Мемлекеттік қызметкерлерді қайта даярлау мен біліктілігін арттыру бойынша бөлінетін бюджеттік бағдарламаларды бөлу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері министрінің 2016 жылғы 29 сәуірдегі № 91 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 3 маусымда № 13768 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 28 қазандағы № 26 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 28.10.2016 ж № 26 (алғашқы ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 33-бабының 3-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған бюджеттік қаражатты бөлу бағдарламасы бойынша мемлекеттік қызметкерлерді қайта даярлау мен біліктілігін арттыру бойынша қаражатты бөлу ережелері бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері министрлігінің Мемлекеттік қызмет департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркеуге енгізуді;
2) осы бұйрықтың көшірмесін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде мерзімді баспа басылымдарына және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесіне ресми жариялауға, сондай-ақ оны алғаннан кейін бес жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне орналастыру үшін "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері министрлігінің Жауапты хатшысына жүктелсін.
4. Осы бұйрық ресми жарияланған күнінен қолданысқа енгізіледі.
Министр
Т. Донақов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрі
____________Б. Сұлтанов
29 сәуір 2016 жыл
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері
министрінің
2016 жылғы 29 сәуірдегі
№ 91 бұйрығымен
бекітілді
Мемлекеттік қызметкерлерді қайта даярлау мен біліктілігін арттыру бойынша бөлінетін бюджеттік бағдарламаларды бөлу қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Мемлекеттік қызметкерлерді қайта даярлау мен біліктілігін арттыру бойынша бөлінетін бюджеттік бағдарламаларды бөлу қағидалары (бұдан әрі – Қағида) Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 33-бабының 3-тармағына сәйкес әзірленген және бюджеттік бағдарламаның әртүрлі әкімшілерінің арасында мемлекеттік қызметкерлерді қайта даярлау мен біліктілігін арттыру бойынша бөлінетін бюджеттік бағдарламаларды бөлу тәртібін айқындайды.

Об утверждении Правил распределения распределяемой бюджетной программы по переподготовке и повышению квалификации государственных служащих
Приказ Министра по делам государственной службы Республики Казахстан от 29 апреля 2016 года № 91. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 июня 2016 года № 13768. Утратил силу приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 28 октября 2016 года № 26
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы и противодействию коррупции от 28.10.2016 № 26 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 3 статьи 33 Бюджетного кодекса Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила распределения распределяемой бюджетной программы по переподготовке и повышению квалификации государственных служащих.
2. Департаменту государственной службы Министерства по делам государственной службы Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе «Әділет», а также в течение пяти рабочих дней со дня их получения направление в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан» для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по делам государственной службы Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Ответственного секретаря Министерства по делам государственной службы Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его официального опубликования.
Министр                                    Т. Донаков
СОГЛАСОВАНО
Министр финансов
Республики Казахстан
____________ Б. Султанов
29 апреля 2016 года
Утверждены
приказом Министра
по делам государственной службы
Республики Казахстан
от 29 апреля 2016 года № 91
Правила распределения распределяемой бюджетной программы
по переподготовке и повышению квалификации государственных
служащих
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила распределения распределяемой бюджетной программы по переподготовке и повышению квалификации государственных служащих (далее - Правила) разработаны в соответствии с пунктом 3 статьи 33 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и определяют порядок распределения распределяемой бюджетной программы по переподготовке и повышению квалификации государственных служащих между различными администраторами бюджетной программы.

2. Мемлекеттік қызметкерлерді қайта даярлау мен біліктілігін арттыру бойынша қаражаттар 002 "Мемлекеттік қызметкерлердің біліктілігін арттыру" бөлінетін бюджеттік қаражатты бөлу бағдарламасы (әрі қарай – бөлінетін бюджеттік бағдарлама) бойынша республикалық бюджетте көзделеді.
Бөлінетін бюджеттік бағдарламаның әкімшісі Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері министрлігі (бұдан әрі – бөлінетін бюджеттік бағдарламаның әкімшісі) болып табылады.
3. Мемлекеттік қызметкерлерді қайта даярлау мен біліктілігін арттыру бойынша бөлінетін бюджеттік бағдарлама республикалық бюджет есебінен қаржыландырылатын мемлекеттік органдардың, олардың ведомствалары мен аумақтық бөлімшелері мемлекеттік қызметкерлерді қайта даярлауға және біліктілігін арттыруға республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің бюджеттік өтінімі бойынша жұмсалатын шығыстарды қамтиды.
2-тарау. Бюджеттік бағдарламалардың әртүрлі әкімшілері арасында
бөлінетін бюджеттік бағдарламаларды бөлу тәртібі
4. Бөлінетін бюджеттік бағдарлама бойынша қаражатты бөлу үшін республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілері бөлінетін бюджеттік бағдарламалардың әкімшісіне Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң 2014 жылғы 24 қарашадағы № 511 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу тізілімінде № 10007 болып тіркелген) Бюджеттік өтінімді жасау және ұсыну қағидаларына (бұдан әрі – Бюджеттік өтінімді жасау және ұсыну қағидалары) сәйкес бюджеттік өтінім жолдайды.
5. Бөлінетін бюджеттік бағдарламаның әкімшісі Бюджеттік өтінімді жасау және ұсыну қағидаларына сәйкес бөлінетін бюджеттік бағдарлама бойынша жиынтық бюджеттік өтінімді бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органға жолдайды.
6. Республикалық бөлінетін бюджеттік бағдарламаларының әкімшілері арасында бөлуге бөлінетін бюджеттік бағдарлама бойынша республикалық бюджет туралы заңда көзделген бюджеттік қаражаттар жатады.
7. Республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері арасында бөлінетін бюджеттік бағдарламалардың қаражаттарын бөлу бөлінетін бюджеттік бағдарлама әкімшісінің бұйрығы (бұдан әрі – бұйрық) негізінде жүзеге асырылады.
8. Бұйрықта республикалық бюджеттік бағдарлама әкімшілерінің атаулары және ағымдағы қаржы жылына бөлінген қаржыландыру сомалары көрсетіледі.
9. Республикалық бюджетті нақтылау кезінде бөлінетін бюджеттік бағдарлама бойынша қаржыландыру көлемдері өзгерген жағдайда Бұйрыққа тиісті өзгерістер енгізіледі.
10. Мемлекеттік қызметкерлерді қайта даярлау мен біліктілігін арттыру бойынша қаражат қаржылық жыл ішінде пайдаланылмаған немесе жартылай игерілмеген жағдайда республикалық бюджеттік бағдарлама әкімшілері Бюджеттік өтінімді жасау және ұсыну қағидаларына сәйкес республикалық бюджет соңғы рет нақтылағанға дейін бөлінетін бюджеттік бағдарламаның әкімшісіне бюджеттік өтінім жолдайды.

2. Средства по переподготовке и повышению квалификации государственных служащих предусматриваются в республиканском бюджете по распределяемой бюджетной программе 002 «Повышение квалификации государственных служащих» (далее – распределяемая бюджетная программа).
Администратором распределяемой бюджетной программы является Министерство по делам государственной службы Республики Казахстан (далее – администратор распределяемой бюджетной программы).
3. Распределяемая бюджетная программа по переподготовке и повышению квалификации государственных служащих включает расходы на переподготовку и повышение квалификации государственных служащих государственных органов финансируемых за счет республиканского бюджета, их ведомств и территориальных подразделений, согласно бюджетным заявкам администраторов республиканских бюджетных программ.
Глава 2. Порядок распределения распределяемой бюджетной
программы между различными администраторами бюджетных программ
4. Для распределения средств по распределяемой бюджетной программе администраторы республиканских бюджетных программ направляют администратору распределяемой бюджетной программы бюджетную заявку в соответствии с Правилами составления и представления бюджетной заявки (далее – Правила составления и представления бюджетной заявки), утвержденными приказом Министра финансов Республики Казахстан от 24 ноября 2014 года № 511 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10007).
5. Администратор распределяемой бюджетной программы, направляет сводную бюджетную заявку по распределяемой бюджетной программе в центральный уполномоченный орган по бюджетному планированию в соответствии с Правилами составления и представления бюджетной заявки.
6. Распределению между администраторами республиканских бюджетных программ подлежат бюджетные средства, предусмотренные Законом о республиканском бюджете по распределяемой бюджетной программе.
7. Распределение средств распределяемой бюджетной программы между администраторами республиканских бюджетных программ осуществляется на основании приказа администратора распределяемой бюджетной программы (далее – Приказ).
8. В Приказе указываются наименования администраторов республиканских бюджетных программ и распределенные суммы финансирования на текущий финансовый год.
9. При изменении объемов финансирования по распределяемой бюджетной программе в ходе уточнения республиканского бюджета, в Приказ вносятся соответствующие изменения.
10. При неиспользовании или частичного использования в течение финансового года средств по переподготовке и повышению квалификации государственных служащих, администраторы республиканских бюджетных программ до последнего уточнения республиканского бюджета направляют администратору распределяемой бюджетной программы бюджетную заявку в соответствии с Правилами составления и представления бюджетной заявки.

11. Бюджет шығындарына секвестр жасау кезінде бюджеттік бағдарлама қаражатын қысқарту республикалық бюджеттік бағдарлама әкімшілерінің бюджеттік бағдарламалары бойынша жүзеге асырылады.

11. При проведении секвестра расходов бюджета сокращение средств бюджетных программ осуществляется по бюджетным программам администраторов республиканских бюджетных программ.