"Жеке сот орындаушысы қызметімен айналысу құқығына лицензия алу үшін біліктілік емтиханын өткізу" және "Жеке сот орындаушысы қызметімен айналысуға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 29 мамырдағы № 311 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2016 жылғы 22 шілдедегі № 595 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 25 шілдеде № 13978 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 20 наурыздағы № 446 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Әділет министрінің 20.03.2018 № 446 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Жеке сот орындаушысы қызметімен айналысу құқығына лицензия алу үшін біліктілік емтиханын өткізу" және "Жеке сот орындаушысы қызметімен айналысуға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 29 мамырдағы № 311 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11318 болып тіркелген, 2015 жылғы 18 маусымда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
бұйрықтың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Тағылымдамадан өткен және жеке сот орындаушысы қызметімен айналысу құқығына үміткер адамдарды аттестаттаудан өткізу" және "Жеке сот орындаушысы қызметімен айналысуға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы";
1-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) "Тағылымдамадан өткен және жеке сот орындаушысы қызметімен айналысу құқығына үміткер адамдарды аттестаттаудан өткізу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес;";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Жеке сот орындаушысы қызметімен айналысу құқығына лицензия алу үшін біліктілік емтиханын өткізу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Жеке сот орындаушысы қызметімен айналысуға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламентінде:
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра юстиции Республики Казахстан от 29 мая 2015 года № 311 "Об утверждении регламентов государственных услуг "Проведение квалификационного экзамена для получения лицензии на право занятия деятельностью частного судебного исполнителя" и "Выдача лицензии на занятие деятельностью частного судебного исполнителя"
Приказ и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 22 июля 2016 года № 595. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 июля 2016 года № 13978. Утратил силу приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 20 марта 2018 года № 446 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Министра юстиции РК от 20.03.2018 № 446 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра юстиции Республики Казахстан от 29 мая 2015 года № 311 "Об утверждении регламентов государственных услуг "Проведение квалификационного экзамена для получения лицензии на право занятия деятельностью частного судебного исполнителя" и "Выдача лицензии на занятие деятельностью частного судебного исполнителя" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11318, опубликованный 18 июня 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
заголовок приказа изложить в следующей редакции:
"Об утверждении регламентов государственных услуг "Проведение аттестации лиц, прошедших стажировку и претендующих на право занятия деятельностью частного судебного исполнителя" и "Выдача лицензии на занятие деятельностью частного судебного исполнителя";
подпункт 1) пункта 1 изложить в следующей редакции:
"1) регламент государственной услуги "Проведение аттестации лиц, прошедших стажировку и претендующих на право занятия деятельностью частного судебного исполнителя", согласно приложения 1 к настоящему приказу;";
регламент государственной услуги "Проведение квалификационного экзамена для получения лицензии на право занятия деятельностью частного судебного исполнителя", утвержденный указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу.
в регламенте государственной услуги "Выдача лицензии на занятие деятельностью частного судебного исполнителя", утвержденном указанным приказом:
пункт 6 изложить в следующей редакции:

"6. Лицензия (қолма-қол) берудің мемлекеттік қызмет көрсету процесі осы регламентке 1-қосымшаға сәйкес рәсімдерден (әрекеттен) тұрады:
1) 1-процесс – көрсетілетін қызметті алушы (немесе сенімхат бойынша оның өкілі) мемлекеттік қызмет көрсетілуі үшін табыс еткен қажетті құжаттарды қабылдау;
2) 2-процесс – өтінішті ЭҚАБЖ-де және кіріс хат-хабарларын тіркеу журналында тіркеу;
3) 3-процесс – "Е-лицензиялауды" МДБ АЖ логині мен паролін енгізу (авторландыру);
4) 4-процесс – көрсетілетін қызметті алушы табыс еткен құжаттарының толықтығын тексеру;
5) 5-процесс – көрсетілетін қызметті алушының деректерін тексеру үшін ҚР БП ҚСжАЕК және СДТБТ-ға сұрау салуды жіберу;
6) 6-процесс – лицензия беру туралы бұйрыққа қол қою;
7) 7-процесс – "Е-лицензиялауды" МДБ АЖ-ға қол қоюға жіберу;
8) 8-процесс – лицензия беру.
Лицензияны (электрондық түрде) берудің мемлекеттік қызмет көрсету процесі осы регламентке 2-қосымшаға сәйкес рәсімдерден (әрекеттерден) тұрады:
1) 1-процесс – өтінішті ЭҚАБЖ-де және кіріс хат-хабарларын тіркеу журналында тіркеу;
2) 2-процесс – көрсетілетін қызметті алушы табыс еткен құжаттардың толықтығын тексеру;
3) 3-процесс – көрсетілетін қызметті алушының деректерін тексеру үшін ҚР БП ҚСжАЕК және СДТБТ-ға сұрау салуды жіберу;
4) 4-процесс – лицензия беру туралы бұйрыққа қол қою;
5) 5-процесс – "Е-лицензиялауды" қол қоюға жіберу;
6) 6-процесс – лицензия беру.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде:
көрсетілетін қызметті берушідегі - күні, уақыты, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон құжаттардың қабылданғанын растау болып табылады;
портал арқылы - көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы белгі көрсетіледі.";
"Жеке сот орындаушысы қызметімен айналысуға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламентіне 1, 2, 3-қосымшалар осы бұйрыққа 2, 3, 4-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Сот актілерін орындау департаменті:
1) осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оны "Әділет" ақпараттық-құқытық жүйесінде ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бұйрық алынғаннан кейін оны бес жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде орналастыру үшін "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорынына жіберуді;

"6. Процесс оказания государственной услуги в выдаче лицензии (нарочно) состоит из процедур (действий) согласно приложению 1 к настоящему регламенту:
1) процесс 1 – прием документов для оказания государственной услуги, представленных услугополучателем (либо его представителем по доверенности);
2) процесс 2 – регистрация заявления в ЕСЭДО и журнале регистрации входящей корреспонденции;
3) процесс 3 – ввод логина и пароля (авторизация) в ИС ГБД "Е-лицензирование";
4) процесс 4 – проверка наличия полноты представленных документов услугополучателя;
5) процесс 5 – направление запроса на проверку данных услугополучателя в КПС и СУ ГП РК и ЕРДР;
6) процесс 6 – подписание приказа на выдачу лицензии;
7) процесс 7 – направление на подписание в ИС ГБД "Е-лицензирование";
8) процесс 8 – выдача лицензии.
Процесс оказания государственной услуги в выдаче лицензии (в электронном виде) состоит из процедур (действий) согласно приложению 2 к настоящему регламенту:
1) процесс 1 – регистрация заявления в ЕСЭДО и журнале регистрации входящей корреспонденции;
2) процесс 2 – проверка наличия полноты представленных документов услугополучателя;
3) процесс 3 – направление запроса на проверку данных услугополучателя в КПС и СУ ГП РК и ЕРДР;
4) процесс 4 – подписание приказа на выдачу лицензии;
5) процесс 5 – направление на подписание "Е-лицензирование";
6) процесс 6 – выдача лицензии.
При сдаче всех необходимых документов услугополучателем:
у услугодателя - подтверждением принятия документов является талон с указанием даты, времени, фамилии и инициалов лица, принявшего документы;
через портал - в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги.";
приложения 1, 2, 3 к регламенту государственной услуги "Выдача лицензии на занятие деятельностью частного судебного исполнителя" изложить в новой редакции согласно приложениям 2, 3, 4 к настоящему приказу.
2. Департаменту по исполнению судебных актов Министерства юстиции Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его на официальное опубликование в информационно-правовой системе "Әділет";
3) в течение пяти рабочих дней со дня получения настоящего приказа направление его в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;

4) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Әділет министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
міндетін атқарушы
З. Баймолдина
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
міндетін атқарушының
2016 жылғы 22 шілдедегі
№ 595 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
міндетін атқарушының
2015 жылғы 29 мамырдағы
№ 311 бұйрығына
1-қосымша
"Тағылымдамадан өткен және жеке сот орындаушысы қызметімен
айналысу құқығына үміткер адамдарды аттестаттаудан өткізу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың аумақтық әділет органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі немесе "электрондық үкіметтің" www.egov.kz, www.elicense.kz веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 249 бұйрығымен бекітілген "Тағылымдамадан өткен және жеке сот орындаушысы қызметімен айналысуға үміткер адамдарды аттестаттаудан өткізу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі - Стандарт) 1-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі облыстардың, Астана және Алматы қалаларының Әділет департаменттері жанындағы жеке сот орындаушысы қызметімен айналысуға үміткер адамдарды аттестаттау жөніндегі комиссия отырысының хаттамасы нысанында ресімделген жеке сот орындаушысы қызметімен айналысуға үміткер адамдарды аттестаттау жөніндегі комиссияның (бұдан әрі - Комиссия) аттестаттаудан өткендігі не өтпегендігі туралы шешімі.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алу үшін қағаз жеткізгішінде немесе портал арқылы жүгінген жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында ресімделеді.
Порталда мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберіледі.

4) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан;
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Министра юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра юстиции
Республики Казахстан
З. Баймолдина
Приложение 1
к приказу исполняющего обязанности
Министра юстиции Республики Казахстан
от 22 июля 2016 года № 595
Приложение 1
к приказу исполняющего обязанности
Министра юстиции Республики Казахстан
от 29 мая 2015 года № 311
Регламент государственной услуги
"Проведение аттестации лиц, прошедших стажировку и претендующих
на право занятия деятельностью частного судебного исполнителя"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается территориальными органами юстиции областей, города республиканского значения и столицы (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через канцелярию услугодателя или веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – решение комиссии по аттестации лиц, претендующих на занятие деятельностью частного судебного исполнителя (далее – Комиссия) о прохождении либо не прохождении аттестации, оформленное в форме протокола заседания комиссии по аттестации лиц, претендующих на занятие деятельностью частного судебного исполнителя при Департаменте юстиции областей, городов Астана и Алматы Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 1 к стандарту государственной услуги "Проведение аттестации лиц, прошедших стажировку и претендующих на право занятия деятельностью частного судебного исполнителя", утвержденного приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 249 (далее – Стандарт).
В случае обращения услугополучателя за получением результата оказания государственной услуги на бумажном носителе или на портал, результат оказания государственной услуги оформляется в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
На портале результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.

4. Осы регламентте пайдаланылатын ұғымдар мен қысқартулар:
1) ҚР БП ҚСжАЕК - Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті;
2) мемлекеттік органдардың электрондық құжат айналымының бірыңғай жүйесі (бұдан әрі - ЭҚАБЖ) - Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары мен тиісті мемлекеттік органның лауазымды адамдары арасындағы электрондық құжаттар алмасуға арналған электрондық құжат айналымы жүйесі;
3) сотқа дейінгі тергеп-тексерудің бірыңғай тізілімі (бұдан әрі - СДТБТ) – Қазақстан Республикасы Қылмыстық-процестік кодексінің 180-бабының бірінші бөлігінде аталған сотқа дейінгі тергеп-тексеруді бастау себептері, олар бойынша қабылданған процестік шешімдер, жүргізілген әрекеттер, қылмыстық іс жүргізудің жылжуы, арыз иелері мен қылмыстық процеске қатысушылар туралы мәліметтер енетін автоматтандырылған деректер базасы.
4) "электрондық үкіметтің" веб–порталы (бұдан әрі – ЭҮП) – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электрондық мемлекеттік көрсетілетін қызметтерге қолжетімділіктің бірыңғай терезесін білдіретін ақпараттық жүйе;
5) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілілігін және мазмұнының тұрақтылығын растайтын электрондық цифрлық таңбалардың жиынтығы.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
әрекеттер тәртібінің сипаты
5. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (әрекетті) бастау үшін негіздеме Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттардың болуы болып табылады.
6. Аттестаттауды өткізу бойынша (қолма-қол) мемлекеттік қызмет көрсету процесі осы регламентке 1-қосымшаға сәйкес рәсімдерден (әрекеттерден) тұрады:
1) 1-процесс – өтінішті ЭҚАБЖ-де және кіріс хат-хабарларын тіркеу журналында тіркеу;
2) 2-процесс – көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың толықтығын тексеру;
3) 3-процесс – көрсетілетін қызметті алушының деректерін тексеру үшін ҚР БП ҚСжАЕК және СДТБТ-ға сұрау салу жіберу;
4) 4-процесс – жіберілген үміткерлерді көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында жариялау;
5) 5-процесс – компьютерлік тест тапсыру;
6) 6-процесс – әңгімелесу түрінде үміткердің білімін тексеру;
7) 7-процесс – комиссияның аттестаттаудан өткендігі және өтпегендігі туралы хаттамасы;
8) 8-процесс – комиссияның аттестаттаудан өткендігі және өтпегендігі туралы хаттамасын көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында жариялау.
Аттестаттауды өткізу бойынша (электрондық түрде) мемлекеттік қызмет көрсету процесі осы регламентке 2-қосымшаға сәйкес рәсімдерден (әрекеттерден) тұрады:

4. Понятия и сокращения, используемые в настоящем регламенте:
1) КПС и СУ ГП РК – Комитет по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан;
2) единая система электронного документооборота государственных органов (далее - ЕСЭДО) - система электронного документооборота, предназначенная для обмена электронными документами между государственными органами Республики Казахстан и должностными лицами соответствующего государственного органа;
3) единый реестр досудебных расследований (далее - ЕРДР) - автоматизированная база данных, в которую вносятся сведения о поводах к началу досудебного расследования, перечисленных в части первой статьи 180 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан, принятых по ним процессуальных решениях, произведенных действиях, движении уголовного производства, заявителях и участниках уголовного процесса.
4) веб-портал "электронного правительства (далее – ПЭП) – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам;
5) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.
Глава 2. Описание порядка действий
структурных подразделений (работников) услугодателя
в процессе оказания государственной услуги
5. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие документов, указанных в пункте 9 Стандарта.
6. Процесс оказания государственной услуги по проведению аттестации (нарочно) состоит из процедур (действий) согласно приложению 1 к настоящему регламенту:
1) процесс 1 – регистрация заявления в ЕСЭДО и журнале регистрации входящей корреспонденции;
2) процесс 2 – проверка наличия полноты представленных документов услугополучателя;
3) процесс 3 – направление запроса на проверку данных услугополучателя в КПС и СУ ГП РК и ЕРДР;
4) процесс 4 – опубликование допущенных претендентов на интернет-ресурсе услугодателя;
5) процесс 5 – сдача компьютерного теста;
6) процесс 6 – проверка знаний претендента в виде собеседования;
7) процесс 7 - протокол комиссии о прохождении и не прохождении аттестации;
8) процесс 8 – опубликование протокола комиссии о прохождении и не прохождении аттестации на интернет-ресурсе услугодателя;
Процесс оказания государственной услуги по проведению аттестации (в электронном виде) состоит из процедур (действий) согласно приложению 2 к настоящему регламенту:

1) 1-процесс – өтінішті ЭҚАБЖ-де және кіріс хат-хабарларын тіркеу журналында тіркеу;
2) 2-процесс – көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың толықтығын тексеру;
3) 3-процесс – көрсетілетін қызметті алушының деректерін тексеру үшін ҚР БП ҚСжАЕК және СДТБТ-ға сұрау салу жіберу;
4) 4-процесс – жіберілген үміткерлерді көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында жариялау;
5) 5-процесс – компьютерлік тест тапсыру;
6) 6-процесс – әңгімелесу түрінде үміткердің білімін тексеру;
7) 7-процесс – комиссияның аттестаттаудан өткендігі және өтпегендігі туралы хаттамасы;
8) 8-процесс – комиссияның аттестаттаудан өткендігі және өтпегендігі туралы хаттамасын көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында жариялау.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде:
көрсетілетін қызметті берушіде - күні, уақыты, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон құжаттардың қабылданғанын растау болып табылады;
портал арқылы - көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы белгі көрсетіледі.
3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
өзара іс-қимыл тәртібінің сипаты
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің мынадай құрылымдық бөлімшелері қатысады:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) жеке сот орындаушысы қызметімен айналысуға үміткер адамдарды аттестаттау жөніндегі комиссия.
8. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін өтінішті қабылдауды және тіркеуді көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері жүзеге асырады.
Өтініш кіріс нөмірі беріле отырып тіркелгеннен соң, өтініш қоса берілетін құжаттармен бірге кіріс хат-хабарлары журналы бойынша жеке сот орындаушысы қызметімен айналысуға үміткер адамдарды аттестаттау жөніндегі комиссияның қарауына беріледі, электрондық өтініштің көшірмесі қоса берілетін құжаттармен бірге ЭҚАБЖ арқылы беріледі.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін бере отырып, өтінішті қарауды жеке сот орындаушысы қызметімен айналысуға үміткер адамдарды аттестаттау жөніндегі комиссия жүзеге асырады.
Құрылымдық бөлімшелердің арасындағы рәсімдер (әрекеттер) кезектілігінің сипаты осы регламентке 3-қосымшада көрсетілген.
4-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық
жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаты
9. Көрсетілетін қызметті берушінің және көрсетілетін қызметті алушының ЭҮП арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде жүгіну мен рәсімдер (әрекеттер) кезектілігінің тәртібі:

1) процесс 1 – регистрация заявления в ЕСЭДО и журнале регистрации входящей корреспонденции;
2) процесс 2 – проверка наличия полноты представленных документов услугополучателя;
3) процесс 3 – направление запроса на проверку данных услугополучателя в КПС и СУ ГП РК и ЕРДР;
4) процесс 4 – опубликование допущенных претендентов на интернет-ресурсе услугодателя;
5) процесс 5 – сдача компьютерного теста;
6) процесс 6 – проверка знаний претендента в виде собеседования;
7) процесс 7 - протокол комиссии о прохождении и не прохождении аттестации;
8) процесс 8 – опубликование протокола комиссии о прохождении и не прохождении аттестации на интернет-ресурсе услугодателя;
При сдаче всех необходимых документов услугополучателем:
у услугодателя - подтверждением принятия документов является талон с указанием даты, времени, фамилии и инициалов лица, принявшего документы;
через портал - в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги.
Глава 3. Описание порядка взаимодействия
структурных подразделений (работников) услугодателя
в процессе оказания государственной услуги
7. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурные подразделения услугодателя:
1) Канцелярия услугодателя;
2) комиссия по аттестации лиц, претендующих на занятие деятельностью частного судебного исполнителя.
8. Прием и регистрация заявления для оказания государственной услуги осуществляется сотрудником канцелярии услугодателя.
После регистрации заявления с присвоением входящего номера, заявление с прилагаемыми документами передаются на рассмотрение в комиссию по аттестации лиц, претендующих на занятие деятельностью частного судебного исполнителя по журналу входящей корреспонденции, копия электронного заявления с прилагаемыми документами передаются по средствам ЕСЭДО.
Рассмотрение заявления с выдачей результата оказания государственной услуги осуществляется комиссией по аттестации лиц, претендующих на занятие деятельностью частного судебного исполнителя.
Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями отражено в приложении 3 к настоящему регламенту.
Глава 4. Описание порядка использования информационных
систем в процессе оказания государственной услуги
9. Порядок обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через ПЭП:

1) 1-процесс - көрсетілетін қызметті алушы ЭҮП-ке тіркеуді жүзеге асырады;
2) 2-процесс – мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушының ЭҮП-ке парольді енгізуі (авторландыру процесі);
3) 3-процесс – көрсетілетін қызметті алушының қажетті құжаттарды электрондық түрде тіркей отырып, сұрау салу нысанын толтыруы (деректерді енгізуі);
4) 4-процесс – көрсетілетін қызметті алушының аттестаттау талаптарына сәйкестігін көрсетілетін қызметті берушінің тексеруі;
5) 5-процесс – ҚР БП ҚСжАЕК және СДТБТ-да сұрау салуды өңдеу;
6) 6-процесс – көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты сұрау салынған мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартуды дайындау;
7) 7-процесс – көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-сын пайдалана отырып, электрондық құжат түрінде мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін көрсетілетін қызметті алушының алуы.
"Тағылымдамадан өткен және жеке сот
орындаушысы қызметімен айналысу
құқығына үміткер адамдарды
аттестаттаудан өткізу" мемлекеттік
көрсетілетін қызметтер регламентіне
1-қосымша
1-кесте. Аттестаттауды өткізу (қолма-қол) рәсімдерінің
(әрекеттерінің) сипаты
1
2
3
4
5
6
7
8
Көрсетілетін қызметті беруші
Көрсетілетін қызметті беруші
Көрсетілетін қызметті беруші
Көрсетілетін қызметті беруші
Көрсетілетін қызметті беруші
Көрсетілетін қызметті беруші
Көрсетілетін қызметті беруші
Көрсетілетін қызметті беруші
Әрекеттің (рәсімнің, процестің, операцияның) атауы
және олардың сипаты
Өтініштің ЭҚАБЖ-да және кіріс
хат-хабарларын тіркеу журналында тіркелуін жүзеге асыру
Ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеру
Көрсетілетін қызметті алушының деректерін тексеру үшін ҚР БП ҚСжАЕК және СДТБТ-ға сұрау салуды жіберу
Жіберілген үміткерлерді көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында жариялау
Компьютерлік тест тапсыру
Әңгімелесу түрінде үміткердің білімін тексеру
Комиссияның аттестаттаудан өткендігі және өтпегендігі туралы хаттамасы
Комиссияның аттестаттаудан өткендігі және өтпегендігі туралы хаттамасын көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында жариялау
Ұсынылған құжаттардың толық еместігіне орай бас тартуды дайындау
2-кесте. Аттестаттауды өткізу рәсімдерінің (әрекеттерінің) сипаты
"Тағылымдамадан өткен және жеке сот
орындаушысы қызметімен айналысу
құқығына үміткер адамдарды
аттестаттаудан өткізу" мемлекеттік
көрсетілетін қызметтер регламентіне
2-қосымша
Кесте. Аттестаттауды өткізу (электрондық түрде) рәсімдерінің (әрекеттерінің) сипаты
1
2
3
4
5
6
7
8
Көрсетілетін қызметті беруші
Көрсетілетін қызметті беруші
Көрсетілетін қызметті беруші
Көрсетілетін қызметті беруші
Көрсетілетін қызметті беруші
Көрсетілетін қызметті беруші
Көрсетілетін қызметті беруші
Көрсетілетін қызметті беруші
Әрекеттің (рәсімнің, процестің, операцияның) атауы
және олардың сипаты
Өтініштің ЭҚАБЖ-да және кіріс хат-хабарларын тіркеу журналында тіркелуін жүзеге асыру
Ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеру
Көрсетілетін қызметті алушының деректерін тексеру үшін ҚР БП ҚСжАЕК және СДТБТ-ға сұрау салуды жіберу
Жіберілген үміткерлерді көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында жариялау
Компьютерлік тест тапсыру
Әңгімелесу түрінде үміткердің білімін тексеру
Комиссияның аттестаттаудан өткендігі және өтпегендігі туралы хаттамасы
Комиссияның аттестаттаудан өткендігі және өтпегендігі туралы хаттамасын көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында жариялау
Ұсынылған құжаттардың толық еместігіне орай бас тартуды дайындау
"Тағылымдамадан өткен және жеке сот
орындаушысы қызметімен айналысу
құқығына үміткер адамдарды
аттестаттаудан өткізу" мемлекеттік
көрсетілетін қызметтер регламентіне
3-қосымша
Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері арасындағы рәсімдер кезектілігінің сипаты
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
міндетін атқарушының
2016 жылғы 22 шілдедегі
№ 595 бұйрығына
2-қосымша
"Жеке сот орындаушысы
қызметімен айналысу құқығына
лицензия беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
1-кесте. Лицензия беру барысындағы (қолма-қол)
рәсімдер (әрекеттер) сипаты
1
2
3
4
5
6
7
8
Көрсетілетін қызметті беруші
Көрсетілетін қызметті беруші
Көрсетілетін қызметті беруші
Көрсетілетін қызметті беруші
Көрсетілетін қызметті беруші
Көрсетілетін қызметті беруші
Көрсетілетін қызметті беруші
Көрсетілетін қызметті беруші
Әрекеттің (рәсімнің, процестің, операцияның) атауы
және олардың сипаты
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттар қабылдауды жүзеге асырады
Өтініштің ЭҚАБЖ-да және кіріс хабарын тіркеу журналында тіркелуін жүзеге асыру
"Е-лицензиялау" МДБ АЖ-ны авторландырады
Ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеру
Көрсетілетін қызметті алушы туралы мәліметті тексеру үшін ҚР БП ҚСжАЕК және СДТБТ-ға сұрау салу жіберу
Лицензия беру туралы бұйрыққа қол қою
"Е-лицензиялау" МДБ АЖ-ға қол қоюға жолдау
Лицензия беру
Орындау мерзімі
15 мин
5 мин
10-15 сек
5 мин
5 мин
1,5 мин
10-15 сек
10-15 сек
-
Ұсынылған құжаттардың толық еместігіне орай бас тартуды дайындау
-
-
2-кесте. Лицензия беру процесіндегі (қолма-қол)
рәсімдер (әрекеттер) сипаты
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
міндетін атқарушының
2016 жылғы 22 шілдедегі
№ 595 бұйрығына
3-қосымша
"Жеке сот орындаушысының
қызметімен айналысу құқығына
лицензия беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
1-кесте. Лицензия беру процесіндегі (электрондық түрде)
рәсімдердің (әрекеттердің) сипаттамасы
1
2
3
4
5
6
Көрсетілетін қызметті беруші
Көрсетілетін қызметті беруші
Көрсетілетін қызметті беруші
Көрсетілетін қызметті беруші
Көрсетілетін қызметті беруші
Көрсетілетін қызметті беруші
Әрекеттің (рәсімнің, процестің, операцияның) атауы
және олардың сипаты
ЭҚАБЖ бағдарламасында және кіріс хат-хабарларды тіркеу журналында өтінішті тіркеу жүргізу
Ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеру
Көрсетілетін қызметті алушының деректерін тексеру үшін ҚР БП ҚСжАЕК және СДТБТ сұрау салуды жолдау
Лицензия беру туралы бұйрыққа қол қою
"Е-лицензиялау" МДБ АЖ-ға қол қою үшін жолдау
Лицензия беру
Орындау мерзімі
5 мин
5 мин
5 мин
1,5 мин
10-15 сек
10-15 сек
-
Ұсынылған құжаттардың толық еместігіне орай бас тартуды дайындау
-
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
міндетін атқарушының
2016 жылғы 22 шілдедегі
№ 595 бұйрығына
4-қосымша
"Жеке сот орындаушысының
қызметімен айналысу құқығына
лицензия беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
3-қосымша
Департаменттер арасындағы рәсімдер кезектілігінің сипаты

1) процесс 1 – услугополучатель осуществляет регистрацию на ПЭП;
2) процесс 2 - введение услугополучателем пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения государственной услуги;
3) процесс 3 – заполнение услугополучателем формы запроса (ввод данных) с прикреплением необходимых документов в электронном виде;
4) процесс 4 - проверка услугодателем соответствия услугополучателя требованиям аттестации;
5) процесс 5 – обработка запроса в КПС и СУ ГП РК и ЕРДР;
6) процесс 6 – формирование отказа в запрашиваемой государственной услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
7) процесс 7 – получение услугополучателем результата государственной услуги в виде электронного документа с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Проведение аттестации лиц, прошедших стажировку
и претендующих на право занятия
деятельностью частного судебного
исполнителя"
Таблица 1. Описание процедур (действий) аттестации (нарочно)
1
2
3
4
5
6
7
8
Услугодатель
Услугодатель
Услугодатель
Услугодатель
Услугодатель
Услугодатель
Услугодатель
Услугодатель
Наименование действия (процедуры, процессы, операции) и их описание
Осуществляет регистрацию заявления в ЕСЭДО и журнале регистрации входящей корреспонденции
Проверка наличия полноты представленных документов
Направление запроса на проверку данных услугополучателя в КПС и СУ ГП РК и ЕРДР
Опубликование допущенных претендентов на интернет-ресурсе услугодателя
Сдача компьютерного теста
Проверка знаний претендента в виде собеседования
Протокол комиссии о прохождении и не прохождении аттестации
Опубликование протокола комиссии о прохождении не прохождении аттестации на интернет-ресурсе услугодателя
Формирование отказа из-за не полноты представленных документов
Таблица 2. Описание процедур (действий) аттестации
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Проведение аттестации лиц, прошедших стажировку
и претендующих на право занятия
деятельностью частного судебного
исполнителя"
Таблица. Описание процедур (действий) аттестации
(в электронном виде)
1
2
3
4
5
6
7
8
Услугодатель
Услугодатель
Услугодатель
Услугодатель
Услугодатель
Услугодатель
Услугодатель
Услугодатель
Наименование действия (процедуры, процессы, операции) и их описание
Осуществляет регистрацию заявления в ЕСЭДО и журнале регистрации входящей корреспонденции
Проверка наличия полноты представленных документов
Направление запроса на проверку данных услугополучателя в КПС и СУ ГП РК и ЕРДР
Опубликование допущенных претендентов на интернет-ресурсе услугодателя
Сдача компьютерного теста
Проверка знаний претендента в виде собеседования
Протокол комиссии о прохождении и не прохождении аттестации
Опубликование протокола комиссии о прохождении не прохождении аттестации на интернет-ресурсе услугодателя
Формирование отказа из-за не полноты представленных документов
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
"Проведение аттестации лиц, прошедших стажировку
и претендующих на право занятия
деятельностью частного судебного
исполнителя"
Описание
последовательности процедур между структурными
подразделениями услугодателя
Приложение 2
к приказу исполняющего обязанности
Министра юстиции Республики Казахстан
от 22 июля 2016 года № 595
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Выдача лицензии на занятие деятельностью
частного судебного исполнителя"
Таблица 1. Описание процедур (действий)
в процессе выдачи лицензии (нарочно)
1
2
3
4
5
6
7
8
Услугодатель
Услугодатель
Услугодатель
Услугодатель
Услугодатель
Услугодатель
Услугодатель
Услугодатель
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Осуществляет прием документов для оказания государственной услуги
Осуществляет регистрацию заявления в ЕСЭДО и журнале регистрации входящей корреспонденции
Авторизуется на ИС ГБД "Е-лицензирование"
Проверка полноты представленных документов
Направление запроса на проверку данных услугополучателя в КПС и СУ ГП РК и ЕРДР
Подписание приказа на выдачу лицензии
Направление на подписание "Е-лицензирование"
Выдача лицензии
Сроки исполнения
15 мин
5 мин
10-15 сек
5 мин
5 мин
1,5 мин
10-15 сек
10-15 сек
-
Формирование отказа из за не полноты представленных документов
-
-
Таблица 2. Описание процедур (действий)
в процессе выдачи лицензии
Приложение 3
к приказу исполняющего обязанности
Министра юстиции Республики Казахстан
от 22 июля 2016 года № 595
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Выдача лицензии на занятие деятельностью
частного судебного исполнителя"
Таблица 1. Описание процедур (действий)
в процессе выдачи лицензии (в электронном виде)
1
2
3
4
5
6
Услугодатель
Услугодатель
Услугодатель
Услугодатель
Услугодатель
Услугодатель
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Осуществляет регистрацию заявления в ЕСЭДО и журнале регистрации входящей корреспонденции
Проверка полноты представленных документов
Направление запроса на проверку данных услугополучателя в КПС и СУ ГП РК ЕРДР
Подписание приказа на выдачу лицензии
Направление на подписание "Е-лицензирование"
Выдача лицензии
Сроки исполнения
5 мин
5 мин
5 мин
1,5 мин
10-15 сек
10-15 сек
-
Формирование отказа из за не полноты представленных документов
-
Приложение 4
к приказу исполняющего обязанности
Министра юстиции Республики Казахстан
от 22 июля 2016 года № 595
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
"Выдача лицензии на занятие деятельностью
частного судебного исполнителя"
Описание последовательности процедур между Департаментами