"Жеке тұтынушыларға атаулы көмек беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2014 жылғы 28 қарашадағы № 161 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің м.а. 2016 жылғы 30 маусымдағы № 294 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 10 тамызда № 14099 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2024 жылғы 3 қыркүйектегі № 309 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Энергетика министрінің 03.09.2024 № 309 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасының 2016 жылғы 6 сәуірдегі Заңының 50-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Жеке тұтынушыларға атаулы көмек беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2014 жылғы 28 қарашадағы № 161 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10083 болып тіркелген, 2015 жылғы 1 тамыздағы № 145 (28623) "Егемен Қазақстан" газетінде жарияланған, 2015 жылғы 26 қаңтарда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Жеке-дара тұтынушыларға атаулы көмек беру қағидаларын бекіту туралы";
көрсетілген бұйрықтың 1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қоса беріліп отырған Жеке-дара тұтынушыларға атаулы көмек беру қағидалары бекітілсін.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жеке тұтынушыларға атаулы көмек беру қағидалары осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Жаңартылатын энергия көздері департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін оның көшірмелерін күнтізбелік он күн ішінде мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға, сондай-ақ тіркелген бұйрықты алған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің ресми интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастыруды;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 2) және 3) тармақшаларымен көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді беруді қамтамасыз етсін.

О внесении изменений в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 28 ноября 2014 года № 161 "Об утверждении Правил предоставления адресной помощи индивидуальным потребителям"
Приказ и.о. Министра энергетики Республики Казахстан от 30 июня 2016 года № 294. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 августа 2016 года № 14099. Утратил силу приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 3 сентября 2024 года № 309.
Сноска. Утратил силу приказом Министра энергетики РК от 03.09.2024 № 309 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2 статьи 50 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 28 ноября 2014 года № 161 "Об утверждении Правил предоставления адресной помощи индивидуальным потребителям" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10083, опубликованный в газете "Казахстанская правда" от 1 августа 2015 года № 145 (28021), опубликованный 26 января 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
в заголовок указанного приказа внесены изменения на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
в пункт 1 указанного приказа внесены изменения на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
Правила предоставления адресной помощи индивидуальным потребителям, утвержденные указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложению.
2. Департаменту по возобновляемым источникам энергии Министерства энергетики Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление копии настоящего приказа на официальное опубликование в периодические печатные издания и информационно-правовую систему "Әділет" в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан, а также в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан" в течение пяти рабочих дней со дня получения зарегистрированного приказа;
3) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства энергетики Республики Казахстан и интранет-портале государственных органов;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства энергетики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 2) и 3) настоящего пункта.

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Энергетика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
міндетін атқарушы
М. Мырзағалиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрi
______________ Б. Сұлтанов
2016 жылғы 6 шілде
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
міндетін атқарушының
2016 жылғы 30 маусымдағы
№ 294 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2014 жылғы 28 қарашадағы
№ 161 бұйрығымен
бекітілген
Жеке-дара тұтынушыларға атаулы көмек беру қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Жеке-дара тұтынушыларға атаулы көмек беру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Жаңартылатын энергия көздерін пайдалануды қолдау туралы" 2009 жылғы 4 шiлдедегi Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес әзірленді және жеке-дара тұтынушыларға жаңартылатын энергия көздерін пайдалану қондырғыларын сатып алуға атаулы көмек беру тәртiбiн айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) жаңартылатын энергия көздерін пайдалану қондырғысы (бұдан әрі – ЖЭК қондырғысы) – жаңартылатын энергия көздері пайдаланыла отырып, электр және жылу энергиясын өндіруге арналған технологиялық және қосалқы жабдық;
2) жеке-дара тұтынушыларға атаулы көмек (бұдан әрі – атаулы көмек) – жеке-дара тұтынушылардың Қазақстанда өндірілген жаңартылатын энергия көздерін пайдалану қондырғыларын сатып алуға жұмсалатын шығындарының бір бөлігін мемлекеттің өтеуі;
3) Қазақстанда өндірілетін жаңартылатын энергия көздері – қазақстандық өндірушілер өндіретін және:
Қазақстан Республикасында толық өндірілгендер ретінде Кеден одағының және (немесе) Қазақстан Республикасының кеден заңнамасына сәйкес айқындалатын;
Кеден одағының және (немесе) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленетін жеткілікті қайта өңдеу өлшемшарттарына сәйкес Қазақстан Республикасында жеткілікті қайта өңдеуге ұшырағандар ретінде айқындалатын жаңартылатын энергия көздері;
4) құрылымдық бөлімше – энергетика, құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық мәселелеріне жетекшілік ететін ауданның жергілікті атқарушы органының құрылымдық бөлімшесі;
5) уәкілетті орган – жаңартылатын энергия көздерін пайдалануды қолдау саласындағы басшылықты және салааралық үйлестіруді жүзеге асыратын орталық атқарушы орган;
6) электр және (немесе) жылу энергиясын жеке-дара тұтынушы (бұдан әрі – жеке-дара тұтынушы) – электрлендірілмеген елді мекендерде және (немесе) орталықтандырылған электрмен жабдықтау экономикалық жағынан орынсыз қоныстарда автономды режимде жұмыс істейтін жаңартылатын энергия көздерін пайдалану объектісінен электр және (немесе) жылу энергиясын тұтынатын жеке немесе заңды тұлға.

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра энергетики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
И.о. Министра энергетики
Республики Казахстан
М. Мирзагалиев
"СОГЛАСОВАН"
Министр финансов
Республики Казахстан
_______________ Б. Султанов
6 июля 2016 года
Приложение
к приказу и.о. Министра энергетики
Республики Казахстан
от 30 июня 2016 года № 294
Утверждены
приказом Министра энергетики
Республики Казахстан
от 28 ноября 2014 года № 161
Правила предоставления адресной помощи индивидуальным потребителям
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила предоставления адресной помощи индивидуальным потребителям (далее – Правила) разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 4 июля 2009 года "О поддержке использования возобновляемых источников энергии" и определяют порядок предоставления адресной помощи индивидуальным потребителям на приобретение установок с использованием возобновляемых источников энергии.
2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) установка с использованием возобновляемых источников энергии (далее – установка ВИЭ) – технологическое и вспомогательное оборудование с использованием возобновляемых источников энергии, предназначенное для выработки электрической и тепловой энергии;
2) адресная помощь индивидуальным потребителям (далее – адресная помощь) – возмещение государством части затрат индивидуальных потребителей на приобретение установок с использованием возобновляемых источников энергии казахстанского производства;
3) возобновляемые источники энергии казахстанского производства – возобновляемые источники энергии, произведенные казахстанскими производителями и:
определяемые в соответствии с таможенным законодательством Таможенного союза и (или) Республики Казахстан как полностью произведенные в Республике Казахстан;
определяемые как подвергнутые достаточной переработке в Республике Казахстан в соответствии с критериями достаточной переработки, устанавливаемыми законодательством Таможенного союза и (или) Республики Казахстан;
4) структурное подразделение – структурное подразделение местного исполнительного органа района, курирующее вопросы энергетики, строительства и жилищно-коммунального хозяйства;
5) уполномоченный орган – центральный исполнительный орган, осуществляющий руководство и межотраслевую координацию в области поддержки использования возобновляемых источников энергии;
6) индивидуальный потребитель электрической и (или) тепловой энергии (далее – индивидуальный потребитель) – физическое или юридическое лицо, потребляющее электрическую и (или) тепловую энергию от объекта по использованию возобновляемых источников энергии, работающего в автономном режиме в неэлектрифицированных населенных пунктах и (или) поселениях, где централизованное электроснабжение экономически нецелесообразно.

3. Мемлекет жеке-дара тұтынушыларға осы Қағидаларда айқындалатын тәртіппен жиынтық қуаты бес киловаттан аспайтын жаңартылатын энергия көздерін пайдалану қондырғылары құнының елу пайызы мөлшерінде атаулы көмек береді. Атаулы көмек жаңартылатын энергия көздерін пайдалану қондырғысы пайдалануға берілгеннен кейін төленеді.
4. Атаулы көмек беру үшін тиісті аудан әкiмiнiң (бұдан әрі – ауданның ЖАО) шешiмiмен комиссия (бұдан әрi – комиссия) құрылады. Комиссия құрамына комиссия төрағасы, энергетика, құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық мәселелеріне жетекшілік ететін облыстың немесе ауданның өкілі, аумағында ЖЭК қондырғылары орналасқан ауылдық округ немесе ауыл әкімінің өкілі, қоғамдық ұйымдардың өкiлдерi кіреді.
Құрылымдық бөлімше комиссияның жұмыс органы болып табылады.
2-тарау. Жеке-дара тұтынушыларға атаулы көмек беру тәртiбi
5. Атаулы көмек алу үшін жеке-дара тұтынушылар ЖЭК қондырғысы пайдалануға берілгеннен кейін он төрт күнтізбелік күннен кешіктірмей құрылымдық бөлімшеге мынадай құжаттар ұсынады:
1) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша атаулы көмек алуға өтініш;
2) жеке басын куәландыратын құжаттың және дара кәсiпкердi мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiктiң көшiрмелерi;
2-1) заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің* немесе анықтаманың көшірмесі;
3) сенімхат (жеке-дара тұтынушының құжаттарын басқа жеке тұлға ұсынған жағдайда) көшiрмесі;
4) жеке-дара тұтынушының өтініште көрсетілген Қазақстанда өндірілетін жаңартылатын энергия көздерін пайдалану қондырғыларының жеткізушісімен шарттың көшірмесі;
5) еркін нысанда құрастырылатын өтініште көрсетілген ЖЭК қондырғыларын пайдалануға қабылдау туралы актi;
6) нөмірін көрсете отырып, екiншi деңгейдегі банктерде немесе Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң лицензиясы бар ұйымда жеке шотының бар екені туралы екі данада анықтама.
Ескертпе: "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2012 жылғы 24 желтоқсандағы Заңы қолданысқа енгізілгенге дейін берілген заңды тұлғаны (филиал, өкілдік) мемлекеттік (есептік) тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік заңды тұлға қызметін тоқтатқанға дейін жарамды болып табылады.

3. Государство предоставляет индивидуальным потребителям адресную помощь в размере пятидесяти процентов от стоимости установок с использованием возобновляемых источников энергии суммарной мощностью не более пяти киловатт в порядке, определяемом настоящими Правилами. Адресная помощь выплачивается после ввода установки с использованием возобновляемых источников энергии в эксплуатацию.
4. Для предоставления адресной помощи решением акима соответствующего района (далее – МИО района) создается комиссия (далее – комиссия). В состав комиссии входят: председатель комиссии, представитель акимата области или района, курирующий вопросы энергетики, строительства и жилищно-коммунального хозяйства, представитель акима сельского округа или села, на территории которого расположена установка ВИЭ, представители общественных организаций.
Рабочим органом комиссии является структурное подразделение.
Глава 2. Порядок предоставления адресной помощи
индивидуальным потребителям
5. Для получения адресной помощи индивидуальные потребители не позднее четырнадцати календарных дней после ввода в эксплуатацию установки ВИЭ предоставляют в структурное подразделение следующие документы:
1) заявление на получение адресной помощи по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) копии документа, удостоверяющего личность, и свидетельства о государственной регистрации индивидуального предпринимателя;
2-1) копию свидетельства* или справки о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица;
3) копию доверенности (в случае представления документов индивидуального потребителя другим физическим лицом);
4) копию договора индивидуального потребителя с поставщиком установок с использованием возобновляемых источников энергии казахстанского производства, указанных в заявлении;
5) акт о приемке в эксплуатацию установок ВИЭ, указанных в заявлении, составляемый в произвольной форме;
6) справку банка о наличии лицевого счета в банках второго уровня или в организации, имеющей лицензию Национального Банка Республики Казахстан, с указанием его номера в двух экземплярах.
Примечание: свидетельство о государственной (учетной) регистрации (перерегистрации) юридического лица (филиала, представительства), выданное до введения в действие Закона Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств", является действительным до прекращения деятельности юридического лица.

6. Құрылымдық бөлімше:
1) үш жұмыс күнi iшiнде ұсынылған құжаттарды тексередi және комиссияның қарауына енгiзедi.
2) ЖЭК қондырғыларының қондырғыларды пайдалануға қабылдау актілерінде көрсетілген қондырғылар параметрлеріне сәйкес келуін көзбен шолып тексеру мақсатында жеті жұмыс күнi iшiнде комиссия мүшелерiнiң елді мекендерге және (немесе) қоныстарға баруын ұйымдастырады.
7. Комиссия тексеріп қарау қорытындылары бойынша үш жұмыс күнi iшiнде осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жиынтық қуаты 5 кВт аспайтын ЖЭК қондырғыларын тексеріп қарау актiсiн (бұдан әрi – тексеріп қарау актiсi) жасайды.
Тексеріп қарау актiсі жеке-дара тұтынушыға және комиссияға бір данадан екі данада жасалады.
8. Комиссия тексеріп қарау актiсiнiң және жеке-дара тұтынушы ұсынған құжаттар негiзiнде үш жұмыс күнi iшiнде осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ЖЭК қондырғыларын сатып алуға атаулы көмек беру туралы қорытындыны (бұдан әрі – қорытынды) жасайды және оны құрылымдық бөлімшеге ұсынады.
9. Комиссияның қорытындысына ЖЭК қондырғыларын тексеріп қарауды және жеке-дара тұтынушыға тиесілі атаулы көмектің сомасын есептеуді жүргізген комиссия мүшелері қол қояды, аудан әкімі бекітеді, сондай-ақ ауданның ЖАО мөрімен куәландырады.
Комиссияның қорытындысы үш данада жасалады:
1-ші, 2-ші даналар – ауданның ЖАО үшін;
3-ші дана – жеке-дара тұтынушы үшін.
10. Егер Комиссияның қорытындылары бойынша жеке-дара тұтынушыларға берілетін төлемдер сомасы бөлінген бюджеттік қаражаттың көлемiнен асып түсетін жағдайда, комиссияның қарауына бұрын түскен жеке-дара тұтынушылардың өтiнiмдерi басым тәртіппен қанағаттандырылады.
11. Құрылымдық бөлімше комиссия қорытындыларының негізінде үш жұмыс күнi iшiнде осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша атаулы көмек алатын жеке-дара тұтынушылардың тізімін қалыптастырады және аудан әкiмiне бекiтуге ұсынады.
12. Ауданның ЖАО-сы жеке-дара тұтынушыға атаулы көмек беруді алушының таңдауы бойынша екiншi деңгейдегі банктер немесе банк операцияларының тиiстi түрлерiне Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң лицензиясы бар ұйымдағы жеке шотының деректемелерi көрсетілген өтiнiшiнің негiзiнде екiншi деңгейдегi банктер немесе банк операцияларының тиiстi түрлерiне Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң лицензиясы бар ұйым арқылы он бес жұмыс күнінен аспайтын мерзімде жүзеге асырады.
13. ЖЭК қондырғыларын сатып алуға бөлінген атаулы көмек туралы ақпарат тиісті жылғы 31 желтоқсаннан кешіктірмей, ауданның ЖАО интернет-ресурстарында жылына бір рет орналастырылады.
Жеке-дара тұтынушыларға атаулы
көмек беру қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Атаулы көмек алуға өтінім
"Жаңартылатын энергия көздерін пайдалануды қолдау туралы" 2009
жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес менің
____________________________________________________________________
(өтінім берушінің ТАӘ және (немесе) заңды тұлғаның атауы, өтінім
берушінің ЖСН және (немесе) БСН, өтінім берушінің жеке басын
куәландыратын құжаттың деректері)
Қазақстанда өндірілетін төменде көрсетілген,_________________________
________________________________________________________ мекенжайында
(мекенжайды көрсету)
орналасқан жиынтық қуаты 5 кВт-қа дейін жаңартылатын энергия көздерін
пайдалану қондырғыларын (бұдан әрі – ЖЭК қондырғысы) сатып алуыма
байланысты, маған атаулы көмек беруіңізді сұраймын:
Р/с№
Қазақстанда өндірілетін ЖЭК қондырғысының атауы
ЖЭК қондырғысының қуаты, кВт
ЖЭК қондырғысының құны, теңге
Өтелетін болжамды сома, теңге
ЖЭК қондыр ғысының пайдалану мерзімі (жыл)
1
2
3
4
5
6
Жиыны:
Барлық берілген құжаттар мен ақпараттың шынайылығына кепілдік
беремін.
Атаулы көмек сомасын мынадай деректемелер бойынша жүргізуді
сұраймын:
Жеке-дара тұтынушының ЖСН немесе БСН: _________________________
_____________________________________________________________________
Банктік шоттың немесе банк операцияларының тиiстi түрлерiне Қазақстан
Республикасы Ұлттық Банкiнiң лицензиясы бар ұйымдағы жеке шотының №:
_____________________________________________________________________
Банктің немесе банк операцияларының тиiстi түрлерiне Қазақстан
Республикасы Ұлттық Банкiнiң лицензиясы бар ұйымның атауы:
____________________________________________________________________;
Банктің немесе банк операцияларының тиiстi түрлерiне Қазақстан
Республикасы Ұлттық Банкiнiң лицензиясы бар ұйымның жеке коды:
____________________________________________________________________
Осы өтінімге мынадай құжаттар қоса беріледі:
(қоса берілетін құжаттардың тізімі)
ТАӘ Қолы Күні
Жеке-дара тұтынушыларға атаулы
көмек беру қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Жеке-дара тұтынушыны электрмен жабдықтауды қамтамасыз ететін
жаңартылатын энергия көздерін пайдалану қондырғыларын тексеріп
қарау актісі
20__жылғы "___"___________ №_______
__________________________________________________ мекенжайы бойынша
(елді мекеннің және (немесе) қоныстың атауы)
Біз, төменде қол қоюшылар, комиссия төрағасы:
____________________________________________________________________
(лауазымы, ТАӘ)
комиссия мүшелері:
____________________________________________________________________
(лауазымы, ТАӘ)
____________________________________________________________________
(лауазымы, ТАӘ)
____________________________________________________________________
(лауазымы, ТАӘ)
бір тараптан және жеке-дара тұтынушы _________________________ екінші
(ТАӘ және (немесе) заңды тұлғаның атауы)
тараптан мынадай жаңартылатын энергия көздерін пайдалану
қондырғыларына (бұдан әрі – ЖЭК қондырғысы) көзбен шолып тексеру
жүргізілгені туралы осы актіні жасадық:
Қазақстанда өндірілетін ЖЭК қондырғыларын жеткізушінің атауы:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
ЖЭК қазақстандық өндірушінің атауы ___________________________
ЖЭК қондырғысының атауы ______________________________________
ЖЭК қондырғысының сәйкестендіру нөмірі ______ қуаты ______ кВт.
Көзбен шолып тексеру барысында жоғарыда көрсетілген ЖЭК
қондырғыларының шын мәнінде орнатылғаны, пайдалануға берілгені және
жұмыс істейтіні белгіленді.
Комиссия төрағасы:
____________________________________________________________________
(лауазымы, ТАӘ)
комиссия мүшелері:
____________________________________________________________________
(лауазымы, ТАӘ)
____________________________________________________________________
(лауазымы, ТАӘ)
Жеке-дара тұтынушы:
____________________________________________________________________
(ТАӘ, қолы, мөрі)
Жеке-дара тұтынушыларға атаулы
көмек беру қағидаларына
3-қосымша
Нысан
"Бекітемін"
_________________________
(облыстың атауы)
_________ ауданының әкiмi
_________________________
(ТАӘ, мөрі)
Жеке-дара тұтынушыға жаңартылатын энергия көздерін пайдалану
қондырғыларын сатып алуға атаулы көмек беру туралы
қорытынды
№ _______ ________
күні
_____________________________________________________________________
(жаңартылатын энергия көздерін пайдалану қондырғыларының (бұдан әрі –
ЖЭК қондырғылары) орналасқан жері, оның ішінде елді мекеннің және
____________________________________________________________________
(немесе) қоныстың атауы)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(кім құрған, ауданның ЖАО атауы, күні, комиссия құрамы туралы
___________________________________________________________ құрылған,
шешімнің нөмірі)
құрамында төраға: ___________________________________________________
(ТАӘ, атқаратын лауазымы және жұмыс орны)
және комиссия мүшелері:
_________________________________________________________________ бар
(ТАӘ, атқаратын лауазымы және жұмыс орны)
комиссия қаралған құжаттардың нәтижелері бойынша: ___________________
(құжаттар тізбесі келтіріледі)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
және ЖЭК қондырғысын тексеріп қарау нәтижелері бойынша жасалған
комиссия актісінің негізінде ________________________________________
(қарап тексеру жүргізілген күн мен
____________________________________________________________________
қондырғыны тексеріп қарау актісінен алынған қорытынды келтіріледі)
мынадай қорытынды қабылдады:
____________________________________________________________________
(атаулы көмекті төлеудің ұсыным берілетін сомасын көрсете отырып,
____________________________________________________________________
комиссия қабылдаған қорытындының негіздемесі келтіріледі)
Қорытындыға қосымша:

6. Структурное подразделение:
1) в течение трех рабочих дней проверяет представленные документы и вносит на рассмотрение комиссии;
2) в течение семи рабочих дней организует выезд членов комиссии в населенные пункты и (или) поселения с целью визуального обследования установок ВИЭ на соответствие параметрам установок, указанных в актах приемки установок в эксплуатацию.
7. По итогам обследования комиссия в течение трех рабочих дней составляет акт обследования установок ВИЭ суммарной мощностью не более 5 кВт (далее – акт обследования) по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Акт обследования составляется в двух экземплярах, по одному экземпляру для индивидуального потребителя и комиссии.
8. Комиссия на основании акта обследования и документов, представленных индивидуальным потребителем, в течение трех рабочих дней составляет заключение о предоставлении адресной помощи индивидуальному потребителю на приобретение установок ВИЭ (далее – заключение) по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам, и представляет его в структурное подразделение.
9. Заключение комиссии подписывается членами комиссии, проводившими обследование установок ВИЭ и расчет причитающейся индивидуальному потребителю суммы адресной помощи, утверждается акимом района, а также заверяется печатью МИО района.
Заключение комиссии составляется в трех экземплярах:
1-й, 2-й экземпляры – для МИО района;
3-й экземпляр – для индивидуального потребителя.
10. В случае, если сумма выплат индивидуальным потребителям по заключениям комиссии превысит объем выделенных бюджетных средств, в приоритетном порядке удовлетворяются заявления индивидуальных потребителей, ранее поступившие на рассмотрение комиссии.
11. Структурное подразделение на основании заключений комиссии в течение трех рабочих дней формирует список индивидуальных потребителей на получение адресной помощи по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам и представляет на утверждение акиму района.
12. Предоставление адресной помощи индивидуальному потребителю осуществляется МИО района через банки второго уровня или организацию, имеющей лицензию Национального Банка Республики Казахстан на соответствующие виды банковских операций, по выбору получателя, на основании его заявления с указанием реквизитов лицевого счета в выбранном им банке второго уровня или в организации, имеющей лицензию Национального Банка Республики Казахстан на соответствующие виды банковских операций, в срок не более пятнадцати рабочих дней.
13. Информация о выделенной адресной помощи на приобретение установок ВИЭ размещается на интернет-ресурсах МИО района, один раз в год, не позднее 31 декабря соответствующего года.
Приложение 1
к Правилам предоставления
адресной помощи
индивидуальным потребителям
Форма
Заявление
на получение адресной помощи
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 4 июля 2009
года "О поддержке использования возобновляемых источников энергии" я,
_____________________________________________________________________
(ФИО заявителя и (или) наименование юридического лица, ИИН
и (или) БИН заявителя, данные документа, удостоверяющего
личность заявителя)
прошу предоставить мне адресную помощь в связи с приобретением
установок с использованием возобновляемых источников энергии (далее –
установка ВИЭ) казахстанского производства суммарной мощностью до
5 кВт, указанных ниже, расположенных по адресу:
_____________________________________________________________________
(указать адрес)
№ п/п
Наименование установок ВИЭ Казахстанского производства
Мощность установки ВИЭ, кВт
Стоимость установки ВИЭ, тенге
Предполагаемая сумма к возмещению, тенге
Срок эксплуатации установки ВИЭ (лет)
1
2
3
4
5
6
Итого:
Гарантирую достоверность всех представленных документов и
информации.
Сумму адресной помощи прошу произвести по следующим реквизитам:
ИИН или БИН индивидуального потребителя:_______________________
____________________________________________________________________;
№ банковского счета или лицевого счета в организации, имеющей
лицензию Национального Банка Республики Казахстан на соответствующие
виды банковских операций: __________________________________________;
Наименование Банка или организации, имеющей лицензию Национального
Банка Республики Казахстан на соответствующие виды банковских
операций:____________________________________________________________
____________________________________________________________________;
Индивидуальный код Банка или организации, имеющей лицензию
Национального Банка Республики Казахстан на соответствующие виды
банковских операций:_________________________________________________
К настоящему заявлению прилагаются следующие документы:
(список прилагаемых документов)
ФИО Подпись Дата
Приложение 2
к Правилам предоставления
адресной помощи
индивидуальным потребителям
Форма
Акт обследования
установок с использованием возобновляемых источников
энергии, обеспечивающих электроснабжение
индивидуального потребителя
от "___"_________ 20___ г. № _____
по адресу _____________________________________________________
(наименование населенного пункта и/или поселения)
мы, нижеподписавшиеся, председатель комиссии:
_____________________________________________________________________
(должность, ФИО)
члены комиссии:
_____________________________________________________________________
(должность, ФИО)
_____________________________________________________________________
(должность, ФИО)
_____________________________________________________________________
(должность, ФИО)
с одной стороны и индивидуальный потребитель: _________________
(ФИО и (или)
_____________________________________________________________________
наименование юридического лица)
с другой стороны составили настоящий акт о том, что провели
визуальное обследование следующих установок с использованием
возобновляемых источников энергии (далее – установка ВИЭ):
наименование поставщика установки ВИЭ казахстанского
производства: _______________________________________________________
наименование казахстанского производителя ВИЭ: ________________
наименование установки ВИЭ: ___________________________________
идентификационный номер установки ВИЭ:_________ мощность___кВт.
В ходе проведенного визуального обследования было достоверно
установлено, что установки ВИЭ, указанные выше, действительно
установлены, введены в эксплуатацию и функционируют.
Председатель комиссии:
_______________________________________________________________
(должность, ФИО)
члены комиссии:
_______________________________________________________________
(должность, ФИО)
_______________________________________________________________
Индивидуальный потребитель:
_______________________________________________________________
(ФИО, подпись, печать)
Приложение 3
к Правилам предоставления
адресной помощи
индивидуальным потребителям
Форма
"Утверждаю"
аким _______________ района
___________________________
(наименование области)
___________________________
(ФИО, печать)
ЗАКЛЮЧЕНИЕ
о предоставлении адресной помощи индивидуальному потребителю
на приобретение установок с использованием
возобновляемых источников энергии
№ _____ _________ дата
_____________________________________________________________________
(месторасположение установок с использованием возобновляемых
_____________________________________________________________________
источников энергии (далее – установка ВИЭ), в том числе
_____________________________________________________________________
наименование населенного пункта и/или поселения)
комиссия, созданная ___________________________________________
(кем создана, наименование МИО района, дата,
_____________________________________________________________________
номер решения о составе комиссии)
в составе председателя: _______________________________________
(ФИО, занимаемая должность и место работы)
и членов комиссии:
_____________________________________________________________________
(ФИО, занимаемая должность и место работы)
по результатам рассмотренных документов: ______________________
_____________________________________________________________________
(приводится перечень документов)
_____________________________________________________________________
и на основании акта комиссии, составленного по результатам
обследования установки ВИЭ,
_____________________________________________________________________
(приводится дата проведения осмотра и заключение, взятое
_____________________________________________________________________
из акта обследования установки)
приняла заключение:
_____________________________________________________________________
(приводится обоснование принятого комиссией заключения
_____________________________________________________________________
с указанием рекомендуемой суммы выплаты адресной помощи)
_____________________________________________________________________
Приложение к заключению:

1) қаралған құжаттардың тізбесі
2) ЖЭК қондырғыларын тексеріп қарау актісі
3) атаулы көмек төлемі сомасының есебі
____________________________________________________________________
Комиссия төрағасы:
___________________________ ______________________
(қолы) (ТАӘ)
комиссия мүшелері:
___________________________ ______________________
(қолы) (ТАӘ)
___________________________ ______________________
(қолы) (ТАӘ)
Жеке-дара тұтынушыларға атаулы
көмек беру қағидаларына
4-қосымша
Нысан
"Бекітемін"
__________________________
(облыстың атауы)
__________ ауданының әкiмi
__________________________
(ТАӘ, мөрі)
Атаулы көмек алатын жеке-дара тұтынушылардың тізімі
(жаңартылатын энергия көздерін пайдалану қондырғылары
құнының 50 %-ын өтеу үшін)
Жаңартылатын энергия көздерін пайдалану қондырғыларының атауы (бұдан әрі – ЖЭК қондырғыcы)
ЖЭК қондырғыcы орналасқан елді мекеннің және/ немесе қоныстың атауы
Жеке-дара тұтынушының ТАӘ және (немесе) заңды тұлғаның атауы
ЖЭК қондырғысының қуаты, кВт
ЖЭК қондырғысының құны, теңге
Бюджеттік қаражаттың тиесілі сомасы, теңге
20__ж "___"_____ төленуге тиіс, теңге
1
2
3
4
5
6
7
Жиыны:
Төленетін сома __________ (цифрлармен) _____________ (жазбаша) теңге.
__________________ ауданының құрылымдық бөлімшесінің
басшысы ____________________
(ТАӘ, қолы)
Бас бухгалтер _______________________
(ТАӘ, қолы)

1) перечень рассмотренных документов
2) акт обследования установок ВИЭ
3) расчет суммы выплаты адресной помощи
____________________________________________________________________
Председатель комиссии:
________________ ______________________________
(подпись) (ФИО)
Члены комиссии:
________________ ______________________________
(подпись) (ФИО)
________________ ______________________________
(подпись) (ФИО)
Приложение 4
к Правилам предоставления
адресной помощи
индивидуальным потребителям
Форма
"Утверждаю"
аким _______________ района
___________________________
(наименование области)
___________________________
(ФИО, печать)
Список
индивидуальных потребителей на получение адресной помощи
(для возмещения 50 % от стоимости установок с использованием
возобновляемых источников энергии)
Наименование установок с использованием возобновляемых источников энергии (далее – установка ВИЭ)
Наименование населенного пункта и /или поселения, где расположена установка ВИЭ
ФИО индивидуального потребителя и (или) наименование юридического лица
Мощность установки ВИЭ, кВт
Стоимость установки ВИЭ, тенге
Причитающаяся сумма бюджетных средств, тенге
Подлежит к оплате на "__" ______ 20___г, тенге
1
2
3
4
5
6
7
Итого:
Сумма к оплате _______ (цифрами) ______________(прописью) тенге
Руководитель структурного подразделения
____________________ района ____________________
(ФИО, подпись)
Главный бухгалтер ______________________________
(ФИО, подпись)