"Жобалау және құрылыс салу процесіне қатысушы инженер-техник жұмыскерлерді аттестаттау жөніндегі мемлекеттік емес аттестаттау орталықтарын аккредиттеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің м.а. 2016 жылғы 12 ақпандағы № 75 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 24 ақпанда № 13211 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2021 жылғы 4 ақпандағы № 44 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 04.02.2021 № 44 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған "Жобалау және құрылыс салу процесіне қатысушы инженер-техник жұмыскерлерді аттестаттау жөніндегі мемлекеттік емес аттестаттау орталықтарын аккредиттеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері және жер ресурстарын басқару комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін баспа және электрондық түрде мерзімдік баспасөз басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберілуін, сондай-ақ Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Республикалық құқықтық ақпарат орталығына жіберуді;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрінің
міндетін атқарушы
М. Құсайынов
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
міндетін атқарушының
2016 жылғы 12 ақпандағы
№ 75 бұйрығымен бекітілді
"Жобалау және құрылыс салу процесіне қатысушы инженер-техник жұмыскерлерді аттестаттау жөніндегі мемлекеттік емес аттестаттау орталықтарын аккредиттеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты

Об утверждении стандарта государственной услуги "Аккредитация негосударственных аттестационных центров по аттестации инженерно-технических работников, участвующих в процессе проектирования и строительства"
Приказ и.о. Министра национальной экономики Республики Казахстан от 12 февраля 2016 года № 75. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 февраля 2016 года № 13211. Утратил силу приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 4 февраля 2021 года № 44.
Сноска. Утратил силу приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 04.02.2021 № 44 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый стандарт государственной услуги "Аккредитация негосударственных аттестационных центров по аттестации инженерно-технических работников, участвующих в процессе проектирования и строительства".
2. Комитету по делам строительства, жилищно-коммунального хозяйства и управления земельными ресурсами Министерства национальной экономики Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии в печатном и электронном виде на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет", а также в Республиканский центр правовой информации для внесения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства национальной экономики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
М. Кусаинов
Утвержден
приказом исполняющего
обязанности Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 12 февраля 2016 года № 75
Стандарт государственной услуги
"Аккредитация негосударственных аттестационных центров по аттестации инженерно-технических работников, участвующих в процессе проектирования и строительства"

Ескерту. Стандарт жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 10.07.2019 № 499 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Жобалау және құрылыс салу процесіне қатысушы инженер-техник жұмыскерлерді аттестаттау жөніндегі мемлекеттік емес аттестаттау орталықтарын аккредиттеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Министрліктің Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитеті (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштер қабылдауды және мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету нәтижелерін беру "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) құжаттар топтамасын тапсырылған сәттен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде.
Қызмет беруші қызмет алушыдан құжаттарды алған сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші көрсетілген мерзімде өтінішті қарауы тоқтату туралы жазбаша дәлелді жауап береді.
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нысаны: электрондық (толық автоматтандырылған).
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – осы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша аккредиттеу туралы куәлік беру (бұдан әрі – куәлік) немесе осы стандарттың 10-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап беру.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық түрде.
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін;
2) порталдың – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері өтініш жасаған кезде, өтініштерді қабылдауды және мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін беруді келесі жұмыс күнінде жүзеге асырады).

Сноска. Стандарт в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 10.07.2019 № 499 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Аккредитация негосударственных аттестационных центров по аттестации инженерно-технических работников, участвующих в процессе проектирования и строительства" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством индустрии и инфраструктурного развитию Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов в течение 10 (десяти) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 20 (двадцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 15 (пятнадцать) минут.
Услугодатель в течение двух рабочих дней с момента получения документов проверяет полноту представленных документов.
В случае установления факта неполноты представленных документов услугодатель в указанные сроки дает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (полностью автоматизированная).
6. Результат оказания государственной услуги – выдача свидетельства об аккредитации (далее – свидетельство) по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 к настоящему стандарту государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
7. Государственная услуга оказывается юридическим лицам (далее – услугополучатель) на бесплатной основе.
8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу, с 9.00 до 18.30, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).

9. Көрсетілетін қызметті алушы өтініш жасаған кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі порталға:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес белгіленген нысан бойынша өтініш;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес рұқсат беру талаптарына сәйкес мәліметтер мен құжаттарды жібереді.
10. Көрсетілетін қызметті алушының рұқсат беру талаптарына сәйкес келмеуі мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту үшін негіз болады.
3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
11. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды тұлғаларының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану үшін осы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандартының 13-тармағында көрсетілген мекенжайлар бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына, немесе 010000, Нұр-Сұлтан қаласы, Мәңгілік Ел даңғылы, 8, Министрліктер үйі, 10 кіреберіс, телефон: 8 (7172) 74-19-28, 74-19-45 мекенжайы бойынша Министрлік басшысының атына шағым беріледі.
Шағым пошта бойынша жазбаша нысанда "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы беріледі, не көрсетілген қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы қолма-қол қабылданады.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні, берілген шағымға жауап алу мерзімі және орны көрсетілген тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі және күні) шағымның қабылданғанын растау болып табылады.
Заңды тұлғаның шағымында оның атауы, пошталық мекенжайы, шығыс нөмірі және күні көрсетіледі. Өтінішке көрсетілетін қызметті алушы қол қояды.
Көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс. Шағымды қарау нәтижелері туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті алушыға пошта арқылы не болмаса Мемлекеттік корпорацияның кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгінеді.
Мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралады.

9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя на портал:
заявление по установленной форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
сведения и документы в соответствии с разрешительными требованиями согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги.
10. Основанием для отказа в оказании государственной услуги является несоответствия услугополучателя к разрешительным требованиям.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателей и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственной услуги
11. Для обжалования решений, действий (бездействий), услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресам указанному в пункте 13, либо на имя руководителя Министерства по адресу: 010000, город Нур-Султан, проспект Мәңгілік Ел 8, Дом министерств, 10 подъезд, телефон: 8 (7172) 74-19-28, 74-19-45.
Жалоба подается в письменной форме по почте, либо нарочно через канцелярию услугодателя или Министерства.
Подтверждением принятия жалобы является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя или Министерства, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
В жалобе юридического лица – указываются его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата. Обращение подписывается услугополучателем.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, Министерства, подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услогополучателю по почте либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя и (или) Министерства.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель обращается с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается 15 (пятнадцать) рабочих дней со дня ее регистрации.

12. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайларда, көрсетілетін қызметті алушы заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінеді.
4-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету, электрондық нысанда көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, өзге де талаптар
13. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету орындарының мекенжайлары: Көрсетілетін қызметті берушінің.
14. Көрсетілетін қызметті алушының қашықтықтан қол жеткізу режимінде Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты алуға мүмкіндігі бар.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары көрсетілетін қызметті берушінің www.kds.mііd.gov.kz. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: (1414).
"Жобалау және құрылыс салу
процесіне қатысушы инженер-
техник жұмыскерлерді
аттестаттау жөніндегі
мемлекеттік емес аттестаттау
орталықтарын аккредиттеу"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
1-қосымша
Нысан
АККРЕДИТТЕУ ТУРАЛЫ КУӘЛІК № 00000
Осы аккредиттеу туралы куәлік __________________________________________
(заңды тұлғаның атауы)
_____________________________________________________________ берілді,
(заңды мекенжай)
жобалау және құрылыс салу процесіне қатысушы инженер-техник жұмыскерлерді аттестаттау құқығын жүзеге асыруға берілді
АККРЕДИТТЕЛДІ
және көрсетілетін қызметті берушінің тізіліміне енгізілді
және уәкілетті органның тізіліміне енгізілді.
Куәлікті қолдану мерзімі _____________________________________ дейін
Уәкілетті орган _______________________________________
қала ___________ 20__ж. " " ___________
"Жобалау және құрылыс салу
процесіне қатысушы инженер-
техник жұмыскерлерді
аттестаттау жөніндегі
мемлекеттік емес аттестаттау
орталықтарын аккредиттеу"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
2-қосымша
Нысан
ӨТІНІШ
_________________________________________________________ -ге
(уәкілетті органның толық атауы)
________________________________________________________-ден
(заңды тұлғаның толық атауы, бизнес сәйкестендіру нөмірінің деректемелері)
Жобалау және құрылыс салу процесіне қатысушы инженер-техник жұмыскерлерді аттестаттау жөніндегі аттестаттау орталығы ретінде аккредиттеуді өтінемін
Мекенжай ___________________________________________________________
(индекс, қала, аудан, облыс, көше, үй нөмірі, телефон, факс, е-maіl)
Банк шоты ___________________________________________________________
(шоттың нөмірі, банктің атауы және орналасқан орны)
Филиалдар (өкілдік, объекті, пункті, учаске) ______________________________
____________________________________________________________________
(орналасқан жері және деректемелері)
Қоса берілетін құжаттар _______________________________________________
____________________________________________________________________
___ парақ қоса беріледі
Осымен:
барлық көрсетілген деректердің ресми байланыстар болып табылатыны және оларға куәлік беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез-келген ақпарат жіберілетіні;
өтініш берушіге қызметтің осы түрімен айналысуға сотпен қойылған шектеуліттер жоқтығы;
барлық қоса берілген құжаттардың шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып табылатыны;
өтініш беруші аккредиттеу туралы куәлікті беру кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін бергендігі расталады.
Басшы _____________ _______________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Толтырылған күні: 20__ жылғы "__" __________
"Жобалау және құрылыс салу
процесіне қатысушы инженер-
техник жұмыскерлерді
аттестаттау жөніндегі
мемлекеттік емес аттестаттау
орталықтарын аккредиттеу"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
3-қосымша
Нысан
Жобалау және құрылыс салу процесіне қатысушы инженер-техник жұмыскерлерді аттестаттау жөніндегі аттестаттау орталықтарын аккредиттеуге қойылатын рұқсат беру талаптары
Р/с №
Рұқсат беру талаптары
Рұқсат беру талаптарына сәйкестікті растайтын құжаттар
Ескертпе
1
2
3
4
1
біліктілікті арттыруға жауапты оқытушылық құрамның болуы
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 4-қосымшағасәйкес мәліметтер нысаны, дипломдардың көшірмелері, жұмыс өтілінің болуын растайтын құжаттардың көшірмелері, өтініш берушімен еңбек қатынастарын растайтын құжаттардың көшірмелері
2
аттестаттау жүргізуге жауапты техникалық құрамның болуы
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 4-қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны, өтініш берушімен еңбек қатынастарын растайтын құжаттардың көшірмелері
3

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги оказываемой в электронной форме
13. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах: услугодателя.
14. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
15. Контактные телефоны справочных служб услугодателя по вопросам оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах услугодателя: www.kds.miid.gov.kz.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Аккредитация негосударственных
аттестационных центров по аттестации
инженерно-технических работников,
участвующих в процессе
проектирования и строительства"
Форма
Свидетельство об аккредитации
N 00000
Настоящее свидетельство об аккредитации выдано
______________________________________________________________________
(наименование юридического лица)
______________________________________________________________________,
(юридический адрес)
на право осуществления аттестации инженерно-технических работников, участвующих в процессе проектирования и строительства
АККРЕДИТОВАНО и внесен в реестр уполномоченного органа
Срок действия свидетельства до ___________________________________________
Руководитель
уполномоченного органа _______________ ________________________________________
(подпись)             (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
город ___________ "___" ___________ 20 года
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Аккредитация негосударственных
аттестационных центров по аттестации
инженерно-технических работников,
участвующих в процессе
проектирования и строительства"
Форма
Заявление
В ________________________________________________________________________
(полное наименование уполномоченного органа)
от _____________________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, реквизиты бизнес идентификационного номера)
Прошу аккредитовать в качестве аттестационного центра по аттестации инженерно-технических работников, участвующих в процессе проектирования и строительства
Адрес ____________________________________________________________________
(индекс, город, район, область, улица, номер дома, телефон, факс, е-mail)
Банковский счет _________________________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Филиалы (представительства, объекты, пункты, участки) ______________________________
________________________________________________________________________________
(местонахождение и реквизиты)
Прилагаемые документы:______________________________________________
____________________________________________________________________
Прилагается ______ листов.
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них направляется любая информация по вопросам выдачи свидетельства об аккредитации;
у заявителя отсутствует ограничения наложенное судом на занятие лицензируемым видом и (или) подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными;
заявитель согласен на использование персональных данных ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при выдаче свидетельства об аккредитации.
Руководитель__________ __________________________________________________
(подпись)             (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата заполнения: "___" __________ 20__ года
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
"Аккредитация негосударственных
аттестационных центров по аттестации
инженерно-технических работников,
участвующих в процессе
проектирования и строительства"
Форма
Разрешительные требования к аттестационным центрам по аттестации инженерно-технических работников, участвующих в процессе проектирования и строительства
№ п/п
Разрешительным требования
Документы, подтверждающие соответствие разрешительным требованиям
Примечание
1
2
3
4
1
наличие преподавательского состава, ответственного за проведение повышения квалификации
Форма сведений согласно приложения 4 к настоящему стандарту государственной услуги, копии дипломов, копии документов, подтверждающих наличие стажа работы, копии документов подтверждающих трудовые отношения с заявителем
2
наличие технического состава, ответственного за проведение аттестации
Форма сведений согласно приложения 4 к настоящему стандарту государственной услуги, копии документов подтверждающих трудовые отношения с заявителем
3

оқыту және аттестаттау жүргізу үшін меншік құқығында немесе өзге де заңды негізде, санитариялық талаптарды қанағаттандыратын, алаңы кемінде 100 (жүз) шаршы метр әкімшілік-тұрмыстық үй-жайлардың болуы, бұл ретте тестілеу және оқыту өткізуге арналған үй-жайлар кемінде 45 (қырық бес) шаршы метр болуы қажет.
Бұл ретте тестілеу және оқыту өткізуге арналған үй-жайлар біріктірілуі мүмкін
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 4-қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны.
Әкімшілік-тұрмыстық үй-жайлар болған кезде: жылжымайтын мүлік объектісін тіркеу туралы куәліктің көшірмесі, техникалық паспорттың көшірмесі. Өзге де заңды негіздер кезінде: жалдау шартының көшірмесі, жалға берушінің жылжымайтын мүлік объектісін тіркеу туралы куәліктің көшірмесі, техникалық паспорттың көшірмесі
4
оқыту және аттестаттау жүргізу үшін санитариялық талаптарды қанағаттандыратын материалдық-техникалық жарақтандырудың, оның ішінде кемінде 10 (он) орынның болуы
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 4-қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны
5
инженерлік-техникалық жұмыскерлерді аттестаттау үшін бағдарламалық қамтамасыз етудің болуы
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 4-қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны
6
нормативтік-техникалық және әдіснамалық әдебиеттердің болуы
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 4-қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны
7
оқыту және аттестаттау өткізу үшін бекітілген тест сұрақтарының, бекітілген ішкі қағидалар мен регламенттердің болуы
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 4-қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны
"Жобалау және құрылыс салу
процесіне қатысушы инженер-
техник жұмыскерлерді
аттестаттау жөніндегі
мемлекеттік емес аттестаттау
орталықтарын аккредиттеу"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
4-қосымша
Нысан
Мәліметтер нысаны
1) Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) _______________________________
2) Лауазымы _________________________________________________________
3) Осы ұйымда жұмыс жасайды ________________________________________
(тұрақты немесе уақытша көрсету)
4) Жұмыс өтілі ______________________________________________________
(мамандық бойынша және атқаратын лауазымында көрсету)
5) Оқу орнының атауы ________________________________________________
6) Бітірген жылы _____________________________________________________
7) Диплом бойынша біліктілігі _____________________________________
8) Диплом бойынша мамандығы ______________________________________
Әкімшілік-тұрмыстық жайлар туралы мәліметтер

наличие административно-бытовых помещений на праве собственности или ином законном основании, удовлетворяющих санитарным требованиям для проведения обучения и аттестации, площадью не менее 100 (ста) квадратных метров, при этом помещения для проведения тестирования и обучения составляли не менее 45 (сорока пяти) квадратных метров.
При этом, помещения для проведения тестирования и обучения могут быть совмещены
Форма сведений согласно приложения 4 к настоящему стандарту государственной услуги.
При наличии административно-бытовых помещений: копия свидетельства о регистрации объекта недвижимости, копия технического паспорта. При ином законном основании: копия договора аренды, копия свидетельства о регистрации объекта недвижимости арендодателя, копия технического паспорта
4
наличие материально-технической оснащенности, удовлетворяющей санитарным требованиям для проведения обучения и аттестации, в том числе в количестве не менее 10 (десяти) мест
Форма сведений согласно приложения 4 к настоящему стандарту государственной услуги
5
наличие программного обеспечения для аттестации инженерно-технических работников
Форма сведений согласно приложения 4 к настоящему стандарту государственной услуги
6
наличие нормативно-технической и методологической литературы
Форма сведений согласно приложения 4 к настоящему стандарту государственной услуги
7
наличие утвержденных уполномоченным органом тестовых вопросов, утвержденных внутренних правил и регламентов для проведения обучения и аттестации
Форма сведений согласно приложения 4 к настоящему стандарту государственной услуги. Копия сборника тестовых вопросов
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
"Аккредитация негосударственных
аттестационных центров по
аттестации инженерно-
технических работников,
участвующих в процессе
проектирования и строительства"
Форма
Форма сведений
1) Фамилия, имя, отчество (при его наличии)______________________________
2) Должность ________________________________________________________
3) Работает в данной организации _______________________________________
(указать постоянно или временно)
4) Стаж работы _______________________________________________________
(указать по специальности и на занимаемой должности)
5) Наименование учебного заведения_____________________________________
6) Год окончания _____________________________________________________
7) Квалификация по диплому ___________________________________________
8) Специализация по диплому __________________________________________
Сведения об административно-бытовых помещениях

9) Мекенжайы __________________________________________________
___________________________________________________________________
10) Үй-жайдың сипаттамасы, алаңы ______________________________
11) Жылжымайтын мүлікті тіркеу туралы куәліктің нөмірі ________
___________________________________________________________________
12) Жалға алу туралы шарттың нөмірі ___________________________
Материалдық-техникалық жарақтандырылуы туралы мәліметтер
13) Атауы _____________________________________________________
___________________________________________________________________
14) Өлшем бірлігі _____________________________________________
15) Саны ______________________________________________________
___________________________________________________________________
16) Пайдалану мерзімі _________________________________________
17) Сипаттамасы (маркасы, қуаты), сапалық құрамы ______________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Бағдарламалық қамтамасыз ету туралы мәліметтер
18) Атауы: ____________________________________________________
___________________________________________________________________
19) Өлшем бірлігі _____________________________________________
20) Саны_______________________________________________________
___________________________________________________________________
21) Пайдалану мерзімі _________________________________________
___________________________________________________________________
Нормативтік-техникалық және әдіснамалық әдебиеттер туралы мәліметтер
22) Атауы: ____________________________________________________
___________________________________________________________________
23) Өлшем бірлігі _____________________________________________
24) Саны ______________________________________________________
___________________________________________________________________
Оқыту және аттестаттау өткізу үшін уәкілетті орган бекіткен тест сұрақтары, бекітілген ішкі қағидалар мен регламенттер туралы мәліметтер
25) Атауы: ____________________________________________________
___________________________________________________________________
26) Өлшем бірлігі _____________________________________________
27) Саны ______________________________________________________
___________________________________________________________________
28) Ескертпе __________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________

9) Адрес: ___________________________________________________________
____________________________________________________________________
10) Характеристика помещений, площадь________________________________
11) Номер свидетельства о регистрации недвижимости ____________________
____________________________________________________________________
12) Номер договора об аренде __________________________________________
Сведения о материально-технической оснащенности
13) Наименование: ___________________________________________________
____________________________________________________________________
14) Единица измерения _______________________________________________
15) Количество ______________________________________________________
____________________________________________________________________
16) Срок эксплуатации ________________________________________________
17) Характеристики (марки, мощности) качественный состав _______________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Сведения о программном обеспечении
18) Наименование: ___________________________________________________
____________________________________________________________________
19) Единица измерения _______________________________________________
20) Количество ______________________________________________________
____________________________________________________________________
21) Срок эксплуатации ________________________________________________
____________________________________________________________________
Сведения о нормативно-технической и методологической литературе
22) Наименование: ___________________________________________________
____________________________________________________________________
23) Единица измерения _______________________________________________
24) Количество ______________________________________________________
____________________________________________________________________
Сведения о утвержденных уполномоченным органом тестовых вопросов,
утвержденных внутренних правил и регламентов для проведения
обучения и аттестации
25) Наименование: ___________________________________________________
____________________________________________________________________
26) Единица измерения________________________________________________
27) Количество ______________________________________________________
____________________________________________________________________
18) Примечание ______________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________