Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің м.а. 2016 жылғы 21 қаңтардағы № 24 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 22 ақпанда № 13161 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 1 қазандағы № 301 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 01.10.2020 № 301 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
РҚАО-ның ескертпесі!
Бұйрық 01.03.2016 ж. бастап қолданысқа енгізіледі.
БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа сәйкес өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің кейбір бұйрықтарының тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері және жер ресурстарын басқару комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның баспа және электрондық түрдегі көшірмесін мерзімді баспасөз басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға, сондай-ақ Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Республикалық құқықтық ақпарат республикалық орталығына жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастыруды;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін күнтізбелік он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәлімет ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2016 жылғы 1 наурыздан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялауға жатады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
міндетін атқарушы
Қ. Өскенбаев
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму
министрінің м.а.
________________ Ж. Қасымбек

О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министерства национальной экономики Республики Казахстан
Приказ и.о. Министра национальной экономики Республики Казахстан от 21 января 2016 года № 24. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 февраля 2016 года № 13161. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 1 октября 2020 года № 301.
Сноска. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства РК от 01.10.2020 № 301 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
Настоящий приказ вводится в действие с 01.03.2016 г.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить перечень некоторых приказов Министерства национальной экономики Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения, согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету по делам строительства, жилищно-коммунального хозяйства и управления земельными ресурсами Министерства национальной экономики Республики Казахстан обеспечить в установленном законодательством порядке:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии в печатном и электронном виде на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе "Әділет", а также в Республиканский центр правовой информации для внесения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан и на интранет-портале государственных органов;
4) в течении десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства национальной экономики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 марта 2016 года и подлежит официальному опубликованию.
Исполняющий обязанности Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
К. Ускенбаев
"СОГЛАСОВАН"
Министр по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
________________ А. Исекешев
"___" __________ 2016 года
"СОГЛАСОВАН"
И.о. Министра по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
________________ Ж. Касымбек

2016 жылғы 26 қаңтар
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі
________________ Ә. Исекешев
2016 жылғы "___" __________
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
міндетін атқарушының
2016 жылғы 21 қаңтардағы
№ 24 бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің
өзгерістер мен толықтырулар енгізіліп отырған
бұйрықтарының тізбесі
1. "Елді мекен шегінде объект салу үшін жер учаскесін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының
2015 жылғы 27 наурыздағы № 270 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11051 болып тіркелген, 2015 жылғы 6 маусымдағы 2015 жылы "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Елді мекен шегінде объект салу үшін жер учаскесін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына:
3-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғам (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорациясы);";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) Мемлекеттік корпорацияға және порталға құжаттар пакеті тапсырылған күннен бастап:
1-кезең: келісуші органдар мен ұйымдардың оң қорытындыларымен жер учаскесін таңдау актісін дайындау - 28 жұмыс күні;
2-кезең: көрсетілетін қызметті алушы түпкілікті таңдау актісін келісуі және жер-кадастрлық жұмысы қызметіне ақы төлеуі кезінде - жер учаскесіне жер пайдалану құқығын беру туралы шешім шығару - 22 жұмыс күні;
толық құжаттар пакеті ұсынылмаған кезде өтінішті қараудан бас тарту - 2 жұмыс күні;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту - 14 жұмыс күні.
2) құжаттар пакетін тапсыру үшін ең ұзақ жол берілетін кезек күту уақыты - 15 (он бес) минут;
3) ең ұзақ жол берілетін қызмет көрсету уақыты - 15 (он бес) минут.
Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде құжаттар қабылданған күн мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді.";
7-тармақтың үшінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Жер учаскесіне жер-кадастр жоспарын дайындау үшін ақы төлеу қолма-қол ақшамен немесе екінші деңгейдегі банктер арқылы Мемлекеттік корпорацияның тиісті филиалының есеп айырысу шотына, не осы мемлекеттік қызмет көрсету стандартына 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ақы төлеу мөлшері мен күнін растайтын төлем құжатын (түбіртек) беретін Мемлекеттік корпорация филиалының ғимаратындағы кассаларда қолма-қол ақшасыз аудару нысанында жүзеге асырылады.";

26 января 2016 года
Приложение
к приказу исполняющего
обязанности Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 21 января 2016 года
№ 24
Перечень приказов Министерства национальной экономики
Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения
1. В приказ исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 270 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Предоставление земельного участка для строительства объекта в черте населенного пункта" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11051, опубликованный в информационно-правовой системе "Әділет" от 4 июня 2015 года), внести следующие изменения:
в стандарте государственной услуги "Предоставление земельного участка для строительства объекта в черте населенного пункта", утвержденном указанным приказом:
подпункт 1) пункта 3 изложить в следующей редакции:
"1) Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее - Государственная корпорация);";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Срок оказания государственной услуги:
1) со дня сдачи пакета документов в Государственную корпорацию и на портал:
1 - этап: изготовление акта выбора земельного участка, с положительными заключениями согласующих органов и организаций - 28 рабочих дней;
2 - этап: при согласовании окончательного акта выбора и оплаты за услуги земельно-кадастровых работ услугополучателем - вынесение решения о предоставлении права землепользования на земельный участок - 22 рабочих дня;
отказ в рассмотрении заявления при предоставлении неполного пакета документов - 2 рабочих дня;
отказ в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги - 14 рабочих дней.
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов - 15 (пятнадцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания - 15 (пятнадцать) минут.
При обращении в Государственную корпорацию день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги.";
часть третью пункта 7 изложить в следующей редакции:
"Оплата за изготовление земельно-кадастрового плана на земельный участок осуществляется в наличной или безналичной форме через банки второго уровня на расчетный счет соответствующего филиала Государственной корпорации, либо в кассах здания филиала Государственной корпорации, которыми выдается платежный документ (квитанция), подтверждающий размер и дату оплаты по форме согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги.";

8-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) Мемлекеттік корпорацияда - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, жұмыс кестесіне сәйкес дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеделдетіп қызмет көрсетусіз "электрондық кезек" тәртібінде көрсетіледі, жер учаскесінің орналасқан жері бойынша портал арқылы электрондық кезекті броньдауға болады;";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Көрсетілетін қызметті алушы (не: заңды тұлғаның өкілеттілігін растайтын құжат бойынша, жеке тұлғаның нотариалды расталған сенімхат бойынша уәкілетті өкілі):
Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1-кезең:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) жер учаскесін орналастыру схемасы;
3) жеке басты куәландыратын құжат (тұлғаның жеке басын сәйкестендіру үшін қажет);
түпкілікті таңдау актісін келісуді және жер-кадастрлық жұмыс қызметі үшін ақы төлеуді өтініш беруші үш жұмыс күні ішінде жүзеге асырады. Өтініш беруші келіспеген жер таңдау актісін қолдану мерзімі он жұмыс күнін құрайды. Көрсетілген мерзім өткеннен кейін, көрсетілетін қызметті алушыны хабардар ете отырып, Мемлекеттік корпорация келісілмеген жер таңдау актісін жою үшін тиісті жергілікті атқарушы органдардың сәулет және қала құрылысы саласындағы функцияларды жүзеге асыратын құрылымдық бөлімшесіне қайтарады;
2-кезең:
1) келісілген түпкілікті жер таңдау актісі;
2) жер-кадастрлық жұмыс қызметі үшін төлем құжаты.
Өтініш беруші хабарлама алғаннан кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде екі данада уақытша жер пайдалану шартына қол қояды. Өтініш берушінің қолы қойылмаған уақытша жер пайдалану шартын қолдану мерзімі жеті жұмыс күнін құрайды. Көрсетілген мерзім өткеннен кейін, Мемлекеттік корпорация жер учаскесін ұсыну туралы шешімін қызметті алушыны хабардар ете отырып, күшін жою үшін облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың, ауданның, облыстық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органдардың жер қатынастары саласындағы функцияларды жүзеге асыратын құрылымдық бөлімшесіне қайтарады.
Мемлекеттік қызмет көрсетілген кезде көрсетілетін қызметті беруші және Мемлекеттік корпорацияның жұмыскері, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының келісімін алады.
Мемлекеттік корпорацияның жұмыскері құжаттарды қабылдаған кезде құжаттардың электрондық көшірмелерін жасайды, содан кейін түпнұсқаларды көрсетілетін қызметті алушыға қайтарады.
Порталға:
1-кезең:

подпункт 1) пункта 8 изложить в следующей редакции:
"1) Государственной корпорации - с понедельника по субботу включительно, в соответствии с графиком работы с 9.00 до 20.00 часов, без перерыва на обед за исключением воскресенья и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Государственная услуга оказывается в порядке "электронной" очереди без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством портала, по местонахождению земельного участка;";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо уполномоченного представителя: юридического лица по документу, подтверждающий полномочия; физического лица по нотариально заверенной доверенности):
в Государственную корпорацию:
1 - этап:
1) заявление, по форме согласно приложению 4 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) схема размещения земельного участка;
3) документ, удостоверяющий личность (требуется для идентификации личности);
согласование окончательного акта выбора и оплата за услуги земельно-кадастровых работ заявителем осуществляются в течение трех рабочих дней. Срок действия несогласованного заявителем акта выбора составляет десять рабочих дней. По истечении указанного срока Государственная корпорация возвращает в структурное подразделение соответствующего местного исполнительного органа, осуществляющее функции в сфере архитектуры и градостроительства для аннулирования несогласованного акта выбора, с уведомлением услугополучателя;
2 - этап:
1) окончательный согласованный акт выбора;
2) платежный документ за услуги земельно-кадастровых работ.
Заявитель после получения уведомления в течение 3 (трех) рабочих дней подписывает договор временного землепользования в двух экземплярах. Срок действия неподписанного заявителем договора временного землепользования составляет семь рабочих дней.
По истечении указанного срока Государственная корпорация возвращает в структурное подразделение местных исполнительных органов области, города республиканского значения, столицы, района, города областного значения, осуществляющее функции в области земельных отношений для отмены решения о предоставлении земельного участка, с уведомлением услугополучателя.
Услугодатель и работник Государственной корпорации получает согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При приеме документов работник Государственной корпорации воспроизводит электронные копии документов, после чего возвращает оригиналы услугополучателю.
На портал:
1 - этап:

1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша электрондық құжат нысанындағы өтініш;
2) жер учаскесін орналастыру схемасының электрондық көшірмесі;
түпкілікті жер таңдау актісін келісуді және жер-кадастрлық жұмысқа ақы төлеуді өтініш беруші үш жұмыс күні ішінде жүзеге асырады. Өтініш беруші келіспеген жер таңдау актісін қолдану мерзімі он жұмыс күнін құрайды. Көрсетілген мерзім өткеннен кейін, Мемлекеттік корпорация келісілмеген жер таңдау актісін көрсетілетін қызметті алушыны хабардар ете отырып, жою үшін тиісті жергілікті атқарушы органдардың сәулет және қала құрылысы саласындағы функцияларды жүзеге асыратын құрылымдық бөлімшесіне қайтарады;
2-кезең:
1) электрондық құжат нысанындағы түпкілікті келісілген жер таңдау актісі;
2) жер-кадастрлық жұмыс қызметі үшін төлем құжаты.
Өтініш беруші хабарламаны алғаннан кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде уақытша жер пайдалану шартына қол қояды. Өтініш берушінің қолы қойылмаған уақытша жер пайдалану шартының қолдану мерзімі жеті жұмыс күнін құрайды.
Өтініш беруші қол қойған уақытша жер пайдалану шарты тіркеу және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың, ауданның, облыстық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органдарының жер қатынастары саласындағы функцияларды жүзеге асыратын құрылымдық бөлімшесіне жолданады.
Жеке басты куәландыратын құжаттар, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші мен Мемлекеттік корпорацияның жұмыскері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электронды үкімет" шлюзі арқылы алады.
Құжаттар Мемлекеттік корпорация арқылы қабылданған кезде көрсетілетін қызметті алушыға тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі.
Мемлекеттік корпорация арқылы дайын құжаттарды беру жеке басты куәландыратын құжат ұсынылған кезде (не: уәкілеттілігін растайтын құжат бойынша заңды тұлғаның; нотариалды расталған сенімхат бойынша жеке тұлғаның өкілетті өкілі) қолхат негізінде жүзеге асырылады.
Түпкілікті жер таңдау актісін келісу мерзімі өткен жағдайда Мемлекеттік корпорация нәтижені үш жұмыс күні ішінде сақтауды қамтамасыз етеді. Үш жұмыс күні өткен соң Мемлекеттік корпорация қызмет берушіге құжаттарды жою үшін жібереді және көрсетілетін қызметті алушыны мемлекеттік қызметтің тоқтатылғаны туралы хабардар етеді.
Көрсетілген мерзімде уақытша өтеулі (қысқа мерзімді, ұзақ мерзімді) жер пайдалану шартын жасасу мерзімі өткен жағдайда, Мемлекеттік корпорация қол қойылмаған уақытша жер пайдалану шартының қызметті алушыны хабардар ете отырып, күшін жою үшін облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың, ауданның, облыстық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органдарының жер қатынастары саласындағы функцияларды жүзеге асыратын құрылымдық бөлімшесіне қайтарады.
Портал арқылы жүгінген жағдайда көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинетке" мемлекеттік қызмет көрсетуге сұрату қабылдау туралы мәртебе, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін алу күні мен уақыты (егер қағаз тасығышта берілске, алынған жерді көрсету қажет) көрсетіле отырып, хабарлама жіберіледі.
Порталда электрондық сұрату көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" жүзеге асырылады.";
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

1) заявление в форме электронного документа по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) электронная копия схемы размещения земельного участка;
согласование окончательного акта выбора и оплата за услуги земельно-кадастровых работ заявителем осуществляются в течение трех рабочих дней.
Срок действия несогласованного заявителем акта выбора составляет десять рабочих дней. По истечении указанного срока Государственная корпорация возвращает в структурное подразделение соответствующего местного исполнительного органа, осуществляющее функции в сфере архитектуры и градостроительства для аннулирования несогласованного акта выбора, с уведомлением услугополучателя;
2 - этап:
1) окончательный согласованный акт выбора в форме электронного документа;
2) платежный документ за услуги земельно-кадастровых работ.
Заявитель после получения уведомления в течение 3 (трех) рабочих дней подписывает договор временного землепользования.
Срок действия неподписанного заявителем договора временного землепользования составляет семь рабочих дней.
Подписанный заявителем договор временного землепользования направляется в структурное подразделение местных исполнительных органов области, города республиканского значения, столицы, района, города областного значения, осуществляющее функции в области земельных отношений для регистрации и выдачи услугополучателю через Государственную корпорацию.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, услугодатель и работник Государственной корпорации получают из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
При приеме документов через Государственную корпорацию услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов.
Выдача готовых документов через Государственную корпорацию осуществляется на основании расписки о приеме соответствующих документов, при предъявлении удостоверения личности (либо его представителя по нотариально заверенной доверенности).
В случае истечения срока согласования окончательного акта выбора земельного участка Государственная корпорация обеспечивает хранение результата в течение трех рабочих дней. По истечению трех рабочих дней Государственная корпорация направляет документы услугодателю для отмены и уведомляет услугополучателя о прекращении государственной услуги.
В случае истечения срока заключения договора временного возмездного (краткосрочного, долгосрочного) землепользования в указанный срок Государственная корпорация возвращает в структурное подразделение местных исполнительных органов области, города республиканского значения, столицы, района, города областного значения, осуществляющее функции в области земельных отношений для отмены неподписанного договора временного землепользования, с уведомлением услугополучателя о прекращении государственной услуги.
В случае обращения через портал услугополучателю в "личный кабинет" направляется статус о принятии запроса на оказание государственной услуги, а также уведомление с указанием даты и времени (если выдача на бумажном носителе, необходимо указать место получения) получения результата государственной услуги.
На портале прием электронного запроса осуществляется в "личном кабинете" услугополучателя.";
пункт 11 изложить в следующей редакции:

"11. Көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес толық құжаттар пакетін ұсынбаған жағдайда, Мемлекеттік корпорация жұмыскері осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.";
3-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі лауазымды тұлғаларының, Мемлекеттік корпорацияның және (немесе) олардың жұмыскерлерінің шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі.";
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі лауазымды тұлғасының, Мемлекеттік корпорацияның және (немесе) олардың қызметкерлерінің шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану:
1) шағым Астана қаласы, Орынбор көшесі, 8-үй мекенжайы бойынша көрсетілетін қызметті беруші, Министрлік басшысының атына беріледі;
шағымдар жазбаша нысанда пошта арқылы не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы қолма-қол қабылданады;
шағымның қабылдағанын растау шағымды көрсетілетін қызметті берушінің, Министрліктің кеңсесінде тіркеу (мөртаңба, кіріс нөмірі мен тіркелген күні шағымның екінші данасында немесе шағымға ілеспе хатқа қойылады) болып табылады;
2) Мемлекеттік корпорацияның қызметкері дұрыс қызмет көрсетпеген жағдайда, шағым Мемлекеттік корпорация басшысының атына беріледі;
қолма-қол, сол сияқты пошта арқылы түскен шағымды Мемлекеттік корпорацияның кеңсесінде қабылданғанын растау оны тіркеу (мөртаңба, кіріс нөмірі және тіркелген күні шағымның екінші данасына немесе шағымға ілеспе хатқа қойылады) болып табылады;
3) портал арқылы жүгінген кезде шағым жасау тәртібі туралы ақпаратты Бірыңғай байланыс орталығының 1414, 8 800 080 7777 телефондары бойынша алуға болады.
Шағымды портал арқылы жөнелткен кезде, көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинетінен", көрсетілетін қызметті алушы өтінішті өңдеу (жеткізу, тіркеу, орындау туралы белгі, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) барысында жаңартылатын өтініш туралы ақпарат қолжетімді болады.
Шағымда:
1) жеке тұлғаның - оның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), пошталық мекенжайы;
2) заңды тұлғаның - оның атауы, пошталық мекенжайы, шығыс нөмірі мен күні көрсетіледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің, Министрліктің немесе Мемлекеттік корпорацияның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады. Шағымды қарау нәтижелері туралы дәлелді жауап пошта байланысы арқылы көрсетілетін қызметті алушыға жіберіледі не көрсетілетін қызметті берушінің, Министрліктің немесе Мемлекеттік корпорацияның кеңсесіне қолма-қол беріледі.
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.";
4-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:

"11. В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 настоящего стандарта государственной услуги, работник Государственной корпорации выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 5 к настоящему стандарту государственной услуги.":
наименование главы 3 изложить в следующей редакции:
"3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц, Государственной корпорации и (или) их работников, по вопросам оказания государственных услуг";
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) Министерства, услугодателей и (или) их должностных лиц, Государственной корпорации и (или) ее работников по вопросам оказания государственных услуг:
1) жалоба подается на имя руководителя услугодателя, Министерства по адресу: город Астана, улица Орынбор, дом 8;
жалобы принимаются в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя или Министерства;
подтверждением принятия жалобы в канцелярии услугодателя, Министерства, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или в сопроводительном письме к жалобе);
2) в случае некорректного обслуживания работником Государственной корпорации, жалоба подается на имя руководителя Государственной корпорации;
подтверждением принятия жалобы в Государственную корпорацию, поступившей как нарочно, так и почтой, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе);
3) при обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефонам Единого контакт-центра 1414, 8 800 080 777.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
В жалобе:
1) физического лица - указываются его фамилия, имя, отчество (при его наличии), почтовый адрес;
2) юридического лица - его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, Министерства или Государственной корпорации, подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю посредством почтовой связи либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя, Министерства или Государственной корпорации.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.";
наименование главы 4 изложить в следующей редакции:

"4. Мемлекеттік, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, қойылатын өзге де талаптар.";
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Тіршілік әрекетін шектейтін ағза функцияларының тұрақты бұзушылықтары бар, денсаулығы нашар көрсетілетін қызметті алушылардың мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттарын қабылдауды Бірыңғай байланыс орталығы 1414, 8 800 080 7777 арқылы өтініш беру жолымен Мемлекеттік корпорация қызметкері тұрғылықты жерге барып жүргізеді.";
15-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) Мемлекеттік корпорацияның www.g2c.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.";
1-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
5-қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. "Жер қатынастары саласында мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 271 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11052 болып тіркелген, 2015 жылғы 6 маусымдағы 2015 жылы "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) "Ауыл шаруашылығы алқаптарын бір түрден екінші түрге ауыстыруға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;";
"Жерлердің сапалық жағдайы және жер учаскесінің бағалау құны туралы мәліметтерін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
3. "Жер қатынастары, геодезия және картография саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 272 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11050 болып тіркелген, 2015 жылғы 6 маусымдағы 2015 жылы "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақтың 17) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"17) "Суармалы егiстiктi алқаптардың суарылмайтын түрiне ауыстыруға рұқсат беру";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Жер учаскесінің тиесілілігі туралы ақпарат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Мемлекеттік қызметті "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғам (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:

"4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию";
пункт 14 изложить в следующей редакции:
"14. Услугополучателям имеющих нарушение здоровья со стойким расстройством функций организма ограничивающее его жизнедеятельность, в случае необходимости прием документов, для оказания государственной услуги, производится работником Государственной корпорации с выездом по месту жительства посредством обращения через Единый контакт-центр 1414, 8 800 080 7777.";
подпункт 3) пункта 15 изложить в следующей редакции:
"3) интернет-ресурсе Государственной корпорации: www.g2c.gov.kz.";
приложение 1 изложить в редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
приложение 5 изложить в редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. В приказ исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 271 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере земельных отношений" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11052, опубликованный в информационно-правовой системе "Әділет" от 4 июня 2015 года), внести следующие изменения:
подпункт 1) пункта 1 изложить в следующей редакции:
"1) стандарт государственной услуги "Выдача разрешения на перевод сельскохозяйственных угодий из одного вида в другой" согласно приложению 1 к настоящему приказу;";
стандарт государственной услуги "Предоставление сведений о качественном состоянии и оценочной стоимости земельного участка", изложить в редакции согласно приложению 3 к настоящему приказу.
3. В приказ исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 272 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере земельных отношений, геодезии и картографии" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11050, опубликованный в информационно-правовой системе "Әділет"
от 4 июня 2015 года), внести следующие изменения:
подпункт 17) пункта 1 изложить в следующей редакции:
"17) стандарт государственной услуги "Выдача решения на перевод орошаемой пашни в неорошаемые виды угодий" согласно приложению 17 к настоящему приказу.";
в стандарте государственной услуги "Представление информации о принадлежности земельного участка", утвержденном указанным приказом:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Государственная услуга оказывается некоммерческим акционерным обществом "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее - услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:

1) көрсетілетін қызметті беруші;
2) www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырылады.";
4-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) көрсетілетін қызметті берушіге немесе порталға құжаттар пакетін тапсырған сәттен бастап - 15 (он бес) минут;";
8 және 9-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, жұмыс кестесіне сәйкес дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, түскі үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының таңдауы бойынша қызмет жеделдетіп қызмет көрсетусіз "электрондық кезек" тәртібінде көрсетіледі, портал арқылы электрондық кезекті броньдауға болады;
2) порталда - жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы.";
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не: уәкілеттілігін растайтын құжат бойынша заңды тұлғаның; нотариалды расталған сенімхат бойынша жеке тұлғаның өкілетті өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
көрсетілетін қызметті берушіге:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат (жеке басты сәйкестендіру үшін талап етіледі);
порталға:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрату.
Жеке басты куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзы арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерінен алады.
Көрсетілетін қызметті беруші, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе мемлекеттік қызмет көрсету кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының келісімін алады.
Портал арқылы электрондық түрде жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" мемлекеттік қызмет көрсетуге сұратудың қабылданғаны туралы мәртебе, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетілген хабарлама жіберіледі.";
3-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3 Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі лауазымды тұлғаларының, шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі";
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

1) услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее - портал).";
подпункт 1) пункта 4 изложить в следующей редакции:
"1) с момента сдачи пакета документов услугодателю или на портал – 15 (пятнадцать) минут;";
пункты 8, 9 и 10 изложить в следующей редакции:
"8. График работы:
1) услугодателя - с понедельника по субботу включительно, в соответствии с графиком работы с 9.00 до 20.00 часов, без перерыва на обед за исключением воскресенья и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Государственная услуга оказывается по выбору услугополучателя в порядке "электронной" очереди без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством портала;
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ.
9. Перечень документов необходимых для оказания государственнной услуги при обращении услугополучателя (либо уполномоченного представителя: юридического лица по документу, подтверждающий полномочия; физического лица по нотариально заверенной доверенности):
1) услугодателю:
заявление по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
документ, удостоверяющий личность услугополучателя (требуется для идентификации личности).
2) на портал:
запрос в форме электронного документа, удостоверенный ЭЦП услугополучателя.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Услугодатель получает согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
В случае обращения через портал услугополучателю в "личный кабинет" направляется статус о принятии запроса на оказание государственной услуги, а также уведомление с указанием даты и времени (если выдача на бумажном носителе необходимо указать место получения) получения результата государственной услуги.
На портале прием электронного запроса осуществляется в "личном кабинете" услугополучателя.
10. В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 настоящего стандарта государственной услуги, услугодатель выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги.";
наименование главы 3 изложить в следующей редакции:
"3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц, по вопросам оказания государственных услуг";
пункт 11 изложить в следующей редакции:

"11. Министрліктің, көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі лауазымды тұлғаларының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым көрсетілетін қызметті беруші Министрлік басшысының атына: Астана қаласы, Орынбор көшесі, 8-үй мекенжайы бойынша беріледі.
Шағымдар жазбаша нысанда пошта арқылы не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы қолма-қол қабылданады.
Шағымның қабылдағанын растау шағымды көрсетілетін қызметті берушінің, Министрліктің кеңсесінде тіркеу (мөртаңба, кіріс нөмірі және тіркелген күні шағымның екінші данасында немесе шағымға ілеспе хатқа қойылады) болып табылады.
Көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері дұрыс қызмет көрсетпеген жағдайда, шағым көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына беріледі.
Қолма-қол, сол сияқты пошта арқылы келіп түскен шағымды көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде қабылданғанын растау оны тіркеу (мөртаңба, кіріс нөмірі және тіркелген күні шағымның екінші данасына немесе шағымға ілеспе хатқа қойылады) болып табылады.
Портал арқылы өтініш берген жағдайда шағымдану тәртібі туралы ақпаратты Бірыңғай байланыс орталығының 1414, 8 800 080 7777 телефондары бойынша алуға болады.
Шағым портал арқылы жіберілген кезде көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинетінен" көрсетілетін қызметті алушы өтінішті өңдеу (жеткізу, тіркеу, орындау туралы белгі, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) барысында жаңартылатын өтініш туралы ақпарат қолжетімді болады.
Шағымда:
1) жеке тұлғаның - оның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), пошталық мекенжайы;
2) заңды тұлғаның - оның атауы, пошталық мекенжайы, шығыс нөмірі мен күні көрсетіледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады. Шағымды қарау нәтижелері туралы дәлелді жауап пошта байланысы арқылы көрсетілетін қызметті алушыға жіберіледі не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Портал арқылы электрондық түрде жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинетінен" өңдеу (жеткізу, тіркеу, орындау туралы белгі, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) барысында жаңартылатын өтініш туралы ақпарат қолжетімді болады.
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.";
4-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:

"11. Обжалование решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя, Министерства по адресу: город Астана, улица Орынбор, дом 8.
Жалобы принимаются в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя или Министерства.
Подтверждением принятия жалобы в канцелярии услугодателя, Министерства, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или в сопроводительном письме к жалобе).
В случае некорректного обслуживания работником услугодателя, жалоба подается на имя руководителя услугодателя.
Подтверждением принятия жалобы услугодателем, поступившей как нарочно, так и почтой, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе).
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефонам Единого контакт-центра 1414, 8 800 080 7777.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
В жалобе:
1) физического лица - указываются его фамилия, имя, отчество (при его наличии), почтовый адрес;
2) юридического лица - его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, Министерства подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю посредством почтовой связи либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя или Министерства.
В случае электронного обращения через портал, услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.";
наименование главы 4 изложить в следующей редакции:

"4. Мемлекеттік, оның ішінде электрондық нысанда және көрсетілетін қызметті беруші арқылы көрсетілетін мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, қойылатын өзге де талаптар";
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Тіршілік әрекетін шектейтін ағза функцияларының тұрақты бұзушылықтары бар, денсаулығы нашар көрсетілетін қызметті алушылардың мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттарын қабылдауды Бірыңғай байланыс орталығы 1414, 8 800 080 7777 арқылы өтініш беру жолымен Мемлекеттік корпорация қызметкері тұрғылықты жерге барып жүргізеді.";
14-тармақта:
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"2) көрсетілетін қызметті берушінің www.g2c.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.";
3) тармақша алынып тасталсын;
2-қосымша осы бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
3-қосымша осы бұйрыққа 11-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
осы бұйрықпен бекітілген "Мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын бекіту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:
3-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғам (бұдан әрі - Мемлекеттік корпорация)";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге, Мемлекеттік корпорацияға құжаттар пакеті тапсырылған күннен бастап - 3 (үш) жұмыс күні;
2) құжаттар пакетін тапсыру үшін ең ұзақ жол берілетін кезек күту уақыты - 15 (он бес) минут;
3) ең ұзақ жол берілетін қызмет көрсету уақыты - 15 (он бес) минут.
Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде құжаттар қабылданған күн мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді.";
8-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) Мемлекеттік корпорацияда - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, жұмыс кестесіне сәйкес дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеделдетіп қызмет көрсетусіз "электрондық кезек" тәртібінде көрсетіледі, жер учаскесінің орналасқан жері бойынша портал арқылы электрондық кезекті броньдауға болады.";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Көрсетілетін қызметті алушы (не: заңды тұлғаның өкілеттілігін растайтын құжат бойынша, жеке тұлғаның нотариалды расталған сенімхат бойынша уәкілетті өкілі) мемлекеттік көрсетілетін қызметті берушіге немесе Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:

"4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через услугодателя";
пункт 13 изложить в следующей редакции:
"13. Услугополучателям имеющих нарушение здоровья со стойким расстройством функций организма ограничивающее его жизнедеятельность, в случае необходимости прием документов, для оказания государственной услуги, производится работником услугодателя с выездом по месту жительства посредством обращения через Единый контакт-центр 1414, 8 800 080 7777.";
в пункте 14:
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
"2) интернет-ресурсе услугодателя: www.g2c.gov.kz.";
подпункт 3) исключить;
приложение 2 изложить в редакции согласно приложению 10 к настоящему приказу;
приложение 3 изложить в редакции согласно приложению 11 к настоящему приказу;
в стандарте государственной услуги "Утверждение кадастровой (оценочной) стоимости конкретных земельных участков, продаваемых в частную собственность государством", утвержденном указанным приказом:
подпункт 2) пункта 3 изложить в следующей редакции:
"2) Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее - Государственная корпорация).";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Срок оказания государственной услуги:
1) со дня сдачи пакета документов услугодателю, в Государственную корпорацию - 3 (три) рабочих дня;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов - 15 (пятнадцать) минут;
При обращении в Государственную корпорацию день приема не входит в срок оказания государственной услуги.";
подпункт 2) пункта 8 изложить в следующей редакции:
"2) Государственной корпорации - с понедельника по субботу включительно, в соответствии с графиком работы с 9.00 до 20.00 часов, без перерыва на обед за исключением воскресенья и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Государственная услуга оказывается в порядке "электронной" очереди без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством портала, по месту нахождения земельного участка.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Перечень документов необходимых для оказания государственнной услуги при обращении услугополучателя (либо уполномоченного представителя: юридического лица по документу, подтверждающему полномочия; физического лица по нотариально заверенной доверенности) к услугодателю или в Государственную корпорацию:

1) жеке тұлғаның - оның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), пошталық мекенжайы;
2) заңды тұлғаның - оның атауы, пошталық мекенжайы, шығыс нөмірі мен күні көрсетіледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің, Министрліктің немесе Мемлекеттік корпорацияның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады. Шағымды қарау нәтижелері туралы дәлелді жауап пошта байланысы арқылы көрсетілетін қызметті алушыға жіберіледі не көрсетілетін қызметті берушінің, Министрліктің немесе Мемлекеттік корпорацияның кеңсесіне қолма-қол беріледі.
Шағым портал арқылы жіберілген кезде көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинетінен" көрсетілетін қызметті беруші өңдеу (жеткізу, тіркеу, орындау туралы белгі, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) барысында жаңартылатын өтініш туралы ақпарат қолжетімді болады.
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.";
4-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Мемлекеттік, оның ішінде Мемлекеттік корпорация арқылы қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, қойылатын өзге де талаптар.";
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Тіршілік әрекетін шектейтін ағза функцияларының тұрақты бұзушылықтары бар, денсаулығы нашар көрсетілетін қызметті алушылардың мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттарын қабылдауды Бірыңғай байланыс орталығы 1414, 8 800 080 7777 арқылы өтініш беру жолымен Мемлекеттік корпорация қызметкері тұрғылықты жерге барып жүргізеді.";
14-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) Мемлекеттік корпорацияның www.g2c.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.";
3-қосымша осы бұйрыққа 12-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
осы бұйрықпен бекітілген "Жер учаскелерін қалыптастыру жөнінде жерге орналастыру жобаларын бекiту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:
3-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғам (бұдан әрі - Мемлекеттік корпорация);";
4-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) көрсетілетін қызметті берушіге, Мемлекеттік корпорацияға құжаттар пакеті тапсырылған күннен бастап, порталға жүгінген кезде - 7 (жеті) жұмыс күні.
Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде құжаттар қабылданған күн мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді;
көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыдан құжаттарды алған сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Ұсынылған құжаттардың толық еместігі анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші белгіленген мерзімде өтінішті одан әрі қатыстырудан дәлелді жазбаша бас тарту береді.";

1) физического лица - указываются его фамилия, имя, отчество (при его наличии), почтовый адрес;
2) юридического лица - его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, Министерства или Государственной корпорации, подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю посредством почтовой связи либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя, Министерства или Государственной корпорации.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.";
наименование главы 4 изложить в следующей редакции:
"4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой через Государственную корпорацию.";
пункт 13 изложить в следующей редакции:
"13. Услугополучателям имеющих нарушение здоровья со стойким расстройством функций организма ограничивающее его жизнедеятельность, в случае необходимости прием документов, для оказания государственной услуги, производится работником Государственной корпорации с выездом по месту жительства посредством обращения через Единый контакт-центр 1414, 8 800 080 7777.";
подпункт 2) пункта 14 изложить в следующей редакции:
"2) интернет-ресурсе Государственной корпорации www.g2c.gov.kz.";
приложение 3 изложить в редакции согласно приложению 12 к настоящему приказу;
в стандарте государственной услуги "Утверждение землеустроительных проектов по формированию земельных участков", утвержденном указанным приказом:
подпункт 2) пункта 3 изложить в следующей редакции:
"2) Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее - Государственная корпорация);";
подпункт 1) пункта 4 изложить в следующей редакции:
"1) со дня сдачи пакета документов услугодателю, в Государственную корпорацию, при обращении на портал - 7 (семь) рабочих дней;
при обращении в Государственную корпорацию день приема не входит в срок оказания государственной услуги;
Услугодатель в течение двух рабочих дней со дня получения документов услугополучателя проверяет полноту представленных документов.
В случае установления факта неполноты представленных документов услугодатель в указанные сроки дает письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления;";

8-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) Мемлекеттік корпорация - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, кестеге сәйкес түскі үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін.
Мемлекеттік қызмет жеделдетіп қызмет көрсетусіз, "электрондық кезек" тәртібінде көрсетіледі, электрондық кезекті портал арқылы броньдауға болады;";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Көрсетілетін қызметті алушы (не: заңды тұлғаның өкілеттілігін растайтын құжат бойынша, жеке тұлғаның нотариалды расталған сенімхат бойынша уәкілетті өкілі):
көрсетілетін қызметті берушіге, Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) жеке басты куәландыратын құжат (жеке басты сәйкестендіру үшін талап етіледі);
3) жерге орналастыру жобасы;
4) мұнай және газды кейiн сақтау және көлiктiң басқа түрлеріне аударып тией отырып, магистральды мұнай құбырларымен тасымалдауға байланысты, мұнай-газ тасымалы инфрақұрылымы объектiлерiнің құрылысы үшiн жер учаскесі сұралған жағдайда Қазақстан Республикасының мұнай-газ тасымалдау көлігі инфрақұрылымы саласындағы уәкiлеттi мемлекеттiк органымен келiсу туралы құжат;
порталға:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған өтініш;
2) жерге орналастыру жобасының электрондық көшірмесі;
3) мұнай және газды кейiн сақтауға және көлiктiң басқа түрлеріне аударып тией отырып, магистральды мұнай құбырларымен тасымалдауға байланысты, мұнай-газ көлігі инфрақұрылымы объектiлерiнің құрылысы үшiн жер учаскесі сұралған жағдайда, Қазақстан Республикасының мұнай-газ тасымалдау көлігі инфрақұрылымы саласындағы уәкiлеттi мемлекеттiк органымен келiсу туралы құжаттың электрондық көшірмесі.
Жеке басты куәландыратын құжаттар, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді, көрсетілетін қызметті беруші және Мемлекеттік корпорация жұмыскері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады.
Мемлекеттік қызмет көрсетілген кезде көрсетілетін қызметті беруші және Мемлекеттік корпорацияның жұмыскері, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының келісімін алады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде:
мемлекеттік көрсетілетін қызметті берушіге - өтініш қағаз тасығышта қабылданғанын растау оның көшірмесінде құжаттар пакетін қабылдау күні мен уақыты көрсетіле отырып, кеңседе тіркелгені туралы белгі болып табылады;
Мемлекеттік корпорацияға - мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушыға тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат береді;
порталда - "жеке кабинетке" мемлекеттік қызмет көрсетуге сұратудың қабылданғаны туралы мәртебе, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетілген хабарлама жіберіледі.
Мемлекеттік корпорацияда дайын құжаттарды беру жеке басты куәландыратын құжат (не: уәкілеттілігін растайтын құжат бойынша заңды тұлғаның; нотариалды расталған сенімхат бойынша жеке тұлғаның өкілетті өкілі) ұсынылған кезде қолхаттың негізінде жүзеге асырылады.
Мемлекеттік корпорация бір ай бойы нәтижені сақтауды қамтамасыз етеді, содан кейін одан әрі сақтау үшін көрсетілетін қызметті алушыға береді. Көрсетілетін қызметті алушы бір ай өткеннен кейін жүгінген кезде Мемлекеттік корпорацияның сұратуы бойынша көрсетілетін қызметті беруші дайын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін Мемлекеттік корпорацияға жібереді.";
3-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:

подпункт 2) пункта 8 изложить в следующей редакции:
"2) Государственной корпорации - с понедельника по субботу включительно, в соответствии с графиком работы с 9.00 до 20.00 часов, без перерыва на обед за исключением воскресенья и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Государственная услуга оказывается в порядке "электронной" очереди без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством портала;";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Перечень документов необходимых для оказания государственнной услуги при обращении услугополучателя (либо уполномоченного представителя: юридического лица по документу, подтверждающему полномочия; физического лица по нотариально заверенной доверенности):
к услугодателю, в Государственную корпорацию:
1) заявление по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) документ, удостоверяющий личность (требуется для идентификации личности);
3) землеустроительный проект;
4) документ о согласовании с уполномоченным государственным органом Республики Казахстан в сфере нефтегазотранспортной инфраструктуры в случае испрашивания земельного участка для строительства объектов нефтегазотранспортной инфраструктуры, связанных с транспортировкой по магистральным нефтепроводам, последующим хранением и перевалкой нефти и газа на другие виды транспорта;
на портал:
1) электронная заявка по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) электронная копия землеустроительного проекта;
3) электронная копия документа о согласовании с уполномоченным государственным органом Республики Казахстан в сфере нефтегазотранспортной инфраструктуры в случае испрашивания земельного участка для строительства объектов нефтегазотранспортной инфраструктуры, связанных с транспортировкой по магистральным нефтепроводам, последующим хранением и перевалкой нефти и газа на другие виды транспорта.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, услугодатели и работник Государственной корпорации получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Услугодатель и работник Государственной корпорации получает согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При сдаче услугополучателем всех необходимых документов:
услугодателю - подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является отметка на его копии о регистрации в канцелярии с указанием даты и времени приема пакета документов;
в Государственную корпорацию - услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов;
на портал - в "личный кабинет" направляется статус о принятии запроса на оказание государственной услуги, а также уведомление с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.
В Государственной корпорации выдача готовых документов осуществляется на основании расписки, при предъявлении удостоверения личности (либо уполномоченного представителя: юридического лица по документу, подтверждающему полномочия; физического лица по нотариально заверенной доверенности).
Государственная корпорация обеспечивает хранение результата в течение одного месяца, после чего передает их услугодателю для дальнейшего хранения. При обращении услугополучателя по истечении одного месяца, по запросу Государственной корпорации услугодатель в течение одного рабочего дня направляет готовые документы в Государственную корпорацию для выдачи услугополучателю.";
наименование главы 3 изложить в следующей редакции:

"3. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі лауазымды тұлғаларының, Мемлекеттік корпорацияның және (немесе) олардың жұмыскерлерінің шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі.";
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі лауазымды тұлғаларының, Мемлекеттік корпорацияның және (немесе) олардың жұмыскерлерінің шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым көрсетілетін қызметті беруші Министрлік басшысының атына: Астана қаласы, Орынбор көшесі, 8-үй мекенжайы бойынша беріледі.
Шағымдар жазбаша нысанда пошта арқылы не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы қолма-қол қабылданады.
Шағымның қабылдағанын растау шағымды көрсетілетін қызметті берушінің, Министрліктің кеңсесінде тіркеу (мөртаңба, кіріс нөмірі мен тіркелген күні шағымның екінші данасында немесе шағымға ілеспе хатқа қойылады) болып табылады.
Мемлекеттік корпорацияның қызметкері дұрыс қызмет көрсетпеген жағдайда, шағым Мемлекеттік корпорация басшысының атына беріледі.
Қолма-қол, сол сияқты пошта арқылы түскен шағымды Мемлекеттік корпорацияның кеңсесінде қабылданғанын растау оны тіркеу (мөртаңба, кіріс нөмірі және тіркелген күні шағымның екінші данасына немесе шағымға ілеспе хатқа қойылады) болып табылады;
Портал арқылы жүгінген кезде шағым жасау тәртібі туралы ақпаратты Бірыңғай байланыс орталығының 1414, 8 800 080 7777 телефондары бойынша алуға болады.
Шағымды портал арқылы жөнелткен кезде, көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинетінен", көрсетілетін қызметті алушы өтінішті өңдеу (жеткізу, тіркеу, орындау туралы белгі, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) барысында жаңартылатын өтініш туралы ақпарат қолжетімді болады.
Портал арқылы өтініш берген жағдайда шағымдану тәртібі туралы ақпаратты Бірыңғай байланыс орталығының 1414, 8 800 080 7777 телефондары бойынша алуға болады.
Шағым портал арқылы жіберілген кезде көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинетінен" көрсетілетін қызметті беруші өңдеу (жеткізу, тіркеу, орындау туралы белгі, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) барысында жаңартылатын өтініш туралы ақпарат қолжетімді болады.
Шағымда:
1) жеке тұлғаның - оның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), пошталық мекенжайы;
2) заңды тұлғаның - оның атауы, пошталық мекенжайы, шығыс нөмірі мен күні көрсетіледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің, Министрліктің немесе Мемлекеттік корпорацияның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады. Шағымды қарау нәтижелері туралы дәлелді жауап пошта байланысы арқылы көрсетілетін қызметті алушыға жіберіледі не көрсетілетін қызметті берушінің, Министрліктің немесе Мемлекеттік корпорацияның кеңсесіне қолма-қол беріледі.
Портал арқылы электрондық түрде жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинетінен" өңдеу (жеткізу, тіркеу, орындау туралы белгі, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) барысында жаңартылатын өтініш туралы ақпарат қолжетімді болады.
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.";
4-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Мемлекеттік, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетін мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, қойылатын өзге де талаптар";
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Тіршілік әрекетін шектейтін ағза функцияларының тұрақты бұзушылықтары бар, денсаулығы нашар көрсетілетін қызметті алушылардың мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттарын қабылдауды Бірыңғай байланыс орталығы 1414, 8 800 080 7777 арқылы өтініш беру жолымен Мемлекеттік корпорация қызметкері тұрғылықты жерге барып жүргізеді.";
14-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) Мемлекеттік корпорацияның www.g2c.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.";
2-қосымша осы бұйрыққа 13-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
осы бұйрықпен бекітілген "Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:
3-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғам (бұдан әрі - Мемлекеттік корпорация);";
4-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) көрсетілетін қызметті берушіге, Мемлекеттік корпорацияға немесе порталға құжаттар пакеті тапсырылған күннен бастап - 30 (отыз) күнтізбелік күнге дейін;
көрсетілген қызметті беруші көрсетілген қызметті алушыдан құжаттарды алған сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Ұсынылған құжаттардың толық еместігі анықталған жағдайда көрсетілген қызметтерді беруші белгіленген мерзімде өтінішті одан әрі қатыстырудан дәлелді жазбаша бас тарту береді.
Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді;";

"3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц, Государственной корпорации и (или) их работников, по вопросам оказания государственных услуг";
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Обжалование решений, действий (бездействия), услугодателя и (или) его должностных лиц, Государственной корпорации и (или) их работников, по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя, Министерства по адресу: город Астана, улица Орынбор, дом 8.
Жалобы принимаются в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя или Министерства.
Подтверждением принятия жалобы в канцелярии услугодателя, Министерства, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или в сопроводительном письме к жалобе).
В случае некорректного обслуживания работником Государственной корпорации жалоба подается на имя руководителя Государственной корпорации.
Подтверждением принятия жалобы в Государственной корпорации, поступившей как нарочно, так и почтой, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе).
В жалобе:
1) физического лица - указываются его фамилия, имя, отчество (при его наличии), почтовый адрес;
2) юридического лица - его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, Министерства или Государственной корпорации, подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю посредством почтовой связи либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя, Министерства или Государственной корпорации.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.";
наименование главы 4 изложить в следующей редакции:
"4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию";
пункт 13 изложить в следующей редакции:
"13. Услугополучателям имеющих нарушение здоровья со стойким расстройством функций организма ограничивающее его жизнедеятельность, в случае необходимости прием документов, для оказания государственной услуги, производится работником Государственной корпорации с выездом по месту жительства посредством обращения через Единый контакт-центр 1414, 8 800 080 7777.";
подпункт 2) пункта 14 изложить в следующей редакции:
"2) интернет-ресурсе Государственной корпорации www.g2c.gov.kz.";
приложение 2 изложить в редакции согласно приложению 13 к настоящему приказу;
в стандарте государственной услуги "Выдача решения на изменение целевого назначения земельного участка", утвержденном указанным приказом:
подпункт 2) пункта 3 изложить в следующей редакции:
"2) Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее - Государственная корпорация);";
подпункт 1) пункта 4 изложить в следующей редакции:
"1) со дня сдачи пакета документов услугодателю, в Государственную корпорацию или на портал - до 30 (тридцати) календарных дней;
услугодатель в течение двух рабочих дней со дня получения документов услугополучателя проверяет полноту представленных документов.
В случае установления факта неполноты представленных документов услугодатель в указанные сроки дает письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
При обращении в Государственную корпорацию день приема не входит в срок оказания государственной услуги.";

8 және 9-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен, сағат 9.00-ден 18.30-ге дейін.
Өтініштер қабылдау және мемлекеттік көрсетілген қызмет нәтижелерін беру сағат 9.00-ден бастап 17.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 13.00-ден бастап 14.30-ға дейін жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз, жер учаскесінің орналасқан жері бойынша кезек күту тәртібінде көрсетіледі;
2) Мемлекеттік корпорацияның - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, жұмыс кестесіне сәйкес дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін;
мемлекеттік қызмет жеделдетіп қызмет көрсетусіз, "электрондық кезек" тәртібінде көрсетіледі, жер учаскесінің тұрған жері бойынша, портал арқылы электрондық кезекті броньдауға болады;
3) порталдың - жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда тәулік бойы (көрсетілген қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері өтініш жасаған жағдайда Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не: заңды тұлғаның өкілеттілігін растайтын құжат бойынша, жеке тұлғаның нотариалды расталған сенімхат бойынша уәкілетті өкілі):
көрсетілетін қызметті берушіге, Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1) осы стандартқа 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) жеке басты куәландыратын құжат (жеке басты сәйкестендіру үшін талап етіледі);
3) жер учаскесін сатып алу қажет болған жағдайда, жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құнының актісі;
порталға:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес электрондық өтінім;
2) жер учаскесін сатып алу қажет болған жағдайда, жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құнының актісі - құжаттың электрондық көшірмесі.
Жеке басты куәландыру құжаты туралы мәліметтерді, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, жер учаскесіне ауыртпалықтың жоқтығы туралы, жер учаскесіне сәйкестендіру және құқық белгілеу құжаты туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші және (немесе) Мемлекеттік корпорацияның жұмыскері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады.
Көрсетілетін қызметті беруші және Мемлекеттік корпорацияның жұмыскері егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, көрсетілетін қызметті алушыдан мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісімін алады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде:
Көрсетілетін қызметті берушіге - қағаз тасығыштағы өтініштің қабылданғанын растау оның көшірмесінде құжаттар пакетін қабылдау күні мен уақыты көрсетіле отырып, кеңседе тіркелгені туралы белгі болып табылады.
Мемлекеттік корпорацияға - көрсетілетін қызметті алушыға тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі;
порталға - "жеке кабинетке" мемлекеттік қызмет көрсетуге сұратудың қабылданғаны туралы мәртебе жіберіледі, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілген қызмет нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетілген хабарлама жолданады.
Мемлекеттік корпорацияда дайын құжаттарды беру жеке басты куәландыратын құжат (не: уәкілеттілігін растайтын құжат бойынша заңды тұлғаның; нотариалды расталған сенімхат бойынша жеке тұлғаның өкілетті өкілі) ұсынылған кезде қолхаттың негізінде жүзеге асырылады.
Мемлекеттік корпорация бір ай бойы нәтижені сақтауды қамтамасыз етеді, содан кейін одан әрі сақтау үшін көрсетілетін қызметті алушыға береді. Көрсетілетін қызметті алушы бір ай өткеннен кейін жүгінген кезде Мемлекеттік корпорацияның сұратуы бойынша көрсетілетін қызметті беруші дайын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін Мемлекеттік корпорацияға жібереді.";
3-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:

пункты 8 и 9 изложить в следующей редакции:
"8. График работы:
1) услугодателя - с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги устанавливается с 9.00 часов до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов;
государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) Государственной корпорации: с понедельника по субботу включительно, в соответствии графиком работы с 9.00 часов до 20.00 часов, без перерыва на обед, кроме воскресенья и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Государственная услуга оказывается в порядке "электронной" очереди без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством портала, по месту нахождения земельного участка;
3) портала - круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
9. Перечень документов необходимых для оказания государственнной услуги при обращении услугополучателя (либо уполномоченного представителя: юридического лица по документу, подтверждающий полномочия; физического лица по нотариально заверенной доверенности):
к услугодателю, в Государственную корпорацию:
1) заявление по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) документ, удостоверяющий личность (требуется для идентификации личности);
3) акт кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка в случае необходимости выкупа земельного участка;
на портал:
1) электронная заявка по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) электронная копия акта кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка в случае необходимости выкупа земельного участка.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, об отсутствии обременении на земельный участок, правоустанавливающем и идентификационном документе на земельный участок, услугодатель и работник Государственной корпорации получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Услугодатель и работник Государственной корпорации получает согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При сдаче услугополучателем всех необходимых документов:
услугодателю - подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является отметка на его копии о регистрации в канцелярии с указанием даты и времени приема пакета документов;
в Государственную корпорацию - услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов;
на портал - в "личный кабинет" направляется статус о принятии запроса на оказание государственной услуги, а также уведомление с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.
В Государственной корпорации выдача готовых документов осуществляется на основании расписки, при предъявлении удостоверения личности (либо уполномоченного представителя: юридического лица по документу, подтверждающему полномочия; физического лица по нотариально заверенной доверенности).
Государственная корпорация обеспечивает хранение результата в течение одного месяца, после чего передает их услугодателю для дальнейшего хранения. При обращении услугополучателя по истечении одного месяца, по запросу Государственной корпорации услугодатель в течение одного рабочего дня направляет готовые документы в Государственную корпорацию для выдачи услугополучателю.";
наименование главы 3 изложить в следующей редакции:

"4. Мемлекеттік, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетін мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, қойылатын өзге де талаптар.";
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Тіршілік әрекетін шектейтін ағза функцияларының тұрақты бұзушылықтары бар, денсаулығы нашар көрсетілетін қызметті алушылардың мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттарын қабылдауды Бірыңғай байланыс орталығы 1414, 8 800 080 7777 арқылы өтініш беру жолымен Мемлекеттік корпорация қызметкері тұрғылықты жерге барып жүргізеді.";
14-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) Мемлекеттік корпорацияның www.g2c.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.";
2-қосымша осы бұйрыққа 14-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
осы бұйрықпен бекітілген "Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскелерін пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:
3-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғам (бұдан әрі - Мемлекеттік корпорация);";
4-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) көрсетілетін қызметті берушіге, Мемлекеттік корпорацияға құжаттар пакеті тапсырылған күннен бастап немесе порталға жүгінген кезде - 10 (он) жұмыс күні.
Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын алған сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Ұсынылған құжаттардың толық еместігі анықталған жағдайда көрсетілген қызметтерді беруші белгіленген мерзімде өтінішті одан әрі қатыстырудан дәлелді жазбаша бас тарту береді.
Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді;";
8 және 9-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен, сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Өтініштер қабылдау және мемлекеттік көрсетілген қызмет нәтижелерін беру сағат 13.00-ден бастап 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден бастап 17.30-ға дейін.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз, кезек күту тәртібінде көрсетіледі;
2) Мемлекеттік корпорацияның - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін.
Мемлекеттік қызмет жеделдетіп қызмет көрсетусіз, "электрондық кезек" тәртібінде көрсетіледі, электрондық кезекті портал арқылы броньдауға болады;

"4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию";
пункт 14 изложить в следующей редакции:
"14. Услугополучателям имеющих нарушение здоровья со стойким расстройством функций организма ограничивающее его жизнедеятельность, в случае необходимости прием документов, для оказания государственной услуги, производится работником Государственной корпорации с выездом по месту жительства посредством обращения через Единый контакт-центр 1414, 8 800 080 7777.";
подпункт 2) пункта 15 изложить в следующей редакции:
"2) интернет-ресурсе Государственной корпорации: www.g2c.gov.kz.";
приложение 2 изложить в редакции согласно приложению 14 к настоящему приказу;
в стандарте государственной услуги "Выдача разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ", утвержденном указанным приказом:
подпункт 2) пункта 3 изложить в следующей редакции:
"2) Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее - Государственная корпорация);";
подпункт 1) пункта 4 изложить в следующей редакции:
"1) со дня сдачи пакета документов услугодателю, в Государственную корпорацию или на портал - 10 (десяти) рабочих дней.
Услугодатель в течение двух рабочих дней со дня получения документов услугополучателя проверяет полноту представленных документов.
В случае установления факта неполноты представленных документов услугодатель в указанные сроки дает письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
При обращении в Государственную корпорацию день приема не входит в срок оказания государственной услуги;";
пункты 8 и 9 изложить в следующей редакции:
"8. График работы:
1) услугодателя - с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется с 9.00 часов до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов;
государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) Государственной корпорации: с понедельника по субботу включительно, в соответствии графиком работы с 9.00 часов до 20.00 часов, без перерыва на обед, кроме воскресенья и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Государственная услуга оказывается в порядке "электронной очереди" без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством портала, по местонахождению земельного участка;

3) порталдың - жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда тәулік бойы (көрсетілген қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері өтініш жасаған жағдайда Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілген қызмет нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не: уәкілеттілігін растайтын құжат бойынша заңды тұлғаның; нотариалды расталған сенімхат бойынша жеке тұлғаның өкілетті өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
көрсетілетін қызметті берушіге, Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде:
1) осы стандартқа 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) жеке басты куәландыратын құжат (жеке басты сәйкестендіру үшін талап етіледі);
3) іздестіру жұмыстарын жүргізу ауданының жоспары (схема);
4) іздестіру жұмыстарын орындауға берілген тапсырманың көшірмесі.
Құжаттардың көшірмелерін тексеру үшін құжаттардың түпнұсқалары ұсынылады, олар тексерілгеннен кейін көрсетілетін қызметті алушыға қайтарылады;
порталға:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес электрондық өтінім;
2) іздестіру жұмыстарын жүргізу учаскесі жоспарының (схемасы) электрондық көшірмесі;
3) іздестіру жұмыстарын орындауға берілген тапсырманың электрондық көшірмесі.
Жеке басты куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар (ауыртпалықтар), жер учаскесіне сәйкестендіру және құқық растау құжаты туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші және Мемлекеттік корпорацияның жұмыскері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, Мемлекеттік корпорацияның жұмыскері және көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісімін алады;
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде:
Көрсетілетін қызметті берушіге - қағаз тасығыштағы өтініштің қабылданғанын растау оның көшірмесінде құжаттар пакетін қабылдау күні мен уақыты көрсетіле отырып, кеңседе тіркелгені туралы белгі болып табылады.
Мемлекеттік корпорацияға - көрсетілетін қызметті алушыға тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі;
порталға - "жеке кабинетке" мемлекеттік қызмет көрсетуге сұратудың қабылданғаны туралы мәртебе жіберіледі, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілген қызмет нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетілген хабарлама жолданады.
Мемлекеттік корпорацияда дайын құжаттарды беру жеке басты куәландыратын құжат (не: уәкілеттілігін растайтын құжат бойынша заңды тұлғаның; нотариалды расталған сенімхат бойынша жеке тұлғаның өкілетті өкілі) ұсынылған кезде қолхаттың негізінде жүзеге асырылады.
Мемлекеттік корпорация бір ай бойы нәтижені сақтауды қамтамасыз етеді, содан кейін одан әрі сақтау үшін көрсетілетін қызметті алушыға береді. Көрсетілетін қызметті алушы бір ай өткеннен кейін жүгінген кезде Мемлекеттік корпорацияның сұратуы бойынша көрсетілетін қызметті беруші дайын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін Мемлекеттік корпорацияға жібереді.";
3-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:

3) портала - круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ, (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
9. Перечень документов необходимых для оказания государственнной услуги при обращении услугополучателя (либо уполномоченного представителя: юридического лица по документу, подтверждающий полномочия; физического лица по нотариально заверенной доверенности):
к услугодателю, в Государственную корпорацию:
1) заявление по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) документ, удостоверяющий личность (требуется для идентификации личности);
3) план (схема) участка проведения изыскательских работ;
4) копии задания на выполнение изыскательских работ;
на портал:
1) электронная заявка по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) электронная копия плана (схема) участка проведения изыскательских работ;
3) электронная копия задания на выполнение изыскательских работ.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, об отсутствии обременении на земельный участок, правоустанавливающем и идентификационном документе на земельный участок, услугодатель и работник Государственной корпорации получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Услугодатель и работник Государственной корпорации получает согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При сдаче услугополучателем всех необходимых документов:
услугодателю - подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является отметка на его копии о регистрации в канцелярии с указанием даты и времени приема пакета документов;
в Государственную корпорацию - услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов;
на портал - в "личный кабинет" направляется статус о принятии запроса на оказание государственной услуги, а также уведомление с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.
В Государственной корпорации выдача готовых документов осуществляется на основании расписки, при предъявлении удостоверения личности (либо его представителя по нотариально заверенной доверенности).
Государственная корпорация обеспечивает хранение результата в течение одного месяца, после чего передает их услугодателю для дальнейшего хранения. При обращении услугополучателя по истечении одного месяца, по запросу Государственной корпорации услугодатель в течение одного рабочего дня направляет готовые документы в Государственную корпорацию для выдачи услугополучателю.";
наименование главы 3 изложить в следующей редакции:

"4. Мемлекеттік, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетін мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, қойылатын өзге де талаптар";
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Тіршілік әрекетін шектейтін ағза функцияларының тұрақты бұзушылықтары бар, денсаулығы нашар көрсетілетін қызметті алушылардың мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттарын қабылдауды Бірыңғай байланыс орталығы 1414, 8 800 080 7777 арқылы өтініш беру жолымен Мемлекеттік корпорация қызметкері тұрғылықты жерге барып жүргізеді.";
14-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) Мемлекеттік корпорацияның www.g2c.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.";
2 қосымша осы бұйрыққа 15 қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
осы бұйрықпен бекітілген "Жер учаскесіне жеке меншік құқығына актілерді ресімдеу және беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Мемлекеттік қызметті "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғам (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті беруші;
2) www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырылады.";
4-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) көрсетілетін қызметті берушіге және порталға жүгінген кезде құжаттар пакеті тапсырылған күннен бастап - 6 (алты) жұмыс күні;";
8, 9 және 10-тармақтары мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін.
Мемлекеттік қызмет жеделдетіп қызмет көрсетусіз, "электрондық кезек" тәртібінде көрсетіледі, электрондық кезекті портал арқылы броньдауға болады;
2) порталдың - жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда тәулік бойы (көрсетілген қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері өтініш жасаған жағдайда Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілген қызмет нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не: уәкілеттілігін растайтын құжат бойынша заңды тұлғаның; нотариалды расталған сенімхат бойынша жеке тұлғаның өкілетті өкілі) көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
мемлекет жер учаскесіне жеке меншік құқығын берген кезде:

"4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию";
пункт 13 изложить в следующей редакции:
"13. Услугополучателям имеющих нарушение здоровья со стойким расстройством функций организма ограничивающее его жизнедеятельность, в случае необходимости прием документов, для оказания государственной услуги, производится работником Государственной корпорации с выездом по месту жительства посредством обращения через Единый контакт-центр 1414, 8 800 080 7777.";
подпункт 2) пункта 14 изложить в следующей редакции:
"2) интернет-ресурсе Государственной корпорации: www.g2c.gov.kz.";
приложение 2 изложить в редакции согласно приложению 15 к настоящему приказу;
в стандарте государственной услуги "Изготовление и выдача актов на право частной собственности на земельный участок", утвержденном указанным приказом:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Государственная услуга оказывается Некоммерческим акционерным обществом "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее - услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее - портал).";
подпункт 1) пункта 4 изложить в следующей редакции:
"1) со дня сдачи пакета документов услугодателю, при обращении на портал - 6 (шесть) рабочих дней;";
пункты 8, 9 и 10 изложить в следующей редакции:
"8. График работы:
1) услугодателя - с понедельника по субботу включительно, в соответствии графиком работы с 9.00 часов до 20.00 часов, без перерыва на обед, кроме воскресенья и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Государственная услуга оказывается в порядке "электронной очереди" без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством портала, по местонахождению земельного участка;
2) портала - круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ, (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
9. Перечень документов необходимых для оказания государственнной услуги при обращении услугополучателя (либо уполномоченного представителя: юридического лица по документу, подтверждающий полномочия; физического лица по нотариально заверенной доверенности):
к услугодателю:
при предоставлении государством права частной собственности на земельный участок:

1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) жеке басты куәландыратын құжат (жеке басты сәйкестендіру үшін талап етіледі);
3) жергілікті атқарушы органның жер учаскесіне жеке меншік құқығын беру туралы шешімінен үзінді көшірме;
4) облыстардың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың), ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының жер қатынастары саласындағы функцияларды жүзеге асыратын құрылымдық бөлімшесі (бұдан әрі - уәкілетті орган) бекіткен жерге орналастыру жобасының көшірмесі (жерге орналастыру жобасын көрсетілетін қызметті беруші ресімдеген жағдайда, жерге орналастыру жобасын ұсыну талап етілмейді);
5) жергілікті жердегі жер учаскесінің шекараларын белгілеу жөніндегі материалдардың көшірмесі (жер учаскесінің шекараларын белгілеу бойынша жұмыстарды көрсетілетін қызметті беруші орындаған жағдайда, шекараларды белгілеу жөніндегі материалдарды ұсыну талап етілмейді);
6) жеке тұрғын үй құрылысына бөлуге арналған алаңда жер учаскелерін орналастырудың жерге орналастыру жобасы болған жағдайда, нақты жер учаскесіне арналған жерге орналастыру жобасының бір бөлігі және көрсетілген жұмыстарды орындаған ұйым беретін оның жергілікті жердегі шекараларын белгілеу жөніндегі материалдар беріледі;
7) жер учаскесін сатып алу-сату шартының көшірмесі (жер учаскесі сатылған кезде);
8) жер учаскесiнiң (мемлекет жер учаскесін сатқан кезде) сатып алу бағасын төлеу туралы төлем құжатының көшірмесі (жеке тұлғалар үшін - түбіртек, заңды тұлғалар үшін - төлем тапсырмасы);
9) жер учаскесіне жеке меншік құқығына акті дайындау үшін көрсетілетін қызметтерге ақы төлеу туралы төлем құжаты (түбіртек);
бұрын жер пайдалануға берілген жер учаскесін жеке меншікке сатып алу кезінде осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағы 1-бөлігінің 1), 2), 3), 6), 7), 8) және 9) тармақшаларында көрсетілген құжаттар ұсынылады;
бұрын жер пайдалануға берілген жер учаскесінің сәйкестендіру сипаттамалары өзгерген жағдайда осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағы 1-бөлігінің 1), 2), 3), 4), 5), 6), 7), 8) және 9) тармақшаларында көрсетілген құжаттар ұсынылады;
жер учаскесінің сәйкестендіру сипаттамаларында өзгерістер болмаған жағдайда бұрын қолданыста болған Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес берілген жер учаскесiне жеке меншiк құқығы актiciн ауыстыру кезінде осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағы 1-бөлігінің 1), 2) және 9) тармақшаларында көрсетілген құжаттар ұсынылады;
жер учаскесінің сәйкестендіру сипаттамаларында өзгерістер болмаған кезде жер учаскесіне құқық белгілейтін құжат өзгерген жағдайда, бұрын қолданыста болған Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес берілген жер учаскесiне жеке меншiк құқығы актiсін ауыстыру кезінде осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағы 1-бөлігінің 1), 2) және 9) тармақшаларында көрсетілген құжаттар және жер учаскесіне құқық белгілейтін құжаттардың көшірмесі ұсынылады.
порталға:
мемлекет жер учаскесіне жеке меншік құқығын берген кезде:

1) заявление по форме согласно приложению 4 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) документ, удостоверяющий личность (требуется для идентификации личности);
3) копия выписки из решения местного исполнительного органа о предоставлении права частной собственности на земельный участок;
4) копия землеустроительного проекта, утвержденного структурным подразделением местного исполнительного органа областей (города республиканского значения, столицы), района (города областного значения), осуществляющими функции в области земельных отношений (далее - уполномоченный орган) (в случае изготовления землеустроительного проекта услугодателем предоставление землеустроительного проекта не требуется);
5) копия материалов по установлению границ земельного участка на местности (в случае выполнения работ по установлению границ участка услугодателем, предоставление материалов по установлению границ не требуется);
6) при наличии землеустроительного проекта размещения земельных участков на площадку для отвода под индивидуальное жилищное строительство представляется часть землеустроительного проекта на конкретный земельный участок и материалы по установлению его границ на местности, выдаваемые организацией, выполнившей указанные работы;
7) копия договора купли-продажи земельного участка (при продаже земельного участка);
8) копия платежного документа о произведенной оплате выкупной цены (для физических лиц - квитанция, для юридических лиц - платежное поручение) земельного участка (при продаже земельного участка государством);
9) платежный документ (квитанцию) об оплате услуг за изготовление акта на право частной собственности на земельный участок;
при выкупе в частную собственность земельного участка, ранее предоставленного в землепользование, услугополучатель предоставляет документы, указанные в подпунктах 1), 2), 3), 6), 7), 8) и 9) части 1 пункта 9 настоящего стандарта государственной услуги;
в случае изменений идентификационных характеристик земельного участка ранее предоставленного в землепользование, услугополучатель предоставляет документы, указанные в подпунктах 1), 2), 3), 4), 5), 6), 7), 8) и 9) части 1 пункта 9 настоящего стандарта государственной услуги;
при замене акта на право частной собственности на земельный участок, выданного в соответствии с ранее действовавшим законодательством Республики Казахстан, в случае отсутствия изменений идентификационных характеристик земельного участка, услугополучатель предоставляет документы, указанные в подпунктах 1), 2) и 9) части 1 пункта 9 настоящего стандарта государственной услуги;
при замене акта на право частной собственности на земельный участок, выданного в соответствии с ранее действовавшим законодательством Республики Казахстан, в случае изменений правоустанавливающего документа на земельный участок при отсутствии изменений идентификационных характеристик земельного участка, услугополучатель предоставляет документы, указанные в подпунктах 1), 2) и 9) части 1 пункта 9 настоящего стандарта государственной услуги и копия правоустанавливающего документа на земельный участок;
на портал:
при предоставлении государством права частной собственности на земельный участок:

1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 4-қосымшаға сәйкес электрондық нысан бойынша өтінім;
2) жергілікті атқарушы органның жер учаскесіне жеке меншік құқығын беру туралы шешімінен үзіндінің электрондық көшірмесі;
3) облыстардың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың), ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының жер қатынастары саласындағы функцияларды жүзеге асыратын құрылымдық бөлімшесі (бұдан әрі - уәкілетті орган) бекіткен жерге орналастыру жобасының электрондық көшірмесі (жерге орналастыру жобасын көрсетілетін қызметті беруші ресімдеген жағдайда, жерге орналастыру жобасын ұсыну талап етілмейді);
4) жергілікті жердегі жер учаскесінің шекараларын белгілеу жөніндегі материалдардың (көрсетілетін қызметті беруші жер учаскесінің шекараларын белгілеу бойынша жұмыстарды орындаған жағдайда, шекараларды белгілеу жөніндегі материалдарды ұсыну талап етілмейді) электрондық көшірмесі;
5) жеке тұрғын үй құрылысына бөлуге арналған алаңда жер учаскелерін орналастырудың жерге орналастыру жобасы болған жағдайда, нақты жер учаскесіне арналған жерге орналастыру жобасының бір бөлігі және көрсетілген жұмыстарды орындаған ұйым беретін оның жергілікті жердегі шекараларын белгілеу жөніндегі материалдардың электрондық көшірмесі;
6) жер учаскесін сатып алу-сату шартының (жер учаскесі сатылған кезде) электрондық көшірмесі;
7) жер учаскесiнiң сатып алу бағасын төлеу туралы (мемлекет жер учаскесін сатқан кезде) төлем құжатының электрондық көшірмесі (жеке тұлғалар үшін - түбіртек, заңды тұлғалар үшін - төлем тапсырмасы);
8) жер учаскесіне жеке меншік құқығына актіні ресімдегені үшін қызметтерге ақы төленгені туралы төлем құжатының (түбіртектің) электрондық көшірмесі;
бұрын жер пайдалануға берілген жер учаскесін жеке меншікке сатып алу кезінде көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағы 2-бөлігінің 1), 2), 5), 6), 7) және 8) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды ұсынады;
бұрын жер пайдалануға ұсынылған жер учаскесінің сәйкестендіру сипаттамалары өзгерген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағы 2-бөлігінің 1), 2), 3), 4), 5), 6), 7) және 8) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды ұсынады;
бұрын қолданыста болған Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес берілген жер учаскесiне жеке меншiк құқығына жер учаскесінің сәйкестендіру сипаттамаларында өзгерістер болмаған жағдайда актi ауыстырылған кезде көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағы 2-бөлігінің 1) және 8) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды ұсынады;
бұрын қолданыста болған Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жер учаскесiне жеке меншiк құқығына берілген актi ауыстырылған кезде жер учаскесінің сәйкестендіру сипаттамаларында өзгерістер болмаған кезде құқық белгілейтін құжат өзгерген жағдайда осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағы 2-бөлігінің 1), 8) тармақшаларында көрсетілген құжаттар және жер учаскесіне құқық белгілейтін құжаттардың көшірмесі ұсынылады.
Жеке басты куәландыратын құжаттар, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді, көрсетілетін қызметті алушының ақы төлеуін растайтын құжатты ("электрондық үкімет" шлюзі арқылы төлеген жағдайда) көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының келісім алады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде:
көрсетілетін қызметті берушіге - көрсетілетін қызметті алушыға тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі;
порталға - "жеке кабинетке" мемлекеттік қызмет көрсетуге сауалдың қабылданғаны туралы мәртебе жіберіледі, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетілген хабарлама жолданады.
Көрсетілетін қызметті беруші дайын құжаттарды беруді жеке куәлік ұсынылған кезде (не: уәкілеттілігін растайтын құжат бойынша заңды тұлғаның; нотариалды расталған сенімхат бойынша жеке тұлғаның өкілетті өкілі) қолхаттың негізінде жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті беруші нәтижені бір ай бойы сақтауды қамтамасыз етеді. Көрсетілетін қызметті алушы бір ай өткеннен кейін жүгінген кезде көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға дайын құжаттарды бір жұмыс күні ішінде береді.

1) электронная заявка по форме согласно приложению 4 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) электронная копия выписки из решения местного исполнительного органа о предоставлении права частной собственности на земельный участок;
3) электронная копия землеустроительного проекта, утвержденного структурным подразделением местного исполнительного органа областей (города республиканского значения, столицы), района (города областного значения), осуществляющими функции в области земельных отношений (далее - уполномоченный орган) (в случае изготовления землеустроительного проекта услугодателем предоставление землеустроительного проекта не требуется);
4) электронная копия материалов по установлению границ земельного участка на местности (в случае выполнения работ по установлению границ участка услугодателем, предоставление материалов по установлению границ не требуется);
5) при наличии землеустроительного проекта размещения земельных участков на площадку для отвода под индивидуальное жилищное строительство представляются электронные копии части землеустроительного проекта на конкретный земельный участок и материалов по установлению его границ на местности, выдаваемые организацией, выполнившей указанные работы;
6) электронная копия договора купли-продажи земельного участка (при продаже земельного участка);
7) электронная копия платежного документа произведенной оплате выкупной цены (для физических лиц - квитанция, для юридических лиц - платежное поручение) земельного участка (при продаже земельного участка государством);
8) электронная копия платежного документа (квитанции) об оплате услуг за изготовление акта на право частной собственности на земельный участок;
при выкупе в частную собственность земельного участка, ранее предоставленного в землепользование, услугополучатель предоставляет документы, указанные в подпунктах 1), 2), 5), 6), 7) и 8) части 2 пункта 9 настоящего стандарта государственной услуги;
в случае изменений идентификационных характеристик земельного участка ранее предоставленного в землепользование, услугополучатель предоставляет документы, указанные в подпунктах 1), 2), 3), 4), 5), 6), 7) и 8) части 2 пункта 9 настоящего стандарта государственной услуги;
при замене акта на право частной собственности на земельный участок, выданного в соответствии с ранее действовавшим законодательством Республики Казахстан, в случае отсутствия изменений идентификационных характеристик земельного участка, услугополучатель предоставляет документы, указанные в подпунктах 1) и 8) части 2 пункта 9 настоящего стандарта государственной услуги;
при замене акта на право частной собственности на земельный участок, выданного в соответствии с ранее действовавшим законодательством Республики Казахстан, в случае изменений правоустанавливающего документа на земельный участок при отсутствии изменений идентификационных характеристик земельного участка, услугополучатель предоставляет документы, указанные в подпунктах 1), 8) части 2 пункта 9 настоящего стандарта государственной услуги и копия правоустанавливающего документа на земельный участок.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, документа, подтверждающего оплату услугополучателем (в случае оплаты через ПШЭП) услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Услугодатель получает согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При оказании государственной услуги услугополучатель дает согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При сдаче услугополучателем всех необходимых документов:
услугодателю - услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов;
на портал - в "личный кабинет" направляется статус о принятии запроса на оказание государственной услуги, а также уведомление с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.
Услугодателем выдача готовых документов осуществляется на основании расписки, при предъявлении удостоверения личности (либо уполномоченного представителя: юридического лица по документу, подтверждающему полномочия; физического лица по нотариально заверенной доверенности).
Услугодатель обеспечивает хранение результата в течение одного месяца. При обращении услугополучателя по истечении одного месяца, услугодатель в течение одного рабочего дня готовые документы выдает услугополучателю.

1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) жеке басты куәландыратын құжат (жеке басты сәйкестендіру үшін талап етіледі);
3) жергілікті атқарушы органның тұрақты жер пайдалану құқығын беру туралы шешімінен үзіндінің көшірмесі;
4) облыстардың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың), ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының жер қатынастары саласындағы функцияларды жүзеге асыратын құрылымдық бөлімшесі (бұдан әрі - уәкілетті орган) бекіткен жерге орналастыру жобасының көшірмесі (жерге орналастыру жобасын көрсетілетін қызметті беруші дайындаған жағдайда, жерге орналастыру жобасын ұсыну талап етілмейді);
5) жергілікті жердегі жер учаскесінің шекараларын белгілеу жөніндегі материалдардың көшірмесі (жер учаскесінің шекараларын белгілеу бойынша жұмыстарды көрсетілетін қызметті беруші орындаған жағдайда, шекараларды белгілеу жөніндегі материалдарды ұсыну талап етілмейді);
6) ақы төлеу туралы төлем құжаты (түбіртек);
жер учаскесінің сәйкестендіру сипаттамалары өзгерген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағы 1-бөлігінің 1), 2), 3), 4), 5) және 6) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды ұсынады;
жер учаскесінің сәйкестендіру сипаттамаларында өзгерістер болмаған жағдайда көрсетілетін қызметті алушы бұрын қолданыста болған Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес берілген тұрақты жер пайдалану құқығына актiсі ауыстырылған кезде осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағы 1-бөлігінің 1), 2) және 6) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды ұсынады;
жер учаскесінің сәйкестендіру сипаттамаларында өзгерістер болмаған кезде жер учаскесіне құқық белгілейтін құжат өзгерген жағдайда, бұрын қолданыста болған Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес берілген тұрақты жер пайдалану құқығына актiсi ауыстырылған кезде көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағы 1-бөлігінің 1), 2) және 6) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды ұсынады;
порталға:
мемлекет тұрақты жер пайдалану құқығын берген кезде:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша электрондық өтінім;
2) жергілікті атқарушы органның тұрақты жер пайдалану құқығын беру туралы шешімінен үзіндінің электрондық көшірмесі;
3) облыстардың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың), ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының жер қатынастары саласындағы функцияларды жүзеге асыратын құрылымдық бөлімшесі (бұдан әрі - уәкілетті орган) бекіткен жерге орналастыру жобасының (жерге орналастыру жобасын көрсетілетін қызметті беруші дайындаған жағдайда, жерге орналастыру жобасын ұсыну талап етілмейді) электрондық көшірмесі;

1) заявление, по форме согласно приложению 4 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) документ, удостоверяющий личность (требуется для идентификации личности);
3) копию выписки из решения местного исполнительного органа о предоставлении права постоянного землепользования;
4) копию землеустроительного проекта, утвержденного структурным подразделением местного исполнительного органа областей (города республиканского значения, столицы), района (города областного значения), осуществляющими функции в области земельных отношений (далее - уполномоченный орган) (в случае изготовления землеустроительного проекта услугодателем предоставление землеустроительного проекта не требуется);
5) копию материалов по установлению границ земельного участка на местности (в случае выполнения работ по установлению границ участка услугодателем, предоставление материалов по установлению границ не требуется);
6) платежный документ (квитанция) об оплате;
в случае изменений идентификационных характеристик земельного участка, услугополучатель предоставляет документы, указанные в подпунктах 1), 2), 3), 4), 5) и 6) части 1 пункта 9 настоящего стандарта государственной услуги;
при замене акта на право постоянного землепользования, выданного в соответствии с ранее действовавшим законодательством Республики Казахстан, в случае отсутствия изменений идентификационных характеристик земельного участка, услугополучатель предоставляет документы, указанные в подпунктах 1), 2) и 6) части 1 пункта 9 настоящего стандарта государственной услуги;
при замене акта на право постоянного землепользования, выданного в соответствии с ранее действовавшим законодательством Республики Казахстан, в случае изменений правоустанавливающего документа на земельный участок при отсутствии изменений идентификационных характеристик земельного участка, услугополучатель предоставляет документы, указанные в подпунктах 1), 2) и 6) части 1 пункта 9 настоящего стандарта государственной услуги;
на портал:
при предоставлении государством права постоянного землепользования:
1) электронная заявка, по форме согласно приложению 4 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) электронная копия выписки из решения местного исполнительного органа о предоставлении права постоянного землепользования;
3) электронная копия землеустроительного проекта, утвержденного структурным подразделением местного исполнительного органа областей (города республиканского значения, столицы), района (города областного значения), осуществляющими функции в области земельных отношений (далее – уполномоченный орган) (в случае изготовления землеустроительного проекта услугодателем предоставление землеустроительного проекта не требуется);

4) жергілікті жердегі жер учаскесінің шекараларын белгілеу жөніндегі материалдардың (учаскенің шекараларын белгілеу бойынша жұмыстарды көрсетілетін қызметті беруші орындаған жағдайда, шекараларды белгілеу жөніндегі материалдарды ұсыну талап етілмейді) электрондық көшірмесі;
5) ақы төлеу туралы төлем құжатының (түбіртектің) электрондық көшірмесі;
жер учаскесінің сәйкестендіру сипаттамалары өзгерген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағы 2-бөлігінің 1), 2), 3), 4) және 5) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды ұсынады;
жер учаскесінің сәйкестендіру сипаттамаларында өзгерістер болмаған жағдайда бұрын қолданыста болған Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес тұрақты жер пайдалану құқығына актiсі ауыстырылған кезде осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағы 2-бөлігінің 1) және 5) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды ұсынады;
жер учаскесінің сәйкестендіру сипаттамаларында өзгерістер болмаған кезде құқық белгілейтін құжат өзгерген жағдайда, бұрын қолданыста болған Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес тұрақты жер пайдалану құқығына актi ауыстырылған кезде осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағы 2-бөлігінің 1) және 5) тармақшаларында көрсетілетін құжаттар және жер учаскесіне құқық белгілейтін құжаттар ұсынылады.
Жеке басты куәландыратын құжаттар, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді, көрсетілетін қызметті алушының ақы төлегенін растайтын құжатты ("электрондық үкімет" шлюзі арқылы төлеген жағдайда) көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының келісім алады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде:
көрсетілетін қызметті берушіге - көрсетілетін қызметті алушыға тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі;
порталда - "жеке кабинетке" мемлекеттік қызмет көрсетуге сауалдың қабылданғаны туралы мәртебе жіберіледі, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілген қызмет нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетілген хабарлама жолданады.
Көрсетілетін қызметті беруші дайын құжаттарды беруді жеке куәлік ұсынылған кезде (не: уәкілеттілігін растайтын құжат бойынша заңды тұлғаның; нотариалды расталған сенімхат бойынша жеке тұлғаның өкілетті өкілі) қолхаттың негізінде жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті беруші нәтижені бір ай бойы сақтауды қамтамасыз етеді. Көрсетілетін қызметті алушы бір ай өткеннен кейін жүгінген кезде көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға дайын құжаттарды бір жұмыс күні ішінде береді.

4) электронная копия материалов по установлению границ земельного участка на местности (в случае выполнения работ по установлению границ участка услугодателем, предоставление материалов по установлению границ не требуется);
5) электронная копия платежного документа (квитанция) об оплате;
в случае изменений идентификационных характеристик земельного участка, услугополучатель предоставляет документы, указанные в подпунктах 1), 2), 3), 4) и 5) части 2 пункта 9 настоящего стандарта государственной услуги;
при замене акта на право постоянного землепользования, выданного в соответствии с ранее действовавшим законодательством Республики Казахстан, в случае отсутствия изменений идентификационных характеристик земельного участка, услугополучатель предоставляет документы, указанные в подпунктах 1) и 5) части 2 пункта 9 настоящего стандарта государственной услуги;
при замене акта на право постоянного землепользования, выданного в соответствии с ранее действовавшим законодательством Республики Казахстан, в случае изменений правоустанавливающего документа на земельный участок при отсутствии изменений идентификационных характеристик земельного участка, услугополучатель предоставляет документы, указанные в подпунктах 1) и 5) части 2 пункта 9 настоящего стандарта государственной услуги.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, документа, подтверждающего оплату услугополучателем (в случае оплаты через ПШЭП) услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Услугодатель получает согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При сдаче услугополучателем всех необходимых документов:
услугодателю - услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов;
на портал - в "личный кабинет" направляется статус о принятии запроса на оказание государственной услуги, а также уведомление с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.
Услугодателем выдача готовых документов осуществляется на основании расписки, при предъявлении удостоверения личности (либо уполномоченного представителя: юридического лица по документу, подтверждающему полномочия; физического лица по нотариально заверенной доверенности).
Услугодатель обеспечивает хранение результата в течение одного месяца. При обращении услугополучателя по истечении одного месяца, услугодатель в течение одного рабочего дня готовые документы выдает услугополучателю.

9. Көрсетілетін қызметті алушы (не: уәкілеттілігін растайтын құжат бойынша заңды тұлғаның; нотариалды расталған сенімхат бойынша жеке тұлғаның өкілетті өкілі) көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
мемлекет уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығын берген кезде:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актіні беруге өтініш;
2) көрсетілетін қызметті алушының не оның сенімді адамының жеке басын куәландыратын құжат (жеке басты сәйкестендіру үшін талап етіледі);
3) жергілікті атқарушы органның уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығын беру туралы шешімінен үзіндінің көшірмесі;
4) облыстардың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың), ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының жер қатынастары саласындағы функцияларды жүзеге асыратын құрылымдық бөлімшесі (бұдан әрі - уәкілетті орган) бекіткен жерге орналастыру жобасының көшірмесі (жерге орналастыру жобасын көрсетілетін қызметті беруші дайындаған жағдайда, жерге орналастыру жобасын ұсыну талап етілмейді);
5) жергілікті жердегі жер учаскесінің шекараларын белгілеу жөніндегі материалдар көшірмесі (жер учаскесінің шекараларын белгілеу бойынша жұмыстарды көрсетілетін қызметті беруші орындаған жағдайда, шекараларды белгілеу жөніндегі материалдарды ұсыну талап етілмейді);
6) жеке тұрғын үй құрылысына бөлуге арналған алаңда жер учаскелерін орналастырудың жерге орналастыру жобасы болған жағдайда, көрсетілген жұмыстарды орындаған ұйым беретін, нақты жер учаскесіне арналған жерге орналастыру жобасының бір бөлігі және оның жергілікті жердегі шекараларын белгілеу жөніндегі материалдар;
7) уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) және (немесе) уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығын сатып алу шартының көшірмесі;
8) жер учаскесіне уақытша өтеулі ұзақ мерзімді жер пайдалану (жалдау) құқығына берілген актіні дайындау үшін көрсетілетін қызметтерге ақы төленгені туралы төлем құжатының (түбіртектің) электрондық көшірмесі;
жер учаскесінің сәйкестендіру сипаттамалары өзгерген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілген қызмет стандартының 9-тармағы 1-бөлігінің 1), 2), 3), 4), 5), 6), 7) және 8) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды ұсынады;
бұрын қолданыста болған Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес берілген уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына акті ауыстырылған кезде жер учаскесінің сәйкестендіру сипаттамаларында өзгерістер болмаған жағдайда осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағы 1-бөлігінің 1), 2) және 8) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды ұсынады;
бұрын қолданыста болған Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес берілген уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына берілген акті ауыстырылған кезде жер учаскесінің сәйкестендіру сипаттамаларында өзгерістер болмаған кезде құқық белгілейтін құжат өзгерген жағдайда осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағы 1-бөлігінің 1), 2) және 8) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды ұсынады;
порталға:
мемлекет уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығын берген кезде:

9. Перечень документов необходимых для оказания государственнной услуги при обращении услугополучателя (либо уполномоченного представителя: юридического лица по документу, подтверждающий полномочия; физического лица по нотариально заверенной доверенности):
1) к услугодателю:
при предоставлении государством права временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды):
1) заявление, на выдачу акта на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды) по форме согласно приложению 4 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) документ, удостоверяющий личность услугополучателя, либо доверенного лица (требуется для идентификации личности);
3) копию выписки из решения местного исполнительного органа о предоставлении права временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды);
4) копию землеустроительного проекта, утвержденного структурным подразделением местного исполнительного органа областей (города республиканского значения, столицы), района (города областного значения), осуществляющими функции в области земельных отношений
(далее - уполномоченный орган) (в случае изготовления землеустроительного проекта услугодателем предоставление землеустроительного проекта не требуется);
5) копию материалов по установлению границ земельного участка на местности (в случае выполнения работ по установлению границ участка услугодателем, предоставление материалов по установлению границ не требуется);
6) при наличии землеустроительного проекта размещения земельных участков на площадку для отвода под индивидуальное жилищное строительство представляется часть землеустроительного проекта на конкретный земельный участок и материалы по установлению его границ на местности, выдаваемые организацией, выполнившей указанные работы;
7) копию договора временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды) и (или) выкупа право временного возмездного (долгосрочного) землепользования (аренды);
8) копию платежного документа (квитанцию) об оплате услуг за изготовление акта на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды);
в случае изменений идентификационных характеристик земельного участка, услугополучатель предоставляет документы, указанные в подпунктах 1), 2), 3), 4), 5), 6), 7) и 8) части 1 пункта 9 настоящего стандарта государственной услуги;
при замене акта на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды), выданного в соответствии с ранее действовавшим законодательством Республики Казахстан, в случае отсутствия изменений идентификационных характеристик земельного участка, услугополучатель предоставляет документы, указанные в подпунктах 1), 2) и 8) части 1 пункта 9 настоящего стандарта государственной услуги;
при замене акта на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды), выданного в соответствии с ранее действовавшим законодательством Республики Казахстан, в случае изменений правоустанавливающего документа на земельный участок при отсутствии изменений идентификационных характеристик земельного участка, услугополучатель предоставляет документы, указанные в подпунктах 1), 2) и 8) части 1 пункта 9 настоящего стандарта государственной услуги;
2) на портал:
при предоставлении государством права временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды):

1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша электрондық өтінім;
2) жергілікті атқарушы органның шешімінен уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығын беру туралы үзінді көшірменің электрондық көшірмесі;
3) облыстардың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың), ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының жер қатынастары саласындағы функцияларды жүзеге асыратын құрылымдық бөлімшесі (бұдан әрі - уәкілетті орган) бекіткен жерге орналастыру жобасының электрондық көшірмесі (жерге орналастыру жобасын көрсетілетін қызметті беруші дайындаған жағдайда, жерге орналастыру жобасын ұсыну талап етілмейді);
4) жергілікті жерге орналастыру жобасының (жерге орналастыру жобасын көрсетілетін қызметті беруші дайындаған жағдайда, жерге орналастыру жобасын ұсыну талап етілмейді) электрондық көшірмесі;
5) жеке тұрғын үй құрылысына бөлуге арналған алаңда жер учаскелерін орналастырудың жерге орналастыру жобасы болған жағдайда, көрсетілген жұмыстарды орындаған ұйым беретін, нақты жер учаскесіне арналған жерге орналастыру жобасының бір бөлігі және оның жергілікті жердегі шекараларын белгілеу жөніндегі материалдардың электрондық көшірмесі;
6) уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) және (немесе) уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығын сатып алу шартының электрондық көшірмесі;
7) уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығының актісін дайындағаны үшін көрсетілетін қызметтерге ақы төленгені туралы төлем құжатының (түбіртектің) электрондық көшірмесі;
жер учаскесінің сәйкестендіру сипаттамалары өзгерген жағдайда көрсетілген қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілген қызмет стандартының 9-тармағы 2-бөлігінің 1), 2), 3), 4), 5), 6) және 7) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды ұсынады;
жер учаскесінің сәйкестендіру сипаттамаларында өзгерістер болмаған жағдайда бұрын қолданыста болған Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес берілген уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына акті ауыстырылған кезі көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілген қызмет стандартының 9-тармағы 2-бөлігінің 1) және 7)-тармақшаларында көрсетілген құжаттарды ұсынады;
бұрын қолданыста болған Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес берілген уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына акті ауыстырылған кезде жер учаскесінің сәйкестендіру сипаттамаларында өзгерістер болмаған кезде құқық белгілейтін құжат өзгерген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілген қызмет стандартының 9-тармағы 2-бөлігінің 1) және 7) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды ұсынады;
Көрсетілетін қызметті алушы дайын құжаттарды алуға көрсетілетін қызметті берушіге бір ай өткеннен кейін жүгінген кезде, көрсетілетін қызметті беруші бір жұмыс күні ішінде дайын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға береді.
Жеке басты куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді, көрсетілетін қызметті алушының ақы төлегенін растайтын құжатты (ЭҮТШ арқылы төлеген жағдайда) көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызмет алушының келісімін алады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде:
көрсетілетін қызметті берушіге - көрсетілетін қызметті алушыға тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі;
порталда - "жеке кабинетке" мемлекеттік қызмет көрсетуге сұратудың қабылданғаны туралы мәртебе жіберіледі, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілген қызмет нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетілген хабарлама жолданады.
Көрсетілетін қызметті беруші дайын құжаттарды беруді жеке куәлік ұсынылған кезде (не нотариалды расталған сенімхаты бойынша оның өкілі) қолхаттың негізінде жүзеге асырылады.

1) электронная заявка, по форме согласно приложению 4 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) электронная копия выписки из решения местного исполнительного органа о предоставлении права временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды);
3) электронная копия землеустроительного проекта, утвержденного структурным подразделением местного исполнительного органа областей (города республиканского значения, столицы), района (города областного значения), осуществляющими функции в области земельных отношений (далее – уполномоченный орган) (в случае изготовления землеустроительного проекта услугодателем предоставление землеустроительного проекта не требуется);
4) электронная копия материалов по установлению границ земельного участка на местности (в случае выполнения работ по установлению границ участка услугодателем, предоставление материалов по установлению границ не требуется);
5) при наличии землеустроительного проекта размещения земельных участков на площадку для отвода под индивидуальное жилищное строительство представляется электронные копии части землеустроительного проекта на конкретный земельный участок и материалов по установлению его границ на местности, выдаваемые организацией, выполнившей указанные работы;
6) электронная копия договора временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды) и/или выкупа право временного возмездного (долгосрочного) землепользования (аренды);
7) электронная копия платежного документа (квитанцию) об оплате услуг за изготовление акта на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды);
в случае изменений идентификационных характеристик земельного участка, услугополучатель предоставляет документы, указанные в подпунктах 1), 2), 3), 4), 5), 6) и 7) части 2 пункта 9 настоящего стандарта государственной услуги;
при замене акта на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды), выданного в соответствии с ранее действовавшим законодательством Республики Казахстан, в случае отсутствия изменений идентификационных характеристик земельного участка, услугополучатель предоставляет документы, указанные в подпунктах 1) и 7) части 2 пункта 9 настоящего стандарта государственной услуги;
при замене акта на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды), выданного в соответствии с ранее действовавшим законодательством Республики Казахстан, в случае изменений правоустанавливающего документа на земельный участок при отсутствии изменений идентификационных характеристик земельного участка, услугополучатель предоставляет документы, указанные в подпунктах 1) и 7) части 2 пункта 9 настоящего стандарта государственной услуги.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, документа, подтверждающего оплату услугополучателем (в случае оплаты через ПШЭП) услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Услугодатель получает согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При сдаче услугополучателем всех необходимых документов:
услугодателю - услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов;
на портал - в "личный кабинет" направляется статус о принятии запроса на оказание государственной услуги, а также уведомление с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.";
Услугодателем выдача готовых документов осуществляется на основании расписки, при предъявлении удостоверения личности (либо уполномоченного представителя: юридического лица по документу, подтверждающему полномочия; физического лица по нотариально заверенной доверенности).
Услугодатель обеспечивает хранение результата в течение одного месяца. При обращении услугополучателя по истечении одного месяца, услугодатель в течение одного рабочего дня готовые документы выдает услугополучателю.

1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) көрсетілген қызметті алушының жеке басты куәландыратын құжат (жеке басты сәйкестендіру үшін қажет);
3) жергілікті атқарушы органның уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығын беру туралы шешімінен үзіндінің көшірмесі;
4) облыстардың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың), ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының жер қатынастары саласындағы функцияларды жүзеге асыратын құрылымдық бөлімшесі (бұдан әрі - уәкілетті орган) бекіткен жерге орналастыру жобасының көшірмесі (жерге орналастыру жобасын көрсетілетін қызметті беруші дайындаған жағдайда, жерге орналастыру жобасын ұсыну талап етілмейді);
5) жергілікті жердегі жер учаскесінің шекараларын белгілеу жөніндегі материалдардың көшірмесі (жер учаскесінің шекараларын белгілеу бойынша жұмыстарды көрсетілетін қызметті беруші орындаған жағдайда, шекараларды белгілеу жөніндегі материалдарды ұсыну талап етілмейді);
6) уақытша өтеусіз жер пайдалану шартының көшірмесі;
7) уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына берілетін акті дайындағаны үшін көрсетілген қызметтерге ақы төленгені туралы төлем құжатының (түбіртектің) көшірмесі;
жер учаскесінің сәйкестендіру сипаттамалары өзгерген жағдайда көрсетілген қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағы 1-бөлігінің 1), 2), 3), 4), 6) және 7) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды ұсынады;
жер учаскесінің сәйкестендіру сипаттамаларында өзгерістер болмаған жағдайда, бұрын қолданыста болған Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес берілген уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына акті ауыстырылған кезде қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілген қызмет стандартының 9-тармағы 1-бөлігінің 1), 2) және 7) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды ұсынады;
жер учаскесінің сәйкестендіру сипаттамаларында өзгерістер болмаған кезде құқық белгілейтін құжат өзгерген жағдайда, бұрын қолданыста болған Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес берілген уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына акті ауыстырылған кезде қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілген қызмет стандартының 9-тармағы 1-бөлігінің 1), 2) және 7) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды ұсынады;
порталға:
мемлекет уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығын берген кезде:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша электрондық өтінім;
2) жергілікті атқарушы органның уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығын беру туралы шешімінен үзінді көшірмесінің электрондық көшірмесі;

1) заявление, по форме согласно приложению 4 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) документ, удостоверяющий личность услугополучателя (требуется для идентификации личности);
3) копию выписки из решения местного исполнительного органа о предоставлении права временного безвозмездного землепользования;
4) копию землеустроительного проекта, утвержденного структурным подразделением местного исполнительного органа областей (города республиканского значения, столицы), района (города областного значения), осуществляющими функции в области земельных отношений (далее - уполномоченный орган) (в случае изготовления землеустроительного проекта услугодателем предоставление землеустроительного проекта не требуется);
5) копию материалов по установлению границ земельного участка на местности (в случае выполнения работ по установлению границ участка услугодателем, предоставление материалов по установлению границ не требуется);
6) копию договора временного безвозмездного землепользования;
7) копию платежного документа (квитанцию) об оплате услуг за изготовление акта на право временного безвозмездного землепользования;
в случае изменений идентификационных характеристик земельного участка, услуга услугополучатель предоставляет документы, указанные в подпунктах 1), 2), 3), 4), 6) и 7) части 1 пункта 9 настоящего стандарта государственной услуги;
при замене акта на право временного безвозмездного землепользования, выданного в соответствии с ранее действовавшим законодательством Республики Казахстан, в случае отсутствия изменений идентификационных характеристик земельного участка, услугополучатель предоставляет документы, указанные в подпунктах 1), 2) и 7) части 1 пункта 9 настоящего стандарта государственной услуги;
при замене акта на право временного безвозмездного землепользования, выданного в соответствии с ранее действовавшим законодательством Республики Казахстан, в случае изменений правоустанавливающего документа на земельный участок при отсутствии изменений идентификационных характеристик земельного участка, услугополучатель предоставляет документы, указанные в подпунктах 1), 2) и 7) части 1 пункта 9 настоящего стандарта государственной услуги;
на портал:
при предоставлении государством права временного безвозмездного землепользования:
1) электронная заявка, по форме согласно приложению 4 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) электронная копия выписки из решения местного исполнительного органа о предоставлении права временного безвозмездного землепользования;

3) облыстардың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың), ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының жер қатынастары саласындағы функцияларды жүзеге асыратын құрылымдық бөлімшесі (бұдан әрі - уәкілетті орган) бекіткен жерге орналастыру жобасының электрондық көшірмесі (жерге орналастыру жобасын көрсетілетін қызметті беруші дайындаған жағдайда, жерге орналастыру жобасын ұсыну талап етілмейді);
4) жергілікті жердегі жер учаскесінің шекараларын белгілеу жөніндегі материалдардың электрондық көшірмесі (жер учаскесінің шекараларын белгілеу бойынша жұмыстарды көрсетілетін қызметті беруші орындаған жағдайда, шекараларды белгілеу жөніндегі материалдарды ұсыну талап етілмейді);
5) уақытша өтеусіз жер пайдалану шартының электрондық көшірмесі;
6) уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына берілетін акті дайындағаны үшін қызметтерге ақы төленгені туралы төлем құжатының (түбіртектің) электрондық көшірмесі;
жер учаскесінің сәйкестендіру сипаттамалары өзгерген жағдайда көрсетілген қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілген қызмет стандартының 9-тармағы 2-бөлігінің 1), 2), 3), 4), 5) және 6) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды ұсынады;
жер учаскесінің сәйкестендіру сипаттамаларында өзгерістер болмаған жағдайда бұрын қолданыста болған Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес берілген уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығы актісін ауыстыру кезінде көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілген қызмет стандартының 9-тармағы 2-бөлігінің 1) және 6) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды ұсынады;
жер учаскесінің сәйкестендіру сипаттамаларында өзгерістер болмаған кезде құқық белгілейтін құжат өзгерген жағдайда, бұрын қолданыста болған Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес берілген уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығы актісін ауыстыру кезінде көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілген қызмет стандартының 9-тармағы 2-бөлігінің 1) және 6) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды ұсынады;
Жеке басты куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді, көрсетілетін қызметті алушының ақы төлегенін растайтын құжатты (ЭҮТШ арқылы төлеген жағдайда) көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының келісімін алады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде:
көрсетілетін қызметті берушіге - көрсетілетін қызметті алушыға тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі;
порталда - "жеке кабинетке" мемлекеттік қызмет көрсетуге сұратудың қабылданғаны туралы мәртебе жіберіледі, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілген қызмет нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетілген хабарлама жолданады.
Көрсетілетін қызметті беруші дайын құжаттарды беруді жеке куәлік ұсынылған кезде (не: уәкілеттілігін растайтын құжат бойынша заңды тұлғаның; нотариалды расталған сенімхат бойынша жеке тұлғаның өкілетті өкілі) қолхаттың негізінде жүзеге асырылады.

3) электронная копия землеустроительного проекта, утвержденного структурным подразделением местного исполнительного органа областей (города республиканского значения, столицы), района (города областного значения), осуществляющими функции в области земельных отношений (далее - уполномоченный орган) (в случае изготовления землеустроительного проекта услугодателем предоставление землеустроительного проекта не требуется);
4) электронная копия материалов по установлению границ земельного участка на местности (в случае выполнения работ по установлению границ участка услугодателем, предоставление материалов по установлению границ не требуется);
5) электронная копия договора временного безвозмездного землепользования;
6) электронная копия платежного документа (квитанции) об оплате услуг за изготовление акта на право временного безвозмездного землепользования;
в случае изменений идентификационных характеристик земельного участка, услугополучатель предоставляет документы, указанные в подпунктах 1), 2), 3), 4), 5) и 6) части 2 пункта 9 настоящего стандарта государственной услуги;
при замене акта на право временного безвозмездного землепользования, выданного в соответствии с ранее действовавшим законодательством Республики Казахстан, в случае отсутствия изменений идентификационных характеристик земельного участка, услугополучатель предоставляет документы, указанные в подпунктах 1) и 6) части 2 пункта 9 настоящего стандарта государственной услуги;
при замене акта на право временного безвозмездного землепользования, выданного в соответствии с ранее действовавшим законодательством Республики Казахстан, в случае изменений правоустанавливающего документа на земельный участок при отсутствии изменений идентификационных характеристик земельного участка, услугополучатель предоставляет документы, указанные в подпунктах 1) и 6) части 2 пункта 9 настоящего стандарта государственной услуги.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, документа, подтверждающего оплату услугополучателем (в случае оплаты через ПШЭП) услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Услугодатель получает согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При сдаче услугополучателем всех необходимых документов:
услугодателю - услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов;
на портал - в "личный кабинет" направляется статус о принятии запроса на оказание государственной услуги, а также уведомление с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.";
Услугодателем выдача готовых документов осуществляется на основании расписки, при предъявлении удостоверения личности (либо уполномоченного представителя: юридического лица по документу, подтверждающему полномочия; физического лица по нотариально заверенной доверенности).
Услугодатель обеспечивает хранение результата в течение одного месяца. При обращении услугополучателя по истечении одного месяца, услугодатель в течение одного рабочего дня готовые документы выдает услугополучателю.

"4. Мемлекеттік, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетін мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, қойылатын өзге де талаптар.";
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Тіршілік әрекетін шектейтін ағза функцияларының тұрақты бұзушылықтары бар, денсаулығы нашар көрсетілетін қызметті алушылардың мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттарын қабылдауды Бірыңғай байланыс орталығы 1414, 8 800 080 7777 арқылы өтініш беру жолымен Мемлекеттік корпорация қызметкері тұрғылықты жерге барып жүргізеді.";
14-тармақта:
3) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"3) көрсетілетін қызметті берушінің www.g2c.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.";
4) тармақша алынып тасталсын;
1-қосымша осы бұйрыққа 25-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
4-қосымша осы бұйрыққа 26-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
5-қосымша осы бұйрыққа 27-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
"Жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құнын анықтау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты осы бұйрыққа 28-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
Осы бұйрықпен бекітілген "Суарылатын егiс алқаптарын суарылмайтын алқаптар түрiне ауыстыруға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:
стандарттың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Суармалы егiстiктi алқаптардың суарылмайтын түрiне ауыстыруға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. "Суармалы егiстiктi алқаптардың суарылмайтын түрiне ауыстыруға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет).";
"Суармалы егiстiктi алқаптардың суарылмайтын түрiне ауыстыруға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына қосымша осы бұйрыққа 29-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігінің
өзгерістер мен толықтырулар енгізіліп
отырған бұйрықтарының тізбесіне
1 қосымша
"Елді мекен шегінде объект салу
үшін жер учаскесін беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
1-қосымша
нысан
Жер учакесінің жер-кадастр жоспары
Жер учаскесінің кадастрлық нөмірі ___________________________________
Мекенжайы (мекенжайының тіркеу коды) ________________________________
_____________________________________________________________________
Жердің санаты _______________________________________________________
Жер учаскесінің алаңы (гектар, шаршы метр) __________________________
Жер учаскесінің нысаналы мақсаты ____________________________________
_____________________________________________________________________
Құқық түрі __________________________________________________________
Жер учаскесін пайдалануға шектеу мен ауыртпалықтар __________________
_____________________________________________________________________
Жер учаскесінің бөлінгіштігі ________________________________________
(бөлінеді, бөлінбейді)
Жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құны немесе жер пайдалану
құқығының құны (қажет болса заңнамада көзделген жағдайларда) ________
Жоспар шекарасындағы бөгде жер учаскелері
Жоспардағы
Жоспар шекарасындағы бөгде
жер учаскелерінің
кадастрлық нөмірлері
Алаңы
(гектар, шаршы метр)
Ескертпе:
Жергілікті атқарушы органының жер-кадастр жоспары жер учаскесіне құқық беру туралы қаулысының ажырамас бөлігі болып табылады. Жер учаскесінің шекарасы жоспарының масштабында шекара нүктелерін, көрсету мүмкін болмаған кезде, олардың орналасқан жерлерін үлкен форматтағы, бірақ А-0 форматтан аспайтын парақта, жоспарға қосымша ретінде көрсетуге болады.
*Шектестіктер сипаттамасы осы жоспарды дайындау сәтінде жарамды.
Жер учаскесінің жоспары
1 Масштаб:
Шектес учаскелерді көрсету (кадастрлық нөмірлер)*:
А-дан Б-ға дейін
Б-дан В-ға дейін
В-дан Г-ге дейін
Г-ден А-ға дейін
Жер-кадастры жоспары _______________________________________________
(жер кадастрын жүргізуші ұйымның атауы)
_____________________________________________________________әзірледі
М.О. ____________ _____________________ 20___ жылғы " " _____________
(қолы) (Т.А.Ә. (ол болған кезде)
_____________________________________________________________ басшысы
(жер қатынастары жөнінде уәкілетті органның атауы)
М.О. ______________ ___________________ 20 жылғы " " ________________
(қолы) (Т.А.Ә. (ол болған кезде)
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігінің
өзгерістер мен толықтырулар енгізіліп
отырған бұйрықтарының тізбесіне
2 қосымша
"Елді мекен шегінде объект салу
үшін жер учаскесін беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
5-қосымша
нысан
_________________________________________________
(Т.А.Ә. (ол болған кезде) немесе көрсетілетін
_________________________________________
қызметті алушы ұйымның атауы көрсетілетін
_________________________________________
қызметті алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 cәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" КАҚ филиалының №__ бөлімі (мекенжайын көрсету) Сіздің "Елді мекен шегінде объект салу үшін жер учаскесін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбауыңызға байланысты, атап айтқанда, жоқ құжаттардың атауы:
жоқ құжаттардың атауы:

"4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и услугодателя";
пункт 13 изложить в следующей редакции:
"13. Услугополучателям имеющих нарушение здоровья со стойким расстройством функций организма ограничивающее его жизнедеятельность, в случае необходимости прием документов, для оказания государственной услуги, производится работником услугодателя с выездом по месту жительства посредством обращения через Единый контакт-центр 1414, 8 800 080 7777.";
в пункте 14:
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
"3) интернет-ресурсе услугодателя: www.g2c.gov.kz.";
подпункт 4) исключить;
приложение 1 изложить в редакции согласно приложению 25 к настоящему приказу;
приложение 4 изложить в редакции согласно приложению 26 к настоящему приказу;
приложение 5 изложить в редакции согласно приложению 27 к настоящему приказу;
стандарт государственной услуги "Определение кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка", изложить в редакции согласно приложению 28 к настоящему приказу;
в стандарте государственной услуги "Выдача решения на перевод орошаемой пашни в неорошаемые виды угодий", утвержденном указанным приказом:
наименование стандарта изложить в следующей редакции:
"Стандарт государственной услуги "Выдача решения на перевод орошаемой пашни в неорошаемые виды угодий";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Государственная услуга "Выдача решения на перевод орошаемой пашни в неорошаемые виды угодий" (далее - государственная услуга).";
приложение изложить в редакции согласно приложению 29 к настоящему приказу.
Приложение 1
к Перечню приказов Министерства
национальной экономики
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение 1
к стандарту государственной
услуги "Представление земельного
участка для строительства
объекта в черте населенного
пункта"
форма
Земельно-кадастровый план земельного участка
Кадастровый номер земельного участка ________________________________
Адрес (регистрационный код адреса) __________________________________
_____________________________________________________________________
Категория земель ____________________________________________________
Площадь земельного участка (гектар, кв.м.) __________________________
Целевое назначение земельного участка _______________________________
_____________________________________________________________________
Вид права ___________________________________________________________
Ограничения в использовании и обременения земельного участка ________
_____________________________________________________________________
Делимость земельного участка ________________________________________
(делимый, неделимый)
Кадастровая (оценочная) стоимость земельного участка или стоимость
права землепользования (при необходимости, в случаях, предусмотренных
законодательством)
Посторонние земельные участки в границах плана
на плане
Кадастровые номера посторонних земельных участков в границах плана
Площадь, (гектар, кв.м.)
Примечания:
Земельно-кадастровый план является неотъемлемой частью
постановления местного исполнительного органа о предоставлении права
на земельный участок. При невозможности отображения в масштабе плана
границ земельного участка характерных точек границ допускается
отображать их местоположение на листах больших форматов, но не более
формата А-0, как приложение к плану.
*Описание смежеств действительно на момент изготовления
настоящего плана.
План земельного участка
Масштаб 1:
Описание смежных участков (кадастровые номера)*:
От А до Б
От Б до В
От В до Г
От Г до А
Земельно-кадастровый план изготовлен ________________________________
_____________________________________________________________________
(наименование организации, ведущей земельный кадастр)
М.П.___________ ________________________________ "__" _______ 20__год
(подпись) (Ф.И.О. (при его наличии)
Руководитель_________________________________________________________
(наименование уполномоченного органа по земельным отношениям)
М.П.___________ ________________________________"__" _______ 20__год
(подпись) (Ф.И.О. (при его наличии)
Приложение 2
к Перечню приказов Министерства
национальной экономики
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение 5
к стандарту государственной
услуги "Представление земельного
участка для строительства
объекта в черте населенного
пункта"
форма
_______________________________
(Ф.И.О. (при его наличии), либо
_______________________________
наименование организации
_______________________________
услугополучателя)
_______________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка
об отказе в приеме документов
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан
от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", отдел №_____
филиала Государственной корпорации (указать адрес) отказывает в
приеме документов на оказание государственной услуги "Предоставление
земельного участка для строительства объекта в черте населенного
пункта" в виду представления Вами неполного пакета документов
согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги,
а именно:
Наименование отсутствующих документов:

1) ___________________________________________________________;
2) ___________________________________________________________.
"Елді мекен шегінде объект салу үшін жер учаскесін беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге арналған құжаттарды қабылдаудан бас тартады.
Осы қолхат әр тарап үшін бір-бірден 2 данада жасалды.
_______________________________________________________________
(Мемлекеттік корпорацияның жұмыскерінің Т.А.Ә. (ол болған кезде), қолы)
Орындаушы ____________________________________________________
Т.А.Ә. (ол болған кезде)
Телефон_______________________________________________________
Алдым: ________________________________ ______________________
көрсетілетін қызметті алушының қолы Т.А.Ә. (ол болған кезде)
20__ ж. "___" _________
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігінің
өзгерістер мен толықтырулар енгізіліп
отырған бұйрықтарының тізбесіне
3 қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
міндетін атқарушының
2015 жылғы 27 наурыздағы
№ 271 бұйрығына
2-қосымша
"Жердің сапалық жағдайы мен бағалау құны туралы мәліметтерін
беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. "Жердің сапалық жағдайы мен бағалау құны туралы мәліметтерін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі (бұдан әрі - Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғам (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті беруші арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар пакетін тапсырған күннен бастап - 10 (он) жұмыс күні;
2) құжаттар пакетін тапсыру үшін барынша жол берілетін күту уақыты - 15 (он бес) минут;
3) құжаттарды алу кезінде барынша жол берілетін кезек күту уақыты - 15 (он бес) минут.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі - ауыл шаруашылығы алқаптарының сапалық жағдайы (топырақтың мелиорациялық жағдайы, бонитет балы және жем-шөп алқаптарының дақылдық техникалық жағдайы) және жер учаскесінің бағалау құны туралы мәліметтер.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру нысаны: қағаз түрінде.
7. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушы) ақылы негізде көрсетіледі.

1)________________________________________;
2)________________________________________.
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для
каждой стороны. _____________________________________________________
Ф.И.О. (при его наличии) работника Государственной корпорации подпись
Исполнитель ______________________________________________ __________
Ф.И.О. (при его наличии) подпись
Телефон______________________________________________________________
Получил:____________________________ ________________________________
Ф.И.О. (при его наличии) подпись услугополучателя
"_____" ________________ 20___ г.
Приложение 3
к Перечню приказов Министерства
национальной экономики
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение 2
к приказу исполняющего
обязанности Министра национальной
экономики Республики Казахстан
от 27 марта 2015 года № 271
Стандарт государственной услуги "Предоставление сведений
о качественном состоянии и оценочной стоимости
земельного участка"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Предоставление сведений о качественном состоянии и оценочной стоимости земельного участка" (далее - государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством национальной экономики Республики Казахстан (далее - Министерство).
3. Государственная услуга оказывается некоммерческим акционерным обществом "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее - услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через услугодателя.
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) со дня сдачи пакета документов услугодателю - 10 (десять) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов - 15 (пятнадцать) минут;
3) максимально допустимое время в очереди при получении документов - 15 (пятнадцать) минут.
5. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги - сведения о качественном состоянии сельскохозяйственных угодий (мелиоративное состояние почв, балл бонитета и культуртехническое состояние кормовых угодий) и оценочной стоимости земельного участка.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
7. Государственная услуга оказывается на платной основе физическим и юридическим лицам (далее - услугополучатель).

Мемлекеттік көрсетілетін қызмет 2003 жылғы 20 маусымдағы Қазақстан Республикасы Жер кодексінің 158-бабына сәйкес жер учаскесінің сапалық жағдайы мен бағалау құны туралы мәліметтерді ұсыну үшін мемлекеттік көрсетілетін қызметтің құны "Жердің сапалық жағдайы мен бағалау құны туралы мәліметтерін беру" мемлекеттік қызметін көрсету бойынша жұмыс құнының есебі бойынша осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес мөлшерде есептеледі.
Жер учаскесінің сапалық жағдайы мен бағалау құны туралы мәліметтерді ұсыну ақысы қолма қол және қолма қол ақшасыз нысанда екінші деңгейдегі банктер арқылы жүзеге асыралады.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жексенбі және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, жұмыс кестесіне үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз, кезек күту тәртібінде жер учаскесінің тұрған жері бойынша көрсетіледі.
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не: уәкілеттілігін растайтын құжат бойынша заңды тұлғаның; нотариалды расталған сенімхат бойынша жеке тұлғаның өкілетті өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
көрсетілетін қызметті алушының жеке басты куәландыратын құжаты (жеке басты сәйкестендіру үшін талап етіледі);
жер таңдау актісінің көшірмесі және (немесе) жер учаскесін орналастыру схемасы;
көрсетілетін қызметке ақы төленгені туралы түбіртек.
Жеке басты куәландыратын құжаттар, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу), жер учаскесіне құқығын растайтын құжаттар, жер учаскесіне сәйкестендіру құжаттары туралы мәліметтер көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерінен "электрондық үкімет" шлюзы арқылы алады.
Құжаттардың қабылданған күні мен уақыты, қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні, нәтижені алу мерзімі мен орны көрсетілген талон - көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды қабылдауын растау болып табылады.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының келісімін алады.
3. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі

Стоимость государственной услуги за предоставление сведений о качественном состоянии и оценочной стоимости земельного участка в соответствии со статьей 158 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года исчисляется согласно расчета стоимости работ по оказанию государственной услуги "Предоставление сведений о качественном состоянии и оценочной стоимости земельного участка" согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги.
Оплата за предоставление сведений о качественном состоянии и оценочной стоимости земельного участка осуществляется в наличной или безналичной форме через банки второго уровня.
8. График работы услугодателя - с понедельника по субботу включительно, в соответствии с графиком работы с 9.00 до 20.00 часов, без перерыва на обед за исключением воскресенья и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания, по местонахождению земельного участка.
9. Перечень документов необходимых для оказания государственнной услуги при обращении услугополучателя (либо уполномоченного представителя: юридического лица по документу, подтверждающий полномочия; физического лица по нотариально заверенной доверенности):
заявление по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
документ, удостоверяющего личность услугополучателя (требуется для идентификации личности);
копия акта выбора и (или) схема размещения земельного участка;
квитанцию об оплате государственной услуги.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, правоустанавливающих и идентификационных документов услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Подтверждением принятия документов услугодателем является - талон с указанием даты и времени, фамилии и инициалов лица, принявшего документы, срока и места получения результата.
Услугодатель получает согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам
оказания государственных услуг

10. Министрліктің, көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі лауазымды тұлғаларының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану: көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына беріледі.
Шағым жазбаша нысанда пошта арқылы не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы қолма-қол қабылданады.
Шағымның көрсетілетін қызметті берушінің, Министрліктің кеңсесінде қабылданғанын растау тіркеу (мөртаңба, кіріс нөмірі және тіркеу нөмірі шағымның екінші данасына немесе шағымға ілеспе хатқа қойылады) болып табылады.
Шағымда:
1) жеке тұлғаның - оның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), пошталық мекенжайы;
2) заңды тұлғаның - оның атауы, пошталық мекенжайы, шығыс нөмірі мен күні көрсетіледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады. Шағымды қарау нәтижелері туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті алушыға пошта байланысы арқылы жіберіледі не көрсетілетін қызметті берушінің Министрліктің кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен шағымы оның тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
11. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайларда, мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызметтің ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
12. Тіршілік әрекетін шектейтін ағза функцияларының тұрақты бұзушылықтары бар, денсаулығы нашар көрсетілетін қызметті алушылардың мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттарын қабылдауды Бірыңғай байланыс орталығы 1414, 8 800 080 7777 арқылы өтініш беру жолымен Мемлекеттік корпорация қызметкері тұрғылықты жерге барып жүргізеді.
13. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары:
1) Министрліктің www.economy.gov.kz интернет-ресурсында;
2) көрсетілетін қызметті берушінің ғимараттарындағы стенділерде;
3) көрсетілетін қызметті берушінің www.g2c.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.

10. Обжалование решений, действий (бездействия) Министерства, услугодателя и (или) его должностных лиц, по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя.
Жалобы принимаются в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя или Министерства.
Подтверждением принятия жалобы в канцелярии услугодателя, Министерства, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или в сопроводительном письме к жалобе).
В жалобе:
1) физического лица - указываются его фамилия, имя, отчество (при его наличии), почтовый адрес;
2) юридического лица - его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, Министерства, подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю посредством почтовой связи либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя, Министерства.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
11. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой
через услугодателя
12. Услугополучателям имеющих нарушение здоровья со стойким расстройством функций организма ограничивающее его жизнедеятельность, в случае необходимости прием документов, для оказания государственной услуги, производится работником услугодателя с выездом по месту жительства посредством обращения через Единый контакт-центр 1414, 8 800 080 7777.
13. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) интернет-ресурсе Министерства: www.economy.gov.kz;
2) стендах в зданиях услугодателя;
3) интернет-ресурсе услугодателя: www.g2c.gov.kz.

14. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде мемлекеттік қызметті көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты алу мүмкіндігі бар.
15. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтерінің байланыс телефондары: 8 (7172) 74-21-98. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі Бірыңғай байланыс орталығы 1414, 8 800 080 7777.
"Жерлердің сапалық жағдайы және
жер учаскесінің бағалау құны
туралы мәліметтерін беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
1-қосымша
"Жерлердің сапалық жағдайы және жер учаскесінің бағалау құны туралы мәліметтерін беру" мемлекеттік қызметін көрсету бойынша жұмыс құнының есебі
Өлшем бірлігі: 50 га дейінгі жер учаскесі
Р/с №№
Жұмыс түрлері
Бағасы, теңге (ҚҚС-сыз)
Учаскенің алаңына байланысты жұмыс құнын арттыру коэффициенті
1
2
3
4
I. Жер учаскесінің сапалық жағдайы туралы мәліметтер беру
1
Өтінім қабылдау. Жұмыстарды орындау үшін материалдарды іріктеу

14. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
15. Контактные телефоны справочных служб услугодателя по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 74-21-98. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 1
к стандарту государственной
услуги "Предоставление сведений
о качественном состоянии и
оценочной стоимости
земельного участка"
форма
Расчет стоимости работ по оказанию государственной услуги
"Предоставление сведений о качественном состоянии
и оценочной стоимости земельного участка"
Единица измерения: земельный участок до 50 га.
№ п.п.
Виды работ
Стоимость, тенге (без учета НДС)
Коэффициент повышения стоимости работ в зависимости от площади участка
I. Предоставление сведений о качественном состоянии земельного участка
1
Прием заявки. Подбор материалов для выполнения работ.

734
5
Баспа өнімдерін дайындау
303
-
Барлығы:
7886
II. Жер учаскесінің бағалау құнын айқындау, мәліметтер беру
100 га дейін
I санат - 9 366
II санат - 11 178
III санат - 12 160
IV санат - 13 067
V санат - 13 973
1,15-тен 500 га дейін
1,45-тен 1000 га дейін
2,6-дан 5000 га дейін
экстраполяция – 5000 га жоғары
"Жердің сапалық жағдайы мен
бағалау құны туралы мәліметтерін
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
2-қосымша
нысан
_______________________________________
(көрсетілетін қызметті берушінің атауы)
филиалының басшысы
_______________________________________
(Т.А.Ә. (ол болған кезде)
_______________________________________
(жеке тұлғаның Т.А.Ә. (ол болған кезде)
_______________________________________
не заңды тұлғаның толық атауы)
_______________________________________
(жеке немесе заңды тұлғаның жекебасын
_______________________________________
куәландыратын құжаттың деректемелері,
_______________________________________
байланыс телефоны, мекенжайы)
Жер учаскесінің сапалық жағдайы мен бағалау құны туралы
мәліметтер беруге өтініш
_____________________________________________________________________
(жер учаскесінің кадастрлық нөмірі)
_____ гектар алаңында _______________________________________________
(жер учаскесінің (орналасқан жері) мекенжайы)
___________________________________________________________мекенжай
бойынша орналасқан жер учаскесінің сапалық жағдайы мен бағалау құны туралы мәлімет беруді сұраймын.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Өтініш беруші _______________________________________________________
(жеке тұлғаның Т.А.Ә. (ол болған кезде)
_____________________________________________________________________
немесе заңды тұлғаның не уәкілетті тұлғаның атауы)
20___ж. "____"________________ __________
күні (қолы)
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігінің
өзгерістер мен толықтырулар енгізіліп
отырған бұйрықтарының тізбесіне
4 қосымша
"Жер учаскесінің тиесілілігі
туралы ақпарат беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
2-қосымша
нысан
__________________________________________
(ұйым атауы) филиалының басшысы
__________________________________________
(Т.А.Ә. (ол болған кезде)
__________________________________________
(жеке тұлғаның Т.А.Ә. (ол болған кезде)
ЖСН______________________________________
не заңды тұлғаның толық атауы)
БСН______________________________________
(жеке немесе заңды тұлғаның жеке
__________________________________________
басын куәландыратын құжаттың
__________________________________________
деректемелері, байланыс телефоны,
__________________________________________
мекенжайы)
Өтініш
Сізден жер учаскесінің тиесілілігі туралы ақпарат беруді сұраймын.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
20__ж. "____" ____________________ __________________________
күні (қолы)
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігінің
өзгерістер мен толықтырулар енгізіліп
отырған бұйрықтарының тізбесіне
5 қосымша
"Жер учаскесінің тиесілілігі
туралы ақпарат беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
3-қосымша
нысан
_________________________________________
(Т.А.Ә. (ол болған кезде) немесе көрсетілетін
__________________________________
қызметті алушы ұйымның атауы көрсетілетін
__________________________________
қызметті алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 cәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" КАҚ филиалының №__ бөлімі (мекенжайын көрсету) Сіздің "Жер учаскесінің тиесілілігі туралы ақпарат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбауыңызға байланысты, атап айтқанда, жоқ құжаттардың атауы:

734
5
Изготовление печатной продукции.
303
-
Всего:
7886
II. Определение оценочной стоимости земельного участка, предоставление сведений.
до 100 га
I категория - 9 366;
II категория - 11 178;
III категория - 12 160;
IV категория - 13 067;
V категория - 13 973
1,15 - до 500 га;
1,45 - до 1000 га;
2,6 - до 5000 га;
экстраполяция – свыше 5000 га
Приложение 2
к стандарту государственной
услуги "Предоставление сведений
о качественном состоянии и
оценочной стоимости
земельного участка"
форма
Руководителю
____________________________________
(наименование услугодателя
____________________________________
Ф.И.О. (при его наличии)
от
____________________________________
Ф.И.О. (при его наличии)
физического лица
ИИН_________________________________
либо полное наименование
юридического лица
БИН_________________________________
реквизиты документа, удостоверяющего
____________________________________
личность физического или юридического
____________________________________
лица, контактный телефон, адрес
Заявление
на предоставление сведений о качественном состоянии
и оценочной стоимости земельного участка
Прошу Вас представить сведения о качественном состоянии и
оценочной стоимости земельного участка, расположенного по
адресу:______________________________________________________________
(адрес (местонахождение) земельного участка)
____________________________________________ на площади ________ га.
(кадастровый номер земельного участка)
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую
законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Заявитель____________________________________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии) физического или наименование
___________________________________________________ _________________
юридического лица либо уполномоченного лица) (подпись)
"____"__________20___ года.
(дата)
Приложение 4
к Перечню приказов Министерства
национальной экономики
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Представление информации
о принадлежности земельного
участка"
форма
Руководителю
__________________________________________
(наименование организации)
__________________________________________
от _______________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии) физического лица
ИИН_______________________________________
либо полное наименование
БИН_______________________________________
юридического лица)
__________________________________________
(реквизиты документа, удостоверяющего
__________________________________________
личность физического или юридического
__________________________________________
лица, контактный телефон, адрес)
Заявление
Прошу Вас представить информацию о принадлежности земельного
участка.
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую
законом тайну, содержащихся в информационных системах.
_______________ "___"________20__г
(подпись)
Приложение 5
к Перечню приказов Министерства
национальной экономики
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
"Представление информации
о принадлежности земельного
участка"
форма
_______________________________
(Ф.И.О. (при его наличии), либо
_______________________________
наименование организации
_______________________________
услугополучателя)
_______________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка
об отказе в приеме документов
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан
от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", отдел №__ филиала
НАО "Правительство для граждан "Государственная корпорация" (указать
адрес) отказывает в приеме документов на оказание государственной
услуги "Представление информации о принадлежности земельного участка"
в виду представления Вами неполного пакета документов согласно
перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, а
именно:
Наименование отсутствующих документов:

1)_____________________________________________________;
2)_____________________________________________________;
3)_____________________________________________________.
"Жер учаскесінің тиесілілігі туралы ақпарат беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге арналған құжаттарды қабылдаудан бас тартады.
Осы қолхат әр тарапқа бір-бірден 2 данада жасалды.
_______________________________________________________________
(Мемлекеттік корпорациясы қызметкерінің Т.А.Ә. (ол болған кезде), қолы)
Орындаушы Т.А.Ә. (ол болған кезде) ____________________________
Телефон________________________________________________________
Алдым: Т.А.Ә. (ол болған кезде), көрсетілетін қызметті алушының қолы
"___" _________ 20__ ж.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігінің
өзгерістер мен толықтырулар енгізіліп
отырған бұйрықтарының тізбесіне
6 қосымша
"Жер учаскесіне кадастрлық
ақпарат беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
2-қосымша
нысан
__________________________________________
(ұйым атауы) филиалының басшысы
__________________________________________
(Т.А.Ә. (ол болған кезде)
__________________________________________
(жеке тұлғаның Т.А.Ә. (ол болған кезде)
ЖСН______________________________________
не заңды тұлғаның толық атауы)
БСН______________________________________
(жеке немесе заңды тұлғаның жеке
__________________________________________
басын куәландыратын құжаттың
__________________________________________
деректемелері, байланыс телефоны,
__________________________________________
мекенжайы)
Өтініш
Сізден жер учаскесіне кадастрлық ақпарат беруді сұраймын.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
20__ж. "____" ____________________ __________________________
күні (қолы)
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігінің
өзгерістер мен толықтырулар енгізіліп
отырған бұйрықтарының тізбесіне
7 қосымша
"Жер учаскесіне кадастрлық
ақпарат беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
3-қосымша
нысан
_________________________________________
(Т.А.Ә. (ол болған кезде) немесе көрсетілетін
__________________________________
қызметті алушы ұйымның атауы көрсетілетін
__________________________________
қызметті алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 cәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" КАҚ филиалының №__ бөлімі (мекенжайын көрсету) Сіздің "Жер учаскесіне кадастрлық ақпарат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбауыңызға байланысты, атап айтқанда, жоқ құжаттардың атауы:

1)________________________________________;
2)________________________________________.
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для
каждой стороны.
______________________________________________________ ____________
Ф.И.О. (при его наличии) (работника услугодателя) (подпись)
Исполнитель__________________________________ _________________
Ф.И.О. (при его наличии) (подпись)
Телефон________________________________________________________
Получил:_________________________ _____________________________
Ф.И.О. (при его наличии) подпись услугополучателя
"_____" ________________ 20___ г.
Приложение 6
к Перечню приказов Министерства
национальной экономики
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Представление кадастровой
информации на земельный участок"
форма
Руководителю
__________________________________________
(наименование организации)
__________________________________________
от _______________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии) физического лица
ИИН_______________________________________
либо полное наименование
БИН_______________________________________
юридического лица)
__________________________________________
(реквизиты документа, удостоверяющего
__________________________________________
личность физического или юридического
__________________________________________
лица, контактный телефон, адрес)
Заявление
Прошу Вас представить кадастровую информацию на земельный
участок.
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую
законом тайну, содержащихся в информационных системах.
_______________ "___"________20__г
(подпись)
Приложение 7
к Перечню приказов Министерства
национальной экономики
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
"Представление кадастровой
информации на земельный участок"
форма
_______________________________
(Ф.И.О. (при его наличии), либо
_______________________________
наименование организации
_______________________________
услугополучателя)
_______________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка
об отказе в приеме документов
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан
от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", отдел №__ филиала
НАО "Правительство для граждан "Государственная корпорация" (указать
адрес) отказывает в приеме документов на оказание государственной
услуги "Представление кадастровой информации на земельный участок" в
виду представления Вами неполного пакета документов согласно перечню,
предусмотренному стандартом государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:

1) ___________________________________________________________;
2) ___________________________________________________________;
3) ___________________________________________________________.
"Жер учаскесіне бастапқы құқық белгілейтін құжат туралы ақпарат беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге арналған құжаттарды қабылдаудан бас тартады.
Осы қолхат әр тарапқа бір-бірден 2 данада жасалды.
_______________________________________________________________
(Мемлекеттік корпорациясы қызметкерінің Т.А.Ә. (ол болған кезде), қолы)
Орындаушы Т.А.Ә. (ол болған кезде)_____________________________
Телефон________________________________________________________
Алдым: Т.А.Ә. (ол болған кезде), көрсетілетін қызметті алушының қолы
"___" _________ 20__ ж.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігінің
өзгерістер мен толықтырулар енгізіліп
отырған бұйрықтарының тізбесіне
12 қосымша
"Мемлекет жеке меншікке сататын
нақты жер учаскелерінің кадастрлық
(бағалау) құнын бекіту" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
3-қосымша
нысан
_________________________________________
(Т.А.Ә. (ол болған кезде) немесе көрсетілетін
__________________________________
қызметті алушы ұйымның атауы көрсетілетін
__________________________________
қызметті алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 cәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" КАҚ филиалының №__ бөлімі (мекенжайын көрсету) Сіздің "Мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын бекіту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбауыңызға байланысты, атап айтқанда, жоқ құжаттардың атауы:
1) ___________________________________________________________;
2) ___________________________________________________________;
3) ___________________________________________________________.
"Мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын бекіту" мемлекеттік қызмет көрсетуге арналған құжаттарды қабылдаудан бас тартады.
Осы қолхат әр тарапқа бір-бірден 2 данада жасалды.
_______________________________________________________________
(Мемлекеттік корпорациясы қызметкерінің Т.А.Ә. (ол болған кезде), қолы)
Орындаушы Т.А.Ә. (ол болған кезде)_____________________________
Телефон________________________________________________________
Алдым: Т.А.Ә. (ол болған кезде), көрсетілетін қызметті алушының қолы
"___" _________ 20__ ж.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігінің
өзгерістер мен толықтырулар енгізіліп
отырған бұйрықтарының тізбесіне
13 қосымша
"Жер учаскелерін қалыптастыру
жөнінде жерге орналастыру
жобаларын бекіту" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
2-қосымша
нысан
_________________________________________
(Т.А.Ә. (ол болған кезде) немесе көрсетілетін
__________________________________
қызметті алушы ұйымның атауы көрсетілетін
__________________________________
қызметті алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 cәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" КАҚ филиалының №__ бөлімі (мекенжайын көрсету) Сіздің "Жер учаскелерін қалыптастыру жөнінде жерге орналастыру жобаларын бекіту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбауыңызға байланысты, атап айтқанда, жоқ құжаттардың атауы:

1)________________________________________;
2)________________________________________.
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для
каждой стороны.
______________________________________________________ ______________
Ф.И.О. (при его наличии) (работника услугодателя) (подпись)
Исполнитель__________________________________ _________________
Ф.И.О. (при его наличии) (подпись)
Телефон________________________________________________________
Получил:_________________________ _____________________________
Ф.И.О. (при его наличии) подпись услугополучателя
"_____" ________________ 20___ г.
Приложение 12
к Перечню приказов Министерства
национальной экономики
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
"Утверждение кадастровой (оценочной)
стоимости конкретных земельных
участков, продаваемых в частную
собственность государством"
форма
_______________________________
(Ф.И.О. (при его наличии), либо
_______________________________
наименование организации
_______________________________
услугополучателя)
_______________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка
об отказе в приеме документов
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан
от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", отдел №__ филиала
НАО "Правительство для граждан "Государственная корпорация" (указать
адрес) отказывает в приеме документов на оказание государственной
услуги "Утверждение кадастровой (оценочной) стоимости конкретных
земельных участков, продаваемых в частную собственность государством"
в виду представления Вами неполного пакета документов согласно
перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, а
именно:
Наименование отсутствующих документов:
1)________________________________________;
2)________________________________________.
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для
каждой стороны.
______________________________________________________ ______________
Ф.И.О. (при его наличии) (работника услугодателя) (подпись)
Исполнитель__________________________________ _________________
Ф.И.О. (при его наличии) (подпись)
Телефон________________________________________________________
Получил:_________________________ _____________________________
Ф.И.О. (при его наличии) подпись услугополучателя
"_____" ________________ 20___ г.
Приложение 13
к Перечню приказов Министерства
национальной экономики
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Утверждение землеустроительных
проектов по формированию
земельных участков"
форма
_______________________________
(Ф.И.О. (при его наличии), либо
_______________________________
наименование организации
_______________________________
услугополучателя)
_______________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка
об отказе в приеме документов
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан
от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", отдел №__ филиала
НАО "Правительство для граждан "Государственная корпорация" (указать
адрес) отказывает в приеме документов на оказание государственной
услуги "Утверждение землеустроительных проектов по формированию
земельных участков" в виду представления Вами неполного пакета
документов согласно перечню, предусмотренному стандартом
государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:

1) ___________________________________________________________;
2) ___________________________________________________________;
3) ___________________________________________________________.
"Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскелерін пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге арналған құжаттарды қабылдаудан бас тартады.
Осы қолхат әр тарапқа бір-бірден 2 данада жасалды.
_______________________________________________________________
(Мемлекеттік корпорациясы қызметкерінің Т.А.Ә. (ол болған кезде), қолы)
Орындаушы Т.А.Ә. (ол болған кезде)_____________________________
Телефон________________________________________________________
Алдым: Т.А.Ә. (ол болған кезде), көрсетілетін қызметті алушының қолы
"___" _________ 20__ ж.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігінің
өзгерістер мен толықтырулар енгізіліп
отырған бұйрықтарының тізбесіне
16 қосымша
"Жер учаскесіне жеке меншік
құқығына актілерді ресімдеу
және беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
1-қосымша
нысан
"ГЕРБ"
Жер учаскесіне жеке меншік құқығын беретін
Акт
на право частной собственности на земельный участок
№ ____
Жер учаскесінің кадастрлық нөмірі ___________________________________
Жер учаскесіне жеке меншік құқығы ___________________________________
(ортақ бірлескен, ортақ үлестік)
Жер учаскесінің алаңы __________ га.
Жердің санаты _______________________________________________________
Жер учаскесін нысаналы тағайындау ___________________________________
Жер учаскесін пайдаланудағы шектеулер мен ауыртпалықтар _____________
Жер учаскесінің бөлінуі _____________________________________________
(бөлінеді, бөлінбейді)
Кадастровый номер земельного участка ________________________________
Право частной собственности на земельный участок ____________________
(общее совместное, общее долевое)
Площадь земельного участка _____________ га.
Категория земель ____________________________________________________
Целевое назначение земельного участка _______________________________
Ограничения в использовании и обременения земельного участка ________
Делимость земельного участка ________________________________________
(делимый, неделимый)
№ ____
Жер учаскесінің жоспары
План земельного участка
Учаскенің мекен жайы, мекен жайының тіркеу коды (ол бар болған кезде)
Адрес, регистрационный код адреса (при его наличии) участка
_______________________________
_______________________________
_______________________________
_______________________________
_______________________________
план ЗУ (svg)
Масштаб 1: __________________________________
Сызықтардың өлшемін шығару
Выноска мер линий
(svg)
Бұрылыстардағы нүктелердің №
№ поворотных точек
Сызықтардың өлшемі Меры линий
(svg)
Шектесу учаскелерінің кадастрлық нөмірлері (жер санаттары)*
Кадастровые номера (категории земель) смежных участков*:
Нүктеден / От
Нүктеге дейін/До
Сипаттамасы/Описание
А
Б
Жоспар шегіндегі бөтен жер учаскелері
Посторонние земельные участки в границах плана
Жоспардағы №
№ на плане
Жоспар шегіндегі бөтен жер учаскелерінің кадастрлық нөмірлері
Кадастровые номера посторонних земельных участков в границах плана
Алаңы, га
Площадь, га
Осы акт _____________________________________________________ жасалды (жер кадастрын жүргізетін ұйымның атауы)
Настоящий акт изготовлен _____________________________________
(наименование организации, ведущей земельный кадастр)
Осы актіні беру туралы жазба жер учаскесіне меншіктік құқығын, жер пайдалану құқығын беретін актілер жазылатын кітапта № _______________ болып жазылды
Қосымша:
Запись о выдаче настоящего акта произведена в книге записей актов на право собственника на земельный участок, право землепользования за № ______________________
Приложение:___
Дата ___________
*Шектесулерді сипаттау жөніндегі ақпарат жер учаскесіне сәйкестендіру құжатын дайындаған сәтте күшінде
*Описание смежеств действительно на момент изготовления идентификационного документа на земельный участок
Жер учаскесіне жеке
меншік құқығын беру
актісіне қосымша
Жер учаскесі шекарасында ерекше режимде
пайдаланылатын жер учаскелердің тізімі
(кадастрлық нөмірі __________________)
Перечень земельных участков с особым режимом
использования в границах земельного участка
(кадастровый номер _____________________________)
Сызбадағы учаскенің №
№ участка на чертеже
Жерді ерекше режимде пайдаланылатын аумақтардың атауы (санитарлық-қорғау аймақтары, ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың жері су қорғау мақсатындағы және т.б. жерлер).
Наименование территорий с особым режимом использования земель (санитарно-защитные зоны, земли особоохраняемых природных территорий, водоохранного назначения и т.д.)
Жалпы алаңы, га
Общая площадь, га
Оның ішінде ауыл шаруашылық алқаптары
В том числе сельскохозяйственных угодий
Оның ішінде егістіктер
Из них пашни
Жер пайдаланудың белгіленген режимі Установленный режим использования земель
Басшы _________________________________________________________
(жер қатынастары жөніндегі өкілетті органның атауы)
Күні_______________
Руководитель ________________________________________________________
(наименование уполномоченного органа по земельным отношениям)
Дата _______________
Басшы _______________________________________________________________
(қорғау аймағын белгілеуге мүдделі органның атауы)
Күні _______________
Руководитель ________________________________________________________
(наименование органа, заинтересованного в установлении охранной зоны)
Дата _______________
Жер учаскесіне жеке
меншік құқығын беру
актісіне қосымша
Жер учаскесі шекарасында ерекше режимде пайдаланылатын жер учаскелердің тізімі
(кадастрлық нөмірі _____________________________)
Перечень земельных участков с особым режимом использования в
границах земельного участка
(кадастровый номер _____________________________)
Сызбадағы учаске № № участка на чертеже
Жерлері ерекше режиммен пайдаланылатын аумақтардың атауы (санитариялық-қорғау аймақтары, ерекше қорғалатын табиғат аумақтарының, су қорғау мақсатындағы және тағы басқа жерлер)
Наименование территорий с особым режимом использования земель (санитарно-защитные зоны, земли особоохраняемых природных территорий, водоохранного назначения и т.д.)
Жалпы алаңы,
га
Общая площадь, га
Оның ішінде ауыл шаруашылық алқаптары
В том числе сельскохозяйственных угодий
Оның ішінде
егістіктер Из них пашни
Жер пайдаланудың белгіленген режимі
Установленный режим использования земель
Басшы _______________________________________________________________
(жер қатынастары жөніндегі өкілетті органның атауы)
Күні_______________
Руководитель ________________________________________________________
(наименование уполномоченного органа по земельным отношениям)
Дата _______________
Басшы _______________________________________________________________
(қорғау аймағын белгілеуге мүдделі органның атауы)
Күні _______________
Руководитель ________________________________________________________
(наименование органа, заинтересованного в установлении охранной зоны)
Дата _______________
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігінің
өзгерістер мен толықтырулар енгізіліп
отырған бұйрықтарының тізбесіне
17 қосымша
"Жер учаскесіне жеке меншік
құқығына актілерді ресімдеу және
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
4-қосымша
_________________________________________
(кадастрды жүргізетін ұйымның атауы)
филиалының, бөлімшесінің басшысы
_________________________________________
(Т.А.Ә. (ол болған кезде)
_________________________________________
(жеке тұлғаның Т.А.Ә. (ол болған кезде
_________________________________________
не заңды тұлғаның толық атауы)
_________________________________________
(ЖСН (БСН), жеке немесе заңды тұлғаның жеке
_________________________________________
басын куәландыратын құжаттың
_________________________________________
деректемелері, байланыс телефоны,
_________________________________________
мекенжайы)
Жер учаскесіне жеке меншік құқығына актіні беру туралы
өтініш
___________________________________________________________берілген,
(жер учаскесінің нысаналы мақсаты)
____________________________________________________________________
(жер учаскесінің (орналасқан жері) мекенжайы)
__________________________________________________ мекенжайы бойынша
орналасқан жер учаскесіне жеке меншік құқығына актіні беруді сұраймын.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім беремін.
Күні __________ Өтініш беруші ________________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты
____________________________________________________________________
(ол болған кезде) немесе заңды тұлғаның не уәкілетті тұлғаның атауы, қолы)
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігінің
өзгерістер мен толықтырулар енгізіліп
отырған бұйрықтарының тізбесіне
18 қосымша
"Жер учаскесіне жеке меншік
құқығына актілерді ресімдеу және
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
5-қосымша
_________________________________________
(Т.А.Ә. (ол болған кезде) немесе көрсетілетін
__________________________________
қызметті алушы ұйымның атауы көрсетілетін
__________________________________
қызметті алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 cәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" КАҚ филиалының №__ бөлімі (мекенжайын көрсету) Сіздің "Жер учаскесіне жеке меншік құқығына актілерді ресімдеу және беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбауыңызға байланысты, атап айтқанда, жоқ құжаттардың атауы:

1)________________________________________;
2)________________________________________.
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для каждой стороны.
______________________________________________________ ____________
Ф.И.О. (при его наличии) (работника услугодателя) (подпись)
Исполнитель__________________________________ _________________
Ф.И.О. (при его наличии) (подпись)
Телефон________________________________________________________
Получил:_________________________ _____________________________
Ф.И.О. (при его наличии) подпись услугополучателя
"_____" ________________ 20___ г.
Приложение 16
к Перечню приказов Министерства
национальной экономики
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение 1
к стандарту государственной
услуги "Изготовление и выдача
актов на право частной
собственности на земельный участок"
форма
"ГЕРБ"
Жер учаскесіне жеке меншік құқығын беретін
Акт
на право частной собственности на земельный участок
№ ____
Жер учаскесінің кадастрлық нөмірі ___________________________________
Жер учаскесіне жеке меншік құқығы ___________________________________
(ортақ бірлескен, ортақ үлестік)
Жер учаскесінің алаңы __________ га.
Жердің санаты _______________________________________________________
Жер учаскесін нысаналы тағайындау ___________________________________
Жер учаскесін пайдаланудағы шектеулер мен ауыртпалықтар _____________
Жер учаскесінің бөлінуі _____________________________________________
(бөлінеді, бөлінбейді)
Кадастровый номер земельного участка ________________________________
Право частной собственности на земельный участок ____________________
(общее совместное, общее долевое)
Площадь земельного участка _____________ га.
Категория земель ____________________________________________________
Целевое назначение земельного участка _______________________________
Ограничения в использовании и обременения земельного участка ________
Делимость земельного участка ________________________________________
(делимый, неделимый)
№ ____
Жер учаскесінің жоспары
План земельного участка
Учаскенің мекен жайы, мекен жайының тіркеу коды (ол бар болған кезде)
Адрес, регистрационный код адреса (при его наличии) участка
_______________________________
_______________________________
_______________________________
_______________________________
_______________________________
план ЗУ (svg)
Масштаб 1: __________________________________
Сызықтардың өлшемін шығару
Выноска мер линий
(svg)
Бұрылыстардағы нүктелердің №
№ поворотных точек
Сызықтардың өлшемі
Меры линий
(svg)
Шектесу учаскелерінің кадастрлық нөмірлері (жер санаттары)*
Кадастровые номера (категории земель) смежных участков*:
Нүктеден / От
Нүктеге дейін/До
Сипаттамасы/Описание
А
Б
Жоспар шегіндегі бөтен жер учаскелері
Посторонние земельные участки в границах плана
Жоспардағы №
№ на плане
Жоспар шегіндегі бөтен жер учаскелерінің кадастрлық нөмірлері
Кадастровые номера посторонних земельных участков в границах плана
Алаңы, га
Площадь, га
Осы акт ______________________________________________ жасалды
(жер кадастрын жүргізетін ұйымның атауы)
Настоящий акт изготовлен _____________________________________
(наименование организации, ведущей земельный кадастр)
Осы актіні беру туралы жазба жер учаскесіне меншіктік құқығын,
жер пайдалану құқығын беретін актілер жазылатын кітапта № ___________
болып жазылды
Қосымша:
Запись о выдаче настоящего акта произведена в книге записей
актов на право собственника на земельный участок, право
землепользования за № ____
Приложение:___
Дата ___________
*Шектесулерді сипаттау жөніндегі ақпарат жер учаскесіне
сәйкестендіру құжатын дайындаған сәтте күшінде
*Описание смежеств действительно на момент изготовления
идентификационного документа на земельный участок
Приложение
к акту на право частной
собственности на
земельный участок
Жер учаскесі шекарасында ерекше режимде
пайдаланылатын жер учаскелердің тізімі
(кадастрлық нөмірі __________________)
Перечень земельных участков с особым режимом
использования в границах земельного участка
(кадастровый номер _____________________________)
Сызбадағы учаскенің №
№ участка на чертеже
Жерді ерекше режимде пайдаланылатын аумақтардың атауы (санитарлық-қорғау аймақтары, ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың жері су қорғау мақсатындағы және т.б. жерлер).
Наименование территорий с особым режимом использования земель (санитарно-защитные зоны, земли особоохраняемых природных территорий, водоохранного назначения и т.д.)
Жалпы алаңы, га
Общая площадь, га
Оның ішінде ауыл шаруашылық алқаптары
В том числе сельскохозяйственных угодий
Оның ішінде егістіктер
Из них пашни
Жер пайдаланудың белгіленген режимі
Установленный режим использования земель
Басшы ______________________________________________________________
(жер қатынастары жөніндегі өкілетті органның атауы)
Күні_______________
Руководитель _______________________________________________________
(наименование уполномоченного органа по земельным отношениям)
Дата _______________
Басшы _____________________________________________________________
(қорғау аймағын белгілеуге мүдделі органның атауы)
Күні _______________
Руководитель ________________________________________________________
(наименование органа, заинтересованного в установлении охранной зоны)
Дата _______________
Приложение
к акту на право частной
собственности на
земельный участок
Жер учаскесі шекарасында ерекше режимде пайдаланылатын жер
учаскелердің тізімі
(кадастрлық нөмірі _____________________________)
Перечень земельных участков с особым режимом использования в
границах земельного участка
(кадастровый номер _____________________________)
Сызбадағы учаске № № участка на чертеже
Жерлері ерекше режиммен пайдаланылатын аумақтардың атауы (санитариялық-қорғау аймақтары, ерекше қорғалатын табиғат аумақтарының, су қорғау мақсатындағы және тағы басқа жерлер)
Наименование территорий с особым режимом использования земель (санитарно-защитные зоны, земли особоохраняемых природных территорий, водоохранного назначения и т.д.)
Жалпы алаңы, га
Общая площадь, га
Оның ішінде ауыл шаруашылық алқаптары
В том числе сельскохозяйственных угодий
Оның ішінде егістіктер
Из них пашни
Жер пайдаланудың белгіленген режимі
Установленный режим использования земель
Басшы ______________________________________________________________
(жер қатынастары жөніндегі өкілетті органның атауы)
Күні_______________
Руководитель _______________________________________________________
(наименование уполномоченного органа по земельным отношениям)
Дата _______________
Басшы ______________________________________________________________
(қорғау аймағын белгілеуге мүдделі органның атауы)
Күні _______________
Руководитель _______________________________________________________
(наименование органа, заинтересованного в установлении охранной зоны)
Дата _______________
Приложение 17
к Перечню приказов Министерства
национальной экономики
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
"Изготовление и выдача актов
на право частной собственности
на земельный участок"
форма
Руководителю
___________________________________________
(наименование организации, ведущей кадастр)
___________________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии)
от ________________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии) физического
___________________________________________
лица либо полное наименование
___________________________________________
юридического лица)
___________________________________________
(ИИН (БИН), реквизиты документа, удостоверяющего
___________________________________________
личность физического или юридического
___________________________________________
лица, контактный телефон, адрес)
Заявление
о выдаче акта на право частной собственности
на земельный участок
Прошу выдать акт на право частной собственности на земельный
участок, расположенный по адресу: ___________________________________
_____________________________________________________________________
(адрес (местонахождение) земельного участка)
предоставленный _____________________________________________________
(целевое назначение земельного участка)
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую
законом тайну, содержащихся в информационных системах
Дата __________ Заявитель________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии) физического
_________________________________________
или наименование юридического лица либо
__________________________________________
уполномоченного лица, подпись)
Приложение 18
к Перечню приказов Министерства
национальной экономики
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение 5
к стандарту государственной услуги
"Изготовление и выдача актов на
право частной собственности
на земельный участок"
форма
_______________________________
(Ф.И.О. (при его наличии), либо
_______________________________
наименование организации
_______________________________
услугополучателя)
_______________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка
об отказе в приеме документов
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан
от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", отдел №__ филиала
услугодателя (указать адрес) отказывает в приеме документов на
оказание государственной услуги "Изготовление и выдача актов на право
частной собственности на земельный участок" ввиду представления Вами
неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному
стандартом государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:

1) ___________________________________________________________;
2) ___________________________________________________________;
3) ___________________________________________________________.
"Уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актілерді ресімдеу және беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге арналған құжаттарды қабылдаудан бас тартады.
Осы қолхат әр тарапқа бір-бірден 2 данада жасалды.
_______________________________________________________________
(Мемлекеттік корпорациясы қызметкерінің Т.А.Ә. (ол болған кезде), қолы)
Орындаушы Т.А.Ә. (ол болған кезде) ____________________________
Телефон________________________________________________________
Алдым: Т.А.Ә. (ол болған кезде), көрсетілетін қызметті алушының қолы
"___" _________ 20__ ж.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігінің
өзгерістер мен толықтырулар енгізіліп
отырған бұйрықтарының тізбесіне
28 қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
міндетін атқарушының
2015 жылғы 27 наурыздағы
№ 272 бұйрығына
16-қосымша
"Жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құнын анықтау"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. "Жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құнын анықтау" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі (бұдан әрі - Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғам (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру - көрсетілетін қызметті беруші арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар пакеті тапсырылған күннен бастап - 10 (он) жұмыс күні;
2) құжаттар пакетін тапсыру үшін күтудің жол берілетін ең ұзақ уақыты - 15 (он бес) минут;
3) құжаттарды алу кезінде кезек күтудің жол берілетін ең ұзақ уақыты - 15 (он бес) минут.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі - жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құнын айқындау туралы актісі.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру нысаны: қағаз түрінде.
7. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға ақылы көрсетіледі.
Жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құнын анықтау үшін мемлекеттік қызметті көрсету құны 2003 жылғы 20 маусымдағы Қазақстан Республикасы Жер кодексінің 152-бабына сәйкес осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес мөлшерде есептеледі.
Жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құнын анықтау үшін ақы төлеу қолма-қол ақшалай немесе қолма-қол ақшасыз тәсілмен екінші деңгейдегі банктер арқылы көрсетілетін қызметті берушінің есеп шотына жүргізіледі, олар төлемнің мөлшері мен күнін растайтын төлем құжатын (түбіртек) береді.

1)________________________________________;
2)________________________________________.
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для каждой стороны.
______________________________________________________ ____________
Ф.И.О. (при его наличии) (работника услугодателя) (подпись)
Исполнитель__________________________________ _________________
Ф.И.О. (при его наличии) (подпись)
Телефон________________________________________________________
Получил:_________________________ _____________________________
Ф.И.О. (при его наличии) подпись услугополучателя
"_____" ________________ 20___ г.
Приложение 28
к Перечню приказов Министерства
национальной экономики
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение 16
к приказу исполняющего обязанности
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 27 марта 2015 года № 272
Стандарт государственной услуги "Определение кадастровой
(оценочной) стоимости земельного участка" 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Определение кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка" (далее - государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством национальной экономики Республики Казахстан (далее - Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Некоммерческим акционерным обществом "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее - услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через услугодателя.
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) со дня сдачи пакета документов услугодателю - 10 (десяти) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов - 15 (пятнадцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания - 15 (пятнадцать) минут.
5. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги - акт об определении кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
7. Государственная услуга оказывается на платной основе физическим и юридическим лицам.
Стоимость государственной услуги за определение кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка в соответствии со статьей 152 Земельного Кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года исчисляется согласно расчета стоимости работ по оказанию государственной услуги "Определение кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка" предусмотренного приложением 1 к настоящему стандарту государственной услуги.
Оплата за определение кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка производится наличным или безналичным способом через банки второго уровня на расчетный счет услугодателя, которыми выдается платежный документ (квитанция), подтверждающий размер и дату оплаты.

8. Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жексенбі және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін.
Мемлекеттік қызмет "электрондық кезек" тәртібінде көрсетіледі, портал арқылы электрондық кезекті броньдауға болады
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не уәкілетті тұлға; құзыретін растайтын құжат бойынша заңды тұлға; нотариалды расталған сенімхат бойынша жеке тұлға) көрсетілген қызметті берушіге жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құнын айқындауға өтініш;
2) таңдау актісі және (немесе) жер учаскесін орналастыру схемасы;
3) жеке басты куәландыратын құжат (жеке басты сәйкестендіру үшін талап етіледі);
4) жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құнын айқындау үшін көрсетілетін қызметтерге ақы төленгені туралы төлем құжаты (түбіртек).
Жеке басын куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, жер учаскесін сәйкестендіру туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті берушінің қызметкеріне "электрондық үкімет" шлюзы арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден ұсынылады.
Көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды қабылдауын растайтын - құжаттарды қабылдаған күн мен уақыты, қабылдаған тұлғаның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон.
Қазақстан Республикасының заңдарында өзге көзделмесе, көрсетілетін қызметті алушыдан ақпарат жүйелеріндегі заңмен қорғалатын мәліметтерді құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісімін алады.
Көрсетілетін қызметті беруші арқылы көрсетілген қызметті алушыға тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі.
Көрсетілетін қызметті берушімен құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға (не оның нотариалды расталған сенімхаты бар өкіліне) беруді оның қызметкері жеке басын куәландыратын құжат және сенімхат ұсынылған кезде қолхаттың негізінде жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызметті алушы дайын құжаттарды алуға көрсетілетін қызметті берушіге бір ай өткеннен кейін жүгінген кезде бір жұмыс күні ішінде дайын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға береді.
10. Көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар пакетін толық ұсынбаған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.

8. График работы услугодателя - с понедельника по субботу включительно, в соответствии с графиком работы с 9.00 до 20.00 часов, без перерыва на обед за исключением воскресенья и праздничных дней, согласно трудовому законодательству.
Государственная услуга оказывается в порядке "электронной очереди" без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством портала, по местонахождению земельного участка.";
9. Перечень документов необходимых для оказания государственнной услуги при обращении услугополучателя (либо уполномоченного представителя: юридического лица по документу, подтверждающий полномочия; физического лица по нотариально заверенной доверенности) к услугодателю:
1) заявление, на определение кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) акт выбора и (или) схема размещения земельного участка;
3) документ, удостоверяющий личность (требуется для идентификации личности);
4) платежный документ (квитанция) об оплате услуг за определение кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, идентификационного документа на земельный участок услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Подтверждением принятия документов услугодателем является - талон с указанием даты и времени, фамилии и инициалов лица, принявшего документы, срока и места получения результата.
Услугодатель получает согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При приеме документов услугодателем услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов.
Услугодателем выдача готовых документов осуществляется на основании расписки, при предъявлении удостоверения личности (либо уполномоченного представителя: юридического лица по документу, подтверждающему полномочия; физического лица по нотариально заверенной доверенности).
Услугодатель обеспечивает хранение результата в течение одного месяца. При обращении услугополучателя по истечении одного месяца, услугодатель в течение одного рабочего дня готовые документы выдает услугополучателю.
10. В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 настоящего стандарта государственной услуги услугодатель выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги.

3. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
11. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша Министрліктің, көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының, олардың қызметкерлерінің шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым көрсетілген қызметті берушінің басшысының атына мына Министрліктің мекенжай бойынша беріледі: Астана қаласы, Орынбор көшесі, 8-үй.
Шағымдар жазбаша нысанда пошта арқылы не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы қолма-қол қабылданады.
Шағымда көрсетілетін қызметті берушінің, Министрліктің кеңсесінде тіркеу (мөртаңба, кіріс нөмірі және тіркелген күні шағымның екінші данасында немесе оған ілеспе хатта қойылады) шағымның қабылдағанын растау болып табылады.
Көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері дөрекі қызмет көрсеткен жағдайда, шағым көрсетілетін қызметті берушінің басшысының атына беріледі.
Қолма-қол, сол сияқты пошта арқылы келіп түскен шағымды көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде қабылданғанын растау оны тіркеу (мөртаңба, кіріс нөмірі және тіркелген күні шағымның екінші данасына немесе шағымға ілеспе хатқа қойылады) болып табылады.
Портал арқылы өтініш берген жағдайда шағымдану тәртібі туралы ақпаратты Бірыңғай байланыс орталығының 1414, 8 800 080 7777 телефоны бойынша не порталда алуға болады.
Портал арқылы электрондық түрде жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинетінен" өтініш туралы оны өңдеу (жеткізу, тіркеу, орындау туралы белгі, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) барысында жаңартылатын ақпарат қолжетімді болады.
Шағымда:
1) жеке тұлғаның - оның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), пошталық мекенжайы;
2) заңды тұлғаның - оның атауы, пошталық мекенжайы, шығыс нөмірі және күні көрсетіледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады. Шағымды қарау нәтижелері туралы дәлелді жауап пошта байланысы арқылы көрсетілетін қызметті алушыға жіберіледі не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Портал арқылы электрондық түрде жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинетінен" өтініш туралы оны өңдеу (жеткізу, тіркеу, орындау туралы белгі, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) барысында жаңартылатын ақпарат қолжетімді болады.
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
12. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайларда, көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте сотқа жүгінуге құқығы бар.
4. Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда және көрсетілетін қызметті беруші арқылы көрсетілетін мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
13. Тіршілік әрекетін шектейтін ағза функцияларының тұрақты бұзушылықтары бар, денсаулығы нашар көрсетілетін қызметті алушылардың мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттарын қабылдауды Бірыңғай байланыс орталығы 1414, 8 800 080 7777 арқылы өтініш беру жолымен Мемлекеттік корпорация қызметкері тұрғылықты жерге барып жүргізеді.
14. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары:
1) Министрліктің www.economy.gov.kz интернет-ресурсында;
2) көрсетілетін қызметті берушінің www.g2c.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
15. Көрсетілетін қызметті алушының қашықтықтан қол жеткізу режимінде мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі Бірыңғай байланыс орталығы арқылы мемлекеттік қызметті көрсетудің тәртібі туралы ақпаратты алу мүмкіндігі бар.
16. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары: 8 (7172) 74-21-98. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі Бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
"Жер учаскесінің кадастрлық (бағалау)
құнын анықтау" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына 1-қосымша
"Жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын анықтау"
мемлекеттік қызметін көрсету бойынша жұмыстардың құнын есептеу
Р/с
Жер учаскесінің құнын бағалау түрі
Жер учаскесінің ауданы, гектар (га);
табиғи-экономикалық аймақтардың күрделілік санаты
Жұмыс құны (ҚҚС-сыз)*
теңгемен учаскенің базалық алаңы мен табиғи-экономикалық аймақтар күрделілігінің санатынан
учаскенің алаңына байланысты жұмыс құнын жоғарылату коэффициенті
1.
Жеке (қосалқы) шаруашылығын жүргiзу, тұрғын үй салу және оған қызмет көрсету, бағбандық және саяжай құрылыстары үшiн азаматтарға берілген (беріліп отырған) жер учаскесінің бағалау құнын анықтау
Жер кодексінің 50-бабына сәйкес жер учаскесін тегін беру нормалары шегінде

3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
услугодателя и (или) его должностных лиц, по вопросам оказания
государственных услуг
11. Обжалование решений, действий (бездействия), услугодателя и (или) его должностных лиц и (или) их работников, по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя, Министерства по адресу: город Астана, улица Орынбор, дом 8.
Жалобы принимаются в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя или Министерства.
Подтверждением принятия жалобы в канцелярии услугодателя, Министерства, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или в сопроводительном письме к жалобе).
В случае некорректного обслуживания работником услугодателя, жалоба подается на имя руководителя услугодателя.
Подтверждением принятия жалобы услугодателем, поступившей как нарочно, так и почтой, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе).
В жалобе:
1) физического лица - указываются его фамилия, имя, отчество (при его наличии), почтовый адрес;
2) юридического лица - его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя или Министерства, подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю посредством почтовой связи либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя или Министерства.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой
через услугодателя
13. Услугополучателям имеющих нарушение здоровья со стойким расстройством функций организма ограничивающее его жизнедеятельность, в случае необходимости прием документов, для оказания государственной услуги, производится работником услугодателя с выездом по месту жительства посредством обращения через Единый контакт-центр 1414. 8 800 080 7777.
14. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) интернет-ресурсе Министерства: www. economy.gov.kz;
2) стендах в зданиях услугодателя;
3) интернет-ресурсе услугодателя: www.g2c.gov.kz.
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
16. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 74-21-98. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Определение кадастровой (оценочной)
стоимости земельного участка"
форма
Расчет стоимости работ по оказанию государственной
услуги "Определение кадастровой (оценочной)
стоимости земельного участка"
п/п
Вид оценки стоимости земельного участка
Площадь земельного участка, гектар (га); категория сложности природно-экономических зон
Стоимость работ (без НДС)*
в тенге от базовой площади участка и категории сложности природно-экономических зон
коэффициент повышения стоимости работ в зависимости от площади участка
1
2
3
4
5
1
Определение оценочной стоимости земельного участка предоставленного (предоставляемого) гражданам для ведения личного домашнего (подсобного) хозяйства, строительства и обслуживания жилого дома, садоводства и дачного строительства
в пределах нормы бесплатного предоставления земельного участка в соответствии со статьей 50 Земельного кодекса

4 607
1,3 – мемлекеттің тегін беру нормасынан асқан жағдайда
2.
Олардың мақсатына сәйкес ғимараттар мен құрылыстарға қызмет көрсетуге арналған жерлерді қоса алғанда, құрылыс салуға берілген (беріліп отырған) немесе ғимараттар, құрылыстар, олардың кешендері салынған жер учаскесінің бағалау құнын анықтау
1 га дейін
12 385
1,1 ден 10 га дейін
1,2 дан 50 га дейін
1,3 дан 100 га дейін
экстраполяциясы - 1000 га жоғары
3.
Азаматтарға және мемлекеттік емес заңды тұлғаларға ауыл шаруашылығы өндірісін жүргізу үшін берілген (беріліп отырған) жер учаскесінің бағалау құнын анықтау.
100 га дейін
I санат
II санат
III санат
IV санат
V санат
9 366
11 178

4 607
1,3 – при превышении нормы бесплатного предоставления государством
2
Определение оценочной стоимости земельного участка предоставленного (предоставляемого) под застройку или застроенного зданиями и сооружениями их комплексами, включая земли, предназначенные для обслуживания зданий и сооружений в соответствии с их назначением
до 1 га
12 385
1,1 – до 10 га
1,2 – до 50 га
1,3 – до 100 га
экстраполяция – свыше 100 га
3
Определение оценочной стоимости земельного участка, предоставленного (предоставляемого) гражданам и негосударственным юридическим лицам для ведения сельскохозяйственного производства
до 100 га
I категория
II категория
III категория
IV категория
V категория
9 366
11 178

12 160
13 067
13 973
1,15 тен 500 га дейін
4,45 тен 1000 га дейін
2,6 дан 5000 га дейін
экстраполяциясы - 5000 га жоғары
*Ескертпе: жұмыстар құнына баға көрсеткішінің жалпы бөлігіндегі коэффиценттері қолданыла алады.
"Жер учаскесінің кадастрлық (бағалау)
құнын анықтау" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына 2-қосымша
_____________________________________
(көрсетілетін қызметі берушінің атауы)
филиалының басшысы
__________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)
ЖСН_____________________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған
БСН______________________________________
кезде)не заңды тұлғаның толық атауы)
__________________________________________
(жеке немесе заңды тұлғаның жеке
__________________________________________
басын куәландыратын құжаттың
__________________________________________
деректемелері, байланыс телефоны,
__________________________________________
мекенжайы)
Жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құнын анықтауға өтініш
______ гектар алаңында_______________________________________________
(жер учаскесінің (орналасқан жері) мекенжайы)
___________________________________________________________мекенжай
бойынша орналасқан жер учаскесіне кадастрлық (бағалау) құнын анықтау бойынша жұмыстар жүргізуді сұраймын.
Жер учаскесінің кадастрлық нөмірі (бұрын ұсынылған жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құнын анықтау кезінде):______________________________________
Күні __________ Өтініш беруші__________________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің (ол болған кезде)
_____________________________________________________________________
немесе заңды тұлғаның не уәкілетті тұлғаның атауы, қолы)
"Жер учаскесінің кадастрлық
(бағалау) құнын анықтау"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына 3-қосымша
нысан
_________________________________________
(Т.А.Ә. (ол болған кезде) немесе көрсетілетін
__________________________________
қызметті алушы ұйымның атауы көрсетілетін
__________________________________
қызметті алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 cәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" КАҚ филиалының №__ бөлімі (мекенжайын көрсету) Сіздің "Жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құнын анықтау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбауыңызға байланысты, атап айтқанда, жоқ құжаттардың атауы:

12 160
13 067
13 973
1,15 – до 500 га
1,45 – до 1000 га
2,6 – до 5000 га
экстраполяция – свыше 5000 га
*Примечание: к стоимости работ могут применяться коэффициенты
общей части прейскуранта цен.
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Определение кадастровой (оценочной)
стоимости земельного участка"
форма
Руководителю
__________________________________________
(наименование услугодателя)
__________________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии)
от _______________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии) физического лица
ИИН_______________________________________
либо полное наименование
БИН_______________________________________
юридического лица)
__________________________________________
(реквизиты документа, удостоверяющего
__________________________________________
личность физического или юридического
__________________________________________
лица, контактный телефон, адрес)
Заявление
на определение кадастровой (оценочной) стоимости
земельного участка
Прошу провести работы по определению кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка, расположенного по адресу:
_____________________________________________________________________
(адрес (местонахождение) земельного участка)
на площади ____________ гектар.
Кадастровый номер земельного участка (при определении кадастровой (оценочной) стоимости ранее предоставленного земельного участка): ________
Согласен на использования сведений, составляющих охряняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Дата _____ Заявитель___________________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии) физического или наименование
_____________________________________________________________________
юридического лица либо уполномоченного лица, подпись)
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
"Определение кадастровой (оценочной)
стоимости земельного участка"
форма
_______________________________
(Ф.И.О. (при его наличии), либо
_______________________________
наименование организации
_______________________________
услугополучателя)
_______________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка
об отказе в приеме документов
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан
от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", отдел №__ филиала НАО "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (указать адрес) отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги "Определение кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка" в виду представления Вами неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:

1) ___________________________________________________________;
2) ___________________________________________________________;
3) ___________________________________________________________.
"Жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құнын анықтау" мемлекеттік қызмет көрсетуге арналған құжаттарды қабылдаудан бас тартады.
Осы қолхат әр тарапқа бір-бірден 2 данада жасалды.
_______________________________________________________________
(Мемлекеттік корпорациясы қызметкерінің Т.А.Ә. (ол болған кезде),қолы)
Орындаушы Т.А.Ә. (ол болған кезде)_____________________________
Телефон________________________________________________________
Алдым: Т.А.Ә. (ол болған кезде), көрсетілетін қызметті алушының қолы
"___" _________ 20__ ж.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігінің
өзгерістер мен толықтырулар енгізіліп
отырған бұйрықтарының тізбесіне
29 қосымша
"Суармалы егiстiктi алқаптардың
суарылмайтын түрiне ауыстыруға
рұқсат беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
қосымша
нысан
_____________________________________
ауданының (облыстық маңызы бар
____________________________________
қаланың) әкімі (Т.А.Ә. (ол болған кезде)
_____________________________________
(жеке тұлғаның Т.А.Ә. (ол болған кезде)
_____________________________________
не заңды тұлғаның толық атауы)
_____________________________________
(ЖСН (БСН), жеке немесе заңды тұлғаның
_____________________________________
жеке басын куәландыратын құжаттың
_____________________________________
деректемелері, байланыс телефоны,
____________________________________
мекенжайы)
Өтініш
_________________________________________________бойынша орналасқан,
(жер учаскесінің мекенжайы (орналасқан орны)
жер учаскесінің нысаналы мақсаты _______________________, кадастрлық нөмір _____________, алаңы _____________ гектар суармалы егістікті алқабын_____________________________________байланысты суарылмайтын
(ауыстыру қажеттілігінің себебін көрсету)
түріне ауыстыруыңызды сұраймын.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Өтініш беруші _________________________________________________
(жеке тұлғаның Т.А.Ә. (ол болған кезде) немесе заңды тұлғаның не уәкілетті тұлғаның атауы, қолы)

1)________________________________________;
2)________________________________________.
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для каждой стороны.
______________________________________________________ ____________
Ф.И.О. (при его наличии) (работника услугодателя) (подпись)
Исполнитель__________________________________ _________________
Ф.И.О. (при его наличии) (подпись)
Телефон________________________________________________________
Получил:_________________________ _____________________________
Ф.И.О. (при его наличии) подпись услугополучателя
"_____" ________________ 20___ г.
Приложение 29
к Перечню приказов Министерства
национальной экономики
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение
к стандарту государственной услуги
"Выдача решения на перевод орошаемой
пашни в неорошаемые виды угодий"
форма
Акиму района (города областного
значения)_________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии)
от _______________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии физического лица
__________________________________________
либо полное наименование юридического лица),
__________________________________________
ИИН (БИН), реквизиты документа,
__________________________________________
удостоверяющего личность физического или
__________________________________________
юридического лица, контактный
телефон, адрес)
Заявление
Прошу Вас перевести орошаемую пашню в неорошаемый вид угодий,
расположенного по адресу ___________________________________________
____________________________________________________________________
(адрес (место нахождения) земельного участка)
с целевым назначением земельного участка____________________________
кадастровым номером___________________ площадью ______ гектар, в связи с ____________________________________________________________
(указать причину необходимости перевода)
Согласен на использования сведений, составляющих охряняемую
законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Дата ______ Заявитель__________________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии) физического или
юридического лица либо уполномоченного лица, подпись)