"Болашақ" халықаралық стипендиясын іске асырудың кейбір шаралары туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2016 жылғы 10 ақпандағы № 141 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 11 наурызда № 13437 болып тіркелді
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 11 маусымдағы № 573 қаулысымен бекітілген "Болашақ" халықаралық стипендиясын тағайындау үшін үміткерлерді іріктеу қағидаларын іске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. 2016 жылы "Болашақ" халықаралық стипендиясын тағайындау конкурсына қатысу үшін үміткерлерден құжаттарды қабылдау және осы конкурсты өткізудің мына мерзімдері белгіленсін:
1) құжаттарды қабылдау – 2016 жылғы 11 сәуірден бастап 13 мамырды қоса алғанда, 2016 жылғы 13 маусымнан бастап 29 шілдені қоса алғанда, 2016 жылғы 15 тамыздан бастап 14 қазанды қоса алғанда;
2) конкурсты өткізу – 2016 жылғы 10 мамыр мен 2017 жылғы 10 қаңтар аралығында.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Білім және ғылым министрінің 14.09.2016 № 564 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде, сондай-ақ Қазақстан Республикасы нормативтiк құқықтық актiлерiнiң Эталондық бақылау банкiнде орналастыру үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына ресми жариялауға жіберілуін2. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес 2016 жылға арналған "Болашақ" халықаралық стипендиясын тағайындау конкурсы жеңімпаздарының оқуы, тілдік курстардан өтуі үшін ұсынылатын шетелдің жетекші жоғары оқу орындарының, шетелдік ұйымдардың тізімі;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес 2016 жылға арналған "Болашақ" халықаралық стипендиясы шеңберінде шетелде оқу үшін мәндес мамандықтар тізбесі бекітілсін.
3. Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білім және халықаралық ынтымақтастық департаменті (С.М. Өмірбаев) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде мерзiмдi баспа басылымдарында;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды;
4) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде осы бұйрықты мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалғаны туралы мәліметті ұсынуды қамтамасыз етсін.

О некоторых мерах по реализации международной стипендии «Болашак»
Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 10 февраля 2016 года № 141. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 марта 2016 года № 13437
В целях реализации Правил отбора претендентов для присуждения международной стипендии «Болашак», утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 июня 2008 года № 573 ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Установить следующие сроки приема документов претендентов для участия в конкурсе на присуждение международной стипендии «Болашак» и проведения данного конкурса в 2016 году:
1) прием документов – с 11 апреля по 13 мая 2016 года, с 13 июня по 29 июля 2016 года, с 15 августа по 14 октября 2016 года;
2) проведение конкурса – с 10 мая 2016 года по 10 января 2017 года.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными приказом Министра образования и науки РК от 14.09.2016 № 564 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
2. Утвердить:
1) список ведущих зарубежных высших учебных заведений, зарубежных организаций, рекомендуемых для обучения, прохождения языковых курсов победителями конкурса на присуждение международной стипендии «Болашак» на 2016 год, согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) перечень родственных специальностей для обучения за рубежом в рамках международной стипендии «Болашак» на 2016 год, согласно приложению 2 к настоящему приказу.
3. Департаменту высшего, послевузовского образования и международного сотрудничества (Омирбаев С.М.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе «Әділет», а также в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан» для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства образования и науки Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства образования и науки Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.

4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Білім және ғылым вице-министрі Т.О. Балықбаевқа жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрі
А. Сәрінжіпов
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2016 жылғы 10 ақпандағы № 141
бұйрығына 1-қосымша
2016 жылы "Болашақ" халықаралық стипендиясын тағайындау конкурсының жеңімпаздарын оқыту, тілдік курстардан өткізу үшін ұсынылатын шетелдің жетекші жоғары оқу орындарының, шетелдік ұйымдардың тізімі*
Оқу орындарының, ұйымның атауы
Орналасқан жері
Интернеттегі мекенжайы
1. Академиялық оқу үшін шетелдің жетекші жоғары оқу орындары.
Стипендия иегерлері осы тізімге кірмеген, бірақ Times Higher Education, QS World University Ranking, Academic Ranking of World Universities жалпы халықаралық академиялық рейтингілерінің соңғы жарияланымдарына сәйкес жүз үздік оқу орны қатарына не QS World University Rankings by Subject, Academic Ranking of World Universities – Subject, Times Higher Education World University Rankings by Subject пәндік рейтингілерінің соңғы жарияланымдарына сәйкес таңдап алған мамандығы бойынша он үздік оқу орны қатарына кірген жоғары оқу орындарында оқуы мүмкін**
Аустралия
1
Australian National University
Canberra
www.anu.edu.au
2
The University of Queensland
Brisbane
www.uq.edu.au
3
The University of Melbourne
Melbourne
www.unimelb.edu.au
4
Monash University
Melbourne
www.monash.edu.au
5
Macquarie University
Sydney
www.mq.edu.au
6
Griffith University
Brisbane
www.griffith.edu.au
7
The University of Sydney
Sydney
www.usyd.edu.au
Аустрия Республикасы
8
Diplomatic Academy of Vienna
Vienna
www.da-vienna.ac.at
9
University of Vienna
Vienna
www.univie.ac.at
Ирландия Республикасы
10
Trinity College Dublin
Dublin
www.tcd.ie
11
University College Dublin
Dublin
www.ucd.ie
Италия Республикасы
12
Politecnico di Milano
Milan, Como, Lecco, Mantova, Cremona Piacenza
www.polimi.it
13
Sapienza University of Rome (Sapienza – Universitа di Roma)
Rome
www.uniroma1.it
14
University of Bocconi
Milan
www.unibocconi.eu
Канада
15
McGill University
Montreal
www.mcgill.ca
16
McMaster University
Hamilton
www.mcmaster.ca
17
The University of British Columbia
Vancouver, Kelowna
www.ubc.ca
18
University of Alberta
Edmonton
www.ualberta.ca
19
University of Calgary
Calgary
www.ucalgary.ca
20
University of Toronto
Toronto
www.utoronto.ca
Қытай Халық Республикасы
21
China Agricultural University
Beijing
www.cau.edu.cn
22
Fudan University
Shanghai
www.fudan.edu.cn
23
Peking University
Beijing
www.pku.edu.cn
24
Shanghai International Studies University
Shanghai
www.en.shisu.edu.cn
25
Shanghai Academy of Social Sciences
Shanghai
www.sass.org.cn
26
Shanghai Jiao Tong University
Shanghai
www.sjtu.edu.cn
27
The Chinese University of Hong Kong
Shatin
www.cuhk.edu.hk/
28
The Hong Kong Polytechnic University
Hung Hom, Kowloon
http://www.polyu.edu.hk
29
The Hong Kong University of Science and Technology
Clear Water Bay, Kowloon
www.ust.hk
30
Tsinghua University
Beijing
www.tsinghua.edu.cn
31
The University of Hong Kong
Pokfulam
www.hku.hk
32
University of Science and Technology of China
Xuhui District, Shanghai
http://en.ustc.edu.cn/
Испания Корольдігі
33
Universidad de Salamanca
Salamanca
www.usal.es
34
Universitat Politиcnica de Catalunya
Barcelona
www.upc.edu
Норвегия Корольдігі
35
NTNU - Norwegian University of Science and Technology
Trondheim
www.ntnu.no
36
University of Oslo
Oslo
www.uio.no
Литва Республикасы
37
Kaunas University of Technology
Kaunas
www.archive.ktu.lt
38
Lithuanian University of Health Sciences
Kaunas
www.lsmuni.lt
39
Vilnius University
Vilnius
www.vu.lt
40
Vytautas Magnus University
Kaunas
www.vdu.lt
Корея Республикасы
41
Korea Advanced Institute of Science and Technology (KAIST)
Daejeon
www.kaist.ac.kr
42
Korea University
Seoul
www.korea.ac.kr
43
Hankuk University of Foreign Studies
Seoul
www.hufs.ac.kr
44
Pohang University of Science And Technology
Pohang
www.postech.ac.kr
45
Seoul National University
Seoul
www.snu.ac.kr
46
Seoul National University of Science and Technology
Seoul
www.seoultech.ac.kr/
47
Yonsei University
Seoul
www.yonsei.ac.kr
Сингапур Республикасы***
48
Nanyang Technological University
Singapore
www.ntu.edu.sg
49
National University of Singapore
Singapore
www.nus.edu
50
Singapore Management University
Singapore
www.smu.edu.sg
Ресей Федерациясы
51
Мәскеу халықаралық қатынастар мемлекеттік институты
Мәскеу
www.mgimo.ru
52
М.В. Ломоносов атындағы Мәскеу мемлекеттік университеті
Мәскеу
www.msu.ru
53
Н.Э. Бауман атындағы Мәскеу ұлттық зерттеу техникалық университеті
Мәскеу
www.bmstu.ru
54
МҚжҚИ Ұлттық зерттеу технологиялық университеті
Мәскеу
www.misis.ru
55
Ұлттық зерттеу университеті Экономика жоғары мектебі
Мәскеу
www.hse.ru
56
МАИ Ұлттық зерттеу университеті
Мәскеу
www.mai.ru
57
МФТИ Ұлттық зерттеу университеті
Мәскеу
www.mipt.ru
58
"МИФИ" Ұлттық зерттеу ядролық университеті
Мәскеу
www.mephi.ru/
59
Ресей Федерациясы Президентінің жанындағы Ресей Халық шаруашылығы және мемлекеттік қызмет академиясы
Мәскеу
www.ane.ru
60
К.А.Тимирязев атындағы Ресей мемлекеттік аграрлық университеті - МАША
Мәскеу
www.timacad.ru
61
Ресей халықаралық олимпияда университеті
Мәскеу
www.olympicuniversity.ru
62
И.М. Губкин атындағы Ресей мұнай және газ ұлттық зерттеу университеті
Мәскеу
www.gubkin.ru
63
Санкт-Петербург мемлекеттік университеті
Санкт-Петербург
www.spbu.ru
64
Ұлы Петр атындағы Санкт-Петербург политехникалық университеті
Санкт-Петербург
www.spbstu.ru
65
Ресей Федерациясы Үкіметі жанындағы Қаржылық университеті
Мәскеу
www.fa.ru
Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия Бірлескен Корольдігі
66
Cardiff University
Cardiff
www.cardiff.ac.uk
67
Durham University
Durham, Stockton-on-Tees
www.dur.ac.uk
68
Heriot-Watt University
Edinburgh
www.hw.ac.uk
69
Imperial College London
London
www.imperial.ac.uk
70
King's College London
London
www.kcl.ac.uk
71
London School of Economics and Political Science
London
www.lse.ac.uk
72
Newcastle University
Newcastle upon Tyne
www.ncl.ac.uk
73
The University of York
York
www.york.ac.uk/
74
The University of Warwick
Coventry
www.warwick.ac.uk
75
Queen Mary, University of London
London
www.qmul.ac.uk/
76
University of Dundee****
Dundee
http://www.dundee.ac.uk/
77
University of Nottingham
Nottingham
www.nottingham.ac.uk
78
University College London
London
www.ucl.ac.uk
79
University of Aberdeen
Aberdeen
www.abdn.ac.uk
80
University of Bath
Bath
www.bath.ac.uk
81
University of Birmingham
Birmingham
www.bham.ac.uk
82
University of Cambridge
Cambridge
www.cam.ac.uk
83
University of Edinburgh
Edinburgh
www.ed.ac.uk
84
University of Exeter
Exeter, Penryn
www.exeter.ac.uk
85
University of Glasgow
Glasgow
www.gla.ac.uk
86
University of Leeds
Leeds
www.leeds.ac.uk
87
University of Leicester
Leicester
www.le.ac.uk
88
University of Liverpool
Liverpool
www.liv.ac.uk
89
University of Manchester
Manchester
www.manchester.ac.uk
90
University of Oxford
Oxford
www.ox.ac.uk
91
University of Reading
Reading
www.reading.ac.uk
92
University of Sheffield
Sheffield
www.shef.ac.uk
93
University of Southampton
Southampton
www.soton.ac.uk
94
University of Sussex
Sussex
www.sussex.ac.uk
Америка Құрама Штаттары
95
Boston University
Boston, MA
www.bu.edu
96
Carnegie Mellon University
Pittsburgh, PA
www.cmu.edu
97
Colorado School of Mines
Golden,CL
www.mines.edu
98
Columbia University
New York City, NY
www.columbia.edu
99
Cornell University
Ithaca, NY
www.cornell.edu

4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра образования и науки Республики Казахстан Балыкбаева Т. О.
5. Настоящий приказ вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Министр
образования и науки
Республики Казахстан                       А. Саринжипов
Приложение 1
к приказу Министра образования
и науки Республики Казахстан
от 10 февраля 2016 года № 141
Список ведущих зарубежных высших учебных заведений,
зарубежных организаций, рекомендуемых для обучения, прохождения
языковых курсов победителями конкурса на присуждение
международной стипендии «Болашак» на 2016 год*
Наименование учебного заведения, организации
Местонахождение
Адрес в Интернете
1. Ведущие зарубежные высшие учебные заведения для академического обучения.
Обучение обладателей стипендии возможно в вузах, не вошедших в данный список, но входящих в число ста лучших учебных заведений согласно последним публикациям общих международных академических рейтингов Times Higher Education, QS World University Ranking, Academic Ranking of World Universities либо в число десяти лучших учебных заведений по выбранной специализации согласно последним публикациям предметных рейтингов QS World University Rankings by Subject, Academic Ranking of World Universities – Subject, Times Higher Education World University Rankings by Subject**
Австралия
1
Australian National University
Canberra
www.anu.edu.au
2
The University of Queensland
Brisbane
www.uq.edu.au
3
The University of Melbourne
Melbourne
www.unimelb.edu.au
4
Monash University
Melbourne
www.monash.edu.au
5
Macquarie University
Sydney
www.mq.edu.au
6
Griffith University
Brisbane
www.griffith.edu.au
7
The University of Sydney
Sydney
www.usyd.edu.au
Австрийская Республика
8
Diplomatic Academy of Vienna
Vienna
www.da-vienna.ac.at
9
University of Vienna
Vienna
www.univie.ac.at
Ирландская Республика
10
Trinity College Dublin
Dublin
www.tcd.ie
11
University College Dublin
Dublin
www.ucd.ie
Итальянская Республика
12
Politechnico di Milano
Milan, Como, Lecco, Mantova, Cremona, Piacenza
www.polimi.it
13
Sapienza University of Rome (Sapienza – Universitа di Roma)
Rome
www.uniroma1.it
14
University of Bocconi
Milan
www.unibocconi.eu
Канада
15
McGill University
Montreal
www.mcgill.ca
16
McMaster University
Hamilton
www.mcmaster.ca
17
The University of British Columbia
Vancouver, Kelowna
www.ubc.ca
18
University of Alberta
Edmonton
www.ualberta.ca
19
University of Calgary
Calgary
www.ucalgary.ca
20
University of Toronto
Toronto
www.utoronto.ca
Китайская Народная Республика
21
China Agricultural University
Beijing
www.cau.edu.cn
22
Fudan University
Shanghai
www.fudan.edu.cn
23
Peking University
Beijing
www.pku.edu.cn
24
Shanghai International Studies University
Shanghai
www.en.shisu.edu.cn
25
Shanghai Academy of Social Sciences
Shanghai
www.sass.org.cn
26
Shanghai Jiao Tong University
Shanghai
www.sjtu.edu.cn
27
The Chinese University of Hong Kong
Shatin
www.cuhk.edu.hk/
28
The Hong Kong Polytechnic University
Hung Hom, Kowloon
www.polyu.edu.hk
29
The Hong Kong University of Science and Technology
Clear Water Bay, Kowloon
www.ust.hk
30
Tsinghua University
Beijing
www.tsinghua.edu.cn
31
The University of Hong Kong
Pokfulam
www.hku.hk
32
University of Science and Technology of China
Xuhui District, Shanghai
www.en.ustc.edu.cn/
Королевство Испания
33
Universidad de Salamanca
Salamanca
www.usal.es
34
Universitat Politиcnica de Catalunya
Barcelona
www.upc.edu
Королевство Норвегия
35
NTNU - Norwegian University of Science and Technology
Trondheim
www.ntnu.no
36
University of Oslo
Oslo
www.uio.no
Литовская Республика
37
Kaunas University of Technology
Kaunas
www.archive.ktu.lt
38
Lithuanian University of Health Sciences
Kaunas
www.lsmuni.lt
39
Vilnius University
Vilnius
www.vu.lt
40
Vytautas Magnus University
Kaunas
www.vdu.lt
41
Korea Advanced Institute of Science and Technology (KAIST)
Daejeon
www.kaist.ac.kr
42
Korea University
Seoul
www.korea.ac.kr/
43
Hankuk University of Foreign Studies
Seoul
www.hufs.ac.kr
44
Pohang University of Science And Technology
Pohang
www.postech.ac.kr
45
Seoul National University
Seoul
www.snu.ac.kr
46
Seoul National University of Science and Technology
Seoul
www.seoultech.ac.kr/
47
Yonsei University
Seoul
www.yonsei.ac.kr
Республика Сингапур***
48
Nanyang Technological University
Singapore
www.ntu.edu.sg
49
National University of Singapore
Singapore
www.nus.edu
50
Singapore Management University
Singapore
http://www.smu.edu.sg/
Российская Федерация
51
Московский государственный институт международных отношений
Москва
www.mgimo.ru
52
Московский государственный университет им. М.В. Ломоносова
Москва
www.msu.ru
53
Московский национальный исследовательский технический университет имени Н.Э. Баумана
Москва
www.bmstu.ru
54
Национальный исследовательский технологический университет МИСиС
Москва
www.misis.ru
55
Национальный исследовательский университет «Высшая школа экономики»
Москва
www.hse.ru
56
Национальный исследовательский университет МАИ
Москва
www.mai.ru
57
Национальный исследовательский университет МФТИ
Москва
www.mipt.ru
58
Национальный исследовательский ядерный университет «МИФИ»
Москва
www.mephi.ru/
59
Российская академия народного хозяйства и государственной службы при Президенте Российской Федерации
Москва
www.ane.ru
60
Российский государственный аграрный университет - МСХА имени К.А.Тимирязева
Москва
www.timacad.ru
61
Российский международный олимпийский университет
Москва
www.olympicuniversity.ru
62
Российский национальный исследовательский университет нефти и газа имени И.М. Губкина
Москва
www.gubkin.ru
63
Санкт-Петербургский государственный университет
Санкт-Петербург
www.spbu.ru
64
Санкт-Петербургский политехнический университет Петра Великого
Санкт-Петербург
www.spbstu.ru
65
Финансовый университет при Правительстве Российской Федерации
Москва
www.fa.ru
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
66
Cardiff University
Cardiff
www.cardiff.ac.uk
67
Durham University
Durham, Stockton-on-Tees
www.dur.ac.uk
68
Heriot-Watt University
Edinburgh
www.hw.ac.uk
69
Imperial College London
London
www.imperial.ac.uk
70
King's College London
London
www.kcl.ac.uk
71
London School of Economics and Political Science
London
www.lse.ac.uk
72
Newcastle University
Newcastle upon Tyne
www.ncl.ac.uk
73
The University of York
York
www.york.ac.uk/
74
The University of Warwick
Coventry
www.warwick.ac.uk
75
Queen Mary, University of London
London
www.qmul.ac.uk/
76
University of Dundee****
Dundee
http://www.dundee.ac.uk/
77
University of Nottingham
Nottingham
www.nottingham.ac.uk
78
University College London
London
www.ucl.ac.uk
79
University of Aberdeen
Aberdeen
www.abdn.ac.uk
80
University of Bath
Bath
www.bath.ac.uk
81
University of Birmingham
Birmingham
www.bham.ac.uk
82
University of Cambridge
Cambridge
www.cam.ac.uk
83
University of Edinburgh
Edinburgh
www.ed.ac.uk
84
University of Exeter
Exeter, Penryn
www.exeter.ac.uk
85
University of Glasgow
Glasgow
www.gla.ac.uk
86
University of Leeds
Leeds
www.leeds.ac.uk
87
University of Leicester
Leicester
www.le.ac.uk
88
University of Liverpool
Liverpool
www.liv.ac.uk
89
University of Manchester
Manchester
www.manchester.ac.uk
90
University of Oxford
Oxford
www.ox.ac.uk
91
University of Reading
Reading
www.reading.ac.uk
92
University of Sheffield
Sheffield
www.shef.ac.uk
93
University of Southampton
Southampton
www.soton.ac.uk
94
University of Sussex
Sussex
www.sussex.ac.uk
Соединенные Штаты Америки
95
Boston University
Boston, MA
www.bu.edu
96
Carnegie Mellon University
Pittsburgh, PA
www.cmu.edu
97
Colorado School of Mines
Golden,CL
www.mines.edu
98
Columbia University
New York City, NY
www.columbia.edu
99
Cornell University
Ithaca, NY
www.cornell.edu

100
Dartmouth College
Hanover, New Hampshire
http://dartmouth.edu/
101
Duke University
Durham, NC
www.duke.edu
102
Emory University
Atlanta, GA
www.emory.edu
103
Georgetown University
Georgetown, Washington, D.C
www.georgetown.edu
104
Georgia Institute of Technology
Atlanta, GA
www.gatech.edu
105
Harvard University
Cambridge, MA
www.harvard.edu
106
John Hopkin's University
Baltimore, Maryland
www.jhu.edu
107
Massachusetts Institute of Technology
Cambridge, MA
web.mit.edu
108
Middlebury Institute of International Studies at Monterey
Monterey, CA
www.miis.edu/
109
New York University
New York City, NY
www.nyu.edu
110
Northwestern University
Evanston and Chicago, IL
www.northwestern.edu
111
Pennsylvania State University
University Park, Harrisburg, PA
www.psu.edu
112
Princeton University
Princeton, NJ
www.princeton.edu
113
Purdue University
West Lafayette, IN
www.purdue.edu
114
Rice University
Houston, TX
www.rice.edu
115
Stanford University
Stanford, CA
www.stanford.edu
116
Syracuse University
Syracuse, NY
www.syr.edu
117
Tufts University
Medford/Somerville, MA
www.tufts.edu
118
University of California
Berkeley, Davis, Irvine, Los Angeles, Riverside, San Diego, San Francisco, Santa Barbara, Santa Cruz, CA
www.universityofcalifornia.edu
119
University of Chicago
Hyde Park neighborhood of Chicago, IL
www.uchicago.edu
120
University of Illinois at Urbana-Champaign
Urbana, IL
www.illinois.edu
121
University of Massachusetts Amherst
Amherst,MA
www.umass.edu
122
University of Miami
Coral Gables, FL
www.miami.edu
123
University of Michigan
Ann Arbor, MI
www.umich.edu
124
University of Minnesota, Twin-Cities
Minneapolis and St. Paul, MN
www.umn.edu
125
University of North Carolina at Chapel Hill
Chapel Hill, NC
www.unc.edu
126
University of Pennsylvania
Philadelphia, PA
www.upenn.edu
127
University of Pittsburgh
Pittsburgh, PA
www.pitt.edu
128
University of Southern California
University Park neighborhood in Los Angeles, CA
www.usc.edu
129
University of Texas at Austin
Austin, TX
www.utexas.edu
130
University of Wisconsin-Madison
Madison, WI
www.wisc.edu
131
Yale University
New Haven, CT
www.yale.edu
Германия Федеративтік Республикасы
132
Albert-Ludwigs-Universitдt Freiburg
Freiburg im Breisgau
www.uni-freiburg.de
133
Freie Universitдt Berlin
Berlin
www.fu-berlin.de
134
Humboldt-Universitдt zu Berlin
Berlin
www.hu-berlin.de
135
Karlsruhe Institute of Technology
Karlsruhe
www.uni-karlsruhe.de/
136
Ludwig-Maximilians-Universitдt Mьnchen
Mьnchen
www.uni-muenchen.de
137
Johann Wolfgang Goethe-Universitдt Frankfurt Am Main
Frankfurt Am Main
www.uni-frankfurt.de
138
Universitдt Heidelberg
Heidelberg
www.uni-heidelberg.de
139
Technical University Dresden
Freiberg
www.tu-freiberg.de

100
Dartmouth College
Hanover, New Hampshire
http://dartmouth.edu/
101
Duke University
Durham, NC
www.duke.edu
102
Emory University
Atlanta, GA
www.emory.edu
103
Georgetown University
Georgetown, Washington, D.C
www.georgetown.edu
104
Georgia Institute of Technology
Atlanta, GA
www.gatech.edu
105
Harvard University
Cambridge, MA
www.harvard.edu
106
John Hopkin's University
Baltimore, Maryland
www.jhu.edu
107
Massachusetts Institute of Technology
Cambridge, MA
web.mit.edu
108
Middlebury Institute of International Studies at Monterey
Monterey, CA
www.miis.edu/
109
New York University
New York City, NY
www.nyu.edu
110
Northwestern University
Evanston and Chicago, IL
www.northwestern.edu
111
Pennsylvania State University
University Park, Harrisburg, PA
www.psu.edu
112
Princeton University
Princeton, NJ
www.princeton.edu
113
Purdue University
West Lafayette, IN
www.purdue.edu
114
Rice University
Houston, TX
www.rice.edu
115
Stanford University
Stanford, CA
www.stanford.edu
116
Syracuse University
Syracuse, NY
www.syr.edu
117
Tufts University
Medford/Somerville, MA
www.tufts.edu
118
University of California
Berkeley, Davis, Irvine, Los Angeles, Riverside, San Diego, San Francisco, Santa Barbara, Santa Cruz, CA
www.universityofcalifornia.edu
119
University of Chicago
Hyde Park neighborhood of Chicago, IL
www.uchicago.edu
120
University of Illinois at Urbana-Champaign
Urbana, IL
www.illinois.edu
121
University of Massachusetts Amherst
Amherst,MA
www.umass.edu
122
University of Miami
Coral Gables, FL
www.miami.edu
123
University of Michigan
Ann Arbor, MI
www.umich.edu
124
University of Minnesota, Twin-Cities
Minneapolis and St. Paul, MN
www.umn.edu
125
University of North Carolina at Chapel Hill
Chapel Hill, NC
www.unc.edu
126
University of Pennsylvania
Philadelphia, PA
www.upenn.edu
127
University of Pittsburgh
Pittsburgh, PA
www.pitt.edu
128
University of Southern California
University Park neighborhood in Los Angeles, CA
www.usc.edu
129
University of Texas at Austin
Austin, TX
www.utexas.edu
130
University of Wisconsin-Madison
Madison, WI
www.wisc.edu
131
Yale University
New Haven, CT
www.yale.edu
Федеративная Республика Германия
132
Albert-Ludwigs-Universitдt Freiburg
Freiburg im Breisgau
www.uni-freiburg.de
133
Freie Universitдt Berlin
Berlin
www.fu-berlin.de
134
Humboldt-Universitдt zu Berlin
Berlin
www.hu-berlin.de
135
Karlsruhe Institute of Technology
Karlsruhe
www.uni-karlsruhe.de
136
Ludwig-Maximilians-Universitдt Mьnchen
Munchen
www.uni-muenchen.de
137
Johann Wolfgang Goethe-Universitдt Frankfurt Am Main
Frankfurt Am Main
www.uni-frankfurt.de
138
Universitдt Heidelberg
Heidelberg
www.uni-heidelberg.de
139
Technical University Dresden
Freiberg
www.tu-freiberg.de

140
Technische Universitaet Berlin
Berlin
www.tu-berlin.de
141
Leibniz Universitat Hannover
Hannover
www.uni-hannover.de
142
Georg-August-Universitдt Gцttingen
Gцttingen
www.uni-goettingen.de
143
Technische Universitдt Mьnchen
Mьnchen
www.tum.de
Франция Республикасы
144
Hautes Etudes-Sorbonne arts et mйtiers
Paris
www.hesam.eu
145
Paris-Sud University
Orsay
www.u-psud.fr/en
146
Sorbonne Universitйs
Paris
www.sorbonne-universites.fr
147
Universitй de Lorraine
Nancy
www.vers.univ-lorraine.fr
148
Universitй fйdйrale de Toulouse Midi-Pyrйnйes
Toulouse
www.univ-toulouse.fr
149
Universitй Grenoble Alpes
Grenoble
www.univ-grenoble-alpes.fr/
150
Universitй de Cфte d'Azur
Cannes
www.unice.fr
151
Universitй Paris-Saclay
Paris
www.campus-paris-saclay.fr
152
Universitй Paris Sciences et Lettres
Paris
www.univ-psl.fr
153
Universitй Sorbonne Paris Citй
Paris
www.sorbonne-paris-cite.fr
154
Languedoc Roussillon Universitйs
Montpellier
www.languedoc-roussillon-universites.fr
155
Universitй Limousin Poitou Charentes
Poitiers
www.univ-poitiers.fr/universite/...limousin-poit.
156
Ecoles du Rйseau n+i
Paris
francais.nplusi.com
157
Universitй Strasbourg
Strasbourg
www.unistra.fr
Швейцария Конфедерациясы
158
Universitдt Basel
Basel
www.unibas.ch
159
Universitдt Zьrich
Zьrich
www.uzh.ch
160
Universitй de Genиve
Genиve
www.unige.ch
Эстония Республикасы
161
Tartu Ьlikool
Tartu
www.ut.ee/ru
162
Tallinna Tehnikaьlikool
Tallinn
www.ttu.ee/
Жапония
163
Kyoto University
Kyoto
www.kyoto-u.ac.jp
164
Nagoya University
Nagoya
www.nagoya-u.ac.jp
165
Osaka University
Osaka
www.osaka-u.ac.jp
166
University of Tsukuba
Tsukuba
www.tsukuba.ac.jp/english/
167
Tohoku University
Sendai
www.tohoku.ac.jp
168
Tokai University
Hiratsuka
www.u-tokai.ac.jp
169
Tokyo Institute of Technology
Tokyo
www.titech.ac.jp
170
The University of Tokyo
Bunkyo, Tokyo
www.u-tokyo.ac.jp
Барлығы: 19 ел, 170 ЖОО
Бизнес-мектептер*****:
1
Harvard University: Harvard Business School
Boston, MA, USA
www.hbs.edu
2
London Business School
London, UK
www.london.edu
3
University of Pennsylvania: The Wharton School
San Francisco, CA, USA Philadelphia, PA, USA
www.wharton.upenn.edu
4
Stanford University: Stanford Graduate School of Business
Stanford, CA, USA
www.gsb.stanford.edu
5
INSEAD
Fontainebleau, France;
Singapore, Singapore
www.insead.edu
6
Columbia University: Columbia Business School
New York, NY, USA
www8.gsb.columbia.edu
7
University of Navarra: IESE Business School
Madrid and Barcelona, Spain
www.iese.edu
8
Massachusetts Institute of Technology: Sloan School of Management
Cambridge, MA, USA
http://mitsloan.mit.edu/
9
University of Chicago: Booth School of Business
Chicago, IL, USA
www.chicagobooth.edu
10
University of California at Berkeley: HAAS School of Business
Berkeley, CA, USA
www.haas.berkeley.edu

140
Technische Universitaet Berlin
Berlin
www.tu-berlin.de
141
Leibniz Universitat Hannover
Hannover
www.uni-hannover.de
142
Georg-August-Universitдt Gцttingen
Gцttingen
www.uni-goettingen.de
143
Technische Universitдt Mьnchen
Mьnchen
www.tum.de
Французская Республика
144
Hautes Etudes-Sorbonne arts et mйtiers
Paris
www.hesam.eu
145
Paris-Sud University
Orsay
www.u-psud.fr/en
146
Sorbonne Universitйs
Paris
www.sorbonne-universites.fr
147
Universitй de Lorraine
Nancy
www.vers.univ-lorraine.fr
148
Universitй fйdйrale de Toulouse Midi-Pyrйnйes
Toulouse
www.univ-toulouse.fr
149
Universitй Grenoble Alpes
Grenoble
www.univ-grenoble-alpes.fr
150
Universitй de Cфte d'Azur
Cannes
www.unice.fr
151
Universitй Paris-Saclay
Paris
www.campus-paris-saclay.fr
152
Universitй Paris Sciences et Lettres
Paris
www.univ-psl.fr
153
Universitй Sorbonne Paris Citй
Paris
www.sorbonne-paris-cite.fr
154
Languedoc Roussillon Universitйs
Montpellier
www.languedoc-roussillon-universites.fr
155
Universitй Limousin Poitou Charentes
Poitiers
www.univ-poitiers.fr/universite/...limousin-poit.
156
Universitй Strasbourg
Strasbourg
www.unistra.fr
157
Ecoles du Rйseau n+i
Paris
francais.nplusi.com
Швейцарская Конфедерация
158
Universitдt Basel
Basel
www.unibas.ch
159
Universitдt Zьrich
Zurich
www.uzh.ch
160
Universitй de Genиve
Geneve
www.unige.ch
Эстонская Республика
161
Tartu Ьlikool
Tartu
www.ut.ee
162
Tallinna Tehnikaьlikool
Tallinn
www.ttu.ee/
Япония
163
Kyoto University
Kyoto
www.kyoto-u.ac.jp
164
Nagoya University
Nagoya
www.nagoya-u.ac.jp
165
Osaka University
Osaka
www.osaka-u.ac.jp
166
University of Tsukuba
Tsukuba
www.tsukuba.ac.jp
167
Tohoku University
Sendai
www.tohoku.ac.jp
168
Tokai University
Hiratsuka
www.u-tokai.ac.jp
169
Tokyo Institute of Technology
Tokyo
www.titech.ac.jp
170
The University of Tokyo
Bunkyo, Tokyo
www.u-tokyo.ac.jp
Всего: стран - 19, вузов - 170
Бизнес-школы*****:
1
Harvard University: Harvard Business School
Boston, MA, USA
www.hbs.edu
2
London Business School
London, UK
www.london.edu
3
University of Pennsylvania: The Wharton School
San Francisco, CA, USA
Philadelphia, PA, USA
www.wharton.upenn.edu
4
Stanford University: Stanford Graduate School of Business
Stanford, CA, USA
www.gsb.stanford.edu
5
INSEAD
Fontainebleau, France;
Singapore, Singapore
www.insead.edu
6
Columbia University: Columbia Business School
New York, NY, USA
www8.gsb.columbia.edu
7
University of Navarra: IESE Business School
Madrid and Barcelona, Spain
www.iese.edu
8
Massachusetts Institute of Technology: Sloan School of Management
Cambridge, MA, USA
http://mitsloan.mit.edu/
9
University of Chicago: Booth School of Business
Chicago, IL, USA
www.chicagobooth.edu
10
University of California at Berkeley: HAAS School of Business
Berkeley, CA, USA
www.haas.berkeley.edu

Барлығы: 5 ел, 10 ЖОО
Білім беру ұйымдары******:
Королевство Бахрейн
1
University College of Bahrain
Manama
www.ucb.edu.bh
Малайзия
1
International Center for Education in Islamic Finance
Kuala Lumpur
www.inceif.org
Барлығы: 2 ел, 2 білім беру ұйымы
2. "Болашақ" халықаралық стипендиясы иегерлерінің тілдік курстардан өтуі үшін жоғары оқу орындары, шетелдік ұйымдары*******
Аустралия
1
Macquarie University - Macquarie University English Language Centre (ELC)
Sydney
www.mq.edu.au
2
Australian National University - Australian National University College
Canberra
www.anucollege.edu.au
3
Monash University - Monash University English Language Centre (MUELC)
Melbourne
www.monashcollege.edu.au/courses/english-language/index.html
4
The University of Sydney - Center for English Teaching
Sydney
www.sydney.edu.au/cet/
5
The University of Melbourne - Hawthorn Melbourne
Melbourne
www.hawthornenglish.com
6
The University of Queensland - Institute of Continuing and TESOL Education
Brisbane
www.icte.uq.edu.au
Аустрия Республикасы
7
University of Vienna - Sprachenzentrum der Universitдt Wien
Vienna
www.univie.ac.at
Ирландия Республикасы
8
Trinity College Dublin -The Centre for Language and Communication Studies
Dublin
www.tcd.ie
9
University College Dublin - Applied Language Centre
Dublin
www.ucd.ie/alc
Италия Республикасы
10
Politechnico di Milano
Milan, Como, Lecco, Mantova, Cremona, Piacenza
www.polimi.it
11
University of Bocconi -The Language Center
Milan
www.unibocconi.eu
Канада
12
The University of British Columbia - English Language Institute
Vancouver, Kelowna
www.ubc.ca
13
University of Alberta - English Language Program
Edmonton
www.ualberta.ca
14
University of Calgary - English Language Program
Calgary
www.ucalgary.ca
15
University of Toronto - English Language Program
Toronto, Ontario
www.utoronto.ca/
16
ILAC
Toronto, Vancouver
www.ilac.com
Қытай Халық Республикасы
17
Fudan University
Shanghai
www.fudan.edu.cn
18
Peking University
Beijing
www.pku.edu.cn
19
Shanghai International Studies University - Chinese Language Program
Shanghai
www.oisa.shisu.edu.cn
20
Shanghai Jiao Tong University - School of International Education
Shanghai
www.sjtu.edu.cn
21
The Chinese University of Hong Kong - Chinese Language Centre
Shatin
www.cuhk.edu.hk/
22
The Hong Kong Polytechnic University - Chinese Language Centre
Hung Hom, Kowloon
www.cbs.polyu.edu.hk/clc.html
23
Tsinghua University
Beijing
www.tsinghua.edu.cn
Испания Корольдігі
24
Universidad de Salamanca
Salamanca
www.usal.es
Нидерланд Корольдігі
25
Leiden University - Academic Language Centre
Leiden
http://hum.leiden.edu/languagecentre/
Норвегия Корольдігі
26
NTNU - Trondheim Norwegian University of Science and Technology
Trondheim
www.ntnu.no
Корея Республикасы
27
Hankuk University of Foreign Studies - Center for Korean Language and Culture
Seoul
www.builder.hufs.ac.kr/user/hufskoreaneng
28
Korea University - Korean language and Culture Center
Seoul
http://klcc.korea.ac.kr/school/korea.koreaIntro.action?strIntroMode=001
29
Seoul National University - Korean Language and Culture Program
Seoul

Всего: стран - 5, школ - 10.
Организации образования******:
Королевство Бахрейн
1
University College of Bahrain
Manama
www.ucb.edu.bh
Малайзия
2
International Center for Education in Islamic Finance
Kuala Lumpur
www.inceif.org
Всего: стран - 2, организаций образования - 2.
2. Высшие учебные заведения, зарубежные организации для прохождения языковых курсов обладателями международной стипендии «Болашак»*******
Австралия
1
Macquarie University - Macquarie University English Language Centre (ELC)
Sydney
mq.edu.au
2
Australian National University - Australian National University College
Canberra
www.anucollege.edu.au
3
Monash University - Monash University English Language Centre (MUELC)
Melbourne
www.monashcollege.edu.au/courses/english-language/index.html
4
The University of Sydney - Center for English Teaching
Sydney
www.sydney.edu.au/cet/
5
The University of Melbourne - Hawthorn Melbourne
Melbourne
www.hawthornenglish.com
6
The University of Queensland - Institute of Continuing and TESOL Education
Brisbane
www.icte.uq.edu.au
Австрийская Республика
7
University of Vienna - Sprachenzentrum der Universitдt Wien
Vienna
www.univie.ac.at
Ирландская Республика
8
Trinity College Dublin -The Centre for Language and Communication Studies
Dublin
www.tcd.ie/slscs/clcs
9
University College Dublin - Applied Language Centre
Dublin
www.ucd.ie/alc
Итальянская Республика
10
Politechnico di Milano
Milan, Como, Lecco, Mantova, Cremona, Piacenza
www.polimi.it
11
University of Bocconi -The Language Center
Milan
www.unibocconi.eu
Канада
12
The University of British Columbia - English Language Institute
Vancouver, Kelowna
www.ubc.ca
13
University of Alberta - English Language Program
Edmonton
www.ualberta.ca
14
University of Calgary - English Language Program
Calgary
www.ucalgary.ca
15
University of Toronto - English Language Program
Toronto
www.utoronto.ca/
16
ILAC
Toronto, Vancouver
www.ilac.com
Китайская Народная Республика
17
Fudan University - Chinese Language Program
Shanghai
www.fudan.edu.cn
18
Peking University - International College for Chinese Language Studies
Beijing
www.pku.edu.cn
19
Shanghai International Studies University - Chinese Language Program
Shanghai
www.oisa.shisu.edu.cn
20
Shanghai Jiao Tong University - School of International Education
Shanghai
www.sjtu.edu.cn
21
The Chinese University of Hong Kong - Chinese Language Centre
Shatin
www.cuhk.edu.hk/
22
The Hong Kong Polytechnic University - Chinese Language Centre
Hung Hom, Kowloon
www.cbs.polyu.edu.hk/clc.html
23
Tsinghua University - Chinese Language Program
Beijing
www.tsinghua.edu.cn
Королевство Испания
24
Universidad de Salamanca
Salamanca
www.usal.es
Королевство Нидерланды
25
Leiden University - Academic Language Centre
Leiden
http://hum.leiden.edu/languagecentre/
Королевство Норвегия
26
NTNU - Trondheim Norwegian University of Science and Technology
Trondheim
www.ntnu.no
Республика Корея
27
Hankuk University of Foreign Studies - Center for Korean Language and Culture
Seoul
www.builder.hufs.ac.kr/user/hufskoreaneng
28
Korea University - Korean Language and Culture Center
Seoul
http://klcc.korea.ac.kr/school/korea.koreaIntro.action?strIntroMode=001
29
Seoul National University - Korean Language and Culture Program
Seoul

http://en.snu.ac.kr/admission/adm0701_1.jsp
Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия Бірлескен Корольдігі
30
Cardiff University - English Language Teaching Centre
Cardiff
www.cardiff.ac.uk
31
Durham University - English Language Centre
Durham
www.durham.ac.uk
32
Heriot-Watt University - Language Centre
Edinburgh
www.hw.ac.uk
33
Imperial College London - Imperial College Business School
London
www.imperial.ac.uk
34
King?s College London - English Language Centre
London
www.kcl.ac.uk
35
London School of Economics and Political Science
London
www.lse.ac.uk
36
Newcastle University - INTO Newcastle University
Newcastle upon Tyne
www.ncl.ac.uk
37
Queen Mary, University of London - QMUL Language Centre
London
www.qmul.ac.uk/
38
University College London - UCL Language Centre
London
www.ucl.ac.uk
39
University of Aberdeen - University of Aberdeen Language Centre
Aberdeen
www.abdn.ac.uk
40
University of Bath - Foreign Languages Centre at the University of Bath
Bath
www.bath.ac.uk/flc
41
University of Birmingham - English for International Students Unit
Birmingham
www.bham.ac.uk
42
University of Cambridge - Language Centre
Cambridge
www.cam.ac.uk
43
University of Edinburgh - English Language Teaching Centre
Edinburgh
www.ed.ac.uk
44
University of Exeter - INTO Exeter
Exeter, Penryn
www.exeter.ac.uk
45
University of Glasgow - University of Glasgow Language Centre
Glasgow
www.gla.ac.uk
46
University of Leeds - The Language Centre at the University of Leeds
Leeds
www.leeds.ac.uk
47
University of Leicester - English Language Teaching Unit
Leicester
www.le.ac.uk
48
University of Liverpool - English Language Centre
Liverpool
www.liv.ac.uk
49
University of Manchester - University Language Centre
Manchester
www.manchester.ac.uk
50
University of Nottingham - Centre for English Language Education
Nottingham
www.nottingham.ac.uk
51
University of Oxford - Oxford University Language Center
Oxford
www.lang.ox.ac.uk/
52
University of Reading - International Study and Language Center
Reading
www.reading.ac.uk
53
University of Sheffield - English Language Teaching Centre
Sheffield
www.sheffield.ac.uk
54
University of Southampton - Centre for Language Study
Southampton
www.soton.ac.uk
55
University of Sussex - Sussex Centre for Language Studies
Sussex
www.sussex.ac.uk
56
University of Warwick - Centre for Applied Linguistics
Coventry
www.warwick.ac.uk
Америка Құрама Штаттары
57
Boston University - Center for English Language and Orientation Programs
Boston
www.bu.edu
58
ELS Educational Services
California, Massachusetts, New Jersey, Pennsylvania
www.els.edu
59
University of California, Davis - Extension Intensive English Program
Davis
http://extension.ucdavis.edu
60
University of California, Irvine - Intensive English Program
Irvine
http://unex.uci.edu
61
University of California, Los Angeles - UCLA Extension American Language Center
Los Angeles
www.uclaextension.edu
62
University of California, Riverside - Intensive English Program
Riverside
http://www.iep.ucr.edu/english/intensive.html
63
University of California, San Diego - English Language Institute
San Diego
http://extension.ucsd.edu
64
University of Illinois Urbana-Champaign - Intensive English Institute
Urbana and Champaign
www.illinois.edu
65
Middlebury Institute of International Studies at Monterey - Intensive English Programs
Monterey
www.miis.edu
66
University of Pennsylvania - English Language Programs
Philadelphia
www.upenn.edu
67
University of Southern California - Language Academy
University Park
www.usc.edu
68
University of Texas at Austin - ESL Services
Austin
www.utexas.edu
Германия Федеративтік Республикасы
69
Goethe-Institut
Mannheim, Gцttingen, Dresden
www.goethe.de
70
Carl Duisburg Centren
Berlin, Kцln
www.cdc.de
71
InterDaF Leipzig
Leipzig
www.uni-leipzig.de/interdaf
72
SPEAK
Marburg
http://speak.de/sites/deutsch/
Финляндия Республикасы
73
University of Helsinki - Language Centre
Helsinki
www.helsinki.fi/university
Франция Республикасы
74
Centre d'approches vivantes des langues et des medias (CAVILAM)
Vichy
www.cavilam.com
75
Universite de Franche-Comte - Centre de linguistique appliquee de Besancon (CLA)
Besancon
cla.univ-fcomte.fr
76
Universite de Perpignan Via Domitia (UPVD) - Center universitaire d'etudes francaises (CUEF)
Perpignan
http://www.univ-perp.fr/fr/presentation/cuef.html
Швейцария Конфедерациясы
77
ETH Zurich - Swiss Federal Institute of Technology - Sprachzentrum der Universitat und der ETH Zurich
Zurich
www.ethz.ch
78
University of Geneva
Geneva
www.unige.ch
Жапония
79
Kyoto University - The International Center
Kyoto
www.kyoto-u.ac.jp
80
Osaka University - Center for International Education and Exchange
Osaka
www.osaka-u.ac.jp
81
Tokai University
Tokyo
www.u-tokai.ac.jp
82
The University of Tokyo - Center for Japanese Language Education
Bunkyo, Tokyo
www.u-tokyo.ac.jp

http://en.snu.ac.kr/admission/adm0701_1.jsp
Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
30
Cardiff University - English Language Teaching Centre
Cardiff
www.cardiff.ac.uk
31
Durham University - English Language Centre
Durham
www.durham.ac.uk
32
Heriot-Watt University - Language Centre
Edinburgh
www.hw.ac.uk
33
Imperial College London - Imperial College Business School
London
www.imperial.ac.uk
34
King?s College London - English Language Centre
London
www.kcl.ac.uk
35
London School of Economics and Political Science
London
www.lse.ac.uk
36
Newcastle University - INTO Newcastle University
Newcastle upon Tyne
www.ncl.ac.uk
37
Queen Mary, University of London - QMUL Language Centre
London
www.qmul.ac.uk/
38
University College London - UCL Language Centre
London
www.ucl.ac.uk
39
University of Aberdeen - University of Aberdeen Language Centre
Aberdeen
www.abdn.ac.uk
40
University of Bath - Foreign Languages Centre at the University of Bath
Bath
www.bath.ac.uk/flc
41
University of Birmingham - English for International Students Unit
Birmingham
www.bham.ac.uk
42
University of Cambridge - Language Centre
Cambridge
www.cam.ac.uk
43
University of Edinburgh - English Language Teaching Centre
Edinburgh
www.ed.ac.uk
44
University of Exeter - INTO Exeter
Exeter, Penryn
www.exeter.ac.uk
45
University of Glasgow - University of Glasgow Language Centre
Glasgow
www.gla.ac.uk
46
University of Leeds - The Language Centre at the University of Leeds
Leeds
www.leeds.ac.uk
47
University of Leicester - English Language Teaching Unit
Leicester
www.le.ac.uk
48
University of Liverpool - English Language Centre
Liverpool
www.liv.ac.uk
49
University of Manchester - University Language Centre
Manchester
www.manchester.ac.uk
50
University of Nottingham - Centre for English Language Education
Nottingham
www.nottingham.ac.uk
51
University of Oxford - Oxford University Language Center
Oxford
www.lang.ox.ac.uk/
52
University of Reading - International Study and Language Center
Reading
www.reading.ac.uk
53
University of Sheffield - English Language Teaching Centre
Sheffield
www.sheffield.ac.uk
54
University of Southampton - Centre for Language Study
Southampton
www.soton.ac.uk
55
University of Sussex - Sussex Centre for Language Studies
Sussex
www.sussex.ac.uk
56
University of Warwick - Centre for Applied Linguistics
Coventry
www.warwick.ac.uk
Соединенные Штаты Америки
57
Boston University - Center for English Language and Orientation Programs
Boston
www.bu.edu
58
ELS Educational Services
California, Massachusetts, New Jersey, Pennsylvania
www.els.edu
59
University of California, Davis - Extension Intensive English Program
Davis
http://extension.ucdavis.edu
60
University of California, Irvine - Intensive English Program
Irvine
http://unex.uci.edu
61
University of California, Los Angeles - UCLA Extension American Language Center
Los Angeles
www.uclaextension.edu
62
University of California, Riverside - Intensive English Program
Riverside
http://www.iep.ucr.edu/english/intensive.html
63
University of California, San Diego - English Language Institute
San Diego
http://extension.ucsd.edu
64
University of Illinois Urbana-Champaign - Intensive English Institute
Urbana and Champaign
www.illinois.edu
65
Middlebury Institute of International Studies at Monterey - Intensive English Programs
Monterey
www.miis.edu
66
University of Pennsylvania - English Language Programs
Philadelphia
www.upenn.edu
67
University of Southern California - Language Academy
University Park
www.usc.edu
68
University of Texas at Austin - ESL Services
Austin
www.utexas.edu
Федеративная Республика Германия
69
Goethe-Institut
Mannheim, Gцttingen, Dresden
www.goethe.de
70
Carl Duisburg Centren
Berlin, Kцln
www.cdc.de
71
IinterDaF e. V. am Herder-Institut der Universitдt Leipzig
Leipzig
www.uni-leipzig.de/interdaf
72
SPEAK
Marburg
http://speak.de/sites/deutsch/
Финляндская Республика
73
University of Helsinki - Language Centre
Helsinki
www.helsinki.fi/university
Французская Республика
74
Centre d'approches vivantes des langues et des medias (CAVILAM)
Vichy
www.cavilam.com
75
Universite de Franche-Comte - Centre de linguistique appliquee de Besancon (CLA)
Besancon
cla.univ-fcomte.fr
76
Universite de Perpignan Via Domitia (UPVD) - Center universitaire d'etudes francaises (CUEF)
Perpignan
www.univ-perp.fr/fr/presentation/cuef.html
Швейцарская Конфедерация
77
ETH Zurich - Swiss Federal Institute of Technology - Sprachzentrum der Universitat und der ETH Zurich
Zurich
www.ethz.ch
78
University of Geneva
Geneva
www.unige.ch
Япония
79
Kyoto University - The International Center
Kyoto
www.kyoto-u.ac.jp
80
Osaka University - Center for International Education and Exchange
Osaka
www.osaka-u.ac.jp
81
Tokai University
Tokyo
www.u-tokai.ac.jp
82
The University of Tokyo - Center for Japanese Language Education
Bunkyo, Tokyo
www.u-tokyo.ac.jp

Барлығы: 17 ел, 82 тіл мектебі
Ескерту:
* Докторантура, резидентура, магистратура бағдарламалары бойынша шығармашылық және медициналық мамандықтар бойынша мамандар даярлауды жүзеге асыратын мамандандырылған жоғары оқу орындарын жеке тәртіппен жұмыс органы қарайды.
** Бельгия Корольдігі, Дания Корольдігі, Финляндия елдерінде оқу өз бетімен түскендер санаты бойынша конкурсқа қатысатын адамдар үшін ғана.
*** Оқу елі ретінде Сингапур Республикасын таңдаған стипендиаттар тілдік даярлықты Ұлыбритания немесе АҚШ тілдік мектептерінде өтеді.
**** Осы ЖОО-да оқу/тағылымдамадан өту 2016 жылы "Болашақ" халықаралық стипендиясын тағайындау үшін басым мамандықтар тізбесіндегі "Денсаулық сақтау және медициналық ғылымдары" бөліміне кірген мамандықтар бойынша ғана жүргізіледі.
***** MBA бағдармалары бойынша оқу үшін ғана.
****** Бахрейн Корольдігі, Малайзия елдерінде оқу "Ислам қаржысы" мамандығы бойынша (оның баламалары) магистратураға өз бетімен түскендер санаты бойынша конкурсқа қатысатын адамдар үшін ғана.
*******Ағылшын тілінің тиісті курстары болмаған жағдайда, ағылшын тілі ресми тіл болып табылмайтын оқу елін таңдаған стипендиаттар тілдік даярлықты ағылшын тілі ресми тіл болып табылатын елдердегі тілдік мектептерде өтеді.
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2016 жылғы 10 ақпандағы № 141
бұйрығына 2-қосымша
2016 жылға арналған "Болашақ" халықаралық стипендиясы шеңберінде шетелде оқу үшін мәндес мамандықтар тізбесі*
№ р/с
Мамандығы
Бағдарламасы
Қазақстан Республикасының жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім мамандықтар жіктемесіне сәйкес мәндес мамандықтар**
1. Техникалық ғылымдар және технологиялар
1
Авиациялық және зымыран-ғарыштық техника
магистратура
Жаратылыстану ғылымдары: Механика, Физика.
Техника ғылымдары және технологиялар: Авиация техникасы және технологиялары, Автоматтандыру және басқару, Ғарыш техникасы және технологиялары, Ұшатын аппараттар мен қозғалтқыштарды ұшуда пайдалану, Машина жасау, Аспап жасау, Радиотехника, электроника және телекоммуникация, Жылу энергетикасы, Техникалық физика, Ұшатын аппараттар мен қозғалтқыштарды техникалық пайдалану, Технологиялық машиналар және жабдықтар (салалар бойынша), Көлік, көліктік техника және технология, Көлік құрылысы, Электроэнергетика.
2
Сәулет. Құрылыс
магистратура
Өнер: Архитектура, Дизайн.
Техника ғылымдары және технологиялар: Құрылыс, Құрылыс материалдардың бұйымдарын және конструкцияларын өндіру, Көлік құрылысы, Гидротехникалық құрылыс және ғимарат.
3
Атом өнеркәсібі
магистратура
Жаратылыстану ғылымдары: Физика, Ядролық физика, Химия.
Техника ғылымдары және технологиялар: Материалтану және жаңа материалдар технологиясы, Машина жасау, Наноматериалдар және нанотехнологиялар (салалар бойынша), Аспап жасау, Жылу энергетикасы, Техникалық физика, Бейорганикалық заттардың химиялық технологиясы, Электроэнергетика.
4
Биотехнология. Биоинженерия. Биоинформатика. Молекулярлық генетика
магистратура
Жаратылыстану ғылымдары: Биология, Информатика, Медико-биологиялық ісі, Химия. Білімі: Биология, Химия.
Техника ғылымдары және технологиялар: Биотехнология, Материалтану және жаңа материалдар технологиясы, Қайта өңдеу өндірістерінің технологиясы (салалар бойынша), Тамақ өнімдерінің технологиясы, Бейорганикалық заттардың химиялық технологиясы, Органикалық заттардың химиялық технологиясы.
Ауыл шаруашылығы ғылымдары: Агрономия, Жеміс-көкөніс шаруашылығы, Өсімдіктерді қорғау және олардың карантині.
5
Су ресурстары және суды пайдалану. Сумен қамтамасыз ету
магистратура
Жаратылыстану ғылымдары: Биология, Гидрология, Метеорология, Физика, Экология.
Ауыл шаруашылығы ғылымдары: Аграрлық техника және технология, Су ресурстары және суды пайдалану, Мелиорация, рекультивация және жерді қорғау, Балық шаруашылығы және өнеркәсіптік балық аулау.
Техника ғылымдары және технологиялар: Теңіз техникасы және технологиясы, Тіршілік қауіпсіздігі және қоршаған ортаны қорғау, Технологиялық машиналар және жабдықтар (салалар бойынша), Техникалық физика, Гидротехникалық құрылыс және ғимарат.
6
Геодезия. Геоинформациялық жүйелер. География және картография
магистратура
Жаратылыстану ғылымдары: География, Гидрология, Информатика, Метеорология, Физика.
Білімі: География, Информатика, Физика. Техника ғылымдары және технологиялар: Геодезия және картография, Математикалық және компьютерлік моделдеу, Геология және пайдалы қазбалар кен орындарын барлау, Тау-кен ісі, Радиотехника, электроника және телекоммуникация, Ғарыш техникасы және технологиялары.
Қызметтер: Жерге орналастыру, Кадастр, Туризм.
7
Геология. Тау-кен iсі. Тау-кен инжинирингі
магистратура
Жаратылыстану ғылымдары: Механика.
Техника ғылымдары және технологиялар: Геодезия және картография, Геология және пайдалы қазбалар кен орындарын барлау, Тау-кен ісі, Металлургия, Мұнайгаз ісі, Пайдалы қазбаларды байыту, Технологиялық машиналар және жабдықтар (салалар бойынша), Жарылғыш заттардың және пиротехникалық құралдардың химиялық технологиясы.
8
Информатика. Ақпараттық технологиялар мен жүйелер. Ақпараттық қауіпсіздік. Есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету
магистратура
Жаратылыстану ғылымдары: Информатика, Математика. Білімі: Информатика.
Техника ғылымдары және технологиялар: Автоматтандыру және басқару, Басқару жүйелерінде автоматтандыруы және ақпараттандыруы, Есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету, Ақпараттық жүйелер, Математикалық және компьютерлік моделдеу, Аспап жасау, Радиотехника, электроника және телекоммуникация.
Әскери іс және қауіпсіздік: Ақпараттық қауіпсіздік жүйелері.
9
Материалтану және жаңа материалдар технологиясы
магистратура
Білімі: Физика, Химия.
Жаратылыстану ғылымдары: Биология, Механика, Физика, Химия, Ядролық физика.
Техника ғылымдары және технологиялар: Биотехнология, Материалтану және жаңа материалдар технологиясы, Металлургия, Аспап жасау, Құрылыс материалдарын, бұйымдары мен конструкцияларын өндіру, Техникалық физика, Технологиялық машиналар және жабдықтар (салалар бойынша), Қайта өңдеу өндірістерінің технологиясы (салалар бойынша), Материалдарды қысыммен өңдеу технологиясы, Бейорганикалық заттардың химиялық технологиясы, Органикалық заттардың химиялық технологиясы.
10
Машина жасау
магистратура
Білімі: Физика.
Жаратылыстану ғылымдары: Механика, Физика.
Техника ғылымдары және технологиялар: Авиация техникасы және технологиялары, Автоматтандыру және басқару, Ғарыш техникасы және технологиялары, Машина жасау, Металлургия, Теңіз техникасы және технологиясы, Аспап жасау, Радиотехника, электроника және телекоммуникация, Техникалық физика, Технологиялық машиналар және жабдықтар (салалар бойынша), Көлік, көліктік техника және технология.
11
Металлургия
магистратура
Білімі: Физика, Химия.
Жаратылыстану ғылымдары: Физика, Химия.
Техника ғылымдары және технологиялар: Геология және пайдалы қазбалар кен орындарын барлау, Тау-кен ісі, Материалтану және жаңа материалдар технологиясы, Машина жасау, Металлургия, Техникалық физика, Технологиялық машиналар және жабдықтар (салалар бойынша), Қайта өңдеу өндірістерінің технологиясы (салалар бойынша), Бейорганикалық заттардың химиялық технологиясы, Органикалық заттардың химиялық технологиясы.
12
Нанотехнологиялар және наноматериалдар
магистратура
Білімі: Физика, Химия Жаратылыстану ғылымдары: Физика, Химия, Ядролық физика. Техника ғылымдары және технологиялар: Биотехнология, Техникалық физика, Бейорганикалық заттардың химиялық технологиясы, Органикалық заттардың химиялық технологиясы, Материалтану және жаңа материалдар технологиясы, Аспап жасау, Наноматериалдар және нанотехнологиялар (салалар бойынша).
13
Полиграфия. Баспа ісі
магистратура
Техника ғылымдары және технологиялар: Автоматтандыру және басқару, Ақпараттық жүйелер, Аспап жасау, Технологиялық көліктер және жабдықтау (салалар бойынша), Полиграфия.
Өнер: Баспа ісі.
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес: Менеджмент, Маркетинг, Экономика, Есеп және и аудит, Қаржы, Әлемдік экономика.
Гуманитарлық ғылымдар: Шетел филологиясы, Аударма ісі, Филология.
14
Стандарттау, сертификаттау және метрология
магистратура
Жаратылыстану ғылымдары: Информатика, Математика, Химия.
Білімі: Информатика, Математика.
Техника ғылымдары және технологиялар: Ақпараттық жүйелер, Математикалық және компьютерлік моделдеу, Аспап жасау, Стандарттау, сертификаттау және метрология.
15
Қайта өңдеу өндірісінің технологиясы
магистратура
Техника ғылымдары және технологиялар: Қайта өңдеу өндірістерінің технологиясы (салалар бойынша), Биотехнология, Тамақ өнімдерінің технологиясы, Технологиялық көліктер және жабдықтау (салалар бойынша).
Жаратылыстану ғылымдары: Биология, Химия.
Білімі: Биология, Химия.
Ауыл шаруашылығы ғылымдары: Мал шаруашылығы өнімдерін өндіру технологиясы, Аграрлық техника және технология, Балық шаруашылығы және өнеркәсіптік балық аулау.
16
Тамақ өнімдерінің технологиясы
магистратура
Техника ғылымдары және технологиялар: Органикалық заттардың химиялық технологиясы, Бейорганикалық заттардың химиялық технологиясы, Тамақ өнімдерінің технологиясы, Қайта өңдеу өндірістерінің технологиясы (салалар бойынша), Стандартизация, метрология және сертификация. Ауыл шаруашылығы ғылымдары: Мал шаруашылығы өнімдерін өндіру технологиясы, Жеміс-көкөніс шаруашылығы.
17
Көлік, көліктік техника және технология
магистратура
Техника ғылымдары және технологиялар: Автомобильдер және автомобиль шаруашылығы, Материалтану және жаңа материалдар технологиясы, Машина жасау, Аспап жасау, Көлік, көліктік техника және технология. Қызметтер: Логистика (салалар бойынша), Көлік тасымалын, қозғалысын және оларды пайдалануды ұйымдастыру.
18
Электроника. Радиотехника. Телекоммуникация
магистратура
Жаратылыстану ғылымдары: Информатика, Математика, Механика, Физика.
Техника ғылымдары және технологиялар: Автоматтандыру және басқару, Есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету, Ғарыш техникасы және технологиялары, Ақпараттық жүйелер, Аспап жасау, Радиотехника, электроника және телекоммуникация, Техникалық физика.
19
Энергетика
магистратура
Жаратылыстану ғылымдары: Физика, Ядролық физика.
Техника ғылымдары және технологиялар: Өнеркәсіптік жылу энергетикасы, Жылу электр станциялар, Жылу энергетикасы, Техникалық физика, Электроэнергетика. Ауыл шаруашылығы ғылымдары: Ауыл шаруашылығын энергиямен қамтамасыз ету.

Всего: стран - 17, языковых школ - 82
Примечание:
* Специализированные высшие учебные заведения, осуществляющие подготовку специалистов по творческим и медицинским специальностям по программам докторантуры, резидентуры, магистратуры рассматриваются рабочим органом в индивидуальном порядке.
** Обучение в странах Королевство Бельгия, Королевство Дания, Финляндия только для лиц, участвующих в конкурсе по категории самостоятельно поступивших.
*** Стипендиаты, выбравшие Республику Сингапур в качестве страны обучения, проходят языковую подготовку в языковых школах Великобритании или США.
**** Обучение/прохождение стажировки в данном вузе только по специальностям, входящим в раздел «Здравоохранение и медицинские науки» Перечня приоритетных специальностей для присуждения международной стипендии «Болашак» в 2016 году.
***** Обучение только про программам МВА.
******Обучение в странах Королевство Бахрейн, Малайзия только для лиц, участвующих в конкурсе по категории самостоятельно поступивших в магистратуру по специальности «исламские финансы» (ее эквивалентам).
******* Стипендиаты, выбравшие страну обучения, где английский язык не является официальным языком, в случае отсутствия соответствующих курсов английского языка, проходят языковую подготовку в языковых школах стран, где английский язык является официальным языком.
Приложение 2
к приказу Министра образования
и науки Республики Казахстан
от 10 февраля 2016 года № 141
Перечень родственных специальностей для обучения за рубежом в
рамках международной стипендии «Болашак» на 2016 год*
№ п/п
Специальность
Программа
Родственные специальности согласно Классификатору специальностей высшего и послевузовского образования Республики Казахстан**
1. Технические науки и технологии
1
Авиационная и ракетно-космическая техника
магистратура
Естественные науки: Механика, Физика.
Технические науки и технологии: Авиационная техника и технологии, Автоматизация и управление, Космическая техника и технологии, Летная эксплуатация летательных аппаратов и двигателей, Машиностроение, Приборостроение, Радиотехника, электроника и телекоммуникации, Теплоэнергетика, Техническая физика, Техническая эксплуатация летательных аппаратов и двигателей, Технологические машины и оборудование (по отраслям), Транспорт, транспортная техника и технологии, Транспортное строительство, Электроэнергетика.
2
Архитектура. Строительство
магистратура
Искусство: Архитектура, Дизайн.
Технические науки и технологии: Строительство, Производство строительных материалов, изделий и конструкций, Транспортное строительство, Гидротехническое строительство и сооружение.
3
Атомная промышленность
магистратура
Естественные науки: Физика, Ядерная физика, Химия.
Технические науки и технологии: Материаловедение и технология новых материалов, Машиностроение, Наноматериалы и нанотехнологии (по областям применения), Приборостроение, Теплоэнергетика, Техническая физика, Химическая технология неорганических веществ, Электроэнергетика.
4
Биотехнология. Биоинженерия. Биоинформатика. Молекулярная генетика
магистратура
Естественные науки: Биология, Информатика, Медико-биологическое дело, Химия.
Образование: Биология, Химия.
Технические науки и технологии: Биотехнология, Материаловедение и технология новых материалов, Технология перерабатывающих производств (по отраслям), Технология продовольственных продуктов, Химическая технология неорганических веществ, Химическая технология органических веществ.
Сельскохозяйственные науки: Агрономия, Плодоовощеводство, Защита и карантин растений.
5
Водные ресурсы и водопользование. Водоснабжение
магистратура
Естественные науки: Биология, Гидрология, Метеорология, Физика, Экология.
Сельскохозяйственные науки: Аграрная техника и технология, Водные ресурсы и водопользование, Мелиорация, рекультивация и охрана земель, Рыбное хозяйство и промышленное рыболовство.
Технические науки и технологии: Морская техника и технологии, Безопасность жизнедеятельности и защита окружающей среды, Технологические машины и оборудование (по отраслям), Техническая физика, Гидротехническое строительство и сооружение.
6
Геодезия. Геоинформационные системы. География и картография
магистратура
Естественные науки: География, Гидрология, Информатика, Метеорология, Физика.
Образование: География, Информатика, Физика. Технические науки и технологии: Геодезия и картография, Математическое и компьютерное моделирование, Геология и разведка месторождений полезных ископаемых, Горное дело, Радиотехника, электроника и телекоммуникации, Космическая техника и технологии.
Услуги: Землеустройство, Кадастр, Туризм.
7
Геология. Горное дело. Горный инжиниринг
магистратура
Естественные науки: Механика.
Технические науки и технологии: Геодезия и картография, Геология и разведка месторождений полезных ископаемых, Горное дело, Металлургия, Нефтегазовое дело, Обогащение полезных ископаемых, Технологические машины и оборудование (по отраслям), Химическая технология взрывчатых веществ и пиротехнических средств.
8
Информатика. Информационные технологии и системы. Информационная безопасность. Вычислительная техника и программное обеспечение
магистратура
Естественные науки: Информатика, Математика.
Образование: Информатика.
Технические науки и технологии: Автоматизация и управление, Автоматизация и информатизация в системах управления, Вычислительная техника и программное обеспечение, Информационные системы, Математическое и компьютерное моделирование, Приборостроение, Радиотехника, электроника и телекоммуникации.
Военное дело и безопасность: Системы информационной безопасности.
9
Материаловедение и технология новых материалов
магистратура
Образование: Физика, Химия.
Естественные науки: Биология, Механика, Физика, Химия, Ядерная физика.
Технические науки и технологии: Биотехнология, Материаловедение и технология новых материалов, Металлургия, Приборостроение, Производство строительных материалов, изделий и конструкций, Техническая физика, Технологические машины и оборудование (по отраслям), Технология перерабатывающих производств (по отраслям), Технология обработки материалов давлением, Химическая технология неорганических веществ, Химическая технология органических веществ.
10
Машиностроение
магистратура
Образование: Физика.
Естественные науки: Механика, Физика.
Технические науки и технологии: Авиационная техника и технологии, Автоматизация и управление, Космическая техника и технологии, Машиностроение, Металлургия, Морская техника и технологии, Приборостроение, Радиотехника, электроника и телекоммуникации, Техническая физика, Технологические машины и оборудование (по отраслям), Транспорт, транспортная техника и технологии.
11
Металлургия
магистратура
Образование: Физика, Химия.
Естественные науки: Физика, Химия.
Технические науки и технологии: Геология и разведка месторождений полезных ископаемых, Горное дело, Материаловедение и технология новых материалов, Машиностроение, Металлургия, Техническая физика, Технологические машины и оборудование (по отраслям), Технология перерабатывающих производств (по отраслям), Химическая технология неорганических веществ, Химическая технология органических веществ.
12
Нанотехнологии и наноматериалы
магистратура
Образование: Физика, Химия. Естественные науки: Физика, Химия, Ядерная физика. Технические науки и технологии: Биотехнология, Техническая физика, Химическая технология неорганических веществ, Химическая технология органических веществ, Материаловедение и технология новых материалов, Приборостроение, Наноматериалы и нанотехнологии (по отраслям).
13
Полиграфия. Издательское дело
магистратура
Технические науки и технологии: Автоматизация и управление, Информационные системы, Приборостроение, Технологические машины и оборудование (по отраслям), Полиграфия.
Искусство: Издательское дело.
Социальные науки, экономика и бизнес: Менеджмент, Маркетинг, Экономика, Учет и аудит, Финансы, Мировая экономика.
Гуманитарные науки: Иностранная филология, Переводческое дело, Филология.
14
Стандартизация, сертификация и метрология
магистратура
Естественные науки: Информатика, Математика, Химия.
Образование: Информатика, Математика.
Технические науки и технологии: Информационные системы, Математическое и компьютерное моделирование, Приборостроение, Стандартизация, метрология и сертификация.
15
Технология перерабатывающих производств
магистратура
Технические науки и технологии: Технология перерабатывающих производств (по отраслям), Биотехнология, Технология продовольственных продуктов, Технологические машины и оборудование (по отраслям).
Образование: Биология, Химия.
Естественные науки: Биология, Химия.
Сельскохозяйственные науки: Технология производства продуктов животноводства, Аграрная техника и технология, Рыбное хозяйство и промышленное рыболовство.
16
Технология продовольственных продуктов
магистратура
Технические науки и технологии: Химическая технология органических веществ, Химическая технология неорганических веществ, Технология продовольственных продуктов, Технология перерабатывающих производств (по отраслям), Стандартизация, метрология и сертификация.
Сельскохозяйственные науки: Технология производства продуктов животноводства, Плодоовощеводство.
17
Транспорт, транспортная техника и технология
магистратура
Технические науки и технологии: Автомобили и автомобильное хозяйство, Материаловедение и технология, новых материалов, Машиностроение, Приборостроение, Транспорт, транспортная техника и технологии.
Услуги: Логистика (по отраслям), Организация перевозок, движения и эксплуатация транспорта.
18
Электроника. Радиотехника. Телекоммуникации
магистратура
Естественные науки: Информатика, Математика, Механика, Физика.
Технические науки и технологии: Автоматизация и управление, Вычислительная техника и программное обеспечение, Космическая техника и технологии, Информационные системы, Приборостроение, Радиотехника, электроника и телекоммуникации, Техническая физика.
19
Энергетика
магистратура
Естественные науки: Физика, Ядерная физика.
Технические науки и технологии: Промышленная теплоэнергетика, Тепловые электрические станции, Теплоэнергетика, Техническая физика, Электроэнергетика.
Сельскохозяйственные науки: Энергообеспечение сельского хозяйства.

2. Жаратылыстану ғылымдары
20
Биология
магистратура
Жаратылыстану ғылымдары: Биология, Химия, Экология.
Білімі: Биология, Химия, Физика.
Ауыл шаруашылығы ғылымдары: Агрономия, Су ресурстары және суды пайдалану, Өсімдіктерді қорғау және олардың карантині, Зоотехния, Орман ресурстары және орман шаруашылығы, Жеміс-көкөніс шаруашылығы, Топырақтану және агрохимия, Аңшылықтану және аң шаруашылығы, Балық шаруашылығы және өнеркәсіптік балық аулау.
Техника ғылымдары және технологиялар: Биотехнология, Бейорганикалық заттардың химиялық технологиясы, Органикалық заттардың химиялық технологиясы, Тіршілік қауіпсіздігі және қоршаған ортаны қорғау, Тамақ өнімдерінің технологиясы (қолданылуы бойынша салалар).
21
Математика
магистратура
Жаратылыстану ғылымдары: Информатика, Математика, Механика, Физика.
Білімі: Информатика, Математика, Физика. Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес: Статистика.
Техника ғылымдары және технологиялар: Есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету, Ақпараттық жүйелер, Математикалық және компьютерлік моделдеу.
22
Физика. Астрономия
магистратура
Жаратылыстану ғылымдары: Астрономия, Механика, Физика, Ядролық физика. Білімі: Физика.
Техника ғылымдары және технологиялар: Ғарыш техникасы және технологиялары, Техникалық физика, Геодезия, Тау-кен ісі, Металлургия, Аспап жасау, Электроэнергетика, Жылу энергетикасы, Радиотехника, электроника және телекоммуникация.
23
Химия
магистратура
Жаратылыстану ғылымдары: Химия.
Білімі: Химия.
Техника ғылымдары және технологиялар: Фармацевтика өндірісінің технологиясы, Қайта өңдеу өндірістерінің технологиясы (салалар бойынша), Бейорганикалық заттардың химиялық технологиясы, Органикалық заттардың химиялық технологиясы, Мұнай және газ химиясы мен технологиясы, Пайдалы қазбаларды байыту. Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медицина): Фармация.
24
Экология. Метеорология. Қоршаған ортаны қорғау
магистратура
Білімі: Биология, География. Жаратылыстану ғылымдары: Биология, География, Гидрология, Гидрометеорология, Метеорология, Химия, Экология
Ауыл шаруашылығы ғылымдары: Су ресурстары және суды пайдалану, Өсімдіктерді қорғау және олардың карантині, Орман ресурстары және орман шаруашылығы, Мелиорация, рекультивация және жерді қорғау, Топырақтану және агрохимия.
Техника ғылымдары және технологиялар: Биотехнология, Тіршілік қауіпсіздігі және қоршаған ортаны қорғау.
3. Ауыл шаруашылығы ғылымдары
25
Агрономия. Агроинженерия
магистратура
Техника ғылымдары және технологиялар: Биотехнология, Технологиялық машиналар және жабдықтар (салалар бойынша), Қайта өңдеу өндірістерінің технологиясы (салалар бойынша), Аспап жасау. Ауыл шаруашылығы ғылымдары: Агрономия, Аграрлық техника және технология, Мелиорация, рекультивация және жерді қорғау, Жеміс-көкөніс шаруашылығы, Топырақтану және агрохимия, Агроинженерия.
26
Аграрлық менеджмент
магистратура
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес: Экономика, Менеджмент, Есеп және аудит, Қаржы, Мемлекеттік және жергілікті басқару, Маркетинг, Өңіртану.
Жаратылыстану ғылымдары: Математика, Экология, География.
Ауыл шаруашылығы ғылымдары: Агрономия, Агроинженерия, Топырақтану және агрохимия.
27
Ветеринария. Ветеринарлық медицина. Ветеринарлық санитария. Ветеринарлық қауіпсіздік
магистратура
Ветеринария: Ветеринарлық медицина, Ветеринарлық санитария.
Техника ғылымдары және технологиялар: Биотехнология, Мал шаруашылығы өнімдерін өндіру технологиясы, Аңшылықтану және аң шаруашылығы.
28
Зоотехния
магистратура
Ветеринария: Ветеринарлық медицина, Ветеринарлық санитария. Жаратылыстану ғылымдары: Биология. Техника ғылымдары және технологиялар: Биотехнология, Балық шаруашылығы және өнеркәсіптік балық аулау, Мал шаруашылығы өнімдерін өндіру технологиясы, Аңшылықтану және аң шаруашылығы.
Ауыл шаруашылығы ғылымдары: Мал шаруашылығы өнімдерін өндіру технологиясы, Аграрлық техника және технология.
29
Орман шаруашылығы ісі және аң шаруашылығы
магистратура
Жаратылыстану ғылымдары: Биология, Экология.
Білімі: Биология.
Ауыл шаруашылығы ғылымдары: Агрономия, Су ресурстары және суды пайдалану, Өсімдіктерді қорғау және олардың карантині, Орман ресурстары және орман шаруашылығы, Мелиорация, рекультивация және жерді қорғау, Аңшылықтану және аң шаруашылығы, Топырақтану және агрохимия.
Техника ғылымдары және технологиялар: Биотехнология.
30
Мелиорация, рекультивация және жерді қорғау
магистратура
Жаратылыстану ғылымдары: Биология, Химия. Білімі: Биология, Химия.
Ауыл шаруашылығы ғылымдары: Агрономия, Аграрлық техника және технология, Топырақтану және агрохимия, Мелиорация, рекультивация және жерді қорғау, Орман ресурстары және орман шаруашылығы.
Техника ғылымдары және технологиялар: Биотехнология.
31
Тамақ өнімдерінің қауіпсіздігі
магистратура
Технические науки и технологии: Биотехнология, Тамақ өнімдерінің қауіпсіздігі, Тамақ өнімдерінің технологиясы (салалар бойынша), Қайта өңдеу өндірістерінің технологиясы (салалар бойынша).
32
Топырақтану және агрохимия
магистратура
Жаратылыстану ғылымдары: Биология, Химия.
Білімі: Биология, Химия.
Ауыл шаруашылығы ғылымдары: Агрономия, Өсімдіктерді қорғау және өсімдіктер карантині, Топырақтану және агрохимия.
Техника ғылымдары және технологиялар: Биотехнология, Бейорганикалық заттардың химиялық технологиясы, Органикалық заттардың химиялық технологиясы.
33
Өсімдік шаруашылығы. Өсімдіктерді қорғау және карантині
магистратура
Жаратылыстану ғылымдары: Биология, Химия. Техника ғылымдары және технологиялар: Биотехнология. Ауыл шаруашылығы ғылымдары: Агрономия, Жеміс-көкөніс шаруашылығы, Өсімдіктерді қорғау және олардың карантині.

2. Естественные науки
20
Биология
магистратура
Естественные науки: Биология, Химия, Экология.
Образование: Биология, Химия, Физика.
Сельскохозяйственные науки: Агрономия, Водные ресурсы и водопользование, Защита и карантин растений, Зоотехния, Лесные ресурсы и лесоводство, Плодоовощеводство, Почвоведение и агрохимия, Охотоведение и звероводство, Рыбное хозяйство и промышленное рыболовство.
Технические науки и технологии: Биотехнология, Химическая технология неорганических веществ, Химическая технология органических веществ, Безопасность жизнедеятельности и защита окружающей среды, Технология продовольственных продуктов (по областям применения).
21
Математика
магистратура
Естественные науки: Информатика, Математика, Механика, Физика.
Образование: Информатика, Математика, Физика.
Социальные науки, экономика и бизнес: Статистика.
Технические науки и технологии: Вычислительная техника и программное обеспечение, Информационные системы, Математическое и компьютерное моделирование.
22
Физика. Астрономия
магистратура
Естественные науки: Астрономия, Механика, Физика, Ядерная физика.
Образование: Физика.
Технические науки и технологии: Космическая техника и технологии, Техническая физика, Геодезия, Горное дело, Металлургия, Приборостроение, Электроэнергетика, Теплоэнергетика, Радиотехника, электроника и телекоммуникации.
23
Химия
магистратура
Естественные науки: Химия.
Образование: Химия.
Технические науки и технологии: Технология фармацевтического производства, Технология перерабатывающих производств (по отраслям), Химическая технология неорганических веществ, Химическая технология органических веществ, Химическая технология нефти и газа, Обогащение полезных ископаемых.
Здравоохранение и социальное обеспечение (медицина): Фармация.
24
Экология. Метеорология. Охрана окружающей среды
магистратура
Образование: Биология, География.
Естественные науки: Биология, География, Гидрология, Гидрометеорология, Метеорология, Химия, Экология.
Сельскохозяйственные науки: Водные ресурсы и водопользование, Защита и карантин растений, Лесные ресурсы и лесоводство, Мелиорация, рекультивация и охрана земель, Почвоведение и агрохимия.
Технические науки и технологии: Биотехнология, Безопасность жизнедеятельности и защита окружающей среды.
3. Сельскохозяйственные науки
25
Агрономия. Агроинженерия
магистратура
Технические науки и технологии: Биотехнология, Технологические машины и оборудование (по отраслям), Технология перерабатывающих производств (по отраслям), Приборостроение.
Сельскохозяйственные науки: Агрономия, Аграрная техника и технология, Мелиорация, рекультивация и охрана земель, Плодоовощеводство, Почвоведение и агрохимия, Агроинженерия.
26
Аграрный менеджмент
магистратура
Социальные науки и бизнес: Экономика, Менеджмент, Учет и аудит, Финансы, Государственное и местное управление, Маркетинг, Регионоведение.
Естественные науки: Математика, Экология, География.
Сельскохозяйственные науки: Агрономия, Агроинженерия, Почвоведение и агрохимия.
27
Ветеринария. Ветеринарная медицина. Ветеринарная санитария. Ветеринарная безопасность
магистратура
Ветеринария: Ветеринарная медицина, Ветеринарная санитария.
Технические науки и технологии: Биотехнология, Технология производства продуктов животноводства, Охотоведение и звероводство.
28
Зоотехния
магистратура
Ветеринария: Ветеринарная медицина, Ветеринарная санитария.
Естественные науки: Биология.
Технические науки и технологии: Биотехнология, Рыбное хозяйство и промышленное рыболовство, Технология производства продуктов животноводства, Охотоведение и звероводство.
Сельскохозяйственные науки: Технология производства продуктов животноводства, Аграрная техника и технология.
29
Лесохозяйственное дело и звероводство
магистратура
Естественные науки: Биология, Экология.
Образование: Биология.
Сельскохозяйственные науки: Агрономия, Водные ресурсы и водопользование, Защита и карантин растений, Лесные ресурсы и лесоводство, Мелиорация, рекультивация и охрана земель, Охотоведение и звероводство, Почвоведение и агрохимия.
Технические науки и технологии: Биотехнология.
30
Мелиорация, рекультивация и охрана земель
магистратура
Естественные науки: Биология, Химия.
Образование: Биология, Химия.
Сельскохозяйственные науки: Агрономия, Аграрная техника и технология, Почвоведение и агрохимия, Мелиорация, рекультивация и охрана земель, Лесные ресурсы и лесоводство.
Технические науки и технологии: Биотехнология.
31
Пищевая безопасность
магистратура
Технические науки и технологии: Биотехнология, Пищевая безопасность, Технология продовольственных продуктов (по областям применения), Технология перерабатывающих производств (по отраслям).
32
Почвоведение и агрохимия
магистратура
Естественные науки: Биология, Химия.
Образование: Биология, Химия.
Сельскохозяйственные науки: Агрономия, Защита растений и карантин растений, Почвоведение и агрохимия.
Технические науки и технологии: Биотехнология, Химическая технология неорганических веществ, Химическая технология органических веществ.
33
Растениеводство. Защита и карантин растений
магистратура
Естественные науки: Биология, Химия.
Технические науки и технологии: Биотехнология.
Сельскохозяйственные науки: Агрономия, Плодоовощеводство, Защита и карантин растений.

4. Әлеуметтік ғылымдар, экономика және басқару
34
Арт-менеджмент. Өнертану
магистратура
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және басқару: Экономика, Менеджмент, Маркетинг, Әлемдік экономика.
Өнер: Арт-менеджмент, Актерлік өнер, Музыкатану, Дәстүрлі музыка өнері, Режиссура, Эстрада өнері, Өнертану, Дизайн, Вокал өнері, Сценография. Қызметтер: Әлеуметтік-мәдени сервис.
35
Мұрағат ісі. Мұрағат ісі және ескерткіштерді қорғау.
магистратура
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес: Мұрағаттану, құжаттану және құжаттамалық қамтамасыз ету, Әлеуметтану, Саясаттану, Өңіртану, Жұртшылықпен байланыс, Менеджмент.
Өнер: Мұрағат ісі және ескерткіштерді қорғау. Білімі: Тарих, География.
Гуманитарлық ғылымдар: Философия, Тарих, Мәдениеттану, Филология, Дінтану, Аударма ісі, Археология және этнология, Теология, Түркітану.
Жаратылыстану ғылымдары: Экология, География.
Техника ғылымдары және технологиялар: Автоматтандыру және басқару, Есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету, Ақпараттық жүйелер, Математикалық және компьютерлік моделдеу.
36
Кітапхана ісі
магистратура
Қызметтер: Кітапхана ісі.
Білімі: Информатика, Құқық және экономика негіздері.
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес: Мұрағаттану, құжаттану және құжаттамалық қамтамасыз ету, Жұртшылықпен байланыс.
Техника ғылымдары және технологиялар: Автоматтандыру және басқару, Есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету, Ақпараттық жүйелер, Математикалық және компьютерлік моделдеу.
37
Бухгалтерлік есеп және аудит. Қаржы. Экономика. Маркетинг
магистратура
Әлеуметтік ғылымдар және бизнес: Экономика, Есеп және аудит, Қаржы, Қаржы және кредит, Әлемдік экономика, Маркетинг, Халықаралық экономика.
Техника ғылымдары: Математикалық және компьютерлік моделдеу.
Қызметтер: Бағалау.
38
Мемлекеттік саясат. Саясаттану. Мемлекеттік басқару
магистратура
Құқық: Халықаралық құқық, Құқық қорғау қызметі, Юриспруденция, Құқықтану.
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес: Мемлекеттік және жергілікті басқару, Мемлекеттік және жергілікті басқару, Журналистика, Менеджмент, Саясаттану, Өңіртану, Елтану, Экономика, Әлемдік экономика, Қаржы, Халықаралық экономика.
Гуманитарлық ғылымдар: Философия, Халықаралық қатынастар, Тарих, Тарих және құқық, Дінтану, Шығыстану, Түркітану.
Білімі: Тарих, Құқық және экономика негіздері.
39
Журналистика және коммуникациялық менеджмент. Жұртшылықпен байланыс және жарнама
магистратура
Білімі: Тарих, Қазақ тілі және әдебиеті, Орыс тілі және әдебиеті, Шет тілі: екі шет тілі, Қазақ тілінде оқытылмайтын мектептерде қазақ тілі және әдебиеті, Орыс тілінде оқытылмайтын мектептердегі орыс тілі және әдебиеті, Құқық және экономика негіздері, География.
Гуманитарлық ғылымдар: Философия, Халықаралық қатынастар, Тарих, Мәдениеттану, Филология, Дінтану, Аударма ісі, Шығыстану, Шетел филологиясы, Түркітану, Археология және этнология, Теология.
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес: Әлеуметтану, Саясаттану, Журналистика, Мемлекеттік және жергілікті басқару, Жұртшылықпен байланыс, Менеджмент, Маркетинг, Өңіртану, Әлемдік экономика, Экономика.
Қызметтер: Туризм, Әлеуметтік жұмыс. Өнер: Арт–менеджмент, Баспа ісі.
40
Телекоммуникациялар менеджменті
магистратура
Білімі: Ақпараттық жүйелер.
Жаратылыстану ғылымдары: Физика. Техника ғылымдары және технологиялар: Автоматтандыру және басқару, Ақпараттық жүйелер, Есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету, Математикалық және компьютерлік моделдеу, Машина жасау, Аспап жасау, Көлік, көліктік техника және технология, Электроэнергетика, Радиотехника, электроника және телекоммуникация, Техникалық физика, Технологиялық машиналар және жабдықтар (салалар бойынша).
41
Технологиялар менеджменті. Инновациялық менеджмент
магистратура
Жаратылыстану ғылымдары: Физика, Химия.
Білімі: Информатика, Физика, Химия.
Әлеуметтік ғылымдар және бизнес: Экономика, Есеп және аудит, Қаржы, Әлемдік экономика, Маркетинг, Мемлекеттік және жергілікті басқару.
Техника ғылымдары және технологиялар: Авиация техникасы және технологиялары, Биотехнология, Ақпараттық жүйелер, Материалтану және жаңа материалдар технологиясы, Машина жасау, Аспап жасау, Радиотехника, электроника және телекоммуникация, Құрылыс, Көлік, көліктік техника және технология, Ағаш өңдеу және ағаш бұйымдарының технологиясы, Жеңіл өнеркәсіп бұйымдарының технологиясы және оны конструкциялау, Тоқыма материалдарының технологиясы және оны жобалау, Технологиялық машиналар және жабдықтар (салалар бойынша), Қайта өңдеу өндірістерінің технологиясы (салалар бойынша), Тамақ өнімдерінің технологиясы, Бейорганикалық заттардың химиялық технологиясы, Органикалық заттардың химиялық технологиясы, Автоматтандыру және басқару, Есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету, Ақпараттық жүйелер, Аспап жасау.
42
Операциялық менеджмент және логистика. Тасымалдауларды ұйымдастыру
магистратура
Қызметтер: Көлік тасымалын, қозғалысын және оларды пайдалануды ұйымдастыру, Жерге орналастыру, Кадастр, Бағалау, Логистика (салалар бойынша).
Білімі: Информатика.
Құқық: Кеден ісі.
Әлеуметтік ғылымдар және бизнес: Экономика, Есеп және аудит, Қаржы, Әлемдік экономика.
Техника ғылымдары және технологиялар: Ақпараттық жүйелер, Радиотехника, электроника және телекоммуникация, Құрылыс, Көлік, көліктік техника және технология.
43
Педагогика және психология
магистратура
Білімі: Педагогика және психология, Мектепке дейінгі оқыту және тәрбиелеу, Педагогика және бастауыш оқыту әдістемесі, Бастапқы әскери даярлық, Дефектология, Музыкалық білім, Сурет өнері және сызу, Дене шынықтыру және спорт, Математика, Физика, Информатика, Химия, Биология, Тарих, Құқық және экономика негіздері, География, Қазақ тілі және әдебиеті, Орыс тілі және әдебиеті, Шет тілі: екі шет тілі, Кәсіптік оқыту, Қазақ тілінде оқытылмайтын мектептердегі қазақ тілі және әдебиеті, Орыс тілінде оқытылмайтын мектептердегі орыс тілі және әдебиеті, Әлеуметтік педагогика және өзін-өзі тану.
Гуманитарлық ғылымдар: Халықаралық қатынастар, Тарих, Филология, Дінтану, Аударма ісі, Шығыстану, Шетел филологиясы, Теология, Түркітану.
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес: Психология, Әлеуметтану, Саясаттану.
44
Аударма ісі
магистратура
Білімі: Қазақ тілі және әдебиеті, Орыс тілі және әдебиеті, Шет тілі:екі шет тілі.
Гуманитарлық ғылымдар: Халықаралық қатынастар, Филология, Аударма ісі, Шетел филологиясы, Шығыстану, Түркітану.
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес: Журналистика.
45
Психология
магистратура
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес: Психология, Педагогика және психология.
46
Спорт менеджментi. Дене даярлығы және спорт
магистратура
Білімі: Дене шынықтыру және спорт, Мектепке дейінгі оқыту және тәрбиелеу, Педагогика және бастауыш оқыту әдістемесі, Педагогика және психология. Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес: Менеджмент, Дене шынықтыру және спорт.
47
Білім саласындағы басқару
магистратура
Білімі: Мектепке дейінгі оқыту және тәрбиелеу, Тарих, Құқық және экономика негіздері, Педагогика және бастауыш оқыту әдістемесі, Педагогика және психология, Кәсіптік оқыту, Шет тілі: екі шет тілі, Қазақ тілі және әдебиеті, Орыс тілі және әдебиеті, Қазақ тілінде оқытылмайтын мектептердегі қазақ тілі және әдебиеті, Орыс тілінде оқытылмайтын мектептердегі орыс тілі және әдебиеті.
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес: Мемлекеттік және жергілікті басқару, Менеджмент, Психология, Экономика.
Гуманитарлық ғылымдар: Шетел филологиясы, Философия, Халықаралық қатынастар, Тарих, Мәдениеттану, Филология, Дінтану, Аударма ісі, Шығыстану, Шетел филологиясы, Теология, Түркітану.
48
Адами ресурстарды басқару. Жобаларды басқару
магистратура
Гуманитарлық ғылымдар: Менеджмент, Халықаралық қатынастар, Аударма ісі.
Білімі: Құқық және экономика негіздері, Педагогика және психология, Менеджмент.
Құқық: Халықаралық құқық, Құқықтану, Юриспруденция.
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес: Мемлекеттік және жергілікті басқару, Маркетинг, Менеджмент, Саясаттану, Психология, Өңіртану, Әлеуметтану, Экономика, Әлемдік экономика, Еңбекті ұйымдастыру және нормалау, Қаржы.
Қызметтер: Мәдени-бос уақыт жұмыстары, Әлеуметтік жұмыс.

4. Социальные науки, экономика и управление
34
Арт-менеджмент. Искусствоведение
магистратура
Социальные науки, экономика и бизнес: Экономика, Менеджмент, Маркетинг, Мировая экономика.
Искусство: Арт - менеджмент, Актерское искусство, Музыковедение, Традиционное музыкальное искусство, Режиссура, Искусство эстрады, Искусствоведение, Дизайн, Вокальное искусство, Сценография.
Услуги: Социально-культурный сервис.
35
Архивное дело. Музейное дело и охрана памятников
магистратура
Социальные науки, экономика и бизнес: Архивоведение, документоведение и документационное обеспечение, Социология, Политология, Регионоведение, Связь с общественностью, Менеджмент.
Искусство: Музейное дело и охрана памятников.
Образование: История, География.
Гуманитарные науки: Философия, История, Культурология, Филология, Религиоведение, Переводческое дело, Археология и этнология, Теология, Тюркология.
Естественные науки: Экология, География.
Технические науки и технологии: Автоматизация и управление, Вычислительная техника и программное обеспечение, Информационные системы, Математическое и компьютерное моделирование.
36
Библиотечное дело
магистратура
Услуги: Библиотечное дело.
Образование: Информатика, Основы права и экономики.
Социальные науки, экономика и бизнес: Архивоведение, документоведение и документационное обеспечение, Связь с общественностью.
Технические науки и технологии: Автоматизация и управление, Вычислительная техника и программное обеспечение, Информационные системы, Математическое и компьютерное моделирование.
37
Бухгалтерский учет и аудит. Финансы. Экономика. Маркетинг
магистратура
Социальные науки и бизнес: Экономика, Учет и аудит, Финансы, Финансы и кредит, Мировая экономика, Маркетинг, Международная экономика.
Технические науки: Математическое и компьютерное моделирование.
Услуги: Оценка.
38
Государственная политика. Политология. Государственное управление
магистратура
Право: Международное право, Правоохранительная деятельность, Юриспруденция, Правоведение.
Социальные науки, экономика и бизнес: Государственное и местное управление, Государственное и муниципальное управление, Журналистика, Менеджмент, Политология, Регионоведение, Страноведение, Экономика, Мировая экономика, Финансы, Международная экономика.
Гуманитарные науки: Философия, Международные отношения, История, История и право, Религиоведение, Востоковедение, Тюркология.
Образование: История, Основы права и экономики.
39
Журналистика и коммуникационный менеджмент. Связи с общественностью и реклама
магистратура
Образование: История, Казахский язык и литература, Русский язык и литература, Иностранный язык: два иностранных языка, Казахский язык и литература в школах с неказахским языком обучения, Русский язык и литература в школах с нерусским языком обучения, Основы права и экономики, География.
Гуманитарные науки: Философия, Международные отношения, История, Культурология, Филология, Религиоведение, Переводческое дело, Востоковедение, Иностранная филология, Тюркология, Археология и этнология, Теология.
Социальные науки, экономика и бизнес: Социология, Политология, Журналистика, Государственное и местное управление, Связь с общественностью, Менеджмент, Маркетинг, Регионоведение, Мировая экономика, Экономика.
Услуги: Туризм, Социальная работа.
Искусство: Арт – менеджмент, Издательское дело.
40
Менеджмент телекоммуникаций
магистратура
Образование: Информационные системы.
Естественные науки: Физика.
Технические науки и технологии: Автоматизация и управление, Информационные системы, Вычислительная техника и программное обеспечение, Математическое и компьютерное моделирование, Машиностроение, Приборостроение, Транспорт, транспортная техника и технологии, Электроэнергетика, Радиотехника, электроника и телекоммуникации, Техническая физика, Технологические машины и оборудование (по отраслям).
41
Менеджмент технологий. Инновационный менеджмент
магистратура
Естественные науки: Физика, Химия.
Образование: Информатика, Физика, Химия.
Социальные науки и бизнес: Экономика, Учет и аудит, Финансы, Мировая экономика, Маркетинг, Государственное и местное управление.
Технические науки и технологии: Авиационная техника и технологии, Биотехнология, Информационные системы, Материаловедение и технология новых материалов, Машиностроение, Приборостроение, Радиотехника, электроника и телекоммуникации, Строительство, Транспорт, транспортная техника и технологии, Технология деревообработки и изделий из дерева, Технология и конструирование изделий легкой промышленности, Технология и проектирование текстильных материалов, Технологические машины и оборудование (по отраслям), Технология перерабатывающих производств (по отраслям), Технология продовольственных продуктов, Химическая технология неорганических веществ, Химическая технология органических веществ, Автоматизация и управление, Вычислительная техника и программное обеспечение, Информационные системы, Приборостроение.
42
Операционный менеджмент и логистика. Организация перевозок
магистратура
Услуги: Организация перевозок, движения и эксплуатация транспорта, Землеустройство, Кадастр, Оценка, Логистика (по отраслям).
Образование: Информатика.
Право: Таможенное дело.
Социальные науки и бизнес: Экономика, Учет и аудит, Финансы, Мировая экономика.
Технические науки и технологии: Информационные системы, Радиотехника, электроника и телекоммуникации, Строительство, Транспорт, транспортная техника и технологии.
43
Педагогика и психология
магистратура
Образование: Педагогика и психология, Дошкольное обучение и воспитание, Педагогика и методика начального обучения, Начальная военная подготовка, Дефектология, Музыкальное образование, Изобразительное искусство и черчение, Физическая культура и спорт, Математика, Физика, Информатика, Химия, Биология, История, Основы права и экономики, География, Казахский язык и литература, Русский язык и литература, Иностранный язык: два иностранных языка, Профессиональное обучение, Казахский язык и литература в школах с неказахским языком обучения, Русский язык и литература в школах с нерусским языком обучения, Социальная педагогика и самопознание.
Гуманитарные науки: Международные отношения, История, Филология, Религиоведение, Переводческое дело, Востоковедение, Иностранная филология, Теология, Тюркология.
Социальные науки, экономика и бизнес: Психология, Социология, Политология.
44
Переводческое дело
магистратура
Образование: Казахский язык и литература, Русский язык и литература, Иностранный язык: два иностранных языка.
Гуманитарные науки: Международные отношения, Филология, Переводческое дело, Иностранная филология, Востоковедение, Тюркология.
Социальные науки, экономика и бизнес: Журналистика.
45
Психология
магистратура
Социальные науки, экономика и бизнес: Психология, Педагогика и психология.
46
Спортивный менеджмент. Физическая культура и спорт
магистратура
Образование: Физкультура и спорт, Дошкольное обучение и воспитание, Педагогика и методика начального обучения, Педагогика и психология.
Социальные науки, экономика и бизнес: Менеджмент, Физическое воспитание и спорт.
47
Управление в сфере образования
магистратура
Образование: Дошкольное обучение и воспитание, История, Основы права и экономики, Педагогика и методика начального обучения, Педагогика и психология, Профессиональное обучение, Иностранный язык: два иностранных языка, Казахский язык и литература, Русский язык и литература, Казахский язык и литература в школах с неказахским языком обучения, Русский язык и литература в школах с нерусским языком обучения, Русский язык и литература в национальной школе.
Социальные науки, экономика и бизнес: Государственное и местное управление, Менеджмент, Психология, Экономика.
Гуманитарные науки: Иностранная филология, Философия, Международные отношения, История, Культурология, Филология, Религиоведение, Переводческое дело, Востоковедение, Иностранная филология, Теология, Тюркология.
48
Управление человеческими ресурсами. Управление проектами
магистратура
Гуманитарные науки: Менеджмент, Международные отношения, Переводческое дело.
Образование: Основы права и экономики, Педагогика и психология, Менеджмент.
Право: Международное право, Правоведение, Юриспруденция.
Социальные науки, экономика и бизнес: Государственное и местное управление, Маркетинг, Менеджмент, Политология, Психология, Регионоведение, Социология, Экономика, Мировая экономика, Организация и нормирование труда, Финансы.
Услуги: Культурно-досуговая работа, Социальная работа.

5. Гуманитарлық ғылымдар
49
Археология және этнология. Антропология
магистратура
Гуманитарлық ғылымдар: Археология және этнология, Тарих, Мәдениеттану, Дінтану, Әлеуметтану, Теология, Түркітану, Философия. Білімі: Биология, Тарих.
50
Тарих
магистратура
Білімі: Тарих, Құқық және экономика негіздері, География, Кәсіптік оқыту.
Гуманитарлық ғылымдар: Философия, Халықаралық қатынастар, Тарих, Мәдениеттану, Филология, Дінтану, Аударма ісі, Археология және этнология, Шығыстану, Шетел филологиясы, Теология, Түркітану.
Құқық: Юриспруденция, Халықаралық құқық, Құқық қорғау қызметі, Кеден ісі.
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес: Әлеуметтану, Саясаттану, Журналистика, Өңіртану, Мемлекеттік және жергілікті басқару, Мұрағаттану, құжаттану және құжаттамалық қамтамасыз ету.
51
Халықаралық қатынастар
магистратура
Гуманитарлық ғылымдар: Халықаралық қатынастар, Тарих, Мәдениеттану, Дінтану, Шығыстану, Аударма ісі, Теология, Түркітану.
Білімі: Шет тілі: екі шет тілі.
Құқық: Құқықтану, Юриспруденция, Халықаралық құқық. Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес: Саясаттану, Өңіртану, Әлемдік экономика, Жұртшылықпен байланыс, Елтану.
52
Құқық
магистратура
Білімі: Құқық және экономика негіздері.
Құқық: Халықаралық құқық, Құқық қорғау қызметі, Құқықтану, Кеден ісі, Юриспруденция.
53
Дiнтану. Теология. Шығыстану
магистратура
Білімі: Тарих, Әлеуметтік педагогика және өзін-өзі тану.
Гуманитарлық ғылымдар: Философия, Халықаралық қатынастар, Тарих, Мәдениеттану, Филология, Дінтану, Аударма ісі, Археология және этнология, Шығыстану, Шетел филологиясы, Теология, Түркітану.
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес: Әлеуметтану, Саясаттану, Журналистика, Өңіртану, Мемлекеттік және жергілікті басқару, Жұртшылықпен байланыс.
54
Филология. Лингвистика
магистратура
Білімі: Педагогика және психология, Қазақ тілі және әдебиеті, Орыс тілі және әдебиеті, Шет тілі:екі шет тілі, Қазақ тілінде оқытылмайтын мектептердегі қазақ тілі және әдебиеті, Орыс тілінде оқытылмайтын мектептердегі орыс тілі және әдебиеті.
Гуманитарлық ғылымдар: Философия, Филология, Аударма ісі, Шетел филологиясы.
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес: Журналистика.
6. Денсаулық сақтау және медициналық ғылымдар
55
Вирусология
магистратура
Клиникалық зертханалық диагностика: Вирусология. Медициналық-алдын алу (санитарлық-гигиена), медицина-биологиялық және биологиялық бейін: Вирусология.
56
Жалпы тәжірибелік дәрігер
магистратура
Емдеу ісі, Жалпы медицина, Педиатрия, Терапия, Жалпы дәрігерлік тәжірибе.
57
Қоғамдық денсаулық сақтау. Денсаулық сақтау менеджменті
магистратура
Денсаулық сақтау менеджменті, Қоғамдық денсаулық сақтау, Мейірбике ісі, Әлеуметтік гигиена және денсаулық сақтауды ұйымдастыру, оның ішінде санитарлық-эпидемиологиялық қызмет (статистика, методология), Жалпы гигиена, Емдеу ісі, Жалпы медицина, Медико–профилактика ісі.
58
Мейірбике ісі
магистратура
Жалпы медицина, Мейірбике ісі.
59
Фармация, фармацевтикалық химия
магистратура
Жалпы медицина, Фармация, Токсикология, Химия.
Ескерту:
* Осы Тізбе шетелде оқу үшін таңдалып алынған "Болашақ" халықаралық стипендиясын тағайындау конкурсына қатысу үшін үміткерлер ұсынған дипломда көрсетілген мамандықтың мәндестігін анықтау үшін қолданылады.
** Мәндес мамандықтар (3-баған) арасында үміткерлердің мамандықтарының атаулары болмаған жағдайда, мамандықты мәндестігіне қарауды және үміткерді конкурсқа жіберу туралы шешім қабылдауды Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі жүзеге асырады.

5. Гуманитарные науки
49
Археология и этнология. Антропология
магистратура
Гуманитарные науки: Археология и этнология, История, Культурология, Религиоведение, Социология, Теология, Тюркология, Философия.
Образование: Биология, История.
50
История
магистратура
Образование: История, Основы права и экономики, География, Профессиональное обучение.
Гуманитарные науки: Философия, Международные отношения, История, Культурология, Филология, Религиоведение, Переводческое дело, Археология и этнология, Востоковедение, Иностранная филология, Теология, Тюркология.
Право: Юриспруденция, Международное право, Правоохранительная деятельность, Таможенное дело.
Социальные науки, экономика и бизнес: Социология, Политология, Журналистика, Регионоведение, Государственное и местное управление, Архивоведение, документоведение и документационное обеспечение.
51
Международные отношения
магистратура
Гуманитарные науки: Международные отношения, История, Культурология, Религиоведение, Востоковедение, Переводческое дело, Теология, Тюркология.
Образование: Иностранный язык: два иностранных языка.
Право: Правоведение, Юриспруденция, Международное право. Социальные науки, экономика и бизнес: Политология, Регионоведение, Мировая экономика, Связь с общественностью, Страноведение.
52
Право
магистратура
Образование: Основы права и экономики.
Право: Международное право, Правоохранительная деятельность, Правоведение, Таможенное дело, Юриспруденция.
53
Религиоведение. Теология. Востоковедение
магистратура
Образование: История, Социальная педагогика и самопознание.
Гуманитарные науки: Философия, Международные отношения, История, Культурология, Филология, Религиоведение, Переводческое дело, Археология и этнология, Востоковедение, Иностранная филология, Теология, Тюркология.
Социальные науки, экономика и бизнес: Социология, Политология, Журналистика, Регионоведение, Государственное и местное управление, Связь с общественностью.
54
Филология. Лингвистика
магистратура
Образование: Педагогика и психология, Казахский язык и литература, Русский язык и литература, Иностранный язык: два иностранных языка, Казахский язык и литература в школах с неказахским языком обучения, Русский язык и литература в школах с нерусским языком обучения.
Гуманитарные науки: Философия, Филология, Переводческое дело, Иностранная филология.
Социальные науки, экономика и бизнес: Журналистика.
6. Здравоохранение и медицинские науки
55
Вирусология
магистратура
Клиническая лабораторная диагностика: Вирусология. Медико-профилактический (санитарно-гигиенический), медико-биологический и биологический профили: Вирусология.
56
Врач общей практики
магистратура
Лечебное дело, Общая медицина, Педиатрия, Терапия, Общая врачебная практика.
57
Общественное здравоохранение. Менеджмент в здравоохранении
магистратура
Менеджмент здравоохранения, Общественное здравоохранение, Сестринское дело, Социальная гигиена и организация здравоохранения, в том числе санитарно-эпидемиологической службы (статистика, методология), Общая гигиена, Лечебное дело, Общая медицина. Медико-профилактическое дело.
58
Сестринское дело
магистратура
Общая медицина, Сестринское дело.
59
Фармакология, фармацевтическая химия
магистратура
Общая медицина, Фармация, Токсикология, Химия.
Примечание:
* Настоящий Перечень применяется для определения родственности специальности, указанной в дипломе, предоставляемом претендентами для участия в конкурсе на присуждение международной стипендии «Болашак» специальности, выбранной для обучения за рубежом.
** В случае отсутствия наименования специальности претендента среди родственных (столбец 3), рассмотрение специальности на предмет родственности и принятие решения о допуске претендента к конкурсу осуществляется Министерством образования и науки Республики Казахстан.