"2015-2016 оқу жылына жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын мамандықтар бойынша бөлу туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 3 шілдедегі № 437 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2016 жылғы 10 ақпандағы № 138 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 10 наурызда № 13428 болып тіркелді
Жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын игеру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. «2015-2016 оқу жылына жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын мамандықтар бойынша бөлу туралы» Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 3 шілдедегі № 437 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2015 жылғы 9 шілдедегі № 11577 болып тіркелген, 2015 жылғы 9 шілдедегі «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген 2015-2016 оқу жылына магистрлерді даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысында:
«1. Білім» деген бөлімде:
«
6М010200
Бастауышта оқыту педагогикасы мен методикасы
39
»
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
6М010200
Бастауышта оқыту педагогикасы мен әдістемесі
37
»;
«
6М010300
Педагогика және психология
102
»
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
6М010300
Педагогика және психология
101
»;
«
6М010700
Бейнелеу өнері және сызу
10
»
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
6М010700
Бейнелеу өнері және сызу
9
»;
«
6D010800
Дене шынықтыру және спорт
25
»
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
6М010800
Дене шынықтыру және спорт
29
»;
«
6М011200
Химия
93
»
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
6М011200
Химия
92
»;
«
6М011300
Биология
94
»
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
6М011300
Биология
91
»;
«
6М011400
Тарих
73
»
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
6М011400
Тарих
72
»;
«
6М011500
Құқық және экономика негіздері
11
»
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
6М011500
Құқық және экономика негіздері
10
»;
«
6М011500
Құқық және экономика негіздері
11
»
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
6М011500
Құқық және экономика негіздері
10
»;
«
6М011600
География
30
»
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
6М011600
География
28
»;
«
6М011700
Қазақ тілі және әдебиеті
99
»
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
6М011700
Қазақ тілі және әдебиеті
98
»;
«
6М011900
Шетел тілі: екі шет тілі
109
»
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
6М011900
Шетел тілі: екі шет тілі
112
»;
«
6М012000
Кәсіптік оқыту
39
»
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
6М0112000
Кәсіптік оқыту
37
»;
«2. Гуманитарлық ғылымдар» деген бөлімде:
«
6М020400
Мәдениеттану
34
»
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
6М0020400
Мәдениеттану
31
»;
«
6М020500
Филология
88
»
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
6М0020500
Филология
86
»;
«
6М020600
Дінтану
26
»
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
6М0020600
Дінтану
25
»;
«
6М020900
Шығыстану
16
»
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
6М0020900
Шығыстану
18
»;
«
6М021200
Түркітану
10
»
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
6М0021200
Түркітану
9
»;
«3. Құқық» деген бөлімде:
«
6М030100
Құқықтану
22
»
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
6М030100
Құқықтану
24
»;
«4. Өнер»  деген бөлімде:
«
6М040600
Эстрада өнері
1
6М040800
Өнертану
1

О внесении изменений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 3 июля 2015 года № 437 "О распределении государственного образовательного заказа на подготовку специалистов с высшим и послевузовским образованием по специальностям на 2015-2016 учебный год"
Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 10 февраля 2016 года № 138. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 марта 2016 года № 13428
В целях освоения государственного заказа на подготовку кадров с послевузовским образованием ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 3 июля 2015 года № 437 «О распределении государственного образовательного заказа на подготовку специалистов с высшим и послевузовским образованием по специальностям на 2015-2016 учебный год» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11577, опубликованный 9 июля 2015 года в информационно-правовой системе «Әділет») следующие изменения:
в Государственном образовательном заказе на подготовку магистров на 2015-2016 учебный год, утвержденным указанным приказом:
в разделе «1. Образование»:
строку:
«
6М010200
Педагогика и методика начального обучения
39
»
изложить в следующей редакции:
«
6М010200
Педагогика и методика начального обучения
37
»;
строку:
«
6М010300
Педагогика и психология
102
»
изложить в следующей редакции:
«
6М010300
Педагогика и психология
101
»;
строку:
«
6М010700
Изобразительное искусство и черчение
10
»
изложить в следующей редакции:
«
6М010700
Изобразительное искусство и черчение
9
»;
строку:
«
6М010800
Физическая культура и спорт
25
»
изложить в следующей редакции:
«
6М010800
Физическая культура и спорт
29
»;
строку:
«
6М011200
Химия
93
»
изложить в следующей редакции:
«
6М011200
Химия
92
»;
строку:
«
6М011300
Биология
94
»
изложить в следующей редакции:
«
6М011300
Биология
91
»;
строку:
«
6М011400
История
73
»
изложить в следующей редакции:
«
6М011400
История
72
»;
строку:
«
6М011500
Основы права и экономики
11
»
изложить в следующей редакции:
«
6М011500
Основы права и экономики
10
»;
строку:
«
6М011600
География
30
»
изложить в следующей редакции:
«
6М011600
География
28
»;
строку:
«
6М011700
Казахский язык и литература
99
»
изложить в следующей редакции:
«
6М011700
Казахский язык и литература
98
»;
строку:
«
6М011900
Иностранный язык: два иностранных языка
109
»
изложить в следующей редакции:
«
6М011900
Иностранный язык: два иностранных языка
112
»;
строку:
«
6М012000
Профессиональное обучение
39
»
изложить в следующей редакции:
«
6М012000
Профессиональное обучение
37
»;
в разделе «2. Гуманитарные науки»:
строку:
«
6М020400
Культурология
34
»
изложить в следующей редакции:
«
6М020400
Культурология
31
»;
строку:
«
6М020500
Филология
88
»
изложить в следующей редакции:
«
6М020500
Филология
86
»;
строку:
«
6М020600
Религиоведение
26
»
изложить в следующей редакции:
«
6М020600
Религиоведение
25
»;
строку:
«
6М020900
Востоковедение
16
»
изложить в следующей редакции:
«
6М020900
Востоковедение
18
»;
строку:
«
6М021200
Тюркология
10
»
изложить в следующей редакции:
«
6М021200
Тюркология
9
»;
в разделе «3. Право»:
строку:
«
6М030100
Юриспруденция
75
»
изложить в следующей редакции:
«
6М030100
Юриспруденция
77
»;
строку:
«
6М030200
Международное право
22
»
изложить в следующей редакции:
«
6М030200
Международное право
24
»;
в разделе «4. Искусство»:
строки:
«
6М040800
Искусство эстрады
1
6М040800
Искусствоведение
1

6М041100
Композиция
1
6М040400
Дәстүрлі музыка өнері
2
»
деген жолдар алынып тасталсын;
«5. Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес»  деген бөлімде:
«
6М050200
Саясаттану
13
»
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
6М030100
Саясаттану
14
»;
«
6М050300
Психология
21
»
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
6М050300
Психология
22
»;
«6. Жаратылыстану ғылымдары» деген бөлімде:
«
6М050300
Экология
110
»
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
6М050300
Экология
111
»;
«
6М060900
География
52
»
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
6М060900
География
51
»;
«7. Техникалық ғылымдар және технологиялар»  деген бөлімде:
«
6М070100
Биотехнология
91
»
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
6М070100
Биотехнология
92
»;
«9. Қызмет көрсету»  деген бөлімде:
«
6М090200
Туризм
27
»
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
6М090200
Туризм
29
»;
«
6М090500
Әлеуметтік жұмыс
9
»
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
6М090500
Әлеуметтік жұмыс
10
»;
«
6М090700
Кадастр
8
»
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
6М090700
Кадастр
12
»;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген 2015-2016 оқу жылына PhD докторларды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысындағы:
«1. Білім»  деген бөлімде:
«
6D050500
Дефектология
1
»
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
6D050500
Дефектология
2
»;
«
6D011800
Орыс тілі және әдебиеті
3
»
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
6D011800
Орыс тілі және әдебиеті
4
»;
«4. Өнер» деген бөлімде:
«
6D040600
Музыкатану
1
6D040600
Режиссура
1
6D041600
Өнертану
1
»
деген жолдар алынып тасталсын;
«5. Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес»  деген бөлімде:  «
6D050500
Аймақтану
2
»
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
6D050500
Аймақтану
3
».
2. Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім, халықаралық ынтымақтастық  департаменті (С.М. Өмірбаев) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың көшірмесін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде мерзімді баспа басылымдарында және «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға, сондай-ақ Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде орналастыру үшін «Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Заң департаментіне осы бұйрықтың 2-тармағының 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.

6М041100
Композиция
1
6М040400
Традиционное музыкальное искусство
2
»
исключить;
в разделе «5. Социальные науки, экономика и бизнес»:
строку:
«
6М050100
Социология
16
»
изложить в следующей редакции:
«
6М050100
Социология
17
»;
строку:
«
6М050200
Политология
13
»
изложить в следующей редакции:
«
6М050200
Политология
14
»;
строку:
«
6М050300
Психология
21
»
изложить в следующей редакции:
«
6М050300
Психология
22
»;
в разделе «6. Естественные науки»:
строку:
«
6М060800
Экология
110
»
изложить в следующей редакции:
«
6М060800
Экология
111
»;
строку:
«
6М060900
География
52
»
изложить в следующей редакции:
«
6М060900
География
51
»;
в разделе «7. Технические науки и технологии»:
строку:
«
6М070100
Биотехнология
91
»
изложить в следующей редакции:
«
6М070100
Биотехнология
92
»;
в разделе «9. Услуги»:
строку:
«
6М090200
Туризм
27
»
изложить в следующей редакции:
«
6М090200
Туризм
29
»;
строку:
«
6М090500
Социальная работа
9
»
изложить в следующей редакции:
«
6М090500
Социальная работа
10
»;
строку:
«
6М090700
Кадастр
8
»
изложить в следующей редакции:
«
6М090700
Кадастр
12
»;
в «Государственном образовательном заказе на подготовку
докторов PhD на 2015-2016 учебный год», утвержденным указанным
приказом в разделе «1. Образование»:
строку:
«
6D010500
Дефектология
1
»
изложить в следующей редакции:
«
6D010500
Дефектология
2
»;
строку:
«
6D011800
Русский язык и литература
3
»
изложить в следующей редакции:
«
6D011800
Русский язык и литература
4
»;
в разделе «4. Искусство»:
строки:
«
6D040100
Музыковедение
1
6D040600
Режиссура
1
6D041600
Искусствоведение
1
»
исключить;
в разделе «5. Социальные науки, экономика и бизнес»:
строку:
«
6D050500
Регионоведение
2
»
изложить в следующей редакции:
«
6D050500
Регионоведение
3
».
2. Департаменту высшего и послевузовского образования, международного сотрудничества (Омирбаев С.М.) обеспечить в установленном законодательством порядке:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и Информационно-правовой системе «Әділет», а также в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Республиканский центр правовой информаций Министерства юстиции Республики Казахстан» для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства образования и науки Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства образования и науки Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) пункта 2 настоящего приказа.

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Білім және ғылым вице-министрі Т.О. Балықбаевқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым министрі           А. Сәрінжіпов

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра образования и науки Республики Казахстан Балыкбаева Т.О.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр образования и науки
Республики Казахстан                       А. Саринжипов