Ашық деректердің интернет-порталында орналастырылатын Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің ашық деректер тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2016 жылғы 26 қаңтардағы № 21 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 24 ақпанда № 13196 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2022 жылғы 3 ақпандағы № 32 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 03.02.2022 № 32 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Ақпараттандыру туралы" 2015 жылғы 24 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабының 15) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған ашық деректердің интернет-порталында орналастырылатын Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің ашық деректер тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Қоғаммен байланыс басқармасы заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің мерзімді баспа басылымдарына және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесіне ресми жариялауға, сондай-ақ Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің ресми интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
А. Мамытбеков
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі
______________ Ә. Исекешев
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін атқарушы
____________ Ж. Қасымбек
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2016 жылғы 26 қаңтардағы
№ 21 бұйрығымен бекітілген
Ашық деректердің интернет-порталында орналастырылатын
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің ашық
деректер тізбесі
Ашық деректердің атауы
Жаңартып отыру кезеңі
Ашық деректерді орналастыру үшін жауапты құрылымдылық бөлімшелер
1.
Ауыл шаруашылығы дақылдарының түсімін жинау туралы ақпарат
тамыз – қараша
АӨК МИК
2.
Қазақстан Республикасына өсімдіктерді қорғау құралдарын әкелумен айналысатын фирмалар мен ұйымдар тізімі
жыл сайын
АӨК МИК
3.
Оларға қатысты өсімдіктер карантині жөніндегі іс-шаралар белгіленетін және жүзеге асырылатын карантиндік объектілер мен бөтен текті түрлер тізбесі
жыл сайын
АӨК МИК
4.
Карантинге жатқызылған өнім тізбесі
жыл сайын
АӨК МИК
5.
Аса қауіпті зиянды организмдер тізбесі
жыл сайын
АӨК МИК
6.
Бүріккіш және дәрілегіш техниканың бар-жоғы туралы ақпарат
жыл сайын
АӨК МИК
7.
Барлық санаттағы шаруашылықтардағы
асыл тұқымды малдардың мемлекеттік тіркелімі
жыл сайын
МШӨӨҚӨД
8.
Қазақстан Республикасында пайдалануға рұқсат етілген мал шаруашылығындағы селекциялық жетістіктердің мемлекеттік тізілімі
тоқсан сайын
АӨК МИК
9.
Астық пен ұнды экспортқа тиеп-жөнелту бойынша ақпарат
тоқсан сайын
ӨШӨӨҚӨД
10.
Өнімділіктің сүтті, сүтті-етті және етті бағытындағы асыл тұқымды ірі қара малдың импорты
тоқсан сайын
АӨК МИК
11.
"Асыл түлік" республикалық мал шаруашылығын асылдандыру орталығы" акционерлік қоғамында күтіп-бағылатын асыл тұқымды малдар саны
тоқсан сайын
СЖТД
12.
"Қазақ тұлпары" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінде күтіп-бағылатын асыл тұқымды малдар саны
тоқсан сайын
СЖТД
13.
Ауыл шаруашылығындағы зерттеулердің түрлері
жыл сайын
СЖТД
14.
Жемшөп қоспаларына арналған тіркеу куәліктерінің тізілімі
тоқсан сайын
ВБҚК
15.
Ветеринариялық препараттарға арналған тіркеу куәліктерінің тізілімі
тоқсан сайын
ВБҚК
16.
Жануарлар өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнім мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, қайта өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілерінің тізілімі
тоқсан сайын
ВБҚК
17.
Жануарларға арналған виварийлері бар салынған біртипті модульдік аудандық ветеринариялық зертханалардың саны
тоқсан сайын
ВБҚК
18.
Сатып алынатын шетелдік селекциядағы асыл тұқымды ірі қара мал төлдерінің саны
тоқсан сайын
ВБҚК
19.
Ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың тізбесі
тоқсан сайын
ОШЖДК
20.
Аң және балық аулау объектілері болып табылатын жануарлардың құнды түрлерінің тізбесі
тоқсан сайын
ОШЖДК
21.
Жануарлар дүниесін пайдалану түрлері
тоқсан сайын
ОШЖДК
22.
Халықаралық және республикалық маңызы бар балық шаруашылығы су айдындарының және (немесе) учаскелерінің тізбесі
тоқсан сайын
ОШЖДК
23.
Балық аулау құралдары мен тәсілдерінің қолдануға рұқсат етілген кәсіпшілік және кәсіпшілік емес түрлерінің тізбесі
тоқсан сайын
ОШЖДК
24.
Балық өңдеумен айналысатын кәсіпорындар туралы ақпарат
тоқсан сайын
ОШЖДК
25.
Пайдаланушылардың балық аулау квотасын игеруі туралы мәліметтер
тоқсан сайын
ОШЖДК
26.
Сирек кездесетін және құрып кету қаупі төнген тұяқты жануарлар түрлерінің, оның ішінде киіктің саны
тоқсан сайын
ОШЖДК
27.
Жануарлар дүниесінің сақталған түрлерінің саны
тоқсан сайын
ОШЖДК
28.
Сирек кездесетін және құрып кету қаупі төнген тұяқты жануарлар түрлері, оның ішінде киік (киіктер, тоғай кермаралдары, құландар, қарақұйрықтар, арқарлар) санының өсу пайызы
тоқсан сайын
ОШЖДК
29.
Аңшылық шаруашылықтарының тізбесі
тоқсан сайын
ОШЖДК
30.
Су қоймаларының тізбесі
тоқсан сайын
СРК
31.
Гидротехникалық құрылыстардың тізбесі
тоқсан сайын
СРК
32.
Органикалық өнім өндірушілердің тізілімі
жыл сайын
СЖТД
33.
Органикалық өнім өндіру кезінде қолданылатын, рұқсат етілген құралдар тізімі
жыл сайын
ӨШӨӨҚӨД
34.
Сумен жабдықтайтын бекітулі қондырғыларда немесе шарбақтарда тауарлық балық өсірумен айналысатын кәсіпорындар туралы ақпарат
жыл сайын
МШӨӨҚӨД
35.
Балық отырғызу материалдарын өсірумен айналысатын кәсіпорындар туралы ақпарат
жыл сайын
МШӨӨҚӨД
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
АӨК МИК – Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитеті;
МШӨӨҚӨД – Мал шаруашылығы өнімдерін өндіру және қайта өңдеу департаменті;
ӨШӨӨҚӨД – Өсімдік шаруашылығы өнімдерін өндіру мен қайта өңдеу департаменті;
СЖТД – Стратегиялық жоспарлау және талдау департаменті;
ВБҚК – Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитеті;
ОШЖДК – Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті;
СРК – Су ресурстары комитеті.

Об утверждении перечня открытых данных Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, размещаемых на интернет-портале открытых данных
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 26 января 2016 года № 21. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 февраля 2016 года № 13196. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 3 февраля 2022 года № 32.
Сноска. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства РК от 03.02.2022 № 32 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 15) статьи 9 Закона Республики Казахстан от 24 ноября 2015 года "Об информатизации" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень открытых данных Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, размещаемых на интернет-портале открытых данных.
2. Управлению по связям с общественностью Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания и в информационно-правовую систему "Әділет", а также в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" для включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан и на интранет-портале государственных органов.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
А. Мамытбеков
Министр по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
______________ А. Исекешев
Исполняющий обязанности
Министра по инвестициям и
развитию Республики Казахстан
_____________ Ж. Касымбек
Утвержден
приказом Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 26 января 2016 года № 21
Перечень открытых данных
Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан,
размещаемых на интернет-портале открытых данных
Наименование
открытых данных
Период актуализации
Ответственные структурные подразделение за размещение открытых данных
1.
Информация о сборе урожая сельскохозяйственных культур
август - ноябрь
КГИ АПК
2.
Список фирм и организаций, занимающихся ввозом средств защиты растений в Республику Казахстан
ежегодно
КГИ АПК
3.
Перечень карантинных объектов и чужеродных видов, по отношению к которым устанавливаются и осуществляются мероприятия по карантину растений
ежегодно
КГИ АПК
4.
Перечень подкарантинной продукции
ежегодно
КГИ АПК
5.
Перечень особо опасных вредных организмов
ежегодно
КГИ АПК
6.
Информация о наличии опрыскивающей и протравливающей техники
ежегодно
КГИ АПК
7.
Государственный регистр племенных животных во всех категориях хозяйств
ежегодно
ДПиПЖП
8.
Государственный реестр селекционных достижений в животноводстве, допущенных к использованию в Республике Казахстан
ежеквартально
КГИ АПК
9.
Информация по отгрузке зерна и муки на экспорт
ежеквартально
ДПиПРП
10.
Импорт племенного крупного рогатого скота молочного, молочно-мясного и мясного направления продуктивности
ежеквартально
КГИ АПК
11.
Количество племенных животных, содержащихся в акционерном обществе "Республиканский центр по племенному делу в животноводстве "Асыл түлік"
ежеквартально
ДСПА
12.
Количество племенных животных, содержащихся в товариществе с ограниченной ответственностью "Казак тулпары"
ежеквартально
ДСПА
13.
Виды исследований в сельском хозяйстве
ежегодно
ДСПА
14.
Реестр регистрационных удостоверений на кормовые добавки
ежеквартально
КВКН
15.
Реестр регистрационных удостоверений на ветеринарные препараты
ежеквартально
КВКН
16.
Реестр объектов производства, осуществляющих выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения
ежеквартально
КВКН
17.
Количество построенных однотипных модульных районных ветеринарных лабораторий с вивариями для животных
ежеквартально
КВКН
18.
Количество закупаемого племенного молодняка крупно-рогатого скота зарубежной селекции
ежеквартально
КВКН
19.
Перечень особо охраняемых природных территорий
ежеквартально
КЛХЖМ
20.
Перечень ценных видов животных, являющихся объектами охоты и рыболовства
ежеквартально
КЛХЖМ
21.
Виды пользования животным миром
ежеквартально
КЛХЖМ
22.
Перечень рыбохозяйственных водоемов и (или) участков международного и республиканского значения
ежеквартально
КЛХЖМ
23.
Перечень разрешенных к применению промысловых и непромысловых видов орудий и способов рыболовства
ежеквартально
КЛХЖМ
24.
Информация о предприятиях, занимающихся переработкой рыбы
ежеквартально
КЛХЖМ
25.
Сведения об освоении квоты вылова рыбы пользователями
ежеквартально
КЛХЖМ
26.
Численность редких и находящихся под угрозой исчезновения видов копытных животных, в том числе сайгака
ежеквартально
КЛХЖМ
27.
Количество сохраненных видов животного мира
ежеквартально
КЛХЖМ
28.
Процент прироста численности редких и находящихся под угрозой исчезновения видов диких копытных животных, в том числе сайгака (сайгаков, тугайных благородных оленей, куланов, джейранов, архаров)
ежеквартально
КЛХЖМ
29.
Перечень охотничьих хозяйств
ежеквартально
КЛХЖМ
30.
Перечень водохранилищ
ежеквартально
КВР
31.
Перечень гидротехнических сооружений
ежеквартально
КВР
32.
Реестр производителей органической продукции
ежегодно
ДСПА
33.
Список разрешенных средств, применяемых при производстве органической продукции
ежегодно
ДПиПРП
34.
Информация о предприятиях, занимающихся выращиванием товарной рыбы в установках замкнутого водоснабжения или садках
ежегодно
ДПиПЖП
35.
Информация о предприятиях, занимающихся выращиванием рыбопосадочного материала
ежегодно
ДПиПЖП
Расшифровка аббревиатур:
КГИ АПК – Комитет государственной инспекции в агропромышленном комплексе;
ДПиПЖП – Департамент производства и переработки животноводческой продукции;
ДПиПРП – Департамент производства и переработки растениеводческой продукции;
ДСПА – Департамент стратегического планирования и анализа;
КВКН – Комитет ветеринарного контроля и надзора;
КЛХЖМ – Комитет лесного хозяйства и животного мира;
КВР – Комитет по водным ресурсам.