"Ауылдық білім беру ұйымдарын бітірген тұлғалар үшін Қазақстан Республикасы жоғары оқу орындарына қабылдау квотасы белгіленген жоғары арнайы білім беру және бакалавриат мамандықтарының тізбесiн және ұлттық бірыңғай тестілеу және кешенді тестілеу жүргізілетін таңдау пәндері мен бейінді пәндер көрсетілген мамандықтар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің міндетін атқарушының 2012 жылғы 14 мамырдағы № 211 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2016 жылғы 18 мамырдағы № 326 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 26 мамырда № 13739 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2017 жылғы 13 қыркүйектегі № 460 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Білім және ғылым министрінің 13.09.2017 № 460 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Ауылдық білім беру ұйымдарын бітірген тұлғалар үшін Қазақстан Республикасы жоғары оқу орындарына қабылдау квотасы белгіленген жоғары арнайы білім беру және бакалавриат мамандықтарының тізбесiн және ұлттық бірыңғай тестілеу және кешенді тестілеу жүргізілетін таңдау пәндері мен бейінді пәндер көрсетілген мамандықтар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің міндетін атқарушының 2012 жылғы 14 мамырдағы № 211 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7674 болып тіркелген, "Егемен Қазақстан" газетінің 2012 жылғы 29 мамырдағы № 274 - 278 (27352) санында жарияланған)) мынадай өзгерістер енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Ауылдық оқу орындарын бітірген тұлғалар үшін Қазақстан Республикасы жоғары оқу орындарына қабылдау квотасы белгіленген жоғары білім беру мамандықтарының тізбесiн және ұлттық бірыңғай тестілеу және кешенді тестілеу жүргізілетін таңдау пәндері мен бейінді пәндер көрсетілген мамандықтар тізбесін бекіту туралы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қоса беріліп отырған:
1) осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес ауылдық оқу орындарын бітірген тұлғалар үшін Қазақстан Республикасы жоғары оқу орындарына қабылдау квотасы белгіленген жоғары білім беру мамандықтарының тізбесi;
2) осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес ұлттық бірыңғай тестілеу және кешенді тестілеу жүргізілетін таңдау пәндері мен бейінді пәндер көрсетілген мамандықтар тізбесі бекітілсін.";

О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра образования и науки Республики Казахстан от 14 мая 2012 года № 211 "Об утверждении перечня специальностей бакалавриата и высшего специального образования, по которым для лиц, окончивших сельские организации образования, установлена квота приема в высшие учебные заведения Республики Казахстан, и перечня специальностей с указанием предметов по выбору и профильных предметов единого национального тестирования и комплексного тестирования"
Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 18 мая 2016 года № 326. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 мая 2016 года № 13739. Утратил силу приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 13 сентября 2017 года № 460 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Министра образования и науки РК от 13.09.2017 № 460 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра образования и науки Республики Казахстан от 14 мая 2012 года № 211 "Об утверждении перечня специальностей бакалавриата и высшего специального образования, по которым для лиц, окончивших сельские организации образования, установлена квота приема в высшие учебные заведения Республики Казахстан, и перечня специальностей с указанием предметов по выбору и профильных предметов единого национального тестирования и комплексного тестирования" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7674, опубликованный 29 мая 2012 года в "Казахстанской правде" № 157 - 158 (26976 - 26977)) следующие изменения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении перечня специальностей высшего образования, по которым для лиц, окончивших сельские организации образования, установлена квота приема в высшие учебные заведения Республики Казахстан, и перечня специальностей с указанием предметов по выбору и профильных предметов единого национального тестирования и комплексного тестирования.";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить:
1) перечень специальностей высшего образования, по которым для лиц, окончивших сельские организации образования, установлена квота приема в высшие учебные заведения Республики Казахстан согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) перечень специальностей с указанием предметов по выбору и профильных предметов единого национального тестирования и комплексного тестирования согласно приложению 2 к настоящему приказу.";

көрсетілген бұйрыққа 1,2-қосымшалар осы бұйрықтың 1,2-қосымшаларға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білім және халықаралық ынтымақтастық департаменті (С. Өмірбаев) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың көшірмесін мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жолдауды;
3) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінен осы бұйрықты алған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде орналастыру үшін "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
5) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында қарастырылған іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Білім және ғылым вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым министрі
Е. Сағадиев
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2016 жылғы 18 мамырдағы № 326
бұйрығына 1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрі
міндетін атқарушының
2012 жылғы 14 мамырдағы
№ 211 бұйрығына 1-қосымша
Ауылдық білім беру ұйымдарын бітірген тұлғалар
үшін Қазақстан Республикасы жоғары оқу орындарына қабылдау квотасы белгіленген жоғары білім беру мамандықтарының тізбесi
Код
Мамандықтар топтары мен мамандықтар атауы
Білім
5В010100
Мектепке дейінгі оқыту және тәрбиелеу
5В010200
Бастауышта оқытудың педагогикасы мен әдістемесі
5В010300
Педагогика және психология
5В010400
Бастапқы әскери дайындық
5В010500
Дефектология
5В010600
Музыкалық білім
5В010700
Бейнелеу өнері және сызу
5В010800
Денешынықтыру және спорт
5В010900
Математика
5В011000
Физика
5В011100
Информатика
5В011200
Химия
5В011300
Биология
5В011400
Тарих
5В011500
Құқық және экономика негіздері
5В011600
География

приложения 1 и 2 к указанному приказу, изложить в редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему приказу.
2. Департаменту высшего, послевузовского образования и международного сотрудничества (С. Омирбаев) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и Информационно-правовой системе "Әділет";
3) в течение пяти рабочих дней со дня получения настоящего приказа от Министерства юстиции Республики Казахстан направление в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства образования и науки Республики Казахстан;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства образования и науки Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра образования и науки Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Министр образования и науки
Республики Казахстан
Е. Сагадиев
Приложение 1
к приказу Министра образования
и науки Республики Казахстан
от 18 мая 2016 года № 326
Приложение 1
к приказу исполняющего обязанности
Министра образования и науки
Республики Казахстан
от 14 мая 2012 года № 211
Перечень специальностей высшего образования,
по которым для лиц, окончивших сельские учебные заведения,
установлена квота приема в высшие учебные заведения
Республики Казахстан
Код
Наименование групп специальностей
Образование
5В010100
Дошкольное обучение и воспитание
5В010200
Педагогика и методика начального обучения
5В010300
Педагогика и психология
5В010400
Начальная военная подготовка
5В010500
Дефектология
5В010600
Музыкальное образование
5В010700
Изобразительное искусство и черчение
5В010800
Физическая культура и спорт
5В010900
Математика
5В011000
Физика
5В011100
Информатика
5В011200
Химия
5В011300
Биология
5В011400
История
5В011500
Основы права и экономики
5В011600
География

5В011700
Қазақ тілі мен әдебиеті
5В011800
Орыс тілі мен әдебиеті
5В011900
Шетел тілі: екі шетел тілі
5В012000
Кәсіптік оқыту
5В012100
Қазақ тілінде оқытпайтын мектептердегі қазақ тілі мен әдебиеті
5В012200
Орыс тілінде оқытпайтын мектептердегі орыс тілі мен әдебиеті
5В012300
Әлеуметтік педагогика және өзін-өзі тану
5В012500
Химия-Биология
5В012600
Математика-Физика
5В012700
Математика-Информатика
5В012800
Физика-Информатика
5В012900
География-Тарих
5В013000
Тарих-Дінтану
Өнер
5В040400
Дәстүрлі музыка өнері
5В041900
Мұражай ісі және ескерткіштерді қорғау
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес
5В050400
Журналистика
5В050600
Экономика
5В050800
Есеп және аудит
5В051000
Мемлекеттік және жергілікті басқару
5В051500
Мұрағаттану, құжаттар жүргізу және құжаттамалық қамтамасыз ету
Техникалық ғылымдар және технологиялар
5В070100
Биотехнология
5В070300
Ақпараттық жүйелер
5В070600
Геология және пайдалы қазбалар кен орнын барлау
5В070800
Мұнай газ ісі
5В071100
Геодезия және картография
5В071300
Көлік, көліктік техника және технологиялар
5В071700
Жылу энергетикасы
5В071800
Электр энергетикасы
5В071900
Радиотехника, электроника және телекоммуникациялар
5В072500
Ағаш өңдеу және ағаштан бұйымдар жасау технологиясы (қолданылу саласы бойынша)
5В072600
Жеңіл өнеркәсіп бұйымдарының технологиясы және құрастырылуы
5В072700
Азық – түлік өнімдерінің технологиясы
5В072800
Қайта өңдеу өндірістерінің технологиясы (сала бойынша)
5В072900
Құрылыс
5В073100
Қоршаған ортаны қорғау және өмір тіршілігінің қауіпсіздігі
5В073700
Пайдалы қазбаларды байыту
5В074500
Көлік құрылысы
Ауылшаруашылық ғылымдары
5В080100
Агрономия
5В080200
Мал шаруашылығы өнімдерін өндіру технологиясы
5В080300
Аңшылықтану және аң шаруашылығы
5В080400
Балық шаруашылығы және өнеркәсіптік балық аулау
5В080500
Су ресурстары және суды пайдалану
5В080600
Аграрлық техника және технология
5В080700
Орман ресурстары және орман шаруашылығы
5В080800
Топырақтану және агрохимия
5В080900
Жеміс - көкөніс шаруашылығы
5В081000
Жерді мелиорациялау, баптау және қорғау
5В081100
Өсімдік қорғау және карантин
5В081200
Ауыл шаруашылығын энергиямен қамтамасыз ету
Қызмет көрсету
5В090100
Көлікті пайдалану және жүк қозғалысы мен тасымалдауды ұйымдастыру
5В090300
Жерге орналастыру
5В090500
Әлеуметтік жұмыс
5В090600
Мәдени-тынығу жұмысы
5В090700
Кадастр
5В090900
Логистика (сала бойынша)
5В091000
Кітапхана ісі
5В091200
Мейрамхана ісі және мейманхана бизнесі
Әскери іс және қауіпсіздік
5В100100
Өрт қауіпсіздігі
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медицина)
5В110100
Мейірбике ісі
5В110200
Қоғамдық денсаулық сақтау
5В110300
Фармация

5В011700
Казахский язык и литература
5В011800
Русский язык и литература
5В011900
Иностранный язык: два иностранных языка
5В012000
Профессиональное обучение
5В012100
Казахский язык и литература в школах с неказахским языком обучения
5В012200
Русский язык и литература в школах с нерусским языком обучения
5В012300
Социальная педагогика и самопознание
5В012500
Химия-Биология
5В012600
Математика-Физика
5В012700
Математика-Информатика
5В012800
Физика-Информатика
5В012900
География-История
5В013000
История-Религиоведение
Искусство
5В040400
Традиционное музыкальное искусство
5В041900
Музейное дело и охрана памятников
Социальные науки, экономика и бизнес
5В050400
Журналистика
5В050600
Экономика
5В050800
Учет и аудит
5В051000
Государственное и местное управление
5В051500
Архивоведение, документоведение и документационное обеспечение
Технические науки и технологии
5В070100
Биотехнология
5В070300
Информационные системы
5В070600
Геология и разведка месторождений полезных ископаемых
5В070800
Нефтегазовое дело
5В071100
Геодезия и картография
5В071300
Транспорт, транспортная техника и технологии
5В071700
Теплоэнергетика
5В071800
Электроэнергетика
5В071900
Радиотехника, электроника и телекоммуникации
5В072500
Технология деревообработки и изделий из дерева (по областям применения)
5В072600
Технология и конструирование изделий и товаров текстильной и легкой промышленности
5В072700
Технология продовольственных продуктов
5В072800
Технология перерабатывающих производств (по отраслям)
5В072900
Строительство
5В073100
Безопасность жизнедеятельности и защита окружающей среды
5В073700
Обогащение полезных ископаемых
5В074500
Транспортное строительство
Сельскохозяйственные науки
5В080100
Агрономия
5В080200
Технология производства продуктов животноводства
5В080300
Охотоведение и звероводство
5В080400
Рыбное хозяйство и промышленное рыболовство
5В080500
Водные ресурсы и водопользование
5В080600
Аграрная техника и технология
5В080700
Лесные ресурсы и лесоводство
5В080800
Почвоведение и агрохимия
5В080900
Плодоовощеводство
5В081000
Мелиорация, рекультивация и охрана земель
5В081100
Защита и карантин растений
5В081200
Энергообеспечение сельского хозяйства
Услуги
5В090100
Организация перевозок, движения и эксплуатация транспорта
5В090300
Землеустройство
5В090500
Социальная работа
5В090600
Культурно-досуговая работа
5В090700
Кадастр
5В090900
Логистика (по отраслям)
5В091000
Библиотечное дело
5В091200
Ресторанное дело и гостиничный бизнес
Военное дело и безопасность
5В100100
Пожарная безопасность
Здравоохранение и социальное обеспечение (медицина)
5В110100
Сестринское дело
5В110200
Общественное здравоохранение
5В110300
Фармация

5В110400
Медициналық-профилактикалық іс
Ветеринария
5B120100
Ветеринарлық медицина
5B120200
Ветеринарлық санитария
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медицина)
5B130100
Жалпы медицина
5B130200
Стоматология
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2016 жылғы 18 мамырдағы № 326
бұйрығына 2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
міндетін атқарушының
2012 жылғы 14 мамырдағы
№ 211 бұйрығына 2-қосымша
Ұлттық бірыңғай тестілеу және кешенді тестілеу жүргізілетін таңдау пәндері мен бейінді пәндер көрсетілген мамандықтар тізбесі
Код
Мамандықтар топтары мен мамандықтар атауы
Таңдау бойынша пәндер
Бейіндік пән
Білім
5В010100
Мектепке дейінгі оқыту және тәрбиелеу
Биология
Математика
5В010200
Бастауышта оқытудың педагогикасы мен әдістемесі
Биология
Математика
5В010300
Педагогика және психология
Биология
Биология
5В010400
Бастапқы әскери дайындық
2-шығармашылық емтихан
1-ші шығармашылық емтихан
5В010500
Дефектология
Биология
Биология
5В010600
Музыкалық білім
2-шығармашылық емтихан
1-ші шығармашылық емтихан
5В010700
Бейнелеу өнері және сызу
2-шығармашылық емтихан
1-ші шығармашылық емтихан
5В010800
Денешынықтыру және спорт
2-шығармашылық емтихан
1-ші шығармашылық емтихан
5В010900
Математика
Физика
Математика
5В011000
Физика
Физика
Физика
5В011100
Информатика
Физика
Математика
5В011200
Химия
Химия
Химия
5В011300
Биология
Биология
Биология
5В011400
Тарих
Дүниежүзі тарихы
Дүниежүзі тарихы
5В011500
Құқық және экономика негіздері
Дүниежүзі тарихы
Дүниежүзі тарихы
5В011600
География
География
География
5В011700
Қазақ тілі мен әдебиеті
Қазақ әдебиеті
Қазақ тілі
5В011800
Орыс тілі мен әдебиеті
Орыс әдебиеті
Орыс тілі
5В011900
Шетел тілі: екі шетел тілі
Шет тілі
Шет тілі
5В012000
Кәсіптік оқыту
Физика
Математика
5В012100
Қазақ тілінде оқытпайтын мектептедегі қазақ тілі мен әдебиеті
Қазақ әдебиеті
Қазақ тілі
5В012200
Орыс тілінде оқытпайтын мектептедегі орыс тілі мен әдебиеті
Орыс әдебиеті
Орыс тілі
5В012300
Әлеуметтік педагогика және өзін-өзі тану
Биология
Биология
5В012500
Химия-Биология
Химия
Химия
5В012600
Математика-Физика
Физика
Математика
5В012700
Математика-Информатика
Физика
Математика
5В012800
Физика-Информатика
Физика
Физика
5В012900
География-Тарих
География
География
5В013000
Тарих-Дінтану
Дүниежүзі тарихы
Дүниежүзі тарихы
Гуманитарлық ғылымдар
5В020100
Философия
Дүниежүзі тарихы
Дүниежүзі тарихы
5В020200
Халықаралық қатынастыр
Шет тілі
Шет тілі
5В020300
Тарих
Дүниежүзі тарихы
Дүниежүзі тарихы
5В020400
Мәдениеттану
Дүниежүзі тарихы
Қазақстан тарихы
5В020500
Филология
Қазақ (орыс) әдебиеті
Қазақ (орыс) тілі

5В110400
Медико-профилактическое дело
Ветеринария
5B120100
Ветеринарная медицина
5B120200
Ветеринарная санитария
Здравоохранение и социальное обеспечение (медицина)
5B130100
Общая медицина
5B130200
Стоматология
Приложение 2
к приказу Министра образования
и науки Республики Казахстан
от 18 мая 2016 года № 326
Приложение 2
к приказу исполняющего обязанности
Министра образования и науки
Республики Казахстан
от 14 мая 2012 года № 211
Перечень специальностей с указанием предметов
по выбору и профильных предметов единого национального
тестирования и комплексного тестирования
Код
Наименование групп специальностей
Предметы по выбору
Профильный предмет
Образование
5В010100
Дошкольное обучение и воспитание
Биология
Математика
5В010200
Педагогика и методика начального обучения
Биология
Математика
5В010300
Педагогика и психология
Биология
Биология
5В010400
Начальная военная подготовка
2-творческих экзамена
1-й творческий экзамен
5В010500
Дефектология
Биология
Биология
5В010600
Музыкальное образование
2-творческих экзамена
1-й творческий экзамен
5В010700
Изобразительное искусство и черчение
2-творческих экзамена
1-й творческий экзамен
5В010800
Физическая культура и спорт
2-творческих экзамена
1-й творческий экзамен
5В010900
Математика
Физика
Математика
5В011000
Физика
Физика
Физика
5В011100
Информатика
Физика
Математика
5В011200
Химия
Химия
Химия
5В011300
Биология
Биология
Биология
5В011400
История
Всемирная история
Всемирная история
5В011500
Основы права и экономики
Всемирная история
Всемирная история
5В011600
География
География
География
5В011700
Казахский язык и литература
Казахская литература
Казахский язык
5В011800
Русский язык и литература
Русская литература
Русский язык
5В011900
Иностранный язык: два иностранных языка
Иностранный язык
Иностранный язык
5В012000
Профессиональное обучение
Физика
Математика
5В012100
Казахский язык и литература в школах с неказахским языком обучения
Казахская литература
Казахский язык
5В012200
Русский язык и литература в школах с нерусским языком обучения
Русская литература
Русский язык
5В012300
Социальная педагогика и самопознание
Биология
Биология
5В012500
Химия-Биология
Химия
Химия
5В012600
Математика-Физика
Физика
Математика
5В012700
Математика-Информатика
Физика
Математика
5В012800
Физика-Информатика
Физика
Физика
5В012900
География-История
География
География
5В013000
История-Религиоведение
Всемирная история
Всемирная история
Гуманитарные науки
5В020100
Философия
Всемирная история
Всемирная история
5В020200
Международные отношения
Иностранный язык
Иностранный язык
5В020300
История
Всемирная история
Всемирная история
5В020400
Культурология
Всемирная история
История Казахстана
5В020500
Филология
Казахская (русская) литература
Казахский (русский) язык

5В050700
Менеджмент
География
Математика
5В050800
Есеп және аудит
География
Математика
5В050900
Қаржы
География
Математика
5В051000
Мемлекеттік және жергілікті басқару
География
Математика
5В051100
Маркетинг
География
Математика
5В051200
Статистика
География
Математика
5В051300
Әлемдік экономика
Шет тілі
Математика
5В051400
Қоғамдық байланыс
Қазақ (орыс) әдебиеті
Қазақ (орыс) тілі
5В051500
Мұрағаттану, құжаттар жүргізу және құжаттамалық қамтамасыз ету
Дүниежүзі тарихы
Қазақстан тарихы
5В051900
Еңбекті ұйымдастыру және нормалау
География
Математика
5В052100
Мемлекеттік аудит
География
Математика
Жаратылыстану ғылымдары
5В060100
Математика
Физика
Математика
5В060200
Информатика
Физика
Математика
5В060300
Механика
Физика
Математика
5В060400
Физика
Физика
Физика
5В060500
Ядролық физика
Физика
Физика
5В060600
Химия
Химия
Химия
5В060700
Биология
Биология
Биология
5В060800
Экология
Биология
Биология
5В060900
География
География
География
5В061000
Гидрология
География
Математика
5В061100
Физика және астрономия
Физика
Физика
5В061200
Метеорология
География
Математика
Техникалық ғылымдар және технологиялар
5В070100
Биотехнология
Биология
Биология
5В070200
Автоматтандыру және басқару
Физика
Математика
5В070300
Ақпараттық жүйелер
Физика
Математика
5В070400
Есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету
Физика
Математика
5В070500
Математикалық және компьютерлік модельдеу
Физика
Математика
5В070600
Геология және пайдалы қазбалар кен орнын барлау
Физика
Математика
5В070700
Тау-кен ісі
Физика
Математика
5В070800
Мұнай газ ісі
Физика
Математика
5В070900
Металлургия
Физика
Математика
5В071000
Материал тану және жаңа материалдар технологиясы
Физика
Физика
5В071100
Геодезия және картография
География
Математика
5В071200
Машина жасау
Физика
Математика
5В071300
Көлік, көліктік техника және технологиялар
Физика
Математика
5В071400
Авиациялық техника және технологиялар
Физика
Физика
5B071500
Теңіз техникасы мен технологиясы
Физика
Математика
5В071600
Аспап жасау
Физика
Математика
5В071700
Жылу энергетикасы
Физика
Математика
5В071800
Электр энергетикасы
Физика
Математика
5В071900
Радиотехника, электроника және телекоммуникациялар
Физика
Математика
5В072000
Бейорганикалық заттардың химиялық технологиясы
Химия
Химия
5В072100
Органикалық заттардың химиялық технологиясы
Химия
Химия
5В072200
Полиграфия
Физика
Физика
5В072300
Техникалық физика
Физика
Физика
5В072400
Технологиялық машиналар және жабдықтар (сала бойынша)
Физика
Физика
5В072500
Ағаш өңдеу және ағаштан бұйымдар жасау технологиясы (қолданылу саласы бойынша)
Физика
Математика
5В072600
Жеңіл өнеркәсіп бұйымдарының технологиясы және құрастырылуы
Физика
Физика
5В072700
Азық – түлік өнімдерінің технологиясы
Химия
Химия

5В050700
Менеджмент
География
Математика
5В050800
Учет и аудит
География
Математика
5В050900
Финансы
География
Математика
5В051000
Государственное и местное управление
География
Математика
5В051100
Маркетинг
География
Математика
5В051200
Статистика
География
Математика
5В051300
Мировая экономика
Иностранный язык
Математика
5В051400
Связь с общественностью
Казахская (русская) литература
Казахский (русский) язык
5В051500
Архивоведение, документоведение и документационное обеспечение
Всемирная история
История Казахстана
5В051900
Организация и нормирование труда
География
Математика
5В052100
Государственный аудит
География
Математика
Естественные науки
5В060100
Математика
Физика
Математика
5В060200
Информатика
Физика
Математика
5В060300
Механика
Физика
Математика
5В060400
Физика
Физика
Физика
5В060500
Ядерная физика
Физика
Физика
5В060600
Химия
Химия
Химия
5В060700
Биология
Биология
Биология
5В060800
Экология
Биология
Биология
5В060900
География
География
География
5В061000
Гидрология
География
Математика
5В061100
Физика и астрономия
Физика
Физика
5В061200
Метеорология
География
Математика
Технические науки и технологии
5В070100
Биотехнология
Биология
Биология
5В070200
Автоматизация и управление
Физика
Математика
5В070300
Информационные системы
Физика
Математика
5В070400
Вычислительная техника и программное обеспечение
Физика
Математика
5В070500
Математическое и компьютерное моделирование
Физика
Математика
5В070600
Геология и разведка месторождений полезных ископаемых
Физика
Математика
5В070700
Горное дело
Физика
Математика
5В070800
Нефтегазовое дело
Физика
Математика
5В070900
Металлургия
Физика
Математика
5В071000
Материаловедение и технология новых материалов
Физика
Физика
5В071100
Геодезия и картография
География
Математика
5В071200
Машиностроение
Физика
Математика
5В071300
Транспорт, транспортная техника и технологии
Физика
Математика
5В071400
Авиационная техника и технологии
Физика
Физика
5B071500
Морская техника и технологии
Физика
Математика
5В071600
Приборостроение
Физика
Математика
5В071700
Теплоэнергетика
Физика
Математика
5В071800
Электроэнергетика
Физика
Математика
5В071900
Радиотехника, электроника и телекоммуникации
Физика
Математика
5В072000
Химическая технология неорганических веществ
Химия
Химия
5В072100
Химическая технология органических веществ
Химия
Химия
5В072200
Полиграфия
Физика
Физика
5В072300
Техническая физика
Физика
Физика
5В072400
Технологические машины и оборудование (по отраслям)
Физика
Физика
5В072500
Технология деревообработки и изделий из дерева (по областям применения)
Физика
Математика
5В072600
Технология и конструирование изделий легкой промышленности
Физика
Физика
5В072700
Технология продовольственных продуктов
Химия
Химия