"Арнайы су пайдалану құқығын жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғалардың суды алу немесе ағызу құрылыстарында немесе құрылғыларында орнатылатын суды есепке алу аспаптарын пломбалау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 2016 жылғы 23 маусымдағы № 272 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 26 шілдеде № 13993 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2020 жылғы 16 қарашадағы № 286 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 16.11.2020 № 286 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған "Арнайы су пайдалану құқығын жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғалардың суды алу немесе ағызу құрылыстарында немесе құрылғыларында орнатылатын суды есепке алу аспаптарын пломбалау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Су ресурстары комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің мерзімді баспа басылымдарына және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесіне ресми жариялауға, сондай-ақ бес жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне орналастыру үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
міндетін атқарушы
Е.Нысанбаев
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрі
міндетін атқарушысының
2016 жылғы 23 маусымдағы
№ 272 бұйрығымен бекітілген
"Арнайы су пайдалану құқығын жүзеге асыратын жеке және заңды
тұлғалардың суды алу немесе ағызу құрылыстарында немесе
құрылғыларында орнатылатын суды есепке алу аспаптарын
пломбалау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

Об утверждении регламента государственной услуги "Пломбирование приборов учета вод, устанавливаемых на сооружениях или устройствах по забору или сбросу вод физическими и юридическими лицами, осуществляющими право специального водопользования"
Приказ и.о. Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 23 июня 2016 года № 272. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 июля 2016 года № 13993. Утратил силу приказом Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 16 ноября 2020 года № 286.
Сноска. Утратил силу приказом Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 16.11.2020 № 286 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги "Пломбирование приборов учета вод, устанавливаемых на сооружениях или устройствах по забору или сбросу вод физическими и юридическими лицами, осуществляющими право специального водопользования".
2. Комитету по водным ресурсам Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания и в информационно-правовую систему "Әділет", а также в течение пяти рабочих дней в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан и интранет-портале государственных органов.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
Е. Нысанбаев
Утвержден
приказом исполняющего обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 23 июня 2016 года № 272
Регламент государственной услуги
"Пломбирование приборов учета вод, устанавливаемых на
сооружениях или устройствах по забору или сбросу вод
физическими и юридическими лицами, осуществляющими право
специального водопользования"

1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Арнайы су пайдалану құқығын жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғалардың суды алу немесе ағызу құрылыстарында немесе құрылғыларында орнатылатын суды есепке алу аспаптарын пломбалау" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Су ресурстары комитетiнің су ресурстарын пайдалануды және қорғауды реттеу жөніндегі бассейндік инспекциялары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – арнайы су пайдалану құқығын жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғалардың суды алу немесе ағызу құрылыстарында немесе құрылғыларында орнатылатын суды есепке алу аспаптарына пломба орнату (алып тастау) актісі.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің)
іс-қимылдары тәртібінің сипаттамасы
4. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2016 жылғы 18 наурыздағы № 127 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13634 болып тіркелген) бекітілген "Арнайы су пайдалану құқығын жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғалардың суды алу немесе ағызу құрылыстарында немесе құрылғыларында орнатылатын суды есепке алу аспаптарын пломбалау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көрсетілген құжаттардың болуы мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімінің (іс-қимылдың) басталуына негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындау ұзақтығы:
1) бір жұмыс күн ішінде көрсетілетін қызметті беруші кеңсесі маманының нөмірі мен күнін қоя отырып, өтінішті қабылдауы және тіркеуі;
2) бір жұмыс күн ішінде көрсетілетін қызметті беруші басшылығының жауапты құрылымдық бөлімшені айқындауы;
3) бір жұмыс күн ішінде құрылымдық бөлімше басшысының жауапты орындаушыны айқындауы және құжаттарды қарауға беруі;
4) он екі жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысының өтінішпен құжаттарды қарауы және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін дайындауы.
6. Мына рәсімді (іс-қимылдарды) орындауды бастауға негіз болып табылатын мемлекеттік қызметті көрсету рәсімінің (іс-қимылының) нәтижесі:
1) көрсетілетін қызметті алушының ұсынылған құжаттарын тіркеу және оларды көрсетілетін қызметті берушінің басшылығына беру;
2) көрсетілетін қызметті беруші басшылығының қарары;
3) мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін дайындау және қол қою;

Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Пломбирование приборов учета вод, устанавливаемых на сооружениях или устройствах по забору или сбросу вод физическими и юридическими лицами, осуществляющими право специального водопользования" (далее – государственная услуга) оказывается бассейновыми инспекциями по регулированию использования и охраны водных ресурсов Комитета по водным ресурсам Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – услугодатель).
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – акт установки (снятия) пломб на приборы учета вод, устанавливаемых на сооружениях или устройствах по забору или сбросу вод физическими и юридическими лицами, осуществляющими право специального водопользования.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие документов, указанных в пункте 9 cтандарта государственной услуги "Пломбирование приборов учета вод, устанавливаемых на сооружениях или устройствах по забору или сбросу вод физическими и юридическими лицами, осуществляющими право специального водопользования", утвержденного приказом исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 18 марта 2016 года № 127 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13634).
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) прием и регистрация заявления специалистом канцелярии услугодателя с присвоением регистрационного номера и даты в течение одного рабочего дня;
2) определение руководством услугодателя ответственного структурного подразделения в течение одного рабочего дня;
3) определение руководителем структурного подразделения ответственного исполнителя и передача документов на рассмотрение в течение одного рабочего дня;
4) рассмотрение заявления и документов исполнителем услугодателя и подготовка результата государственной услуги в течение двенадцати рабочих дней.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, которые служат основанием для начала выполнения следующей процедуры (действий):
1) регистрация представленных документов услугополучателя и передача их руководству услугодателя;
2) резолюция руководства услугодателя;
3) подготовка и подписание результата государственной услуги;

4) тіркелген мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін көрсетілетін қызметті алушыға беру.
3-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіндегі көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің)
өзара іс-қимылы тәртібінің сипаттамасы
7. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы немесе оның орынбасары;
2) құрылымдық бөлімшелердің басшылары;
3) жауапты орындаушы;
4) кеңсе маманы.
8. Құрылымдық бөлімшелер (жұмыскерлер) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) бірізділігінің сипаттамасы:
1) бір жұмыс күн ішінде көрсетілетін қызметті беруші кеңсесі маманының нөмірі мен күнін қоя отырып, өтінішті қабылдауы және тіркеуі;
2) бір жұмыс күн ішінде көрсетілетін қызметті беруші басшылығының жауапты құрылымдық бөлімшені айқындауы;
3) бір жұмыс күн ішінде құрылымдық бөлімше басшысының жауапты орындаушыны айқындауы және құжаттарды қарауға беруі;
4) он екі жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысының өтінішпен құжаттарды қарауы және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін дайындауы.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіндегі көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) өзара іс-қимылы тәртібінің сипаттамасы осы регламентке қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызметін көрсетудің бизнес-процестері анықтамалығында көрсетілген.
"Арнайы су пайдалану құқығын
жүзеге асыратын жеке және
заңды тұлғалардың суды алу
немесе ағызу құрылыстарында
немесе құрылғыларында
орнатылатын суды есепке алу
аспаптарын пломбалау"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне қосымша
"Арнайы су пайдалану құқығын жүзеге асыратын жеке және заңды
тұлғалардың суды алу немесе ағызу құрылыстарында немесе
құрылғыларында орнатылатын суды есепке алу аспаптарын
пломбалау" мемлекеттік қызметін көрсетудің бизнес-процестерінің
анықтамалығы
Ескерту: * ҚФБ – құрылымдық -функционалдық бірлік;
– мемлекеттік қызметін көрсетудің басталуымен аяқталуы.

4) выдача зарегистрированного результата оказания государственной услуги услогополучателю.
Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) руководитель услугодателя или его заместитель;
2) руководитель структурного подразделения;
3) ответственный исполнитель;
4) специалист канцелярии.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями:
1) прием и регистрация заявления специалистом канцелярии услугодателя с присвоением регистрационного номера и даты в течение одного рабочего дня;
2) определение руководством услугодателя ответственного структурного подразделения в течение одного рабочего дня;
3) определение руководителем структурного подразделения ответственного исполнителя и передача документов на рассмотрение в течение одного рабочего дня;
4) рассмотрение заявления и документов исполнителем услугодателя и подготовка результата государственной услуги в течение двенадцати рабочих дней.
9. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, отражено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги, согласно приложению к настоящему регламенту.
Приложение
к регламенту государственной услуги
"Пломбирование приборов учета вод,
устанавливаемых на сооружениях или
устройствах по забору или сбросу вод
физическими и юридическими лицами,
осуществляющими право специального водопользования"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Пломбирование приборов учета вод, устанавливаемых на
сооружениях или устройствах по забору или сбросу вод
физическими и юридическими лицами, осуществляющими право
специального водопользования"
Примечание: * СФЕ – структурно-функциональная единица;
– начало и конец оказания государственной услуги.