейін бір күн бұрын ұсынады):
1) жылжымайтын мүлік объектісінің түріне байланысты:
пәтерлерге, жатақханалардағы бөлмелерге техникалық паспорт үшінші жұмыс күнi берiледi;
жеке тұрғын үйлерге, жеке гараждарға, саяжай құрылыстарына техникалық паспорт бесінші жұмыс күнi берiледi;
жалпы алаңы 1000 шаршы метрге дейiн жылжымайтын мүлiктiң қалған объектiлерiне техникалық паспорт жетінші жұмыс күнінде беріледі;
жалпы алаңы 1000 шаршы метрден асатын объектiлерге техникалық паспорт көрсетілетін қызметті алушы жүгiнген күннен бастап оныншы жұмыс күні берiледi.
Осы тармақшаның 1 және 2–абзацтарында көрсетілген жылжымайтын мүлік объектілерін қоспағанда, бірінші күрделілік санатына жататын жылжымайтын мүлік объектілеріне техникалық паспорт бесінші жұмыс күні беріледі.
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2014 жылғы 26 ақпандағы № 57 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9173 тіркелген) бекітілген Жылжымайтын мүлікті мемлекеттік техникалық тексеру жүргізу нұсқаулығына сәйкес жылжымайтын мүлік объектісінің бірінші күрделілік санатына төрт үй-жайдан кем емес тікбұрышты құрылыс нысанынан тұратын құрылыстар жатады.
Мерзiмдi одан әрi ұзарту көрсетілетін қызметті алушы мен көрсетілетін қызметті берушінің келiсiмі бойынша объектiнiң күрделiлiк санатына қарай жүргiзiледi, бұл ретте жалпы мерзiм көрсетілетін қызметті алушы жүгiнген күннен бастап екі айдан аспауға тиiс;
көрсетілетін қызметті алушының құжаттар топтамасын тапсыру үшін рұқсат етілетін ең ұзақ күту уақыты – 20 минуттан аспайды;
көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсету үшін рұқсат етілетін ең ұзақ күту уақыты – 20 минуттан аспайды.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз жүзінде.

3. Государственная услуга оказывается некоммерческим акционерным обществом Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:
1) Государственную корпорацию по месту нахождения объекта недвижимого имущества услугополучателя;
2) веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги:
с момента сдачи пакета документов услугополучателем при обращении в Государственную корпорацию (день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги, при этом результат оказания государственной услуги предоставляет за день до окончания срока оказания) и на портал:
1) в зависимости от вида объекта недвижимости:
технический паспорт на квартиры, комнаты в общежитиях выдается на третий рабочий день;
технический паспорт на индивидуальные жилые дома, индивидуальные гаражи, дачные строения выдается на пятый рабочий день;
технический паспорт на остальные объекты недвижимости общей площадью до 1000 квадратных метров выдается на седьмой рабочий день;
технический паспорт на объекты общей площадью более 1000 квадратных метров выдается на десятый рабочий день со дня обращения услугополучателя;
технический паспорт на объекты недвижимости за исключением объектов недвижимости указанных в абзацах 1 и 2 данного подпункта, относящиеся к первой категории сложности выдается на пятый рабочий день.
К первой категории сложности объекта недвижимости относятся строения прямоугольной формы, состоящие не более чем из четырех помещений согласно Инструкции по проведению государственного технического обследования недвижимого имущества, утвержденного приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 26 февраля 2014 года № 57 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9173).
Дальнейшее продление срока производится в зависимости от категории сложности объекта по согласованию с услугополучателем, при этом, общий срок не должен превышать двух месяцев со дня обращения услугополучателя;
максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугополучателем – не более 20 минут;
максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – не более 20 минут.
5. Форма оказания государственной услуги – электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.

6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – жылжымайтын мүлік объектісінің техникалық паспорты.
Бұл ретте Мемлекеттік корпорация қызметкерi мемлекеттiк қызметті көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті алушының техникалық паспортты беру үшін қосымша ақыны төлегенін растайтын құжатты ұсынған кезде береді, ал қызмет көрсету үшін шарт жасасқан кезде, көрсетілетін қызметті алушы өзі қол қойған орындалған жұмыстардың актісін қосымша ұсынады.
Порталға жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіне мемлекеттік кызмет нәтижесін алу орны мен күні көрсетіле отырып, оның дайындығы туралы хабарлама жіберіледі.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру нысаны – қағаз түрінде.
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) ақылы түрде көрсетіледі. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет үшін төлем Мемлекеттік корпорацияның интернет-ресурсына орналастырылған уәкілетті орган бекітетін Бағалар прейскурантына (бұдан әрі – Бағалар прейскуранты) сәйкес айқындалады және оның есеп айырысу шотына қолма-қол ақшалай немесе қолма-қол ақшасыз нысанда енгізіледі.
Ақы төлеу "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) порталы арқылы да жүргізіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) Мемлекеттік корпорация – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес жексенбі және мереке күндерiн қоспағанда, Мемлекеттік корпорацияның белгiленген жұмыс кестесiне сәйкес дүйсенбiден бастап сенбiнi қоса алғанда, түскі үзiлiссiз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейiн.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеделдетiп қызмет көрсетусiз, "электрондық" кезек тәртiбiмен, сондай-ақ портал арқылы электрондық кезекті броньдаумен жүзеге асырылады.
2) порталда - жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндері өтініштерді қабылдау және нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
9. Көрсетілетін қызметті алушы (жылжымайтын мүлік объектісінің меншік иесі, өзге құқық иеленуші) немесе оның өкілі:
заңды тұлға үшін өкілеттіктерін растайтын құжат бойынша;
жеке тұлға үшін нотариат куәландырылған сенімхат бойынша жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
Мемлекеттік корпорацияда:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес техникалық паспорт беруге өтініш;
2) көрсетілетін қызметті алушының (жеке тұлғаның) және көрсетілетін қызметті алушының уәкілетті өкiлінің жеке басын куәландыратын құжат (түпнұсқа көрсетілетін қызметті алушының жеке басын сәйкестендіру үшiн берiледi), сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушы өкілінің өкілеттігін растайтын құжаттың көшiрмесi;

6. Результат оказания государственной услуги – технический паспорт объекта недвижимости.
При этом, результат оказания государственной услуги выдается работником Государственной корпорации при предоставлении услугополучателем документа подтверждающего доплату за выдачу технического паспорта, а при заключении договора на оказание услуг, услугополучателем дополнительно предоставляется подписанный им акт выполненных работ.
При обращении на портал услугополучателю в личный кабинет направляется уведомление о готовности результата государственной услуги с указанием места и даты получения.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги - бумажная.
7. Государственная услуга оказывается платно физическим и юридическим лицам (далее - услугополучатель). Плата за государственную услугу определяется в соответствии с Прейскурантом цен, утверждаемым уполномоченным органом (далее – Прейскурант цен) размещенный на интернет-ресурсе Государственной корпорации, и вносится его на расчетный счет в наличной или безналичной форме.
Оплата также производиться через портал посредством платежного шлюза "электронного правительства" (далее – ПШЭП).
8. График работы:
1) Государственной корпорации – с понедельника по субботу включительно, за исключением воскресенья и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан, в соответствии с установленным графиком работы Государственной корпорации с 9.00 до 20.00 часов без перерыва на обед.
Государственная услуга оказывается в порядке "электронной" очереди, без ускоренного обслуживания, а также бронирование электронной очереди посредством портала;
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении после окончания рабочего времени, воскресенья и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (собственника объекта недвижимости (иного правообладателя) или его представителя:
для юридического лица по документу, подтверждающий полномочия;
для физического лица по нотариально заверенной доверенности:
в Государственной корпорации:
1) заявление на выдачу технического паспорта, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) документ, удостоверяющий личность услугополучателя (физического лица), и уполномоченного представителя услугополучателя (оригинал предоставляется для идентификации личности услугополучателя), а также копию документа подтверждающего полномочия представителя услугополучателя;

3) жылжымайтын мүлiктiң қолда бар техникалық паспортын ол болған кезде және (немесе) жер учаскесiне сәйкестендіру құжатын қоса бере отырып, жылжымайтын мүлiк объектiсiне құқық белгiлейтiн құжаттар;
4) техникалық паспортты беру үшiн төлемді растайтын құжат екі кезеңде ұсынылады:
мемлекеттік қызметті көрсету үшін өтініш берген кезде ақы төлеу Бағалар прейскурантына сәйкес жылжымайтын мүлік объектісін мемлекеттік техникалық тексеру бойынша көрсетілетін қызметтің базалық құны түрінде жүргізіледі;
жылжымайтын мүлік объектісіне техникалық паспорт алған кезде Бағалар прейскурантына сәйкес жылжымайтын мүлік объектісін мемлекеттік техникалық тексеру бойынша орындалған жұмыс үшін толық ақы төлеу (қосымша ақы) жүргізіледі.
Порталда:
1) ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
2) жылжымайтын мүлiктiң қолда бар техникалық паспортын ол болған кезде және (немесе) жер учаскесiне сәйкестендіру құжатын қоса бере отырып, жылжымайтын мүлiк объектiсiне құқық белгiлейтiн құжаттың электрондық көшірмесі;
3) ЭҮТШ арқылы жасалған төлемді қоспағанда, техникалық паспортты беру үшін төлемді растайтын құжаттың электрондық көшірмесі екі кезеңде ұсынылады:
мемлекеттік қызметті көрсету үшін өтініш берген кезде ақы төлеу Бағалар прейскурантына сәйкес жылжымайтын мүлік объектісін мемлекеттік техникалық тексеру бойынша көрсетілетін қызметтің базалық құны түрінде жүргізіледі;
жылжымайтын мүлік объектісіне техникалық паспорт алған кезде Бағалар прейскурантына сәйкес жылжымайтын мүлік объектісін мемлекеттік техникалық тексеру бойынша орындалған жұмысқа толық ақы төлеу (қосымша ақы) жүргізіледі.
Мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтерді, "электрондық үкіметтің" шлюзі арқылы жүргізілген ақы төлеуді Мемлекеттік корпорация қызметкері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкіметтің" шлюзі арқылы алады.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушы ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісім береді.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды берген кезде Мемлекеттік корпорацияда көрсетілетін қызметті алушыға тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі;
портал арқылы көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін алу орны мен күні көрсетіле отырып, мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебесі көрсетіледі.
Мемлекеттік корпорацияда көрсетілетін қызметті алушыға құжаттарды беру көрсетілетін қызметті алушы немесе оның өкілі жеке басын куәландыратын құжатты көрсеткен кезде: заңды тұлға үшін өкілеттіктерін растайтын құжат бойынша; жеке тұлға үшін нотариат куәландырылған сенімхат бойынша қолхат негізінде жүзеге асырылады. Егер көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет нәтижесін алуға көрсетілген мерзімде жүгінбесе, Мемлекеттік корпорация олардың сақталуын қамтамасыз етеді.

3) правоустанавливающие документы на объект недвижимости с приложением существующего технического паспорта недвижимости при его наличии и (или) идентификационного документа на земельный участок;
4) документ, подтверждающий оплату за выдачу технического паспорта предоставляется в два этапа:
при подаче заявления на оказание государственной услуги оплата производится в виде базовой стоимости услуги по государственному техническому обследованию объекта недвижимости согласно Прейскуранту цен;
при получении технического паспорта объекта недвижимости производится полная оплата (доплата) за выполненную работу по государственному техническому обследованию объекта недвижимости согласно Прейскуранту цен;
на портал:
1) запрос в форме электронного документа, удостоверенный ЭЦП;
2) электронная копия правоустанавливающего документа на объект недвижимости с приложением существующего технического паспорта недвижимости при его наличии и (или) идентификационного документа на земельный участок;
3) электронная копия документа, подтверждающая оплату за выдачу технического паспорта, за исключением оплаты, произведенной через ПШЭП предоставляется в два этапа:
при подаче заявления на оказание государственной услуги оплата производится в виде базовой стоимости услуги по государственному техническому обследованию объекта недвижимости согласно Прейскуранту цен;
при получении технического паспорта объекта недвижимости производится полная оплата (доплата) за выполненную работу по государственному техническому обследованию объекта недвижимости согласно Прейскуранту цен.
Сведения о документе, удостоверяющего личность, оплата произведенная посредством ПШЭП содержащиеся в государственных информационных системах, работник Государственной корпорации получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
При оказании государственной услуги услугополучатель предоставляет письменное согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов:
в Государственной корпорации услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов;
через портал – в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием места и даты получения результата.
В Государственной корпорации выдача документа услугополучателю осуществляется на основании расписки, при предъявлении удостоверения личности услугополучателем или его представителя: для юридического лица по документу, подтверждающий полномочия; для физического лица по нотариально заверенной доверенности.
При не обращении услугополучателя за результатом государственной услуги в указанный срок, Государственная корпорация обеспечивает их хранение.

10. Көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың топтамасын толық ұсынбаған кезде Мемлекеттік корпорация осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
3. Мемлекеттік корпорацияның және олардың қызметкерлерінің мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртiбi
11. Мемлекеттік корпорацияның және олардың қызметкерлерінің мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану.
Шағым Мемлекеттік корпорация басшысының атына осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 14-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша беріледі.
Шағым пошта арқылы жазбаша нысанда немесе жұмыс күндері кеңсе арқылы қолма-қол қабылданады.
Шағымды қабылдаған адамның тегі, аты, әкесінің аты, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орны көрсетіле отырып, оның кеңседе тіркелуі (мөртабан, кіріс нөмірі және күні) шағымды қабылдаудың растауы болып табылады;
Қолма-қол, сондай-ақ пошта арқылы Мемлекеттік корпорация кеңсесіне келіп түскен шағымды қабылдаудың растауы оның тіркелуі (мөртабан, тіркеудің кіріс нөмірі және күні шағымның екінші данасына немесе шағымға ілеспе хатта қойылады) болып табылады. Тіркелгеннен кейін шағым жауапты орындаушыны белгілеу және тиісті шаралар қабылдау үшін Мемлекеттік корпорация басшысына жіберіледі.
Шағым тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады. Шағымды қарау нәтижелері туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті алушыға пошта арқылы жіберіледі немесе көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңседе қолма-қол беріледі.
Портал арқылы жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының телефоны бойынша алуға болады.
Шағымды портал арқылы жіберген кезде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" жүгіну туралы ақпарат қолжетімді болады, ол өтінішті өңдеу барысында жаңартылып отырады (жеткізу, тіркеу, орындау туралы белгілер, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап).
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген кезде, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.

10. При представлении услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 настоящего стандарта государственной услуги, работник Государственной корпорации выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
Государственной корпорации и его работников по вопросам
оказания государственных услуг
11. Обжалование решений, действий (бездействий) Государственной корпорации и (или) их работников по вопросам оказания государственных услуг.
Жалоба подается на имя руководителя Государственной корпорациия по адресу, указанному в пункте 14 настоящего стандарта государственной услуги.
Жалоба принимается в письменной форме по почте или нарочно через канцелярию, в рабочие дни.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
Подтверждением принятия жалобы в канцелярии Государственной корпорации, поступившей как нарочно, так и почтой, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе). После регистрации жалоба направляется руководителю Государственной корпорации для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услогополучателю по почте или выдается нарочно в канцелярии.
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
При несогласии с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель обращается с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.

12. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген кезде, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінеді.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетін қызметтің ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге де талаптар
13. Заңнамада белгіленген тәртіппен өзіне-өзі қызмет көрсету, өздігінен жүру, бейімделу қабілетінен немесе мүмкіндігінен толық немесе ішінара айрылған көрсетілетін қызметті алушылардан мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттарды қабылдауды Мемлекеттік корпорация қызметкері көрсетілетін қызметті алушының тұратын жеріне барумен 1414, 8 800 080 7777 бірыңғай байланыс орталығы арқылы жүгіну жолымен жүргізеді.
14. Мемлекеттiк қызмет көрсету орындарының мекенжайлары Мемлекеттік корпорацияның – www.con.gov.kz интернет-ресурстарында орналастырылған.
15. Көрсетілетін қызметті алушы ЭЦҚ болған кезде мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алады.
16. Көрсетілетін қызметті алушы порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты алады.
17. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары: 8 (7172) 58 00 58 және мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 0807777.
"Жылжымайтын мүлiк
объектiлерiнiң техникалық
паспортын беру" мемлекеттiк қызмет
стандартына 1-қосымша
Нысан
№ _______ техникалық паспортты беруге өтініш
Жеке тұлғалар үшін:
Азамат (ЖСН)_______________атынан, сенiм білдірілген адам (ЖСН)_____
____________________________________________________________________
(Тегі, аты және болған кезде - әкесінің аты (бұдан әрі – Т.А.Ә.)
туған жылы)
__________________________________________________________негізінде
(өкілеттігін куәландыратын құжаттың деректемелері)
______________________________________________ атынан әрекет етеді.
Заңды тұлғалар үшін:
Заңды тұлғаның толық атауы ________________________________________
Мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің нөмірі ________________________
Мемлекеттік тіркеу күні ____________________, БСН _________________
Заңды мекенжайы __________________________________________________
Т.А.Ә. (басшының немесе уәкілетті өкілдің)_________________________
__________________________________________________________________
_________________________________________________________негізінде
(өкілеттігін куәландыратын құжаттың деректемелері)
______________________________________________ атынан әрекет етеді.
Тексерілетін жылжымайтын мүлік объектісінің мекенжайы:_____________
____________________________________________________________________
Қабылданған құжаттардың тізбесі: (атауы, сериясы, қашан және кім берді):

12. При несогласии с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной
форме и через Государственную корпорацию
13. Услугополучателям имеющим установленным законодательством порядке полную или частичную утрату способности или возможности осуществлять самообслуживание, самостоятельно передвигаться, ориентироваться прием документов, для оказания государственной услуги, производиться работником Государственной корпорации с выездом по месту жительства посредством обращения через единый контакт-центр 1414, 8 800 080 7777.
14. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Государственной корпорации – www.con.gov.kz.
15. Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
16. Услугополучатель получает информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
17. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Выдача технического паспорта
объектов недвижимости"
Форма
Заявление на выдачу технического паспорта № ______
Для физических лиц:
От гражданина (ИИН) _____________ доверенное лицо (ИИН) ___________
___________________________________________________________________
(Фамилия, имя, при наличии отчество (далее – Ф.И.О.), год рождения)
От имени, которого действует ______________________________________
на основании ______________________________________________________
(реквизиты документа, удостоверяющего полномочия)
Для юридических лиц:
Полное наименование юридического лица ______________________________
____________________________________________________________________
Номер свидетельства о государственной регистрации
____________________________________________________________________
Дата гос.регистрации _________________, БИН ________________________
Юридический адрес __________________________________________________
Ф.И.О (руководителя или уполномоченного представителя)______________
____________________________________________________________________
От имени, которого действует _______________________________________
на основании _______________________________________________________
(реквизиты документа, удостоверяющего полномочия)
____________________________________________________________________
Адрес обследуемого объекта недвижимости: ___________________________
____________________________________________________________________
Перечень принятых документов: (наименование, серия, когда и кем
выдан):

1. Төлем туралы құжат: түрі ______________№__________күні___________
сомаға ________________(жазбаша)____________________________________
2. Қолда бар техникалық паспортты (болған кезде) және жер учаскесiне
сәйкестендіру құжатын қоса бере отырып, жылжымайтын мүлiк объектiсiне
құқық белгiлейтiн (құқық растайтын) құжаттар (түпнұсқада)
____________________________________________________________________
3. Өзге де құжаттар* _______________________________________________
4. Байланыс телефоны _______________________________________________
Мынадай жұмыстарды орындауды:
- жылжымайтын мүлiк объектiсiне мемлекеттік техникалық тексеру
жүргізуді сұраймын.
Ескертпе ___________________________________________________________
Жұмысты алқтаған соң төлемнің толық төленуіне (қосымша ақы) кепілдік
беремін.
Өтініш берушінің қолы ________, _____жылы, күні "___" ______________
Қабылдады __________________________________________________________
(маманның, инспектордың Т.А.Ә. және қолы)
жылы_____________, күні "_____"________ уақыты: ____ сағат.___минут.
Маманның шығу күні _________________________________________________
Құжаттарды беру күні _____________ Тізілімдік нөмір ________________
*бұл баған қосымша құжаттар болған кезде толтырылады
Ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны
құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
_____________ 20__ж. ___, __________
(қолы)
"Жылжымайтын мүлiк
объектiлерiнiң техникалық
паспортын беру" мемлекеттiк қызмет
стандартына 2-қосымша
Нысаны
(Тегі, аты, болған кезде - әкесінің аты (бұдан әрі – Т.А.Ә.),
немесе көрсетілетін қызметті алушы ұйымының атауы)
__________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, "Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорация КАҚ (мекенжайын көрсету) Сіздің мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбағаныңызға байланысты мемлекеттік қызмет көрсету үшін (мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызмет атауын көрсету) құжаттарды қабылдаудан бас тартады, атап айтқанда:
Жоқ құжаттардың атаулары:
1) ________________________________________;
2) ________________________________________;
3) ….
Осы қолхат 2 данада, әрбір тарапқа біреуден жасалды.
Т.А.Ә. (Мемлекеттік корпорация қызметкері) (қолы)
Орындаушы: Т.А.Ә. _____________
Телефон ______________________
Алдым: _____________________________________________________
көрсетілетін қызметті алушының Т.А.Ә. /қолы
20___ жылғы "___" ____________
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2016 жылғы 27 қаңтардағы
№ 41 бұйрығына
10-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 28 сәуірдегі
№ 246 бұйрығына
10-қосымша
"Жылжымайтын мүлiк объектiлерiнің техникалық паспортының телнұсқасын беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандарты

1. Документ об оплате: вид _______ № _________ дата __________
на сумму __________ (прописью) _______________________________
2. Правоустанавливающие (правоподтверждающие) документы (в
оригинале) на объект недвижимости с приложением (при наличии)
существующего технического паспорта и идентификационного документа на
земельный участок __________________________________________________
3. Иные документы*____________________________________________
4. Контактный телефон ________________________________________
Прошу выполнить нижеследующую работу:
- проведение государственного технического обследования назначение
объекта недвижимости
Примечание _________________________________________________________
Полную оплату (доплату) после выполнения работ гарантирую.
Подпись заявителя _________________ дата "_____" __________ год.
Принял ______________________________________________________________
(Ф.И.О и подпись специалиста, инспектора)
дата "____" ___________ год, время: ____ часов _______ минут.
Дата выхода специалиста ____________________________________________
Дата выдачи документов ___________ Реестровый номер ________________
*данная графа заполняется при наличии дополнительных документов
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую
законом тайну, содержащихся в информационных системах
_______________ "___" ________ 20__ г.
(подпись)
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Выдача технического паспорта
объектов недвижимости"
Форма
Фамилия, имя, при наличии отчество
(далее – Ф.И.О), или наименование
организации услугополучателя)
_________________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка
об отказе в приеме документов
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан
от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", НАО
Государственная корпорация (указать адрес) отказывает в приеме
документов на оказание государственной услуги (указать наименование
государственной услуги в соответствии со стандартом государственной
услуги) ввиду представления Вами неполного пакета документов
согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги,
а именно:
Наименование отсутствующих документов:
1) __________________________________________________________;
2) __________________________________________________________;
3) ….
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для
каждой стороны.
Ф.И.О (работника Государственной корпорации) (подпись)
Исполнитель: Ф.И.О _____________
Телефон _______________________
Получил: ____________________________________________________________
Ф.И.О / подпись услугополучателя
"___" _________ 20__ год
Приложение 10
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 27 января 2016 года № 41
Приложение 10
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 28 апреля 2015 года № 246
Стандарт государственной услуги
"Выдача дубликата технического паспорта
объектов недвижимости"

1. Жалпы ережелер
1. "Жылжымайтын мүлiк объектiлерiнің техникалық паспортының телнұсқасын беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті "Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорация" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті алушының жылжымайтын мүлік обьектісі орналасқан жері бойынша Мемлекеттік корпорация;
2) "электрондық үкіметтің" веб-порталы: www.egov.kz (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттiк қызметті көрсету мерзiмдерi:
1) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушы Мемлекеттік корпорация және порталға жүгінген кезде құжаттар топтамасын тапсырған кезден бастап (құжаттарды қабылдау күні мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмiне кiрмейдi, бұл ретте мемлекеттiк қызметті көрсетудің нәтижесін көрсетілетін қызметті беруші қызмет көрсету мерзімінің аяқталуына дейін бір күн бұрын ұсынады):
жылжымайтын мүлік объектісінің түріне байланысты:
пәтерлерге, жатақханалардағы бөлмелерге, жеке тұрғын үйлерге, жеке гараждарға, саяжай құрылыстарына техникалық паспорттың телнұсқасы бірінші жұмыс күнi берiледi;
жалпы алаңы 1000 шаршы метрге дейiн жылжымайтын мүлiктiң қалған объектiлерiне техникалық паспорттың телнұсқасы екінші жұмыс күні беріледі;
жалпы алаңы 1000 шаршы метрден асатын объектiлерге техникалық паспорттың телнұсқасы үшінші жұмыс күні берiледi.
Мемлекеттік корпорация көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын алған кезден бастап екі жұмыс күн ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеруге міндетті.
2) көрсетілетін қызметті алушының құжаттар топтамасын тапсыру үшін рұқсат берілетін ең ұзақ күту уақыты – 20 минуттан аспайды;
көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат берілетін ең ұзақ уақыты – 20 минуттан аспайды.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз жүзінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – жылжымайтын мүлік объектісінің техникалық паспортының телнұсқасы.
Порталға жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіне мемлекеттік кызмет нәтижесін алу орны мен күні көрсетіле отырып, оның дайындығы туралы хабарлама жіберіледі.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру нысаны – қағаз түрінде.
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) ақылы түрде көрсетіледі. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет үшін төлем уәкілетті орган бекітетін www.adilet.gov.kz, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімі интернет-ресурсында орналастырылған Бағалар прейскурантына (бұдан әрі – Бағалар прейскуранты) сәйкес айқындалады және көрсетілетін қызметті берушінің есеп айырысу шотына қолма-қол ақшалай немесе қолма-қол ақшасыз нысанда енгізіледі.
Ақы төлеу "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) порталы арқылы да жүргізіледі.

1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача дубликата технического паспорта объектов недвижимости" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством юстиции Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается некоммерческим акционерным обществом Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация).
Прием заявленя и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:
1) Государственную корпорацию по месту нахождения объекта недвижимого имущества услугополучателя;
2) веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугополучателем при обращении в Государственную корпорацию (день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги, при этом результат оказания государственной услуги Государственная корпорация предоставляет за день до окончания срока оказания) и на портал:
в зависимости от вида объекта недвижимости:
дубликат технического паспорта на квартиры, комнаты в общежитиях, индивидуальные жилые дома, индивидуальные гаражи, дачные строения на первый рабочий день;
дубликат технического паспорта на остальные объекты недвижимости общей площадью до 1000 квадратных метров выдается на второй рабочий день;
дубликат технического паспорта на объекты общей площадью более 1000 квадратных метров выдается на третий рабочий день.
Государственная корпорация в течении двух рабочих дней с момента получения документов услугополучателя обязан проверить полноту представленных документов;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугополучателем – не более 20 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – не более 20 минут.
5. Форма оказания государственной услуги – электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – дубликат технического паспорта объекта недвижимости.
При обращении на портал услугополучателю в личный кабинет направляется уведомление о готовности результата государственной услуги с указанием места и даты получения.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги - бумажная.
7. Государственная услуга оказывается платно физическим и юридическим лицам (далее - услугополучатель). Плата за государственную услугу определяется в соответствии с Прейскурантом цен, утверждаемым уполномоченным органом (далее – Прейскурант цен) размещенный на интернет-ресурсе Государственной корпорации, и вносится на его расчетный счет в наличной или безналичной форме.
Оплата также производиться через портал посредством платежного шлюза "электронного правительства" (далее – ПШЭП).

8. Жұмыс кестесі:
1) Мемлекеттік корпорация – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес жексенбі және мереке күндерiн қоспағанда, Мемлекеттік корпорация белгiленген жұмыс кестесiне сәйкес дүйсенбiден бастап сенбiнi қоса алғанда, түскі үзiлiссiз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейiн.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеделдетiлген қызмет көрсетусiз, "электрондық" кезек тәртiбiмен, портал арқылы электрондық кезекті броньға қою тәртібімен көрсетіледі.
2) порталдың - жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін жүгінген кезде Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес жексенбі және мереке күндері өтініштерді қабылдау және нәтижелерді беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
9. Көрсетілетін қызметті алушы (жылжымайтын мүлік объектісінің меншік иесі, құқық иеленушісі) не оның өкілі жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсетуге қажет құжаттардың тізбесі:
өкілеттігін растайтын құжаты бойынша занды тұлға үшін;
нотариалды куәландырған сенімхаты бойынша жеке тұлға үшін;
Мемлекеттік корпорацияға:
1) осы мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес белгіленген нысанда техникалық паспорттың телнұсқасына телнұсқа беруге өтініші;
2) көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат (түпнұсқа көрсетілетін қызметті алушының жеке басын сәйкестендіру үшін ұсынылады);
3) техникалық паспорт телнұсқасын бергенi үшiн ақы төленгенiн растайтын құжат.
порталға:
1) ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сурау салу;
2) ЭҮТШ арқылы жүргізілген төлемді қоспағанда, құқық белгілейтін құжаттың телнұсқасын бергені үшін төлемді растайтын құжаттың электрондық көшірмесі.
Мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған жеке басты куәландыратын құжат туралы мәліметтерді Мемлекеттік корпорация тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкіметтің" шлюзі арқылы алады.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік қызметті көрсеткен кезде көрсетілетін қызметті алушы ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісім береді.
Көрсетілетін қызметті алушы қажетті құжаттарды берген кезде Мемлекеттік корпорацияға көрсетілетін қызметті алушыға тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі;
портал арқылы - көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін алу күні көрсетіле отырып, сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебесі көрсетіледі.
Мемлекеттік корпорация көрсетілетін қызметті алушыға құжаттарды беру көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжатты көрсеткен кезде не оның өкілінің: заңды тұлға үшін өкілеттіктерін растайтын құжат бойынша; жеке тұлға үшін нотариат куәландырылған сенімхат бойынша қолхат негізінде жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет нәтижесін алуға көрсетілген мерзімде жүгінбесе, Мемлекеттік корпорация олардың сақталуын қамтамасыз етеді.

8. График работы:
1) Государственной корпорации – с понедельника по субботу включительно, за исключением воскресенья и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан, в соответствии с установленным графиком работы Государственной корпорации с 9.00 до 20.00 часов без перерыва на обед.
Государственная услуга оказывается в порядке "электронной" очереди, без ускоренного обслуживания, а также бронирование электронной очереди посредством портала;
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении после окончания рабочего времени, воскресенья и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (собственник, правообладатель объекта недвижимости) или его представителя:
для юридического лица по документу, подтверждающий полномочия;
для физического лица по нотариально заверенной доверенности:
в Государственную корпорацию:
1) заявление на выдачу дубликата технического паспорта установленной формы, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) документ, удостоверяющий личность услугополучателя (оригинал предоставляется для идентификации личности услугополучателя);
3) документ, подтверждающий оплату за выдачу дубликата технического паспорта;
на портале:
1) запрос в форме электронного документа, удостоверенный ЭЦП;
2) электронная копия документа, подтверждающая оплату за выдачу дубликата правоустанавливающего документа, за исключением оплаты, произведенной через ПШЭП.
Сведения о документе, удостоверяющего личность, содержащиеся в государственных информационных системах работник Государственной корпорации получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
При оказании государственной услуги услугополучатель предоставляет письменное согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов:
в Государственную корпорацию – услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов;
через портал – в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата.
В Государственной корпорации выдача документов услугополучателю осуществляется на основании расписки, при предъявлении удостоверения личности услугополучателя или его представителя: для юридического лица по документу, подтверждающий полномочия; для физического лица по нотариально заверенной доверенности.
При не обращении услугополучателя за результатом государственной услуги в указанный срок, Государственная корпорация обеспечивает их хранение.

10. Көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың топтамасын толық ұсынбаған жағдайда Мемлекеттік корпорацияның қызметкері осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартқа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
3. Мемлекеттік корпорацияның және олардың қызметкерлерінің мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртiбi
11. Мемлекеттік корпорацияның және (немесе) олардың қызметкерлерінің мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану.
Шағым Мемлекеттік корпорацияның басшысының атына осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 14-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша беріледі.
Шағымдар пошта арқылы жазбаша нысанда не жұмыс күндері кеңсесі арқылы қолма-қол қабылданады.
Шағымды қабылдаған адамның тегі, аты, әкесінің аты, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орны көрсетіле отырып, оның тіркелуі (мөртабан, кіріс нөмірі және күні) шағымды қабылдаудың растауы болып табылады.
Мемлекеттік корпорация қызметкерінің әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 14-тармағында көрсетілген мекенжайлар және телефондар бойынша Мемлекеттік корпорация басшысына жіберіледі.
Қолма-қол, сондай-ақ пошта арқылы Мемлекеттік корпорация кеңсесіне келіп түскен шағымды қабылдаудың растауы оның тіркелуі (мөртабан, тіркеудің кіріс нөмірі және күні шағымның екінші данасына немесе шағымға ілеспе хатта қойылады) болып табылады. Тіркелгеннен кейін шағым жауапты орындаушыны белгілеу және тиісті шаралар қабылдау үшін Мемлекеттік корпорация басшысына жіберіледі.
Шағым тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады. Шағымды қарау нәтижелері туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті алушыға пошта арқылы жіберіледі немесе кеңсеге қолма-қол беріледі.
Портал арқылы жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының телефоны бойынша алуға болады.
Шағымды портал арқылы жіберген кезде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" жүгіну туралы ақпарат қолжетімді болады, оны көрсетілетін қызметті беруші өтінішті өңдеу барысында жаңартып отырады (жеткізілу, тіркеу, орындау туралы белгілер, қарау немес қараудан бас тарту туралы жауап).
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.

10. При представлении услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 настоящего стандарта государственной услуги, работник Государственной корпорации выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
Государственной корпорации и его работников по вопросам
оказания государственных услуг
11. Обжалование решений, действий (бездействий) Государственной корпорации и (или) их работников по вопросам оказания государственных услуг.
Жалоба подается на имя руководителя Государственной корпорациия по адресу, указанному в пункте 14 настоящего стандарта государственной услуги.
Жалоба принимается в письменной форме по почте или нарочно через канцелярию, в рабочие дни.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
Подтверждением принятия жалобы в канцелярии Государственной корпорации, поступившей как нарочно, так и почтой, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе). После регистрации жалоба направляется руководителю Государственной корпорации для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услогополучателю по почте или выдается нарочно в канцелярии.
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
При несогласии с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель обращается с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.

12. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген кезде, көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінеді.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетін қызметтің ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге де талаптар
13. Заңнамада белгіленген тәртіппен өзіне-өзі қызмет ету, өз бетінше, жүре алу қызметін немесе мүмкіндігіне толық немесе жартылай жоғалтқан көрсетілетін қызметті алушыларға мемлекеттік қызмет корсету үшін құжаттар қабылдауды мемлекеттік корпорацияның қызметкері Мемлекеттік корпорация қызметкері тұратын жеріне бара отырып, 1414, 88000807777 бірыңғай байланыс орталығы арқылы жүгіну жолымен жүргізеді.
14. Мемлекеттiк қызмет көрсету орындарының мекенжайлары Мемлекеттік корпорацияның – www.con.gov.kz интернет-ресурстында орналастырылған.
15. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған кезде портал арқылы электрондық нысанда мемлекеттік көрсетілетін қызметті алады.
16. Көрсетілетін қызметті алушының порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпарат алады.
17. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары: мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша байланыс орталығы: 1414, 88000807777.
"Жылжымайтын мүлiк объектiлерiнің
техникалық паспортының телнұсқасын беру"
мемлекеттiк көрсетілетін қызмет
стандартына 1-қосымша
Нысан
№ _______ техникалық паспорттың телнұсқасын беруге өтініш
Жеке тұлғалар үшін:
Азамат (ЖСН)________________атынан, сенiм білдірілген адам (ЖСН)____
____________________________________________________________________
(Тегі, аты және болса - әкесінің аты (бұдан әрі – Т.А.Ә.) туған жылы)
__________________________________________________________негізінде
(өкілеттігін куәландыратын құжаттың деректемелері)
______________________________________________ атынан әрекет етеді.
Заңды тұлғалар үшін:
Заңды тұлғаның толық атауы ________________________________________
Мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің нөмірі ________________________
Мемлекеттік тіркеу күні ____________________, БСН _________________
Заңды мекенжайы ___________________________________________________
Т.А.Ә. (басшының немесе уәкілетті өкілдің)_________________________
__________________________________________________________________
_________________________________________________________негізінде
(өкілеттігін куәландыратын құжаттың деректемелері)
______________________________________________ атынан әрекет етеді.
Тексерілетін жылжымайтын мүлік объектісінің мекенжайы:_____________
___________________________________________________________________
Қабылданған құжаттардың тізбесі: (атауы, сериясы, қашан және кім берді):

12. При не несогласии с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной
форме и через Государственную корпорацию
13. Услугополучателям имеющим установленным законодательством порядке полную или частичную утрату способности или возможности осуществлять самообслуживание, самостоятельно передвигаться, ориентироваться прием документов, для оказания государственной услуги, производиться работником Государственной корпорации с выездом по месту жительства посредством обращения через единый контакт-центр 1414, 8 800 080 7777.
14. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Государственной корпорации – www.con.gov.kz.
15. Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
16. Услугополучатель получает информацию о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
17. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Выдача дубликата технического
паспорта объектов недвижимости"
Форма
Заявление на выдачу дубликата технического паспорта № _____
Для физических лиц:
От гражданина (ИИН) _____________ доверенное лицо (ИИН) _____________
_____________________________________________________________________
(Фамилия, имя, при наличии отчество (далее – Ф.И.О.), год рождения)
От имени, которого действует ________________________________________
на основании ________________________________________________________
(реквизиты документа, удостоверяющего полномочия)
Для юридических лиц:
Полное наименование юридического лица ______________________________
____________________________________________________________________
Номер свидетельства о государственной регистрации __________________
Дата гос.регистрации _________________, БИН ________________________
Юридический адрес __________________________________________________
Ф.И.О (руководителя или уполномоченного представителя) _____________
____________________________________________________________________
От имени, которого действует _______________________________________
на основании _______________________________________________________
(реквизиты документа, удостоверяющего полномочия)
____________________________________________________________________
Адрес обследуемого объекта недвижимости: ___________________________
____________________________________________________________________
Перечень принятых документов: (наименование, серия, когда и кем
выдан):

1. Жалпы ережелер
1. "Жылжымайтын мүлік иесі (құқық иеленушісі) туралы мәліметті қамтитын техникалық паспортқа қосымшаны беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті аумақтық әділет органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру:
1) "Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорациясы коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) арқылы;
2) "электрондық үкіметтің" www.еgov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттiк қызметті көрсету тәртiбi
4. Мемлекеттiк қызметті көрсету мерзiмдерi:
1) Мемлекеттік корпорация мен порталға жүгінген кезде құжаттар топтамасы тапсырылған кезден бастап – мемлекеттік ақпараттық жүйеде деректер болған кезде 20 (жиырма) минут ішінде.
Мемлекеттік ақпараттық жүйеде деректер болмаған кезде Мемлекеттік корпорацияда мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі бір жұмыс күніне дейін ұзартылады (құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді, бұл ретте көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін бір күн бұрын береді).
2) құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 20 минуттан аспайды;
3) қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 20 минуттан аспайды.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық (толық автоматтандырылған).
6. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі – жылжымайтын мүлік иесі (құқық иеленушісі) туралы мәліметті қамтитын техникалық паспортқа қосымшаны беру.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру нысаны: электрондық.
7. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға тегін көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) Мемлекеттік корпорацияда – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, Мемлекеттік корпорацияның белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес түскі асқа үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін.
Мемлекеттік қызмет жеделдетiлген қызмет көрсетусiз "электрондық" кезек тәртiбiмен, сондай-ақ портал арқылы электрондық кезекті броньға қою тәртібімен көрсетіледі, бұл ретте құжаттарды қабылдау "кедергісіз" қызмет көрсету арқылы операциялық залда жүзеге асырылады.
2) порталда – жөндеу жұмыстарын өткізумен байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы.

1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача приложения к техническому паспорту, содержащему сведения о собственнике (правообладателе) недвижимого имущества" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством юстиции Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается территориальными органами юстиции (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:
1) некоммерческое акционерное общество Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
2) веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов при обращении в Государственную корпорацию и портал – в течение 20 (двадцати) минут при наличии сведений в государственной информационной системе.
При отсутствии данных в государственной информационной системе срок оказания государственной услуги в Государственной корпорации продлевается до одного рабочего дня (день приема не входит в срок оказания государственной услуги, при этом результат оказания государственной услуги услугодатель предоставляет за день до окончания срока оказания);
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – не более 20 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – не более 20 минут;
на портал:
5. Форма оказания государственной услуги – электронная (полностью автоматизированная).
6. Результат оказания государственной услуги – выдача приложения к техническому паспорту, содержащему сведения о собственнике (правообладателе) недвижимого имущества.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
7. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам бесплатно.
8. График работы:
1) Государственной корпорации – с понедельника по субботу включительно, за исключением воскресенья и праздничных дней согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан, в соответствии с установленным графиком работы Государственной корпорации с 9.00 до 20.00 часов без перерыва на обед.
Государственная услуга оказывается в порядке "электронной" очереди, без ускоренного обслуживания, а также бронирование электронной очереди посредством портала, при этом прием документов осуществляется в операционном зале посредством "безбарьерного" обслуживания;
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ.

1) ________________________________________;
2) ________________________________________;
3) ….
Осы қолхат 2 данада, әрбір тарап үшін біреуден жасалды.
Т.А.Ә. (Мемлекеттік корпорация қызметкері) (қолы)
Орындаушы: Т.А.Ә. _____________
Телефон ______________________
Алдым: ______________________________________________________
көрсетілетін қызметті алушының қолы/Т.А.Ә. қолы
20___ жылғы "___" ____________

1) ______________________________________________________;
2) ______________________________________________________;
3)….
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для
каждой стороны.
Ф.И.О (работника Государственной корпорации) ______________(подпись)
Исполнитель: Ф.И.О _____________
Телефон _______________________
Получил: ________________________________________________________
Ф.И.О / подпись услугополучателя
"___" _________ 20__ год