"Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі қылмыстық-атқару жүйесінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2012 жылғы 29 наурыздағы № 182 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2016 жылғы 9 сәуірдегі № 376 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 12 мамырда № 13698 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2014 жылғы 5 шілдедегі Қылмыстық-атқару кодексіне және «Адамдарды қоғамнан уақытша оқшаулауды қамтамасыз ететін арнаулы мекемелерде ұстау тәртібі мен шарттары туралы» Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 30 наурыздағы Заңына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. «Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі қылмыстық-атқару жүйесінің кейбір мәселелері туралы» Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2012 жылғы 29 наурыздағы № 182 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7630 болып тіркелген, «Казахстанская правда» газетінің 2012 жылы 31 қазанда, 2012 жылы 6 қарашадағы, 2012 жылы 7 қарашадағы № 375-376, 383-384 (27194-27195, 27202-27203, 27204-27206) сандарында, 2012 жылы 8 қарашадағы № 388-389 (27207-27208) сандарында; «Егемен Қазақстан» газетінің 2012 жылы 31 қазандағы № 710-716 (27788) сандарында жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықтың кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
«Қазақстан Республикасының 2014 жылғы 5 шілдедегі Қылмыстық-атқару кодексіне және «Адамдарды қоғамнан уақытша оқшаулауды қамтамасыз ететін арнаулы мекемелерде ұстау тәртібі мен шарттары туралы» Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 30 наурыздағы Заңына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:»;
Қылмыстық-атқару жүйесінің тергеу изоляторындағы адамдарды күзету мен қадағалауды жүзеге асыру қағидасында:
115-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«3) Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 20 тамыздағы № 535 бұйрығымен (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9770 болып тіркелген) бекітілген Қылмыстық-атқару жүйесінің мекемелеріне бару қағидаларымен белгіленген біржолғы рұқсаттамаларды беру журналын жүргізеді және рұқсаттамаларға арналған мөрді сақтайды;»;
259-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 28 қарашадағы № 1255 қаулысымен бекітілген Күдіктілерді, айыпталушыларды және сотталғандарды тамақпен қамтамасыз етудің заттай нормаларына сәйкес айдауылданушы адамдар тамақ өнімдерімен (құрғақ үлеспен) жүру жолында бірінші алмастыру пунктіне дейін, ал егер олар ауысып отырмайтын жағдайда соңғы пункке дейін қамтамасыз етіледі.»;
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Қылмыстық-атқару жүйесі комитеті тергеу изоляторларының ішкі тәртіп қағидасында:

О внесении изменений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 29 марта 2012 года № 182 "О некоторых вопросах уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан"
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 9 апреля 2016 года № 376. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 мая 2016 года № 13698
В соответствии с Уголовно-исполнительным кодексом Республики Казахстан от 5 июля 2014 года и Законом Республики Казахстан от 30 марта 1999 года «О порядке и условиях содержания лиц в специальных учреждениях, обеспечивающих временную изоляцию от общества» ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 29 марта 2012 года № 182 «О некоторых вопросах уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7630, опубликованный в газете «Казахстанская правда» от 31 октября 2012 года, 6 ноября 2012 года, 7 ноября 2012 года № 375-376, 383-384 (27194-27195, 27202-27203, 27204-27206), 8 ноября 2012 года № 388-389 (27207-27208); «Егемен Қазақстан» от 31 октября 2012 года № 710-716 (27788)) следующие изменения:
преамбулу указанного приказа изложить в следующей редакции:
«В соответствии с Уголовно-исполнительным кодексом Республики Казахстан от 5 июля 2014 года и Законом Республики Казахстан от 30 марта 1999 года «О порядке и условиях содержания лиц в специальных учреждениях, обеспечивающих временную изоляцию от общества» ПРИКАЗЫВАЮ:»;
в Правилах осуществления охраны и надзора за лицами, находящимися в следственных изоляторах уголовно-исполнительной системы:
подпункт 3) пункта 115 изложить в следующей редакции:
«3) ведет и хранит журнал выдачи разовых пропусков, установленный Правилами посещения учреждений УИС, утвержденных приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 20 августа 2014 года № 535 (зарегистрированные в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 9770) и печать для пропусков;»;
абзац первый пункта 259 изложить в следующей редакции:
«Питанием (сухим пайком) лица, подлежащие конвоированию, обеспечиваются на путь следования до первого обменного пункта, а если они перевозятся без пересадки, то до конечного пункта согласно Натуральным нормам питания для подозреваемых, обвиняемых и осужденных, утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 ноября 2014 года № 1255.»;
в Правилах внутреннего распорядка следственных изоляторов Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан:

3-тармақтың 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«4) басқа да қылмыстық iстер бойынша жауапқа тартылып, бұлтартпау шарасы ретiнде күзетпен ұстау қолданылған сотталғандар;»;
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«4. Бас бостандығынан айыруға сотталған адамдар Қылмыстық-атқару жүйесі мекемелерінде жазасын өтейді.
Қауіпсіздігі аралас мекемелерге бас бостандығынан айыруға сотталған не шаруашылық қызмет көрсету жөніндегі жұмыстарды орындау үшін қалдырылған не Қазақстан Республикасы Қылмыстық-атқару кодексінің (бұдан әрі – ҚР ҚАК) 88-бабы төртінші бөлігінің 4) тармақшасына сәйкес мекемелерден келген адамдарды ұстау үшін пайдаланылатын тергеу изоляторлары жатады.
Көрсетілген санаттағы сотталғандарды тергеу изоляторларында ұстау тәртібі ҚР ҚАК, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 17 қарашадағы № 819 бұйрығымен бекітілген Қылмыстық-атқару жүйесі мекемелерінің ішкі тәртіптеме қағидаларымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9984 болып тіркелген), Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 20 тамыздағы № 536 бұйрығымен бекітілген Қылмыстық-атқару жүйесінің мекемелерінде ұсталатын адамдардың мінез-құлқына бақылау мен қадағалауды жүзеге асыру жөніндегі қызметті ұйымдастыру және жете тексеру мен тінту жүргізу қағидаларымен (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9757 болып тіркелген) реттеледі.»;
12-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«Судьяның ҚР ҚПК сәйкес шығарылған қамауда ұстау түріндегі бұлтартпау шарасын қолдану туралы қаулысы күдіктіні, айыпталушыны, сотталушыны тергеу изоляторына қабылдау үшін негіз болып табылады.»;
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«14. Тергеу изоляторына қабылдау үшін негіз болатын құжаттар тиісті лауазымды адамдардың қолымен және елтаңбалы мөрмен куәландырылуы тиіс.
Тергеу изоляторына судьяның немесе соттың күзетпен ұстау түріндегі бұлтартпау шарасын қолдану туралы қаулысынан көшірме ұсынылған жағдайларда, онда осы бұлтартпау шарасы қолданылған адамға қатысты толық анықтама деректері көрсетілед. Көшірме лауазымды адамның қолымен куәландырылып, елтаңбалы мөрмен бекітіледі және үш жұмыс күннен кешіктірілмей қаулының көшірмесін ауыстырылуға жатады.»;
53-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«53. Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 28 қарашадағы № 1255 қаулысымен бекітілген Күдіктілерді, айыпталушыларды, сотталғандарды материалдық-тұрмыстық қамтамасыз етудің заттай нормаларына (бұдан әрі - Үкіметтің № 1255 қаулысы) сәйкес және ондағы адамдардың санына қарай есеппен камераларға жалпы пайдалану үшін:

подпункт 4) пункта 3 изложить в следующей редакции:
«4) осужденные, привлекаемые к ответственности по другим уголовным делам, в отношении которых в качестве меры пресечения применено содержание под стражей;»;
пункт 4 изложить в следующей редакции:
«4. Лица, осужденные к лишению свободы, отбывают наказание в учреждениях уголовно-исполнительной системы.
К учреждениям смешанной безопасности относятся следственные изоляторы, используемые для содержания лиц, осужденных к лишению свободы либо оставленных для выполнения работ по хозяйственному обслуживанию, либо прибывших из учреждений в соответствии с подпунктом 4) части четвертой статьи 88 Уголовно-исполнительного кодекса Республики Казахстан (далее - УИК РК).
Порядок содержания в следственных изоляторах указанной категории осужденных регламентируется УИК РК, Правилами внутреннего распорядка учреждений уголовно-исполнительной системы, утвержденных приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 17 ноября 2014 года № 819 (зарегистрированные в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 9984), Правилами организации деятельности по осуществлению контроля и надзора за поведением лиц, содержащихся в учреждениях уголовно-исполнительной системы, и производства досмотров и обысков, утвержденных приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 20 августа 2014 года № 536 (зарегистрированные в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 9757).»;
абзац первый пункта 12 изложить в следующей редакции:
«Основанием для приема в следственный изолятор подозреваемого, обвиняемого, подсудимого являются постановление судьи об избрании меры пресечения в виде содержания под стражей, вынесенные в соответствии с УПК РК.»;
пункт 14 изложить в следующей редакции:
«14. Документы, являющиеся основанием для приема в следственный изолятор, заверяются подписями соответствующих должностных лиц и скрепляются гербовыми печатями.
В тех случаях, когда в следственный изолятор представляется выписка из постановления судьи либо суда об избрании меры пресечения в виде содержания под стражей, в ней указываются полные установочные данные лица, в отношении которого применена эта мера пресечения. Выписка заверяется подписью должностного лица, скрепляется гербовой печатью и подлежит замене не позднее трех рабочих дней копией постановления.»;
пункт 53 изложить в следующей редакции:
«53. Для общего пользования в камеры в соответствии с Натуральными нормами материально-бытового обеспечения подозреваемых, обвиняемых и осужденных, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 ноября 2014 года № 1255 (далее - постановление Правительства № 1255) и в расчете на количество содержащихся в них лиц выдаются:

1) кір, иіс сабын;
2) дәретхана қағазы;
3) гигиеналық қажеттіліктер (әйелдерге арналған);
4) тіс пастасы, тіс щеткасы;
5) үй-жайларды жинауға арналған қаптық мата мен жуу құралдары;
6) газеттер, үстел ойындары: шашка, шахмат, домино, нардалар беріледі.»;
144-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«144. Тергеу изоляторының медициналық бөлімдерінің жанында стационарлық бөлімшелер ұйымдастырылады. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 7 сәуірдегі № 314 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11206 болып тіркелген) бекітілген, Бас бостандығы шектеулі азаматтарға, сондай-ақ сот үкімі бойынша жазасын бас бостандығынан айыру орындарында өтеп жүрген, арнайы мекемелерге орналастырылған адамдарға медициналық көмек көрсету қағидаларына сәйкес тергеу изоляторында ұсталатын науқастар арнайы медициналық көмек көрсету қажет ететін жағдайларда, денсаулық сақтаудың мемлекеттік жергілікті басқару органының медициналық ұйымдарына жіберіледі, ол үшін жинамалы күзет құралдарымен жабдықталған оқшауланған палаталар бөлінеді.»;
186-190-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«186. Тергеу изоляторының бастығы күдіктіні немесе айыпталушыны күзетпен ұстау мерзімі өткенге дейін 24 сағаттан кешіктірмей бұл туралы қылмыстық істі жүргізуші органды немесе адамды, сондай-ақ прокурорды жазбаша хабардар етеді.
187. Бұлтартпау шаралары ретінде күзетпен ұстау мерзімін ұзарту туралы тергеу судьяның қаулысын факсимильдік байланыспен қабылдауға болады, қаулының түпнұсқасы поштамен қабылданады. Егер бұлтартпау шаралары ретінде күзетпен ұстау мерзімінің өтуі бойынша күдіктіні немесе айыпталушыны босату туралы не бұлтартпау шаралары ретінде күзетпен ұстау мерзімін ұзарту туралы тиісті шешім келіп түспесе, тергеу изоляторының бастығы оны өзінің қаулысымен босатады, оның көшірмесін 24 сағат ішінде қылмыстық істі жүргізуші органға немесе адамға және қадағалау жөніндегі прокурорға жібереді.
188. Күдіктімен айыпталушыны нақты босатуға дейін күзетпен ұстау мерзімін ұзарту туралы тергеу судьяның қаулысы келіп түскен жағдайда, тергеу изоляторының бастығы өзінің қаулысының күшін жояды, ол туралы прокурорға хабарлайды.
189. Қамаудан босатылған күдіктіге немесе айыпталушыға жеке құжаттары, заттары, жеке есепшотында сақтаулы ақшалары, сондай-ақ оның күзетпен ұстау мерзімі және босату негіздері көрсетілген анықтама беріледі.

1) мыло хозяйственное, туалетное;
2) туалетная бумага;
3) прокладки гигиенические (для женского пола);
4) зубная паста, зубная щетка;
5) тарная ткань, моющие средства для уборки помещения;
6) газеты, настольные игры: шашки, шахматы, домино, нарды.»;
пункт 144 изложить в следующей редакции:
«144. При медицинских частях следственных изоляторов организуются стационарные отделения. В случаях, требующих оказания специализированной стационарной помощи, больные, содержащиеся в следственных изоляторах в соответствии с Правилами оказания медицинской помощи гражданам, свобода которых ограничена, а также лицам, отбывающим наказание по приговору суда в местах лишения свободы, помещенным в специальные учреждения, утвержденными приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 7 апреля 2015 года № 314 (зарегистрированные в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11206) направляются в медицинские организации местного органа государственного управления здравоохранением, для чего выделяются изолированные палаты, оборудованные разборными средствами охраны.»;
Пункты 186-190 изложить в следующей редакции:
«186. Начальник следственного изолятора не позднее чем за 24 часа до истечения срока содержания под стражей подозреваемого или обвиняемого письменно уведомляет об этом орган или лицо, в производстве которого находится уголовное дело, а также прокурора.
187. Постановление следственного судьи о продлении срока содержания под стражей в качестве меры пресечения допускается принимать по факсимильной связи, оригинал постановления принимается по почте. Если по истечении срока содержания под стражей в качестве меры пресечения соответствующее решение об освобождении подозреваемого или обвиняемого, либо о продлении срока содержания под стражей в качестве меры пресечения не поступило, начальник следственного изолятора освобождает его своим постановлением, копию которого в течение 24-х часов направляет органу или лицу, в производстве которого находится уголовное дело, и прокурору по надзору.
188. В случае поступления постановления следственного судьи о продлении срока содержания под стражей до фактического освобождения подозреваемого и обвиняемого начальник следственного изолятора отменяет свое постановление, о чем ставит в известность прокурора.
189. Подозреваемому или обвиняемому, освобожденному из-под стражи, выдаются личные документы, вещи, деньги, хранящиеся на его лицевом счете, а также справка, в которой указывается срок его содержания под стражей и основания освобождения.

190. Қамаудан босатылған күдіктінің немесе айыпталушының жеке есепшотында тұрғылықты жеріне теміржол, автомобиль немесе су көлігімен жетуіне, жол үстіндегі азығына, жыл мерзіміне сай киім мен аяқ киіміне қажетті ақша сомасы болмаса, ол тергеу изоляторы бастығының атына өзін қажетті заттармен қамтамасыз етуін сұрап, өтініш жазады. Мекеме бастығы Үкіметтің № 1255 қаулысына сәйкес қамаудан босатылған адамға көмек көрсету туралы шешім қабылдайды.»;
192-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«192. Адамды ӨЖ немесе ӨБББА соттау туралы сот үкiм шығарғаннан кейiн, ол адам Осы Қағидаға 19-қосымшаға сәйкес тергеу изоляторының арнайы жабдықталған камерасында ұсталуға жатады және Осы Қағидаға 20-қосымшаға сәйкес киiм киедi. Сақтауға тыйым салынған басқа киiм мен бұйымдар алынып, қоймаға тапсырылады. ӨБББА сотталған жазасын өтеу үшiн төтенше қауіпсіз мекемеге кеткен соң, аталған заттар тiзiлімдеме бойынша сол мекемеге берiледi, ӨЖ сотталғандардың заттары олардың туыстарына берiледi, олар болмаған жағдайда «Жекелеген негіздер бойынша мемлекет меншiгiне айналдырылған (түскен) мүлiктi есепке алудың, сақтаудың, бағалаудың және одан әрi пайдаланудың кейбiр мәселелерi» туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 26 шілдедегі № 833 қаулысына сәйкес мемлекет кiрiсiне тапсырылады.»;
197-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«197. Осы Қағидаға 21-қосымшаға сәйкес ӨЖ немесе ӨБББА сотталғандар өздерiнiң жеке шоттарынан бiр айлық есептiк көрсеткiш мөлшерiнде ай сайын азық-түлiк пен бiрiншi қажеттілік бұйымдарын сатып алуға арналған қаражат жұмсауға, ӨЖ немесе ӨБББА сотталғандарға өздерiмен бiрге және камераларда ұстауға рұқсат етiлген бұйымдардың, заттардың және азық-түлiктiң тiзбесiнде (бұдан әрi - Тiзбе) көзделген азық-түлiк пен бiрiншi қажеттілік бұйымдарын өздерiмен бiрге және камераларда сақтауға, Осы Қағидаға 22-қосымшаға сәйкес Тiзбеде көзделген азық-түлiк пен бiрiншi қажеттілік бұйымдарын мекеменiң дүкенiнен сатып алуға, Қазақстан Республикасы Қылмыстық-атқару кодексiнiң 141-бабына сәйкес сауқаттар алуға құқылы.»;
198-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«ҚР ҚАК 141-бабына сәйкес ӨЖ және ӨБББА сотталғандарға жақын туыстарымен немесе өзге де адамдармен кездесу ұсынылады. Үкім заңды күшіне енгізілгенге дейін тергеу изоляторының бастығы осы іс бойынша төрағалық ететін немесе үкімді шығарушы сот төрағасының тек жазбаша рұқсаты бойынша кездесу ұсынады.».

190. При отсутствии у подозреваемого или обвиняемого, освобожденного из-под стражи, суммы денег на лицевом счете, необходимой для проезда к месту жительства железнодорожным, автомобильным или водным транспортом, на питание во время пути, а также одежды и обуви по сезону он пишет заявление на имя начальника следственного изолятора с просьбой обеспечить его необходимым. Начальник учреждения принимает решение об оказании содействия лицу, освобожденному из-под стражи, в соответствии с постановлением Правительства № 1255.»;
пункт 192 изложить в следующей редакции:
«192. После вынесения судом приговора об осуждении лица к СК или ПЛС, это лицо подлежит содержанию в специально оборудованной камере следственного изолятора согласно приложению 19 к настоящим Правилам и переодевается в одежду согласно приложению 20 к настоящим Правилам. Другая одежда и предметы, запрещенные к хранению, изымаются и сдаются на склад. После убытия осужденного к ПЛС в учреждение чрезвычайной безопасности, указанные вещи передаются по описи в это учреждение, вещи осужденных к СК - передаются их родственникам, а в случае их отсутствия обращаются в доход государства, согласно постановлению Правительства Республики Казахстан от 26 июля 2002 года № 833 «Некоторые вопросы учета, хранения, оценки и дальнейшего использования имущества, обращенного (подлежащего обращению) в собственность государства по отдельным основаниям».»;
пункт 197 изложить в следующей редакции:
«197. Осужденные к СК или ПЛС ежемесячно расходуют на приобретение продуктов питания и предметов первой необходимости средства, в размере одного месячного расчетного показателя, имеющиеся на их лицевых счетах, имеют при себе и хранят в камере продукты питания и предметы первой необходимости, предусмотренные Перечнем предметов, вещей и продуктов питания, которые разрешается иметь при себе и в камерах осужденным к СК или ПЛС согласно приложению 21 к настоящим Правилам, покупать в ларьке учреждения продукты питания и предметы первой необходимости, предусмотренные Перечнем продуктов питания и предметов первой необходимости, разрешенных к продаже в ларьке учреждения осужденным к СК или ПЛС согласно приложению 22 к настоящим Правилам, получать посылки в соответствии со статьей 141 УИК РК.»;
абзац первый пункта 198 изложить в следующей редакции:
«Осужденным к СК или ПЛС предоставляются свидания с близкими родственниками или иными лицами в соответствии со статьей 141 УИК РК. До вступления приговора в законную силу свидания предоставляются начальником следственного изолятора только по письменному разрешению председательствующего по делу или председателя суда, вынесшего приговор.».

2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Қылмыстық-атқару жүйесі комитеті (Б.М. Бердалин) заңнамада белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспа басылымдарында және «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жолдауды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде алған күнінен бес жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне орналастыру үшін оның көшірмесін «Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
5) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2), 3) және 4) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің орынбасарына (Б.Б. Бисенқұлов) жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі
полиция генерал-полковнигі                 Қ. Қасымов

2. Комитету уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан (Бердалин Б.М.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания и информационно-правовую систему «Әділет»;
3) в течение пяти рабочих дней со дня получения настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Республиканской центр правовой информации» Министерства юстиции Республики Казахстан для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан;
5) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства внутренних дел Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3) и 4) настоящего приказа.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Министра внутренних дел Республики Казахстан (Бисенкулов Б.Б.).
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
генерал-полковник полиции                  К. Касымов