"Парниктік газдар шығарындыларына квоталар беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 18 наурыздағы № 216 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2016 жылғы 22 қаңтардағы № 21 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 10 наурызда № 13432 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің м.а. 2016 жылғы 30 шілдедегі № 363 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Энергетика министрінің м.а. 30.07.2016 № 363 бұйрығымен
БҰЙЫРАМЫН:
1. «Парниктік газдар шығарындыларына квоталар беру қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 18 наурыздағы № 216 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10905 болып тіркелген, «Әділет» ақпараттық–құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 15 мамырда жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Парниктік газдар шығарындыларына квоталар беру қағидаларында:
2-қосымша осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Климаттың өзгеруі жөніндегі департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгенінен кейін он күнтізбелік күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспа басылымдарында және «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға, сондай-ақ Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің «Республикалық құқықтық ақпарат орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің ресми интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастыруды;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 2) және 3) тармақшаларымен көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді беруді қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының энергетика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Энергетика министрі                        В. Школьник
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
______________Е. Досаев

О внесении изменения в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 18 марта 2015 года № 216 "Об утверждении Правил выдачи квот на выбросы парниковых газов"
Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 22 января 2016 года № 21. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 марта 2016 года № 13432. Утратил силу приказом и.о. Министра энергетики Республики Казахстан от 30 июля 2016 года № 363
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра энергетики РК от 30.07.2016 № 363.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 18 марта 2015 года № 216 «Об утверждении Правил выдачи квот на выбросы парниковых газов» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10905, опубликованный 15 мая 2015 года в информационно-правовой системе «Әділет») следующее изменение:
в Правилах выдачи квот на выбросы парниковых газов, утвержденных указанным приказом:
приложение 2 изложить в новой редакции, согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту по изменению климата Министерства энергетики Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания и информационно-правовую систему «Әділет», а также в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Республиканский центр правовой информации» Министерства юстиции Республики Казахстан для включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства энергетики Республики Казахстан и интранет-портале государственных органов;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства энергетики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра энергетики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр энергетики
Республики Казахстан                       В. Школьник
СОГЛАСОВАН
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
_____________ Е. Досаев

2016 жылғы 8 ақпан
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2016 жылғы 22 қаңтардағы
№ 21 бұйрығына
қосымша
Парниктік газдар
шығарындыларына квоталар
беру қағидаларына
2-қосымша
нысан
_____________________________________________________________________
(парниктік газдар шығарындыларына сертификат беретін органның атауы)
Парниктік газдар шығарындыларына
СЕРТИФИКАТ
Осы Қазақстан Республикасы Экологиялық кодексінің 94-3-бабына сәйкес
берілген сертификат _________________________________________________
(қондырғы операторының атауы)
БСН _________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(заңды мекенжайы)
Өндірістік объектінің (қондырғының) атауы ___________________________
Төмендегі қызмет түрлері бойынша ____________________________________
(қызмет түрлері көрсетіледі)
парниктік газдар шығарындыларын азайту жөніндегі оның міндеттемелерін
орындау және Квота бөлудің ұлттық жоспарына сәйкес көміртегі
бірліктерін саудалауға қатысу мақсатында парниктік газдар
шығарындыларына __________________ жылдарға ___________________ тонна
мөлшерінде рұқсат алғандығын куәландырады.
Қазақстан Республикасы Экологиялық кодексінің 94-4-бабының
1-тармағына сәйкес қосымша квота көлемі:
есептік кезеңге.
Сертификатты тапсыру мерзімі: 20 ___ жылғы «  » ________ дейін.
Тәуелсіз аккредиттелген ұйыммен расталған Қазақстан
Республикасы Энергетика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы
28 шілдедегі № 502 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық
актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11818 тіркелген) парниктік
газдарды түгендеу туралы есептің нысандарына сәйкес парниктік газдар
шығарындыларын түгендеу туралы есеп есепті жылдан кейінгі жылдың 1
сәуіріне дейінгі мерзімде ұсынылады.
Мониторинг _________________________________ сәйкес жүргізіледі
(Қондырғыға қолданылатын мониторинг стандарттарын көрсете отырып,
мониторинг талаптары (қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті
орган бекіткен әдістемелер))
Басшы (уәкілетті адам) ________________________________________
(қолы)      (Т.А.Ә.(оның болған жағдайда)
М.Ө.
___________________ қаласы      Берілген ___________________________

8 февраля 2016 год
Приложение
к приказу Министра энергетики
Республики Казахстан
от 22 января 2016 года № 21
Приложение 2
к Правилам выдачи квот на
выбросы парниковых газов
форма
_______________________________________________________
(наименование органа, выдающего сертификат на выбросы
парниковых газов)
СЕРТИФИКАТ
на выбросы парниковых газов
Настоящий сертификат, выданный в соответствии со статьей 94-3
Экологического кодекса Республики Казахстан, удостоверяет, что
_____________________________________________________________________
(наименование оператора установки)
БИН__________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(юридический адрес)
Наименование производственного объекта (установки)___________________
по следующим видам деятельности______________________________________
(указываются виды деятельности)
получено разрешение на выбросы парниковых газов в целях выполнения
его обязательств по сокращению выбросов парниковых газов и участия в
торговле углеродными единицами в соответствии с Национальным планом
распределения квот в размере: _______________________ тонн
_______________________год (ы);
В соответствии с пунктом 1 статьи 94-4 Экологического кодекса
Республики Казахстан дополнительный объем квоты:
на отчетный период.
Срок сдачи сертификата: до « » ________ 20__ года
Отчетов об инвентаризации парниковых газов за отчетный год, в
соответствии с формами отчетов об инвентаризации парниковых газов,
утвержденными приказом исполняющего обязанности Министра энергетики
Республики Казахстан от 28 июля 2015 года № 502 (зарегистрирован в
Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за
№ 11818), подтвержденный независимой аккредитованной организацией,
подается в срок до 1 апреля следующего за отчетным годом.
Мониторинг производится в соответствии с
__________________________________________________________________
(требования к мониторингу с указанием стандарта мониторинга,
применяемого к установке (методик, утвержденных уполномоченным
органом в области охраны окружающей среды))
Руководитель (уполномоченное лицо) __________ _________________
(подпись) (Ф.И.О.(при его наличии)
М. П.
город __________ Дата выдачи