"Халықаралық автомобильмен жүк тасымалдауды жүзеге асыруға автомобильмен тасымалдаушыға рұқсат беру қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация Министрінің 2011 жылғы 24 тамыздағы № 523 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2016 жылғы 21 қаңтардағы № 38 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 25 ақпанда № 13232 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі!
Бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз!
«Нормативтік құқықтық актілер туралы» 1998 жылғы 24 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 43-1-бабының 1-тармағына
сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. «Халықаралық автомобильмен жүк тасымалдауды жүзеге асыруға автомобильмен тасымалдаушыға рұқсат беру қағидасын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2011 жылғы 24 тамыздағы № 523 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7204 болып тіркелген, 2011 жылғы 12 қазандағы № 148 (2138) «Заң газеті» газетінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
атауы мынадай редакцияда жазылсын:
«Халықаралық автомобильмен жүк тасымалдауды жүзеге асыруға автомобильмен тасымалдаушыларға рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы»;
1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Қоса беріліп отырған Халықаралық автомобильмен жүк тасымалдауды жүзеге асыруға автомобильмен тасымалдаушыларға рұқсат беру қағидалары бекітілсін.»
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Халықаралық автомобильмен жүк тасымалдауды жүзеге асыруға автомобильмен тасымалдаушыларға рұқсат беру қағидасында:
атауы мынадай редакцияда жазылсын:
«Халықаралық автомобильмен жүк тасымалдауды жүзеге асыруға автомобильмен тасымалдаушыларға рұқсат беру қағидалары»;
1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Осы Халықаралық автомобильмен жүк тасымалдауды жүзеге асыруға автомобильмен тасымалдаушыларға рұқсат ету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) «Автомобиль көлігі туралы» Қазақстан Республикасының
2003 жылғы 4 шілдедегі Заңына сәйкес әзірленді.»;
2-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«2. Қағидалар Қазақстан Республикасының автомобильмен тасымалдаушыларына халықаралық автомобильмен тасымалдауларды жүзеге асыруға рұқсат ету куәлігін және рұқсат ету карточкасын беру тәртібін айқындайды, олар мынадай автокөлік құралдарының иелері үшін міндетті:
1) Жүк автомобильдері (тіркемені қоса алғанда рұқсат етілетін пайдалы жүктемесі 3,5 тоннадан асатын);
2) Жүктердің белгілі бір түрлерін тасымалдауға арналған мамандандырылған автомобильдер.»;
3.1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«3-1. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) Халықаралық автомобиль тасымалдарын жүзеге асыруға рұқсат беру куәлігін – Қазақстан Республикасының автомобильдік тасымалдаушыларына халықаралық автомобиль тасымалдарын жүзеге асыруға рұқсат беретін құжат (бұдан әрі - Рұқсат);
2) автокөлік құралына рұқсат карточкасы – автокөлік құралын халықаралық автомобиль тасымалдарын жүзеге асыруда пайдалануға рұқсат беретін құжат (бұдан әрі – рұқсат карточкасы).»;
4-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«4. Рұқсат және рұқсат карточкасы Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлiгi Көлік комитетiнiң аумақтық органдарымен осы Қағидаларға 1 және 2-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша беріледі.
Рұқсат (Рұқсат телнұсқасын) және рұқсат карточкасын алу үшін отандық тасымалдаушы:

О внесении изменений в приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 24 августа 2011 года № 523 "Об утверждении Правил допуска автомобильных перевозчиков к осуществлению международных автомобильных перевозок грузов"
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 21 января 2016 года № 38. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 февраля 2016 года № 13232
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие настоящего приказа см. п. 4.
В соответствии с пунктом 1 статьи 43-1 Закона Республики Казахстан от 24 марта 1998 года «О нормативных правовых актах»
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 24 августа 2011 года № 523 «Об утверждении Правил допуска автомобильных перевозчиков к осуществлению международных автомобильных перевозок грузов» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7204, опубликованный 12 октября 2011 года № 148 (2138) в газете «Юридическая газета») следующие изменения:
в наименование вносится изменение на государственном языке, текст на русском языке не меняется;
в пункт 1 вносится изменение на государственном языке, текст на русском языке не меняется;
в Правилах допуска автомобильных перевозчиков к осуществлению международных автомобильных перевозок грузов, утвержденных указанным приказом:
в наименование вносится изменение на государственном языке, текст на русском языке не меняется;
в пункт 1 вносится изменение на государственном языке, текст на русском языке не меняется;
в пункт 2 вносится изменение на государственном языке, текст на русском языке не меняется;
пункт 3.1 изложить в следующей редакции:
«3-1. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) удостоверение допуска к осуществлению международных автомобильных перевозок грузов – документ, дающий право автомобильным перевозчикам Республики Казахстан осуществлять международные автомобильные перевозки грузов (далее - Допуск);
2) карточки допуска на автотранспортное средство – документ, разрешающий использование автотранспортного средства в международных автомобильных перевозках грузов (далее – карточки допуска).»;
пункт 4 изложить в следующей редакции:
«4. Допуск и карточка допуска выдаются территориальными органами Комитета транспорта Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан по формам, согласно приложениям 1 и 2 к настоящим Правилам.
Для получения Допуска (дубликата Допуска) и карточки допуска отечественный перевозчик обращается:

1) «Азаматтарға арналған үкімет» мемлекеттік корпорациясына (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
2) www.egov.kz, www.elincense.kz «электрондық үкімет веб-порталына жүгінеді.»;
5-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«5. Автокөлік құралына Рұқсат (Рұқсат телнұсқасын) және (немесе) рұқсат карточкасын алу үшін отандық тасымалдаушылар мынадай құжаттарды:
1) осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Рұқсат және (немесе) рұқсат карточкасын алу үшін өтiнiштi;
2) автокөлік құралдарын жалға алу шарттарының көшiрмесiн (болған кезде);
3) тахографты кезеңдік тексеру (инспекцияның) туралы куәліктің көшірмесін;
4) Рұқсат немесе оның телнұсқасы берілгені үшін мемлекеттік бажды төлегенің растайтын құжатты ұсынады.
Аумақтық органдар Рұқсат (Рұқсат телнұсқасын) және (немесе) рұқсат карточкасын алу үшін өтiнiштi үш жұмыс күні iшiнде қарайды.».
9-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«1) осы Қағидалардың 5-тармағында көрсетілген құжаттардың толық емес пакетін ұсынған;»;
10-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«10. Автокөлік құралдары паркі ұлғайтылған кезде отандық тасымалдаушылар осы Қағидалардың 5-тармағында көзделген құжаттарды ұсынады.»;
11-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«11. Осы Қағидалардың 14-тармағында көзделген жағдайларда жаңа Рұқсат (Рұқсат телнұсқасын) және (немесе) рұқсат карточкасын алуға арналған өтiнiштi аумақтық орган өтiнiш берілген күннен бастап үш жұмыс күнi iшiнде қарайды.»;
15-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«15. Осы Қағидалардың 14-тармағының 1), 2), 4) және 5) тармақшаларында көзделген жағдайларда жаңа Рұқсат және (немесе) рұқсат карточкасын алу үшiн отандық тасымалдаушылар осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтiнiш ұсынады.»;
16-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«16. Осы Қағидалардың 14-тармағының 3) тармақшасында көзделген жағдайларда жаңа Рұқсат (Рұқсат телнұсқасын) алу үшiн отандық тасымалдаушылар осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтiнiш бередi және мыналарды ұсынады:
1) жоғалған жағдайда – бұқаралық ақпарат құралдарында Рұқсаттың жоғалғаны және жарамсыз деп тану туралы хабарландыру орналастырылғанын растайтын құжатты;
2) бүлiнiп қалған (зақымдалған) жағдайда – бүлiнiп қалған немесе зақымдалған Рұқсатты;
3) Рұқсат немесе оның телнұсқасын берілгені үшін мемлекеттік баж салығын төлеуді растайтын құжат.»;
16-1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«16-1. Осы Қағидалардың 14-тармағының 3) тармақшасында көзделген жағдайларда жаңа рұқсат ету карточкасын алу үшiн отандық тасымалдаушы осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтiнiш бередi және мыналарды ұсынады:
1) жоғалған жағдайда – бұқаралық ақпарат құралдарында рұқсат карточкасының жоғалғаны және жарамсыз деп тану туралы хабарландыру орналастырылғанын растайтын құжатты;
2) бүлiнiп қалған (зақымдалған) жағдайда – бүлiнiп қалған немесе зақымдалған рұқсат карточкасын.»;
18-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Сондай-ақ осы Қағидалардың 8-тармағында көрсетілген мерзімде басқа аумақтық органдарға өтініште көрсетілген автокөлік құралдарынан басқа рұқсат ету карточкасы бар болуы туралы сұрау салу жіберіледі.»;
22-тармағы алынып тасталсын;
1-қосымша осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
2-қосымшаның оң жақ бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
«Халықаралық автомобиль жүк
тасымалдауды жүзеге асыруға
автомобильмен тасымалдаушыларға
рұқсат беру қағидаларына
2-қосымша
___________________________________
(көліктік бақылау органын атауы)»;
3-қосымшаның оң жақ бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
«Халықаралық автомобильмен жүк
тасымалдауды жүзеге асыруға
автомобильмен тасымалдаушыларға
рұқсат беру қағидаларына
3-қосымша
Нысан
___________________________________
(көліктік бақылау органының атауы)»;
4-қосымша осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Көлік комитеті (Ә.А. Асавбаев):
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін оның көшірмелерін баспа және электрондық түрде күнтізбелік он күн ішінде мерзімді баспа басылымдарына және «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға, сондай-ақ тіркелген бұйрықты алған күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Республикалық құқықтық ақпарат орталығына жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастыруды;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы бұйрықтың 2-тармағының 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министріне жүктелсін.

1) в Государственную корпорацию «Правительство для граждан» (далее – Государственная корпорация);
2) на веб-портал «электронного правительства» www.egov.kz, www.elincense.kz.»;
пункт 5 изложить в следующей редакции:
«5. Для получения Допуска (дубликата Допуска) и (или) карточки допуска на автотранспортное средство отечественные перевозчики предоставляют следующие документы:
1) заявление на получение Допуска и (или) карточки допуска по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
2) копии договоров аренды автотранспортных средств (при наличии);
3) копии свидетельства о периодической проверке (инспекции) тахографа;
4) документ, подтверждающий уплату государственной пошлины за выдачу Допуска или его дубликата.
Территориальными органами заявление на получение Допуска (дубликата Допуска) и (или) карточки допуска рассматривается в течение трех рабочих дней.»;
в подпункт 1) пункта 9 вносится изменение на государственном языке, текст на русском языке не меняется;
в пункт 10 вносится изменение на государственном языке, текст на русском языке не меняется;
в пункт 11 вносится изменение на государственном языке, текст на русском языке не меняется;
в пункт 15 вносится изменение на государственном языке, текст на русском языке не меняется;
в пункт 16 вносится изменение на государственном языке, текст на русском языке не меняется;
в пункт 16-1 вносится изменение на государственном языке, текст на русском языке не меняется;
в часть вторую пункта 18 вносится изменение на государственном языке, текст на русском языке не меняется;
пункт 22 исключить;
приложение 1 изложить в новой редакции, согласно приложению 1 к настоящему приказу;
в приложение 2 вносится изменение на государственном языке, текст на русском языке не меняется;
в приложение 3 вносится изменение на государственном языке, текст на русском языке не меняется;
приложение 4 изложить в новой редакции, согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Комитету транспорта Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (Асавбаев А.А.) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление копии настоящего приказа в печатном и электронном виде на официальное опубликование в периодические печатные издания и информационно–правовую систему «Әділет» в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан, а также в Республиканский центр правовой информации в течение десяти календарных дней со дня получения зарегистрированного приказа для включения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан и на интранет-портале государственных органов;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) пункта 2 настоящего приказа.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.

4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң, бірақ 2016 жылғы 1 наурыздан бұрын емес қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі                   Ә. Исекешев
«КЕЛІСІЛГЕН»
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
_______________________ Е. Досаев
2016 жылғы 29 қаңтар
Қазақстан Республикасы
Инвестиция және даму министрінің
2016 жылғы 21 қаңтардағы № 38
бұйрығына
1-қосымшасы
Халықаралық автомобильмен жүк
тасымалдауды жүзеге асыруға
автомобильмен тасымалдаушыларға
рұқсат беру қағидаларына
1-қосымша
нысан
__________________________________
(көліктік бақылау органының атауы)
Қазақстан Республикасының Елтаңбасы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі
№ 00000000
халықаралық автомобильмен жүк тасымалдауды жүзеге асыруға
РҰҚСАТ БЕРУ КУӘЛІГІ
Тіркеу № ________ 20___ жылы ______________
Куәлік иесі _________________________________________________________
(ұйымдастырушылық–құқықтық нысаны және заңды тұлғаның атауы
немесе жеке кәсіпкердің атауы)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Орналасқан мекенжайы
_____________________________________________________________________
(заңды тұлға үшін – заңды мекенжайына
_____________________________________________________________________
жеке кәсіпкер үшін – тұрғылықты жерінің мекенжайы)
_____________________________________________________________________
Осы Куәлік, оның иесіне халықаралық автомобильмен жүк тасымалын жүзеге асыруға рұқсат берілгенін растайды.
МО (бар болған кезде) _________________ _____________________________
(мемлекеттік орган басшысының қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар
болған кезде))
Қазақстан Республикасы
Инвестиция және даму министрінің
2016 жылғы 21 қаңтардағы № 38
бұйрығына
2-қосымшасы
Халықаралық автомобильмен жүк
тасымалдауды жүзеге асыруға
автомобильмен тасымалдаушыларға
рұқсат беру қағидаларына
4-қосымша
нысан
__________________________________
(көліктік бақылау органының атауы)
Рұқсат беру куәлігін және (немесе) рұқсат карточкасын алуға
ӨТІНІШ
_____________________________________________________________________
(дара кәсіпкердің тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде)
немесе заңды тұлғаның атауы)
Мынадай автокөлік құралдарына:
1) дара кәсіпкердің тегі, аты, әкесінің аты, атауы, орналасқан жері өзгеруіне;

4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования, но не ранее 1 марта 2016 года.
Министр
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан                        А. Исекешев
«СОГЛАСОВАН»
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
____________ Е. Досаев
29 января 2016 года
Приложение 1
к приказу Министра по инвестициям
и развитию Республики Казахстан
от 21 января 2016 года № 38
Приложение 1
к Правилам допуска
автомобильных перевозчиков
к осуществлению международных
автомобильных перевозок грузов
форма
____________________________________________
(наименование органа транспортного контроля)
Герб
Республики Казахстан
Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
УДОСТОВЕРЕНИЕ ДОПУСКА
к осуществлению международных автомобильных перевозок грузов
№ 00000000
Регистрационный № ________ от ______________ 20___ года
Владелец Удостоверения_______________________________________________
(организационно-правовая форма и наименование
юридического лица
_____________________________________________________________________
или наименование индивидуального предпринимателя)
_____________________________________________________________________
Находящийся по адресу________________________________________________
(для юридического лица - юридический адрес
_____________________________________________________________________
для индивидуального предпринимателя – адрес проживания)
Настоящее Удостоверение подтверждает допуск его владельца к осуществлению
международных перевозок грузов автомобильным транспортом.
МП (при наличии)______________________      __________________________
(подпись руководителя        (фамилия, имя, отчество
государственного органа)           (при наличии))
Приложение 2
к приказу Министра по инвестициям
и развитию Республики Казахстан
от 21 января 2016 года № 38
Приложение 4
к Правилам допуска
автомобильных перевозчиков
к осуществлению международных
автомобильных перевозок грузов
форма
____________________________________________
(наименование органа транспортного контроля))
ЗАЯВЛЕНИЕ
на получение нового Удостоверения допуска и (или) карточки допуска
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) индивидуального предпринимателя
или наименование юридического лица)
Прошу выдать новое Удостоверение допуска и (или) карточки допуска к осуществлению
международных автомобильных перевозок грузов
на следующие автотранспортные средства в связи с:
1) изменением фамилии, имени, отчества, наименования, местонахождения индивидуального предпринимателя;

2) заңды тұлғаның атауы, орналасқан жері өзгеруіне және қайта ұйымдастырылуына;
3) Рұқсат және (немесе) рұқсат карточкасы жоғалуы, бүлініп қалуына (зақымдалуына);
4) автокөлік құралының мемлекеттік тіркеу нөмірінің белгісін ауыстыруға;
5) автокөлік құралын сатып алуға немесе жалға алуға (қажетінің астын сыз) байланысты жаңа Халықаралық автомобиль тасымалдарын жүзеге асыруға рұқсат беру куәлігін және рұқсат карточкасын беруді өтінемін.
Автокөлік құралының маркасы
Мемлекеттік тіркеу нөмірлік белгісі
Ескертпе
ЖСН/БСН
_____________________________________________________________________
Дара кәсіпкерді немесе заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы
анықтама ____________________________________________________________
(№ және қашан берілген)
Мекенжайы
_____________________________________________________________________
(индексі, қаласы, ауданы, облысы, көшесі, № үй, телефон, факс)
Қоса берілетін құжаттар:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
________________         ____________________________________________
(қолы)              (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде))
Мөрдің орны:
20___ жылғы «____» __________
20___ жылғы «____» __________ өтініш қарауға қабылданды
_____________________________________________________________________
(Мемлекеттік органның жауапты адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар
болған кезде), қолы)

2) изменением наименования, местонахождения и реорганизацией юридического лица;
3) утерей, повреждением (порчей) Допуска и (или) карточки допуска;
4) заменой государственного регистрационного номерного знака автотранспортного средства;
5) приобретением или арендой автотранспортного средства.
(нужное подчеркнуть)
Марка Автотранспортного средства
Государственный регистрационный номерной знак
Примечание
ИИН/БИН
_____________________________________________________________________
Справка о государственной регистрации индивидуального предпринимателя
или юридического лица ____________________________________________
(№ и когда выдано)
Адрес _______________________________________________________________
(индекс, город, район, область, улица, № дома, телефон, факс)
Прилагаемые документы: _____________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
__________________    _____________________________________
(подпись)         (фамилия, имя, отчество (при наличии))
Место печати:
(при наличии)
«____» ___________ 20___ года
Заявление принято к рассмотрению «____» __________ 20___ года
__________________________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество (при наличии) ответственного лица
государственного органа)