Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің әскери, арнаулы оқу орындарында іске асырылып жатқан білім беру бағдарламалары бойынша мамандықтар мен біліктіліктер тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2016 жылғы 26 қаңтардағы № 78 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 24 ақпанда № 13200 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2018 жылғы 14 қарашадағы № 764 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ішкі істер министрінің 14.11.2018 № 764 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Білім туралы" 2007 жылғы 27 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңы 5-1-бабының 16) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің (бұдан әрі – ІІМ) әскери, арнаулы оқу орындарында іске асырылып жатқан білім беру бағдарламалары бойынша мамандықтар мен біліктіліктер тізбесі бекітілсін.
2. ІІМ Кадр жұмысы департаменті (А.Ү. Әбдіғалиев):
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жолдауды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорынға жолдауды;
4) осы бұйрықты ІІМ интернет-ресурсында орналастыруды;
5) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2), 3) және 4) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ІІМ-нің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің бірінші орынбасары полиция генерал-лейтенанты М.Ғ. Демеуовке жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр
полиция генерал-полковнигі
Қ. Қасымов
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2016 жылғы 26 қаңтардағы
№ 78 бұйрығымен бекітілген
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің әскери,
арнаулы оқу орындарында іске асырылып жатқан білім беру
бағдарламалары бойынша мамандықтар мен біліктіліктер
тізбесі
Ішкі істер министрлігі жоғары оқу орнының атауы
Дәреже, мамандық
Біліктіліктің(маманданудың) атауы
ІІМ жетекшілік ететін қызметтері
1
2
3
4
5
1.
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Алматы академиясы
Құқық бакалавры
Мамандық:

Об утверждении Перечня специальностей и квалификаций по образовательным программам, реализуемым в военных, специальных учебных заведениях Министерства внутренних дел Республики Казахстан
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 26 января 2016 года № 78. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 февраля 2016 года № 13200. Утратил силу приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 14 ноября 2018 года № 764.
Сноска. Утратил силу приказом Министра внутренних дел РК от 14.11.2018 № 764 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 16) статьи 5-1 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый Перечень специальностей и квалификаций по образовательным программам, реализуемым в военных, специальных учебных заведениях Министерства внутренних дел Республики Казахстан (далее – МВД).
2. Департаменту кадровой работы МВД (Абдигалиев А.У.) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет";
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства внутренних дел Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3) и 4)настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на первого заместителя министра внутренних дел Республики Казахстан генерал-лейтенанта полиции Демеуова М.Г.
4.Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
генерал-полковник полиции
К. Касымов
Утвержден
приказом Министра внутренних дел
Республики Казахстан
26 января 2016 года № 78
Перечень специальностей и квалификаций
по образовательным программам, реализуемым в военных,
специальных учебных заведениях Министерства внутренних
дел Республики Казахстан
Наименование высшего учебного заведения МВД
Степень, специальность
Наименование квалификаций (специализации)
Службы-кураторы МВД
1
2
3
4
5
1.
Алматинская академия Министерства внутренних дел Республики Казахстан
Бакалавр права
Специальность:

"5В030300 – Құқық қорғау қызметі"
Ішкі істер органдарының жедел-іздестіру қызметі
Криминалдық полиция департаменті
Есірткі бизнесіне қарсы күрес департаменті
Техника және технология бакалавры Мамандық:
"5В070300 – Ақпараттық жүйе"
Техникалық қызмет департаменті
Техника және технология бакалавры Мамандық:
"5В071900 – Радиотехника, электроника және телекоммуникация"
Заң ғылымдарының магистрі
Мамандық:
"6М030300 – Құқық қорғау қызметі" (ғылыми және педагогикалық бағыт)
Кадр жұмысы департаменті
Философия докторы (PhD)
Мамандық:
"6М030300 - Құқық қорғау қызметі"
2.
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Бәрімбек Бейсенов атындағы Қарағанды академиясы
Құқық бакалавры
Мамандық:
"5В030300 – Құқық қорғау қызметі"
Ішкі істер органдарындағы сотқа дейінгі тергеу
Тергеу департаменті
Ішкі істер органдарының жедел криминалистикалық қызметі
Жедел криминалистикалық департамент
Құқық магистрі
Мамандық:
"6M030300 – Құқық қорғау қызметі" (бейіндік бағыт)
Кадр жұмысы департаменті
Заң ғылымдарының магистрі
Мамандық:
"6М030300 – Құқық қорғау қызметі" (ғылыми және педагогикалық бағыт)
Философия докторы (PhD)
Мамандық:
"6М030300 - Құқық қорғау қызметі"
3.
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігнің Шырақбек Қабылбаев атындағы Қостанай академиясы
Құқық бакалавры
Мамандық:
"5В030300 – Құқық қорғау қызметі"
Ішкі істер органдарының әкімшілік-құқықтық қызметі
Әкімшілік полиция комитеті
Ішкі істер органдарының қылмыстық-атқару қызметі
Қылмыстық-атқару жүйесі комитеті
Білім беру бакалавры
Мамандық:
"5В010300 – Педагогика және психология"
Қызмет көрсету саласы бакалавры
Мамандық:
"5В090500 – Әлеуметтік жұмыс"
Құқық магистрі
Мамандық:
"5В030300 – Құқық қорғау қызметі" (бейінді бағыт)
Кадр жұмысы департаменті
Заң ғылымдарының магистрі
Мамандық:
"6М030300 – Құқық қорғау қызметі" (ғылыми және педагогикалық бағыт)
4.
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Малкеджар Бөкенбаев атындағы Ақтөбе заң институты
Құқық бакалавры.
Мамандық:
"5В030300 – Құқық қорғау қызметі"
Ішкі істер органдарының әкімшілік-құқықтық қызметі
Әкімшілік полиция комитеті
5.
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитетінің Көкшетау техникалық институты
Әскери іс және қауіпсіздік бакалавры Мамандық: "5В100100 – "Өрт қауіпсіздігі"
Төтенше жағдайлар комитеті
Әскери іс және қауіпсіздік бакалавры
Мамандық:

"5В030300 – Правоохранительная деятельность"
Оперативно-розыскная деятельность органов внутренних дел
Департамент криминальной полиции
Департамент по борьбе с наркобизнесом
Бакалавр техники и технологий
Специальность: "5В070300 – Информационные системы"
Департамент технической службы
Бакалавр техники и технологии
Специальность: "5В071900 – Радиотехника, электроника и телекоммуникации"
Магистр юридических наук
Специальность: "6М030300 – Правоохранительная деятельность" (научное и педагогическое направление)
Департамент кадровой работы
Доктор философии (PhD)
Специальность: "6D030300 - Правоохранительная деятельность".
2.
Карагандинская академия имени Баримбека Бейсенова Министерства внутренних дел Республики Казахстан
Бакалавр права
Специальность:
"5В030300 – Правоохранительная деятельность"
Досудебное расследование в органах внутренних дел
Следственный департамент
Оперативно- криминалистическая деятельность органов внутренних дел
Оперативно-криминалистический департамент
Магистр права
Специальность:
"6M030300 – Правоохранительная деятельность" (профильное направление)
Департамент кадровой работы
Магистр юридических наук Специальность:
"6M030300 – Правоохранительная деятельность" (научное и педагогическое направление)
Доктор философии (PhD)
Специальность:
"6D030300 – Правоохранительная деятельность"
3.
Костанайская академия Министерства внутренних дел Республики Казахстан имени Шыракбека Кабылбаева
Бакалавр права
Специальность:
"5В030300 – Правоохранительная деятельность"
Административно-правовая деятельность органов внутренних дел
Комитет административной полиции
Уголовно-исполнительная деятельность органов внутренних дел
Комитет уголовно-исполнительной системы
Бакалавр образования
Специальность:
"5В010300-Педагогика и психология"
Бакалавр в области услуг
Специальность:
"5В090500 -Социальная работа"
Магистр права
Специальность:
"6M030300 – Правоохранительная деятельность" (профильное направление)
Департамент кадровой работы
Магистр юридических наук
Специальность:
"6M030300 – Правоохранительная деятельность" (научное и педагогическое направление)
4.
Актюбинский юридический институт Министерства внутренних дел Республики Казахстан имени Малкеджара Букенбаева
Бакалавр права
Специальность:
"5В030300 – Правоохранительная деятельность"
Административно-правовая деятельность органов внутренних дел
Комитет административной полиции
5.
Кокшетауский технический институт Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан
Бакалавр военного дела и безопасности
Специальность: "5В100100 – Пожарная безопасность".
Комитет по чрезвычайным ситуациям
Бакалавр военного дела и безопасности

"5В103100 – Төтенше жағдайларда қорғау"
Әскери іс және қауіпсіздік бакалавры
Мамандық:
"5В103200 – Азаматтық қорғаныс күштерінің командалық тактикалық"
Әскери іс және қауіпсіздік бакалавры
Мамандық:
"5В103200 – Өрт сөндіру және авариялық-құтқару ісі"
6.
Ұлттық ұланның Әскери институты
Әскери іс және қауіпсіздік бакалавры
Мамандық: "5В100501 – Ұлттық ұланның командалық тактикалық"
Басқару жүйесіндегі менеджмент
Ұлттық ұлан Бас қолбасшылығының Жауынгерлік қызмет бас басқармасы
Әскери іс және қауіпсіздік бакалавры
Мамандық: "5В100502 – Тәрбие және әлеуметтік-құқықтық жұмыстар командалық тактикалық"
Тәрбие және идеологиялық жұмысты ұйымдастыру
Ұлттық ұлан Бас қолбасшылығының Тәрбие және әлеуметтік-құқықтық жұмыстар бас басқармасы
Әскери іс және қауіпсіздік бакалавры
Мамандық: "5В100503 – Әскерді инженерлік-техникалық қамтамасыз етудің командалық тактикалық"
Инженерлік-техникалық қамтамасыз етуді пайдалануды ұйымдастыру
Ұлттық ұлан Бас қолбасшылығының Жауынгерлік қызмет бас басқармасы
Әскери іс және қауіпсіздік бакалавры
Мамандық: "5В100504 – Әскерді зымыран- артиллериялық қамтамасыз етудің командалық тактикалық"
Қару-жарақ құралдарын пайдалануды ұйымдастыру
Ұлттық ұлан Бас қолбасшылығының Техника және қару-жарақ басқармасы
Әскери іс және қауіпсіздік бакалавры
Мамандық: "5В100505 – Ұлттық ұланды автомобильдік қамтамасыз етудің командалық тактикалық"
Дөңгелекті және шынжыр табанды техниканы пайдалануды ұйымдастыру
Ұлттық ұлан Бас қолбасшылығының Техника және қару-жарақ басқармасы
Әскери іс және қауіпсіздік бакалавры
Мамандық: "5В100506 - Ұлттық ұланды тылмен қамтамасыз етудің командалық тактикалық"
Логистикалық қызметті ұйымдастыру және басқару
Ұлттық ұлан Бас қолбасшылығының Тыл басқармасы
Әскери іс және қауіпсіздік басқармасы
Мамандық: "5В100507 – Байланыс әскерінің командикалық тактикалық"
Электрлік байланыс жүйелерін пайдалануды ұйымдастыру
Ұлттық ұлан Бас қолбасшылығының Байланыс басқармасы

Специальность: "5В103100 – Защита в чрезвычайных ситуациях".
Бакалавр военного дела и безопасности
Специальность: "5В103200 – Командная тактическая сил гражданской обороны"
Бакалавр военного дела и безопасности
Специальность: "5В103300 – Пожаротушение и аварийно-спасательное дело".
6.
Военный институт Национальной гвардии
Бакалавр военного дела и безопасности
Специальность: "5В100501 – Командная тактическая Национальной гвардии"
Менеджмент в системе управления
Главное управление боевой службы Главного командование Национальной гвардии
Бакалавр военного дела и безопасности
Специальность: "5В100502 - Командная тактическая воспитательной и социально-правовой работы"
Организация воспитательной и идеологической работы
Главное управление воспитательной и социально-правовой работы Главного командования Национальной гвардии
Бакалавр военного дела и безопасности
Специальность: "5В100503 - Командная тактическая инженерно-технического обеспечения войск"
Организация эксплуатации инженерно-технического обеспечения
Главное управление боевой службы Главного Национальной гвардии
Бакалавр военного дела и безопасности
Специальность: "5В100504 - Командная тактическая ракетно-артиллерийского обеспечения войск"
Организация эксплуатации средств вооружения
Управление техники и вооружения Главного командования Национальной гвардии
Бакалавр военного дела и безопасности
Специальность: "5В100505 - Командная тактическая автомобильного обеспечения Национальной гвардии"
Организация эксплуатации колесной и гусеничной техники
Управление техники и вооружения Главного командования Национальной гвардии
Бакалавр военного дела и безопасности
Специальность: "5В100506 - Командная тактическая тылового обеспечения Национальной гвардии"
Организация и управление логистической деятельностью
Управление тыла Главного командования Национальной гвардии
Бакалавр военного дела и безопасности
Специальность: "5В100507 - Командная тактическая войск связи"
Организация эксплуатации систем электросвязи
Управление связи Главного командования Национальной гвардии