"Сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 276 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрінің м.а. 2016 жылғы 21 қаңтардағы № 25 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 22 ақпанда № 13151 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2021 жылғы 4 ақпандағы № 44 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 04.02.2021 № 44 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
РҚАО-ның ескертпесі!
Бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз!
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрі міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 276 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11133 болып тіркеген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 12 маусымында жарияланған) мынадай өзгерiстер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Іздестіру қызметіне лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:
3-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі - Мемлекеттік корпорация);";
4-тармақтың 1) тармақшасының бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) Мемлекеттік корпорацияға немесе порталға құжаттар топтамасы тапсырылған күннен бастап:";
8-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) Мемлекеттік корпорацияның – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, үзiлiссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеделдетіп қызмет көрсетусіз "электрондық кезек" тәртібімен көрсетілетін қызметті алушының тіркелген орны бойынша көрсетіледі, электрондық кезекті портал арқылы броньдауға мүмкіндігі бар;";
9-тармақта:
1) тармақшаның бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) лицензия алған кезде Мемлекеттік корпорацияға:";
2) тармақшаның бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) жеке тұлға-лицензиаттың тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) өзгеруіне, жеке кәсіпкер-лицензиат қайта тіркелген, оның атауы немесе заңды мекенжайы, заңды тұлға-лицензиаттың атауы және (немесе) орналасқан жері өзгеруіне, заңды тұлға-лицензиатты бірігу нысанында қайта ұйымдастыруға, заңды тұлға-лицензиатты қайта құру нысанында қайта ұйымдастыруға, заңды тұлға-лицензиатты басқа заңды тұлғамен қосылу нысанында қайта ұйымдастыруға байланысты қайта ресімдеу кезінде Мемлекеттік корпорацияға:";
3) тармақшаның бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) санат берілуіне байланысты лицензияны қайта ресімдеу кезінде Мемлекеттік корпорацияға:";
4) тармақшаның бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"4) заңды тұлға-лицензиатты бөліп шығару нысанында қайта ұйымдастыруға, заңды тұлға-лицензиатты бөліну нысанында қайта ұйымдастыруға байланысты, лицензияны қайта ресімдеу кезінде Мемлекеттік корпорацияға:";
5) тармақшаның бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"5) лицензияның телнұсқасын берген кезде Мемлекеттік корпорацияға (бұдан бұрын берілген лицензия қағаз түрінде ресімделген болса):";
10) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"10) лицензияның телнұсқасын берген кезде порталға (бұдан бұрын берілген лицензия қағаз түрінде ресімделген болса):
жеке тұлға үшін – осы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандартына 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша, мемлекеттік көрсетілетін қызмет алушының ЭЦҚ қойылған, электрондық құжат нысанындағы өтініш;
заңды тұлға үшін – осы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандартына 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша, мемлекеттік көрсетілетін қызмет алушының ЭЦҚ қойылған, электрондық құжат нысанындағы өтініш;
"электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, жекелеген қызмет түрлерiмен айналысу құқығы үшiн лицензиялық алымның бюджетке төленгенiн растайтын құжаттың электрондық көшiрмесi;
Жеке басын куәландыратын, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы құжаттардың мәліметтері, лицензия туралы мәліметтер көрсетілетін қызметті берушіге ақпараттық жүйелерден "электрондық үкіметтің" шлюзы арқылы беріледі.
Көрсетілетін қызметті алушы ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім береді.
Құжаттарды қабылдау кезінде Мемлекеттік корпорация жұмыскері электрондық құжаттардың көшірмесін шығарады, содан кейін түпнұсқасын қызмет алушыға қайтарады.
Мемлекеттік корпорация арқылы құжаттарды қабылдау кезінде көрсетілетін қызметті алушыға тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі.
Мемлекеттік корпорацияда дайын құжаттарды беру (не нотариалды расталған сенімхат бойынша көрсетілетін қызметті алушының өкілінің) жеке басын куәландыратын құжатты ұсынған кезінде тиісті құжаттарды қабылдау туралы жеке қолхат негізінде жүзеге асырылады.
Портал арқылы жүгіну кезінде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсетуге арналған сұрауды қабылдау туралы мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін алу күні мен уақытын көрсете отырып мәртебе жіберіледі.";
10-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 276 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере архитектуры, градостроительства и строительства"
Приказ и.о. Министра национальной экономики Республики Казахстан от 21 января 2016 года № 25. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 февраля 2016 года № 13151. Утратил силу приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 4 февраля 2021 года № 44.
Сноска. Утратил силу приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 04.02.2021 № 44 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
Настоящий приказ вводится в действие с 01.03.2016 г.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 276 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере архитектуры, градостроительства и строительства" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан Министерстве за № 11133, опубликованный в информационно-правовой системе "Әділет" 12 июня 2015 года) следующие изменения:
в стандарте государственной услуги "Выдача лицензии на изыскательскую деятельность", утвержденном указанным приказом:
подпункт 1) пункта 3 изложить в следующей редакции:
"1) Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);";
абзац первый подпункта 1) пункта 4 изложить в следующей редакции:
"1) со дня сдачи пакета документов в Государственную корпорацию или портал составляет:";
подпункт 1) пункта 8 изложить в следующей редакции:
"1) Государственной корпорации – с понедельника по субботу включительно, за исключением воскресенья и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, в соответствии с установленным графиком работы с 9-00 часов до 20-00 часов без перерыва.
Государственная услуга оказывается по месту регистрации услугополучателя, в порядке "электронной очереди" без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством портала;";
в пункте 9:
абзац первый подпункта 1) изложить в следующей редакции:
"1) в Государственную корпорацию при получении лицензии:";
абзац первый подпункта 2) изложить в следующей редакции:
"2) в Государственную корпорацию при переоформлении лицензии по причинам изменения фамилии, имени, отчества (при его наличии) физического лица-лицензиата, перерегистрации индивидуального предпринимателя-лицензиата, изменении его наименования или юридического адреса, изменения наименования и (или) места нахождения юридического лица-лицензиата, реорганизации юридического лица-лицензиата в форме слияния, реорганизации юридического лица-лицензиата в форме преобразования, реорганизации в форме присоединения юридического лица-лицензиата к другому юридическому лицу:";
абзац первый подпункта 3) изложить в следующей редакции:
"3) в Государственную корпорацию при переоформлении лицензии по причине присвоения категории:";
абзац первый подпункта 4) изложить в следующей редакции:
"4) в Государственную корпорацию при переоформлении лицензии по причинам реорганизации юридического лица-лицензиата в форме выделения, реорганизации юридического лица-лицензиата в форме разделения:";
абзац первый подпункта 5) изложить в следующей редакции:
"5) в Государственную корпорацию при выдаче дубликата лицензии (если ранее выданная лицензия была оформлена в бумажной форме):";
подпункт 10) изложить в следующей редакции:
"10) на портал при выдаче дубликата лицензии (если ранее выданная лицензия была оформлена в бумажной форме):
для физического лица – заявление в форме электронного документа, подписанное ЭЦП услугополучателя, по форме согласно приложению 6 к настоящему стандарту государственной услуги;
для юридического лица – заявление в форме электронного документа, подписанное ЭЦП услугополучателя, по форме согласно приложению 7 к настоящему стандарту государственной услуги;
электронная копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз "электронного правительства".
Сведения документов, удостоверяющих личность; о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица; о государственной регистрации индивидуального предпринимателя; сведения о лицензии, предоставляются услугодателю из информационных систем через шлюз "электронного правительства";
Услугополучатель дает согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
При приеме документов работник Государственной корпорации воспроизводит электронные копии документов, после чего возвращает оригиналы услугополучателю.
При приеме документов через Государственную корпорацию услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов.
В Государственной корпорации выдача готовых документов осуществляется на основании расписки о приеме соответствующих документов, при предъявлении документа, удостоверяющего личность (либо представителя услугополучателя по нотариально заверенной доверенности).
В случае обращения через портал услугополучателю в "личный кабинет" направляется статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.";
часть вторую пункта 10 изложить в следующей редакции:

"Көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көрсетілген құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған жағдайда Мемлекеттік корпорация құжаттарды қабылдаудан бас тартады. Құжаттарды қабылдаудан бас тарту кезінде Мемлекеттік корпорация жұмыскері осы стандартқа 8-қосымшаға сәйкес қолхат береді.";
3-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының, Мемлекеттік корпорацияның және (немесе) олардың қызметкерлерінің шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі";
11-тармақта:
төртінші, бесінші бөліктер мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік корпорация жұмыскерлерінің іс-қимылдарына (әрекетсіздігіне) шағым Мемлекеттік корпорацияның басшысына жіберіледі.
Қолма-қол, сондай-ақ пошта арқылы келіп түскен шағымды Мемлекеттік корпорацияның кеңсесінде тіркеу оның қабылданғанын растау болып табылады (мөртаңба, кіріс нөмірі және күні шағымның екінші данасына немесе шағымға ілеспе хатқа қойылады).";
жетінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оны тіркеген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады. Шағымды қараудың нәтижелері туралы дәлелді жауап пошта арқылы көрсетілетін қызметті алушыға жіберіледі не көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның кеңсесінде қолма-қол беріледі.";
4-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, өзге де талаптар";
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Организм функциялары тұрақты бұзылуынан, тіршілік-әрекеті шектелетін денсаулығының бұзылуы бар көрсетілетін қызметті алушыдан, 1414, 8 800 080 7777 бірыңғай байланыс орталығына жүгіну арқылы, мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажеттілігі жағдайында құжаттарды қабылдауды Мемлекеттік корпорацияның жұмыскері көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты жеріне барып жүргізеді.";
14-тармақтың төртінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік корпорацияның www.con.gov.kz интернет-ресурстарында орналастырылған.";
көрсетілген стандартқа 1-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
көрсетілген стандартқа 2-қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
көрсетілген стандартқа 4-қосымша осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;

"Государственная корпорация отказывает в приеме документов в случае непредставления услугополучателем полного пакета документов, указанных в пункте 9 настоящего стандарта государственной услуги. При отказе в приеме документов работником Государственной корпорации услугополучателю выдается расписка согласно приложению 8 настоящего стандарта.";
заголовок главы 3 изложить в следующей редакции:
"3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц, Государственной корпорации и (или) их работников по вопросам оказания государственных услуг";
в пункте 11:
части четвертую, пятую изложить в следующей редакции:
"Жалоба на действия (бездействия) работника Государственной корпорации направляется к руководителю Государственной корпорации.
Подтверждение принятия жалобы в канцелярии Государственной корпорации, поступившей как нарочно, так и почтой, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе).";
часть седьмую изложить в следующей редакции:
"Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, Государственной корпорации подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услогополучателю по почте либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя, Государственной корпорации.";
заголовок главы 4 изложить в следующей редакции:
"4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию";
пункт 13 изложить в следующей редакции:
"13. Услугополучателям имеющих нарушение здоровья со стойким расстройством функций организма ограничивающее его жизнедеятельность, в случае необходимости прием документов, для оказания государственной услуги, производится работником Государственной корпорацией с выездом по месту жительства посредством обращения через Единный контакт-центр 1414, 8 800 080 7777.";
абзац четвертый пункта 14 изложить в следующей редакции:
"Государственной корпорации: www.con.gov.kz";
приложение 1 к указанному стандарту изложить в редакции, согласно приложению 1 к настоящему приказу;
приложение 2 к указанному стандарту изложить в редакции, согласно приложению 2 к настоящему приказу;
приложение 4 к указанному стандарту изложить в редакции, согласно приложению 3 к настоящему приказу;

"Көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көрсетілген құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған жағдайда Мемлекеттік корпорация құжаттарды қабылдаудан бас тартады. Құжаттарды қабылдаудан бас тарту кезінде Мемлекеттік корпорация жұмыскері осы стандартқа 8-қосымшаға сәйкес қолхат береді.";
3-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының, Мемлекеттік корпорацияның және (немесе) олардың қызметкерлерінің шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі";
11-тармақта:
төртінші, бесінші бөліктер мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік корпорация жұмыскерлерінің іс-қимылдарына (әрекетсіздігіне) шағым Мемлекеттік корпорацияның басшысына жіберіледі.
Қолма-қол, сондай-ақ пошта арқылы келіп түскен шағымды Мемлекеттік корпорацияның кеңсесінде тіркеу оның қабылданғанын растау болып табылады (мөртаңба, кіріс нөмірі және күні шағымның екінші данасына немесе шағымға ілеспе хатқа қойылады).";
жетінші, сегізінші бөліктер мынадай редакцияда жазылсын:
"Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оны тіркеген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады. Шағымды қараудың нәтижелері туралы дәлелді жауап пошта арқылы көрсетілетін қызметті алушыға жіберіледі не көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Портал арқылы жүгіну кезінде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты бірыңғай байланыс орталығының 1414 телефоны арқылы алуға болады.";
4-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, өзге де талаптар";
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Организм функциялары тұрақты бұзылуынан, тіршілік-әрекеті шектелетін денсаулығының бұзылуы бар көрсетілетін қызметті алушыдан, 1414, 8 800 080 7777 бірыңғай байланыс орталығына жүгіну арқылы, мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажеттілігі жағдайында құжаттарды қабылдауды Мемлекеттік корпорацияның жұмыскері көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты жеріне барып жүргізеді.";
14-тармақтың төртінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік корпорацияның www.con.gov.kz интернет-ресурстарында орналастырылған.";
16, 17-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"16. Көрсетілетін қызметті алушының қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы мемлекеттік қызметті көрсетудің мәртебесі туралы ақпаратты алу мүмкіндігі бар.

"Государственная корпорация отказывает в приеме документов в случае непредставления услугополучателем полного пакета документов, указанных в пункте 9 настоящего стандарта государственной услуги. При отказе в приеме документов работником Государственной корпорации услугополучателю выдается расписка согласно приложению 8 настоящего стандарта.";
заголовок главы 3 изложить в следующей редакции:
"3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц, Государственной корпорации и (или) их работников по вопросам оказания государственных услуг";
в пункте 11:
части четвертую, пятую изложить в следующей редакции:
"Жалоба на действия (бездействия) работника Государственной корпорации направляется к руководителю Государственной корпорации.
Подтверждение принятия жалобы в канцелярии Государственной корпорации, поступившей как нарочно, так и почтой, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе).";
части седьмую, восьмую изложить в следующей редакции:
"Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, Государственной корпорации подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услогополучателю по почте либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя, Государственной корпорации.
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра 1414.";
заголовок главы 4 изложить в следующей редакции:
"4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию";
пункт 13 изложить в следующей редакции:
"13. Услугополучателям имеющих нарушение здоровья со стойким расстройством функций организма ограничивающее его жизнедеятельность, в случае необходимости прием документов, для оказания государственной услуги, производится работником Государственной корпорацией с выездом по месту жительства посредством обращения через Единный контакт- центр 1414, 8 800 080 7777.";
абзац четвертый пункта 14 изложить в следующей редакции:
"Государственной корпорации: www.con.gov.kz";
пункты 16, 17 изложить в следующей редакции:
"16. Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.

17. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары Министрліктің: www.economy.gov.kz, көрсетілетін қызметті берушінің: www.kds.gov.kz интернет-ресурстарында орналастырылған. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: (1414).";
көрсетілген стандартқа 1-қосымша осы бұйрыққа 12-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
көрсетілген стандартқа 2-қосымша осы бұйрыққа 13-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
көрсетілген стандартқа 3-қосымша осы бұйрыққа 14-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
көрсетілген стандартқа 4-қосымша осы бұйрыққа 15-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
көрсетілген стандартқа 5-қосымша осы бұйрыққа 16-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
көрсетілген стандартқа 8-қосымша осы бұйрыққа 17-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Үлескерлердің ақшасын тарту есебінен тұрғын үй ғимараттарын салуды ұйымдастыру жөніндегі қызметке лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:
3-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі - Мемлекеттік корпорация);";
4-тармақтың 1) тармақшасының бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) Мемлекеттік корпорацияға немесе порталға құжаттар топтамасы тапсырылған күннен бастап:";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1) көрсетілетін қызметті берушінің – мемлекеттік көрсетілетін қызметтің осы стандартына 1-қосымшаға сәйкес.
2) Мемлекеттік корпорацияның – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, үзiлiссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет операция залында "кедергісіз" қызмет көрсету арқылы жеделдетіп қызмет көрсетусіз "электрондық кезек" тәртібімен мемлекеттік қызметті алушының тіркелген орны бойынша көрсетіледі, электрондық кезекті портал арқылы броньдауға мүмкіндігі бар;
3) порталдың – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері өтініш жасаған кезде, өтініштерді қабылдауды және мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін беруді келесі жұмыс күнінде жүзеге асырады).";
9-тармақта:
1) тармақшаның бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) лицензияны бірінші кезеңде алу кезінде Мемлекеттік корпорацияға және көрсетілетін қызметті берушіге:";
2) тармақшаның бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) лицензияны екінші кезеңде алу кезінде Мемлекеттік корпорацияға және көрсетілетін қызметті берушіге:";
3) тармақшаның бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) жеке тұлға-лицензиаттың тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) өзгеруіне, жеке кәсіпкер-лицензиат қайта тіркелген, оның атауы немесе заңды мекенжайы, заңды тұлға-лицензиаттың атауы және (немесе) орналасқан жері өзгеруіне, заңды тұлға-лицензиатты бірігу нысанында қайта ұйымдастыруға, заңды тұлға-лицензиатты қайта құру нысанында қайта ұйымдастыруға, заңды тұлға-лицензиатты басқа заңды тұлғамен қосылу нысанында қайта ұйымдастыруға байланысты қайта ресімдеу кезінде Мемлекеттік корпорацияға:";
4) тармақшаның бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"4) заңды тұлға-лицензиатты бөліп шығару нысанында қайта
ұйымдастыруға, заңды тұлға-лицензиатты бөліну нысанында қайта ұйымдастыруға байланысты, лицензияны қайта ресімдеу кезінде Мемлекеттік корпорацияға:";
5) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"5) лицензияның телнұсқасын берген кезде Мемлекеттік корпорацияға және көрсетілетін қызметті берушіге (бұдан бұрын берілген лицензия қағаз түрінде ресімделген болса):
жеке тұлға үшін – осы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандартына 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
заңды тұлға үшін – осы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандартына 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
жеке басын куәландыратын құжат - көрсетілетін қызмет алушының жеке басын сәйкестендіру үшін;
"электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, жекелеген қызмет түрлерiмен айналысу құқығы үшiн лицензиялық алымның бюджетке төленгенiн растайтын құжат;
Құжаттарды қабылдау кезінде Мемлекеттік корпорация жұмыскері электрондық құжаттардың көшірмесін шығарады, содан кейін түпнұсқасын қызмет алушыға қайтарады.
Мемлекеттік корпорация арқылы құжаттарды қабылдау кезінде көрсетілетін қызметті алушыға тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі.
Мемлекеттік корпорацияда дайын құжаттарды беру (не нотариалды расталған сенімхат бойынша көрсетілетін қызметті алушының өкілінің) жеке басын куәландыратын құжатты ұсынған кезінде тиісті құжаттарды қабылдау туралы жеке қолхат негізінде жүзеге асырылады.";
10) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"10) лицензияның телнұсқасын берген кезде порталға (бұдан бұрын берілген лицензия қағаз түрінде ресімделген болса):
жеке тұлға үшін – осы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандартына 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
заңды тұлға үшін – осы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандартына 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
"электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, жекелеген қызмет түрлерiмен айналысу құқығы үшiн лицензиялық алымның бюджетке төленгенiн растайтын құжаттың электрондық көшiрмесi.
Жеке басын куәландыратын, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы құжаттардың мәліметтері, лицензия туралы мәліметтер көрсетілетін қызметті берушіге ақпараттық жүйелерден "электрондық үкіметтің" шлюзы арқылы беріледі.
Көрсетілетін қызметті алушы ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім береді.
Құжаттарды қабылдау кезінде Мемлекеттік корпорация жұмыскері электрондық құжаттардың көшірмесін шығарады, содан кейін түпнұсқасын қызмет алушыға қайтарады.
Мемлекеттік корпорация арқылы құжаттарды қабылдау кезінде көрсетілетін қызметті алушыға тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі.
Мемлекеттік корпорацияда дайын құжаттарды беру (не нотариалды расталған сенімхат бойынша көрсетілетін қызметті алушының өкілінің) жеке басын куәландыратын құжатты ұсынған кезінде тиісті құжаттарды қабылдау туралы жеке қолхат негізінде жүзеге асырылады.
Портал арқылы жүгіну кезінде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсетуге арналған сұрауды қабылдау туралы мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін алу күні мен уақытын көрсете отырып мәртебе жіберіледі.";
10-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:

17. Контактные телефоны справочных служб услугодателя по вопросам оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах Министерства: www.economy.gov.kz, услугодателя: www.kds.gov.kz. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.";
приложение 1 к указанному стандарту изложить в редакции, согласно приложению 12 к настоящему приказу;
приложение 2 к указанному стандарту изложить в редакции, согласно приложению 13 к настоящему приказу;
приложение 3 к указанному стандарту изложить в редакции, согласно приложению 14 к настоящему приказу;
приложение 4 к указанному стандарту изложить в редакции, согласно приложению 15 к настоящему приказу;
приложение 5 к указанному стандарту изложить в редакции, согласно приложению 16 к настоящему приказу;
приложение 8 к указанному стандарту изложить в редакции, согласно приложению 17 к настоящему приказу;
в стандарте государственной услуги "Выдача лицензии на деятельность по организации строительства жилых зданий за счет привлечения денег дольщиков", утвержденном указанным приказом:
подпункт 2) пункта 3 изложить в следующей редакции:
"1) Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);";
абзац первый подпункта 1) пункта 4 изложить в следующей редакции:
"1) со дня сдачи пакета документов в Государственную корпорацию или портал составляет:";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"1) услугодателя - согласно приложению 1 настоящего стандарта государственной услуги;
2) Государственной корпорации – с понедельника по субботу включительно, за исключением воскресенья и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, в соответствии с установленным графиком работы с 9-00 часов до 20-00 часов без перерыва.
Государственная услуга оказывается по месту регистрации услугополучателя, в операционном зале посредством "без барьерного" обслуживания, в порядке "электронной очереди" без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством портала;
3) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).";
в пункте 9:
абзац первый подпункта 1) изложить в следующей редакции:
"1) в Государственную корпорацию и услугодателю при получении лицензии на первом этапе:";
абзац первый подпункта 2) изложить в следующей редакции:
"2) в Государственную корпорацию и услугодателю при получении лицензии на втором этапе:";
абзац первый подпункта 3) изложить в следующей редакции:
"3) в Государственную корпорацию и услугодателю при переоформлении лицензии по причинам изменения фамилии, имени, отчества (при его наличии) физического лица-лицензиата, перерегистрации индивидуального предпринимателя-лицензиата, изменении его наименования или юридического адреса, изменения наименования и (или) места нахождения юридического лица-лицензиата, реорганизации юридического лица-лицензиата в форме слияния, реорганизации юридического лица-лицензиата в форме преобразования, реорганизации в форме присоединения юридического лица-лицензиата к другому юридическому лицу:";
абзац первый подпункта 4) изложить в следующей редакции:
"4) в Государственную корпорацию при переоформлении лицензии по причинам реорганизации юридического лица-лицензиата в форме выделения, реорганизации юридического лица-лицензиата в форме разделения:";
подпункт 5) изложить в следующей редакции:
"5) в Государственную корпорацию и услугодателю при выдаче дубликата лицензии (если ранее выданная лицензия была оформлена в бумажной форме):
для физического лица – заявление по форме согласно приложению 6 к настоящему стандарту государственной услуги;
для юридического лица – заявление по форме согласно приложению 7 к настоящему стандарту государственной услуги;
документ, удостоверяющий личность – для идентификации личности услугополучателя;
документ, подтверждающий уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз "электронного правительства".
При приеме документов работник Государственной корпорации воспроизводит электронные копии документов, после чего возвращает оригиналы услугополучателю.
При приеме документов через Государственную корпорацию услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов.
В Государственной корпорации выдача готовых документов осуществляется на основании расписки о приеме соответствующих документов, при предъявлении документа удостоверяющий личность (либо представителя услугополучателя по нотариально заверенной доверенности).";
подпункт 10) изложить в следующей редакции:
"10) на портал при выдаче дубликата лицензии (если ранее выданная лицензия была оформлена в бумажной форме):
для физического лица – заявление по форме согласно приложению 6 к настоящему стандарту государственной услуги;
для юридического лица – заявление по форме согласно приложению 7 к настоящему стандарту государственной услуги;
электронная копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз "электронного правительства".
Сведения документов, удостоверяющих личность; о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица; о государственной регистрации индивидуального предпринимателя; сведения о лицензии, предоставляются услугодателю из информационных систем через шлюз "электронного правительства";
Услугополучатель дает согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
При приеме документов работник Государственной корпорации воспроизводит электронные копии документов, после чего возвращает оригиналы услугополучателю.
При приеме документов через Государственную корпорацию услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов.
В Государственной корпорации выдача готовых документов осуществляется на основании расписки о приеме соответствующих документов, при предъявлении документа, удостоверяющего личность (либо представителя услугополучателя по нотариально заверенной доверенности).
В случае обращения через портал услугополучателю в "личный кабинет" направляется статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.";
часть вторую пункта 10 изложить в следующей редакции:

17. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары Министрліктің: www.economy.gov.kz, көрсетілетін қызметті берушінің: www.kds.gov.kz интернет-ресурстарында орналастырылған. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: (1414).";
көрсетілген стандартқа 2-қосымша осы бұйрыққа 18-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
көрсетілген стандартқа 3-қосымша осы бұйрыққа 19-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
көрсетілген стандартқа 4-қосымша осы бұйрыққа 20-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
көрсетілген стандартқа 5-қосымша осы бұйрыққа 21-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
көрсетілген стандартқа 8-қосымша осы бұйрыққа 22-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі салаларында сарапшылық жұмыстарды және инжинирингтік көрсетілетін қызметтерді жүзеге асыратын сарапшыларды аттестаттау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:
3-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының, Мемлекеттік корпорацияның және (немесе) олардың қызметкерлерінің шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі";
4-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, өзге де талаптар".
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері және жер ресурстарын басқару комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде, сондай-ақ Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Республикалық құқықтық ақпарат орталығына ресми жариялауға оның көшірмелерін баспа және электрондық түрде жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Заң департаментіне осы бұйрықтың 2-тармағының 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің ұсынылуын қамтамасыз етсін.

17. Контактные телефоны справочных служб услугодателя по вопросам оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах Министерства: www.economy.gov.kz, услугодателя: www.kds.gov.kz. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.";
приложение 2 к указанному стандарту изложить в редакции, согласно приложению 18 к настоящему приказу;
приложение 3 к указанному стандарту изложить в редакции, согласно приложению 19 к настоящему приказу;
приложение 4 к указанному стандарту изложить в редакции, согласно приложению 20 к настоящему приказу;
приложение 5 к указанному стандарту изложить в редакции, согласно приложению 21 к настоящему приказу;
приложение 8 к указанному стандарту изложить в редакции, согласно приложению 22 к настоящему приказу;
в стандарте государственной услуги "Аттестация экспертов, осуществляющих экспертные работы и инжиниринговые услуги в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности", утвержденном указанным приказом:
заголовок главы 3 изложить в следующей редакции:
"3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц, Государственной корпорации и (или) их работников по вопросам оказания государственных услуг";
заголовок главы 4 изложить в следующей редакции:
"4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию".
2. Комитету по делам строительства, жилищно-коммунального хозяйства и управления земельными ресурсами Министерства национальной экономики Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии в печатном и электронном виде на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет", а также в Республиканский центр правовой информации для внесения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства национальной экономики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2016 жылғы 1 наурыздан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика
Министрінің міндетін атқарушы
Қ. Өскенбаев
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін атқарушы
___________Ж. Қасымбек
2016 жылғы "___" _________"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму
министрі
___________ Ә.Исекешев
2016 жылғы "___" _________
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
міндетін атқарушының
2016 жылғы 21 қаңтардағы
№ 25 бұйрығына 1-қосымша
"Іздестіру қызметіне лицензия
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына 1-қосымша
Нысан
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны
алуға арналған жеке тұлғаның өтiнiші
_____________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
_____________________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда), жеке
сәйкестендіру нөмірі)
_____________________________________________________________________
(қызметтiң түрi және (немесе) қызметтiң кіші түрінің (-лері) толық
атауы көрсетiлсiн)
жүзеге асыруға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қағаз
тасығышта ______ (лицензияны қағаз тасығышта алу қажет болған
жағдайда Х белгісін қою керек) беруiңiздi сұраймын
Жеке тұлғаның тұрғылықты жерінің мекенжайы
_____________________________________________________________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы,
үй/ғимарат нөмірі)
Электрондық пошта ___________________________________________________
Телефондары _________________________________________________________
Факс ________________________________________________________________
Банк шоты ___________________________________________________________
(шот нөмірі, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Қызметті немесе іс-қимылды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің
мекенжайы ___________________________________________________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені,
көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
_____ парақта қоса беріліп отыр
Осымен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және оларға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы;
өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен айналысуға сот тыйым салмайтыны;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес және жарамды болып табылатындығы расталады;
өтініш беруші лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін береді;
өтініш беруші Мемлекеттік корпорация жұмыскерінің өтінішті электрондық цифрлық қолтаңбамен растауына келіседі (Мемлекеттік корпорация арқылы жүгінген жағдайда).
Жеке тұлға __________ _______________________________________________
(қолы) (тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
Мөр орны
(болған жағдайда) Толтыру күні: 20__ жылғы "__" _________________
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
міндетін атқарушының
2016 жылғы 21 қаңтардағы
№ 25 бұйрығына 2-қосымша
"Іздестіру қызметіне лицензия
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына 2-қосымша
Нысан
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны
алуға арналған заңды тұлғаның өтiнiші
_____________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
_____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның (оның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы,
орналасқан орны, бизнес-сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғаның
бизнес-сәйкестендіру нөмірі болмаған жағдайда – шетелдік заңды тұлға
филиалының немесе өкілдігінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
_____________________________________________________________________
(қызметтiң түрi және (немесе) қызметтің кіші түрінің(-лері) толық
атауы көрсетiлсiн)
_____________________________________________________________________
_____________________________________ жүзеге асыруға лицензияны және
(немесе) лицензияға қосымшаны қағаз тасығышта ______ (лицензияны
қағаз тасығышта алу қажет болған жағдайда Х белгісін қою керек)
беруiңiздi сұраймын
Заңды тұлғаның мекенжайы ____________________________________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы,
үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
Электрондық пошта ___________________________________________________
Телефондары _________________________________________________________
Факс ________________________________________________________________
Банк шоты ___________________________________________________________
(шот нөмірі, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Қызметті немесе іс-қимылды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің
мекенжайы ___________________________________________________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы,
үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
______ парақта қоса беріліп отыр.
Осымен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және оларға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы;
өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен айналысуға сот тыйым салмайтыны;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес және жарамды болып табылатындығы расталады;
өтініш беруші лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін береді;
өтініш беруші Мемлекеттік корпорация қызметкерінің өтінішті электрондық цифрлық қолтаңбамен растауына келіседі (Мемлекеттік корпорация арқылы жүгінген жағдайда).
Басшы ______________ ______________________________________________
(қолы) (тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
Мөр орны Толтыру күні: 20__ жылғы "__" ______________________
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
міндетін атқарушының
2016 жылғы 21 қаңтардағы
№ 25 бұйрығына 3-қосымша
"Іздестіру қызметіне лицензия
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына 4-қосымша
Нысан
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны
қайта ресімдеуге арналған жеке тұлғаның өтiнiші
_____________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
_____________________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда), жеке
сәйкестендіру нөмірі)
_____________________________________________________________________
(қызметтiң түрi және (немесе) кіші түрінің(-лері) толық атауы)
_______________________________________________________жүзеге асыруға
20___ жылғы " "___________ № _____________, ______________ берілген,
(лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаның(лардың) нөмірі(лері),
берілген күні, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны(ларды)
берген лицензиардың атауы)
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны
(керектің асты сызылсын)
қағаз тасығышта ___ (лицензияны қағаз тасығышта алу қажет болған
жағдайда Х белгісін қою керек)
мынадай негіз(дер) бойынша (тиісті ұяшыққа Х қою қажет):
1) жеке тұлға-лицензиаттың тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) өзгеруі _______
2) жеке кәсіпкер-лицензиат қайта тіркелген, оның атауы өзгеруі ______
3) жеке кәсіпкер-лицензиат қайта тіркелген, оның заңды мекенжайы өзгеруі _______

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 марта 2016 года и подлежит официальному опубликованию.
Исполняющий
обязанности Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министр по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
__________ А.Исекешев
Исполняющий
обязанности Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
___________Ж. Касымбек
"___" _________ 2016 год "___" _________ 2016 год
Приложение 1
к приказу исполняющего
обязанности Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 21 января 2016 года
№ 25
Приложение 1
к стандарту государственной
услуги "Выдача лицензии
на изыскательскую
деятельность"
Форма
Заявление
физического лица для получения лицензии и (или) приложения к
лицензии
В ___________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от __________________________________________________________________
(фамилия имя отчество (в случае наличия) физического лица,
индивидуальный идентификационный номер)
Прошу выдать лицензию и (или) приложение к лицензии на осуществление
_____________________________________________________________________
(указать полное наименование вида деятельности и (или)
подвида(ов) деятельности)
на бумажном носителе _____
(поставить знак Х в случае, если необходимо получить лицензию на
бумажном носителе)
Адрес местожительства физического лица
_____________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
наименование улицы, номер дома/здания)
Электронная почта __________________________________________________
Телефоны ___________________________________________________________
Факс _______________________________________________________________
Банковский счет ____________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
___________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается _____ листов.
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них может
быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в
выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или)
подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются
действительными;
заявитель согласен на использование персональных данных ограниченного
доступа, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в
информационных системах, при выдаче лицензии и (или) приложения к
лицензии;
заявитель согласен на удостоверение заявления электронной цифровой
подписью работника Государственной корпорации (в случае обращения
через Государственную корпорацию).
Физическое лицо __________ __________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
Место печати (в случае наличия) дата заполнения: "___"______ 20__года
Приложение 2
к приказу исполняющего
обязанности Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 21 января 2016 года
№ 25
Приложение 2
к стандарту государственной
услуги "Выдача лицензии
на изыскательскую
деятельность"
Форма
Заявление
юридического лица для получения лицензии и (или) приложения
к лицензии
В _________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от _________________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный номер
юридического лица (в том числе иностранного юридического лица),
бизнес-идентификационный номер филиала или представительства
иностранного юридического лица – в случае отсутствия
бизнес-идентификационного номера у юридического лица)
Прошу выдать лицензию и (или) приложение к лицензии на осуществление
___________________________________________________________________
(указать полное наименование вида деятельности и (или) подвида(ов)
деятельности)
на бумажном носителе _____ (поставить знак Х в случае, если необходимо получить лицензию на бумажном носителе)
Адрес юридического лица ____________________________________________
(почтовый индекс, страна (для иностранного юридического лица), область, город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер
дома/здания (стационарного помещения)
Электронная почта __________________________________________________
Телефоны __________________________________________________________
Факс ______________________________________________________________
Банковский счет ____________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
___________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается ______ листов.
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или) подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными;
заявитель согласен на использование персональных данных ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
заявитель согласен на удостоверение заявления электронной цифровой подписью работника Государственной корпорации (в случае обращения через Государственную корпорацию).
Руководитель __________ _____________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
Место печати Дата заполнения: "__" __________ 20__ года
Приложение 3
к приказу исполняющего
обязанности Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 21 января 2016 года
№ 25
Приложение 4
к стандарту государственной
услуги "Выдача лицензии
на изыскательскую
деятельность"
Форма
Заявление
физического лица для переоформления лицензии и (или) приложения
к лицензии
В _________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от _________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (в случае наличия) физического лица,
индивидуальный идентификационный номер)
Прошу переоформить лицензию и (или) приложение к лицензии
(нужное подчеркнуть)
№____________ от _________ 20___ года, выданную(ое)(ых) _____________
(номер(а) лицензии и (или) приложения(й) к лицензии, дата выдачи, наименование лицензиара, выдавшего
_____________________________________________________________________
лицензию и (или) приложение(я) к лицензии)
на осуществление ___________________________________________________
(полное наименование вида деятельности и (или) подвида(ов)
деятельности)
по следующему(им) основанию(ям) (укажите в соответствующей ячейке Х):
1) изменения фамилии, имени, отчества (при его наличии)
физического лица-лицензиата ________
2) перерегистрация индивидуального предпринимателя-лицензиата,
изменение его наименования ________
3) перерегистрация индивидуального предпринимателя-лицензиата,
изменение его юридического адреса ________

4) егер лицензияның иеліктен шығарылатындығы "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының Заңына 1-қосымшада көзделген жағдайларда, лицензиат үшінші тұлғалардың пайдасына объектімен бірге "объектілерге берілетін рұқсаттар" класы бойынша берілген лицензияны иеліктен шығаруы ________
5) "объектілерге берілетін рұқсаттар" класы бойынша берілген лицензия үшін немесе лицензияға қосымшалар үшін объектілерді көрсете отырып, объект нақты көшірілмей оның орналасқан жерінің мекенжайы өзгеруі _______
6) Қазақстан Республикасының заңдарында қайта ресімдеу туралы талап болған жағдайларда _______
7) қызмет түрінің атауы өзгеруі ________
8) қызметтің кіші түрінің атауы өзгеруі ________ қайта ресімдеуіңізді сұраймын.
Жеке тұлғаның тұрғылықты жерінің мекенжайы __________________________
_____________________________________________________________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы,
үй/ғимарат нөмірі)
Электрондық пошта ___________________________________________________
Телефондары _________________________________________________________
Факс ________________________________________________________________
Банк шоты ___________________________________________________________
(шот нөмірі, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Қызметті немесе іс-қимылды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің
мекенжайы ___________________________________________________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы,
үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі
______ парақ қоса беріліп отыр.
Осымен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және оларға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы;
өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен айналысуға сот тыйым салмайтыны;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес және жарамды болып табылатындығы расталады;
өтініш беруші лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін береді;
өтініш беруші Мемлекеттік корпорация жұмыскерінің өтінішті электрондық цифрлық қолтаңбамен растауына келіседі (Мемлекеттік корпорация арқылы жүгінген жағдайда).
Жеке тұлға ____________ ____________________________________________
(қолы) (тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
Мөр орны
(болған жағдайда) Толтыру күні: 20__ жылғы "__" ________________
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
міндетін атқарушының
2016 жылғы 21 қаңтардағы
№ 25 бұйрығына 4-қосымша
"Іздестіру қызметіне лицензия
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына 5-қосымша
Нысан
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны
қайта ресімдеуге арналған заңды тұлғаның өтiнiші
_____________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
_____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның (оның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы,
орналасқан орны, бизнес-сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғаның
бизнес-сәйкестендіру нөмірі болмаған жағдайда – шетелдік заңды тұлға
филиалының немесе өкілдігінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
______________________________________________________ жүзеге асыруға
(қызметтiң түрi және (немесе) қызметтің кіші түрінің (-лері)
толық атауы)
20___ жылғы " " _____________ № ____________, _____________ берілген,
(лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаның(лардың) нөмірі(лері),
берілген күні, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны(ларды)
берген лицензиардың атауы)
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны
(керектің асты сызылсын)
қағаз тасығышта ___ (лицензияны қағаз тасығышта алу қажет болған
жағдайда Х белгісін қою керек) мынадай негіз(дер) бойынша (тиісті
ұяшыққа Х қою қажет):
1) заңды тұлға-лицензиат "Рұқсаттар және хабарламалар туралы"
Қазақстан Республикасы Заңының 34-бабында айқындалған тәртіпке сәйкес
(тиісті жолға Х қою қажет):
бірігу ____
қайта құру ____
қосылу ____
бөліп шығару ____
бөліну ____ жолымен қайта ұйымдастырылуы
2) заңды тұлға-лицензиат атауының өзгеруі ____
3) заңды тұлға-лицензиаттың орналасқан жерінің өзгеруі ____

4) отчуждение лицензиатом лицензии, выданной по классу
"разрешения, выдаваемые на объекты", вместе с объектом в пользу
третьих лиц в случаях, если отчуждаемость лицензии предусмотрена
приложением 1 к Закону Республики Казахстан "О разрешениях и
уведомлениях"________
5) изменение адреса места нахождения объекта без его
физического перемещения для лицензии, выданной по классу "разрешения,
выдаваемые на объекты" или для приложений к лицензии с указанием
объектов ________
6) наличие требования о переоформлении в законах Республики
Казахстан ________
7) изменение наименования вида деятельности ________
8) изменение наименования подвида деятельности ________
на бумажном носителе _______ (поставить знак Х в случае, если
необходимо получить лицензию на бумажном носителе)
Адрес местожительства физического лица ______________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
наименование улицы, номер дома/здания)
Электронная почта _________________________________________________
Телефоны __________________________________________________________
Факс ______________________________________________________________
Банковский счет ____________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
_____________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается _____ листов.
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них может
быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в
выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или)
подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются
действительными;
заявитель согласен на использование персональных данных ограниченного
доступа, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в
информационных системах, при выдаче лицензии и (или) приложения к
лицензии;
заявитель согласен на удостоверение заявления электронной цифровой
подписью работника Государственной корпорации (в случае обращения
через Государственную корпорацию).
Физическое лицо __________ __________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
Место печати (в случае наличия) Дата заполнения: "___" ____ 20__ года
Приложение 4
к приказу исполняющего
обязанности Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 21 января 2016 года
№ 25
Приложение 5
к стандарту государственной
услуги "Выдача лицензии
на изыскательскую
деятельность"
Форма
Заявление
юридического лица для переоформления лицензии и (или)
приложения к лицензии
В _________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от ________________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный номер
юридического лица (в том числе иностранного юридического лица),
бизнес-идентификационный номер филиала или представительства
иностранного юридического лица – в случае отсутствия
бизнес-идентификационного номера у юридического лица)
Прошу переоформить лицензию и (или) приложение(я) к лицензии
(нужное подчеркнуть)
№__________ от "___" _________ 20___ года, выданную(ое)(ых) ___________________________________________________________________
(номер(а) лицензии и (или) приложения(й) к лицензии, дата выдачи,
наименование лицензиара, выдавшего лицензию и (или) приложение(я) к
лицензии)
На осуществление
_____________________________________________________________________
(полное наименование вида деятельности и (или) подвида(ов)
деятельности)
по следующему(им) основанию(ям) (укажите в соответствующей ячейке Х):
1) реорганизация юридического лица-лицензиата в соответствии с порядком, определенным статьей 34 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" путем (укажите в соответствующей ячейке Х):
слияния ____
преобразования ____
присоединения ____
выделения ____
разделения ____
2) изменение наименования юридического лица-лицензиата ________
3) изменение места нахождения юридического лица-лицензиата ____

4) егер лицензияның иеліктен шығарылатындығы "Рұқсаттар және
хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының Заңына 1-қосымшада
көзделген жағдайларда, лицензиат үшінші тұлғалардың пайдасына
объектімен бірге "объектілерге берілетін рұқсаттар" класы бойынша
берілген лицензияны иеліктен шығаруы ____
5) "объектілерге берілетін рұқсаттар" класы бойынша берілген
лицензия үшін немесе лицензияға қосымшалар үшін объектілерді көрсете
отырып, объект нақты көшірілмей оның орналасқан жерінің мекенжайы
өзгеруі ____
6) Қазақстан Республикасының заңдарында қайта ресімдеу туралы
талап болған жағдайларда ____
7) қызмет түрінің атауы өзгеруі ____
8) қызметтің кіші түрінің атауы өзгеруі _____ қайта
ресімдеуіңізді сұраймын.
Заңды тұлғаның мекенжайы
_____________________________________________________________________
(шетелдік заңды тұлға үшін-елі, пошталық индексі, облысы, қаласы,
ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат нөмірі (стационарлық
үй-жайлар))
Электрондық пошта ___________________________________________________
Телефондары _________________________________________________________
Факс ________________________________________________________________
Банк шоты ___________________________________________________________
(шот нөмірі, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Қызметті немесе іс-қимылды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің
мекенжайы ___________________________________________________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы,
үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
______ парақта қоса беріліп отыр.
Осымен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және оларға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы;
өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен айналысуға сот тыйым салмайтыны;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес және жарамды болып табылатындығы расталады;
өтініш беруші лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін береді;
өтініш беруші Мемлекеттік корпорация жұмыскерінің өтінішті электрондық цифрлық қолтаңбамен растауына келіседі (Мемлекеттік корпорация арқылы жүгінген жағдайда).
Басшы ______________ ______________________________________________
(қолы) (тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
Мөр орны Толтыру күні: 20__ жылғы "__" _____________________
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
міндетін атқарушының
2016 жылғы 21 қаңтардағы
№ 25 бұйрығына 5-қосымша
"Іздестіру қызметіне лицензия
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына 8-қосымша
Нысан
(көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, бар болса –
әкесінің аты (бұдан әрі – Т.А.Ә.) немесе ұйымының атауы)
________________________________________________________
(көрсетілетін қызмет алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 cәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 20-бабының 2-тармағын
басшылыққа ала отырып, "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғам
филиалының № __ бөлімі (мекенжайы көрсетілсін) мемлекеттік қызмет
көрсетуге (мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес көрсетілсін) құжаттарды
қабылдаудан Сіздің мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында
көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын, атап айтқанда:
Жоқ құжаттардың атауы:
1) ___________________________________________________________;
2) ___________________________________________________________;
3) ….
ұсынбауыңызға байланысты бас тартады.
Осы қолхат әр тарапқа бір-бірден екі данада жасалды.
Аты-жөні (Мемлекеттік корпорация жұмыскері) (қолы)
Орындаушы: Т.А.Ә. _____________________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Алдым: Т.А.Ә./көрсетілетін қызметті алушының қолы
20__ ж. "___" ________________
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
міндетін атқарушының
2016 жылғы 21 қаңтардағы
№ 25 бұйрығына 6-қосымша
"Жобалау қызметіне лицензия
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына 1-қосымша
Нысан
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны
алуға арналған жеке тұлғаның өтiнiші
_____________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
_____________________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда), жеке
сәйкестендіру нөмірі)
_____________________________________________________________________
(қызметтiң түрi және (немесе) қызметтiң кіші түрінің (-лері) толық
атауы көрсетiлсiн)
жүзеге асыруға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қағаз
тасығышта ______ (лицензияны қағаз тасығышта алу қажет болған
жағдайда Х белгісін қою керек) беруiңiздi сұраймын
Жеке тұлғаның тұрғылықты жерінің мекенжайы
_____________________________________________________________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы,
үй/ғимарат нөмірі)
Электрондық пошта ___________________________________________________
Телефондары _________________________________________________________
Факс ________________________________________________________________
Банк шоты ___________________________________________________________
(шот нөмірі, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Қызметті немесе іс-қимылды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің
мекенжайы ___________________________________________________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы,
үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
______ парақта қоса беріліп отыр
Осымен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және оларға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы;
өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен айналысуға сот тыйым салмайтыны;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес және жарамды болып табылатындығы расталады;
өтініш беруші лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін береді;
өтініш беруші Мемлекеттік корпорация жұмыскерінің өтінішті электрондық цифрлық қолтаңбамен растауына келіседі (Мемлекеттік корпорация арқылы жүгінген жағдайда).
Жеке тұлға __________ _____________________________________________
(қолы) (тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
Мөр орны
(болған жағдайда) Толтыру күні: 20__ жылғы "__" _________________
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
міндетін атқарушының
2016 жылғы 21 қаңтардағы
№ 25 бұйрығына 7-қосымша
"Жобалау қызметіне лицензия
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына 2-қосымша
Нысан
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны
алуға арналған заңды тұлғаның өтiнiші
_____________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
_____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның (оның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы,
орналасқан орны, заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі, заңды
тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі болмаған жағдайда – шетелдік
заңды тұлға филиалының немесе өкілдігінің бизнес-сәйкестендіру
нөмірі)
_____________________________________________________________________
(қызметтiң түрi және (немесе) қызметтің кіші түрінің(-лері) толық
атауы көрсетiлсiн)
_____________________________________________________________________
_____________________________________ жүзеге асыруға лицензияны және
(немесе) лицензияға қосымшаны қағаз тасығышта ______ (лицензияны
қағаз тасығышта алу қажет болған жағдайда Х белгісін қою керек)
беруiңiздi сұраймын
Заңды тұлғаның мекенжайы ____________________________________________
(шетелдік заңды тұлға үшін) пошталық индексі, елі, облысы, қаласы,
ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар)
нөмірі)
Электрондық пошта ___________________________________________________
Телефондары _________________________________________________________
Факс ________________________________________________________________
Банк шоты ___________________________________________________________
(шот нөмірі, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Қызметті немесе іс-қимылды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің
мекенжайы ___________________________________________________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы,
үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
______ парақта қоса беріліп отыр.
Осымен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және оларға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы;
өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен айналысуға сот тыйым салмайтыны;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес және жарамды болып табылатындығы расталады;
өтініш беруші лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін береді;
өтініш беруші Мемлекеттік корпорация жұмыскерінің өтінішті электрондық цифрлық қолтаңбамен растауына келіседі (Мемлекеттік корпорация арқылы жүгінген жағдайда).
Басшы ______________ _____________________________________________
(қолы) (тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
Мөр орны Толтыру күні: 20__ жылғы "__" _____________________
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
міндетін атқарушының
2016 жылғы 21 қаңтардағы
№ 25 бұйрығына 8-қосымша
"Жобалау қызметіне лицензия
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына 3-қосымша
Нысан
Жобалау қызметіне лицензияға мәліметтер нысаны
Инженер-техник жұмыскерлер туралы мәліметтер
(сұрау салынған санатқа қарамастан лицензияны және/немесе лицензияға
қосымшаны алған кезде, сондай-ақ лицензияны І санатқа қайта
ресімдеген кезде толтырылады)
1) ТАӘ (болған жағдайда)_______________________________________
2) Лауазымы ___________________________________________________
3) Инженер-техник жұмыскердің аттестатының болуы ______________
_______________________________________________________________
(аттестаттың нөмірі мен берілген күнін көрсету)
Әкімшілік-тұрмыстық үй-жайлар туралы мәліметтер
(сұрау салынған санатқа қарамастан лицензияны және/немесе лицензияға
қосымшаны алған кезде, сондай-ақ санат бере отырып, лицензияны қайта
ресімдеген кезде толтырылады)

4) отчуждение лицензиатом лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые на объекты", вместе с объектом в пользу третьих лиц в случаях, если отчуждаемость лицензии предусмотрена приложением 1 к Закону Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" ___________
5) изменение адреса места нахождения объекта без его физического перемещения для лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые на объекты" или для приложений к лицензии с указанием объектов ___________
6) наличие требования о переоформлении в законах Республики Казахстан __________________________________________________________
7) изменение наименования вида деятельности ___________________
8) изменение наименования подвида деятельности ________________ на бумажном носителе _____ (поставить знак Х в случае, если
необходимо получить лицензию на бумажном носителе)
Адрес юридического лица _______________________________________
(страна – для иностранного юридического лица, почтовый индекс,
область, город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер
дома/здания (стационарного помещения)
Электронная почта __________________________________________________
Телефоны __________________________________________________________
Факс ______________________________________________________________
Банковский счет ____________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций) ___________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается ______ листов.
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них
может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа
в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и
(или) подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и
являются действительными;
заявитель согласен на использование персональных данных
ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах, при выдаче лицензии и (или)
приложения к лицензии;
заявитель согласен на удостоверение заявления электронной
цифровой подписью работника Государственной корпорации (в случае
обращения через Государственную корпорацию).
Руководитель __________ __________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
Место печати Дата заполнения: "__" __________ 20__ года
Приложение 5
к приказу исполняющего
обязанности Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 21 января 2016 года
№ 25
Приложение 8
к стандарту государственной
услуги "Выдача лицензии
на изыскательскую
деятельность"
Форма
(Фамилия, имя, при наличии отчество (далее – ФИО),
либо наименование организации услугополучателя)
______________________________________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка
об отказе в приеме документов
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан
от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", отдел № ____
филиала Некоммерческого акционерного общество "Государственная
корпорация "Правительство для граждан" (указать адрес) отказывает в
приеме документов на оказание государственной услуги (указать
наименование государственной услуги в соответствии со стандартом
государственной услуги) ввиду представления Вами неполного пакета
документов согласно перечню, предусмотренному стандартом
государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:
1. ________________________________________;
2. ________________________________________;
3.....
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для
каждой стороны.
ФИО (работника Государственной корпорации) (подпись)
Исполнитель: Ф.И.О._______________
Телефон ________________
Получил: Ф.И.О./подпись услугополучателя
"___" _________ 20__ год
Приложение 6
к приказу исполняющего
обязанности Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 21 января 2016 года
№ 25
Приложение 1
к стандарту государственной
услуги "Выдача лицензии
на проектную деятельность"
Форма
Заявление
физического лица для получения лицензии и (или) приложения к
лицензии
В _________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от ________________________________________________________________
(фамилия имя отчество (в случае наличия) физического лица, индивидуальный идентификационный номер)
Прошу выдать лицензию и (или) приложение к лицензии на осуществление
___________________________________________________________________
(указать полное наименование вида деятельности и (или)
подвида(ов) деятельности)
на бумажном носителе _____
(поставить знак Х в случае, если необходимо получить лицензию на
бумажном носителе)
Адрес местожительства физического лица
___________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания)
Электронная почта __________________________________________________
Телефоны __________________________________________________________
Факс ______________________________________________________________
Банковский счет ____________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
___________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается _____ листов.
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них
может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа
в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и
(или) подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и
являются действительными;
заявитель согласен на использование персональных данных
ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах, при выдаче лицензии и (или)
приложения к лицензии;
заявитель согласен на удостоверение заявления электронной
цифровой подписью работника Государственной корпорации (в случае
обращения через Государственную корпорацию).
Физическое лицо __________ __________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
Место печати (в случае наличия) Дата заполнения: "___"______ 20__года
Приложение 7
к приказу исполняющего
обязанности Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 21 января 2016 года
№ 25
Приложение 2
к стандарту государственной
услуги "Выдача лицензии
на проектную деятельность"
Форма
Заявление
юридического лица для получения лицензии и (или) приложения
к лицензии
В _________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от _________________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный номер
юридического лица (в том числе иностранного юридического лица),
бизнес-идентификационный номер филиала или представительства
иностранного юридического лица – в случае отсутствия
бизнес-идентификационного номера у юридического лица)
Прошу выдать лицензию и (или) приложение к лицензии на осуществление
___________________________________________________________________
(указать полное наименование вида деятельности и (или) подвида(ов)
деятельности)
на бумажном носителе _____ (поставить знак Х в случае, если
необходимо получить лицензию на бумажном носителе)
Адрес юридического лица ____________________________________________
(почтовый индекс, страна (для иностранного юридического лица),
область, город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер
дома/здания (стационарного помещения)
Электронная почта __________________________________________________
Телефоны __________________________________________________________
Факс ______________________________________________________________
Банковский счет ____________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
___________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается ______ листов.
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них может
быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в
выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или)
подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются
действительными;
заявитель согласен на использование персональных данных ограниченного
доступа, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в
информационных системах, при выдаче лицензии и (или) приложения к
лицензии;
заявитель согласен на удостоверение заявления электронной цифровой
подписью работника Государственной корпорации (в случае обращения
через Государственную корпорацию).
Руководитель __________ __________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
Место печати Дата заполнения: "__" __________ 20__ года
Приложение 8
к приказу исполняющего
обязанности Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 21 января 2016 года
№ 25
Приложение 3
к стандарту государственной
услуги "Выдача лицензии
на проектную деятельность"
Форма
Форма сведений к лицензии на проектную деятельность Сведения об инженерно-технических работниках
(заполняется при получении лицензии и (или) приложения к лицензии вне
зависимости от запрашиваемой категории)
1) ФИО (при его наличии) ______________________________________
2) Должность __________________________________________________
3) Наличие аттестата инженерно-технического работника _________
_____________________________________________________________________
(указать номер и дату выдачи аттестата)
Сведения об административно-бытовых помещениях (заполняется при
получении лицензии и (или) приложения к лицензии вне зависимости от
запрашиваемой категории, а также при переоформлении лицензиий с
присвоением категорий)

4) Әкімшілік-тұрмыстық үй-жайлар ораналасқан объектінің
мекенжайы ___________________________________________________________
_____________________________________________________________________
5) Ауданы _____________________________________________________
6) Жылжымайтын мүлікті тіркеу туралы куәліктің нөмірі _________
_____________________________________________________________________
7) Жалға алу туралы шарттың нөмірі ____________________________
8) Жалға алу туралы шарттың нөмірі мыналармен жарақталған:
(болған жағдайда, "Х" белгісін қою қажет) Өтініш берілген жұмыс
түрлерін, лицензияланатын қызмет түрінің кіші түрін орындау үшін
қажетті әкімшілік-өндірістік ғимараттармен және үй-жайлармен ________
Еңбек шарттарына сәйкес ұйымдастырылған жұмыс орындарымен _____
_____________________________________________________________________
Өзге талаптар
(лицензия алған және лицензияны І және ІІ қайта ресімдеген кезде
толтырылады)
10) Жұмыс тәжірибесі __________________________________________
11) Іске қосылған объектілер __________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
12) Пайдалануға беру актілерінің және орындалған жұмыстар
актілерінің деректемелері ___________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Материалдық-техникалық жарақтандырылуы туралы мәліметтер
(сұрау салынған санатқа қарамастан лицензияны және/немесе лицензияға
қосымшаны алған кезде толтырылады)
13) Атауы _____________________________________________________
_____________________________________________________________________
14) Өлшем бірлігі _____________________________________________
15) Пайдалану мерзімі _________________________________________
16) Сипаттамасы (маркасы, қуаты)_______________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________

4) Адрес административно-бытовых помещений: ___________________
_____________________________________________________________________
5) Площадь ____________________________________________________
6) Номер свидетельства о регистрации недвижимости _____________
_____________________________________________________________________
7) Номер договора об аренде ___________________________________
8) Административно-бытовые помещения оснащены (необходимо
поставить знак "Х" в случае наличия):
необходимыми для выполнения заявленных видов работ,
подвидалицензируемого вида деятельности ____________________________________ Рабочими местами, организованными в соответствии с условиями труда
___________________________________________________________________
Иные требования
(заполняется при получении и переоформлении лицензий І и ІІ категорий)
10) Опыт работы: ______________________________________________
11) Реализованные объекты _____________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
12) Реквизиты актов ввода в эксплуатацию и актов выполненных
работ
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Сведения о программном обеспечении
(заполняется при получении лицензии и (или) приложения к лицензии
вне зависимости от запрашиваемой категории)
13) Наименование: _____________________________________________
_____________________________________________________________________
14) Единица измерения _________________________________________
15) Количество ________________________________________________
_____________________________________________________________________
16) Срок эксплуатации _________________________________________