Импорты қосылған құн салығынан босатылатын моторлы көлік құралдарын өнеркәсіптік құрастыру туралы келісім жасаған салық төлеуші пайдаланатын автокомпоненттер тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2016 жылғы 22 сәуірдегі № 396 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 30 мамырда № 13751 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі!
Бұйрық 01.01.2017 ж. бастап қолданысқа енгізіледі.
«Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» (Салық кодексі) Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Кодексінің 255-бабы 1-тармағы 14) тармақшасына және 276-15-бабы 2-тармағы 3) тармақшасына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Импорты қосылған құн салығынан босатылатын моторлы көлік құралдарын өнеркәсіптік құрастыру туралы келісім жасаған салық төлеуші пайдаланатын автокомпоненттер тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті (А.Қ. Ержанов):
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін оның көшірмелерін баспа және электрондық түрде күнтізбелік он күн ішінде мерзімді баспа басылымдарында және «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға, сондай-ақ тіркелген бұйрықты алған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Республикалық құқықтық ақпарат орталығына жіберуді;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастырылуын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күн ішінде Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2017 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялауға жатады.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі           Ә. Исекешев
«КЕЛІСІЛГЕН»
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
______________Б. Сұлтанов

Об утверждении Перечня автокомпонентов, используемых налогоплательщиком, заключившим соглашение о промышленной сборке моторных транспортных средств, импорт которых освобождается от налога на добавленную стоимость
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 22 апреля 2016 года № 396. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 мая 2016 года № 13751
Примечание РЦПИ!
Настоящий приказ вводится в действие с 01.01.2017.
В соответствии с подпунктом 14) пункта 1 статьи 255 и подпунктом 3) пункта 2 статьи 276-15 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» (Налоговый кодекс) ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый Перечень автокомпонентов, используемых налогоплательщиком, заключившим соглашение о промышленной сборке моторных транспортных средств, импорт которых освобождается от налога на добавленную стоимость.
2. Комитету индустриального развития и промышленной безопасности Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (Ержанов А.К.) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление копии настоящего приказа в печатном и электронном виде на официальное опубликование в периодические печатные издания и информационно-правовую систему «Әділет» в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан, а также в Республиканский центр правовой информации в течение пяти рабочих дней со дня получения зарегистрированного приказа для включения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан и на интранет-портале государственных органов;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2017 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан                       А. Исекешев
«СОГЛАСОВАН»
Министр финансов
Республики Казахстан
___________________Б. Султанов

2016 жылғы 25 сәуір
«КЕЛІСІЛГЕН»
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
________________Е. Досаев
2016 жылғы 29 сәуір
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму министрінің
2016 жылғы 22 сәуірдегі
№ 396
бұйрығымен бекітілген
Импорты қосылған құн салығынан босатылған моторлы көлік құралдарын өнеркәсіптік құрастыру туралы келісім жасаған салық төлеуші пайдаланатын автокомпоненттер
тізбесі
Атауы
ЕАЭО СЭҚ ТН коды *
1
2
3
1.
Орташа дистилляттар; мотор майы, компрессорлық майлау майлары, турбиналық майлау майлары; гидравликалық мақсаттарға арналған сұйықтықтар; ашық түсті майлар, вазелиндік майлар; тісті шестеренкаларға арналған майлар және редукторларға арналған майлар; өзге де жағармай майлары мен өзге де майлар

25 апреля 2016 года
«СОГЛАСОВАН»
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
___________________Е. Досаев
29 апреля 2016 года
Утвержден
приказом Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 22 апреля 2016 года № 396
Перечень автокомпонентов, используемых налогоплательщиком,
заключившим соглашение о промышленной сборке моторных
транспортных средств, импорт которых освобождается от налога на
добавленную стоимость
Наименование позиции
Коды ТН ВЭД ЕАЭС*
1
2
3
1.
Средние дистилляты; моторные масла, компрессорное смазочное масло, турбинное смазочное масло; жидкости для гидравлических целей; светлые масла, вазелиновое масло; масло для шестерен и масло для редукторов; прочие смазочные масла и прочие масла

2710 19 290 0
2710 19 820 0
2710 19 840 0
2710 19 860 0
2710 19 880 0
2710 19 980 0
2.
Нитриттер
2834 10 000 0
3.
Фторидтер мен йодидтер
2903 39 900 0
4.
Моно-, ди- немесе трихлорсірке қышқылдары, олардың тұздары мен күрделі эфирлері
2915 40 000 0
5.
Изоцианаттар
2929 10 000
6.
8701-8705 тауарлық позициялардағы моторлы көлік құралдарының, олардың тораптары мен агрегаттарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған акрилдік немесе винилдік полимерлер негізіндегі бояулар мен лактар (эмальдар мен политурларды қоса алғанда); 8701-8705 тауарлық позициялардағы моторлы көлік құралдарының, олардың тораптары мен агрегаттарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған ерітінділер; 8701-8705 тауарлық позициялардағы моторлы көлік құралдарының, олардың тораптары мен агрегаттарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған синтетикалық полимерлер негізіндегі бояулар мен лактар (эмальдар мен политурларды қоса алғанда)
3208 20 900 1
3208 90 190 1
3208 90 910 1
7.
8701-8705 тауарлық позициялардағы моторлы көлік құралдарының, олардың тораптары мен агрегаттарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған акрилдік немесе винилдік полимерлер негізіндегі бояулар мен лактар (эмальдар мен политурларды қоса алғанда)
3209 10 000 1
8.
Жуғыш және тазартқыш құралдар
3402 90 900 0
9.
Металды беттерге арналған өзге жылтыратпалар
3405 90 109 0
10.
Күрделі органикалық еріткіштер мен сұйылтқыштар, бояулар мен лактарды кетіруге арналған дайын құрамдар
3814 00
11.
Битуминоздық жыныстардан алынған құрамында салмағы 70%-дан аспайтын мұнай немесе мұнай өнімдері болатын немесе болмайтын гидравликалық тежегіштік сұйықтықтар және гидравликалық берілістерге арналған өзге дайын сұйықтықтар
3819 00 000 0
12.
Антифриздер және мұздауға қарсы дайын сұйықтықтар
3820 00 000 0
13.
Бастапқы нысандардағы өзге акрилдік полимерлер
3906 90 900 9
14.
Винилхлоридтің полимерлерінен жасалған пластмассадан жасалған көденең қимасының мөлшері 1 мм-ден асатын, беті өңделген немесе өңделмеген, бірақ өзгеше өңдеуге түспеген дара жіп, шыбықтар, өзектер және бір қалыпқа келтірілген профильдер
3916 20 000 0
15.
Пластмассадан жасалған құбырлар, түтіктер және түтікшелер, олардың фитингтері (мысалы, қосылыстар, бағандар, ернемектер)
3917
16.
Пластмассадан жасалған өздігінен жабысатын, бумалардағы немесе бумаларға оралмаған тақтайлар, табақтар, пленка, таспа, белдіктер және өзге де жазық нысандар
3919
17.
Пластмассадан жасалған тақтайлар, табақтар, пленка және белдіктер немесе таспалар
3921
18.
Пластмассадан жасалған тауарларды тасымалдауға немесе орауға арналған бұйымдар; пластмассадан жасалған тығындар, қақпақтар, қалпақшалар және тығындауға арналған өзге де бұйымдар

2710 19 290 0
2710 19 820 0
2710 19 840 0
2710 19 860 0
2710 19 880 0
2710 19 980 0
2.
Нитриты
2834 10 000 0
3.
Фториды и йодиды
2903 39 900 0
4.
Кислоты моно-, ди- или трихлоруксусные, их соли и сложные эфиры
2915 40 000 0
5.
Изоцианаты
2929 10 000
6.
Краски и лаки (включая эмали и политуры) на основе акриловых или виниловых полимеров для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов; растворы для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов; краски и лаки (включая эмали и политуры), на основе синтетических полимеров для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов
3208 20 900 1
3208 90 190 1
3208 90 910 1
7.
Краски и лаки (включая эмали и политуры), на основе акриловых или виниловых полимеров, для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов
3209 10 000 1
8.
Моющие и чистящие средства
3402 90 900 0
9.
Полироли для металлических поверхностей прочие
3405 90 109 0
10.
Растворители и разбавители сложные органические, готовые составы для удаления красок или лаков
3814 00
11.
Жидкости тормозные гидравлические и жидкости готовые прочие для гидравлических передач, не содержащие или содержащие менее 70 массовых процентов нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород
3819 00 000 0
12.
Антифризы и жидкости антиобледенительные
3820 00 000 0
13.
Акриловые полимеры в первичных формах прочие
3906 90 900 9
14.
Мононить с размером поперечного сечения более 1 миллиметров, прутки, стержни и профили фасонные, с обработанной или необработанной поверхностью, но не подвергшиеся иной обработке, из полимеров винилхлорида
3916 20 000 0
15.
Трубы, трубки, шланги и их фитинги (например, соединения, колена, фланцы), из пластмасс
3917
16.
Плиты, листы, пленка, лента, полоса и прочие плоские формы, из пластмасс, самоклеящиеся, в рулонах или не в рулонах
3919
17.
Плиты, листы, пленка и полосы или ленты из пластмасс
3921
18.
Изделия для транспортировки или упаковки товаров, из пластмасс; пробки, крышки, колпаки и другие укупорочные средства, из пластмасс

3923
19.
Бекіткіш құралдар және жиhаз, көлік құралдары үшін фурнитура және ұқсас бұйымдар; пластмассадан жасалған өзге бұйымдар және 3901-3914 тауар позицияларының материалдарынан жасалған бұйымдар
3926 30 000
3926 90
20.
Пластиналар, табақтар мен белдіктер немесе таспалар
4008 11 000 0
21.
Қатты резеңкеден басқа, фитингілері жоқ немесе бар (мысалы, қосылыстармен, келте құбырлармен, ернемектермен) вулканизацияланған резеңкеден жасалған құбырлар, түтіктер және құбыршектер
4009
22.
Вулканизацияланған резеңкеден алынған конвейерлік таспалар немесе жетекші белдіктер, немесе бельтинг
4010
23.
Жеңіл автомобильдерге арналған жаңа пневматикалық резеңке шиналар мен қақпақшалар (жүк-жолаушы автомобиль-фургондары мен спорттық автомобильдерді қоса алғанда); автобустарға және жүк тасымалдайтын моторлық көлік құралдарына арналған жаңа пневматикалық резеңке шиналар мен қақпақшалар
4011 10 000 0
4011 20
24.
Жеңіл автомобильдерге (жүк-жолаушы автомобиль-фургондарын және спорттық автомобильдерді қоса алғанда), автобустарға немесе жүк тасымалдайтын моторлы көлік құралдарына арналған резеңкелі камералар
4013 10 000
25.
Еденге арналған жабындар және кілемшелер; 8701-8705 тауарлық позициялардағы моторлы көлік құралдарының, олардың тораптары мен агрегаттарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған төсемдер, шайбылар және өзге де тығыздағыштар; өзге вулканизацияланған резіңкеден жасалған бұйымдар
4016 91 000 0
4016 93 000 1
4016 99
26.
Қалдықтар мен сынықтарды қоса алғанда барлық нысандардағы қатты резеңке (мысалы, эбонит); қатты резеңкеден жасалған бұйымдар, өзгелері
4017 00 000 9
27.
Машиналарды немесе механикалық құрылғыларды немесе техникалық мақсаттар үшін пайдаланылатын табиғи былғары немесе қиысты былғарыдан жасалған өзге де бұйымдар, өзгелері
4205 00 190 0
28.
Өрілген немесе өрілмеген, немесе өрмедегі немесе өрмесіз және сіңірілген немесе сіңірілмеген, жабылған немесе жабылмаған, резеңкеден немесе пластмассадан жасалған, қапталған немесе қапталмасы жоқ жетек арқандар, жіптер, арқандар және тростар
5607
29.
Өзге, дайын немесе дайын емес кілемдер және тоқыма едендік жабдықтар
5705 00
30.
Синтетикалық жіптерден жасалған брезенттер, төбелік қалқалар, тенттер
6306 12 000 0
31.
Киім үлгілерін қоса алғанда, өзге дайын бұйымдар, өзгелері
6307 90 990 0
32.
Отқа төзімді өзге қыш бұйымдар
6903 90
33.
8701-8705 тауар позицияларындағы моторлық көлік құралдарын, олардың топтары мен агрегаттарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған нығыздалған қауіпсіз шыны; 8701-8705 тауар позицияларындағы моторлы көлік құралдарын, олардың топтары мен агрегаттарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған көп қабатты қауіпсіз шыны

3923
19.
Крепежные изделия и фурнитура для мебели, транспортных средств или аналогичные изделия; изделия прочие из пластмасс и изделия из прочих материалов товарных позиций 3901 – 3914
3926 30 000
3926 90
20.
Пластины, листы и полосы или ленты
4008 11 000 0
21.
Трубы, трубки и шланги из вулканизованной резины, кроме твердой резины, без фитингов или с фитингами (например, соединениями, патрубками, фланцами):
4009
22.
Ленты конвейерные или ремни приводные, или бельтинг, из вулканизованной резины
4010
23.
Шины и покрышки пневматические резиновые новые, для легковых автомобилей (включая грузопассажирские автомобили-фургоны и спортивные автомобили); шины и покрышки пневматические резиновые новые, для автобусов или моторных транспортных средств для перевозки грузов
4011 10 000 0
4011 20
24.
Камеры резиновые для легковых автомобилей (включая грузопассажирские автомобили-фургоны и спортивные автомобили), автобусов или моторных транспортных средств для перевозки грузов
4013 10 000
25.
Покрытия напольные и коврики; прокладки, шайбы и прочие уплотнители для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов; изделия из вулканизированной резины прочие
4016 91 000 0
4016 93 000 1
4016 99
26.
Резина твердая (например, эбонит) во всех формах, включая отходы и скрап; изделия из твердой резины, прочие
4017 00 000 9
27.
Прочие изделия из натуральной кожи или композитной кожи, используемые в машинах или механических устройствах или для прочих технических целей, прочие
4205 00 190 0
28.
Бечевки, веревки, канаты и тросы, плетеные или неплетеные, или в оплетке или без оплетки, и пропитанные или непропитанные, с покрытием или без покрытия, в оболочке или без оболочки из резины или пластмассы
5607
29.
Ковры и текстильные напольные покрытия прочие, готовые или неготовые
5705 00
30.
Брезенты, навесы и тенты из синтетических нитей
6306 12 000 0
31.
Готовые изделия прочие, включая выкройки одежды, прочие
6307 90 990 0
32.
Огнеупорные керамические изделия прочие
6903 90
33.
Стекло упрочненное (закаленное) безопасное, для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов; стекло многослойное безопасное, для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов

7007 11 100 1
7007 21 200 1
34.
8701-8705 тауар позицияларындағы моторлық көлік құралдарын, олардың топтары мен агрегаттарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған артқы жақты шолу айналары
7009 10 000 1
35.
Жіксіз, қара металдардан жасалған түтіктер, түтікшелер және қуыс профильдер (шойынды құймадан басқа)
7304
36.
Қара металдан жасалған өзге құбырлар, түтіктер және қуыс профильдер (мысалы, тігісі ашық немесе дәнекерленген, шегеленген немесе ұқсас әдіс арқылы жалғасқан)
7306
37.
Қара металдан жасалған құбырларға немесе түтіктер арналған 8701-8705 тауар позицияларындағы моторлық көлік құралдарын, олардың топтары мен агрегаттарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған өзге фитингтер
7307 99 900 1
38.
Қара металдан жасалған, сыйымдылығы 300 л. қаптамасы немесе жылу оқшаулауы бар немесе жоқ, бірақ механикалық немесе жылу техникалық жабдықсыз цистерналар, бөшкелер, барабандар, канистрлер, жәшіктер және кез келген заттарға арналған (сығылған немесе сұйытылған газдан басқа) ұқсас сыйымдылықтар
7310
39.
Қара металдан жасалған сығылған немесе сұйытылған газдар үшін сыйымдылықтар
7311 00
40.
Қара металдан жасалған, электр оқшаулаусыз бұралған сым, тростар, арқандар, тоқылған баулар, ілмектер және ұқсас бұйымдар
7312
41.
Роликті өзге тізбектер
7315 11 900 0
42.
Қара металдан жасалған бұрандалар, бұрандамалар, сомындар, бұралатын ілмектер, тойтармалар, сыналар, сіргелер, тығырықтар (серіппені қоса алғанда) және ұқсас бұйымдар
7318
43.
Қара металдан жасалған серіппе, рессорлар және оларға арналған табақтар
7320
44.
Өзге ауа жылытқыштар және ыстық ауаны таратушылар
7322 90 000 9
45.
Қара металдан жасалған сымды бұйымдар, қара металдан жасалған өзге бұйымдар
7326 20
7326 90
46.
Мыс құбырлар және түтіктер
7411
47.
Электр оқшаулаусыз мыстан жасалған бұралған сым, тростар, тоқылған баулар және ұқсас бұйымдар
7413 00 000
48.
Шайбалар (серіппелі шайбаларды қоса алғанда)
7415 21 000 0
49.
Мыстан жасалған өзге бұйымдар
7419 99
50.
Алюминий құбырлар және түтіктер
7608
51.
Шегелер, түймешегелер, қапсырмалар, (8305 тауар позициясына енгізілгендерден басқа), бұрамалар, бұрандалар, сомындар, енбелі ілмектер, тойтармалар, сыналар, шпинттер, шайбалар және ұқсас бұйымдар; алюминийден жасалған өзге де бұйымдар
7616 10 000 0
7616 99
52.
Бұрағыштар; өзге де қол аспаптары; осы тауарлық позициялардың екі немесе одан астам қосалқы позиция бұйымдарының жиынтықтарын қоса алғанда, өзге де қол құрал-саймандары
8205 40 000 0
8205 59 809 9
8205 90 900 0
53.
8202-8205 тауар позицияларының екі немесе одан астам жиынтықталған құрал-саймандар
8206 00 000 0
54.
Моторлы көлік құралдарына орнатуға арналған құлыптар; 8701-8705 тауарлық позициялардағы моторлы көлік құралдарын, олардың тораптар мен агрегаттарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған құлыптардың бөліктері; жеке жеткізілетін кілттер

7007 11 100 1
7007 21 200 1
34.
Зеркала заднего обзора для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов
7009 10 000 1
35.
Трубы, трубки и профили полые, бесшовные, из черных металлов (кроме чугунного литья)
7304
36.
Трубы, трубки и профили полые прочие (например, с открытым швом или сварные, клепаные или соединенные аналогичным способом), из черных металлов
7306
37.
Фитинги для труб или трубок из черных металлов прочие, для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов
7307 99 900 1
38.
Цистерны, бочки, барабаны, канистры, ящики и аналогичные емкости, из черных металлов, для любых веществ (кроме сжатого или сжиженного газа) вместимостью не более 300 литров, с облицовкой или теплоизоляцией или без них, но без механического или теплотехнического оборудования
7310
39.
Емкости для сжатого или сжиженного газа, из черных металлов
7311 00
40.
Скрученная проволока, тросы, канаты, плетеные шнуры, стропы и аналогичные изделия, из черных металлов, без электрической изоляции
7312
41.
Цепи роликовые прочие
7315 11 900 0
42.
Винты, болты, гайки, глухари, ввертные крюки, заклепки, шпонки, шплинты, шайбы (включая пружинные) и аналогичные изделия, из черных металлов
7318
43.
Пружины, рессоры и листы для них, из черных металлов
7320
44.
Воздухонагреватели и распределители горячего воздуха прочие
7322 90 000 9
45.
Изделия из проволоки, изготовленной из черных металлов; изделия прочие из черных металлов
7326 20
7326 90
46.
Трубы и трубки медные
7411
47.
Скрученная проволока, тросы, плетеные шнуры и аналогичные изделия из меди без электрической изоляции
7413 00 000
48.
Шайбы (включая пружинные шайбы)
7415 21 000 0
49.
Изделия из меди прочие
7419 99
50.
Трубы и трубки алюминиевые
7608
51.
Гвозди, кнопки, скобы (кроме указанных в товарной позиции 8305), винты, болты, гайки, ввертные крюки, заклепки, шпонки, шплинты, шайбы и аналогичные изделия; прочие изделия из алюминия
7616 10 000 0
7616 99
52.
Отвертки; инструменты ручные прочие; инструменты ручные прочие, включая наборы изделий из двух или более субпозиций данной товарной позиции
8205 40 000 0
8205 59 809 9
8205 90 900 0
53.
Инструменты из двух или более товарных позиций 8202 – 8205, в наборах
8206 00 000 0
54.
Замки, предназначенные для установки в моторных транспортных средствах; части замков, предназначенных для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов; ключи, поставляемые отдельно

8301 20 000
8301 60 000 1
8301 70 000 0
55.
Моторлы көлік құралдарына арналған өзге де бекіту арматурасы, фурнитура және ұқсас бөлшектер, өзгелері; 8701-8705 тауарлық позицияларындағы моторлы көлік құралдарын, олардың тораптар мен агрегаттарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған есіктерді жабуға арналған автоматты қондырғылар
8302 30 000
8302 60 000 1
56.
Қымбат бағалы емес металдардан жасалған көрсеткіштер, атаулар, мекенжайлар жазылған табличкалар және ұқсас табличкалар, нөмірлер, әріптер және өзге де нышандар
8310 00 000 0
57.
Айналмалы немесе қайталап түсетін қозғалысты поршеньді ұшқындап от алатын ішкі жану қозғалтқыштары
8407
58.
Қысымнан жалын шығаратын поршеньді іштен жану қозғалтқыштары (дизельдер немесе жартылай дизельдер)
8408
59.
Тек қана және негізінен 8407 немесе 8408 тауар позициясының қозғалтқыштарына арналған бөліктер
8409
60.
Өзге де қозғалтқыштар мен күш қондырғылары
8412
61.
Шығыс өлшегіштері бар немесе оларсыз сұйықты сорғылар; сұйықты көтергіштер
8413
62.
Ауа немесе вакуумды сорғылар, ауа немесе газ компрессорлары мен желдеткіштер; желдеткіш немесе рециркуляциялық сору қалпақтары немесе желдеткішті сүзгілі немесе сүзгісіз шкафтар
8414
63.
Моторлы көлік құралдарындағы адамдар үшін пайдаланылатын ауа баптауға арналған қондырғылар; 8701-8705 тауарлық позициялардағы моторлы көлік құралдарын, олардың тораптар мен агрегаттарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған ауа баптау қондырғыларының бөліктері
8415 20
8415 90 000 1
64.
Тұрмыстық тоңазытқыштарда пайдаланылатындардан басқа, бу шығарғыштар мен конденсаторлар, өзгелері
8418 99 100 9
65.
Сұйықтарды немесе газдарды сүзуге немесе тазалауға арналған жабдықтар мен қондырғылар
8421
66.
Сұйықтарды немесе ұнтақтарды лақтыруға, шашыратуға немесе тозаңдатуға арналған механикалық құрылғылар (қолмен басқару тетігі бар немесе онысыз); толтырылған немесе толтырылмаған өрт сөндіргіштер; пульверизаторлар және соған ұқсас құрылғылар; бу немесе құм себелейтін және осыларға ұқсас лақтыру құрылғылары
8424
67.
Өзге де гидравликалық домкраттар мен көтергіштер; көлік құралын көтеруге арналған өзге де көтергіштер
8425 42 000 0
8425 49 000 0
68.
Сақтандырғыш немесе жеңілдету клапандары өзгелері; өзге де арматура
8481 40 900 9
8481 80
69.
Түйіршікті ішпектер; жиынтықтағы сепараторлы және шығыршықты ішкі конус сақиналарын қоса алғанда, шығыршықты конус ішпектер; инелі шығыршықты ішпектер; цилиндр шығыршықтары бар өзге де ішпектер; түйіршікті-шығыршықты қиыстырылғандарды қоса алғанда, өзге де ішпектер
8482 10
8482 20 000
8482 40 000
8482 50 000
8482 80 000
70.
Трансмиссиялық біліктер (жұдырық және иінділерді қоса алғанда) және қосиіндер; түйіршікті немесе шығыршықты ішпектер орнатылмаған ішпектердің корпустары; біліктеу үшін сырғитын ішпектер; тісті дөңгелектерден, тізбекті жұдырықшалардан және берілістердің басқа да жеке жеткізілетін элементтерден басқа тісті берілістер, гидротрансформаторларды қоса алғанда, беріліс қораптары мен басқа да жылдамдық өзгерткіштер; шкивтердің блоктарын қоса алғанда, тегершіктер мен шкивтер; жалғастырғыштар мен біліктерді біріктіруге арналған муфталар мен құрылғылар (әмбебап булықтарды қоса алғанда); тісті дөңгелектер, тізбектегі жұлдызшалар және жеке жеткізілетін басқа да беріліс элементтері, бөліктері

8301 20 000
8301 60 000 1
8301 70 000 0
55.
Крепежная арматура, фурнитура и аналогичные детали для моторных транспортных средств, прочие; автоматические устройства для закрывания дверей, для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов
8302 30 000
8302 60 000 1
56.
Таблички с указателями, наименованиями, адресами и аналогичные таблички, номера, буквы и прочие символы из недрагоценных металлов
8310 00 000 0
57.
Двигатели внутреннего сгорания с искровым зажиганием, с вращающимся или возвратно-поступательным движением поршня
8407
58.
Двигатели внутреннего сгорания поршневые с воспламенением от сжатия (дизели или полудизели)
8408
59.
Части, предназначенные исключительно или главным образом для двигателей товарной позиции 8407 или 8408
8409
60.
Двигатели и силовые установки прочие
8412
61.
Насосы жидкостные с расходомерами или без них; подъемники жидкостей
8413
62.
Насосы воздушные или вакуумные, воздушные или газовые компрессоры и вентиляторы; вентиляционные или рециркуляционные вытяжные колпаки или шкафы с вентилятором, с фильтрами или без фильтров
8414
63.
Установки для кондиционирования воздуха, используемые для людей в моторных транспортных средствах; части установок кондиционирования воздуха, предназначенных для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов
8415 20
8415 90 000 1
64.
Испарители и конденсаторы, кроме используемых в бытовых холодильниках, прочие
8418 99 100 9
65.
Оборудование и устройства для фильтрования или очистки жидкостей или газов
8421
66.
Механические устройства (с ручным управлением или без него) для метания, разбрызгивания или распыления жидкостей или порошков; огнетушители заряженные или незаряженные; пульверизаторы и аналогичные устройства; пароструйные или пескоструйные и аналогичные метательные устройства
8424
67.
Прочие домкраты и подъемники, гидравлические; прочие подъемники, используемые для поднятия транспортных средств
8425 42 000 0
8425 49 000 0
68.
Клапаны предохранительные или разгрузочные прочие; арматура прочая
8481 40 900 9
8481 80
69.
Подшипники шариковые; подшипники роликовые конические, включая внутренние конические кольца с сепаратором и роликами в сборе; подшипники роликовые игольчатые; подшипники с цилиндрическими роликами прочие; подшипники, включая комбинированные шарико-роликовые, прочие
8482 10
8482 20 000
8482 40 000
8482 50 000
8482 80 000
70.
Валы трансмиссионные (включая кулачковые и коленчатые) и кривошипы; корпуса подшипников без встроенных шариковых или роликовых подшипников; подшипники скольжения для валов; зубчатые передачи, кроме зубчатых колес, цепных звездочек и других отдельно представленных элементов передач, шариковые или роликовые винтовые передачи, коробки передач и другие вариаторы скорости, включая гидротрансформаторы; маховики и шкивы, включая блоки шкивов; муфты и устройства для соединения валов (включая универсальные шарниры); зубчатые колеса, цепные звездочки и другие элементы передач, представленные отдельно, части

8483 10
8483 30
8483 40
8483 50
8483 60
8483 90
71.
Басқа материалмен қосылған немесе металдың екі немесе одан да көп қабаттарынан тұратын табақтық металдан жасалған төсемдар мен осыған ұқсас жалғағыш элементтер; механикалық нығыздағыштар; өзге төсемдер мен осыған ұқсас жалғағыш элементтер
8484 10 000
8484 20 000 0
8484 90 000 0
72.
Электр қозғалтқыштар және генераторлар (электрогенератолық қондырғылардан басқа)
8501
73.
Конденсатормен біріктілген немесе біріктірілмеген индуктивтілік орауыштар мен дроссельдер; статикалық өзгерткіштер
8504 10 200 0
8504 40
74.
Поршеньді қозғалтқыштарды іске қосу үшін пайдаланылатын электр қорғасын аккумуляторлары; электр литий-ионды аккумуляторлар
8507 10
8507 60 000 0
75.
Тұтату оттықтары; таратқыштар; тұтату орауыштары; стартерлер және стартер-генераторлар; өзге де генераторлар; электр жабдық бөліктері
8511 10 000
8511 30 000
8511 40 000
8511 50 000
8511 90 000
76.
Өзге де жарықтандыру немесе көзбен көріп дабыл беру аспаптары; дыбыс дабыл аспаптары; шыны тазартқыш, мұздануға қарсы және булануға қарсы заттар; 8701-8705 тауарлық позициялардағы моторлы көлік құралдарын, олардың тораптары мен агрегаттарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған жарықтандыру, көзбен көріп немесе басқа да дабыл беру құралдарының, шыны тазартқыш, мұздануға қарсы және булануға қарсы заттардың бөліктері
8512 20 000
8512 30
8512 40 000
8512 90 900 1
77.
Жылытқыш электр кедергілері; оқшауланған қаңқасы бар өзге орнатылғандар; жинақтауыш электрмен су жылытқыштар және батырмалы электр жылытқыштардың, кеңістікті жылытатын электр жабдықтарының бөліктері
8516 80
8516 90 000 0
78.
Портативті аппараттарға немесе моторлы көлік құралдарына орнатылатын аппаратарға арналған телескоптық және істікшелі антенналар бөліктері; дауысты, бейнені немесе басқа да деректерді беруге немесе қабылдауға арналған аппаратуралардың бөліктері
8517 70 150 0
8517 70 900 9
79.
Корпусына орнатылған жалқы дауыс зорайтқыштар; өзге бір корпусқа орнатылған немесе орнатылмаған дауыс зорайтқыштар жинақталымдар
8518 21 000 0
8518 29
80.
Теледидар камералары, цифрлық камералар және жазғыш бейнекамералар
8525 80
81.
8701-8705 тауарлық позициялардағы моторлы көлік құралдарын, олардың тораптар мен агрегаттарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған қашықтықтан басқару радиоаппаратурасы
8526 92 000 1
82.
Дыбыс жазғыш немесе дыбыс шығару аппаратурасымен біріктірілген моторлы көлік құралдарында пайдаланылатын, сыртқы қорек көзінсіз жұмыс істей алмайтын кең ауқымды хабар таратқыш радиоқабылдағыштар; моторлы көлік құралдарында пайдаланылатын, сыртқы қорек көзінсіз жұмыс істей алмайтын кең ауқымды хабар таратқыш радиоқабылдағыштар, өзгелері

8483 10
8483 30
8483 40
8483 50
8483 60
8483 90
71.
Прокладки и аналогичные соединительные элементы из листового металла в сочетании с другим материалом или состоящие из двух или более слоев металла; механические уплотнения; прокладки и аналогичные соединительные элементы прочие
8484 10 000
8484 20 000 0
8484 90 000 0
72.
Двигатели и генераторы электрические (кроме электрогенераторных установок)
8501
73.
Катушки индуктивности и дроссели, соединенные или не соединенные с конденсатором; преобразователи статические
8504 10 200 0
8504 40
74.
Аккумуляторы электрические, свинцовые, используемые для запуска поршневых двигателей; аккумуляторы электрические, литий-ионные
8507 10
8507 60 000 0
75.
Свечи зажигания; распределители, катушки зажигания; стартеры и стартер-генераторы; генераторы прочие; части электрооборудования
8511 10 000
8511 30 000
8511 40 000
8511 50 000
8511 90 000
76.
Приборы освещения или визуальной сигнализации прочие; приборы звуковой сигнализации; стеклоочистители, антиобледенители и противозапотеватели; части приборов освещения, визуальной или прочей звуковой сигнализации, стеклоочистителей, антиобледенителей и противозапотевателей, предназначенных для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов
8512 20 000
8512 30
8512 40 000
8512 90 900 1
77.
Электрические нагревательные сопротивления; смонтированные с изолированным каркасом прочие; части электрических водонагревателей, электронагревателей погружных, электрооборудований обогрева пространства, электрических нагревательных сопротивлений
8516 80
8516 90 000 0
78.
Части антенны телескопические и штырьевые для портативных аппаратов или аппаратов, устанавливаемых в моторных транспортных средствах; части аппаратуры для передачи или приема голоса, изображений или других данных
8517 70 150 0
8517 70 900 9
79.
Громкоговорители одиночные, смонтированные в корпусах; громкоговорители, смонтированные или не смонтированные в корпусах прочие
8518 21 000 0
8518 29
80.
Телевизионные камеры, цифровые камеры и записывающие видеокамеры
8525 80
81.
Радиоаппаратура дистанционного управления, для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов
8526 92 000 1
82.
Широковещательные радиоприемники, не способные работать без внешнего источника питания, используемые в моторных транспортных средствах, совмещенные со звукозаписывающей или звуковоспроизводящей аппаратурой; широковещательные радиоприемники, не способные работать без внешнего источника питания, используемые в моторных транспортных средствах, прочие

8527 21
8527 29 000
83.
Өзге де мониторлар
8528 59
84.
Антенналар және барлық түрдегі антенналық шығылдырғыштар; осы бұйымдармен бірге падаланылатын бөліктер, өзгелері
8529 10
85.
Сұйық кристалдарда немесе жарық диодтарындағы құрылғыларды өзіне қамтитын индикаторлы панельдер; өзге де қондырғылар
8531 20
8531 80
86.
Айнымалы сыйымдылық немесе нақыштаушы конденсаторлар
8532 30 000 0
87.
72,5 киловольттен аз кернеуге арналған автоматты ажыратқыштар
8535 21 000 0
88.
Жатық сақтағыштар; автоматты ажыратқыштар; өзге де электр тізбектерін қорғауға арналған құрылғылар; 60 вольттен аспайтын кернеуге арналған реле; өзге релелер; өзге ауыстырып-қосқыштар; қыздырғыш шамдарға арналған патрондар; шамдарға арналған патрондар, ашалар мен розеткілер, өзгелер; өзге де қондырғылар
8536 10
8536 20
8536 30
8536 41
8536 49 000 0
8536 50
8536 61 100 0
8536 69 900 8
8536 90
89.
1000 вольттен аспайтын кернеуге арналған пульттер, панельдер, консолдар, үстелдер, тарату қалқандары мен өзге де тұғыршалар
8537 10 990 0
90.
Вольфрам жібі бар галогенді қыздыру шамдары; өзге де қыздыру шамдары; термокатоды бар люминесцентті шамдар
8539 21
8539 29
8539 31 900 0
91.
Антенналық күшейткіштер
8543 70 300
92.
Моторлы көлік құралдарында пайдаланылатын тұтату шамдарына арналған жиынтығы мен өзге сымдар жиынтығы; 80 вольттен аспайтын кернеуге арналған электр өткізгіштері; өзге де 1000 вольттен асатын кернеуге арналған электр өткізгіштері
8544 30 000
8544 49 930
8544 60 900
93.
Пластмассадан жасалған электр оқшаулағыштар
8546 90 100 0
94.
Пластмассадан жасалған оқшаулағыш арматура
8547 20 000
95.
8701-8705 тауар позициясының моторлы көлік құралдарына арналған шанақтар (кабиналарды қоса алғанда)
8707
96.
Бамперлер және олардың бөліктері; қауіпсіздік белдіктері; шанақтардың (кабиналарды қоса алғанда) бөліктері және өзге де керек-жарақтары; тежегіштер, сервокүшейткіші бар тежегіштер, олардың бөліктері; беріліс қораптары мен олардың бөліктері; дифференциалы бар жиналған жетекші көпірлер немесе трансмиссияның басқа элементтерінен бөлек және жетекші емес көпірлер, олардың бөліктері аспа жүйелері және олардың бөліктері (амортизаторларды қоса алғанда); радиаторлар және олардың бөліктері; сөндіргіштер және түтін шығаратын түтіктер, олардың бөліктері; жинақтаған ілінісу және оның бөліктері; рөл доңғалақтары, рөл бағаналары және рөл тетіктерінің картерлері, олардың бөліктері; үрлеме жүйелі пневматикалық қауіпсіздік жастықшалар, олардың бөліктері; 8701-8705 тауарлық позициясындағы моторлы көлік құралдарының бөліктері және өзге де керек-жарақтары
8708 10
8708 21
8708 29

8527 21
8527 29 000
83.
Мониторы прочие
8528 59
84.
Антенны и антенные отражатели всех типов, части, используемые вместе с этими изделиями, прочие
8529 10
85.
Панели индикаторные, включающие в себя устройства на жидких кристаллах или на светодиодах; устройства прочие
8531 20
8531 80
86.
Конденсаторы переменной емкости или подстроечные
8532 30 000 0
87.
Выключатели автоматические на напряжение менее 72,5 киловольт
8535 21 000 0
88.
Предохранители плавкие; выключатели автоматические; устройства для защиты электрических цепей прочие; реле на напряжение не более 60 вольт; реле прочие; переключатели прочие; патроны для ламп накаливания; патроны для ламп накаливания штепсели и розетки, прочие; устройства прочие
8536 10
8536 20
8536 30
8536 41
8536 49 000 0
8536 50
8536 61 100 0
8536 69 900 8
8536 90
89.
Пульты, панели, консоли, столы, распределительные щиты и основания для электрической аппаратуры прочие, на напряжение не более 1000 вольт, прочие
8537 10 990 0
90.
Лампы накаливания галогенные с вольфрамовой нитью; лампы накаливания прочие; лампы люминесцентные с термокатодом
8539 21
8539 29
8539 31 900 0
91.
Антенные усилители
8543 70 300
92.
Комплекты проводов для свечей зажигания и комплекты проводов прочие, используемые в моторных транспортных средствах; проводники электрические, на напряжение не более 80 вольт прочие; проводники электрические на напряжение более 1000 вольт прочие
8544 30 000
8544 49 930
8544 60 900
93.
Изоляторы электрические из пластмассы
8546 90 100 0
94.
Арматура изолирующая из пластмасс
8547 20 000
95.
Кузова (включая кабины) для моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705
8707
96.
Бамперы и их части; ремни безопасности; части и принадлежности кузовов (включая кабины) прочие; тормоза и тормоза с сервоусилителем, их части; коробки передач и их части; мосты ведущие с дифференциалом в сборе или отдельно от других элементов трансмиссии и мосты неведущие, их части; колеса ходовые и их части и принадлежности; системы подвески и их части (включая амортизаторы); радиаторы и их части; глушители и выхлопные трубы, их части; сцепления в сборе и их части; рулевые колеса, рулевые колонки и картеры рулевых механизмов, их части; пневмоподушки безопасности с системой надувания, их части; части и принадлежности прочие моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705
8708 10
8708 21
8708 29

8708 30
8708 40
8708 50
8708 70
8708 80
8708 91
8708 92
8708 93
8708 94
8708 95
8708 99
97.
Сызықтық мөлшерлерді өлшеуге арналған құралдардың керек-жарақтары және бөліктері
9017 90 000
98.
Жазатын қондырғылары бар немесе жазатын қондырғылары жоқ, сұйыққа батырған кезде жұмыс істейтін ареометрлер мен ұқсас аспаптар, термометрлер, пирометрлер, барометрлер, гигрометрлер және психрометрлер, және осы аспаптардың кез келген комбинациялары
9025
99.
Сұйықтар немесе газдардың шығынын, деңгейін, қысымын немесе басқа да өзгермелі сипаттамаларын өлшеуге немесе бақылауға арналған аспаптар немесе аппаратурлар (мысалы, шығынды өлшегіштер, деңгейді көрсеткіштер, монометрлер, жылу өлшегіштер)
9026
100.
Газ немесе түтін талдағыштар; микроатомдар немесе газ немесе түтін талдағыштардың бөлшектері мен керек-жарақтары
9027 10
9027 90 800 0
101.
Айнымалы есептейтін есептеуіштер, өнімнің мөлшерін есептейтін есептеуіштер, таксометрлер, өткен аралықты мильмен өлшейтін есептеуіштер, қадам өлшеуіштер және ұқсас аспаптар; 9014 немесе 9015 тауар позициясының аспаптары мен құралдарынан басқа спидометрлер мен тахометрлер; стробоскоптар
9029
102.
Электр шамаларын өлшеуге немесе бақылауға арналған электронды аспаптар мен аппаратуралар
9030 89 300 0
103.
Өлшейтін немесе бақылайтын аспаптар
9031
104.
Автоматты реттеуге немесе басқаруға арналған аспаптар мен құрылғылар
9032
105.
Аспапты тақталарда орнатылатын сағаттар, және жерде жүретін көлік құралдарына арналған ұқсас сағаттар
9104 00 000
106.
Моторлы көлік құралдарында пайдаланылатын үлгідегі орындықтар; көлік құралдарының орындықтарына орнатылатын немесе бекітілетін қапуіпсіздік орындықтары (креслолар); көлік құралдарының орындықтарына орнатылатын немесе бекітілетін пластмасса тірегі бар балалар қауіпсіздік орындықтары (креслолар), 8701-8705 тауар позицияларындағы моторлы көлік құралдарын, олардың тораптар мен агрегаттарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған орындықтардың бөліктері
9401 20 000
9401 79 000 1
9401 80 000 1
9401 90 800 1
107.
Тетіктің, аспаптардың немесе көлік құралдарының бөліктері болып табылатын өзге де щеткалар

8708 30
8708 40
8708 50
8708 70
8708 80
8708 91
8708 92
8708 93
8708 94
8708 95
8708 99
97.
Части и принадлежности инструментов для измерения линейных размеров
9017 90 000
98.
Ареометры и аналогичные приборы, действующие при погружении в жидкость, термометры, пирометры, барометры, гигрометры и психрометры, с записывающим устройством или без записывающего устройства, и любые комбинации этих приборов
9025
99.
Приборы и аппаратура для измерения или контроля расхода, уровня, давления или других переменных характеристик жидкостей или газов (например, расходомеры, указатели уровня, манометры, тепломеры)
9026
100.
Газо- или дымоанализаторы; части и принадлежности, микротомов или газо- или дымоанализаторов
9027 10
9027 90 800 0
101.
Счетчики числа оборотов, счетчики количества продукции, таксометры, счетчики пройденного расстояния в милях, шагомеры и аналогичные приборы; спидометры и тахометры, кроме приборов и инструментов товарной позиции 9014 или 9015; стробоскопы
9029
102.
Приборы и аппаратура для измерения или контроля электрических величин электронные
9030 89 300 0
103.
Измерительные или контрольные приборы
9031
104.
Приборы и устройства для автоматического регулирования или управления
9032
105.
Часы, устанавливаемые на приборных досках, и аналогичные часы для наземных транспортных средств
9104 00 000
106.
Сиденья типа используемых в моторных транспортных средствах; детские сиденья (кресла) безопасности, устанавливаемые или прикрепляемые к сиденьям транспортных средств; детские сиденья (кресла) безопасности с пластмассовым каркасом, устанавливаемые или прикрепляемые к сиденьям транспортных средств; части сидений, предназначенных для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов
9401 20 000
9401 79 000 1
9401 80 000 1
9401 90 800 1
107.
Щетки, являющиеся частями механизмов, приборов или транспортных средств, прочие

9603 50 000
* Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ЕАЭО СЭҚ ТН - Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің тауарлық номенклатурасы.
Тауарлар номенклатурасы Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің тауарлық номенклатурасының кодтарына сәйкес кодпен және өнім атауымен анықталады.

9603 50 000
* Примечания: расшифровка аббревиатур:
ТН ВЭД ЕАЭС - Товарная номенклатура внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза.
Номенклатура товаров определяется кодом и наименованием продукции в соответствии с кодами Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза.