Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2016 жылғы 31 наурыздағы № 249 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 24 мамырда № 13729 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2018 жылғы 18 мамырдағы № 193 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 18.05.2018 № 193 (29.06.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" 2010 жылғы 24 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 26-бабы 1-тармағының 1) және 3) тармақшаларына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің кейбір бұйрықтарына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) "Кадрлардағы жергілікті қамтудың ең аз санын есептеу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2010 жылғы 27 қыркүйектегі № 319-ө бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6553 болып тіркелген, "Казахстанская правда" газетінің 2010 жылғы 20 қарашадағы № 316-317 (26377-26378) санында жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтін өзгермейді:
"Кадрлардағы жергілікті қамтудың ең аз санын есептеу қағидаларын бекіту туралы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтін өзгермейді:
"1. Қоса беріліп отырған Кадрлардағы жергілікті қамтудың ең аз санын есептеу қағидалары бекітілсін.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Кадрлардағы жергілікті қамтудың ең аз санын есептеу қағидаларында:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтін өзгермейді:
"Кадрлардағы жергілікті қамтудың ең аз санын есептеу қағидаларын бекіту қағидаларын бекіту туралы";
1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтін өзгермейді:
"1. Кадрлардағы жергілікті қамтудың ең аз санын есептеу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес әзірленді және жер қойнауларын пайдалану құқығын беруге арналған конкурстарды өткізу кезінде кадрлардағы жергілікті қамтудың ең аз санын есептеуге арналған.";
мынадай мазмұндағы 1-1-тармақпен толықтырылсын:
"1-1. Осы Қағидалар корпоративішілік ауыстыру шеңберінде Қазақстан Республикасы аумағында еңбек қызметін жүзеге асыратын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарға қолданылмайды.";
3-тармақтың төртінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 31 марта 2016 года № 249. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 мая 2016 года № 13729. Утратил силу приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 18 мая 2018 года № 193 (вводится в действие с 29.06.2018)
Сноска. Утратил силу приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 18.05.2018 № 193 (вводится в действие с 29.06.2018).
В соответствии с подпунктами 1) и 3) пункта 1 статьи 26 Закона Республики Казахстан от 24 июня 2010 года "О недрах и недропользовании" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в некоторые приказы Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан следующие изменения и дополнения:
1) внести в приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 27 сентября 2010 года № 319-ө "Об утверждении Правил исчисления минимального местного содержания в кадрах" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6553, опубликован в газете "Казахстанская правда" от 20 ноября 2010 г., № 316-317 (26377-26378) следующие изменения и дополнение:
в заголовок внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не меняется;
в пункт 1 внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не меняется;
в Правилах исчисления минимального местного содержания в кадрах, утвержденных указанным приказом:
в заголовок внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не меняется;
в пункт 1 внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не меняется;
дополнить пунктом 1-1 следующего содержания:
"1-1. Действие настоящих Правил не распространяются на иностранцев и лиц без гражданства, осуществляющих трудовую деятельность на территории Республики Казахстан в рамках внутрикорпоративного перевода.";
часть четвертую пункта 3 изложить в следующей редакции:

"Үшінші санатқа 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 101-бабының 8-тармағы бойынша бекітілген біліктілік талаптарына сәйкес келетін білікті жұмысшылар жатады.".
2) "Кадрдағы жергілікті үлесті есептеу әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2010 жылғы 27 қыркүйектегі № 320-ө бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6618 болып тіркелген, "Казахстанская правда" газетінің 2010 жылғы 29 қарашадағы № 325 (26386) санында жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтін өзгермейді:
"Кадрлардағы жергілікті қамтуды есептеу әдістемесін бекіту туралы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтін өзгермейді:
"1. Қоса беріліп отырған Кадрлардағы жергілікті қамтуды есептеу әдістемесі бекітілсін.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Кадрлардағы жергілікті қамтуды есептеу әдістемесінде:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтін өзгермейді:
"Кадрлардағы жергілікті қамтуды есептеу әдістемесі";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтін өзгермейді:
"1. Кадрлардағы жергілікті қамтуды есептеу әдістемесі (бұдан әрi - Әдiстеме) "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 24 маусымдағы Заңына сәйкес әзiрлендi.";
мынадай мазмұндағы 1-1-тармақпен толықтырылсын:
"1-1. Осы Әдістеме корпоративішілік ауыстыру шеңберінде Қазақстан Республикасы аумағында еңбек қызметін жүзеге асыратын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарға қолданылмайды.";
4-тармақтың төртінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Үшінші санатқа 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 101-бабының 8-тармағы бойынша біліктілік талаптарына сәйкес келетін білікті жұмысшылар жатады.".
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитеті:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспасөз басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберілуін;
3) осы бұйрыққа қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оның көшірмелері баспа және электрондық түрде мемлекеттік және орыс тілдерінде бір данада Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне қосу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;

"К третьей категории относятся квалифицированные рабочие, соответствующие квалификационным требованиям согласно пункту 8 статьи 101 Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года.".
2) внести в приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 27 сентября 2010 года № 320-ө "Об утверждении Методики расчета местного содержания в кадрах" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6618, опубликован в газете "Казахстанская правда" от 29 ноября 2010 г., № 325 (26386) следующие изменения и дополнение:
в заголовок внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не меняется;
в пункт 1 внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не меняется;
в Методике расчета местного содержания в кадрах, утвержденной указанным приказом:
в заголовок внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не меняется;
в пункт 1 внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не меняется;
дополнить пунктом 1-1 следующего содержания:
"1-1. Действие настоящей Методики не распространяются на иностранцев и лиц без гражданства, осуществляющих трудовую деятельность на территории Республики Казахстан в рамках внутрикорпоративного перевода.";
часть четвертую пункта 4 изложить в следующей редакции:
"К третьей категории относятся квалифицированные рабочие, соответствующие квалификационным требованиям согласно пункту 8 статьи 101 Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года.".
2. Комитету труда, социальной защиты и миграции Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе "Әділет";
3) направление копии настоящего приказа в печатном и электронном виде в течении пяти рабочих дней со дня подписания в одном экземпляре на государственном и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

4) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
5) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1), 2), 3) және 4) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму вице-министрі Б.Б. Нұрымбетовке жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау және әлеуметтік
даму министрі
Т. Дүйсенова
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі
_____________Ә. Исекешев
2016 жылғы 25 сәуір
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасының
Энергетика министрі
_____________Қ. Бозымбаев
2016 жылғы 15 сәуір

4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3) и 4) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан Нурымбетова Б.Б.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения
и социального развития
Республики Казахстан
Т. Дуйсенова
СОГЛАСОВАН
Министр по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
__________________ А. Исекешев
25 апреля 2016 года
СОГЛАСОВАН
Министр энергетики
Республики Казахстан
__________________ К. Бозумбаев
15 апреля 2016 года