Асыл тұқымды жануардың жеке карточкасының, сондай-ақ селекциялық процеске тартылған ауыл шаруашылығы жануары карточкасының нысандары мен оларды толтыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2016 жылғы 11 ақпандағы № 49 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 16 наурызда № 13488 болып тіркелді.
Ескерту. Тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 26.04.2023 № 163 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
РҚАО-ның ескертпесі!
Бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз
"Асыл тұқымды мал шаруашылығы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 13-бабы 26) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 26.04.2023 № 163 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес сүтті бағыттағы асыл тұқымды бұқаның жеке карточкасы нысаны;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес сүтті бағыттағы асыл тұқымды сиырдың жеке карточкасы нысаны;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес етті бағыттағы асыл тұқымды бұқаның жеке карточкасы нысаны;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес етті бағыттағы асыл тұқымды сиырдың жеке карточкасы нысаны;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес асыл тұқымды қошқардың (елтірілік бағыты) жеке карточкасы нысаны;
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес асыл тұқымды қойдың (елтірілік бағыты) жеке карточкасы нысаны;
7) осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес асыл тұқымды қошқардың (биязы жүнді, жартылай биязы жүнді және етті-майлы бағыттағы) жеке карточкасы нысаны;
8) осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес асыл тұқымды қойдың (биязы жүнді, жартылай биязы жүнді және етті-майлы бағыты) жеке карточкасы нысаны;
9) осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес асыл тұқымды жүнді бағыттағы текенің жеке карточкасы нысаны;
10) осы бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес асыл тұқымды сүтті бағыттағы текенің жеке карточкасы нысаны;
11) осы бұйрыққа 11-қосымшаға сәйкес асыл тұқымды түбітті бағыттағы текенің жеке карточкасы нысаны;
12) осы бұйрыққа 12-қосымшаға сәйкес асыл тұқымды жүнді бағыттағы ешкінің жеке карточкасы нысаны;
13) осы бұйрыққа 13-қосымшаға сәйкес асыл тұқымды сүтті бағыттағы ешкінің жеке карточкасы нысаны;

Об утверждении форм и правил заполнения индивидуальной карточки племенного животного, а также карточки сельскохозяйственного животного, вовлеченного в селекционный процесс
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 11 февраля 2016 года № 49. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 марта 2016 года № 13488.
Сноска. Заголовок - в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 26.04.2023 № 163 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие настоящего приказа см. п. 4
В соответствии с подпунктом 26) статьи 13 Закона Республики Казахстан "О племенном животноводстве" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 26.04.2023 № 163 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые:
1) форму индивидуальной карточки племенного быка молочного направления, согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму индивидуальной карточки племенной коровы молочного направления, согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) форму индивидуальной карточки племенного быка мясного направления, согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) форму индивидуальной карточки племенной коровы мясного направления, согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) форму индивидуальной карточки племенного барана (смушкового направления), согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) форму индивидуальной карточки племенной матки овцы (смушкового направления), согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) форму индивидуальной карточки племенного барана (тонкорунного, полутонкорунного и мясо-сального направления), согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) форму индивидуальной карточки племенной матки овцы (тонкорунного, полутонкорунного и мясо-сального направления), согласно приложению 8 к настоящему приказу;
9) форму индивидуальной карточки племенного козла шерстного направления, согласно приложению 9 к настоящему приказу;
10) форму индивидуальной карточки племенного козла молочного направления, согласно приложению 10 к настоящему приказу;
11) форму индивидуальной карточки племенного козла пухового направления, согласно приложению 11 к настоящему приказу;
12) форму индивидуальной карточки племенной козы шерстного направления, согласно приложению 12 к настоящему приказу;
13) форму индивидуальной карточки племенной козы молочного направления, согласно приложению 13 к настоящему приказу;

14) осы бұйрыққа 14-қосымшаға сәйкес асыл тұқымды түбітті бағыттағы ешкінің жеке карточкасы нысаны;
15) осы бұйрыққа 15-қосымшаға сәйкес жергілікті асыл тұқымды айғырдың жеке карточкасы нысаны;
16) осы бұйрыққа 16-қосымшаға сәйкес жергілікті асыл тұқымды биенің жеке карточкасы нысаны;
17) осы бұйрыққа 17-қосымшаға сәйкес асыл тұқымды еркек шошқаның жеке карточкасы нысаны;
18) осы бұйрыққа 18-қосымшаға сәйкес асыл тұқымды мегежіннің жеке карточкасы нысаны;
19) осы бұйрыққа 19-қосымшаға сәйкес асыл тұқымды түйенің жеке карточкасы нысаны;
20) осы бұйрыққа 20-қосымшаға сәйкес асыл тұқымды аналық түйенің жеке карточкасы нысаны;
21) осы бұйрыққа 21-қосымшаға сәйкес асыл тұқымды маралдың (бұғының) жеке карточкасы нысаны;
22) осы бұйрыққа 22-қосымшаға сәйкес асыл тұқымды аналық маралдың (аналық бұғының) жеке карточкасы нысаны;
23) осы бұйрыққа 23-қосымшаға сәйкес асыл тұқымды құстың жеке карточкасы нысаны;
24) осы бұйрыққа 24-қосымшаға сәйкес асыл тұқымды бал ара ұясының жеке карточкасы нысаны;
25) осы бұйрыққа 25-қосымшаға сәйкес асыл тұқымды ұрықтандырушы балықтың жеке карточкасы нысаны;
26) осы бұйрыққа 26-қосымшаға сәйкес асыл тұқымды арланның жеке карточкасы нысаны;
27) осы бұйрыққа 27-қосымшаға сәйкес асыл тұқымды қаншықтың жеке карточкасы нысаны;
28) осы бұйрыққа 28-қосымшаға сәйкес асыл тұқымды қоянның жеке карточкасы нысаны;
29) осы бұйрыққа 29-қосымшаға сәйкес асыл тұқымды ұрғашы қоянның жеке карточкасы нысаны;
30) осы бұйрыққа 30-қосымшаға сәйкес асыл тұқымды аңның жеке карточкасы нысаны;
31) осы бұйрыққа 31-қосымшаға сәйкес асыл тұқымды аңның ұрғашысының жеке карточкасы нысаны;
31-1) осы бұйрыққа 31-1-қосымшаға сәйкес селекциялық процеске тартылған ірі қара малдың карточкасының нысаны;
31-2) осы бұйрыққа 31-2-қосымшаға сәйкес селекциялық процеске тартылған аналық қойдың карточкасының нысаны;
31-3) осы бұйрыққа 31-3-қосымшаға сәйкес селекциялық процеске тартылған ешкінің карточкасының нысаны;
31-4) осы бұйрыққа 31-4-қосымшаға сәйкес селекциялық процеске тартылған жылқының (жергілікті тұқым) карточкасының нысаны;
31-5) осы бұйрыққа 31-5-қосымшаға сәйкес селекциялық процеске тартылған мегежіннің карточкасының нысаны;
31-6) осы бұйрыққа 31-6-қосымшаға сәйкес селекциялық процеске тартылған түйенің карточкасының нысаны;

14) форму индивидуальной карточки племенной козы пухового направления, согласно приложению 14 к настоящему приказу;
15) форму индивидуальной карточки племенного жеребца местной породы, согласно приложению 15 к настоящему приказу;
16) форму индивидуальной карточки племенной кобылы местной породы, согласно приложению 16 к настоящему приказу;
17) форму индивидуальной карточки племенного хряка, согласно приложению 17 к настоящему приказу;
18) форму индивидуальной карточки племенной свиноматки, согласно приложению 18 к настоящему приказу;
19) форму индивидуальной карточки племенного верблюда, согласно приложению 19 к настоящему приказу;
20) форму индивидуальной карточки племенной верблюдоматки, согласно приложению 20 к настоящему приказу;
21) форму индивидуальной карточки племенного марала (племенного оленя), согласно приложению 21 к настоящему приказу;
22) форму индивидуальной карточки племенной маралухи (племенной оленихи), согласно приложению 22 к настоящему приказу;
23) форму индивидуальной карточки племенной птицы, согласно приложению 23 к настоящему приказу;
24) форму индивидуальной карточки на племенную пчелинную семью, согласно приложению 24 к настоящему приказу;
25) форму индивидуальной карточки племенной рыбы производителя, согласно приложению 25 к настоящему приказу;
26) форму индивидуальной карточки племенного кобеля, согласно приложению 26 к настоящему приказу;
27) форму индивидуальной карточки племенной суки, согласно приложению 27 к настоящему приказу;
28) форму индивидуальной карточки племенного кролика, согласно приложению 28 к настоящему приказу;
29) форму индивидуальной карточки племенного крольчихи, согласно приложению 29 к настоящему приказу;
30) форму индивидуальной карточки племенного зверя, согласно приложению 30 к настоящему приказу;
31) форму индивидуальной карточки самки племенного зверя, согласно приложению 31 к настоящему приказу;
31-1) форму карточки крупного рогатого скота, вовлеченного в селекционный процесс, согласно приложению 31-1 к настоящему приказу;
31-2) форму карточки овцематки, вовлеченной в селекционный процесс, согласно приложению 31-2 к настоящему приказу;
31-3) форму карточки козы, вовлеченной в селекционный процесс, согласно приложению 31-3 к настоящему приказу;
31-4) форму карточки лошади (местной породы), вовлеченной в селекционный процесс, согласно приложению 31-4 к настоящему приказу;
31-5) форму карточки свиноматки, вовлеченной в селекционный процесс, согласно приложению 31-5 к настоящему приказу;
31-6) форму карточки верблюда, вовлеченного в селекционный процесс, согласно приложению 31-6 к настоящему приказу;

31-7) осы бұйрыққа 31-7-қосымшаға сәйкес селекциялық процеске тартылған маралдың (бұғының) карточкасының нысаны;
31-8) осы бұйрыққа 31-8-қосымшаға сәйкес селекциялық процеске тартылған ауыл шаруашылығы құсының карточкасының нысаны;
32) осы бұйрыққа 32-қосымшаға сәйкес Асыл тұқымды жануардың жеке карточкасын, сондай-ақ селекциялық процеске тартылған ауыл шаруашылығы жануарының карточкасын толтыру қағидалары бекітілсін.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 26.04.2023 № 163 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Мал шаруашылығы өнімдерін өндіру және қайта өңдеу департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің мерзімді баспа басылымдарына және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесіне ресми жариялауға, сондай-ақ Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Республикалық құқықтық ақпарат орталығына жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі, бірақ 2016 жылғы 2 маусымнан ерте қолданысқа енгізілмейді.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
А. Мамытбеков
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2016 жылғы 11 ақпандағы
№ 49 бұйрығына
1-қосымша
Нысан
Сүтті бағыттағы асыл тұқымды бұқаның жеке карточкасы
plain ___________________ ________________________
облыс аудан
толықтырушы
тексерілуші
негізгі
Асыл тұқымдық кітап – маркасы, том нөмірі
Шаруашылық
Лақап аты
Шаруашылыққа келіп түскен күні " " 20 жыл
Бірдейлендіру нөмірі
Туған күні
Бірінші қолданылғандағы жасы, ай
Тіркеу нөмірі
Туу типі
Көрмелердегі наградалары
Тұқымы
Туған жері
Түсі
Тұқымдылығы
Табыннан шығарылған күні және себебі " " 20 жыл
Шығу тегі
Лақап аты
ЕНЕСІ
Енесінің өнімділігі
ӘКЕСІ
Ұрпағының сапасы бойынша бағалау
Бірдейлендіру нөмірі
жыл
Сауын кезеңі
күн
Үш жүз бес
күнге сүттілігі, килограмм
май
ақуыз
бағаланған жылы
баға-лау әдісі
ұрғашы төлінің
саны
сауылым
Үш жүз бес күнде
айырмашылық ±
Тіркеу нөмірі
пайыз
килограмм
сүттілігі, кг
құрамы,
пайыз
сүті бойынша
майлы
лығы бойынша
Ақуызы бойынша
Асыл тұқымдық кітапта - маркасы, том нөмірі
пайыз
килограмм
Тұқымы
май
ақуыз
Тұқымдылығы
1
ккилограмм
пайыз
пайыз
Желі
2
Тірідей салмағы, килограмм
3
Жасы, жыл
4
Кешенді класы (селекциялық индекс*)
Х
5
ең жоғарғы
орташа
Лақап аты
Енесінің енесі (ЕЕ)
Енесінің енесі (ЕЕ) өнімділігі
Енесінің әкесі (ЕӘ)
Әкесінің енесі(ӘЕ)
Әкесінің енесінің (ӘЕ) өнімділігі
Әкесінің әкесі (ӘӘ)
Бірдейлендіру нөмірі
жыл
Сауын кезеңі
сауын, килограмм
май, пайыз
ақуыз, пайыз
жыл
Сауын кезеңі
сауын, килограмм
май, пайыз
ақуыз, пайыз
Тіркеу нөмірі
Асыл тұқымдық кітап – маркасы, том нөмірі
Тұқым
Тұқымдылық
ең жоғарғы
ең жоғарғы
Жасы, жыл
орташа
орташа
Кешенді класы (селекциялық индекс*)
Лақап аты
Енесінің енесінің енесі (ЕЕЕ)
Енесінің енесінің әкесі (ЕЕӘ)
Енесінің әкесінің енесі (ЕӘЕ)
Енесінің әкесінің әкесі (ЕӘӘ)
Әкесінің енесінің енесі (ӘЕЕ)
Әкесінің енесінің әкесі (ӘЕӘ)
Әкесінің әкесінің енесі (ӘӘЕ)
Әкесінің әкесінің әкесі (ӘӘӘ)
Бірдейлендіру нөмірі
Тіркеу нөмірі
Асыл тұқымдық кітап – маркасы, том нөмірі
Тұқым
Тұқымдылық
Жасы, жыл
Кешенді класы (селекциялық индекс*)
Өнімділігі
Малдың дамуы
Ұрғашы төлінің сыртқы пішінін бағалау
Малдың жасы
Тірі сал-мағы, килограмм
Бағаланған жылы ________
Ұрғашы төлінің саны _______ бас
Желілік көрсеткіштері
1
Желілік көрсеткіштері
1
Туған кездегі
Дене тұрқының типі
желіннің атызы
алты айлық
Дене тұрқының мықтылығы
артқы желінінің орналасу биіктігі
он екі айлық
Өсуі
желіннің артқы жағының ені
он бес айлық
денесінің тереңдігі
алдыңғы үрпілерінің орналасуы
Қолданудың басында:
құйымшағының ұзындығы
артқы үрпілерінің орналасуы
екі жылда
жамбас бұрышы
үрпілерінің ұзындығы
үш жылда
артының ені
жанынан қарағандағы артқы аяқтарының орналасуы
төрт жылда
желін тереңдігінің жай-күйі
артынан қарағандағы артқы аяқтарының орналасуы
бес жылда
желіннің алдыңғы жағының орналасуы
тұяқтарының бұрышы
Шаруашылық жетекшісі_____________________________"___"________20 жыл
тегі, аты және әкесінің аты (жеке басын куәландыратын құжатта бар болса), қолы
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2016 жылғы 11 ақпандағы
№ 49 бұйрығына
2-қосымша
Нысан
Сүтті бағыттағы асыл тұқымды сиырдың жеке карточкасы
___________________ ________________________
облыс аудан
Шаруашылық
Лақап аты
Асыл тұқымдық кітап – маркасы, том нөмірі
Бірдейлендіру нөмірі
Туған күні
Шаруашылыққа келіп түскен күні " " 20 жыл
Тіркеу нөмірі
Туу типі
Көрмелердегі наградалары
Тұқымы
Туған жері
Түсі
Тұқымдылығы
Шығарылған күні және себебі " " 20 жыл
Шығу тегі
Лақап аты
ЕНЕСІ
Енесінің өнімділігі
ӘКЕСІ
Ұрпағының сапасы бойынша бағалау
Бірдейлендіру нөмірі
жыл
Сауын кезеңі
күн
Үш жүз бес күндегі сауыны, килограмм
май
ақуыз
Бағалау жылы
Бағалау әдісі
Ұрғашы төлінің саны
Сауын кезеңі
үш жүз бес күнде
айырмашылық ±
Тіркеу нөмірі
пайыз
килограмм
Сауыны, кг
құрамы, пайыз
Сүті бойынша
майы бойынша
ақуызы бойынша
Асыл тұқымдық кітап – маркасы, том нөмірі
пайыз
килограмм
Тұқым
майы
ақуызы
Тұқымдылық
1
килог-рамм
пайыз
пайыз
Жасы, жыл
2
Кешенді класы (селекциялық индекс*)
3
Бірдейлендіру нөмірі
4
Тіркеу нөмірі
Х
5
ең жоғарғы
орташа
Лақап аты
Енесінің енесі(ЕЕ)
Енесінің енесі (ЕЕ) өнімділігі
Енесінің әкесі (ЕӘ)
Әкесінің енесі (ӘЕ)
Әкесінің енесі (ӘЕ) өнімділігі
Әкесінің әкесі (ӘӘ)
Бірдейлендіру нөмірі
жыл
Сауын кезеңі
сауын, килограмм
май, пайыз
ақуыз, пайыз
жыл
Сауын кезеңі
сауын, килограмм
май, пайыз
ақуыз, пайыз
Тіркеу нөмірі
Асыл тұқымдық кітап – маркасы, том нөмірі
Тұқым
Тұқымдылық
ең жоғарғы
ең жоғарғы
Жасы, жыл
орташа
орташа
Кешенді класы (селекциялық индекс*)
Лақап аты
Енесінің енесінің енесі (ЕЕЕ)
Енесінің енесінің әкесі (ЕЕӘ)
Енесінің әкесінің енесі (ЕӘЕ)
Енесінің әкесінің әкесі (ЕӘӘ)
Әкесінің енесінің енесі (ӘЕЕ)
Әкесінің енесінің әкесі (ӘЕӘ)
Әкесінің әкесінің енесі (ӘӘЕ)
Әкесінің әкесінің әкесі (ӘӘӘ)
Бірдейлендіру нөмірі
Тіркеу нөмірі
Асыл тұқымдық кітап – маркасы, том нөмірі
Тұқым
Тұқымдылық
Жасы, жыл
Кешенді класы (селекциялық индекс*)
Сүт өнімділігі
Жылдар
20__
20__
20__
20___
20___
Жылдар
20___
20___
20___
20___
20___
Көрсеткіштер
Сауылым айлары
сауым, килограмм
май, пайыз
бір пайыз сүт
сауым, килограмм
май, пайыз
бір пайыз сүт
сауым, килограмм
май, пайыз
бір пайыз сүт
сауым, килограмм
май, пайыз
бір пайыз сүт
сауым, килограмм
май, пайыз
1 пайыз сүт
Санақ бойынша сауын кезеңі
бірінші
екінші
Сауылымға дейінгі суалту күні
үшінші
Сервис кезеңі, күн
төртінші
Сауылатын күндер
бесінші
Сауын кезеңіндегі сауын, килограмм
алтыншы
Үш жүз бес күндегі сауын, килограмм
жетінші
Майдың орташа пайызы
сегізінші
тоғызын-шы
Ақуыздың орташа пайызы
оныншы
Бір пайыз сүт көлемі, килограмм
Об бірінші
Сүт майының көлемі, килограмм
Он екінші

31-7) форму карточки марала (оленя), вовлеченного в селекционный процесс, согласно приложению 31-7 к настоящему приказу;
31-8) форму карточки сельскохозяйственной птицы, вовлеченной в селекционный процесс, согласно приложению 31-8 к настоящему приказу;
32) Правила заполнения индивидуальной карточки племенного животного, а также карточки сельскохозяйственного животного, вовлеченного в селекционный процесс, согласно приложению 32 к настоящему приказу.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными приказом Министра сельского хозяйства РК от 26.04.2023 № 163 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Департаменту производства и переработки животноводческой продукции Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную региcтрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания и в информационно-правовую систему "Әділет", а также в Республиканский центр правовой информации для внесения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан и интранет-портале государственных органов.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования, но не ранее 2 июня 2016 года.
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
А. Мамытбеков
Приложение 1
к приказу Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 11 февраля 2016 года № 49
Форма
Индивидуальная карточка племенного быка молочного направления
___________________ ________________________
область район
ремонтного
проверяемого
основного
Племенная книга – марка, номер тома
Хозяйство
Кличка
Дата поступления в хозяйство
" " 20 год
Идентификационный номер
Дата рождения
Возраст при первом использовании, месяцев
Регистрационный номер
Тип рождения
Награды на выставках
Порода
Место рождения
Масть
Породность
Дата и причина выбытия " " 20 год
Происхождение
Кличка
МАТЬ(М)
Продуктивность матери
ОТЕЦ (О)
Оценка по качеству потомства
Идентифика-ционный номер
год
лактация
дни
удой за трис-та пять дней, килограмм
Жир
белок
год
оценки
метод оценки
количество дочерей
лактация
за триста пять дней
разница ±
Регистрацио-ный номер
проц-ент
килограмм
удой, килограмм
содержание, процент
по молоку
по жиру
по белку
Племенная книга - Марка, номер тома
про-цент
килограмм
Порода
жи-ра
белка
Породность
1
килограмм
процент
процент
Линия
2
Живая масса, килограмм
3
Возраст, лет
4
Комплексный класс (селекционный индекс*)
Х
5
наивыс-шая
средняя
Кличка
Мать матери (ММ)
продуктивность матери матери
Отец матери (ОМ)
Мать отца (МО)
Продуктивность матери отца (МО)
Отец отца (ОО)
Идентификационный номер
год
лактация
удой, килограмм
жир, процент
белок, процент
год
лактация
удой, килог-рамм
жир, процент
белок, процент
Регистрационный номер
Племенная книга –Марка, номер тома
Порода
Породность
наивысшая
наивысшая
Возраст, лет
средняя
средняя
Комплексный класс (селекционный индекс*)
Кличка
Мать матери матери (МММ)
Отец матери матери (ОММ)
Мать отца матери (МОМ)
Отец отца матери (ООМ)
Мать матери отца (ММО)
Отец матери отца (ОМО)
Мать отца отца (МОО)
Отец отца отца (ООО)
Идентификационный номер
Регистрационный номер
Племенная книга –Марка, номер тома
Порода
Породность
Возраст, лет
Комплексный класс (селекционный индекс*)
Продуктивность
Развитие животного
Экстерьерная оценка дочерей
Возраст животного
Живая масса, килограмм
Год оценки ________
Количество дочерей _______ голов
Линейные показатели
1
Линейные показатели
1
При рождении
тип телосложения
борозда вымени
шесть месяц
крепость телосложения
высота прикрепления задней доли вымени
двенадцать месяц
рост
ширина задней доли вымени
пятнадцать месяц
глубина туловища
расположение передних сосков
К началу использования в возрасте:
длина крестца
расположение задних сосков
два года
угол таза
длина сосков
три года
ширина зада
постановка задних ног сбоку
четыре года
положение дна вымени
постановка задних ног сзади
пять лет
прикрепление передних долей вымени
угол копыта
Руководитель хозяйства
___________________________________________ "___"___________ 20___год
фамилия, имя, отчество (при наличии в
документе, удостоверяющего личность),
подпись
Приложение 2
к приказу Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 11 февраля 2016 года № 49
Форма
Индивидуальная карточка племенной коровы молочного направления
______________________ _____________________
область район
Хозяйство
Кличка
Племеная книга – марка, номер тома
Идентификационный номер
Дата рождения
Дата поступления в хозяйство
" " 20 год
Регистрационный номер
Тип рождения
Награды на выставках
Порода
Место рождения
Масть
Породность
Дата и причина выбытия " " 20 год
Происхождение
Кличка
МАТЬ (М)
Продуктивность матери
ОТЕЦ (О)
Оценка по качеству потомства
Идентификационный номер
год
лактация
дни
удой за триста пять дней, килог-рамм
Жир
белок
год оценки
метод оценки
количество дочерей
лактация
за триста пять дней,
разница ±
Регистрационый номер
процент
килограмм
удой, килограмм
содержание, процент
по молоку
по жиру
по белку
Племенная книга – Марка, номер тома
процент
килограмм
Порода
жира
белка
Породность
1
килограмм
процент
процент
Линия
2
Живая масса, килограмм
3
Возраст, лет
4
Комплексный класс (селекционный индекс*)
Х
5
наивысшая
средняя
Кличка
Мать матери (ММ)
продуктивность мать матери (ММ)
Отец матери (ОМ)
Мать отца (МО)
Ппродуктивность матери отца (МО)
Отец отца (ОО)
Идентификационный номер
год
лактация
удой, килограмм
жир, процент
белок, процент
год
лактация
удой, килограмм
жир, процент
белок, процент
Регистрационный номер
Племенная книга Марка,номер тома
Порода
Породность
наивысшая
наивысшая
Возраст, лет
средняя
средняя
Комплексный класс (селекционный индекс*)
Кличка
Мать матери матери (МММ)
Отец матери матери (ОММ)
Мать отца матери (МОМ)
Отец отца матери (ООМ)
Мать матери отца (ММО)
Отец матери отца (ОМО)
Мать отца отца (МОО)
Отец отца отца (ООО)
Идентификацион-ный номер
Регистрационный номер
Племенная книга –Марка, номер тома
Порода
Породность
Возраст, лет
Комплексный класс (селекционный индекс*)
Молочная продуктивность
Годы
Показатели
20__
20__
20__
20__
20__
Годы
Месяцы лактаци
20___
20___
20___
20___
20___
удой, килограмм
жир, процент
процент молоко
удой, килограмм
жир, процент
процент молоко
удой, килограмм
жир, процент
процент молоко
удой, килограмм
жир, процент
процент молоко
удой, килограмм
жир, процент
процент молоко
Лактация по счету
первый
второй
Количество сухостойных дней
третьи
Дней сервис-периода
четвертый
Дойных дней
пятый
Удой за лактацию, килограмм
шестой
Удой за триста пять дней лактации, килограмм
седьмой
Средний процент жира
восьмой
девятый
Средний процент белка
десятый
Количество одного процент молока, килограмм
одинадцатый
Количество молочного жира, килограмм
двенадцатый

4. Сиыр желінінің ерекшеліктері
5. Көрмелердегі наградалары
6. Экстерерінің негізгі кемшіліктері
Тәуліктік сауым___килограмм
Балдық бағалау
Сауымның тоқсандар бойынша арақатынасы
АртС
АлдС
Сауым уақыты____минут
АртО
АлдО
Сауу жылдамдығы _________килограмм/минут
Қолмен қалғанын сауу _______миллилитр
Шаруашылық жетекшісі____________________"__" ________________ 20 жыл
тегі, аты және әкесінің аты (жеке басын куәландыратын құжатта бар болса), қолы
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2016 жылғы 11 ақпандағы
№ 49 бұйрығына
3-қосымша
Нысан
Етті бағыттағы асыл тұқымды бұқаның жеке карточкасы
___________________ ________________________
облыс аудан
толықтырушы
тексеруші
негізгі
Асыл тұқымдық кітап – маркасы, том нөмірі
Шаруашылық
Лақап аты
Шаруашылыққа келіп түскен күні " " 20 жыл
Бірдейлендіру нөмірі
Туған күні
Бірінші қолданылғандағы жасы, ай
Тіркеу нөмірі
Туу типі
Көрмелердегі наградалары
Тұқымы
Туған жері
Түсі
Тұқымдылығы
Шығарылған күні және себебі " " 20 жыл
Шығу тегі
Лақап аты, бірдейлендіру нөмірі, тіркеу нөмірі
Енесі (Е)
Әкесі (Ә)
Тұқымы, тұқымдылығы
туғандағы тірі салмағы./ енесінен айырғанда/ он екі айында, килограмм
Лақап аты, бірдейлендіру нөмірі
Енесінің енесі (ЕЕ)
Әкесінің енесі (ӘЕ)
Әкесінің енесі (ӘЕ)
Әкесінің әкесі (ӘӘ)
Бірдейлендіру нөмірі
Тұқымы, тұқымдылығы
туғандағы тірідей салмағы./ енесінен айырғанда/ он екі айында, килограмм
Лақап аты, бірдейлендіру нөмірі
Енесінің енесінің енесі (ЕЕЕ)
Енесінің енесінің әкесі (ЕЕӘ)
Енесінің әкесінің енесі (ЕӘЕ)
Енесінің әкесінің әкесі (ЕӘӘ)
Әкесінің енесінің енесі (ӘЕЕ)
Әкесінің енесінің әкесі (ӘЕӘ)
Әкесінің әкесінің енесі (ӘӘЕ)
Әкесінің әкесінің әкесі (ӘӘӘ)
Бірдейлендіру нөмірі
Тұқымы, тұқымдылығы
туғандағы тірі салмағы./ енесінен айырғанда/ он екі айында, килограмм
Өнімділігі
Туғандағы
____ айында енесінен айыр-ғанда
Екі жүз он күндігінде
Он екі
айлығында
Он бес
айлығында
Он сегіз
айлығында
екі
жылда
үш
жылда
төрт
жылда
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Шаруашылық жетекшісі____________________________"____"_________20 жыл
тегі, аты және әкесінің аты (жеке басын куәландыратын құжатта бар болса), қолы
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2016 жылғы 11 ақпандағы
№ 49 бұйрығына
4-қосымша
Нысан
Етті бағыттағы асыл тұқымды сиырдың жеке карточкасы
plain _______________________ _______________________
Облыс Аудан
тайынша
құнажын
сиыр
Асыл тұқымдық кітап – маркасы, том нөмірі
Шаруашылық
Лақап аты
Шаруашылыққа келіп түскен күні " " 20 жыл
Бірдейлендіру нөмірі
Туған күні
Бірінші қолданылғандағы жасы, ай
Тіркелу нөмірі
Туу типі
Көрмелердегі наградалары
Тұқымы
Туған жері
Түсі
Тұқымдылығы
Шығарылған күні және себебі " " 20 жыл
1.Шығу тегі
Лақап аты, бірдейлендіру нөмірі, тіркеу нөмірі
Енесі (Е)
Әкесі (Ә)
Тұқымы, тұқымдылығы
туғандағы тірідей салмағы./ енесінен айырғанда/ он екі айында, килограмм
Лақап аты, бірдейлендіру нөмірі
Енесінің енесі (ЕЕ)
Енесінің әкесі (ЕӘ)
Әкесінің енесі (ӘЕ)
Әкесінің әкесі (ӘӘ)
Тіркеу нөмірі
Тұқымы, тұқымдылығы
туғандағы тірідей салмағы./ енесінен айырғанда/ он екі айында, килограмм
Лақап аты, бірдейлендіру нөмірі
Енесінің енесінің енесі (ЕЕЕ)
Енесінің енесінің әкесі (ЕЕӘ)
Енесінің әкесінің енесі (ЕӘЕ)
Енесінің әкесінің әкесі (ЕӘӘ)
Әкесінің енесінің енесі (ӘЕЕ)
Әкесінің енесінің әкесі (ӘЕӘ)
Әкесінің әкесінің енесі (ӘӘЕ)
Әкесінің әкесінің әкесі (ӘӘӘ)
Тіркеу нөмірі
Тұқымы, тұқымдылығы
туғандағы тірідей салмағы./ енесінен айырғанда/ он екі айында, килограмм
Туған кездегі
____ айында енесінен айыр-ғанда
Екі жүз он күндігінде
Он екі
айлығында
Он бес
айлығында
Он сегіз
айлығында
екі
жылда
үш
жылда
төрт
жылда
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Шаруашылық жетекшісі______________________________"___"_______20 жыл
тегі, аты және әкесінің аты (жеке басын куәландыратын құжатта бар болса), қолы
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2016 жылғы 11 ақпандағы
№ 49 бұйрығына
5-қосымша
Нысан
Асыл тұқымды қошқардың жеке карточкасы (елтірілік бағыты)

4. Свойства вымени коровы
5. Награды на выставках
6. Основные недостатки экстерьера
Суточный удой
_____________
килограмм
Балльная оценка
Соотношение удоя по четвертям
Задний левый
Ппередний
левый
Время доения
_______минут
Задний правый
Передний
правый
Скорость доения ______________
килограмм/минут
Ручной додой ____________
миллилитр
Руководитель хозяйства
___________________________________________ "___"___________ 20___год
фамилия, имя, отчество (при наличии в
документе, удостоверяющего личность),
подпись
Приложение 3
к приказу Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 11 февраля 2016 года № 49
Форма
Индивидуальная карточка племенного быка мясного направления
_______________________ _______________________
Область Район
ремонтного
проверяемого
основного
Племенная книга – марка, номер тома
Хозяйство
Кличка
Дата поступления в хозяйство " " 20 год
Идентификационный номер
Дата рождения
Возраст при первом использовании, месяцев
Регистрационный номер
Тип рождения
Награды на выставках
Порода
Место рождения
Масть
Породность
Дата и причина выбытия " " 20 год
Происхождение
Кличка, идентификационный номер, регистрационный номер
Мать (М)
Отец (О)
Порода, породность
живая масса при рождении/ отъеме/двенадцать месяц, килограмм
Кличка, идентификационный номер
Мать матери (ММ)
Отец матери (ОМ)
Мать отца (МО)
Отец отца (ОО)
Регистрационный номер
Порода, породность
живая масса при рождении/отъеме/ двенадцать месяц, килограмм
Кличка, идентификационный номер
Мать матери матери (МММ)
Отец матери матери (ОММ)
Мать отца матери (МОМ)
Отец отца матери (ООМ)
Мать матери отца (ММО)
Отец матери отца (ОМО)
Мать отца отца (МОО)
Отец отца отца (ООО)
регистрационный номер
Порода, породность
живая масса при рождении/отъеме/ двенадцать месяц, килограмм
Продуктивность
При рождении
При отъеме в _______ месяцев
В двести десять дней
в двенадцать месяцев
в пятнадцать месяцев
в восемнадцать месяцев
в два года
в три года
в четыре года
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Руководитель хозяйства
___________________________________________ "___"___________ 20___год
фамилия, имя, отчество (при наличии в
документе, удостоверяющего личность),
подпись
Приложение 4
к приказу Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 11 февраля 2016 года № 49
Форма
Индивидуальная карточка племенной коровы мясного направления
________________________ ____________________
Область Район
телка
нетель
корова
Племенная книга – марка, номер тома
Хозяйство
Кличка
Дата поступления в хозяйство
" " 20 год
Идентификационный номер
Дата рождения
Возраст при первом использовании, месяцев
Регистрационный номер
Тип рождения
Награды на выставках
Порода
Место рождения
Масть
Породность
Дата и причина выбытия " " 20 год _______________________________
1. Происхождение
Кличка, идентификационный номер, регистрационный номер
Мать (М)
Отец (О)
Порода, породность
живая масса при рождении/отъеме/ двенадцать месяц, килограмм
Кличка, идентификационный номер
Мать матери (ММ)
Отец матери (ОМ)
Мать отца (МО)
Отец отца (ОО)
Регистрационный номер
Порода, породность
живая масса при рождении/отъеме/ двенадцать месяц, килограмм
Кличка, идентификационный номер,
Мать матери матери (МММ)
Отец матери матери (ОММ)
Мать отца матери (МОМ)
Отец отца матери (ООМ)
Мать матери отца (ММО)
Отец матери отца (ОМО)
Мать отца отца (МОО)
Отец отца (ООО)
регистрационный номер
Порода, породность
живая масса при рожд./отъеме/ двенадцать месяц, килограмм
При рождении
При отъеме в _______ месяцев
В двести десять дней
в двенадцать месяцев
в пятнадцать месяцев
в восемнадцать месяцев
в два года
в три года
в четыре года
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Руководитель хозяйства
___________________________________________ "___"___________ 20___год
фамилия, имя, отчество (при наличии в
документе, удостоверяющего личность),
подпись
Приложение 5
к приказу Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 11 февраля 2016 года № 49

Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 28.07.2017 № 314 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
_______________________
_______________
Облыс
Аудан
Шаруашылық
Лақап аты
Шаруашылыққа келіп түскен күні " " 20 жыл
Бірдейлендіру нөмірі
Туған күні
Бірінші қолданылғандағы жасы, ай
Тіркелу нөмірі
Туу типі
Көрмелердегі наградалары
Тұқымы
Туған жері
Түсі
Тұқымдылығы
Шығарылған күні және себебі " " 20 жыл
Шығу тегі
Қозы кезіндегі бағалау
Енесі (Е)
ӘКЕСІ
Түсі және реңі
Бүйраның ені
Жеке нөмірі
Елтірілік типі
бұйра пішіні
Тұқым және тұқымдас
Суреті
Бұйра ұзындығы
мм
Асыл тұқымдық кітабы бойынша нөмірі
Ала
Бұйраның тығыздығы
Асыл тұқымдық кітаптың томы және марка нөмірі
Тері қоры
Талшықтың жібектілігі
Желі
Талшықтың жылтырлығы
Талшықтың пигментенуі
Түсі және реңі
Шайырлығы
Талшықтың жиілігі
Бұйра өлшемі және типі
Жүндестігі
00000
Дене бітімі
Елтірілік типі
Кешенді класы
Бағалауды өткізген күн
Бағалаудан өкізген маманның тегі, аты және әкесінің аты (жеке басын куәландыратын құжатта бар болса), қолы
Енесінің енесі (ЕЕ)
Енесінің әкесі (ӘЕ)
Әкесінің енесі (ЕӘ)
Әкесінің әкесі (ӘӘ)
Жеке нөмірі
Он бес-жиырма күндігінде бонитерлеу
Тұқым және тұқымдас
Дамуы
Қоңдылығы
Асыл тұқымдық кітап бойынша нөмірі
Пигменттің сақталу дәрежесі
Боз талшықтардың кездесуы
Асыл тұқымдық кітап томы және марка нөмірі
Бұйраның сақталуы
Талшықтың жібектілігі
Желі
Талшықтың жылтырлығы
Құрғақ талшықтардың кездесуы
Түсі және реңі
Жиынтық бағасы
Ерекше белгілері
Бұйра өлшемі және типі
Елтірілік типі
Бағалауды өткізген күн
Бағалаудан өкізген маманның тегі, аты және әкесінің аты (жеке басын куәландыратын құжатта бар болса), қолы
Енесінің енесінің енесі (ЕЕЕ)
Енесінің енесінің әкесі (ЕЕӘ)
Енесінің әкесінің енесі (ЕӘЕ)
Енесінің әкесінің әкесі (ЕӘӘ)
Әкесінің енесінің енесі (ӘЕЕ)
Әкесінің енесінің әкесі (ӘЕӘ)
Әкесінің әкесінің енесі (ӘӘЕ)
Әкесінің әкесінің әкесі (ӘӘӘ)
Жеке нөмірі
Тұқым және тұқымдас
Асыл тұқымдық кітап бойынша нөмірі
Асыл тұқымдық кітап томы және марка нөмірі
Желі
Түсі және реңі
Бұйра өлшемі және типі
Елтірілік типі
Жүн өнімділігі және дамуы
Жүн қырқымы
Пигменттенуі
Тірідей салмағы, кило-грамм
Бір-бір жарым жаста бонитерлеу
көктемгі
Күзгі , кило-грамм
Бір жылда, кило-грамм
Тірілей салмағы, килограмм
Жүн конституциалық типі
салмағы, кило-грамм
Бұрым-ша және түбіт ұзынды-ғы, санти-метр
Класы
Жабағы жүннің пигментену дәрежесі
Бұрымша және түбіт ұзындығы, см
Анасы-нан айырғанда
Х
Х
Х
Шайырлығы
Иімділігі
20___жыл
Жабағы жүннің біркелкілігі
Жүн тығызды-ғы
20___жыл
Жүндестігі
20___жыл
Бағалауды өткізген күн
Бағалаудан өкізген маманның тегі, аты және әкесінің аты (жеке басын куәландыратын құжатта бар болса), қолы
20___жыл
20___жыл
Шаруашылық жетекшісі _____________________________"____" ________________ 20 жыл
тегі, аты және әкесінің аты (жеке басын куәландыратын құжатта бар болса), қолы
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2016 жылғы 11 ақпандағы
№ 49 бұйрығына
6-қосымша
Нысан
Асыл тұқымды қойдың жеке карточкасы (елтірілік бағыты)

Сноска. Приложение 5 в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 28.07.2017 № 314 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Форма
Индивидуальная карточка племенного барана (смушковое направление)
_____________________                         ____________________________
Область                                           Район
Хозяйство
Кличка
Дата поступления в хозяйство
" " 20 год
Идентификационный номер
Дата рождения
Возраст при первом использовании, месяцев
Регистрационный номер
Тип рождения
Награды на выставках
Порода
Место рождения
Масть
Породность
Дата и причина выбытия " " 20 год ________________________________
Происхождение
Родословная
Бонитировка в ягнячьем возрасте
Мать (М)
Отец (О)
Окраска и расцветка
Размер завитка
Индивидуальный номер
Смушковый тип
форма завитка
Порода, породность
Рисунка
Длина валька, миллиметр
Номер по Племенной книге
Пегость
Плотность завитков
Номер тома и марка Племенной книги
Запас кожи
Шелковистость волоса
Линия
Блеск волоса
Пигментация волоса
Окраска и расцветка
Жиропотность
Густота волоса
Размер и тип завитка
Оброслость
Конституция
Смушковый тип
Комплексный класс
Дата проведения оценки
Кем проведена оценка, фамилия, имя, отчество (при наличии в документе, удостоверяющего личность)
Мать матери (ММ)
Отец матери (ОМ)
Мать отца
(МО)
Отец отца (ОО)
Индивидуальный номер
Бонитировка в пятнадцать-двадцати дневном возрасте
Порода, породность
Развитие
Упитанность
номер по Племенной книге
Степень сохранения пигментации
Наличие седого волоса
номер тома и марка Племенной книги
Сохранность завитка
Шелковистость волоса
Линия
Блеск волоса
Наличие сухого волоса
Окраска и расцветка
Суммарная оценка
Особые отметки
Размер и тип завитка
Смушковый тип
Дата проведения оценки
Кем проведена оценка, фамилия, имя, отчество (при наличии в документе, удостоверяющем личность), подпись
Мать матери матери (МММ)
Отец матери матери (ОММ)
Мать отца матери (МОМ)
Отец отца матери (ООМ)
Мать матери отца (ММО)
Отец матери отца (ОМО)
Мать отца отца (МОО)
Отец отца отца (ООО)
Индивидуальный номер
Порода, породность
номер по Племенной книге
номер тома и марка Племенной книги
Линия
Окраска и расцветка
Размер и тип завитка
Смушковый тип
Шерстная продуктивность и развитие
Настриг шерсти
Пигментация
Живая масса, килограмм
Бонитировка в возрасте одного-полутора лет
Весенний
Осенний, килограмм
Всего за год, килограмм
Живая масса, килограмм
Шерстноконстициональный тип
Вес, килограмм
Длина косицы и пуха, сантиметр
Класс
Степень пигментации руна
Длина косицы и пуха, сантиметр
При отбивке
Х
Х
Х
Жиропотность
Эластичность
20___год
Уравненость руна
Густота шерсти
20___год
Оброслость:
20___год
Дата проведения оценки
Кем проведена оценка,
фамилия, имя, отчество (при наличии в документе, удостоверяющем личность), подпись
20___год
20___год
Руководитель хозяйства _______________________________ "___"___________ 20___год
фамилия, имя, отчество (при наличии в документе, удостоверяющем личность), подпись
Приложение 6
к приказу Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 11 февраля 2016 года № 49

Ескерту. 7-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 28.07.2017 № 314 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
Бірдейлендіру нөмірі _____________________
оң құлағында (бирка)_________________________,
сол құлағында (татуировка)____________________
Асыл тұқымдық кітапта нөмірі _____ болып жазылған
_______20______жыл
Тұқымы _____________________ Тұқымдылығы ______ Туған күні _______________20_____жыл қаншалардың ішінде туылды__________
Иесі _____________________ Туған жері ________________________ Шаруашылыққа келіп түскен күні _________________ Шығарылған күні және себебі ________________
(шаруашылық атауы, аудан, облыс) (шаруашылық атауы, аудан, облыс)
Шығу тегі
Ата-тегінің өнімділігі
Әкесі
Жеке нөмірі_______
Тұқымы______
Тұқымдылығы
_____
Асыл тұқымдық кітап бойынша нөмірі _____
Ә
Жеке нөмірі_______
Тұқымы______Тұқымдылығы
_____
Асыл тұқымдық кітап бойынша нөмірі _____
Тегі
Өнімділігі анықталған
жасы
Ең жоғары тірі салмағы, килограмм
Ең жоғары жылдық жүн нің қырқылымы, килограмм
Талшық ұзындығы,
сантиметр
Жүннің жіңішкелігі (класс)
Таза жүн салмағы,
килограмм
Бояуы
Бонитерлеу класы
Е
Жеке нөмірі_______
Тұқымы______Тұқымдылығы
_____
Асыл тұқымдық кітап бойынша нөмірі _________
Ә
Е
Енесі
Жеке нөмірі_______
Тұқымы______Тұқымдылығы
_____
Асыл тұқымдық кітап бойынша нөмірі _____
Ә
Жеке нөмірі_______
Тұқымы______Тұқымдылығы
_____
Асыл тұқымдық кітап бойынша нөмірі _____
ӘӘ
ЕӘ
Е
Жеке нөмірі_______
Тұқымы______Тұқымдылығы
_____
Асыл тұқымдық кітап бойынша нөмірі _____
ӘМ
ЕЕ
Кестенің жалғасы
Қошқардың өнімділігі
Жылдық жүннің қырқылымы, килограмм
Жүннің
класы
Өлшеген күні
Тірідей салмағы, килограмм
Туғанда
Енесінен айырған жасында
20__жыл
20__ жыл
20__ жыл
20__ жыл
20__ жыл
20__ жыл
20__ жыл
20__ жыл
20__ жыл
20__ жыл
20__ жыл
20__ жыл
Бағалау
Бағалау күні
малдың жасы
Типі
Дене бітімі
Сүйек-тілігі
Дене бітімі
Мал-
дың үлкен-дігі
Мүйізі
Жүн салм-ағы
Тал-
шық ұзын-
дығы,
сантиметр
Жүннің жіңіш-келігі
Серпі
нділігі
Біркел-кілігі
Шайы-ры
Бояуы
Май сипаты
Жалпы бағасы
Класс
Бағалау-шының қолы
Қошқарды
Ата-енесін
әкесі
енесі
Таза жүн салмағы ___килограмм. Нөмірі_______________20_______ж. құжаттың негізінде жүн шығымы анықталды. __________ Көрмелердегі марапаты
Шағылысқан жылы және айы
Асыл тұқымды қошқарды қолдану
Боялған қозылар саны
Төлді енесінен айырғандағы жалпы бағасы (сан)
қошқарды қолдану әдісі
ұрықты бағалау
ұрықтанған аналық саны
төлдеген аналық саны
туылған қозылар, бас
Т и пі
өте жақсы
жақсы
қана-ғат
танар-лық
қанағат-тан
дырмай-ды
барлығы
тірі
өлі
С
(Н)
С+
(Ш)
С-
(М)
Жылдық (бір жарым жасында) төлді бағалау кезіндегі сипаттамасы
Төлдің туған жылы
Бас саны
типі бойынша қозылар саны
Орташа тірі салмағы, килогра-мм
Орташа жүн
түсімі, килогра-мм
Жүннің
ұзындығы, сантиметр
элита
бірінші клас
екінші клас
үшінші клас
брак
С (Н)
С+(Ш)
С-(М)
қошқар
тоқты
қошқар
тоқты
қошқар
тоқты
қошқар
тоқты
қошқар
тоқты
Ерекше белгілер ________________________________________________________________
Карточканы тексерген
(тегі, аты және әкесінің аты, (жеке басын куәландыратын құжатта бар болса) және қолы
Шаруашылық жетекшісі _____________________________"____" ________________ 20 жыл
тегі, аты және әкесінің аты (жеке басын куәландыратын құжатта бар болса), қолы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2016 жылғы 11 ақпандағы
№ 49 бұйрығына
8-қосымша
Нысан
Асыл тұқымды қойдың жеке карточкасы (биязы жүнді, жартылай биязы жүнді және етті-майлы бағыты)

Сноска. Приложение 7 в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 28.07.2017 № 314 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Форма
Индивидуальная карточка племенного барана (тонкорунного, полутонкорунного
и мясо-сального направления)
Индивидуальный номер_____________________
на прав ухе (бирка)_________________________,
на лев. ухе (татуировка)____________________
Записан в Племенной книге под номером _____
Дата_______20______год
Порода_____________________породность______Дата
рождения_______________20_____год в числе скольких родился __________
Кому принадлежит_________ Место рождения__________ Дата поступления в
хозяйство_______ Дата и причина выбытия________________
(наименование хозяйства, район, область) (наименование хозяйства, район, область)
Происхождение барана
Продуктивность предков
П р о д у к т и в н о с т ь б а р а н а
О т е ц
Индивидуальный номер_____
Порода____
Породность___
Номер по Племенной книге ____
О
Индивидуальный номер_____
Порода____
Породность___
Номер по Племенной книге ____
Предки
Возраст, в котором
определена
продуктивность
Максимальная
живая масса, килограмм
Максималый
годовой настриг
шерсти, килограмм
Длина шерсти, сантиметр
Тонина (класс) шерсти
Количество
чистой шерсти, килограмм
Окраска
Класс по бонитировке
Годовой настриг шерсти, килограмм
Класс шерсти
Дата взвешивания
Живая
масса, килограмм
При рождении
При отбивке
М
Индивидуальный номер_____
Порода____
Породность___
Номер по Племенной книге ____
О
20__год
20__год
М
20__год
20__год
М а т ь
Индивидуальный номер_____
Порода____
Породность___
Номер по Племенной книге ____
О
Индивидуальный номер_____
Порода____
Породность___
Номер по Племенной книге ____
ОО
20__год
20__год
МО
20__год
20__год
М
Индивидуальный номер_____
Порода____
Породность___
Номер по Племенной книге ____
ОМ
20__год
20__год
ММ
20__год
20__год
Бонитировка
Дата бонитировки
Возраст животного
Тип
Телосложение
Костяк
Экстерьер
Величина животного
Рога
Масса шерсти
Длина шерсти
(в сантиметр)
Тонина шерсти
Извитость
Уравненность
Жиропот
Окраска, блеск
Характер курдюка
Общая оценка
Класс
Подпись бонитера
барана
родителей
отца
матери
Количество чистой шерсти ___килограмм. На основании какого документа установлен выход шерсти _____номер________дата_______20_______г. награды на выставках__________
Год и месяц случки
Племенная служба барана
Количество окрашенных ягнят
Общая оценка приплода при отбивке от маток (колич.)
способ использования барана
оценка спермы
количество осемененных маток
количество окотившихся маток
родилось ягнят (голов)
Т и п
отлично
хорошо
удовлетворительно
неудовлетворительно
всего
живых
мертвых
С
(Н)
С+
(Ш)
С-
(М)
Характеристика приплода при бонитировке в годичном (1,5-летнем) возрасте
Год рождения приплода
Количество голов
Количество ягнят по типу
Средний живой вес,
килограмм
Средний настриг шерсти,
килограмм
Длина шерсти,
сантиметр
элита
I класс
II класс
III класс
брак
С (Н)
С+(Ш)
С-(М)
баранчики
ярки
баранчики
ярки
баранчики
ярки
баранчики
ярки
баранчики
ярки
Особые отметки_______________________________________________________
Карточку составил ______________________________ "___"_______________
фамилия, имя, отчество (при наличии в документе, удостоверяющем личность), подпись
Руководитель хозяйства ______________________________________"___"___________ 20___год
фамилия, имя, отчество (при наличии в документе, удостоверяющем личность), подпись
Приложение 8
к приказу Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 11 февраля 2016 года № 49

Ескерту. 26-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 28.07.2017 № 314 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
Қазақстан Республикасы
Облыс
Аудан
Лақап аты
Таңба салу орны
Таңбасы
Туған күні
Кімге тиесілі
Жеке нөмірі
түсі мен белгілері
сол жағын-да
Оң жағында
Асыл тұқымдық кітап бойынша нөмірі
құлағы
Туған жері
Ұрпағы (қандылығы)
шабы
чипі
Тұқым ішіндегі типі
Зауыттық ізі
Енесі
Әкесі
Лақап аты
Тұқымы
Лақап аты
Тұқымы
Жеке нөмірі
Буыны
(қандылығы)
Жеке нөмірі
Буыны
(қандылығы)
Асыл тұқымдық кітап бойынша нөмірі
Тұқым ішіндегі типі
Асыл тұқымдық кітап бойынша нөмірі
Тұқым ішіндегі типі
Енесінің енесі (ЕЕ)
Әкесінің әкесі (ӘЕ)
Әкесінің енесі (ӘЕ)
Әкесінің әкесі (ӘӘ)
Лақап аты
Жеке нөмірі
Асыл тұқымдық кітап бойынша нөмірі
Тұқымы
Тұқым ішіндегі типі
Енесінің енесінің енесі (ЕЕЕ)
Енесінің енесінің әкесі (ЕЕӘ)
Енесінің әкесінің енесі (ЕӘЕ)
Енесінің әкесінің әкесі (ЕӘӘ)
Әкесінің енесінің енесі (ӘЕЕ)
Әкесінің енесінің әкесі (ӘЕӘ)
Әкесінің әкесінің енесі (ӘӘЕ)
Әкесінің әкесінің әкесі (ӘӘӘ)
Лақап аты
Жеке нөмірі
Асыл тұқымдық кітап бойынша нөмірі
Тұқымы
Ұрпағы (қандылығы)
Тұқым ішіндегі типі
Шаруашылық жетекшісі _____________________________"____" ________________ 20 жыл
тегі, аты және әкесінің аты (жеке басын куәландыратын құжатта бар болса), қолы
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2016 жылғы 11 ақпандағы
№ 49 бұйрығына
27-қосымша
Нысан
Ескерту. 27-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 28.07.2017 № 314 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
Асыл тұқымды қаншықтың жеке карточкасы
Қазақстан Республикасы
Облыс
Аудан
Лақап аты
Таңба салу орындары
Таңбасы
Туған күні
Кімге тиесілі
Жеке нөмірі
Түсі мен белгілері
сол жағында
оң жағында
Асыл тұқымдық кітап бойынша нөмірі
құлағы
Туған жері
Тұқымы
бұты
чип
Тұқым ішіндегі типі
Зауыттық желі
Енесі (Е)
Әкесі (Ә)
Лақап аты
Тұқымы
Лақап аты
Тұқымы
Жеке нөмірі
Жеке нөмірі
Асыл тұқымдық кітап бойынша нөмірі
Тұқым ішіндегі типі
Асыл тұқымдық кітап бойынша нөмірі
Тұқым ішіндегі типі
Енесінің енесі (ЕЕ)
Әкесінің әкесі (ӘЕ)
Әкесінің енесі (ӘЕ)
Әкесінің әкесі (ӘӘ)
Лақап аты
Жеке нөмірі
Асыл тұқымдық кітап бойынша нөмірі
Тұқымы
Тұқым ішіндегі типі
Енесінің енесінің енесі (ЕЕЕ)
Енесінің енесінің әкесі (ЕЕӘ)
Енесінің әкесінің енесі (ЕӘЕ)
Енесінің әкесінің әкесі (ЕӘӘ)
Әкесінің енесінің енесі (ӘЕЕ)
Әкесінің енесінің әкесі (ӘЕӘ)
Әкесінің әкесінің енесі (ӘӘЕ)
Әкесінің әкесінің әкесі (ӘӘӘ)
Лақап аты
Жеке нөмірі
Асыл тұқымдық кітап бойынша нөмірі
Тұқымы
Тұқым ішіндегі типі
Шаруашылық жетекшісі _____________________________"____" ________________ 20 жыл
тегі, аты және әкесінің аты (жеке басын куәландыратын құжатта бар болса), қолы
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2016 жылғы 11 ақпандағы
№ 49 бұйрығына
28-қосымша
Нысан
Асыл тұқымды қоянның карточкасы
___________ ___________________
облыс аудан
Шаруашылық_______________________________
Лақап аты және жеке нөмірі__________________
Шаруашылық санаты________________________
Туған күні _________________________________
Көрмедегі наградалары______________________________
Туған жері _________________________________
Награда алған күні және орны_____________
Тұқымы__________________________________
Шаруашылыққа түскен күні_________________
Шығу күні және себебі _____________________
Шығу тегі
Лақап аты, жеке нөмірі
Енесі (Е)
Әкесі (Ә)
Тұқымы және ұрпағы
Бағаланған жылы, жасы, тірідей салмағы (килограмм), кешенді классы
Лақап аты, жеке нөмірі
Енесінің енесі (ЕЕ)
Енесінің әкесі (ЕӘ)
Енесінің енесі (ЕЕ)
Енесінің әкесі (ЕӘ)
Тұқымы және ұрпағы
Бағаланған жылы, жасы, тірідей салмағы (килограмм), бал, кешенді клас
Лақап аты, жеке нөмірі
Енесінің енесінің енесі (ЕЕЕ)
Енесінің енесінің әкесі (ЕЕӘ)
Енесінің енесінің енесі (ЕЕЕ)
Енесінің енесінің әкесі (ЕЕӘ)
Енесінің енесінің енесі (ЕЕЕ)
Енесінің енесінің әкесі (ЕЕӘ)
Енесінің енесінің енесі (ЕЕЕ)
Енесінің енесінің әкесі (ЕЕӘ)
Тұқымы және ұрпағы
Бағаланған жылы, жасы, тірідей салмағы (килограмм), кешенді клас
Өнімділігі
Бағалау
Бағалау күні
Малдың жасы
Салмағы (килограмм)
Жүн сапасы
Қоңдылық
Жалпы бағалау
Тығыздығы
Ұзындығы
Жiңiшкелiгi
Бiркелкiлiгi
Түсі
Түбіт мөлшері
Арқа, бауыр,аяқ жүндерінің өсуі
(орташа, жақсы)
Шаруашылық жетекшісі___________________________"____"_________20 жыл
тегі, аты және әкесінің аты (жеке басын куәландыратын құжатта бар болса), қолы
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2016 жылғы 11 ақпандағы
№ 49 бұйрығына
29-қосымша
Нысан
Асыл тұқымды ұрғашы қоянның жеке карточкасы
___________ ___________________
облыс аудан
Шаруашылық_______________________________
Лақап аты және жеке нөмірі________________
Шаруашылық санаты_______________________
Туған күні _______________________________
Көрмедегі наградалары______________________________
Туған жері _________________________________
Награда алған күні және орны_____________
Тұқымы__________________________________
Шаруашылыққа түскен күні_________________
Шығу күні және себебі _____________________
Шығу тегі
Лақап аты, жеке нөмірі
Енесі (Е)
Әкесі (Ә)
Тұқымы және ұрпағы
Бағаланған жылы, жасы, тірі салмағы (килограмм), кешенді классы
Лақап аты, жеке нөмірі
Енесінің енесі (ЕЕ)
Енесінің әкесі (ЕӘ)
Енесінің енесі (ЕЕ)
Енесінің әкесі (ЕӘ)
Тұқымы және ұрпағы
Бағаланған жылы, жасы, тірі салмағы (килограмм), бал, кешенді клас
Лақап аты, жеке нөмірі
Енесінің енесінің енесі (ЕЕЕ)
Енесінің енесінің әкесі (ЕЕӘ)
Енесінің енесінің енесі (ЕЕЕ)
Енесінің енесінің әкесі (ЕЕӘ)
Енесінің енесінің енесі (ЕЕЕ)
Енесінің енесінің әкесі (ЕЕӘ)
Енесінің енесінің енесі (ЕЕЕ)
Енесінің енесінің әкесі (ЕЕӘ)
Тұқымы және ұрпағы
Бағаланған жылы, жасы, тірі салмағы (килограмм),
кешенді клас
Өнімділігі
Ұрықтандырған мерзім
ұрғашы қоян туған күн
Туылған көжектер
Туылғандағы салмағы, килограмм
екі айда
төрт айда
ұрпақ алынған қоян
Барлығы
Оның ішінде тірі туылғандар
Класс
Барлығы тірі көжектер
Бір көжектің
Саны
Жалпы салмағы, килограмм
Бір көжектің орташа тірідей салмағы, килограмм
Саны
Жалпы салмағы, килограмм
Бір көжектің орташа тірідей салмағы, килограмм
Лақап аты
Жеке нөмірі
тұқымы
Шаруашылық жетекшісі___________________________"____"_________20 жыл
тегі, аты және әкесінің аты (жеке басын куәландыратын құжатта бар болса), қолы
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2016 жылғы 11 ақпандағы
№ 49 бұйрығына
30-қосымша
Нысан
Асыл тұқымды аңның жеке карточкасы
plain ___________ ___________________
облыс аудан
Шаруашылық_______________________________
Лақап аты және жеке нөмірі _________________
Шаруашылық санаты________________________
Туған күні _________________________________
Көрмедегі наградалары______________________________
Туған жері _________________________________
Награда алған күні және орны_____________
Тұқымы__________________________________
Шаруашылыққа түскен күні_________________
Шығу күні және себебі _____________________
Шығу тегі
Лақап аты, жеке нөмірі
Енесі (Е)
Әкесі (Ә)
Тұқымы және ұрпағы
Бағаланған жылы, жасы, тірі салмағы (килограмм),
кешенді классы
Лақап аты, жеке нөмірі
Енесінің енесі (ЕЕ)
Енесінің әкесі (ЕӘ)
Енесінің енесі (ЕЕ)
Енесінің әкесі (ЕӘ)
Тұқымы және ұрпағы
Бағаланған жылы, жасы, тірі салмағы (килограмм), бал, кешенді клас
Лақап аты, жеке нөмірі
Енесінің енесінің енесі (ЕЕЕ)
Енесінің енесінің әкесі (ЕЕӘ)
Енесінің енесінің енесі (ЕЕЕ)
Енесінің енесінің әкесі (ЕЕӘ)
Енесінің енесінің енесі (ЕЕЕ)
Енесінің енесінің әкесі (ЕЕӘ)
Енесінің енесінің енесі (ЕЕЕ)
Енесінің енесінің әкесі (ЕЕӘ)
Тұқымы және ұрпағы
Бағаланған жылы, жасы, тірі салмағы (килограмм),
кешенді клас
Өнімділігі
Бағалау
Бағалау күні
Малдың жасы
Салмағы (килограмм)
Жүн сапасы
Қоңдылық
Жалпы бағалау
Тығыздығы
Ұзындығы
Жiңiшкелiгi
Бiркелкiлiгi
Түсі
Түбіт мөлшері
Арқа, бауыр,аяқ жүндерінің өсуі
(орташа, жақсы)
Шаруашылық жетекшісі___________________________"____"_________20 жыл
тегі, аты және әкесінің аты (жеке басын куәландыратын құжатта бар болса), қолы
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2016 жылғы 11 ақпандағы
№ 49 бұйрығына
31-қосымша
Нысан
Асыл тұқымды аң ұрғашысының жеке карточкасы
___________ ___________________
облыс аудан
Шаруашылық_______________________________
Лақап аты және жеке нөмірі__________________
Шаруашылық санаты________________________
Туған күні __________________________________
Көрмедегі наградалары_______________________________
Туған жері _________________________________
Награда алған күні және орны_____________
Тұқымы__________________________________
Шаруашылыққа түскен күні_________________
Шығу күні және себебі _____________________
Шығу тегі
Лақап аты, жеке нөмірі
Енесі (Е)
Әкесі (Ә)
Тұқымы және ұрпағы
Бағаланған жылы, жасы, тірідей салмағы (килограмм),
кешенді классы
Лақап аты, жеке нөмірі
Енесінің енесі (ЕЕ)
Енесінің әкесі (ЕӘ)
Енесінің енесі (ЕЕ)
Енесінің әкесі (ЕӘ)
Тұқымы және ұрпағы
Бағаланған жылы, жасы, тірідей салмағы (килограмм), бал, кешенді клас
Лақап аты, жеке нөмірі
Енесінің енесінің енесі (ЕЕЕ)
Енесінің енесінің әкесі (ЕЕӘ)
Енесінің енесінің енесі (ЕЕЕ)
Енесінің енесінің әкесі (ЕЕӘ)
Енесінің енесінің енесі (ЕЕЕ)
Енесінің енесінің әкесі (ЕЕӘ)
Енесінің енесінің енесі (ЕЕЕ)
Енесінің енесінің әкесі (ЕЕӘ)
Тұқымы және ұрпағы
Бағаланған жылы, жасы, тірідей салмағы (килограмм),
кешенді клас
Өнімділігі
Ұрықтандырған мерзім
Аң ұрғашысы туған мерзім
Туылған төл
Туылғандағы салмағы, килограмм
екі айда
төрт айда
ұрпақ алынған аң
Барлығы
Оның ішінде тірі туылғандар
Класс
Барлығы тірі төлдер
Бір төлдің
Саны
Жалпы салмағы, килограмм
Бір төлдің орташа тірі салмағы, килограмм
Саны
Жалпы салмағы, килограмм
Бір төлдің орташа тірі салмағы, килограмм
Лақап аты
Жеке нөмірі
тұқымы
Шаруашылық жетекшісі___________________________"____"_________20 жыл
тегі, аты және әкесінің аты (жеке басын куәландыратын құжатта бар болса), қолы
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2016 жылғы 11 ақпандағы
№ 49 бұйрығына

Сноска. Приложение 26 в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 28.07.2017 № 314 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Форма
Индивидуальная карточка племенного кобеля
Республика Казахстан
Область
Район
Кличка
Место
наложения
Клеймо
Дата рождения
Кому принадлежит
Индивидуальный номер
Масть и приметы
левое
правое
Номер по Племенной книге
ухо
Место рождения
Порода
пах
Поколение (кровность)
чип
Внутрипородный тип
Заводская линия
Происхождение
Мать
Отец
Кличка
Порода
Кличка
Порода
Индивидуальный номер
Поколение
(кровность)
Индивуальный номер
Поколение
(кровность)
Номер по Племенной книге
Внутрипородный тип
Номер по Племенной книге
Внутрипородный тип
Мать матери (ММ)
Отец матери (ОМ)
Мать отца (МО)
Отец отца (ОО)
Кличка
Индивидуальный номер
Номер по Племенной книге
Порода
Поколение (кровность)
Внутрипородный тип
Мать матери матери (МММ)
Отец матери матери (ОММ)
Мать отца матери (МОМ)
Отец отца матери (ООМ)
Мать матери отца (ММО)
Отец матери отца (ОМО)
Мать отца отца (МОО)
Отец отца отца (ООО)
Кличка
Индивидуальный номер
Номер по Племенной книге
Порода
Поколение (кровность)
Внутрипородный тип
Руководитель хозяйства _______________________________ "___"___________ 20___год
фамилия, имя, отчество (при наличии в документе, удостоверяющем личность), подпись
Приложение 27
к приказу Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 11 февраля 2016 года № 49
Сноска. Приложение 27 в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 28.07.2017 № 314 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Форма
Индивидуальная карточка племенной суки
Республика Казахстан
Область
Район
Кличка
Место
наложения
Клеймо
Дата рождения
Кому принадлежит
Индивидуальный номер
Масть и приметы
левое
правое
Номер по Племенной книге
ухо
Место рождения
Порода
пах
Поколение (кровность)
чип
Внутрипородный тип
Заводская линия
Происхождение
Мать
Отец
Кличка
Порода
Кличка
Порода
Индивидуальный номер
Поколение
(кровность)
Индивуальный номер
Поколение
(кровность)
Номер по Племенной книге
Внутрипородный тип
Номер по Племенной книге
Внутрипородный тип
Мать матери (ММ)
Отец матери (ОМ)
Мать отца (МО)
Отец отца (ОО)
Кличка
Индивидуальный номер
Порода
Поколение (кровность)
Внутрипородный тип
Мать матери матери (МММ)
Отец матери матери (ОММ)
Мать отца матери (МОМ)
Отец отца матери (ООМ)
Мать матери отца (ММО)
Отец матери отца (ОМО)
Мать отца отца (МОО)
Отец отца отца (ООО)
Кличка
Индивидуальный номер
Порода
Поколение (кровность)
Внутрипородный тип
Руководитель хозяйства _______________________________ "___"___________ 20___год
фамилия, имя, отчество (при наличии в документе, удостоверяющем личность), подпись
Приложение 28
к приказу Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 11 февраля 2016 года № 49
Форма
Индивидуальная карточка племенного кролика
___________________________________ ___________________________________
Область Район
Хозяйство_________________________________
Кличка или индивидуальный номер
_______________________________
Категория хозяйства ______________________
Дата рождения ________________________
Награды на выставках______________________
Место рождения _______________________
Дата и место получения наград_____________
Порода _______________________________
Дата поступления в хозяйство______________
Дата и причины выбытия _______________
Происхождение
Кличка, индивидуальный номер
Мать (М)
Отец (О)
Порода и поколение
Год оценки, возраст, живая масса (килограмм), комплексный класс
Кличка, индивидуальный номер
Мать матери (ММ)
Отец матери (ОМ)
Мать отца (МО)
Отец отца (ОО)
Порода и поколение
Год оценки, возраст, живая масса (килограмм), комплексный класс
Кличка, индивидуальный номер
Мать матери матери (МММ)
Отец матери матери (ОММ)
Мать отца матери (МОМ)
Отец отца матери (ООМ)
Мать матери отца (ММО)
Отец матери отца (ОМО)
Мать отца отца (МОО)
Отец отца отца (ООО)
Порода и поколение
Год оценки, возраст, живая масса (килограмм), комплексный класс
Продуктивность
Оценка
Дата оценки
Возраст животного
Вес (килограмм)
Качество шерсти
Упитанность
Общая оценка
Густота
Длина
Тонина
Уравненность
Цвет
Содержание пуха
Оброслость спины, брюха и ног
(среднее, хорошее)
Руководитель хозяйства
___________________________________________ "___"___________ 20___год
фамилия, имя, отчество (при наличии в
документе, удостоверяющего личность),
подпись
Приложение 29
к приказу Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 11 февраля 2016 года № 49
Форма
Индивидуальная карточка крольчихи
___________________________________ ___________________________________
Область Район
Хозяйство_________________________________
Кличка или индивидуальный номер
_______________________________
Категория хозяйства ______________________
Дата рождения ________________________
Награды на выставках______________________
Место рождения _______________________
Дата и место получения наград_____________
Порода _______________________________
Дата поступления в хозяйство______________
Дата и причины выбытия _______________
Происхождение
Кличка, индивидуальный номер
Мать (М)
Отец (О)
Порода и поколение
Год оценки, возраст, живая масса (килограмм),
Кличка, индивидуальный номер
Мать матери (ММ)
Отец матери (ОМ)
Мать матери (ММ)
Отец матери (ОМ)
Порода и поколение
Год оценки, возраст, живая масса (килограмм), комплексный класс
Кличка, индивидуальный номер
Мать матери матери (МММ)
Отец матери матери (ОММ)
Мать матери матери (МММ)
Отец матери матери (ОММ)
Мать матери матери (МММ)
Отец матери матери (ОММ)
Мать матери матери (МММ)
Отец
матери матери (ОММ)
Порода и поколение
Год оценки, возраст, живая масса (килограмм), комплексный класс
Продуктивность
Дата случки
Дата когда родила крольчат
Родилось крольчат
Живая масса при рождении, килограмм
два месяца
четыре месяца
Потомство получено от кролика
Всего
Из них живых нормальных
Класс
Всего живых крольчат
Одного крольченка
Количество
Общий вес, килограмм
Средняя живая масса одного крольченка, килограмм
Количество
Общая живая масса, килограмм
Средняя живая масса одного крольченка
кличка
индивидуальный номер
порода
Руководитель хозяйства
___________________________________________ "___"___________ 20___год
фамилия, имя, отчество (при наличии в
документе, удостоверяющего личность),
подпись
Приложение 30
к приказу Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 11 февраля 2016 года № 49
Форма
Индивидуальная карточка племенного зверя
Происхождение
________________________________ _________________________________
Область Район
Хозяйство________________________________
Кличка или индивидуальный номер _______________________________
Категория хозяйства ______________________
Дата рождения ________________________
Награды на выставках______________________
Место рождения _______________________
Дата и место получения наград_____________
Порода _______________________________
Дата поступления в хозяйство______________
Дата и причины выбытия _______________
Происхождение
Кличка, индивидуальный номер
Мать (М)
Отец (О)
Порода и поколение
Год оценки, возраст, живая масса (килограмм), комплексный класс
Кличка, индивидуальный номер
Мать матери (ММ)
Отец матери (ОМ)
Мать отца (МО)
Отец отца (ОО)
Порода и поколение
Год оценки, возраст, живая масса (килограмм), комплексный класс
Кличка, индивидуальный номер
Мать матери матери (МММ)
Отец матери матери (ОММ)
Мать отца матери (МОМ)
Отец отца матери (ООМ)
Мать матери отца (ММО)
Отец матери отца (ОМО)
Мать отца отца (МОО)
Отец отца отца (ООО)
Порода и поколение
Год оценки, возраст, живая масса (килограмм), комплексный класс
Продуктивность
Оценка
Дата оценки
Возраст животного
Вес (килограмм)
Качество шерсти
Упитанность
Общая оценка
Густота
Длина
Тонина
Уравнен-ность
Цвет
Содержание пуха
Оброслость спины, брюха и ног
(среднее, хорошее)
Руководитель хозяйства
___________________________________________ "___"___________ 20___год
фамилия, имя, отчество (при наличии в
документе, удостоверяющего личность),
подпись
Приложение 31
к приказу Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 11 февраля 2016 года № 49
Форма
Индивидуальная карточка самки зверя
________________________________ _________________________________
Область Район
Хозяйство_____________________________________________________
Кличка или индивидуальный номер __________________________
Категория хозяйства ______________________________
Дата рождения ________________________
Награды на выставках
_______________________________
Место рождения _______________________
Дата и место получения наград________________________
Порода _______________________________
Дата поступления в хозяйство
________________________
Дата и причины выбытия _______________
1. Происхождение
Кличка, индивидуальный номер
Мать (М)
Отец (О)
Порода и поколение
Год оценки, возраст, живая масса (килограмм),
Кличка, индивидуальный номер
Мать матери (ММ)
Отец матери (ОМ)
Мать матери (ММ)
Отец матери (ОМ)
Порода и поколение
Год оценки, возраст, живая масса (килограмм), комплексный класс
Кличка, индивидуальный номер
Мать матери матери (МММ)
Отец матери матери (ОММ)
Мать матери матери (МММ)
Отец матери матери (ОММ)
Мать матери матери (МММ)
Отец матери матери (ОММ)
Мать матери матери (МММ)
Отец
матери матери (ОММ)
Порода и поколение
Год оценки, возраст, живая масса (килограмм), комплексный класс
Продуктивность
Дата случки
Дата когда родила щенков
Родилось приплода
Живая масса при рождении, килограмм
два месяца
четыре месяца
Потомство получено от зверя
Всего
Из них живых
Класс
Всего живого приплода
Одного плода
Количество
Общий вес, килограмм
Средняя живая масса одного плода, килограмм
Количество
Общая живая масса, килограмм
Средняя живая масса одного плода, килограмм
кличка
индивидуальный номер
порода
Руководитель хозяйства
___________________________________________ "___"___________ 20___год
фамилия, имя, отчество (при наличии в
документе, удостоверяющего личность),
подпись

31-1-қосымша
Нысан
Селекциялық процеске тартылған ірі қара малдың карточкасы
Ескерту. Бұйрық 31-1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 26.04.2023 № 163 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
________________________ ____________________ облыс аудан
Шаруашылық___________________
Лақап аты_______________
Шаруашылыққа келіп түскен күні 20__ жылғы "__" ______
Бірдейлендіру нөмірі ____________
Туған күні______________
Түсі ________________________
Тұқымы________________________
Туған жері______________
Жынысы _______
Қандылығы___________
Табыннан шығарылған күні және себебі 20__ жылғы "__"
_______
Шығу тегі
Енесі (Е)
Әкесі (Ә)
Лақап аты, бірдейлендіру нөмірі, тіркеу нөмірі
Тұқымы, тұқымдылығы
Енесінің енесі (ЕЕ)
Енесінің әкесі (ЕӘ)
Әкесінің енесі (ӘЕ)
Әкесінің әкесі (ӘӘ)
Лақап аты, бірдейлендіру нөмірі
Тіркеу нөмірі
Тұқымы, тұқымдылығы
Енесінің енесінің енесі (ЕЕЕ)
Енесінің енесінің әкесі (ЕЕӘ)
Енесінің әкесінің енесі (ЕӘЕ)
Енесінің әкесінің әкесі (ЕӘӘ)
Әкесінің енесінің енесі (ӘЕЕ)
Әкесінің енесінің әкесі (ӘЕӘ)
Әкесінің әкесінің енесі (ӘӘЕ)
Әкесінің әкесінің әкесі (ӘӘӘ)
Лақап аты, бірдейлендіру нөмірі
Тіркеу нөмірі
Тұқымы, тұқымдылығы
Жануардың өнімділігі
Туғандағы
____ айында енесінен айыр-ғанда
Бір жылда
Он бес айлығында
Он сегіз айлығында
Екі жылда
Үш жылда
Төрт жылда
1
2
3
4
5
6
7
8
Шаруашылық жетекшісі
___________________________________________________ 20__ жылғы "__"________
(аты, әкесінің аты (жеке куәлігінде бар болса), тегі, қолы)
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2016 жылғы 11 ақпандағы
№ 49 бұйрығына
31-2-қосымша
Нысан
Селекциялық процеске тартылған аналық қойдың карточкасы
Ескерту. Бұйрық 31-2-қосымшамен толықтырылды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 26.04.2023 № 163 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Жеке нөмірі_____________________
Оң құлағында (бирка)_________________________
Сол құлағында (татуировка) ___________________
Тұқымы____________________________
Қандылығы_____________________
Туған күні 20__ жылғы "__" ________
Иесі__________________
Туған жері_________________
Шаруашылыққа келіп түскен күні 20__ жылғы "__" ________
Шығарылған күні және себебі 20__ жылғы "__" ________
Аналықтың шығу тегі
Әкесі
Жеке нөмірі_______
Тұқымы______
Тұқымдылығы _____
Әкесінің
Әкесі
(ӘӘ)
Жеке нөмірі_______
Тұқымы______
Тұқымдылығы _____
Әкесініңенесі (ӘЕ)
Жеке нөмірі_______
Тұқымы______
Тұқымдылығы _____
Енесі
Жеке нөмірі_______
Тұқымы______
Тұқымдылығы _____
Енесініңәкесі (ЕӘ)
Жеке нөмірі_______
Тұқымы______
Тұқымдылығы _____
Енесі енесі(ЕЕ)
Жеке нөмірі_______
Тұқымы______
Тұқымдылығы _____
Кестенің жалғасы
Тегінің өнімділігі
Тегі
Өнімділігі анықталған жасы
Ең жоғары тірідей салмағы, килограмм
Ең жоғары жылдық жүн нің қырқылымы, килограмм
Жүннің ұзындығы, сантиметр
Жүннің жіңішкелігі (класс)
Таза жүн салмағы, килограмм
Бояуы
Бонитерлеу класы
Әкесінің енесінің әкесі (ӘЕӘ)
Әкесінің енесінің енесі (ӘЕЕ)
Енесінің әкесінің әкесі (ЕӘӘ)
Енесінің әкесінің енесі (ЕӘЕ)
Енесінің енесінің әкесі (ЕЕӘ)
Енесінің енесінің енесі (ЕЕЕ)
Кестенің жалғасы
Аналығының өнімділігі
жылдық жүннің қырқылымы, килограмм
жүннің класы
өлшеген күні
тірідей салмағы, килограмм
Туғанда
Енесінен айырған жасында
20__жыл
20__жыл
20__жыл
20__жыл
20__жыл
20__жыл
20__жыл
20__жыл
20__жыл
20__жыл
20__жыл
20__жыл
Бонитерлеу
Бонитерлеу күні
Малдың жасы
Типі
Жүн сапасы
салмағы, килограмм
ұзындығы, сантиметр
иректілігі
жіңішкелігі (класс)
Әке-енесі
Әкесі
Енісі
Кестенің жалғасы
Жүн сапасы
Малдың бітімі мен сүйегі
Мүйізі
Малдың көлемі
Сыртқы келбеті
Жалпы бағалау
Класс
Бонитерлеушінің қолы
біркелкілігі
шайыры
бояуы, жылтырлығы
Жуылған жүн түсiмi_______________________ килограмм. ________________ Қандай құжат негiзiнде таза жүн шығымы анықталды
Аналықтың шағылысқан күні
Ұрықтандырған қошқар
Төлдеу күні
Төлдiң сипаттамасы
жеке нөмерi
класы
жынысы (қошқар/ тоқты
төлдiң жеке нөмерi
тірі салмағы, килограмм
туылған дағы
енесiнен бөлгендегi
Кестенің жалғасы
Төлдiң сипаттамасы
тірі салмағы, килограмм
енесiнен бөлу мезгiлi
жүн түсiмi килограмм
бонитирлеу

Приложение 31-1 к приказу
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 11 февраля 2016 года № 49
Форма
Карточка крупного рогатого скота, вовлеченного в селекционный процесс
Сноска. Приказ дополнен приложением 31-1 в соответствии с приказом Министра сельского хозяйства РК от 26.04.2023 № 163 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
________________________ ____________________ область район
Хозяйство______________________
Кличка______________________
Дата поступления в хозяйство " " __________20___ года
Идентификационный номер_______
Дата рождения_______________
Масть_______________
Порода______________
Место рождения______________
Пол_______________
Кровность ____________
Дата и причина выбытия " " ________ 20___ года
Происхождение
Мать (М)
Отец (О)
Кличка, идентификационный номер, регистрационный номер
Порода, породность
Мать матери (ММ)
Отец матери (ОМ)
Мать отца (МО)
Отец отца (ОО)
Кличка, идентификационный номер
Регистрационный номер
Порода, породность
Мать матери матери (МММ)
Отец матери матери (ОММ)
Мать отца матери (МОМ)
Отец отца матери (ООМ)
Мать матери отца (ММО)
Отец матери отца (ОМО)
Мать отца отца (МОО)
Отец отца (ООО)
Кличка, идентификационный номер
Регистрационный номер
Порода, породность
Продуктивность животного
При рождении
При отъеме в _______ месяцев
в годовалом возрасте
в пятнадцать месяцев
в восемнадцать месяцев
в два года
в три года
в четыре года
1
2
3
4
5
6
7
8
Руководитель хозяйства _________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при наличии в документе, удостоверяющего личность), подпись
"___"___________ 20___года
Приложение 31-2 к приказу
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 11 февраля 2016 года № 49
Форма
Карточка овцематки, вовлеченной в селекционный процесс
Сноска. Приказ дополнен приложением 31-2 в соответствии с приказом Министра сельского хозяйства РК от 26.04.2023 № 163 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Индивидуальный номер __________________________
На правом ухе (бирка) ___________________________
На левом ухе (татуировка) ________________________
Порода ________________________________________
Кровность _____________________________________
Дата рождения "__" _________ 20___года
Кому принадлежит ______________________________
Место рождения ________________________________
Дата поступления в хозяйство "__" _________ 20___года
Дата и причина выбытия "__" _________ 20___года
Происхождение овцематки
Отец
Индивидуальный номер _____
Порода_____
Породность_
Отец отца (ОО)
Индивидуальный номер _____
Порода______
Породность__
Мать отца (МО)
Индивидуальный номер ____
Порода______
Породность__
Мать
Индивидуальный номер _____
Порода_____
Породность__
Отец матери (ОМ)
Индивидуальный номер _____
Порода_____
Породность__
Мать матери (ММ)
Индивидуальный номер _____
Порода_____
Породность_
Продолжение таблицы
Продуктивность предков
Предки
Возраст, в котором определена продуктивность
Максимальная живая масса, килограмм
Максимальный годовой настриг шерсти, килограмм
Длина шерсти, сантиметр
Тонина (класс) шерсти
Количество чистой шерсти, килограмм
Окраска
Класс по бонитировке
Отец матери(ОМ)
Мать матери (ММ)
Отец отца матери (ОО)
Мать отца матери (МО)
Отец матери матери(ОММ)
Мать матери матери (МММ)
Продолжение таблицы
Продуктивность матки
годовой настриг шерсти, килограмм
класс шерсти
дата взвешивания
живая масса, килограмм
При рождении
При отбивке
20__год
20__год
20__год
20__год
20__год
20__год
20__год
20__год
20__год
20__год
20__год
20__год
Бонитировка
Дата бонитировки
Возраст животного
Тип
Качество шерсти
масса, килограмм
длина, сантиметр
извитость
тонина (класс)
уравненность
жиропот
окраска, блеск
Родителей
Отца
Матери
Продолжение таблицы
Конституция и костяк животного
Рога
Величина животного
Экстерьер
Общая оценка
Класс
Подпись бонитера
Количество мытой шерсти _______________________ килограмм.
На основе какого документа установлен процент выхода мытой шерсти ________________
Дата случки матки
Осеменена бараном
Дата окота
Характеристика приплода
индивидуальный номер
класс
пол (баранчик\ярка)
индивидуальный номер приплода
живая масса, килограмм
при рождении
при отбивке
Продолжение таблицы
Характеристика приплода
живая масса, килограмм
дата отбивки
настриг шерсти, килограмм
бонитировка

бір жаста (1,5 жаста)
екі жаста (2,5) жаста
бiр жастағы
екі жастағы
енесiнен бөлгенде
бір жаста (1,5-жаста)
Шаруашылық жетекшісі
___________________________________________________ 20__ жылғы "__" ________
(аты, әкесінің аты (жеке куәлігінде бар болса), тегі, қолы)
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2016 жылғы 11 ақпандағы
№ 49 бұйрығына
31-3-қосымша
Нысан
Селекциялық процеске тартылған ешкінің карточкасы
Ескерту. Бұйрық 31-3-қосымшамен толықтырылды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 26.04.2023 № 163 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Жеке нөмірі_____________________
Оң құлағында (бирка)_________________________
Сол құлағында (татуировка) ___________________
Тұқымы____________________________
Тұқымдылығы_____________________
Туған күні 20__ жылғы "__" ________
Иесі__________________ Туған жері_________________
Шаруашылыққа келіп түскен күні 20__ жылғы "__" ________
Шығарылған күні және себебі 20__ жылғы "__" ________
Аналықтың шығу тегi
Әкесі
Жеке нөмірі_______
Тұқымы______
Тұқымдылығы _____
Әкесінің әкесі (ӘӘ)
Жеке нөмірі_______
Тұқымы______
Тұқымдылығы _____
Әкесінің әкеінің әкесі (ӘӘӘ)
Әкесінің әкесінің енесі (ӘӘЕ)
Әкесінің енесі (ӘЕ)
Жеке нөмірі_______
Тұқымы______
Тұқымдылығы _____
Енесінің әкесінің әкесі (ЕӘӘ)
Енесінің әкесінің енесі (ЕӘЕ)
Енесі
Жеке нөмірі_______
Тұқымы______
Тұқымдылығы _____
Енесінің әкесі
Жеке нөмірі_______
Тұқымы______
Тұқымдылығы _____
Енесінің әкесінің әкесі (ЕӘӘ)
Енесінің ікесінің енесі (ЕӘЕ)
Енесінің енесі
Жеке нөмірі_______
Тұқымы______
Тұқымдылығы _____
Енесінің енесінің әкесә (ЕЕӘ)
Енесінің енесінің енесі (ЕЕЕ)
Кестенің жалғасы
Тектерiнiң өнiмдiлiгi
Жеке нөмірі, туыстық деңгейi
Өнiмдiлiгi анық-талған жасы
Ең жоғарғы тiрi салмағы килограмм
Ең жоғарғы сүт өнімділігі
Ең жоғарғы сүт майлылығы, килограмм
Бонитерлеу класы
Кестенің жалғасы
Аналықтың өнiмдiлiгi
Сүт өнімділігі, килограмм
Сүт майлылығы, пайыз
Өлшеу күні
Тiрiдей салмағы, килогрвамм
Туылғандағы
Енесiнен бөлiнгендегi
20____ жыл
20____ жыл
20____ жыл
20____ жыл
20____ жыл
20____ жыл
20____ жыл
20____ жыл
20____ жыл
20____ жыл
Шаруашылық жетекшісі
___________________________________________________ 20__ жылғы "__" ________
(аты, әкесінің аты (жеке куәлігінде бар болса), тегі, қолы)
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2016 жылғы 11 ақпандағы
№ 49 бұйрығына

в возрасте одного года (1,5 лет)
в возрасте двух (2,5) лет
в возрасте одного года
в возрасте двух лет
при отбивке
в годичном (1,5-летнем) возрасте
Руководитель хозяйства ________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при наличии в документе, удостоверяющего личность), подпись
"___" ___________ 20___года
Приложение 31-3 к приказу
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 11 февраля 2016 года № 49
Форма
Карточка козы, вовлеченной в селекционный процесс
Сноска. Приказ дополнен приложением 31-3 в соответствии с приказом Министра сельского хозяйства РК от 26.04.2023 № 163 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Индивидуальный номер _______________________________
На правом ухе (бирка) ________________________________
На левом ухе (татуировка) ____________________________
Порода ____________________________________________
Породность ________________________________________
Дата рождения "___" _________ 20___года
Кому принадлежит __________________________________
Место рождения ____________________________________
Дата поступления в хозяйство "___" _________ 20___года
Дата и причина выбытия "___" _________ 20___года
Происхождение матки
Отец (О)
Индивидуальный номер ________
Порода _________
Поколение _____
Отец отца (ОО)
Индивидуальный номер ________
Порода _______
Поколение___
Отец отца отца (ООО)
Индивидуальный номер ________
Мать отца отца (МОО)
Индивидуальный номер ________
Мать отца (МО)
Индивидуальный номер________
Порода_______
Поколение____
Отец матери отца (ОМО)
Индивидуальный номер _____________
Мать матери отца (ММО)
Индивидуальный номер _________________
Мать
Индивидуальный номер ________
Порода _________
Поколение ______
Отец матери (ОМ)
Индивидуальный номер ________
Порода______
Поколение___
Отец отца матери (ООМ)
Индивидуальный номер ___________
Мать отца матери(МОМ)
Индивидуальный номер _________________
Мать матери (ММ)
Индивидуальный номер ________
Порода
Поколение _____
Отец матери матери(ОММ)
Индивидуальный номер ________
Мать матери матери (МММ)
Индивудуальный номер________
Продолжение таблицы
Продуктивность предков
индивидуальный номер и степень родства
возраст, в котором определена продуктивность
максимальный живой вес, килограмм
удой молока за лактацию, максимальное., килограмм
жирность молока, максимальное., килограмм
класс по бонитировке
Продолжение таблицы
Продуктивность козы
удой молока за лактацию, килограмм
жирность молока, процент
дата взвешивания
живая масса, килограм
При рождении
При отбивке
20____ год
20____ год
20____ год
20____ год
20____ год
20____ год
20____ год
20____ год
20____ год
20____ год
Руководитель хозяйства ________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при наличии в документе, удостоверяющего личность), подпись
"___" ___________ 20___года

31-4-қосымша
Нысан
Селекциялық процеске тартылған жылқының (жергілікті тұқым) карточкасы
Ескерту. Бұйрық 31-4-қосымшамен толықтырылды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 26.04.2023 № 163 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
________________________ ____________________
облыс аудан
Лақап аты
Таңба салу орындары
Таңбасы
Туған күні
Иесі
Жеке нөмірі
Түсі мен белгілері
Сол жағы
Оң жағы
Жастық-жыныстық тобы
Тұқымы
иығы
Туған жері
Буыны (қандылығы)
жамбасы
шоқтығы
Шығу тегі
Енесі
Әкесі
Лақап аты
Лақап аты
Жеке нөмірі
Жеке нөмірі
Тұқымы
Тұқымы
Буыны (қандылығы)
Буыны (қандылығы)
Енесінің енесі (ЕЕ)
Әкесінің енесі (ӘЕ)
Енесінің әкесі (ЕӘ)
Әкесінің әкесі (ӘӘ)
Лақап аты
Жеке нөмірі
Тұқымы
Буыны (қандылығы)
Енесінің енесінің енесі (ЕЕЕ)
Енесінің енесінің әкесі (ЕЕӘ)
Енесінің әкесінің енесі (ЕӘЕ)
Енесінің әкесінің әкесі (ЕӘӘ)
Әкесінің енесінің енесі (ӘЕЕ)
Әкесінің енесінің әкесі (ӘЕӘ)
Әкесінің әкесінің енесі (ӘӘЕ)
Әкесінің әкесінің әкесі (ӘӘӘ)
Лақап аты
Жеке нөмірі
Тұқымы
Буыны (қандылығы)
Өнімділігі
Бонитерлеу жасы
Бонитерлеу күні
Өлшемдері, сантиметр
Тірідейсалмағы, килограмм
Қоңдылығы, (санаты)
Шоқтығының биіктігі
Шаршылама ұзындығы
Кеуде орамы
Сирақ орамы
Кестенің жалғасы
Бонитерлеу, баллдар
Класс
генотипі
өлшемдері мен салмағы
Сыртқы тұрпаты
сүттілігі
Қабілеттілік сапалары
Ұрпағының сапасы
Шаруашылық жетекшісі
___________________________________________________ 20__ жылғы "__" ________
(аты, әкесінің аты (жеке куәлігінде бар болса), тегі, қолы)
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2016 жылғы 11 ақпандағы
№ 49 бұйрығына
31-5-қосымша
Нысан
Селекциялық процеске тартылған мегежіннің карточкасы
Ескерту. Бұйрық 31-5-қосымшамен толықтырылды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 26.04.2023 № 163 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Тұқымы _____________________________________________________
Лақап аты_____________________________________________________
Жеке нөмірі___________________________________________________
Тұқым текті бастаушыдан басталатын қатар __________________________
Туылған күні___________________________________________________________
Туылған жері________________________________
Емшегінің саны ______________________________
Шығарылу күні және себебі _________________________
Шығу тегі
Енесі (Е)
Әкесі (Ә)
Лақап аты, жеке нөмірі
Туған күні және туған жері
Енесінің енесі (ЕЕ)
Енесінің әкесі (ЕӘ)
Әкесінің енесі (ӘЕ)
Әкесінің әкесі (ӘӘ)
Лақап аты, жеке нөмірі
Туған күні және туған жері
Енесінің енесінің енесі (ЕЕЕ)
Енесінің енесінің әкесі (ЕЕӘ)
Енесінің әкесінің енесі (ЕӘЕ)
Енесінің әкесінің әкесі (ЕӘӘ)
Әкесінің енесінің енесі (ӘЕЕ)
Әкесінің енесінің әкесі (ӘЕӘ)
Әкесінің әкесінің енесі (ӘӘЕ)
Әкесінің әкесінің әкесі (ӘӘӘ)
Лақап аты, жеке нөмірі
Туған күні және туған жері
Мегежіннің өнімділігі
Торайлаудың рет нөмірі
Шағылыстыру уақыты
Торайлаған күні
Туылған торайлар
Туылған кездегі салмағы, килограмм
Бір айда
барлығы
Олардың ішінде тірі дені сауы
класы
Барлық тірі торайлар
Бір торайдың
Торайлар саны
Ұя салмағы, килограмм
Кестенің жалғасы
Екі айда
Төрт айда
Үй қабанының ұрпақтары
Класс
Саны
Жалпы салмағы, килограмм
Бір торайдың орташа салмағы, килограмм
Саны
Жалпы салмағы, килограмм
Бір торайдың орташа салмағы, килограмм
лақап аты
жеке німірі
Асыл тұқымдық кітап бойынша нөмірі және маркасы
Шаруашылық жетекшісі
___________________________________________________ 20__ жылғы "__" ________
(аты, әкесінің аты (жеке куәлігінде бар болса), тегі, қолы)
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2016 жылғы 11 ақпандағы
№ 49 бұйрығына

Приложение 31-4 к приказу
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 11 февраля 2016 года № 49
Форма
Карточка лошади (местной породы), вовлеченной в селекционный процесс
Сноска. Приказ дополнен приложением 31-4 в соответствии с приказом Министра сельского хозяйства РК от 26.04.2023 № 163 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
________________________ ____________________ область район
Кличка
Место наложения
Тавро
Дата рождения
Кому принадлежит
Индивидуальный номер
Масть и приметы
левое
правое
Половозрастная группа
Порода
плечо
Место рождения
Поколение (кровность)
бедро
холка
Происхождение
Мать
Отец
Кличка
Кличка
Индивидуальный номер
Индивидуальный номер
Порода
Порода
Поколение (кровность)
Поколение (кровность)
Мать матери (ММ)
Отец матери (ОМ)
Мать отца (МО)
Отец отца (ОО)
Кличка
Индивидуальный номер
Порода
Поколение (кровность)
Мать матери матери (МММ)
Отец матери матери (ОММ)
Мать отца матери (МОМ)
Отец отца матери (ООМ)
Мать матери отца (ММО)
Отец матери отца (ОМО)
Мать отца отца (МОО)
Отец отца отца (ООО)
Кличка
Индивидуальный номер
Порода
Поколение (кровность)
Продуктивность
Возраст бонитировки
Дата бонитировки
Промеры, сантиметр
Живая масса, килограмм
Упитанность, (категория)
высота в холке
косая длина туловища
обхват груди
обхват пясти
Продолжение таблицы
Бонитировка, баллы
Класс
генотип
промеры и масса
экстерьер
молочность
приспособительные качества
качество потомства
Руководитель хозяйства ________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при наличии в документе, удостоверяющего личность), подпись
"___"___________ 20___года
Приложение 31-5 к приказу
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 11 февраля 2016 года № 49
Форма
Карточка свиноматки, вовлеченной в селекционный процесс
Сноска. Приказ дополнен приложением 31-5 в соответствии с приказом Министра сельского хозяйства РК от 26.04.2023 № 163 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Порода ____________________________________________________
Кличка ____________________________________________________
Индивидуальный номер ______________________________________
Ряд от родоначальника _______________________________________
Дата рождения ______________________________________________
Место рождения ____________________________________________
Количество сосков __________________________________________
Дата и причина выбытия _____________________________________
Происхождение
Мать (М)
Отец (О)
Кличка, индивидуальный номер
Дата и место рождения
Мать матери (ММ)
Отец матери (ОМ)
Мать отца (МО)
Отец отца (ОО)
Кличка, индивидуальный номер
Дата и место рождения
Кличка, индивидуальный
Мать матери матери (МММ)
Отец матери матери (ОММ)
Мать отца матери (МОМ)
Отец отца матери (ООМ)
Мать матери отца (ММО)
Отец матери отца (ОМО)
Мать отца отца (МОО)
Отец отца отца (ООО)
Дата и место рождения
Продуктивность свиноматки
Порядковый номер опоросов
Дата случки
Дата опоросов
Родилось поросят
Живая масса при рождении, килограмм
В один месяц
всего
из них, живых нормальных
класс
всего живых поросят
одного поросенка
количество поросят
масса гнезда, килограмм
Продолжение таблицы
Два месяца
Четыре месяца
Потомство от хряка
класс
количество
общий вес, килограмм
средняя живая масса одного поросенка, килограмм
количество
общая живая масса, килограмм
средняя живая масса одного поросенка
кличка
индивидуальный номер
марка и номер по племенной книге
Руководитель хозяйства ________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при наличии в документе, удостоверяющего личность), подпись
"___"___________ 20___года

31-6-қосымша
Нысан
Селекциялық процеске тартылған түйенің карточкасы
Ескерту. Бұйрық 31-6-қосымшамен толықтырылды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 26.04.2023 № 163 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
_________________________ __________________________
облыс аудан
Толықтырушы
Негізгі
Лақап аты______________________________________
Шаруышылық ___________________
Туған күні_______________________________
Шаруашылықтың санаты ______________
Туған жері______________________________
Түсі және белгілері ___________
Жастық-жыныстық тобы___________
Буыны (қандылығы)______________
Ұрпақ ___________________________________
Шаруашылыққа түскен күні 20__ жылғы "__" ________
Шығарылған күні және себебі 20__ жылғы "__" ________
жамбасындағы таңба нөмірі
оң жағы
сол жағы
құлағындағы сырғаның нөмірі
оң жағы
сол жағы
Шығу тегі
Енесі (Е)
Әкесі (Ә)
Лақап аты, жеке нөмірі
Тұқымы және ұрпағы
Енесінің енесі (ЕЕ)
Енесінің әкесі (ЕӘ)
Әкесінің енесі (ӘЕ)
Әкесінің әкесі (ӘӘ)
Лақап аты, жеке нөмірі
Тұқымы және ұрпағы
Енесінің енесінің енесі (ЕЕЕ)
Енесінің ененсінің әкесі (ЕЕӘ)
Енесінің әкесінің енесі (ЕӘЕ)
Енесінің әкесінің әкесі (ЕӘӘ)
Әкесінің енесінің енесі (ӘЕЕ)
Әкесінің енесінің әкесі (ӘЕӘ)
Әкесінің әкесінің енесі (ӘӘЕ)
Әкесінің әкесінің әкесі (ӘӘӘ)
Лақап аты, жеке нөмірі
Тұқымы және ұрпағы
Малдың дамуы (тірі салмағы, килограмм)
Туғанда
Бір айда
Алты айда
Он екі айда
Он сегіз айда
Екі жарым жаста
Алты жарым жаста
Сүттілігі екі жарым жаста
Жүнділігі екі жарым жаста
Төлінің сапасы
Шаруашылық жетекшісі
___________________________________________________ 20__ жылғы "__" ________
(аты, әкесінің аты (жеке куәлігінде бар болса), тегі, қолы)
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2016 жылғы 11 ақпандағы
№ 49 бұйрығына
31-7-қосымша
Нысан
Селекциялық процеске тартылған маралдың (бұғының) карточкасы
Ескерту. Бұйрық 31-7-қосымшамен толықтырылды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 26.04.2023 № 163 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
________________________ ____________________
облыс аудан
Шаруашылық _________________________________
Лақап аты____________________________________
Туған күні ______________________________
Жеке нөмірі_______________________
Шаруашылықтың санаты________________________
Туған жері ___________________________
Тұқымы ___________________________________
Жастық-жыныстық тобы_______________________
Ұрпақ_________________________________
Шаруашылыққа келіп түскен күні 20__ жылғы "__" ________
Бірінші қолданылғандағы жасы, ай_______________
Шығу күні және себебі 20 __ жылғы "__" ________
Шығу тегі
Енесі (Е)
Әкесі (Ә)
Лақап аты, жеке нөмірі
Тұқымы және ұрпағы
Енесінің енесі (ЕЕ)
Енесінің әкесі (ЕӘ)
Енесінің енесі (ЕЕ)
Енесінің әкесі (ЕӘ)
Лақап аты, жеке нөмірі
Тұқымы және ұрпағы
Енесінің енесінің енесі (ЕЕЕ)
Енесінің енесінің әкесі (ЕЕӘ)
Енесінің енесінің енесі (ЕЕЕ)
Енесінің енесінің әкесі (ЕЕӘ)
Енесінің енесінің енесі (ЕЕЕ)
Енесінің енесінің әкесі (ЕЕӘ)
Енесінің енесінің енесі (ЕЕЕ)
Енесінің енесінің әкесі
(ЕЕӘ)
Лақап аты, жеке нөмірі
Тұқымы және ұрпағы
Аналық маралдың (бұғының) өнімділігі
Өнімді ұрықтандырылды
Төлдеу күні
Марал (бұғы) төлінің жынысы
Төлдің сипаттамасы
Өсу белсенділігін бағалау
Бағыты
ұрықтану күні
әдісі
Аталық маралмен
Төлдің лақап аты, жеке нөмірі
салмағы, килограмм
орташа тәуліктік салмақ қосуы, грамм
лақап аты,
жеке нөмірі
тұқымы, ұрпағы
туғанда
алты айда
он сегіз айда
жиырма төрт айда
отыз айда
туғаннан алты айға дейін
алтыдан он сегіз айда
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
Шаруашылық жетекшісі
___________________________________________________ 20__ жылғы "__" ________
(аты, әкесінің аты (жеке куәлігінде бар болса), тегі, қолы)
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2016 жылғы 11 ақпандағы
№ 49 бұйрығына

Приложение 31-6 к приказу
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 11 февраля 2016 года № 49
Форма
Карточка верблюда, вовлеченного в селекционный процесс
Сноска. Приказ дополнен приложением 31-6 в соответствии с приказом Министра сельского хозяйства РК от 26.04.2023 № 163 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
_________________________ ______________________ область район
Ремонтного
Основного
Кличка______________________________________
Хозяйство_______________________
Дата рождения_______________________________
Категория хозяйства ______________
Место рождения______________________________
Масть и приметы___________
Половозрастная группа____________
Порода (кровность)_______________
Поколение___________________________________
Дата поступления в хозяйство " " _________ 20__ года
Дата и причины выбытия " "_________ 20__ года
номер тавра на бедре
правом
левом
номер серьги в ухе
правом
левом
Происхождение
Мать (М)
Отец (О)
Кличка, индивидуальный номер
Порода и поколение
Мать матери (ММ)
Отец матери (ОМ)
Мать матери (ММ)
Отец матери (ОМ)
Кличка, индивидуальный номер
Порода, поколение
Мать матери матери (МММ)
Отец матери матери (ОММ)
Мать матери матери (МММ)
Отец матери матери (ОММ)
Мать матери матери (МММ)
Отец матери матери (ОММ)
Мать матери матери (МММ)
Отец матери матери (ОММ)
Кличка, индивидуальный номер
Порода и поколение
Развитие животного (живая масса, килограмм)
При рождении
В один месяц
В шесть месяцев
В двенадцать месяцев
В восемнадцать месяцев
Два с половиной года
Шесть с половиной лет
Молочность в возрасте два с половиной лет
Шерстность в возрасте два с половиной лет
Качество потомства
Руководитель хозяйства _______________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при наличии в документе, удостоверяющего личность), подпись
"___" ___________ 20___года
Приложение 31-7 к приказу
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 11 февраля 2016 года № 49
Форма
Карточка марала (оленя), вовлеченного в селекционный процесс
Сноска. Приказ дополнен приложением 31-7 в соответствии с приказом Министра сельского хозяйства РК от 26.04.2023 № 163 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
________________________ ____________________ область район
Хозяйство _________________________________
Кличка_____________________________________
Категория хозяйства ________________________
Дата рождения ______________________________
Место рождения ___________________________
Индивидуальный номер_______________________
Порода ___________________________________
Половозрастная группа _______________________
Поколение_________________________________
Возраст при первом осеменении, месяцев________
Дата поступления в хозяйство " "_______ 20__ года
Дата и причины выбытия " "_________ 20__ года
Происхождение
Мать (М)
Отец (О)
Кличка, индивидуальный номер
Порода и поколение
Мать матери (ММ)
Отец матери (ОМ)
Мать матери (ММ)
Отец матери (ОМ)
Кличка, индивидуальный номер
Порода и поколение
Мать матери матери (МММ)
Отец матери матери (ОММ)
Мать матери матери (МММ)
Отец матери матери (ОММ)
Мать матери матери (МММ)
Отец матери матери (ОММ)
Мать матери матери (МММ)
Отец матери матери (ОММ)
Кличка, индивидуальный номер
Порода и поколение
Продуктивность маралухи (оленихи)
Плодотворно осеменено
Дата отела
Пол мараленка (олененка)
дата гона
способ
Рогачом
кличка, индивидуальный номер
порода поколение
1
2
3
4
5
6
Продолжение таблицы
Характеристика приплода
Оценка интенсивности роста
Назначение
Кличка и индивидуальный номер мараленка (олененка)
Масса, килограмм
среднесуточный прирост, грамм
при рождении
в шесть месяц
в восемнадцать месяц
двадцать четыре месяц
тридцать месяц
от рождения до шести месяцев
от шести восемнадцать месяц
7
8
9
10
11
12
13
14
15
Руководитель хозяйства _______________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при наличии в документе, удостоверяющего личность), подпись
"___" ___________ 20___года

31-8-қосымша
Нысан
Селекциялық процеске тартылған ауыл шаруашылығы құсының карточкасы
Ескерту. Бұйрық 31-8-қосымшамен толықтырылды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 26.04.2023 № 163 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қырық тоғыз күнінде өлшеу және сақиналау ведомосі
Желі шифры_____ Парақ нөмірі________ Өлшеу күні___________
Қанатының нөмірі
Аяғының нөмірі
Тірідей салмағы, грамм
Жынысы
Ескерту
1
2
3
4
5
Шаруашылық жетекшісі
___________________________________________________ 20__ жылғы "__" ________
(аты, әкесінің аты (жеке куәлігінде бар болса), тегі, қолы)
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2016 жылғы 11 ақпандағы
№ 49 бұйрығына
32-қосымша
Асыл тұқымды жануардың жеке карточкасын, сондай-ақ селекциялық процеске тартылған ауыл шаруашылығы жануарының карточкасын толтыру қағидалары
Ескерту. 32-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 26.04.2023 № 163 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Осы Асыл тұқымды жануардың жеке карточкасын, сондай-ақ селекциялық процеске тартылған ауыл шаруашылығы жануарының карточкасын толтыру қағидалары "Асыл тұқымды мал шаруашылығы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 13-бабының 26) тармақшасына сәйкес әзірленді және асыл тұқымды жануардың жеке карточкасын, сондай-ақ селекциялық процеске тартылған ауыл шаруашылығы жануарының карточкасын толтыру тәртібін айқындайды.
2. Асыл тұқымды жануардың жеке карточкасы әрбір асыл тұқымды жануарға жеке толтырылады.
Селекциялық процеске тартылған ауыл шаруашылығы жануарының карточкасы әрбір ауыл шаруашылығы жануарына жеке толтырылады.
3. Асыл тұқымды жануардың жеке карточкасын, сондай-ақ селекциялық процеске тартылған ауыл шаруашылығы жануарының карточкасын толтыру кезінде "Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 7-1/68 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11127 болып тіркелген) сәйкес берілген жеке нөмірлер көрсетіледі.
4. Асыл тұқымды жануардың жеке карточкасын толтыру кезінде "Асыл тұқымды өнім (материал) мәртебесін беру (тоқтата тұру, күшін жою) қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 11 желтоқсандағы № 3-3/1084 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12897 болып тіркелген) сәйкес берілген тіркеу нөмірлері көрсетіледі.

Приложение 31-8 к приказу
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 11 февраля 2016 года № 49
Форма
Карточка сельскохозяйственной птицы, вовлеченной в селекционный процесс
Сноска. Приказ дополнен приложением 31-8 в соответствии с приказом Министра сельского хозяйства РК от 26.04.2023 № 163 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Ведомость взвешивания и кольцевания в сорок девять дней
Шифр линии_____ Номер листа________ Дата взвешивания___________
Номер крыла
Номер ноги
Живая масса, грамм
Пол
Примечание
1
2
3
4
5
Руководитель хозяйства _______________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при наличии в документе, удостоверяющего личность), подпись
"___" ___________ 20___года
Приложение 32 к приказу
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 11 февраля 2016 года № 49
Правила заполнения индивидуальной карточки племенного животного,
а также карточки сельскохозяйственного животного, вовлеченного в селекционный процесс
Сноска. Приложение 32 - в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 26.04.2023 № 163 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Настоящие Правила заполнения индивидуальной карточки племенного животного, а также карточки сельскохозяйственного животного, вовлеченного в селекционный процесс, разработаны в соответствии с подпунктом 26) статьи 13 Закона Республики Казахстан "О племенном животноводстве" и определяют порядок заполнения индивидуальной карточки племенного животного, а также карточки сельскохозяйственного животного, вовлеченного в селекционный процесс.
2. Индивидуальная карточка племенного животного заполняется на каждого племенного животного отдельно.
Карточка сельскохозяйственного животного, вовлеченного в селекционный процесс, заполняется на каждого сельскохозяйственного животного отдельно.
3. При заполнении индивидуальной карточки племенного животного, а также карточки сельскохозяйственного животного, вовлеченного в селекционный процесс, указываются индивидуальные номера, присвоенные в соответствии с приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 7-1/68 "Об утверждении Правил идентификации сельскохозяйственных животных" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11127).
4. При заполнении индивидуальной карточки племенного животного указываются регистрационные номера, присвоенные в соответствии с приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 11 декабря 2015 года № 3-3/1084 "Об утверждении Правил присвоения (приостановления, отмены) статуса племенной продукции (материала)" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12897).

5. Асыл тұқымды жануардың жеке карточкалары, сондай-ақ селекциялық процеске тартылған ауыл шаруашылығы жануарының карточкалары, осы бұйрыққа 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 31-1, 31-2, 31-3, 31-4, 31-5, 31-6, 31-7 және 31-8-қосымшаларға сәйкес нысандарда көрсетілген көрсеткіштерге сәйкес толтырылады.

5. Индивидуальные карточки племенного животного, а также карточки сельскохозяйственного животного, вовлеченного в селекционный процесс, заполняются в соответствии с показателями, указанными в формах согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 31-1, 31-2, 31-3, 31-4, 31-5, 31-6, 31-7 и 31-8 к настоящему приказу.