Мектепке дейінгі жастағы және мектеп жасындағы балалар орта білім алғанға дейін оларды есепке алуды ұйымдастыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2016 жылғы 15 қаңтардағы № 33 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 18 ақпанда № 13115 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің м.а. 2017 жылғы 11 шілдедегі № 324 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Білім және ғылым министрінің м.а. 11.07.2017 № 324 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Білім туралы" 2007 жылғы 27 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабының 46-14) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Мектепке дейінгі жастағы және мектеп жасындағы балалар орта білім алғанға дейін оларды есепке алуды ұйымдастыру қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Балалардың құқықтарын қорғау комитеті (А.М. Мәкенова) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың көшірмесін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға, сондай-ақ Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде орналастыру үшін "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Заң департаментіне осы бұйрықтың 2-тармағының 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Білім және ғылым вице-министрі Е.Н. Иманғалиевке жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым министрі
А. Сәрінжіпов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі
____________________Қ.Қасымов
2016 жылғы 19 қаңтар
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің

Об утверждении Правил организации учета детей дошкольного и школьного возраста до получения ими среднего образования
Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 15 января 2016 года № 33. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 18 февраля 2016 года № 13115. Утратил силу приказом и.о. Министра образования и науки Республики Казахстан от 11 июля 2017 года № 324 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра образования и науки РК от 11.07.2017 № 324 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 46-14) статьи 5 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила организации учета детей дошкольного и школьного возраста до получения ими среднего образования.
2. Комитету по охране прав детей Министерства образования и науки Республики Казахстан (Макенова А.М.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и Информационно-правовой системе "Әділет", а также в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информаций Министерства юстиции Республики Казахстан" для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на официальном интернет - ресурсе Министерства образования и науки Республики Казахстан.
4) в течении десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства образования и науки Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) пункта 2 настоящего приказа.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице - министра образования и науки Республики Казахстан Имангалиева Е.Н.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования.
Министр образования и науки
Республики Казахстан
А. Саринжипов
"СОГЛАСОВАН"
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
____________________К. Касымов
"______" ___________2016 года
Утверждены
приказом Министра
образования и науки
Республики Казахстан

2016 жылғы 15 қаңтардағы
№ 33 бұйрығымен
бекітілген
Мектепке дейінгі жастағы және мектеп жасындағы балалар орта
білім алғанға дейін оларды есепке алуды ұйымдастыру қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Осы Мектепке дейінгі жастағы және мектеп жасындағы балалар орта білім алғанға дейін оларды есепке алуды ұйымдастыру қағидалары "Білім туралы" 2007 жылғы 27 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабының 46-14) тармақшасына сәйкес әзірленген және Қазақстан Республикасының аумағында тұратын мектепке дейінгі жастағы және мектеп жасындағы балалар орта білім алғанға дейін оларды есепке алуды ұйымдастыру тәртібін белгілейді.
2. Балаларды есепке алуды жүзеге асырудың негізгі міндеттері балалардың міндетті тегін білім алу құқығын қамтамасыз ету, кәмелетке толмағандар арасында қадағалаусыз және панасыз қалуының профилактикасы болып табылады.
3. Қағидаларда мынадай ұғынымдар пайдаланылады:
1) мектепке дейінгі жастағы және мектеп жасындағы балалар орта білім алғанға дейін оларды есепке алу – бұл тұрғылықты орны (мекендеу) бойынша тіркеудің бар-жоғына қарамастан бекітілген аумақта тұратын (тұрақты немесе уақытша) немесе мекендейтін балаларға аула аралау (пәтер аралау) арқылы санақ жүргізу;
2) білім беру ұйымына бекітілген аумақ – қала, аудан, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімдердің шешімі бойынша білім беру ұйымына оның шекарасы нақты белгіленген бекітілген аумақ;
3) ұйымдастырушылық жағдайлар – мектеп жасына дейінгі және мектеп жасындағы балаларды есепке алуды іске асыру бойынша нақты орындаушыларды анықтау, олардың басқа мүдделі органдар мен ұйымдармен өзара іс-қимылын үйлестіру және жылсайынғы есепке алуға жататын балалар туралы мәлімет базасын қалыптастыру (жергілікті атқарушы органдардың бұйрығы).
4. Тұрғылықты орны (мекендеу) бойынша тіркеудің бар-жоғына қарамастан Қазақстан Республикасы аумағында тұратын (тұрақты немесе уақытша) немесе мекендейтін 0 жастан 18 жасқа (олар орта білім алғанға дейін) дейінгі барлық балалар міндетті дербес есепке алуға жатады.
5. Балаларды есепке алу жылына екі рет әр ағымдағы жылғы қаңтар-ақпан, тамыз-қыркүйек айларында жүзеге асырылады.
Әр жаңа оқу жылында 5 қыркүйектен кешіктірмей балалардың есепке алуы сынып-комплектілерді жинақтауға дейін аяқталады.
6. Мектеп жасына дейінгі және мектеп жасындағы балалар орта білім алғанға дейін оларды анықтау және есепке алу мүдделі ұйымдармен, адамдармен бірлесіп, кәмелетке толмағандардың арасындағы құқық бұзушылықтардың, қадағалаусыз және панасыз қалудың алдын алу жүйесiндегі органдар мен мекемелердің өзара іс-қимыл шеңберінде жүзеге асырылады.

от 15 января 2016г.
№ 33
Правила
организации учета детей дошкольного и школьного возраста
до получения ими среднего образования
1. Общие положения.
1. Настоящие Правила организации учета детей дошкольного и школьного возраста до получения ими среднего образования разработаны в соответствии с подпунктом 46-14) статьи 5 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании" и определяют порядок выявления и учета детей дошкольного и школьного возраста до получения ими среднего образования, проживающих на территории Республики Казахстан.
2. Основными задачами осуществления учета детей являются обеспечение права детей на обязательное бесплатное среднее образование, профилактика безнадзорности и беспризорности среди несовершеннолетних.
3. В Правилах используются следующие понятия:
1) учет детей дошкольного и школьного возраста до получения ими среднего образования – это подворная (поквартирная) перепись детского населения, проживающих (постоянно или временно) или пребывающих на закрепленной территории независимо от наличия регистрации по месту жительства (пребывания);
2) закрепленная за организацией образования территория – территория, закрепленная по решению акимата города, района, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа за организацией образования с точным обозначением ее границ;
3) организационные условия – определение конкретных исполнителей по осуществлению учета детей дошкольного и школьного возраста, координация их взаимодействия с другими заинтересованными органами и организациями, формирование банка данных о детях, подлежащих ежегодному учету (приказ местных исполнительных органов).
4. Обязательному персональному учету подлежат все дети в возрасте от 0 до 18 лет (до получения ими среднего образования), проживающие (постоянно или временно) или пребывающие на территории Республики Казахстан независимо от наличия регистрации по месту жительства (пребывания).
5. Учет детей осуществляется 2 раза в год в январе – феврале, августе – сентябре месяцах каждого текущего года.
В начале каждого учебного года учет детей завершается до комплектования класс – комплектов не позднее 5 сентября.
6. Выявление и учет детей дошкольного и школьного возраста до получения ими среднего образования осуществляется в рамках взаимодействия органов и учреждений системы профилактики правонарушений, безнадзорности и беспризорности среди несовершеннолетних совместно с заинтересованными организациями и лицами.

7. Балаларды есепке алуға:
1) жергілікті атқарушы органдар (бұдан әрі – білім беру органдары);
2) мемлекеттік мекемелердің ұйымдық-құқықтық нысанында құрылған білім беру ұйымдары (бұдан әрі – ММ);
3) өз құзыреті шегінде ішкі істер органдары (келісім бойынша);
4) кәмелетке толмағандардың істері және олардың құқықтарын қорғау жөніндегі комиссия (келісім бойынша);
5) заңнамаға сәйкес кәмелетке толмағандардың арасындағы құқық бұзушылықтардың, қадағалаусыз және панасыз қалудың алдын алу бойынша шараларды жүзеге асыратын басқа да органдар мен ұйымдар (келісім бойынша) қатысады.
8. Балаларды есепке алу балалардың бірыңғай мәлімет базасын құру және енгізу арқылы жүргізіледі.
9. Білім беру органдары мен ММ ұйымдық-құқықтық нысанында құрылған ұйымдар ведомстволық бағыныстағы аумақта тұратын мектепке дейінгі және мектеп жасындағы балаларды есепке алуды іске асыру үшін ұйымдастырушылық жағдайлар жасайды.
10. Қыркүйек айында білім беру органдары және ММ ұйымдық-құқықтық нысанында құрылған ұйымдар балалардың бастапқы есеп тізімі және орта, техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында білім алушылардың тізімдері бойынша білім беру ұйымдарында балалардың қатысуын қадағалайды, балаларды оқумен қамту бойынша қажетті іс-шаралар өткізіледі.
ММ ұйымдық-құқықтық нысанында құрылған білім беру ұйымдары білім органдарына балалардың қатысуы туралы мәліметтерді әр жылдың 5 қыркүйегіне жолдайды.
Облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың білім органдары білім саласындағы уәкілетті органға мәліметтерді әр жылдың 10 қыркүйегіне жолдайды.
11. Мектепке дейінгі және мектеп жасындағы балалар орта білім алғанға дейін жылсайынғы оларды есепке алу қорытындылары білім беру органдары мен ұйымдарының мәжілістерінде қаралады.
2. Білім беру органдарының балаларды есепке алуды іске асыру
тәртібі
12. Білім беру органдары мектеп жасына дейінгі және мектеп жасындағы балаларды есепке алуды іске асырады және ведомстволық бағыныстағы аумақта тұратын балаларды жыл сайын есепке алу жүйесін іске асыру үшін ұйымдастырушылық жағдай жасайды және мәліметтер базасына енгізуге (алып тастауға) жататын балалар туралы ақпаратты тұрақты қабылдауды ұйымдастырады, ММ ұйымдық-құқықтық нысанында құрылған білім беру ұйымдарынан алған ақпаратқа сәйкес толықтырулар мен өзгерістерді оған уақытылы енгізеді және:
1) осы Қағидаға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша орта білім беру ұйымдарында білім алушы;
2) осы Қағидаға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының тәрбиеленуші және білім алушы;
3) осы Қағидаға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша үйде оқытылатын білім алушы;

7. В учете детей участвуют:
1) местные исполнительные органы (далее – органы образования);
2) организации образования, созданные в организационно – правовой форме государственных учреждений (далее – ГУ);
3) органы внутренних дел в пределах своей компетенции (по согласованию);
4) комиссии по делам несовершеннолетних и защите их прав (по согласованию);
5) другие органы и организации, осуществляющие меры по профилактике правонарушений, безнадзорности и беспризорности среди несовершеннолетних в соответствии с законодательством (по согласованию).
8. Учет детей производится путем создания и ведения единой базы данных детей.
9. Органы и организации образования, созданные в организационно-правовой форме ГУ, создают организационные условия для осуществления учета детей дошкольного и школьного возраста, проживающих на подведомственной территории.
10. В сентябре месяце органами и организациями образования, созданными в организационно – правовой форме ГУ, по спискам первичного учета детей и спискам детей, обучающихся в организациях среднего и технического и профессионального образования отслеживается явка детей в организации образования, проводятся необходимые мероприятия по охвату обучением детей.
Организациями образования, созданными в организационно – правовой форме ГУ к 5 сентября каждого года направляются сведения о явке детей в органы образования.
Органы образования областей, города республиканского значения и столицы к 10 сентября каждого года направляют сведения в уполномоченный орган в области образования.
11. Итоги ежегодных учетов детей дошкольного и школьного возраста до получения ими среднего образования рассматриваются на совещаниях органов и организаций образования.
2. Порядок осуществления учета детей органами образования
12. Органы образования осуществляют учет детей дошкольного и школьного возраста и создают организационные условия для реализации системы ежегодного учета детей, проживающих на подведомственной территории и организуют регулярный прием информации о детях, подлежащих включению (исключению) в базу данных, своевременно вносят в нее дополнения и изменения в соответствии с информацией, получаемой от организаций образования, созданных в организационно – правовой форме ГУ и ведут базу данных детей:
1) обучающихся в организациях среднего образования по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) воспитывающихся и обучающихся в дошкольных организациях образования по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
3) обучающихся на дому по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам;

4) осы Қағидаға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша оқытуға жатпайтын (денсаулығы бойынша);
5) осы Қағидаға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бекітілген аумақта тұратын шетелдіктердің, азаматтығы жоқ адамдардың;
6) осы Қағидаға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша орта білім беру ұйымдарында шетелдіктердің, азаматтығы жоқ адамдардың;
7) осы Қағидаға 7, 8 қосымшаларға сәйкес нысан бойынша орта білім беру ұйымдарында 10 және одан да көп күнтізбелік күн себепсіз сабақты қалдырған, орта білім беру ұйымдарында 10 және одан да көп күнтізбелік күн себепсіз сабақты қалдырған оқушыларды оқумен қамту бойынша қабылданған шаралар туралы.
Аталған мәліметтер облыстардың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың), (аудан, қала, қаладағы аудан) ішкі істер органдарының жергілікті полиция қызметімен келісіледі және облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім беру органдарымен білім саласындағы уәкілетті органға әр айдың 15-не қарай, қалалардың, аудандардың білім органдарымен облыстардың білім органдарына әр айдың 5-не қарай жолданады.
8) осы Қағидаға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша оқу жылы бойы (жартыжылдық қорытындысы бойынша және әр жылдың 5 қыркүйегіне) орта білім беру ұйымына келген (шыққан);
9) осы Қағидаға 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша кешкі орта білім беру ұйымдарына, экстернатқа, сырттай, қашықтықтан оқуға ауыстырылған білім алушы;
10) осы Қағидаға 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша кешкі орта білім беру ұйымдарынан шыққан;
11) осы Қағидаға 12-қосымшаға сәйкес нысан бойынша одан әрі білім алуды растайтын тиісті құжаттары қоса берілген 9-сыныпты аяқтаған балалардың мәлімет базасын жүргізеді.
13. Республикалық маңызы бар қаланың, астананың, қалалардың, аудандардың білім беру органдары 13-қосымшаға сәйкес тұрғылықты орны (мекендеу) бойынша тіркеудің бар-жоғына қарамастан бекітілген аумақта тұратын (тұрақты немесе уақытша) немесе мекендейтін 0 жастан 18 жасқа дейінгі (олардың орта білім алғанға дейін) балалардың мәліметтер базасын, осы Қағидағаға 14, 15-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша балаларды есепке алу қорытындысы туралы мәліметтерді, мектепке дейінгі және мектеп жасындағы балалардың жиынтық мәліметтерін қосымша жүргізеді.
14. Облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім беру органдары осы Қағидаға 14, 15-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша балаларды есепке алудың қорытындылары туралы мәліметті, мектепке дейінгі және мектеп жасындағы балалардың жиынтық мәліметтерін жинақтауды іске асырады, сондай-ақ:

4) не подлежащих обучению (по состоянию здоровья) по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
5) иностранцев, лиц без гражданства, проживающих на закрепленной территории по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам;
6) иностранцев, лиц без гражданства, обучающихся в организациях среднего образования по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам;
7) пропустивших занятия без уважительной причины 10 и более календарных дней в организациях среднего образования, сведения о принятых мерах по охвату обучением учащихся, пропустивших занятия без уважительной причины 10 и более календарных дней в организациях среднего образования по формам согласно приложениям 7, 8 к настоящим Правилам.
Данные сведения согласовываются с местной полицейской службой органов внутренних дел области (города республиканского значения, столицы), (района, города, района в городе) и направляются органами образования областей, города республиканского значения, столицы в уполномоченный орган в области образования и науки к 15 числу каждого месяца, органами образования городов, районов в органы образования областей к 10 числу каждого месяца.
8) прибывших (выбывших) в организации среднего образования в течение учебного года (по итогам полугодия и на 5 сентября каждого года) по форме согласно приложению 9 к настоящим Правилам;
9) обучающихся, переведенных в вечерние организации среднего образования, на экстернатное, заочное, дистанционное обучение по форме согласно приложению 10 к настоящим Правилам;
10) выбывших из вечерних организаций среднего образования по форме согласно приложению 11 к настоящим Правилам;
11) окончивших 9 классов с приложением соответствующих документов, подтверждающих их дальнейшее обучение по форме согласно приложению 12 к настоящим Правилам.
13. Органы образования города республиканского значения, столицы, городов, районов дополнительно ведут базу данных детей в возрасте от 0 до 18 лет (до получения ими среднего образования), проживающих (постоянно или временно) или пребывающих на закрепленной территории, независимо от наличия регистрации по месту жительства (пребывания) согласно приложению 13, сведения об итогах учета детей, сводные данные детей дошкольного и школьного возраста по формам согласно приложениям 14, 15 к настоящим Правилам.
14. Органы образования областей, города республиканского значения, столицы дополнительно осуществляет сбор сведений об итогах учета детей, сводных данных детей дошкольного и школьного возраста по формам согласно приложениям 14, 15 к настоящим Правилам, а также ведут базы данных:

1) осы Қағидаға 16-қосымшаға сәйкес нысан бойынша техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында білім алушылардың;
2) осы Қағидаға 17-қосымшаға сәйкес нысан бойынша негізгі білім базасымен түскен кәсіптік және техникалық білім беру ұйымдарынан шыққан (ауысқан) білім алушылардың мәліметтер базасын жүргізеді.
15. Облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім беру органдары жыл сайын 15 қыркүйекке және әр ағымдағы жылдың 5 ақпанға дейінгі кезеңде мәліметтер базасын оқуға қабылданған және осы оқу жылында оқуды нақты бастаған балаларды тексеру қорытындысы бойынша білім беру ұйымдарында білім алушыларды нақты тізімдік есепке алу деректерімен, сондай-ақ одан әрі орта білім беру ұйымдарында білім алуын жалғастыру мәніне негізгі орта білім базасымен түскен техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарын аяқтамаған балалар туралы деректерімен салыстырып тексереді.
Негізгі орта білім базасымен түскен техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарынан шығарылған балаларды білім алумен қамтуды бақылау олардың орта білім алғанға дейін жүзеге асырылады.
16. Қалалардың, аудандардың білім беру органдары жыл сайын 10 қыркүйекке дейінгі және әр ағымдағы жылдың 30 қаңтарына дейінгі кезеңде мәліметтер базасын оқуға қабылданған және осы оқу жылында оқуды нақты бастаған балаларды тексеру қорытындысы бойынша білім беру ұйымдарында білім алушыларды нақты тізімдік есепке алу деректерімен, сондай-ақ одан әрі білім беру ұйымдарында білім алуын жалғастыру мәніне орта білім беру ұйымдарынан шығарылған балалар туралы деректерімен салыстырып тексереді.
17. Білім беру органдары мен ұйымдары білім беру ұйымдарында білім алмайтын анықталған балаларды орналастыру бойынша шаралар қабылдайды және мәліметтер базасына тиісті өзгертулер енгізеді.
18. Осы Қағидалардың 10, 12-тармақтарында көрсетілген мәліметтерді қалалардың, аудандардың білім беру органдарының басшылары электрондық түрде және қағаз тасымалдағышта, басшының қолы қойылып және білім беру органының мөрімен куәландырып облыстардың білім беру органдарына ұсынады.
3. Мемлекеттік мекемелердің ұйымдық-құқықтық нысанында құрылған
орта білім беру ұйымдардың балаларды есепке алуды іске асыру
тәртібі
19. Жергілікті атқарушы органның ұсынысы бойынша ММ ұйымдық-құқықтық нысанында құрылған орта білім беру ұйымдары бекітілген аумақ шегінде мектепке дейінгі және мектеп жасындағы балаларды есепке алуды жүргізеді.
Осы Қағидаға 18-қосымшаға сәйкес нысан бойынша аула аралау (пәтер аралау) дәптерінде тұрғылықты орны (мекендеу) бойынша тіркеудің бар-жоғына қарамастан бекітілген аумақта тұратын (тұрақты немесе уақытша) немесе мекендейтін балалар туралы мәлімет белгіленеді.
Балалардың мәліметтері бар тізімдер республикалық маңызы бар қаланың, астананың, қалалардың, аудандардың білім беру органдарымен келісіледі және қала (аудан, кент, ауыл) әкімдері бекітеді.

1) обучающихся в организациях технического и профессионального образования по форме согласно приложению 16 к настоящим Правилам;
2) обучающихся, выбывших (переведенных) из организаций технического и профессионального образования, поступивших на базе основного образования по форме согласно приложению 17 к настоящим Правилам.
15. Ежегодно в период до 15 сентября и 5 февраля каждого текущего года органы образования областей, города республиканского значения, столицы осуществляет сверку базы данных с данными фактического списочного учета обучающихся организаций образования по итогам проверки приема детей и детей, фактически приступивших к обучению в данном учебном году, а также сведений о детях, не завершивших обучение в организациях Технического и профессионального образования, поступивших на базе основного среднего образования на предмет продолжения их дальнейшего обучения в организациях среднего образования.
Контроль за охватом обучением детей, выбывших из организаций Технического и профессионального образования, поступивших на базе основного среднего образования осуществляется до получения ими среднего образования.
16. Ежегодно в период до 10 сентября и 30 января каждого текущего года органы образования городов, районов осуществляет сверку базы данных с данными фактического списочного учета обучающихся в организациях образования по итогам проверки приема детей и детей, фактически приступивших к обучению в данном учебном году, а также осуществляет сверку сведений о детях, выбывших из организаций среднего образования на предмет продолжения их дальнейшего обучения в организациях образования.
17. Органы и организации образования принимают меры по устройству на обучение выявленных детей, не обучающихся в образовательных организациях, и вносят соответствующие изменения в базу данных.
18. Указанные сведения в пунктах 10, 12 настоящих Правил предоставляются руководителями органов образования городов, районов в органы образования областей в электронном виде и на бумажном носителе, заверенные подписью руководителя и печатью органа образования.
3. Порядок осуществления учета детей организациями среднего
образования, созданными в организационно – правовой форме
государственных учреждений
19. По представлению местного исполнительного органа организации среднего образования, созданные в организационно – правовой форме ГУ, в пределах закрепленной территории, проводят учет детей дошкольного и школьного возраста.
В тетрадях подворного (поквартирного) обхода отмечаются сведения о детях, проживающих (постоянно или временно) или пребывающих на закрепленной территории независимо от наличия регистрации по месту жительства (пребывания) по форме согласно приложению 18 к настоящим Правилам.
Списки, содержащие сведения о детях согласовываются с органом образования города республиканского значения, столицы, города, района и утверждаются акимом города (района, поселка, села).

20. ММ ұйымдық-құқықтық нысанында құрылған білім беру ұйымдары азаматтардан бекітілген аумақта (шағынаудан) тұратын балалар туралы ақпаратты қабылдауды ұйымдастырады және:
1) осы Қағидаға 13-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тұрғылықты орны (мекендеу) бойынша тіркеудің бар-жоғына қарамастан бекітілген аумақта тұратын (тұрақты немесе уақытша) немесе мекендейтін 0 жастан 18 жасқа дейінгі (олардың орта білім алғанға дейін);
2) осы Қағидаға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша орта білім беру ұйымдарында білім алушы;
3) осы Қағидаға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының тәрбиеленуші және білім алушы;
4) осы Қағидаға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша үйде оқытылатын білім алушы;
5) осы Қағидаға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша оқытуға жатпайтын (денсаулығы бойынша);
6) осы Қағидаға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бекітілген аумақта тұратын шетелдіктердің, азаматтығы жоқ адамдардың;
7) осы Қағидаға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша орта білім беру ұйымдарында шетелдіктердің, азаматтығы жоқ адамдардың;
8) осы Қағидаға 7, 8 қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша орта білім беру ұйымдарында 10 және одан да көп күнтізбелік күн себепсіз сабақты қалдырған, орта білім беру ұйымдарында 10 және одан да көп күнтізбелік күн себепсіз сабақты қалдырған оқушыларды оқумен қамту бойынша қабылданған шаралар туралы (аталған мәліметтерді республикалық маңызы бар қаланың, астананың, қалалардың, аудандардың білім беру органдарына әр айдың 5-не жолдайды);
9) осы Қағидаға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша оқу жылы бойы (жартыжылдық қорытындысы бойынша және әр жылдың 5 қыркүйегіне) орта білім беру ұйымына келген (шыққан);
10) осы Қағидаға 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша кешкі орта білім беру ұйымдарына, экстернатқа, сырттай, қашықтықтан оқуға ауыстырылған білім алушы;
11) осы Қағидаға 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша кешкі орта білім беру ұйымдарынан шыққан;
12) осы Қағидаға 12-қосымшаға сәйкес нысан бойынша одан әрі білім алуды растайтын тиісті құжаттары қоса берілген 9-сыныпты аяқтаған балалардың мәлімет базасын жүргізеді.
21. осы Қағидаға 14, 15-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша ММ ұйымдық-құқықтық нысанында құрылған орта білім беру ұйымдары балаларды есепке алудың қорытындылары туралы мәліметті, мектепке дейінгі және мектеп жасындағы балалардың жиынтық мәліметтерін қалыптастырады.

20. Организации среднего образования, созданные в организационно-правовой форме ГУ, организуют прием информации от граждан о детях, проживающих на закрепленной территории (микрорайона) и осуществляют ведение базы данных детей:
1) в возрасте от 0 до 18 лет (до получения ими среднего образования), проживающих (постоянно или временно) или пребывающих на закрепленной территории независимо от наличия регистрации по месту жительства (пребывания) по форме согласно приложению 13 к настоящим Правилам;
2) обучающихся в организациях среднего образования по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
3) воспитывающихся и обучающихся в дошкольных организациях образования по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
4) обучающихся на дому по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
5) не подлежащих обучению (по состоянию здоровья) по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
6) иностранцев, лиц без гражданства, проживающих на закрепленной территории по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам;
7) иностранцев и лиц без гражданства, обучающихся в организациях среднего образования по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам;
8) пропустивших занятия без уважительной причины 10 и более календарных дней в организациях среднего образования, сведения о принятых мерах по охвату обучением учащихся, пропустивших занятия без уважительной причины 10 и более календарных дней в организациях среднего образования по формам согласно приложениям 7, 8 к настоящим Правилам (данные сведения направляют в органы образования города республиканского значения, столицы, городов, районов к 5 числу каждого месяца);
9) прибывших (выбывших) в организации среднего образования в течение учебного года (по итогам полугодия и на 5 сентября каждого года) по форме согласно приложению 9 к настоящим Правилам;
10) об обучающихся, переведенных в вечерние организации среднего образования, на экстернатное, заочное, дистанционное обучение по форме согласно приложению 10 к настоящим Правилам;
11) выбывших из вечерних организаций среднего образования по форме согласно приложению 11 к настоящим Правилам;
12) окончивших 9 классов с приложением соответствующих документов, подтверждающих их дальнейшее обучение по форме согласно приложению 12 к настоящим Правилам.
21. Организации среднего образования, созданные в организационно-правовой форме ГУ формируют сведения об итогах учета детей, сводные данные детей дошкольного и школьного возраста по формам согласно приложениям 14, 15 к настоящим Правилам.

22. Білім алушылардың сабаққа қатысуын күнделікті бақылауды іске асырады (мониторинг), мінез-құлқында, білім алуында, дамуында және әлеуметтік бейімделуінде проблемалары бар білім алушылармен жеке профилактикалық жұмыс жүргізеді.
23. ММ ұйымдық-құқықтық нысанында құрылған орта білім беру ұйымының басшысы орта білім беру ұйымынан шыққан білім алушының одан әрі білім алуын бақылауды оның одан әрі білім алуын растайтын құжатты жеке іс-қағаздарына қоса отырып (әрі қарай білім алуын растайтын күні және шығыс нөмірі бар анықтама, басқа білім беру ұйымына қабылданғаны туралы күні және нөмірі бар бұйрығы) іске асырады.
Білім алушыны қабылдаған ММ ұйымдық-құқықтық нысанында құрылған білім беру ұйымының басшысы үшкүндік мерзімде білім алушы шығып кеткен орта білім білім беру ұйымына шығыс нөмірі және күні көрсетілген растау анықтаманы, орта білім беру ұйымына қабылдау туралы нөмірі және күні көрсетілген бұйрықты жолдайды.
24. Шығып кеткен оқушылардың одан әрі білім алуы туралы растайтын анықтама онда шығыс нөмірі және күні, басқа білім беру ұйымына қабылдау туралы бұйрық нөмірі және күні болған жағдайда қабылданады.
25. Балаларды есепке алудың талдауы және жаңа оқу жылы басының алдында оқушыларды келесі сыныпқа көшіру туралы бұйрық негізінде 5 қыркүйектен кешіктірілмей оқушыларды сыныптар бойынша қабылдау туралы бұйрық шығарылады. Қабылдау туралы бұйрық негізінде оқу сабақтарының журналы толтырылады.
26. Өз балаларының білім алуына кедергі жасаған және (немесе) өз балаларын тәрбиелеу мен оқыту бойынша тиісінше міндеттемелерді орындамаған отбасыны анықтаған жағдайда ММ ұйымдық-құқықтық нысанында құрылған білім беру ұйымдары:
1) кәмелетке толмағандарды оқытуды ұйымдастыру үшін ата-аналармен (заңды өкілдермен) өзара іс-қимыл жасау бойынша шұғыл шаралар қабылдайды;
2) қолданыстағы заңнамаға сәйкес ықпал ету шараларын қабылдау үшін ол туралы кәмелетке толмағандардың істері және олардың құқықтарын қорғау жөніндегі комиссияға хабарлайды;

22. Осуществляют ежедневный контроль за посещением занятий обучающимися (мониторинг), ведут индивидуальную профилактическую работу с обучающимися, имеющими проблемы в поведении, обучении, развитии и социальной адаптации.
23. Руководитель организации среднего образования, созданной в организационно – правовой форме ГУ осуществляет контроль за дальнейшим обучением выбывшего из организации среднего образования обучающегося с приложением в личное дело подтверждающего документа о его дальнейшем обучении (справка – подтверждение о дальнейшем обучении с исходящим номером и датой, номером и датой приказа о зачислении в другую организацию образования).
Руководитель организации среднего образования, созданной в организационно – правовой форме ГУ, принимающий обучающегося направляет в трехдневный срок справку – подтверждение с исходящим номером и датой, номером и датой приказа о зачислении в организацию среднего образования, из которой выбыл обучающийся.
24. Справки – подтверждения о дальнейшем обучении выбывших учащихся принимаются только при наличии в них исходящего номера и даты, номера и даты приказа о зачислении в другую организацию образования.
25. На основании анализа учета детей и приказа о переводе учащихся в следующий класс перед началом учебного года, не позднее 5 сентября, издается приказ о зачислении учащихся по классам. В соответствии с приказом о зачислении, заполняется журнал учебных занятий.
26. В случае выявления семей, препятствующих получению своими детьми образования и (или) ненадлежащим образом выполняющих обязанности по воспитанию и обучению своих детей, организация среднего образования, созданная в организационно – правовой форме ГУ:
1) незамедлительно принимает меры по взаимодействию с родителями (законными представителями) для организации обучения несовершеннолетних;
2) информирует об этом комиссию по делам несовершеннолетних и защите их прав для принятия мер воздействия в соответствии с действующим законодательством;

10.1
қалалар (аудандар)
10.2
облыстар
10.3
республикалар
10.4
басқа мемлекеттер
Оның ішінде:
11
жекеменшік білім беру ұйымдарына
12
арнайы білім беру ұйымдарына
13
кешкі білім беру ұйымдарына
14
техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарына
15
мектепке дейінгі білім беру ұйымы
16
денсаулығы бойынша
17
қайтыс болуына байланысты
18
сотталды
19
еш жерде жұмыс істемейді және оқымайды
20
тек жұмыс істейді
21
басқа себептер
22
Барлық оқушылар
Ескертпе:
Облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім беру органдары үшін – қала, аудан бөлінісінде сандық мәліметтер.
Қалалардың, аудандардың білім беру органдары үшін – орта білім беру ұйымдары бөлінісінде білім беру ұйымдары туралы мәліметтерді қоса бере отырып сандық мәліметтер.
Орта білім беру ұйымдары үшін – басқа білім беру ұйымдарына қабылданғандығын растайтын нөмірі, күні көрсетілген бұйрық және шығыс нөмірі, күні көрсетілген құжаты қоса берілген, аты-жөні көрсетілген тізімдер.
Орта білім беру ұйымдары аталған мәліметтерді жартыжылдық қорытындысы бойынша және әр жылдың 5 қыркүйегіне білім беру органдарына жолдайды.
Мектепке дейінгі жастағы және
мектеп жасындағы балалар орта білім
алғанға дейін оларды есепке алуды
ұйымдастыру қағидаларына
10-қосымша
нысан
Кешкі орта білім беру ұйымдарына, экстернатқа, сырттай,
қашықтықтан оқуға ауыстырылған білім алушы балалардың
мәліметтер базасы
20__ жылғы "___" _________ жағдай бойынша
р/с
Қала, аудан
Білім алушының тегі, аты, әкесінің аты (бар блса)
Туылған күні, айы, жылы
Қандайорта білім беру ұйымдарында білім алды, сыныбы, оқыту түрі
Қандай орта білім беру ұйымдарынан келді, сынып, оқыту түрі, қабылданғандығы туралы бұйрықтың нөмірі және күні
Ауыстырудың негізі және себебі
Үй мекенжайы, телефоны
1
2
3
4
5
6
7
8
Мектепке дейінгі жастағы және
мектеп жасындағы балалар орта білім
алғанға дейін оларды есепке алуды
ұйымдастыру қағидаларына
11-қосымша
нысан
Кешкі орта білім беру ұйымдарынан шыққан балалардың мәліметтер
базасы
20__ жылғы "___" _________ жағдай бойынша
р/с
Қала, аудан
Білім алушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Туылған күні, айы, жылы
Үй мекенжайы, телефоны
Кетудің негізі және себебі
Қайда кетті (растайтын құжаттың шығыс нөмірі, күні және бұйрықтың нөмірі мен күні
Ескертпе
1
2
3
4
5
6
7
8
Мектепке дейінгі жастағы және
мектеп жасындағы балалар орта білім
алғанға дейін оларды есепке алуды
ұйымдастыру қағидаларына
12-қосымша
нысан
Одан әрі білім алуды растайтын тиісті құжаттары қоса берілген
9-сыныпты аяқтаған балалардың мәліметтер базасы
20__ жылғы "___" _________ жағдайы бойынша
р/с
Қалалардың/аудандардың атауы
_____жылы
9-сынып түлектерінің жалпы саны
оқуды жалғастырды
Оның ішінде білім алу орны
Оқымайды
мектептерде
оның ішінде кешкі мектептерде, экстернаттық, сырттай, қашықтықтан оқуда
колледждерде
жұмыс істейді
денсаулық жағдайы бойынша
оқымайды, жұмыс істемейді
Ескертпе:
Облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім беру органдары үшін – қала, аудан бөлінісінде сандық мәліметтер.
Қалалардың, аудандардың білім беру органдары үшін – орта білім беру ұйымдары бөлінісінде білім беру ұйымдары туралы мәліметтерді қоса бере отырып сандық мәліметтер.
Орта білім беру ұйымдары үшін – 9 сыныпты бітірушілердің аты-жөні көрсетілген тізімдер
Мектепке дейінгі жастағы және
мектеп жасындағы балалар орта білім
алғанға дейін оларды есепке алуды
ұйымдастыру қағидаларына
13-қосымша
нысан
Тұрғылықты орны (мекендеу) бойынша тіркеудің бар-жоғына
қарамастан бекітілген аумақта тұратын (тұрақты немесе уақытша)

10.1
города (района)
10.2
области
10.3
республики
10.4
других государств
Из них:
11
В частные организации среднего образования
12
В специальные организации среднего образования
13
В вечерние организации среднего образования
14
В ТиПО
15
В ДДО
16
По болезни
17
По причине смерти
18
Осуждены
19
Нигде не работают и не учатся
20
Только работают
21
Другие причины
22
Всего учащихся
Примечание:
Для органов образования областей, города республиканского значения, столицы – в разрезе городов, районов количественные данные.
Для органов образования городов, районов – в разрезе организаций среднего образования количественные данные с приложением сведений организаций образования.
Для организаций среднего образования – пофамильные списки с приложением подтверждающих документов с исходящим номером, датой, номером приказа, датой приказа о зачислении в другую организацию образования.
Организациями среднего образования данные сведения направляются в органы образования по итогам полугодия и на 5 сентября каждого года.
Приложение 10
к Правилам организации
учета детей дошкольного
и школьного возраста до
получения ими среднего
образования
Форма
База данных об обучающихся, переведенных
в вечерние организации среднего образования,
на экстернатное, заочное, дистанционное обучение
по состоянию "___" __________ 20__ г.
№ п/п
Город, район
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) обучающегося
Дата, месяц, год рождения
В какой организации среднего образования обучался, класс, форма обучения
В какую организацию среднего образования прибыл, класс, форма обучения, номер и дата приказа о зачислении
Основание перевода, причины
Домашний адрес, телефон
1
2
3
4
5
6
7
8
Приложение 11
к Правилам организации
учета детей дошкольного
и школьного возраста до
получения ими среднего
образования
Форма
База данных детей, выбывших из вечерних
организаций среднего образования
по состоянию "___" __________ 20__ г.
№ п/п
Город, район
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) обучающегося
Дата, месяц, год рождения
Домашний адрес, телефон
Основание, причины выбытия
Куда выбыл (указать исх. номер и дата подтверждающего документа, номер и дата приказа о зачислении)
Примечание
1
2
3
4
5
6
7
8
Приложение 12
к Правилам организации
учета детей дошкольного
и школьного возраста до
получения ими среднего
образования
Форма
База данных детей, окончивших 9 классов
с приложением соответствующих документов, подтверждающих
их дальнейшее обучение
по состоянию "___" __________ 20__ г.
№ п/п
Наименование городов/ районов
Общее кол-во выпускников 9 класса _____ года
продолжили обучение
в т.ч., обучаются в
не обучаются
в организациях среднего образования
в т.ч. обучающихся в вечерних организациях среднего образования, на экстернате, заочной, дистанционной формам обучения
колледжах
работают
по состоянию здоровья
не работают, не учатся
Примечание:
Для органов образования областей, города республиканского значения, столицы – в разрезе городов, районов количественные данные.
Для органов образования городов, районов – в разрезе организаций среднего образования количественные данные с приложением сведений организаций образования.
Для организаций среднего образования – пофамильные списки выпускников 9 классов.
Приложение 13
к Правилам организации
учета детей дошкольного
и школьного возраста до
получения ими среднего
образования
Форма

немесе мекендейтін 0 жастан 18 жасқа дейінгі (олардың орта
білім алғанға дейін) балалардың мәліметтер базасы
20__ жылғы "___" _________ жағдай бойынша
р/с
Облыс, аудан, қала (орта білім беру ұйымының №___ шағын учаскесі)
Көше
Үй нөмірі
Пәтері
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Туылған күні, ____ (күні, айы, жылы) толық жасы
Білім алуы туралы мәлімет
Білім алуын растау(шығыс нөмірі, күні)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Мектепке дейінгі жастағы және
мектеп жасындағы балалар орта білім
алғанға дейін оларды есепке алуды
ұйымдастыру қағидаларына
14-қосымша
нысан
Балаларды есепке алудың қорытындылары туралы мәлімет
20__ жылғы "___" _________ жағдай бойынша
Облыс (қала, аудан, орта білім беру ұйымы)
Жасы
Балалардың жалпы саны
Балабақша ғабаратындар
үйде тәрбиеленушілер
Оның ішінде:
Үйде оқытылады
Оқытумен қамтылған балалар саны
қамтылу %
Оқумен қамтылмағандар
күндізгі жалпы орта мектептерде
оның ішінде жеке меншік мектептерді
арнайы түзету мектептерде
кешкі мектептерде
колледждерде
18 жасқа дейін ЖОО-нда
қашықтықтан оқыту
жабық типті мекеме
оқуға жарамсыз науқастар
оқуға жарамды науқастар
көшіп-қону
оқуға ниеті жоқ
жұмыс істейді
басқалары
0-1 жас
2 жас
3 жас
4 жас
5 жас
6 жас
7 жас
8 жас
9 жас
10 жас
11 жас
12 жас
13 жас
14 жас
15 жас
16 жас
17 жас
18 жас орта білім алғанға дейін
оқуға жарамсыз науқастар
0-6 жас
7-18 жас
Барлығы
Мектепке дейінгі жастағы және
мектеп жасындағы балалар орта білім
алғанға дейін оларды есепке алуды
ұйымдастыру қағидаларына
15-қосымша
нысан
Мектепке дейінгі және мектеп жасындағы балалардың жиынтық
мәліметтері
20__ жылғы "___" _________ жағдай бойынша
қаланың, ауданның атауы
Балалардың саны
Оның ішінде
Басқа санаттар (ескертпеде көрсетсін)
барлығы 0-жастан 18 жасқа дейін орта білім алғанға дейін
оның ішінде, қыздар
оның ішінде ұлты қазақ
мектепке дейінгжасында(0-ден 6 (7)жасқа дейін)
мектеп жасында (6 (7) - 18 жас орта білім алғанға дейін)
оқытылады
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында
орта білім беру ұйымдарында(18 жастағыларды қоса алғанда, олар орта бңлңм алғанға дейін)
техникалық және кәсіптіт білім беру ұйымдарында (18 жастағыларды қоса алғанда, олар орта бңлңм алғанға дейін)
ЖОО-нда (18 жастағыларды қоса алғанда)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Мектепке дейінгі жастағы және
мектеп жасындағы балалар орта білім
алғанға дейін оларды есепке алуды
ұйымдастыру қағидаларына
16-қосымша
нысан
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында білім
алушылардың мәліметтер базасы
20__ жылғы "___" _________ жағдай бойынша
№ р/с
Қала, аудан
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымы атауы
Білім алушының аты-жөні
Туылған күні, айы, жылы
ЖСН
Курс, мамандығы
Үй мекенжайы, телефоны
Ескертпе
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Мектепке дейінгі жастағы және
мектеп жасындағы балалар орта білім
алғанға дейін оларды есепке алуды
ұйымдастыру қағидаларына
17-қосымша
нысан
Негізгі білім базасымен түскен кәсіптік және техникалық білім
беру ұйымдарынан шыққан (ауысқан) білім алушылардың мәліметтер
базасы
20__ жылғы "___" _________ жағдай бойынша
р/с
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымының атауы
Білім алушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Туылған күні, айы, жылы
Үй мекенжайы, телефоны
Қай курстан, бұйрықтың нөмірі және күні, қайда кетті,
Ауыстырудың негізі және себебі
Растайтын анықтама (шығыс нөмірі, күні)
Ескертпе
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Мектепке дейінгі жастағы және
мектеп жасындағы балалар орта білім
алғанға дейін оларды есепке алуды
ұйымдастыру қағидаларына
18-қосымша
нысан
Аула аралау (пәтер аралау) дәптері
20__ жылғы "___" _________ жағдай бойынша
________көшесі, №____үй, пәтерлер (үйлер) саны________
р/с
Көше
Үй нөмірі
Пәтері, телефоны
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Туылған күні, ____ (күні, айы, жылы) толық жасы
Білім алуы туралы мәлімет
Білім алуын растау (шығыс нөмірі, күні)
1
2
3
4
5
6
7
8
Жиынтық мәліметтер
қаланың, ауданның атауы
Балалардың саны
Оның ішінде
Басқа санаттар (ескертпеде көрсетсін)
барлығы
0-жастан 18 жасқа дейін орта білім алғанға дейін
оның ішінде қыздар
мектепке дейінгжасында(0-ден 6 (7)жасқа дейін)
мектеп жасында (6 (7) - 18 жас, олар орта білім алғанға дейін)
оқытылады
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында
орта білім беру ұйымдарында(18 жастағыларды қоса алғанда, олар орта бңлңм алғанға дейін)
техникалық және кәсіптіт білім беру ұйымдарында (18 жастағыларды қоса алғанда, олар орта бңлңм алғанға дейін)
ЖОО-нда(18 жастағыларды қоса алғанда)
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Барлығы: 0 жастан 18 жасқа дейінгі балалар -... адам,

База данных детей, в возрасте от 0 до 18 лет (до получения ими
среднего образования), проживающих (постоянно или временно) или
пребывающих на закрепленной территории, независимо от наличия
регистрации по месту жительства (пребывания)
по состоянию "___" __________ 20__ г.
№ п/п
Область, район, город (микроучасток организации среднего образования №__)
Улица
Дом №
Квартира
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата рождения, полных лет на ____
(дата, месяц, год)
Сведения об обучении
Подтверждение обучения (исх. №, дата)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Приложение 14
к Правилам организации
учета детей дошкольного
и школьного возраста до
получения ими среднего
образования
Форма
Сведения об итогах учета детей
по состоянию "___" __________ 20__ г.
Область (город, район, организация среднего образования)
возраст
общее
кол-во детей
посещают д/с
Воспитываются дома
из них обучается в:
на дому
всего детей, охваченных обучением
% охвата
не охвачены обучением
дневных СОШ
в т.ч. частных
организациях
среднего образования
спец. коррекц. учрежд.
вечерних
организациях
среднего образования
колледжах
ВУЗах до 18 лет
дистанционно
учрежд. закр. типа
больные,
не подлеж. обучению
больные,
подлеж. обучению
миграция
не желают учиться
работают
другие
0-1 год
2 года
3 года
4 года
5 лет
6 лет
7 лет
8 лет
9 лет
10 лет
11 лет
12 лет
13 лет
14 лет
15 лет
16 лет
17 лет
18 лет до получения среднего образования
больные, не подлеж. обучению
0-6 лет
7-18 лет
итого
Приложение 15
к Правилам организации
учета детей дошкольного
и школьного возраста до
получения ими среднего
образования
Форма
Сводные данные детей дошкольного и школьного возраста
по состоянию "___" __________ 20__ г.
Наименование города, района
Количество детей
В том числе
Другие категории (в примечании указать)
Всего от 0 до 18 лет до получения ими среднего образования)
В т.ч. девочек
В т.ч. каз. нац.
Дошкольного возраста (от 0 до 6 (7) лет)
Школьного возраста (от 6 (7)-18 лет до получения ими среднего образования)
Обучающихся в
организации дошкольного образования
организациях среднего образования (вкл.18 лет, до получения ими среднего образования)
ТиПО (вкл. 18 лет до получения ими среднего образования)
ВУЗах (вкл. 18 лет)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Приложение 16
к Правилам организации
учета детей дошкольного
и школьного возраста до
получения ими среднего
образования
Форма
База данных обучающихся в организациях
технического и профессионального образования
по состоянию "___" __________ 20__ г.
№ п/п
Город, район
Наименование организации ТиПО
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) обучающегося
Дата, месяц, год рождения
ИИН
Курс, специальность
Домашний адрес, телефон
Примечание
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Приложение 17
к Правилам организации
учета детей дошкольного
и школьного возраста до
получения ими среднего
образования
Форма
База данных обучающихся, выбывших (переведенных)
из организаций технического и профессионального образования,
поступивших на базе основного образования
по состоянию "___" __________ 20__ г.
№ п/п
Наименование организации ТиПО
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) обучающегося
Дата, месяц, год рождения
Домашний адрес, телефон
С какого курса, номер и дата приказа, куда выбыл
Основание, причины выбытия
Справка-подтверждение (исх. номером и датой)
Примечание
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Приложение 18
к Правилам организации
учета детей дошкольного
и школьного возраста до
получения ими среднего
образования
Форма
Тетрадь подворного (поквартирного) обхода
по состоянию "___" __________ 20__ г.
Улица______, дом №_____, количество квартир (домов)_______
№ п/п
Улица
Дом №
Квартира, телефон
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата рождения, полных лет на ____
(дата, месяц, год)
Сведения об обучении
Подтверждение обучения (исх. номер и дата)
1
2
3
4
5
6
7
8
Сводные данные
Наименование города, района
Количество детей
В том числе
Другие категории (в примечании указать)
Всего от 0 до 18 лет до получения ими среднего образования
В т.ч. девочек
Дошкольного возраста (от 0 до 6 (7) лет)
Школьного возраста (от 6 (7)-18 лет до получения ими среднего образования)
Обучающихся в
организации дошкольного образования
организации среднего образования (вкл.18 лет до получения ими среднего образования)
ТиПО (вкл. 18 лет до получения ими среднего образования)
ВУЗах (вкл. 18 лет)
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Итого: - детей в возрасте от 0 до 18 лет - … чел.,

- 0-1 жас (____ т.ж.) -.. адам.,
- 2 жас (____ т.ж.) -.. адам.,
- 3 жас (____ т.ж.) -.. адам.,
- 4 жас (____ т.ж.) -.. адам.,
- 5 жас (____ т.ж.) -.. адам.,
- 6 жас (____ т.ж.) -.. адам.,
- 7 жас (____ т.ж.) -.. адам.,
- 8 жас (____ т.ж.) -.. адам.,
- 9 жас (____ т.ж.) -.. адам.,
- 10 жас (____ т.ж.) -.. адам.,
- 11 жас (____ т.ж.) -.. адам.,
- 12 жас (____ т.ж.) -.. адам.,
- 13 жас (____ т.ж.) -.. адам.,
- 14 жас (____ т.ж.) -.. адам.,
- 15 жас (____ т.ж.) -.. адам.,
- 16 жас (____ т.ж.) -.. адам.,
- 17 жас (____ т.ж.) -.. адам.,
- 18 жас (____ т.ж.) -.. адам.

- в возрасте 0-1 года (___ г.р.) -... чел.,
- в возрасте 2 лет (____ г.р.) - … чел.,
- в возрасте 3 лет (____ г.р.) - … чел.,
- в возрасте 4 лет (____ г.р.) - … чел.,
- в возрасте 5 лет (____ г.р.) - … чел.,
- в возрасте 6 лет (____ г.р.) - … чел.,
- в возрасте 7 лет (____ г.р.) - … чел.,
- в возрасте 8 лет (____ г.р.) - … чел.,
- в возрасте 9 лет (____ г.р.) - … чел.,
- в возрасте 10 лет (____ г.р.) - … чел.,
- в возрасте 11 лет (____ г.р.) - … чел.,
- в возрасте 12 лет (____ г.р.) - … чел.,
- в возрасте 13 лет (____ г.р.) - … чел.,
- в возрасте 14 лет (____ г.р.) - … чел.,
- в возрасте 15 лет (____ г.р.) - … чел.,
- в возрасте 16 лет (____ г.р.) - … чел.,
- в возрасте 17 лет (____ г.р.) - … чел.,
- в возрасте 18 лет (____ г.р.) - … чел.