Инвестициялық пай қорының пайларын орналастыру қорытындылары туралы есептерді қарау қағидаларын және Инвестициялық пай қорының пайларын орналастыру қорытындылары туралы есепті жасауға және ресімдеуге қойылатын талаптарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 30 мамырдағы № 130 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 8 шілдеде № 13893 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2018 жылғы 27 тамыздағы № 187 қаулысымен
Ескерту. Қаулының күші жойылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 27.08.2018 № 187 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Бағалы қағаздар рыногы туралы" 2003 жылғы 2 шілдедегі және "Инвестициялық қорлар туралы" 2004 жылғы 7 шілдедегі Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналар:
1) осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес Инвестициялық пай қорының пайларын орналастыру қорытындылары туралы есептерді қарау қағидалары;
2) осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес Инвестициялық пай қорының пайларын орналастыру қорытындылары туралы есепті жасауға және ресімдеуге қойылатын талаптар бекітілсін.
2. Осы қаулыға 3-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің күші жойылды деп танылсын.
3. Бағалы қағаздар нарығы департаменті (Хаджиева М.Ж.) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) Заң департаментімен (Сәрсенова Н.В.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулыны "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына:
Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгенінен кейін күнтізбелік он күн ішінде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға;
Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін оны Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі алған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тізіліміне, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізуге жіберуді;
3) осы қаулы ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Қаржылық қызметтерді тұтынушылардың құқықтарын қорғау және сыртқы коммуникациялар басқармасы (Терентьев А.Л.) осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде мерзімді баспасөз басылымдарында ресми жариялауға жіберуді қамтамасыз етсін.

Об утверждении Правил рассмотрения отчетов об итогах размещения паев паевого инвестиционного фонда и Требований к составлению и оформлению отчета об итогах размещения паев паевого инвестиционного фонда
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 мая 2016 года № 130. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 июля 2016 года № 13893. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 августа 2018 года № 187.
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 27.08.2018 № 187 (вводится в действие с 01.01.2019).
В соответствии с законами Республики Казахстан от 2 июля 2003 года "О рынке ценных бумаг" и от 7 июля 2004 года "Об инвестиционных фондах" Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить:
1) Правила рассмотрения отчетов об итогах размещения паев паевого инвестиционного фонда согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) Требования к составлению и оформлению отчета об итогах размещения паев паевого инвестиционного фонда согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
2. Признать утратившими силу нормативные правовые акты Республики Казахстан по перечню согласно приложению 3 к настоящему постановлению.
3. Департаменту рынка ценных бумаг (Хаджиева М.Ж.) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) совместно с Юридическим департаментом (Сарсенова Н.В.) государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление настоящего постановления в республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан":
на официальное опубликование в информационно-правовой системе "Әділет" в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
для включения в Государственный реестр нормативных правовых актов Республики Казахстан, Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан в течение пяти рабочих дней со дня его получения Национальным Банком Республики Казахстан после государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
3) размещение настоящего постановления на официальном интернет-ресурсе Национального Банка Республики Казахстан после его официального опубликования.
4. Управлению по защите прав потребителей финансовых услуг и внешних коммуникаций (Терентьев А.Л.) обеспечить направление настоящего постановления на официальное опубликование в периодических печатных изданиях в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.

5. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары О.А. Смоляковқа жүктелсін.
6. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Д. Ақышев
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 30 мамырдағы
№ 130 қаулысына
1-қосымша
Инвестициялық пай қорының пайларын орналастыру қорытындылары туралы есептерді қарау қағидалары
1. Осы Инвестициялық пай қорының пайларын орналастыру қорытындылары туралы есептерді қарау қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Бағалы қағаздар рыногы туралы" 2003 жылғы 2 шілдедегі (бұдан әрі – Бағалы қағаздар рыногы туралы заң) және "Инвестициялық қорлар туралы" 2004 жылғы 7 шілдедегі Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес әзірленді.
2. Қағидаларда инвестициялық пай қорының пайларын орналастыру қорытындылары туралы есептерді қарау талаптары мен тәртібі айқындалады.
3. Инвестициялық пай қорының пайларын орналастыру қорытындылары туралы есепті инвестициялық пай қорының басқарушы компаниясы қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға (бұдан әрі – уәкілетті орган) ұсынады.
4. Инвестициялық пай қорының пайларын орналастыру қорытындылары туралы есепті қарау және бекіту үшін инвестициялық пай қорының басқарушы компаниясы уәкілетті органға қағаз тасымалдағышта мынадай құжаттарды ұсынады:
1) еркін нысанда жасалған инвестициялық пай қорының пайларын орналастыру қорытындылары туралы есепті қарау жөніндегі өтінішті;
2) осы қаулымен бекітілген Инвестициялық пай қорының пайларын орналастыру қорытындылары туралы есепті жасауға және ресімдеуге қойылатын талаптарға сәйкес жасалған және ресімделген инвестициялық пай қорының пайларын орналастыру қорытындылары туралы есепті.
5. Инвестициялық пай қорының пайларын орналастыру қорытындылары туралы есептi уәкілетті орган тиісті құжаттарды алған күннен бастап күнтізбелік 14 (он төрт) күн ішінде қарайды.
6. Инвестициялық пай қорының басқарушы компаниясы инвестициялық пай қорының пайларын орналастыру қорытындылары туралы есепті қарау және бекіту үшін ұсынған құжаттары Қазақстан Республикасының бағалы қағаздар нарығы және инвестициялық қорлар туралы заңнамасының талаптарына сәйкес келген жағдайда, уәкілетті орган ілеспе хатпен инвестициялық пай қорының басқарушы компаниясына уәкілетті органның оның бекітілгені туралы белгісімен бекітілген инвестициялық пай қорының пайларын орналастыру қорытындылары туралы есепті жібереді.

5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Смолякова О.А.
6. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель
Национального Банка
Д. Акишев
Приложение 1
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 30 мая 2016 года № 130
Правила
рассмотрения отчетов об итогах размещения паев паевого
инвестиционного фонда
1. Настоящие Правила рассмотрения отчетов об итогах размещения паев паевого инвестиционного фонда (далее - Правила) разработаны в соответствии с законами Республики Казахстан от 2 июля 2003 года "О рынке ценных бумаг" (далее - Закон о рынке ценных бумаг) и от 7 июля 2004 года "Об инвестиционных фондах".
2. Правила определяют условия и порядок рассмотрения отчетов об итогах размещения паев паевого инвестиционного фонда.
3. Отчет об итогах размещения паев паевого инвестиционного фонда представляется в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее – уполномоченный орган) управляющей компанией паевого инвестиционного фонда.
4. Для рассмотрения и утверждения отчета об итогах размещения паев паевого инвестиционного фонда управляющая компания паевого инвестиционного фонда представляет в уполномоченный орган следующие документы на бумажном носителе:
1) заявление о рассмотрении отчета об итогах размещения паев паевого инвестиционного фонда, составленное в произвольной форме;
2) отчет об итогах размещения паев паевого инвестиционного фонда, составленный и оформленный в соответствии с Требованиями к составлению и оформлению отчета об итогах размещения паев паевого инвестиционного фонда, утвержденными настоящим постановлением.
5. Отчет об итогах размещения паев паевого инвестиционного фонда рассматривается уполномоченным органом в течение 14 (четырнадцати) календарных дней с даты получения соответствующих документов.
6. В случае соответствия документов, представленных управляющей компанией паевого инвестиционного фонда для рассмотрения и утверждения отчета об итогах размещения паев паевого инвестиционного фонда, требованиям законодательства Республики Казахстан о рынке ценных бумаг и инвестиционных фондах уполномоченный орган с сопроводительным письмом направляет управляющей компании паевого инвестиционного фонда утвержденный отчет об итогах размещения паев паевого инвестиционного фонда с отметкой уполномоченного органа о его утверждении.

7. Уәкілетті орган Бағалы қағаздар рыногы туралы заңның 24-бабының 3-тармағында белгіленген жағдайда инвестициялық пай қорының пайларын орналастыру қорытындылары туралы есепті бекітуден бас тартады.
Инвестициялық пай қорының пайларын орналастыру қорытындылары туралы есепті бекітуден бас тартылған жағдайда инвестициялық пай қорының басқарушы компаниясы бас тартуды алған күннен бастап күнтізбелік 30 (отыз) күн ішінде инвестициялық пай қорының пайларын орналастыру қорытындылары туралы есепті уәкілетті органға қайта ұсынады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 30 мамырдағы
№ 130 қаулысына
2-қосымша
Инвестициялық пай қорының пайларын орналастыру қорытындылары туралы есепті жасауға және ресімдеуге қойылатын талаптар
1. Осы Инвестициялық пай қорының пайларын орналастыру қорытындылары туралы есепті жасауға және ресімдеуге қойылатын талаптар (бұдан әрі – Талаптар) "Бағалы қағаздар рыногы туралы" 2003 жылғы 2 шілдедегі және "Инвестициялық қорлар туралы" 2004 жылғы 7 шілдедегі Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес әзірленді.
2. Инвестициялық пай қорының пайларын орналастыру қорытындылары туралы есеп инвестициялық пай қорының пайларын бастапқы орналастыруы аяқталғаннан кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде, сондай-ақ алты айлық есепті кезең аяқталған соң 1 (бір) ай ішінде беріледі.
3. Инвестициялық пай қорының пайларын орналастыру қорытындылары туралы есептің титул парағы мынадай ақпараттан тұрады:
1) құжаттың атауы: "Инвестициялық пай қорының пайларын орналастыру қорытындылары туралы есеп";
2) инвестициялық пай қорының толық және қысқартылған атауы (бұдан әрі – қор);
3) қордың басқарушы компаниясының толық және қысқартылған атауы;
4) жазба: "Уәкілетті органның инвестициялық пай қорының пайларын орналастыру қорытындылары туралы есепті бекітуі инвестициялық пай қорының пайларын орналастыру қорытындылары туралы есепте жазылған инвестициялық пай қорының пайларын сатып алуға қатысты инвесторларға қандай да бір ұсынымдар ұсынуды білдірмейді және осы құжаттағы ақпараттың дәйектілігін растайды. Инвестициялық пай қорының басқарушы компаниясының лауазымды тұлғалары инвестициялық пай қорының пайларын орналастыру қорытындылары туралы есепте берілген барлық ақпарат дәйекті болып табылатынын және инвестициялық пай қорына және инвестициялық пай қорының орналастыратын пайларына қатысты инвесторларды шатастырмайтындығын растайды." деген жазба болады.
4. Қордың пайларды орналастыру қорытындылары туралы есеп есепті кезең аяқталған күннен кейінгі күніне жасалған тіркеушінің қордың орналастырылған пайларын есепке алу үшін басқарушы компанияның жеке шотынан үзінді-көшірменің көшірмесін қоса бере отырып, қағаз тасымалдағышта қазақ және орыс тілдерінде 2 (екі) данада және электрондық түрде PDF форматында қазақ және орыс тілдерінде 1 (бір) данада (қор пайларының меншік иелері туралы мәлімет бермей) жасалады және мынадай ақпараттан тұрады:

7. Уполномоченный орган отказывает в утверждении отчета об итогах размещения паев паевого инвестиционного фонда в случае, установленном пунктом 3 статьи 24 Закона о рынке ценных бумаг.
В случае отказа в утверждении отчета об итогах размещения паев паевого инвестиционного фонда управляющая компания паевого инвестиционного фонда повторно представляет в уполномоченный орган отчет об итогах размещения паев паевого инвестиционного фонда в течение 30 (тридцати) календарных дней со дня получения отказа.
Приложение 2
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 30 мая 2016 года № 130
Требования к составлению и оформлению отчета об итогах
размещения паев паевого инвестиционного фонда
1. Настоящие Требования к составлению и оформлению отчета об итогах размещения паев паевого инвестиционного фонда (далее – Требования) разработаны в соответствии с законами Республики Казахстан от 2 июля 2003 года "О рынке ценных бумаг" и от 7 июля 2004 года "Об инвестиционных фондах".
2. Отчет об итогах размещения паев паевого инвестиционного фонда представляется в уполномоченный орган в течение 3 (трех) рабочих дней после завершения первоначального размещения паев паевого инвестиционного фонда, а также в течение 1 (одного) месяца по окончании шестимесячного отчетного периода.
3. Титульный лист отчета об итогах размещения паев паевого инвестиционного фонда содержит следующую информацию:
1) наименование документа: "Отчет об итогах размещения паев паевого инвестиционного фонда";
2) полное и сокращенное наименование паевого инвестиционного фонда (далее – фонд);
3) полное и сокращенное наименование управляющей компании фонда;
4) запись: "Утверждение уполномоченным органом отчета об итогах размещения паев паевого инвестиционного фонда не означает предоставление каких-либо рекомендаций инвесторам относительно приобретения паев паевого инвестиционного фонда, описанных в отчете об итогах размещения паев паевого инвестиционного фонда, и не подтверждает достоверность информации, содержащейся в данном документе. Должностные лица управляющей компании паевого инвестиционного фонда подтверждают, что вся информация, представленная в отчете об итогах размещения паев паевого инвестиционного фонда, является достоверной и не вводящей в заблуждение инвесторов относительно паевого инвестиционного фонда и размещаемых паев паевого инвестиционного фонда.".
4. Отчет об итогах размещения паев фонда составляется в 2 (двух) экземплярах на казахском и русском языках на бумажном носителе с приложением копии выписки регистратора с лицевого счета управляющей компании для учета размещенных паев фонда, составленной на дату, следующую за датой окончания отчетного периода, и в 1 (одном) экземпляре на казахском и русском языках в электронном виде в формате PDF (без сведений о собственниках паев фонда) и содержит следующую информацию:

1) қордың атауы;
2) қордың пайларын шығаруды мемлекеттік тіркеу күні мен нөмірі;
3) қордың басқарушы компаниясының атауы және оның орналасқан жері;
4) инвестициялық портфельді басқару қызметін жүзеге асыруға лицензия берген мемлекеттік органның нөмірі, күні, атауы;
5) қор кастодианының атауы және оның орналасқан жері;
6) қор кастодианының кастодиандық қызметті жүзеге асыруға лицензия алған нөмірі мен күні;
7) қордың пайларын бастапқы орналастыру туралы мәліметтер:
қордың пайларын бастапқы орналастыру кезеңінің басталған және аяқталған күні (егер қордың пайларын бастапқы орналастыру мерзімін ұзарту туралы шешім қабылданса, осы тармақта уәкілетті органның қордың пайларын бастапқы орналастыру мерзімін ұзарту туралы хатының күні және нөмірі көрсетіледі);
қордың пайларын бастапқы орналастырған кезде қор пайының номиналды құны;
8) қордың пайларын бастапқы орналастырудың аяқталу күніндегі жағдай бойынша орналастырылған қор пайларының саны;
есепті кезең аяқталу күніндегі қордың пайларын орналастыру туралы мәліметтер:
қордың пайларын орналастыру кезеңінің басталған және аяқталған күні;
қордың есепті кезеңде орналастырылған пайларының саны;
қордың есепті кезеңде сатып алынған пайларының саны;
есепті кезеңде қордың пайларын сатып алу үшін төленген ақша сомасы;
бұрын орналастырылған қордың пайларын ескере отырып, қордың есепті күні орналастырылған пайларының жиынтық саны (қордың сатып алынған пайларын шегергенде);
кастодианның есепті кезеңде орналастырылған қордың пайларына ақы төлеуге ақшаның түскенін растау туралы анықтамасымен расталған есепті кезеңде қордың пайларына ақы төлеуге түскен ақша сомасы (есепті кезең аяқталған күннен кейінгі күнге жасалған, кастодианның есепті кезеңде орналастырылған қордың пайларына ақы төлеуге ақшаның түскенін растау туралы анықтамасының көшірмесін қоса беріп);
9) есепті кезеңде қордың басқарушы компаниясынан қордың пайларын сатып алған әрбір меншік иесі бөлігінде қор пайларының меншік иелері туралы мәліметтер, мыналарды көрсете отырып:
меншік иесі – заңды тұлғаның толық атауын немесе меншік иесі – жеке тұлғаның тегін, атын, әкесінің атын (бар болса);
қор пайының меншік иесі - заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) күнін немесе қор пайының меншік иесі - жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттардың деректемелерін;
меншік иесінің қордың пайларын сатып алу күнін және сатып алу күніндегі қор пайының құнын;
есепті кезеңде қор пайларын орналастыру кезінде меншік иесі сатып алған қор пайларының жалпы санын;
қордың пайларына ақы төлеуге түскен ақша сомасын;

1) наименование фонда;
2) дата и номер государственной регистрации выпуска паев фонда;
3) наименование управляющей компании фонда и ее место нахождения;
4) номер, дата, наименование государственного органа, выдавшего лицензию на осуществление деятельности по управлению инвестиционным портфелем;
5) наименование кастодиана фонда и его место нахождения;
6) номер и дата получения кастодианом фонда лицензии на осуществление кастодиальной деятельности;
7) сведения о первоначальном размещении паев фонда:
даты начала и окончания периода первоначального размещения паев фонда (если было принято решение о продлении срока первоначального размещения паев фонда, то в данном пункте указывается дата и номер письма уполномоченного органа о продлении срока первоначального размещения паев фонда);
номинальная стоимость пая фонда при первоначальном размещении паев фонда;
количество паев фонда, размещенных по состоянию на дату окончания первоначального размещения паев фонда;
8) сведения о размещении паев фонда на дату окончания отчетного периода:
даты начала и окончания периода размещения паев фонда;
количество паев фонда, размещенных в отчетном периоде;
количество паев фонда, выкупленных в отчетном периоде;
сумма денег, оплаченная за выкуп паев фонда в отчетном периоде;
суммарное количество паев фонда, размещенных на отчетную дату, с учетом ранее размещенных паев фонда (за вычетом выкупленных паев фонда);
сумма денег, поступившая в оплату паев фонда в отчетном периоде, подтвержденная справкой кастодиана о поступлении денег в оплату паев фонда, размещенных в отчетном периоде (с приложением копии справки кастодиана о подтверждении поступления денег в оплату паев фонда, размещенных в отчетном периоде, составленной на дату, следующую за датой окончания отчетного периода);
9) сведения о собственниках паев фонда в разрезе каждого собственника, приобретших паи фонда у управляющей компании фонда в отчетном периоде, с указанием:
полного наименования собственника - юридического лица или фамилии, имени, отчества (при его наличии) собственника - физического лица;
даты государственной регистрации (перерегистрации) собственника пая фонда юридического лица или реквизитов документов, удостоверяющих личность собственника пая фонда физического лица;
даты приобретения собственником паев фонда и стоимости паев фонда на дату приобретения;
общего количества паев фонда, приобретенных собственником при размещении паев фонда в отчетном периоде;
суммы денег, поступившей в оплату паев фонда;

Есепті кезеңде қордың пайлары орналастырылмаған жағдайда Талаптардың осы тармақтың бірінші бөлігінің 8) және 9) тармақшалары толтырылмайды.
5. Инвестициялық пай қорының пайларын орналастыру қорытындылары туралы есептi бекiту үшін қағаз тасымалдағышта құжаттар беру кезінде:
1) инвестициялық пай қорының басқарушы компаниясының өтінішіне инвестициялық пай қорының басқарушы компаниясы атқарушы органының басшысы (не оның орнындағы адам) қол қояды және инвестициялық пай қорының басқарушы компаниясының мөр бедерімен (бар болса) расталады;
2) егер әрбір ұсынылған құжат бір парақтан тұратын болса, онда оған инвестициялық пай қорының активтерін басқаруды жүзеге асыратын басқарушы компанияның құрылымдық бөлімшесінің басшысы, басқарушы компанияның бас бухгалтері (не олардың орнындағы адамдар) қол қояды және инвестициялық пай қорының басқарушы компаниясының мөр бедерімен (бар болса) расталады;
3) парақтары көп болған кезде әрбір ұсынылған құжат тігіледі және тігістің түйініне және параққа жартылай желімделген қағаз пломбамен бекітіледі. Инвестициялық пай қорының активтерін басқаруды жүзеге асыратын басқарушы компанияның құрылымдық бөлімшесі басшысының, басқарушы компанияның бас бухгалтерінің (не олардың орнындағы адамдардың) қолдары және басқарушы компанияның мөр бедері (бар болса) қағаз пломбаға жартылай, құжаттың парағына жартылай қойылады;
4) құжаттарда ескертілмеген түзетулер, сызып тастаулар, тазалаулар, түзетілген жерлер, қосымша жазулар (қосымша басулар) жасауға жол берілмейді. Түзету жасалған кезде сызып тасталған сөз анық оқылуы тиіс. Әрбір түзету (толықтыру) түсіндірілуі тиіс, мысалы: "түзетілген... дұрыс", "қосымша жазылған...дұрыс", "сызып тасталған...оқылмасын" деп берілуі тиіс, құжатқа қол қойған тұлғалармен және эмитент мөрінің (бар болса) бедерімен расталуы тиіс.
Қосымша (түзетілген) құжаттар уәкілетті органға ілеспе хатпен ұсынылады. Ілеспе хатта уәкілетті органның инвестициялық пай қорының пайларын орналастыру қорытындылары туралы есептi бекiтуден бас тарту туралы хатының шығыс нөмірі мен күні, сондай-ақ ұсынылған құжаттардың тізбесі көрсетіледі.
6. Инвестициялық пай қорының басқарушы компаниясы Қағидаларға сәйкес уәкілетті органға электрондық және қағаз тасымалдағыштарда ұсынатын құжаттардың мазмұны бірдей болып табылады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 30 мамырдағы
№ 130 қаулысына
3-қосымша
Қазақстан Республикасының күші жойылған нормативтік құқықтық актілерінің тізбесі
1. "Инвестициялық пай қорының пайларын орналастыру қорытындылары жөніндегі есептің нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 25 наурыздағы № 75 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4201 тіркелген).

Подпункты 8) и 9) части первой настоящего пункта Требований не заполняются в случае неразмещения паев фонда в отчетном периоде.
5. При подаче документов на бумажном носителе для утверждения отчета об итогах размещения паев паевого инвестиционного фонда:
1) заявление управляющей компании паевого инвестиционного фонда подписывается руководителем исполнительного органа управляющей компании паевого инвестиционного фонда (либо лицом, его замещающим) и заверяется оттиском печати управляющей компании паевого инвестиционного фонда (при наличии);
2) в случае, если каждый представленный документ состоит из одного листа, то он подписывается руководителем структурного подразделения управляющей компании, осуществляющего управление активами паевого инвестиционного фонда, главного бухгалтера управляющей компании (либо лицами, их замещающими) и заверяется оттиском печати управляющей компании паевого инвестиционного фонда (при наличии);
3) при множественности листов каждый представленный документ прошивается и скрепляется бумажной пломбой, наклеенной на узел прошивки и частично на лист. Подписи руководителя структурного подразделения управляющей компании, осуществляющего управление активами паевого инвестиционного фонда, главного бухгалтера управляющей компании (либо лиц, их замещающих) и оттиск печати управляющей компании (при наличии) наносятся частично на бумажную пломбу, частично на лист документа;
4) в документах не допускаются неоговоренные исправления, зачеркивания, подчистки, помарки, дописки (допечатки). При исправлении зачеркнутое слово должно ясно читаться. Каждое исправление (дополнение) должно быть оговорено, например: "исправленному... верить", "дописанному... верить", "зачеркнутое... не читать", заверено лицами, подписавшими документ и оттиском печати общества (при наличии).
Дополнительные (исправленные) документы представляются в уполномоченный орган с сопроводительным письмом. В сопроводительном письме указывается исходящий номер и дата письма уполномоченного органа об отказе в утверждении отчета об итогах размещения паев паевого инвестиционного фонда, а также перечень представляемых документов.
6. Содержание документов, представленных управляющей компанией паевого инвестиционного фонда в соответствии с Правилами в уполномоченный орган на электронном и бумажном носителях, является идентичным.
Приложение 3
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 30 мая 2016 года № 130
Перечень нормативных правовых актов Республики Казахстан,
утративших силу
1. Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 марта 2006 года № 75 "Об утверждении формы отчета об итогах размещения паев паевого инвестиционного фонда" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4201).

2. "Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының Инвестициялық пай қорының пайларын орналастыру қорытындылары жөніндегі есептің нысанын бекіту туралы 2006 жылғы 25 наурыздағы № 75 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 11 желтоқсандағы № 287 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4509 тіркелген).
3. "Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Инвестициялық пай қорының пайларын орналастыру қорытындылары жөніндегі есептің нысанын бекіту туралы" 2006 жылғы 25 наурыздағы № 75 қаулысына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2009 жылғы 27 наурыздағы № 52 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5644 тіркелген).

2. Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 11 декабря 2006 года № 287 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 марта 2006 года № 75 "Об утверждении формы отчета об итогах размещения паев паевого инвестиционного фонда" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4509).
3. Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27 марта 2009 года № 52 "О внесении дополнений и изменений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 марта 2006 года № 75 "Об утверждении формы отчета об итогах размещения паев паевого инвестиционного фонда" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5644).