"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы арқылы көрсетілуге жататын мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді іріктеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2016 жылғы 6 қаңтардағы № 3 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 26 ақпанда № 13295 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің 2017 жылғы 22 ақпандағы № 67 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ақпарат және коммуникациялар министрінің 22.02.2017 № 67 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 5-тармақтан қараңыз
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-1-бабы 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы арқылы көрсетілуге жататын мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді іріктеу қағидалары бекітілсін.
2. "Халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы көрсетілуге жататын мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді іріктеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 17 сәуірдегі № 461 бұйрығының күші жойылды деп танылсын, (Нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11126 болып тіркелген, 2015 жылғы 18 маусымда "Әділет" ақпараттық–құқықтық жүйесінде жарияланған.
3. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Байланыс, ақпараттандыру және ақпарат комитеті (Т.Б. Қазанғап):
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін оның көшірмелерін баспа және электрондық түрде күнтізбелік он күн ішінде мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға, сондай-ак тіркелген бұйрықты алған күннен бастап он күнтізбелік күн ішінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Республикалық құқықтық ақпарат орталығына жіберуді;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастырылуын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне осы бұйрықтың 3-тармағының 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.

Об утверждении Правил отбора государственных услуг, подлежащих оказанию через Государственную корпорацию "Правительство для граждан"
Приказ и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 6 января 2016 года № 3. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 февраля 2016 года № 13295. Утратил силу приказом Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 22 февраля 2017 года № 67 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Министра информации и коммуникаций РК от 22.02.2017 № 67 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие см. п.5
В соответствии с подпунктом 2) статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила отбора государственных услуг, подлежащих оказанию через "Государственную корпорацию "Правительство для граждан".
2. Признать утратившим силу приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 17 апреля 2015 года № 461 "Об утверждении Правил отбора государственных услуг, подлежащих оказанию через центры обслуживания населения", (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 11126, опубликованный в информационно-правовой системе "Әділет" 18 июня 2015 года).
3. Комитету связи, информатизации и информации Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (Казангап Т.Б.) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление копии настоящего приказа в печатном и электронном виде на официальное опубликование в периодические печатные издания и информационно-правовую систему "Әділет" в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан, а также в Республиканский центр правовой информации в течение десяти календарных дней со дня получения зарегистрированного приказа для включения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан и на интранет-портале государственных органов;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) пункта 3 настоящего приказа.

4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық оның алғашқы ресми жарияланған күніне кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі, бірақ 2016 жылдың 1 наурызынан ерте емес.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін атқарушы
Ж. Қасымбек
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
______________Е. Досаев
2016 жылғы 28 қаңтар
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму министрінің
міндетін атқарушының
2016 жылғы 6 қаңтардағы
№ 3 бұйрығымен
бекітілген
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" арқылы
көрсетілуге жататын мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді
іріктеу қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Осы ""Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" арқылы көрсетілуге жататын мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді іріктеу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 9-1-бабының 2) тармақшасына сәйкес әзірленген және "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) арқылы көрсетілуге жататын мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді іріктеу тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай анықтамалар қолданылады:
1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі - Мемлекеттік корпорация) - Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметті көрсету үшін "бір терезе" қағидаты бойынша мемлекеттік қызметтер көрсетуге өтініштер қабылдау және олардың нәтижелерін көрсетілетін қызметті алушыға беру жөніндегі жұмысты ұйымдастыруды жүзеге асыратын, сондай-ақ электрондық нысанда мемлекеттік қызметтер көрсетуді қамтамасыз ететін Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша құрылған заңды тұлға.
2) ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган – ақпараттандыру және "электрондық үкімет" саласындағы басшылықты жүзеге асыратын орталық мемлекеттік орган).
3) ведомствоаралық комиссия – Қазақстан Республикасының Үкіметінің жанындағы Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілуге жататын мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді іріктеу жөніндегі ведомствоаралық комиссия;
4) мемлекеттік көрсетілетін қызметтер саласындағы уәкілетті орган – мемлекеттік қызметтерді көрсету саласындағы басшылықты және салааралық үйлестіруді жүзеге асыратын орталық мемлекеттік орган.
5) мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің тізілімі – мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сыныпталған тізбесі;

4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования, но не ранее 1 марта 2016 года.
Исполняющий обязанности
Министра по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
Ж. Касымбек
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
_____________ Е. Досаев
28 января 2016 г.
Утверждены
приказом исполняющего
обязанности Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 6 января 2016 года № 3
Правила
отбора государственных услуг, подлежащих оказанию через
Государственную корпорацию "Правительство для граждан"
1. Общие положения
1. Настоящие Правила отбора государственных услуг, подлежащих оказанию через Государственную корпорацию "Правительство для граждан" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 2) статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" и определяют порядок отбора государственных услуг, подлежащих оказанию через некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация).
2. В настоящих Правилах применяются следующие определения:
1) Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) – юридическое лицо, созданное по решению Правительства Республики Казахстан, для оказания государственных услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан, организации работы по приему заявлений на оказание государственных услуг и выдаче их результатов услугополучателю по принципу "одного окна", а также обеспечения оказания государственных услуг в электронной форме;
2) уполномоченный орган в сфере информатизации (далее – уполномоченный орган) – центральный государственный орган, осуществляющий руководство в сфере информатизации и "электронного правительства";
3) межведомственная комиссия – межведомственная комиссия по отбору государственных услуг, подлежащих оказанию через Государственную корпорацию;
4) уполномоченный орган в сфере оказания государственных услуг – центральный государственный орган, осуществляющий руководство и межотраслевую координацию в сфере оказания государственных услуг;
5) реестр государственных услуг – классифицированный перечень государственных услуг.

2. "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы"
арқылы көрсетілуге жататын мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді
іріктеу тәртібі
3. Орталық мемлекеттік органдар және жергілікті атқарушы органдар 20 ақпаннан кешіктірмей уәкілетті органға Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету үшін мемлекеттік қызметтерді қосудың орындылығы туралы осы Қағидаларға ұсыныстарды 1-қосымшаға сәйкес, сонымен бірге мемлекеттік қызметтердің бизнес-процестерін схема ретінде 2-қосымшаға сәйкес ұсынады.
4. Уәкілетті орган жыл сайын 20 наурыздан кешіктірмей орталық мемлекеттік органдар және жергілікті атқарушы органдар ұсыныстарының негізінде жеке тұлғалар мен коммерциялық емес ұйымдар жүзеге асыратын мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасын жалпы мониторингінде мемлекеттік көрсетілетін қызметтер сапасын бағалау, сондай-ақ өз талдауының нәтижелерін ескере отырып, ведомствоаралық комиссияның қарауы үшін Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілуге жататын мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің тізбесін (бұдан әрі – тізбе) қалыптастырады.
5. Уәкілетті орган жыл сайын 30 наурыздан кешіктірмей "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" арқылы көрсетілуге жататын мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізбесін мемлекеттік қызметтер көрсету саласындағы уәкілетті органға енгізеді.
6. Мемлекеттік қызметтер көрсету саласындағы уәкілетті орган он күнтізбелік күн аралығында "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" арқылы көрсетілуге жататын мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізбесінің оң немесе теріс қорытындысын уәкілетті органдарға ұсынады.
7. Уәкілетті орган жыл сайын 20 сәуірден кешіктірмей тізбені ведомствоаралық комиссияның қарауына енгізеді.

2. Порядок отбора государственных услуг, подлежащих оказанию
через Государственную корпорацию "Правительство для граждан"
3. Центральные государственные органы и местные исполнительные органы не позднее 20 февраля, представляют в уполномоченный орган предложения о целесообразности включения государственных услуг для оказания через Государственную корпорацию, по форме согласно приложению 1 к Правилам, а также бизнес-процесс оказания государственных услуги в виде схемы, по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
4. Уполномоченный орган не позднее 20 марта на основе предложении центральных государственных органов и местных исполнительных органов, с учетом результатов общественного мониторинга качества оказания государственных услуг, осуществляемого физическими лицами и некоммерческими организациями, непосредственно оценки качества оказания государственных услуг, а также самостоятельного анализа формирует перечень государственных услуг (далее - перечень), подлежащих оказанию через Государственную корпорацию, для рассмотрения на межведомственной комиссии.
5. Уполномоченный орган ежегодно не позднее 30 марта вносит перечень государственных услуг, подлежащих оказанию через государственную корпорацию, на согласование в уполномоченный орган в сфере оказания государственных услуг.
6. Уполномоченный орган в сфере оказания государственных услуг в течение десяти календарных дней предоставляет в уполномоченный орган положительное или отрицательное заключение по перечню государственных услуг, подлежащих оказанию через государственную корпорацию.
7. Уполномоченный орган ежегодно не позднее 20 апреля вносит перечень на рассмотрение межведомственной комиссии.

8. Ведомствоаралық комиссия тізбені қарау қорытындысы бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметті Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетудің орындылығы туралы оң және (немесе) теріс ұсыныстар шығарады.
9. Уәкілетті орган жыл сайын ведомствоаралық комиссияның ұсыныстарын орындылығы туралы шығарғаннан кейін 10 мамырдан және 10 қазаннан кешіктірмей ведомствоаралық комиссия отырысының хаттамасын (бұдан әрі – хаттама) мүдделі мемлекеттік органдарға, сонымен мемлекеттік көрсетілетін қызметтер саласындағы уәкілетті органға жібереді. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер саласындағы уәкілетті органға хаттаманы белгіленген уақытта ұсынбаған жағдайда, мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің тізіліміне тиісті өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізуге дейін тиісті өзгерістер енгізу кейінге қалдырылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетудің орындылығы туралы теріс ұсыныс отырыс күнінен бір жыл ішінде қолданыста болады.

8. Межведомственная комиссия по итогам рассмотрения перечня выносит положительную и (или) отрицательную рекомендации о целесообразности оказания государственной услуги через Государственную корпорацию.
9. Уполномоченный орган ежегодно после вынесения рекомендации о целесообразности межведомственной комиссии не позднее 10 мая и 10 октября направляет протокол заседания межведомственной комиссии (далее - протокол) в заинтересованные государственные органы, а также в уполномоченный орган в сфере оказания государственных услуг. В случае не предоставления в указанный срок протокола в уполномоченный орган в сфере оказания государственных услуг, внесение соответствующих изменений переносится до следующего внесения изменений и (или) дополнений в реестр государственных услуг.
Отрицательное рекомендация о целесообразности оказания государственной услуги через Государственную корпорацию действует в течение года, со дня заседания.

10. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер саласындағы уәкілетті орган жыл сайын 1 шілдеден және 1 желтоқсаннан кешіктірмей ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган ұсынған хаттама негізінде мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің тізіліміне тиісті өзгерістер мен толықтырулар енгізуді көздейтін Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулысының жобасын әзірлейді және (немесе) заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне енгізеді.
Уәкілетті орган және мүдделі мемлекеттік органдар мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің тізіліміне өзгерістер мен толықтырулар енгізілгеннен кейін үш ай мерзімде мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттарына және өзге де нормативтік құқықтық актілерге өзгерістер енгізе отырып, Мемлекеттік корпорацияға мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді беру бойынша шараларды қабылдайды.
Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілуге
жататын мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді
іріктеу қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету үшін мемлекеттік
қызметтерді қосудың орындылығы туралы ұсыныстар
Р/с №
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет тізіліміндегі нөмірі
Көрсетілетін қызметтің атауы
Өтініштер қабылдауды және рәсімделген құжаттарды беруді жүзеге асыратын ұйымдар
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері
Қажетті құжаттар тізбесі
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны (электрондық/ қағаз түрінде), мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Өткен жылы көрсетілген мемлекеттік қызметтердің саны
Ескертпе (егер мемлекеттік қызметті енгізу орынсыз болса, негіздеме)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілуге
Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілуге
жататын мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді
іріктеу қағидаларына
2-қосымша
Нысан

10. Уполномоченный орган в сфере оказания государственных услуг ежегодно не позднее 1 июля и 1 декабря, на основе протокола, представленного уполномоченным органом в сфере информатизации, разрабатывает и вносит в Правительства Республики Казахстан проект постановления Правительства Республики Казахстан, предусматривающий внесение соответствующих изменений и (или) дополнений в реестр государственных услуг.
11. Уполномоченный орган и заинтересованные государственные органы в трехмесячный срок после внесения изменений и дополнений в реестр государственных услуг принимают меры по передачи государственных услуг в Государственную корпорацию с внесением соответствующих изменений в стандарты государственных услуг и иные нормативные правовые акты.
Приложение 1
к Правилам отбора государственных
услуг, подлежащих оказанию через
Государственную корпорацию
Форма
Предложения о целесообразности включения государственных
услуг для оказания через Государственную корпорацию
п/п
Номер
в Реестре государственных услуг
Наименование услуги
Организации, осуществляющие прием заявлений и выдачу оформленных документов
Сроки оказания государственной услуги
Перечень необходимых документов
Форма предоставления государственной услуги (в электронном/бумажном виде), результат оказания государственной услуги
Количество оказанных государственных услуг за прошлый год
Примечания
(в случае не целесообразности включения государственной услуги, обоснование)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Приложение 2
к Правилам отбора государственных
услуг, подлежащих оказанию через
Государственную корпорацию
Форма