"Геология және су ресурстарын пайдалану саласындағы мемлекеттiк көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 501 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2016 жылғы 26 мамырдағы № 442 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 14 шілдеде № 13926 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 2020 жылғы 22 мамырдағы № 117 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 22.05.2020 № 117 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейiн күнтiзбелiк жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Құқықтық актілер туралы" 2016 жылғы 6 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 50-бабының 2-тармағынына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
"Геология және су ресурстарын пайдалану саласындағы мемлекеттiк көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылы 28 сәуірдегі № 501 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11452 болып тіркелген, 2015 жылы 10 шілдеде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақта:
1), 2), 3) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес "Су объектілерінің сарқылуына жол бермеуге бағытталған су қорғау іс-шараларын келісу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес "Бұрғылау және басқа тау жұмыстарын жүргізуге арналған жобалық құжаттаманы келісу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес "Су объектілерінің жай-күйіне әсер ететін объектілерді салу, реконструкциялау (кеңейту, жаңғырту, техникалық қайта жарақтандыру, қайта бейіндеу), пайдалану, консервациялау, жою (кейіннен кәдеге жарату) қорытынды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты";
11) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"11) осы бұйрыққа 11-қосымшаға сәйкес "Кеден одағы аумағының шегінде Қазақстан Республикасының аумағынан тысқары жерлерге геологиялық ақпаратты шығаруға келісім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты";
7) және 13) тармақшалар алынып тасталсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Жерасты су объектілерінің сарқылуына жол бермеуге бағытталған су қорғау іс-шараларына арналған рұқсатты келісу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:
атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Су объектілерінің сарқылуына жол бермеуге бағытталған су қорғау іс-шараларын келісу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 501 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере геологии и пользования водными ресурсами"
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 26 мая 2016 года № 442. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 июля 2016 года № 13926. Утратил силу приказом и.о. Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 22 мая 2020 года № 117 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 22.05.2020 № 117 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2 статьи 50 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 501 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере геологии и пользования водными ресурсами" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11452, опубликованный 10 июля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
в пункте 1:
подпункты 1), 2), 3), изложить в следующей редакции:
"1) стандарт государственной услуги "Согласование водоохранных мероприятий, направленных на предотвращение водных объектов от истощения" согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) стандарт государственной услуги "Согласование проектной документации на проведение буровых и других горных работ" согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) стандарт государственной услуги "Выдача заключения на строительство, реконструкцию (расширение, модернизацию, техническое перевооружение, перепрофилирование), эксплуатацию, консервацию, ликвидацию (постутилизацию) объектов, влияющих на состояние водных объектов" согласно приложению 3 к настоящему приказу";
подпункт 11) изложить в следующей редакции:
"11) стандарт государственной услуги "Выдача согласия на вывоз геологической информации за пределы территории Республики Казахстан в пределах территории Таможенного союза" согласно приложению 11 к настоящему приказу";
подпункты 7) и 13) исключить;
в стандарте государственной услуги "Согласование разрешения на водоохранные мероприятия, направленные на предотвращение истощения подземных водных объектов", утвержденном указанным приказом:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Стандарт государственной услуги "Согласование водоохранных мероприятий, направленных на предотвращение водных объектов от истощения";
пункт 1 изложить в следующей редакции:

"1. "Су объектілерінің сарқылуына жол бермеуге бағытталған су қорғау іс-шараларын келісу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).";
2-тарау мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасы тапсырылған сәттен бастап – 15 (он бес) жұмыс күні;
2) күтудің барынша рұқсат етілетін уақыты 30 (отыз) минутты құрайды;
3) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушыға қызметті көрсетудің барынша рұқсат етілетін уақыты 15 (он бес) минутты құрайды.
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нысаны: қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – су объектілерінің сарқылуына жол бермеуге бағытталған су қорғау іс-шараларын келісу.
Мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесін беру нысаны: қағаз түрінде.
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін негізде көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбі – жұма аралығында сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижілерін беру сағат 9.00–ден 17.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет кезек күту тәртібімен алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
9. Көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1) еркін нысандағы өтініш;
2) жерасты су объектілерінің сарқылуына жол бермеуге бағытталған су қорғау іс-шараларының бағдарламасы;
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың бәрін тапсырған кезде (қолма-қол немесе пошта байланысы арқылы) қағаз тасығыштағы өтініштің қабылданғанын растау көшірмесіне құжаттар топтамасының қабылданған күні мен уақыты белгі көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркеу туралы болып табылады.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Бұрғылау және басқа тау-кен жұмыстарын жүргізуге жобалық құжаттаманы, жерасты су объектілері арқылы коммуникация құрылысың жобаларын келіс" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:
атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Бұрғылау және басқа тау жұмыстарын жүргізуге арналған жобалық құжаттаманы келісу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. "Бұрғылау және басқа тау жұмыстарын жүргізуге арналған жобалық құжаттаманы келісу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"1. Государственная услуга "Согласование водоохранных мероприятий, направленных на предотвращение водных объектов от истощения" (далее – государственная услуга).";
главу 2 изложить в следующей редакции:
"2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю – 15 (пятнадцать) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания составляет 30 (тридцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги составляет 15 (пятнадцать) минут.";
5. Форма оказания государственной услуги – бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – согласование водоохранных мероприятий, направленных на предотвращение водных объектов от истощения.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
7. Государственная услуга оказывается на бесплатной основе физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
8. График работы услугодателя с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется с 9.00 часов до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращений услугополучателя (либо его представителей по доверенности) к услугодателю:
1) заявление в произвольной форме;
2) программа водоохранных мероприятий направленная на предотвращение водных объектов от истощения.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов (нарочно или посредством почтовой связи), подтверждением принятия заявления в бумажном виде является отметка на его копии о регистрации в канцелярии услугодателя с указанием даты и времени приема пакета документов.";
в стандарте государственной услуги "Согласование проектной документации на проведение буровых и других горных работ, проекты строительства коммуникаций через подземные водные объекты", утвержденном указанным приказом:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Стандарт государственной услуги "Согласование проектной документации на проведение буровых и других горных работ";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Государственная услуга "Согласование проектной документации на проведение буровых и других горных работ" (далее – государственная услуга).";
пункт 4 изложить в следующей редакции:

"4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасы тапсырылған сәттен бастап – 15 (он бес) жұмыс күні;
2) күтудің барынша рұқсат етілетін уақыты 30 (отыз) минутты құрайды;
3) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің барынша рұқсат етілетін уақыты 15 (он бес) минутты құрайды.";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – бұрғылау және басқа тау жұмыстарын жүргізуге арналған жобалық құжаттаманы келісу.
Мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесін беру нысаны: қағаз түрінде";
9-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) бұрғылау және басқа тау жұмыстарын жүргізуге арналған жобалық құжаттаманы келісу";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Жерасты су объектілерінің жай-күйіне, сондай-ақ орталықтандырылмаған ауызсумен жабдықтау кезінде жерасты су объектілерінен тікелей жерасты су объектілерін жинауға әсер ететін кәсіпорындар мен басқа ғимараттарды салуға, реконструкциялауға, пайдалануға, консервациялауға, жоюға қорытынды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:
атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Су объектілерінің жай-күйіне әсер ететін объектілерді салу, реконструкциялау (кеңейту, жаңғырту, техникалық қайта жарақтандыру, қайта бейіндеу), пайдалану, консервациялау, жою (кейіннен кәдеге жарату) қорытынды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. "Су объектілерінің жай-күйіне әсер ететін объектілерді салу, реконструкциялау (кеңейту, жаңғырту, техникалық қайта жарақтандыру, қайта бейіндеу), пайдалану, консервациялау, жою (кейіннен кәдеге жарату) қорытынды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасы тапсырылған сәттен бастап – 15 (он бес) жұмыс күні;
2) күтудің барынша рұқсат етілетін уақыты 30 (отыз) минутты құрайды;
3) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушыға қызметті көрсетудің барынша рұқсат етілетін уақыты 15 (он бес) минутты құрайды.";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – Су объектілерінің жай-күйіне әсер ететін объектілерді салу, реконструкциялау (кеңейту, жаңғырту, техникалық қайта жарақтандыру, қайта бейіндеу), пайдалану, консервациялау, жою (кейіннен кәдеге жарату) қорытынды беру.
Мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесін беру нысаны: қағаз түрінде";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Кеден одағы аумағының шегінде Қазақстан Республикасының аумағынан тысқары жерлерге геологиялық ақпаратты шығаруға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:
атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Кеден одағы аумағының шегінде Қазақстан Республикасының аумағынан тысқары жерлерге геологиялық ақпаратты шығаруға келісім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю – 15 (пятнадцать) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания составляет 30 (тридцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги составляет 15 (пятнадцать) минут.";
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Результат оказания государственной услуги – согласование проектной документации на проведение буровых и других горных работ.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.";
подпункт 2) пункта 9 изложить в следующей редакции:
"2) проектная документация на проведение буровых и других горных работ";
в стандарте государственной услуги "Выдача заключения на строительство, реконструкцию, эксплуатацию, консервацию, ликвидацию предприятий и других сооружений, влияющих на состояние подземных водных объектов, а также на забор подземных вод непосредственно из подземных водных объектов при нецентрализованном питьевом водоснабжении", утвержденном указанным приказом:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Стандарт государственной услуги "Выдача заключения на строительство, реконструкцию (расширение, модернизацию, техническое перевооружение, перепрофилирование), эксплуатацию, консервацию, ликвидацию (постутилизацию) объектов, влияющих на состояние водных объектов";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Государственная услуга "Выдача заключения на строительство, реконструкцию (расширение, модернизацию, техническое перевооружение, перепрофилирование), эксплуатацию, консервацию, ликвидацию (постутилизацию) объектов, влияющих на состояние водных объектов" (далее – государственная услуга).";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю – 15 (пятнадцать) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания составляет 30 (тридцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги составляет 15 (пятнадцать) минут.";
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Результат оказания государственной услуги – заключения на строительство, реконструкцию (расширение, модернизацию, техническое перевооружение, перепрофилирование), эксплуатацию, консервацию, ликвидацию (постутилизацию) объектов, влияющих на состояние водных объектов.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.";
в стандарте государственной услуги "Выдача разрешения на вывоз геологической информации за пределы территории Республики Казахстан в пределах территории Таможенного союза", утвержденном указанным приказом:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Стандарт государственной услуги "Выдача согласия на вывоз геологической информации за пределы территории Республики Казахстан в пределах территории Таможенного союза";
пункт 1 изложить в следующей редакции:

"1. "Кеден одағы аумағының шегінде Қазақстан Республикасының аумағынан тысқары жерлерге геологиялық ақпаратты шығаруға келісім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – Кеден одағы аумағының шегінде Қазақстан Республикасының аумағынан тысқары жерлерге геологиялық ақпаратты шығаруға келісім беру.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беру нысаны: электрондық.
Қағаз тасығышта рұқсат алуға өтініш берілген жағдайда, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі электрондық форматта ресімделеді, басып шығарылады және көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының мөрімен және қолымен расталады.
Порталда мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған электрондық құжат нысанында "жеке кабинетке" жіберіледі".
2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Геология және жер қойнауын пайдалану комитеті (Б.Қ.Нұрабаев):
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін оның көшірмелерін баспа және электрондық түрде күнтізбелік он күн ішінде мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға, сондай-ақ тіркелген бұйрықты алған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Республикалық құқықтық ақпарат орталығына жіберуді;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастырылуын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларына сәйкес іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министрі жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі
Ә. Исекешев
"КЕЛІСІЛГЕН":
Қазақстан Республикасының
Ақпарат және коммуникациялар министрі
______________ Д. Абаев

"1. Государственная услуга "Выдача согласия на вывоз геологической информации за пределы территории Республики Казахстан в пределах территории Таможенного союза" (далее – государственная услуга).";
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Результат оказания государственной услуги – выдача согласия на вывоз геологической информации за пределы территории Республики Казахстан в пределах территории Таможенного союза.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
В случае обращения за получением разрешения на бумажном носителе результат оказания государственной услуги оформляется в электронной форме, распечатывается и заверяется печатью и подписью уполномоченного лица услугодателя.
На портале результат оказания государственной услуги направляется в "личный кабинет" в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.".
2. Комитету геологии и недропользования Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (Нурабаев Б.К.) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление копии настоящего приказа в печатном и электронном виде на официальном опубликование в периодические печатные издания и информационно-правовую систему "Әділет" в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан, а также в Республиканский центр правовой информации в течение пяти рабочих дней со дня получения зарегистрированного приказа для включения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан и на интернет-портале государственных органов;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, согласно подпунктам 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
А. Исекешев
"СОГЛАСОВАН"
Министр информации и коммуникаций
Республики Казахстан
______________ Д. Абаев

2016 жылғы 13 маусым
"КЕЛІСІЛГЕН":
Қазақстан Республикасының
Ұлтық экономика министрі
___________ Қ. Бишімбаев
2016 жылғы "___" _______
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Ұлтық экономика министрінің м.а.
______________ М. Құсайынов
2016 жылғы 2 маусым

13 июня 2016 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
______________ К. Бишимбаев
"__" ______________ 2016 года
"СОГЛАСОВАН"
И.о. Министра национальной
экономики Республики Казахстан
______________ М. Кусаинов
2 июня 2016 года