"Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2015 жылғы 29 мамырдағы № 96 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 6 қаңтардағы № 1 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 18 ақпанда № 13108 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 31 шілдедегі № 149 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 31.07.2017 № 149 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 2) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2015 жылғы 29 мамырдағы № 96 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11665 тіркелген, 2015 жылғы 29 шілдеде "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорынның "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақта:
42) және 43) тармақшалар алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 56), 57), 58) және 59) тармақшалармен толықтырылсын:
"56) осы қаулының 56-қосымшасына сәйкес "Өмірді сақтандыру" саласы бойынша исламдық сақтандыру қызметін жүзеге асыру құқығына лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
57) осы қаулының 57-қосымшасына сәйкес "Жалпы сақтандыру" саласы бойынша исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) қызметін жүзеге асыру құқығына лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
58) осы қаулының 58-қосымшасына сәйкес "Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген және сақтандырудың жекелеген сыныптары болып табылатын міндетті сақтандырудың түрлері бойынша исламдық сақтандыру қызметін жүзеге асыру құқығына лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
59) осы қаулының 59-қосымшасына сәйкес "Исламдық қайта сақтандыру қызметін жүзеге асыру құқығына лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті.";
осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес 56-қосымшамен толықтырылсын;

О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 мая 2015 года № 96 "Об утверждении регламентов государственных услуг Национального Банка Республики Казахстан"
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 6 января 2016 года № 1. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 18 февраля 2016 года № 13108. Утратил силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 июля 2017 года № 149
Сноска. Утратил силу постановлением Правления Национального Банка РК от 31.07.2017 № 149 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие см. п.5
В соответствии с подпунктом 2) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 мая 2015 года № 96 "Об утверждении регламентов государственных услуг Национального Банка Республики Казахстан" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11665, опубликованное 29 июля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет" республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан) следующие изменения и дополнения:
в пункте 1:
подпункты 42) и 43) исключить;
дополнить подпунктами 56), 57), 58) и 59) следующего содержания:
"56) регламент государственной услуги "Выдача лицензии на право осуществления исламской страховой деятельности по отрасли "страхование жизни" согласно приложению 56 к настоящему постановлению;
57) регламент государственной услуги "Выдача лицензии на право осуществления исламской страховой (перестраховочной) деятельности по отрасли "общее страхование" согласно приложению 57 к настоящему постановлению;
58) регламент государственной услуги "Выдача лицензии на право осуществления исламской страховой деятельности по видам обязательного страхования, установленным законами Республики Казахстан и являющимся отдельными классами страхования" согласно приложению 58 к настоящему постановлению;
59) регламент государственной услуги "Выдача лицензии на право осуществления деятельности по исламскому перестрахованию" согласно приложению 59 к настоящему постановлению.";
дополнить приложением 56 согласно приложению 1 к настоящему постановлению;

осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес 57-қосымшамен толықтырылсын;
осы қаулыға 3-қосымшаға сәйкес 58-қосымшамен толықтырылсын;
осы қаулыға 4-қосымшаға сәйкес 59-қосымшамен толықтырылсын.
2. Мемлекеттік қызметтердің сапасын бақылау басқармасы (Бәдірленова Ж.Р.) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) Құқықтық қамтамасыз ету департаментімен (Досмұхамбетов Н.М.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулыны "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына;
Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберуді;
Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін оны Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі алған күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тізіліміне, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізуге жіберуді;
3) осы қаулы ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Халықаралық қатынастар және жұртшылықпен байланыс департаменті (Қазыбаев А.Қ.) осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде мерзімді баспасөз басылымдарында ресми жариялауға жіберуді қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары Ғ.О. Пірматовқа жүктелсін.
5. Осы қаулы, осы қаулының 1-тармағының алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізілетін төртінші, бесінші, алтыншы, жетінші, сегізінші, тоғызыншы, оныншы, он бірінші және он екінші абзацтарын қоспағанда, алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Д. Ақышев
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 6 қаңтардағы
№ 1 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 29 мамырдағы
№ 96 қаулысына
56-қосымша
"Өмірді сақтандыру" саласы бойынша исламдық сақтандыру қызметін жүзеге асыру құқығына лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

дополнить приложением 57 согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
дополнить приложением 58 согласно приложению 3 к настоящему постановлению;
дополнить приложением 59 согласно приложению 4 к настоящему постановлению.
2. Управлению контроля качества государственных услуг (Бадырленова Ж.Р.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) совместно с Департаментом правового обеспечения (Досмухамбетов Н.М.) государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление настоящего постановления в республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан":
на официальное опубликование в информационно-правовой системе "Әділет" в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
для включения в Государственный реестр нормативных правовых актов Республики Казахстан, Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан в течение десяти календарных дней со дня его получения Национальным Банком Республики Казахстан после государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
3) размещение настоящего постановления на официальном интернет-ресурсе Национального Банка Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Департаменту международных отношений и связей с общественностью (Казыбаев А.К.) обеспечить направление настоящего постановления на официальное опубликование в периодических печатных изданиях в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Пирматова Г.О.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования, за исключением абзацев четвертого, пятого, шестого, седьмого, восьмого, девятого, десятого, одиннадцатого и двенадцатого пункта 1 настоящего постановления, которые вводятся в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Председатель
Национального Банка
Д. Акишев
Приложение 1
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 6 января 2016 года № 1
Приложение 56
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 мая 2015 года № 96
Регламент государственной услуги
"Выдача лицензии на право осуществления исламской страховой
деятельности по отрасли "страхование жизни"

1. Жалпы ережелер
1. Көрсетілетін қызметті берушінің атауы: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі.
"Өмірді сақтандыру" саласы бойынша исламдық сақтандыру қызметін жүзеге асыру құқығына лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі: лицензияны беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру, не Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11534 тіркелген "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 71 қаулысымен бекітілген "Өмірді сақтандыру" саласы бойынша исламдық сақтандыру қызметін жүзеге асыру құқығына лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – стандарт) 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздемелер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап жіберу.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін беру нысаны: қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) басталуына негіз: көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттарды ұсынады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындау ұзақтығы, сондай-ақ келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастауға негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) хат-хабарды қабылдауға және тіркеуге уәкілетті қызметкердің көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды қабылдауы және тіркеуі, құжаттарды Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің басшылығының қабылдау бөлмелеріне беруі – өтініш келіп түскен күні;
2) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының құжаттарды қарауы және оларға бұрыштама қоюы, құжаттарды Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Сақтандыру нарығының субъектілерін қадағалау департаментіне (бұдан әрі – СНСҚД) беруі – өтініш келіп түскен күні;
3) СНСҚД басшылығының құжаттарды қарауы, уәкілетті қызметкерді белгілеуі және оған құжаттарды орындауға беруі – өтініш келіп түскен күні;
4) ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеру:
ұсынылған құжаттардың толық болмауы фактісі анықталған жағдайда СНСҚД уәкілетті қызметкерінің өтінішті одан әрі қараудан жазбаша дәлелді бас тартуды (бұдан әрі – өтінішті қараудан бас тарту) дайындауы, өтінішті қараудан бас тартуға Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының қолын қойғызуы, көрсетілетін қызметті алушыға өтінішті қараудан бас тартуды беруі – құжаттарды алған күнінен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
ұсынылған құжаттар стандарттың талаптарына сәйкес келген жағдайда алынған құжаттарды қарау:
лицензияның телнұсқасын беру жөнінде өтініш келіп түскен кезде СНСҚД уәкілетті қызметкерінің лицензия телнұсқасының не бас тартудың жобасын дайындауы, лицензияның телнұсқасына не бас тартуға Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі басшылығының қолын қойғызуы, лицензияның телнұсқасын не бас тартуды көрсетілетін қызметті алушыға беруі – құжаттарды алған күнінен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
лицензияны беру немесе лицензияны қайта ресімдеу жөнінде өтініш келіп түскен кезде СНСҚД уәкілетті қызметкерінің құжаттардың стандарттың 9-тармағына сәйкестігі бойынша қарауы, лицензияны беру туралы, лицензияны қайта ресімдеу туралы бұйрықтың (бұдан әрі – бұйрықтың жобасы) не бас тартудың жобасын дайындауы, бұйрықтың не бас тартудың жобасын көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттармен бірге Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Құқықтық қамтамасыз ету департаментіне (бұдан әрі – ҚҚД) келісуге жіберуі: лицензияны берген кезде – 10 (он) жұмыс күні ішінде, лицензияны қайта ресімдеген кезде – өтініш келіп түскен күні;

1. Общие положения
1. Наименование услугодателя: Национальный Банк Республики Казахстан.
Государственная услуга "Выдача лицензии на право осуществления исламской страховой деятельности по отрасли "страхование жизни" (далее – государственная услуга) оказывается Национальным Банком Республики Казахстан.
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги (далее – отказ) в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта государственной услуги "Выдача лицензии на право осуществления исламской страховой деятельности по отрасли "страхование жизни", утвержденного постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 71 "Об утверждении стандартов государственных услуг Национального Банка Республики Казахстан", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11534 (далее – стандарт).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
4. Основание для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги: представление услугополучателем для получения государственной услуги документов, предусмотренных пунктом 9 стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность ее выполнения, а также результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) прием и регистрация документов, представленных услугополучателем, передача документов в приемные руководства Национального Банка Республики Казахстан работником, уполномоченным на прием и регистрацию корреспонденции – в день поступления заявления;
2) рассмотрение документов и наложение резолюции руководством Национального Банка Республики Казахстан, направление документов в Департамент надзора за субъектами страхового рынка Национального Банка Республики Казахстан (далее – ДНССР) – в день поступления заявления;
3) рассмотрение документов, определение уполномоченного работника и передача документов ему на исполнение руководством ДНССР – в день поступления заявления;
4) проверка полноты представленных документов:
в случае установления факта неполноты представленных документов подготовка письменного мотивированного отказа в дальнейшем рассмотрении заявления (далее – отказ в рассмотрении заявления), подписание отказа в рассмотрении заявления у руководства Национального Банка Республики Казахстан, выдача отказа в рассмотрении заявления услугополучателю уполномоченным работником ДНССР – в течение 1 (одного) рабочего дня со дня получения документов;
в случае соответствия представленных документов требованиям стандарта рассмотрение полученных документов:
при поступлении заявления на выдачу дубликата лицензии подготовка проекта дубликата лицензии либо отказа, подписание дубликата лицензии либо отказа у руководства Национального Банка Республики Казахстан, выдача дубликата лицензии либо отказа услугополучателю уполномоченным работником ДНССР – в течение 1 (одного) рабочего дня со дня получения документов;
при поступлении заявления на выдачу лицензии или переоформление лицензии рассмотрение документов на соответствие пункту 9 стандарта, подготовка проекта приказа о выдаче лицензии, о переоформлении лицензии (далее – проект приказа) либо отказа, направление на согласование проекта приказа либо отказа с приложением документов, представленных услугополучателем, в Департамент правового обеспечения Национального Банка Республики Казахстан (далее – ДПО) уполномоченным работником ДНССР: при выдаче лицензии – в течение 10 (десяти) рабочих дней, при переоформлении лицензии – в день поступления заявления;

5) бұйрықтың не бас тартудың жобасын ҚҚД-ның келісуі: лицензия беру кезінде – 7 (жеті) жұмыс күні ішінде, лицензияны қайта ресімдеу кезінде – 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
6) СНСҚД-тың уәкілетті қызметкерінің ҚҚД-дан келісілген құжаттарды алғаннан кейін лицензияның, қайта ресімделген лицензияның жобасын дайындауы, құжаттарды Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің басшылығына қол қоюға ұсынуы: лицензия беру кезінде – 3 (үш) жұмыс күні ішінде, лицензияны қайта ресімдеу кезінде – ҚҚД-дан келісілген құжаттарды алған күні;
7) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының бұйрыққа, лицензияға, қайта ресімделген лицензияға не бас тартуға қол қоюы: лицензия беру кезінде – 5 (бес) жұмыс күні ішінде, лицензияны қайта ресімдеу кезінде – 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
8) СНСҚД-ның уәкілетті қызметкерінің көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беруі: лицензия беру кезінде – 3 (үш) жұмыс күні ішінде, лицензияны қайта ресімдеу кезінде – қайта ресімделген лицензияға қол қойылған күні – осы мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі шегінде.
Бөлініп шығу немесе бөліну нысанында көрсетілетін қызметті алушыны қайта ұйымдастырған жағдайда лицензияны қайта ресімдеу кезінде лицензия 30 (отыз) жұмыс күнінен кешіктірілмей қайта ресімделеді.
Бөлініп шығу немесе бөліну нысанында көрсетілетін қызметті алушыны қайта ұйымдастырған жағдайда лицензияны қайта ресімдеу рәсімі осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінің 5-тармағының бірінші бөлігінде көзделген тәртіпке сәйкес жүзеге асырылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысатын құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) хат-хабарды қабылдауға және тіркеуге уәкілетті қызметкер;
2) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің басшылығы;
3) СНСҚД басшылығы;
4) СНСҚД уәкілетті қызметкері;
5) ҚҚД.
7. Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінде мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 1-қосымшада келтірілген.
4. "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
8. "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясына және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілерге өтініш жасау тәртібін сипаттау, көрсетілетін қызмет алушының сұрау салуын өңдеу ұзақтығы: көрсетілмейді.

5) согласование ДПО проекта приказа либо отказа: при выдаче лицензии – в течение 7 (семи) рабочих дней, при переоформлении лицензии – в течение 1 (одного) рабочего дня;
6) после получения от ДПО согласованных документов, подготовка проекта лицензии, переоформленной лицензии, представление документов на подпись руководству Национального Банка Республики Казахстан уполномоченным работником ДНССР: при выдаче лицензии – в течение 3 (трех) рабочих дней, при переоформлении лицензии – в день получения согласованных документов от ДПО;
7) подписание приказа, лицензии, переоформленной лицензии либо отказа руководством Национального Банка Республики Казахстан: при выдаче лицензии – в течение 5 (пяти) рабочих дней, при переоформлении лицензии – в течение 1 (одного) рабочего дня;
8) выдача результата оказания государственной услуги услугополучателю уполномоченным работником ДНССР: при выдаче лицензии – в течение 3 (трех) рабочих дней, при переоформлении лицензии – в день подписания переоформленной лицензии – в пределах срока оказания государственной услуги.
При переоформлении лицензии в случае реорганизации услугополучателя в форме выделения или разделения лицензия переоформляется не позднее 30 (тридцати) рабочих дней.
Процедура переоформления лицензии в случае реорганизации услугополучателя в форме выделения или разделения осуществляется в соответствии с порядком, предусмотренным в части первой пункта 5 настоящего регламента государственной услуги.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) работник, уполномоченный на прием и регистрацию корреспонденции;
2) руководство Национального Банка Республики Казахстан;
3) руководство ДНССР;
4) уполномоченный работник ДНССР;
5) ДПО.
7. Описание последовательности процедур (действий) при оказании государственной услуги в Национальном Банке Республики Казахстан с указанием длительности каждой процедуры (действия) приведено в приложении 1 к настоящему регламенту государственной услуги.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной
корпорацией "Правительство для граждан" и (или) иными
услугодателями, а также порядка использования информационных
систем в процессе оказания государственной услуги
8. Описание порядка обращения в Государственную корпорацию "Правительство для граждан" и (или) к иным услугодателям, длительность обработки запроса услугополучателя: не оказывается.

9. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы арқылы алу процесін сипаттау, оның ұзақтығы: көрсетілмейді.
10. "Электрондық үкімет" веб-портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті берушінің және көрсетілетін қызметті алушының өтініш беру тәртібін және рәсімдерінің (іс-қимылдары) жүйелілігін сипаттау: көрсетілмейді.
11. Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2-қосымшада берілген.
"Өмірді сақтандыру" саласы бойынша исламдық
сақтандыру қызметін жүзеге асыру құқығына лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінде көрсеткен кезде әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы көрсетілген рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау
блок-схеманың жалғасы
"Өмірді сақтандыру" саласы бойынша исламдық
сақтандыру қызметін жүзеге асыру құқығына лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
бизнес-процестерінің анықтамалығының жалғасы
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 6 қаңтардағы
№ 1 қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 29 мамырдағы
№ 96 қаулысына
57-қосымша
"Жалпы сақтандыру" саласы бойынша исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) қызметін жүзеге асыру құқығына лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Көрсетілетін қызметті берушінің атауы: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі.
"Жалпы сақтандыру" саласы бойынша исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) қызметін жүзеге асыру құқығына лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі: лицензияны беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру, не Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11534 тіркелген "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 71 қаулысымен бекітілген "Жалпы сақтандыру" саласы бойынша исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) қызметін жүзеге асыру құқығына лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – стандарт) 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздемелер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап жіберу
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін беру нысаны: қағаз түрінде.

9. Описание процесса получения результата оказания государственной услуги через Государственную корпорацию "Правительство для граждан", его длительность: не оказывается.
10. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственных услуг через веб-портал "электронного правительства": не оказывается.
11. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги представлен в приложении 2 к настоящему регламенту государственной услуги.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги "Выдача лицензии на
право осуществления исламской
страховой деятельности по
отрасли "страхование жизни"
Описание последовательности процедур (действий) при оказании
государственной услуги в Национальном Банке Республики
Казахстан с указанием длительности каждой процедуры (действия)
продолжение блок-схемы
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Выдача лицензии на
право осуществления исламской
страховой деятельности по
отрасли "страхование жизни"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
продолжение справочника бизнес-процессов
Приложение 2
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 6 января 2016 года № 1
Приложение 57
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 мая 2015 года № 96
Регламент государственной услуги
"Выдача лицензии на право осуществления исламской страховой
(перестраховочной) деятельности по отрасли "общее страхование"
1. Общие положения
1. Наименование услугодателя: Национальный Банк Республики Казахстан.
Государственная услуга "Выдача лицензии на право осуществления исламсокй страховой (перестраховочной) деятельности по отрасли "общее страхование" (далее – государственная услуга) оказывается Национальным Банком Республики Казахстан.
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги (далее – отказ) в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта государственной услуги "Выдача лицензии на право осуществления исламской страховой (перестраховочной) деятельности по отрасли "общее страхование", утвержденного постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 71 "Об утверждении стандартов государственных услуг Национального Банка Республики Казахстан", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11534 (далее – стандарт).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.

9. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы арқылы алу процесін сипаттау, оның ұзақтығы: көрсетілмейді.
10. "Электрондық үкімет" веб-портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті берушінің және көрсетілетін қызметті алушының өтініш беру тәртібін және рәсімдерінің (іс-қимылдары) жүйелілігін сипаттау: көрсетілмейді.
11. Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2-қосымшада берілген.
"Жалпы сақтандыру" саласы бойынша исламдық
сақтандыру (қайта сақтандыру) қызметін жүзеге
асыру құқығына лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінде көрсеткен кезде әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы көрсетілген рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау
блок-схеманың жалғасы
"Жалпы сақтандыру" саласы бойынша исламдық
сақтандыру (қайта сақтандыру) қызметін жүзеге
асыру құқығына лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
бизнес-процестерінің анықтамалығының жалғасы
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 6 қаңтардағы
№ 1 қаулысына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 29 мамырдағы
№ 96 қаулысына
58-қосымша
"Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген және сақтандырудың жекелеген сыныптары болып табылатын міндетті сақтандырудың түрлері бойынша исламдық сақтандыру қызметін жүзеге асыру құқығына лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Көрсетілетін қызметті берушінің атауы: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі.
"Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген және сақтандырудың жекелеген сыныптары болып табылатын міндетті сақтандырудың түрлері бойынша исламдық сақтандыру қызметін жүзеге асыру құқығына лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі: лицензияны беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру, не Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11534 тіркелген "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 71 қаулысымен бекітілген "Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген және сақтандырудың жекелеген сыныптары болып табылатын міндетті сақтандырудың түрлері бойынша исламдық сақтандыру қызметін жүзеге асыру құқығына лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – стандарт) 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздемелер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап жіберу.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін беру нысаны: қағаз түріндеі.

9. Описание процесса получения результата оказания государственной услуги через Государственную корпорацию "Правительство для граждан", его длительность: не оказывается.
10. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственных услуг через веб-портал "электронного правительства": не оказывается.
11. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги представлен в приложении 2 к настоящему регламенту государственной услуги.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги "Выдача лицензии на
право осуществления исламской
страховой (перестраховочной)
деятельности по отрасли
"общее страхование"
Описание последовательности процедур (действий) при оказании
государственной услуги в Национальном Банке Республики
Казахстан с указанием длительности каждой процедуры (действия)
продолжение блок-схемы
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Выдача лицензии на
право осуществления исламской
страховой (перестраховочной)
деятельности по отрасли
"общее страхование"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
продолжение справочника бизнес-процессов
Приложение 3
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 6 января 2016 года № 1
Приложение 58
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 мая 2015 года № 96
Регламент государственной услуги
"Выдача лицензии на право осуществления исламской страховой
деятельности по видам обязательного страхования, установленным
законами Республики Казахстан и являющимся отдельными
классами страхования"
1. Общие положения
1. Наименование услугодателя: Национальный Банк Республики Казахстан.
Государственная услуга "Выдача лицензии на право осуществления исламской страховой деятельности по видам обязательного страхования, установленным законами Республики Казахстан и являющимся отдельными классами страхования" (далее – государственная услуга) оказывается Национальным Банком Республики Казахстан.
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги (далее – отказ) в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта государственной услуги "Выдача лицензии на право осуществления исламской страховой деятельности по видам обязательного страхования, установленным законами Республики Казахстан и являющимся отдельными классами страхования", утвержденного постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 71 "Об утверждении стандартов государственных услуг Национального Банка Республики Казахстан", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11534 (далее – стандарт).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.

9. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы арқылы алу процесін сипаттау, оның ұзақтығы: көрсетілмейді.
10. "Электрондық үкімет" веб-портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті берушінің және көрсетілетін қызметті алушының өтініш беру тәртібін және рәсімдерінің (іс-қимылдары) жүйелілігін сипаттау: көрсетілмейді.
11. Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2-қосымшада берілген.
"Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген және
сақтандырудың жекелеген сыныптары болып табылатын міндетті
сақтандырудың түрлері бойынша исламдық сақтандыру
қызметін жүзеге асыру құқығына лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінде көрсеткен кезде әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы көрсетілген рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау
блок-схеманың жалғасы
"Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген және
сақтандырудың жекелеген сыныптары болып табылатын міндетті
сақтандырудың түрлері бойынша исламдық сақтандыру
қызметін жүзеге асыру құқығына лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша"
Мемлекеттік қызметті көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
бизнес-процестерінің анықтамалығының жалғасы
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 6 қаңтардағы
№ 1 қаулысына
4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 29 мамырдағы
№ 96 қаулысына
59-қосымша
"Исламдық қайта сақтандыру қызметін жүзеге асыру құқығына лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Көрсетілетін қызметті берушінің атауы: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі.
"Исламдық қайта сақтандыру қызметін жүзеге асыру құқығына лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі: лицензияны беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру, не Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11534 тіркелген "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 71 қаулысымен бекітілген "Исламдық қайта сақтандыру қызметін жүзеге асыру құқығына лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – стандарт) 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздемелер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап жіберу
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін беру нысаны: қағаз түрінде.

9. Описание процесса получения результата оказания государственной услуги через Государственную корпорацию "Правительство для граждан", его длительность: не оказывается.
10. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственных услуг через веб-портал "электронного правительства": не оказывается.
11. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги представлен в приложении 2 к настоящему регламенту государственной услуги.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги "Выдача лицензии на
право осуществления исламской
страховой деятельности по видам
обязательного страхования,
установленным законами
Республики Казахстан и
являющимся отдельными
классами страхования"
Описание последовательности процедур (действий) при оказании
государственной услуги в Национальном Банке Республики
Казахстан с указанием длительности каждой процедуры (действия)
продолжение блок-схемы
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Выдача лицензии на
право осуществления исламской
страховой деятельности по видам
обязательного страхования,
установленным законами
Республики Казахстан и
являющимся отдельными
классами страхования"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
продолжение справочника бизнес-процессов
Приложение 4
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 6 января 2016 года № 1
Приложение 59
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 мая 2015 года № 96
Регламент государственной услуги
"Выдача лицензии на право осуществления деятельности
по исламскому перестрахованию"
1. Общие положения
1. Наименование услугодателя: Национальный Банк Республики Казахстан.
Государственная услуга "Выдача лицензии на право осуществления деятельности по исламскому перестрахованию" (далее – государственная услуга) оказывается Национальным Банком Республики Казахстан.
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги (далее – отказ) в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта государственной услуги "Выдача лицензии на право осуществления деятельности по исламскому перестрахованию", утвержденного постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 71 "Об утверждении стандартов государственных услуг Национального Банка Республики Казахстан", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11534 (далее – стандарт).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.