"Оқулықтардың, оқу-әдістемелік кешендерінің, құралдарының және басқа да қосымша әдебиеттердің, оның ішінде электрондық жеткізгіштегілерінің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің міндетін атқарушының 2013 жылғы 27 қыркүйектегі № 400 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2016 жылғы 6 мамырдағы № 309 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 17 мамырда № 13708 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2019 жылғы 17 мамырдағы № 217 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Білім және ғылым министрінің 17.05.2019 № 217 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Оқулықтардың, оқу-әдiстемелiк кешендерiнiң, құралдарының және басқа да қосымша әдебиеттердiң, оның ішінде электрондық жеткізгіштегілерінің тiзбесiн бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің міндетін атқарушының 2013 жылғы 27 қыркүйектегі № 400 бұйрығына (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8890 болып тіркелген, 2013 жылғы 28 қарашада "Егемен Қазақстан" газетінің № 263 (28202) санында жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген 1-11-сыныптарға арналған оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендер тізбесінде:
"Қазақ тілінде оқыту" бөлімінде:

О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра образования и науки Республики Казахстан от 27 сентября 2013 года № 400 "Об утверждении перечня учебников, учебно-методических комплексов, пособий и другой дополнительной литературы, в том числе на электронных носителях"
Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 6 мая 2016 года № 309. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 мая 2016 года № 13708. Утратил силу приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 17 мая 2019 года № 217.
Сноска. Утратил силу приказом Министра образования и науки РК от 17.05.2019 № 217 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра образования и науки Республики Казахстан от 27 сентября 2013 года № 400 "Об утверждении перечня учебников, учебно-методических комплексов, пособий и другой дополнительной литературы, в том числе на электронных носителях" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 8890, опубликованный 28 ноября 2013 года в газете "Казахстанская правда" № 325 (27599)), следующие изменения и дополнения:
в перечне учебников и учебно-методических комплексов для 1-11 классов, утвержденном указанным приказом:
в разделе "Казахский язык обучения":

реттік нөмірлері 25-88 деген жолдар алынып тасталсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарына арналған оқу әдебиеттерінің тізбесінде:
мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 587-1, 587-2 деген жолдармен толықтырылсын:
"
587-1
Ұлттық экологиялық әліппе
Ә. Бейсенова,
Ә. Назарбаева,
Г. Сабденалиева,
Г. Жандосова
2016
Мектеп
587-2
Учебно-методический комплекс по предшкольной подготовке для детей 5-7 лет
Айтманова А.,
Адилова С.,
Артыгалиева И. и др.
2016
Образовательный фонд "Новое решение"
";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген мұғалімдерге арналған оқу-әдістемелік құралдар және әдебиеттер тізбесінде:
"Қазақ тілде оқыту" бөлімі мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 69 деген жолмен толықтырылсын:
"
69
Дене шынықтыру. Әдістемелік құрал. 1, 2 бөлім
К. Жахин,
Е. Юркова
2016
Алматыкітап
";
"Оқыту орыс тілінде" бөлімі мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 20 деген жолмен толықтырылсын:
"
20
Физическая культура. Методическое пособие. Часть 1, 2
Жахин К.
Юркова Е.
2016
Алматыкітап
";
"5-11 сыныптар" бөлімі мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 32, 33 деген жолдармен толықтырылсын:
"
32
Сборник задач по математике с решениями. 8-11 классы
Под редакцией
Сканави М.
2012
Москва, Мир и образование
33
Реализация идеи "Мәңгілік Ел" в практическом взаимодействии школы и семьи (Книга классных руководителей)
Евдокимова С., Цветкова Н.
2016
Гласир
".
2. Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының Білім басқармалары осы бұйрықпен білім беру ұйымдарына оқу басылымдарын сатып алуды және жеткізуді қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Білім және ғылым саласындағы бақылау комитеті (С.Н. Нүсіпов) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде және мерзімді баспа басылымдарында ресми жариялау үшін электрондық тасымалдағышта елтаңбалы мөрмен куәландырылған қағаз данасын қоса бере отырып жолдауды;
3) тіркелген осы бұйрықты алған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі мөрімен расталған және осы бұйрыққа қол қоюға уәкілетті адамның электрондық цифлық қолтаңбасымен куәландырылған баспа және электрондық түрдегі көшірмелерін Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жолдауды;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін;

строки, порядковые номера 25-88 исключить;
Перечень учебной литературы для дошкольного воспитания и обучения, утвержденный указанным приказом:
дополнить строками, порядковые номера 587-1, 587-2, следующего содержания:
"
587-1
Ұлттық экологиялық әліппе
Ә. Бейсенова,
Ә. Назарбаева,
Г. Сабденалиева,
Г. Жандосова
2016
Мектеп
587-2
Учебно-методический комплекс по предшкольной подготовке для детей 5-7 лет
Айтманова А.,
Адилова С.,
Артыгалиева И.
и др.
2016
Образовательный фонд "Новое решение"
";
Перечень учебно-методических пособий и литературы для учителей, утвержденный указанным приказом:
раздел "Казахский язык обучения" дополнить строкой, порядковый номер 69, следующего содержания:
"
69
Дене шынықтыру. Әдістемелік құрал. 1,2 бөлім
К. Жахин,
Е. Юркова
2016
Алматыкітап
";
раздел "Русский язык обучения" дополнить строкой, порядковый номер 20, следующего содержания:
"
20
Физическая культура. Методическое пособие. Часть 1, 2
Жахин К.
Юркова Е.
2016
Алматыкітап
";
раздел "5-11 классы" дополнить строками, порядковые номера 32, 33, следующего содержания:
"
32
Сборник задач по математике с решениями. 8-11 классы
Под редакцией
Сканави М.
2012
Москва, Мир и образование
33
Реализация идеи "Мәңгілік Ел" в практическом взаимодействии школы и семьи (Книга классных руководителей)
Евдокимова С., Цветкова Н.
2016
Гласир
".
2. Управлениям образования областей, городов Астаны и Алматы обеспечить приобретения и доставку учебных изданий в организаций образования настоящего приказа.
3. Комитету по контролю в сфере образования и науки Министерства образования и науки Республики Казахстан (Нюсупов С.Н.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление копий настоящего приказа для официального опубликования в информационно-правовой системе "Әділет" и периодических печатных изданиях на электронном носителе с приложением бумажного экземпляра, заверенного гербовой печатью;
3) в течение пяти рабочих дней со дня получения зарегистрированного настоящего приказа направление его копии в печатном и электронном виде, заверенной печатью Министерства образования и науки Республики Казахстан и удостоверенной электронной цифровой подписью лица, уполномоченного подписывать настоящий приказ, для внесения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
4) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства образования и науки Республики Казахстан;

5) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2), 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Білім және ғылым саласындағы бақылау комитетінің төрағасы С.Н.Нүсіповке жүктелсін.
5. Осы бұйрық ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым министрі
Е. Сағадиев

5) в течении десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан предоставление в Юридический департамент Министерства образования и науки Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на председателя Комитета по контролю в сфере образования и науки Министерства образования и науки Республики Казахстан Нюсупова С.Н.
5. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Министр образования и науки
Республики Казахстан
Е. Сагадиев