Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері министрлігі Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл ұлттық бюросының (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) қызметкерлерін нысанды киіммен (погонсыз) қамтамасыз етудің заттай нормаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері министрінің 2016 жылғы 3 наурыздағы № 51 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 1 сәуірде № 13564 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 11 қарашадағы № 53 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 11.11. 2016 № 53 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 69-бабы 2-тармағына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері министрлігі Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл ұлттық бюросының (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) қызметкерлерін нысанды киіммен (погонсыз) қамтамасыз етудің заттай нормалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері министрлігінің Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл ұлттық бюросы (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін, оны күнтізбелік он күн ішінде мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бұйрықты алғаннан кейін оны бес жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде орналастыру үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері министрлігі Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл ұлттық бюросының интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр
Т. Донақов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
___________ Б. Сұлтанов
2016 жылғы "___"___________
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері министрінің
2016 жылғы 3 наурыздағы
№ 51 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері министрлігі Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл ұлттық бюросының (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) қызметкерлерін нысанды киіммен (погонсыз) қамтамасыз етудің заттай нормалары
р/с
Заттардың атауы
Өлшем бірлігі
Бір қызметкерге арналған заттар саны
Кию мерзімі
(айлармен)

Об утверждении натуральных норм обеспечения форменной одеждой (без погон) сотрудников Национального бюро по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) Министерства по делам государственной службы Республики Казахстан
Приказ Министра по делам государственной службы Республики Казахстан от 3 марта 2016 года № 51. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 апреля 2016 года № 13564. Утратил силу приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 11 ноября 2016 года № 53.
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы и противодействию коррупции от 11.11.2016 № 53 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2 статьи 69 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые натуральные нормы обеспечения форменной одеждой (без погон) сотрудников Национального бюро по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) Министерства по делам государственной службы Республики Казахстан.
2. Национальному бюро по противодействию коррупции (Антикоррупционной службе) Министерства по делам государственной службы Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет";
3) в течение пяти рабочих дней со дня получения настоящего приказа его направление в республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Национального бюро по противодействию коррупции Министерства по делам государственной службы Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Министр
Т. Донаков
"СОГЛАСОВАНО"
Министр финансов
Республики Казахстан
___________ Б. Султанов
"__"___________ 2016 года
Утверждены
приказом Министра по делам
государственной службы
Республики Казахстан
от 3 марта 2016 года № 51
Натуральные нормы обеспечения форменной одеждой (без погон)
сотрудников Национального бюро по противодействию коррупции
(Антикоррупционной службы) Министерства по делам
государственной службы Республики Казахстан
п/п
Наименование предметов
Единица измерения
Количество предметов на одного сотрудника
Сроки ношения (в месяцах)

1. Нысанды киімді киюді Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің қызметкерлері қызметтік міндеттерін орындау кезінде жүзеге асырады.
2. Нысанды киімді және оның заттарын киіп жүру мерзімдері оның берілген күнінен бастап есептеледі.
3. Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің үй-жайынан тыс жерлерде жедел-тергеу іс-шараларын орындаған кезде кеудешені нысанды киімнің үстінен киеді.
4. Далалық нысанды киімді киюді өз қызметтік міндеттерін кезекші бөлімшелерде, айдауылдау және жедел әрекет ету қызметтерін атқаратын бөлімшелерде орындайтын сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің қызметкерлері жүзеге асырады.
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет
істері министрлігі Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-
қимыл ұлттық бюросының
(Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет)
қызметкерлерін нысанды киіммен (погонсыз)
қамтамасыз етудің заттай нормаларына
қосымша
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері министрлігі Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл ұлттық бюросының (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) қызметкерлерінің нысанды киімінің (погонсыз) үлгілері (бұдан әрі - нысанды киім):
1. Ерлерге арналған нысанды киім жиынтығына (1-сурет):
1) қою сұр түсті маусымдық бас киім;
2) қою сұр түсті қысқы бас киім;
3) қою сұр түсті қысқы (жүн) пальто;
4) қою сұр түсті кашне;
5) қою сұр түсті маусымдық плащ;
6) қою сұр түсті шалбары бар китель;
7) ұзын жеңді жейде;
8) қысқа жеңді жейде;
9) қара түсті қысқы бәтеңке;
10) қара түсті туфли;
11) қара түсті галстук;
12) қара түсті былғары белдік белбеу;
13) қара түсті қолғап;
14) қою сұр түсті кеудеше-жамылғы кіреді.
1-сурет
2. Әйелдерге арналған нысанды киім жиынтығына (2-сурет):
1) қою сұр түсті маусымдық берет;
2) қою сұр түсті қысқы берет;
3) қою сұр түсті қысқы (жүн) пальто;
4) қою сұр түсті кашне;
5) сұр түсті маусымдық плащ;
6) көк жолақты қою сұр түсті юбкасы бар китель;
7) ұзын жеңді жейде;
8) қысқа жеңді жейде;
9) қара түсті қысқы етік;
10) қара түсті туфли;
11) қара түсті бант-галстук;
12) қара түсті былғары белдік белбеу;
13) қара түсті қолғап;
14) қою сұр түсті кеудеше-жамылғы кіреді.
2-сурет
3. Кезекші бөлім, айдауылдау және жедел әрекет ету қызметтерінің қызметкерлеріне арналған далалық нысанды киімінің (погонсыз) үлгілері (3-сурет):
1) қара түсті күрте (алынып-салынатын);
2) қара түсті ұзын жеңді жейде мен шалбар;
3) қара түсті жүк түсіруге арналған жиынтықты белдік белбеу;

1. Ношение форменной одежды осуществляется сотрудниками антикоррупционной службы при исполнении ими своих служебных обязанностей.
2. Сроки ношения форменной одежды и ее элементов исчисляются со дня ее выдачи.
3. Ношение жилета-накидки осуществляется поверх форменной одежды, при выполнении сотрудниками следственно-оперативных мероприятий вне помещений антикоррупционной службы.
4. Ношение полевой форменной одежды осуществляется сотрудниками антикоррупционной службы, выполняющими свои служебные обязанности в дежурных частях, подразделениях конвойной службы и оперативного реагирования.
Приложение к Натуральным нормам обеспечения
форменной одеждой (без погон) сотрудников
Национального бюро по противодействию
коррупции (Антикоррупционной службы)
Министерства по делам государственной службы
Республики Казахстан
Образцы форменной одежды (без погон) сотрудников
Национального бюро по противодействию коррупции
(Антикоррупционной службы) Министерства по делам
государственной службы Республики Казахстан
(далее – форменная одежда):
1. В комплект мужской форменной одежды входит (рисунок 1):
1) головной убор демисезонный темно-серого цвета;
2) головной убор зимний темно-серого цвета;
3) пальто (шерстяное) зимнее темно-серого цвета;
4) кашне темно-серого цвета;
5) плащ демисезонный темно-серого цвета;
6) китель с брюками темно-серого цвета в синюю полоску;
7) рубашка с длинным рукавом;
8) рубашка с коротким рукавом;
9) ботинки зимние черного цвета;
10) туфли черного цвета;
11) галстук темно-серого цвета;
12) ремень поясной кожаный черного цвета;
13) перчатки черного цвета;
14) жилет-накидка темно-серого цвета.
Рисунок 1
2. В комплект женской форменной одежды входит (рисунок 2):
1) берет демисезонный темно-серого цвета;
2) берет зимний темно-серого цвета;
3) пальто (шерстяное) зимнее темно-серого цвета;
4) кашне темно-серого цвета;
5) плащ демисезонный серого цвета;
6) китель с юбкой или брюками темно-серого цвета в синюю полоску;
7) рубашка белого цвета с длинным рукавом;
8) рубашка белого цвета с коротким рукавом;
9) сапоги зимние черного цвета;
10) туфли черного цвета;
11) галстук-бант темно-серого цвета;
12) ремень поясной кожаный черного цвета;
13) перчатки черного цвета;
14) жилет-накидка темно-серого цвета.
Рисунок 2
3. Образцы полевой форменная одежда (без погон) для сотрудников дежурной части, подразделений конвойной службы и оперативного реагирования (рисунок 3):
1) куртка (со съемным утеплителем) черного цвета;
2) рубашка с длинным рукавом и брюками черного цвета;
3) ремень поясной разгрузочный с комплектом черного цвета;

4) қара түсті жүк түсіруге арналған жиынтықты кеудеше;
5) қара түсті тізеқап, шынтаққап;
6) қара түсті ұзын қонышты берцтер;
7) қара түсті қыстық ұзын қонышты берцтер;
8) қара түсті футболка;
9) қара түсті кепи (бейсболка).
3-сурет
4. Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет қызметкерлерінің нысанды киімінің (погонсыз) айырым белгілерінің үлгілері (4-сурет):
4-сурет
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет қызметкерлерінің арнаулы атақтары бойынша айырым белгілері шеврон болып табылады.
Аға басшы құрамы шевронында логотип, екі перпендикулярлы жолақ және диаметрі 20 мм болатын алтын түсте жасалған жұлдыздар былай орналасады:
1) 3-санатты біліктілік сыныбы – 1 жұлдыз;
2) 2-санатты біліктілік сыныбы – 2 жұлдыз;
3) 1-санатты біліктілік сыныбы – 3 жұлдыз.
Орта басшы құрамы шевронында логотип, бір перпендикулярлы жолақ және диаметрі 13 мм болатын күміс түсте жасалған жұлдыздар былай орналасады:
1) 6-санатты біліктілік сыныбы – 2 жұлдыз;
2) 5-санатты біліктілік сыныбы – 3 жұлдыз;
3) 4-санатты біліктілік сыныбы – 4 жұлдыз.

4) жилет разгрузочный с комплектом черного цвета;
5) наколенники, налокотники черного цвета;
6) берцы высокие черного цвета;
7) берцы высокие зимние черного цвета;
8) футболка черного цвета;
9) кепи (бейсболка) черного цвета.
Рисунок 3
4. Образцы знаков различия форменной одежды (без погон) сотрудников антикоррупционной службы (рисунок 4):
Рисунок 4
Знаками различия по специальным званиям сотрудников антикоррупционной службы являются шевроны.
На шевроне старшего начальствующего состава логотип, две перпендикулярные полосы, а также звезды размером 20 мм, выполненные в золотистом цвете располагаются:
1) квалификационный класс 3 категории – 1 звезда;
2) квалификационный класс 2 категории – 2 звезды;
3) квалификационный класс 1 категории – 3 звезды.
На шевроне среднего начальствующего состава логотип, одна перпендикулярная полоса, а также звезды размером 13 мм, выполненные в серебристом цвете располагаются:
1) квалификационный класс 6 категории – 2 звезды;
2) квалификационный класс 5 категории – 3 звезды;
3) квалификационный класс 4 категории – 4 звезды.